کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حقیقتهای زندگی در لس آنجلس کالیفرنیا
(2015-04-07 ساعت 07:19)rahbar نوشته:  راستش واقعیتها و شاید تجربیات بنده از اون مملکت (آمریکا) میگه رفتن به روش قانونی شاید مفتش هم گران باشه... چه برسه بخواهید به این کلاهبردارها متوسل بشید تا زندگیتون را نابود کنند. اینقدر آنجا دیدم توریستی آمدند تو ذوقشون خورد برگشتند...ببینید اونجا الان بقول دوستم امپراطوری در هم ریخته ایست که نمیتونم توچند خط خلاصه کنم...شاید هم کالیفرنیا/لس آنجلس که من دیدم ورشکسته ترین قسمتش بود ...بعد یکسال که برگشتم ایران...علیرغم گرونی ترافیک و الودگی بازهم می بینم این مملکت چقدر برکت و فراوانی داره... 40 ساله مل...ها غارتش کردند هنوزهم سرشار از ثروته...البته میدونم سهمی به من و شما نمیرسه... ولی حداقل همین زندگی کارمندی و متوسط را میشه داشت... اونجا خیر... البته شاید بیشتر از همه یکسال بیکاری برای منی که همیشه از 7 صبح تا یازده شب سرکار بودم خیلی زجرآور بود
همیشه فکر میکنم بچه های این سایت از کدوم آمریکا حرف میزنند؟ چرا من ندیدم؟ اصلا نتونستم خودم را مچ کنم.... شاید اونجا که من بودم آنگولا بود... فکر برگشت مثل کابوسه. ماندم چه کنم؟
دوست عزیز شما حاظرین تو کشوری زندگی کنین که هیچ دخلی تو ثروتش نداری ولی اونوقت از این حرف میزنی که امریکا زد تو ذوقت.
شما حاظری روزانه 15 ساعت کار کنی .حاظری با الودگی تهران که سالانه هزار نفرو میکشه زندگی کنی.حاظری عضوی از جامعه ای باشی که فقط کار مردمش غیبت و زدن حرفای مزخرف پشت همه .دوست داری وقتی میری اطراف شهر همش به جای طبیعت زباله و اشغال ببینی!حاظری با مردمی زندگی کنی که مغزشون پر از باور های پرت و پرته البته قصد توهین به شما یا دوستان رو ندارم.حاظری وقتی میری بانک کارمندی رو بینی که یا داره با تلفن حرف میزنه یا میگه شیفت من تموم شده.حاظری تو کشوری باشی که کار سیستم اموزشیش شست شوی مغزیه البته نمیدونم فرزندی دارین یا نه اگه داشته باشین بیشترین ضرر رو ایشون میبینه.حاظرین هر روز اخبار رو که میبینی یا هم درباره عراق و یمن باشه یا اختلاص ها.
اگه واقعا میتونین با اینا کنار بیاین واقعا دست مریضات داره.
پاسخ
سلام دوستان من کل صفحات این موضوع رو خوندم و از کسایی که چند سال هست تو لس آنجلس یا اطرافش هستند می خوام یه چند تا محله ی مناسب از لحاظ امنیت رو معرفی کنند و البته اگه قیمت ها و دسترسی به حمل و نقل عمومی رو هم تو هر محله مقایسه کنید ممنون میشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2015-04-07 ساعت 07:19)rahbar نوشته:  راستش واقعیتها و شاید تجربیات بنده از اون مملکت (آمریکا) میگه رفتن به روش قانونی شاید مفتش هم گران باشه... چه برسه بخواهید به این کلاهبردارها متوسل بشید تا زندگیتون را نابود کنند. اینقدر آنجا دیدم توریستی آمدند تو ذوقشون خورد برگشتند...ببینید اونجا الان بقول دوستم امپراطوری در هم ریخته ایست که نمیتونم توچند خط خلاصه کنم...شاید هم کالیفرنیا/لس آنجلس که من دیدم ورشکسته ترین قسمتش بود ...بعد یکسال که برگشتم ایران...علیرغم گرونی ترافیک و الودگی بازهم می بینم این مملکت چقدر برکت و فراوانی داره... 40 ساله مل...ها غارتش کردند هنوزهم سرشار از ثروته...البته میدونم سهمی به من و شما نمیرسه... ولی حداقل همین زندگی کارمندی و متوسط را میشه داشت... اونجا خیر... البته شاید بیشتر از همه یکسال بیکاری برای منی که همیشه از 7 صبح تا یازده شب سرکار بودم خیلی زجرآور بود
همیشه فکر میکنم بچه های این سایت از کدوم آمریکا حرف میزنند؟ چرا من ندیدم؟ اصلا نتونستم خودم را مچ کنم.... شاید اونجا که من بودم آنگولا بود... فکر برگشت مثل کابوسه. ماندم چه کنم؟
برگرد دوست عزیز برگرد .... و از اون ثروتی که صحبتش را می کنی اگه چیزی گیرت اومد همه را خبر کن . برو تو متن جامعه ببین چه خبره ... ما مشکل مون همونی که بانوی قصه گو هم بهش اشاره کرده ... خوردن خوابیدن .... سرماه سود فلان درصد را گرفتن .. دو سه برابر شدن خونه یا زمینی که خریدیم دلالی و احتکار هر چی که میشه . این شعارها را خیلی ها دادن و میدن .اهل عملی بسم اله . سفرنامه و تجربه کارمند شدن در تهران هم یادت نره
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
پاسخ
............
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، shadi79 ، gol1 ، bastaki ، tabim4 ، مير منصور ، radman87 ، sib 24 ، msar ، rabbit ، ali_yari5 ، سلام مهاجر ، SAAM_60
(2015-04-23 ساعت 10:15)rahbar نوشته:  خب...خدا را شکر می بینم همه هموطنام که چندین ساله تو آمریکا ماندند راضی هستند..بنظرم اکثرا در سنین جوانی وزیر 25 یا شاید متخصص... یا سرمایه دارهستید
من شخصا دهه سوم را دارم تمام میکنم...تخصص بالاوسرمایه خوبی ندارم.. دیرمچ میشم...مشکلات را نمیتونم تحمل کنم... از طرفی تجربه کاریم بدرد آمریکا نمیخوره...15سال کارشناس و مدیربازرگانی کارخانه بودم..از طرفیم نمیتونم از صفرمطلق شروع کنم. راسش فعلا برگشتم و تهران مشغول بکارم...
توجواب کامنت دوستامون... اکثرش را تاحدی قبول دارم..مشکلات فرهنگی که اشاره میکنید وجود داره.. و همین علت ماندگاری جهل-فقروظلم شده.اما تاحدی هم به گروهی مربوطه که باهاشون دمخور میشید... خدا را شکر تو ایران بنا به شرایط زندگیم من بااقشار بسیار تحصیلکرده وخوبی درارتباطم. چیزی که متاسفانه لس آنجلس خیلی نادره.. و معاشرین خوبم یکی از مهمترین دلایلی بود که وطن را بقولی شدیدا میس میکردم!در مورد شرایط اقتصادی هم ایشالا همتون بیزنس خودتون را آمریکا راه میندازید وحمایتهای واقعی بانکی-دولتیشون را تجربه میکنید!!!
بابت آماربیماریها و سرطان...ایران را قبول دارم...ولی میتونید آمار آمریکا را هم در بیارید...CHEMTRAIL را هم گوگل کنید
ایکاش وطن بهتر بود و ملت میتوانستند بمانند و به آن خدمت کنند و بهتر بسازندش... شخصا بعد از زندگی تو آمریکا ناسیونالیست شدم و از دیدن کامنتهای تحقیرآمیز دوستان درفیض بوک و... درمورد کشورم ناراحت میشم ... اینها باعث کسرشان ایرانیان نزد باقی ملتها میشه
میدونم هیچ جا بهشت برین نیست... شایدم برای من همه چیز آمریکا اینقدر سخت پیش میرفت... انشالا روال زندگی همه هموطنان هرجاهستند روی غلطک باشه و همگی سوار خر مراد !!!
دوست من، بهر حال هر کس یه جوری راحتتره زندگی کنه و خوشحالم که بالاخره به نتیجه اینکه کجا زندگی کنید رسیدید.
با خوندن نظرتون چند نکته به نظرم رسید که بد ندونستم بگم.
شایدم اینجور نباشه که شما فکر میکنید اکثریت خوشحال کم سن و سال یا سرمایه‌دارن! من خودم در دهه پنجم زندگی هستم، تنها دوستی که از قدیم میشناختم و همینجا زندگی میکنه 4 سال از من بزرگتره که اونم حدودا 3 یا 4 سال پیش قبل از من اومد و ایران شرکت داشت اما اینجا کارای متفرقه میکنه و راضیه. یکی دو نفر از دوستان که همینجا باهاشون آشنا شدم و گاهی تلفنی صحبت میکنیم میدونم که زیر 40 سال ندارن، این از سن. در مورد سرمایه هم خدمتتون عرض کنم که الا یه نفر از دوستان که میدونم بقول معروف دستش به دهنش میرسید بقیه همچین آهی در بساط نداشتن و خود من یکی تمام سرمایه زندگیم خرج 6 ماه اول زندگیم اینجا شد.
کاملا هم راضی هستم، کار میکنم و مالیاتمم میدم.
در مورد افراد تحصیلکرده هم بی‌انصافی نکنین دوست من، حداقل کسایی که من میشناسم من توشون کمترین مدرک تحصیلی رو دارم که پاش 16 سال درس خوندم. البته خب بقول معروف ال-ای کلاس نداره اما واسه کلاسش میشه رفت سانفرانسیکو (شوخی و متلک نیست و کاملا جدیه)
در مورد کم‌تریل و جی-ام-او هم که همه میدونن (حتی پسر دبیرستانی من کلی واسش مقاله میتونه بده) کم تریل شاید دست ما نباشه ولی واسه جی-ام-او فت و فراوون غذا و میوه ارگانیک هست که فقط باید خریدشون و نوش جون کرد.
در مورد بیزنس هم هر کی میاد میدونه که اینجا رانت نفت و پارتی اونجوری ایران و این چیزا نیست و بقول معروف کاکا برادرش که نیست بماند اما حساب به دینارش هست (حتی پول تو بانکتم اگه یه شرایطی نداشته باشه ممکنه بهش هزینه تعلق بگیره Smile )
خلاصه اینکه نه مدافع آمریکام، نه دشمن ایران و نه قصد جسارت به شما دوست عزیز رو داشتم. فقط چون خیلی علامت تعجب دیدم و گاها موارد احساسی لازم دونستم یه سری نکات رو بگم.
واسه کسایی که میخوان بیان واقعا مطالب احساسی خوب یا بد کمک نمیکنه و باید اون چیزی که تا حدود زیادی قابل اندازه گیریه گفته بشه.
من سعی نکردم با جامعه ایرانی دمخور بشم بنا به مسائلی اما این برداشت نشه که از ایرانی بودنم عارم میشه و مثلا یکی بپرسه کجایی هستی میگم پرشین یا ایتالیایی!
حداقل آخرین باری که این سوال ازم پرسیده شد امروز بود که جواب دادم ایرانیم Smile
مصاحبه:6/28/12
مشاهده کلیرنس:8/8
تحویل پاسپورت به سفارت:8/13
دریافت ویزا:8/15
تاریخ رفتن:9/18
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

مهمه که قبل از اومدن بدونی چیکار میکنی.

http://www.mohajersara.com/thread-4459.html
پاسخ
(2015-04-22 ساعت 22:18)Ali2020 نوشته:  سلام دوستان من کل صفحات این موضوع رو خوندم و از کسایی که چند سال هست تو لس آنجلس یا اطرافش هستند می خوام یه چند تا محله ی مناسب از لحاظ امنیت رو معرفی کنند و البته اگه قیمت ها و دسترسی به حمل و نقل عمومی رو هم تو هر محله مقایسه کنید ممنون میشم.
هیچکس نمیتونه همچین چیزی رو به شما بگه، دلیلشم اینه که وسیله اندازه‌گیری وجود نداره و کسی نمیدونه پارامترهای خوب و بد یا امنیت و هزینه چی هست واسه شما، علاوه بر اون اخلاقیات، شیوه زندگی، چیزایی که تو زندگی واستون مهمه...
من فکر میکنم شاید بتونین اینجوری دید بهتری بدست بیارین که کجا زندگی کنین بهتره
واسه هزینه تخمینی زندگی اینجا: http://money.cnn.com/calculator/pf/cost-of-living/
واسه امنیت اینجا: https://www.crimereports.com/
واسه قیمت اجاره اینجا: http://www.rent.com/
و واسه خط اتوبوس هم از گوگل معروف کمک بگیرید، اونم اینطوری که برید اینجا و دو تا نقطه مختلف رو انتخاب کنید و بگین مسیر رو با اتوبوس به شما بده، اونموقع خط اتوبوس و زمان رو میده (حواستون به اختلاف ساعت ایران و آمریکا باشه Smile )
اپلای برای سیتیزن: 12/30/17 بصورت آنلاین https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing

پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، radman87 ، sib 24 ، msar ، 1234560 ، nimanoush
با سلام به rahbar
دوست عزيز و گرامي ، از اينكه نظرت را بصورت واضح و روان بدون ترس از انگ خوردن مطرح مي كني خيلي خوشحالم ، و از اينكه حداقل در اين سايت دوستان ظرفت شنيدن نظر مخالف را دارند هم خوشحالم . مهاجرت به اندازه تعداد ادمها متفاوت است و نتيجه انهم متفاوت ؛ يك تجربه برايتان بگويم . دوستم در سن 40 سالگي رفت كه حداقل فرزندانش در محيط خوب تحصيل كنند . هر دو فرزند يك ليسانس معمولي با كار معمولي دارند .ولي خودش در سن 55 سالگي استاد دانشگاه و پرفسور دارو ساز است . بنظر شما چه چيزي باعث پيشرفت اين دوست در اين مدت 15سال شده ؟ ايثار ؟ تدين ؟ شهادت ؟ يا مشروب يا لاس وگاس ؟ من فكر مي كنم خواست خودش را به همه ثابت كند ؛ اينفدر كه اينجا تحقير شد .............................. من ايران را خيلي دوست دارم .وطنم، را از رفتن خيلي مي ترسم و ولي بايد يكبار همت كرد . موفق باشيد .
كيس 2000-2001 خانوادگي f4 . تكميل مدارك 2009 - 2011 . مصاحبه ابوظبي دسامبر 2014 .دريافت برگه آبي . از زمان مصاحبه تا بحال 4 بار اپديت شده ايم و بعد از 5/5 ماه كلير و يك ماه بعد از كلير ويزا دريافت كردم .متاسفانه ايميل ام باز نمي شود و اگر كاري بود پيام خصوصي بدهيد .
پاسخ
تشکر کنندگان: Aghaman ، Sam2014 ، radman87 ، sib 24 ، shahab2000 ، sepandarA ، rahbar ، ریحانا ، biparva ، msar ، m.ghoreishi ، 1234560 ، amin_j ، nimanoush ، pishtaz611 ، reza.zr
(2015-04-07 ساعت 07:19)rahbar نوشته:  راستش واقعیتها و شاید تجربیات بنده از اون مملکت (آمریکا) میگه رفتن به روش قانونی شاید مفتش هم گران باشه... چه برسه بخواهید به این کلاهبردارها متوسل بشید تا زندگیتون را نابود کنند. اینقدر آنجا دیدم توریستی آمدند تو ذوقشون خورد برگشتند...ببینید اونجا الان بقول دوستم امپراطوری در هم ریخته ایست که نمیتونم توچند خط خلاصه کنم...شاید هم کالیفرنیا/لس آنجلس که من دیدم ورشکسته ترین قسمتش بود ...بعد یکسال که برگشتم ایران...علیرغم گرونی ترافیک و الودگی بازهم می بینم این مملکت چقدر برکت و فراوانی داره... 40 ساله مل...ها غارتش کردند هنوزهم سرشار از ثروته...البته میدونم سهمی به من و شما نمیرسه... ولی حداقل همین زندگی کارمندی و متوسط را میشه داشت... اونجا خیر... البته شاید بیشتر از همه یکسال بیکاری برای منی که همیشه از ۷ صبح تا یازده شب سرکار بودم خیلی زجرآور بود
دوست خوبم ،
مطلب ارسالی شما رو وقتی خوندم ، اول کمی ناراحت شدم که یه همچین تجربه بدی رو شما از زندگی آمریکا بدست آوردین و دوم اینکه هرگز شما رو در دل محکوم نکردم ، چون هر کسی برای خودش زندگی میکنه و هرجور که راحت باشه باید همونطوری زندگی کنه و به هیچکس هم ربطی نداره. اما یه چند مورد هستش که باید در مورد زندگی در آمریکا خدمتتون عرض کنم که تصورم اینه که شما در اون مورد کمی دچار اشتباه شدید!! که به ترتیب خدمتتون عرض میکنم .

1- تصورم اینه که شما شخصی هستید که دنبال میز و مدیریتید و چیزی به غیر از این شما رو راضی نمیکنه و حق هم دارید چون برای بدست آوردنش کلی زحمت کشیدین و درس خوندین و وقتش بوده که ازش بهره ببرید که ناگهان مهاجرت سر راهتون سبز شد و کلی برنامه هایی که در زندگی داشتین و معادلاتتون رو بهم زده . البته این مقصر اصلیش خودتون بودین که از اول سنگ ها تون رو با خودتوون وا نکندین و با مهاجرت و مشکلاتش یا کنار نیومدین و یا باورش نکردین بعد هم اینکه گرفتارش شدین !! و پشیمون شدین .
2 - دوست خوبم تا دلتون بخواد برای رشته تحصیلی شما در آمریکا کار وجود داره منتها چند مشکل وجود داشته که شما درگیرش شدین !! اول اینکه مدرک تحصیلی شما رو بعنوان یه مدرک رسمی قبول ندارن نه تنها ایران رو بلکه کلی از کشورهای پیشرفته رو هم ، چون اینجا استانداردهای خودشو داره . دوم اینکه میز و مدیریت و اینجور چیزا رو نتونستید اینجا واسه خودتون به سرعت جور کنید چون این موضوع میطلبه که شما هم تحصیلات اینجا و هم تجربه کار در اینجا رو داشته باشید و یا اینکه لااقل نخواستید و یا نتونستید یه دوره آموزشی در اینجا واسه خودتون تهیه کنید تا بر اساس خواسته اینا بشید . در ایران بدست آوردن این چیزا کار مشکلی نیست ، چرا که خود بنده چندین سال مدیر مالی بودم . شغل در ایران مثل اینجا مسئله جدی نیست و فقط میشه با کمی باهوش بودن و پارتی و دوست بازی و آشنا بازی اونو بدست آورد.
اما اینجا اول تخصص با مدرک تحصیلی اینجا و بعد هم با آشنا بازی !! که البته منظور این نیست که سواد نداشته باشی و مثل ایران با پارتی بری شغل بدست بیاری ، آشنا فقط به این دلیل هستش که شما رو بعنوان یک آدم شناخته شده از طرف شخص ثالثی استخدام میکنن و متناسب با توانایی شما بهتون مسئولیت میدن که اگر از پسش بر نیاین ، از دستش میدین !!
3 - مطلب دیگه اینکه آمریکا کشور یه شبه ره هزار ساله رفتن نیست !! باید زحمت بکشید و با تمام مشکلاتش بسازید تا اینکه موفق باشید. من وقتی اومدم آمریکا 40 ساله بودم و با همسرم تصمیم گرفتیم درس بخونیم تا بتونیم زندگی بهتری رو برای خودمون و فرزندمون بسازیم . در حال حاضر هم در یک تعمیرگاه کار میکنم و در اون رابطه هم Cerification های لازم رو خوندم ، امتحان دادم و گرفتم . چون بدون اون اصلاً بهت کار نمیدن و در کنار اون درس و بحث حسابداری و دانشگاه رو هم دارم . زندگی خیلی آرومی ندارم اما ترجیح میدم که اینجا زندگی کنم .
4 - دوست عزیز ، اینجا از هرکسی که سوال میکنی یا فوق لیسانسه یا دکترا !! انقدر اینجا تخصص وجود داره که نگو و نپرس. چند وقت پیش با یه آقایی برخورد کردم که بازنشسته ای بود که شغل دولتی داشته و در ضمن مدرک تحصیلی ایشون فوق لیسانس مکانیک بود . داشت واسه یه شرکت دیلیوری میکرد!! خب اینکه عیب نیست و ضمن اینکه داشت واسه Phd هم اقدام میکرد چون اعتقاد داشت که تحصیلاتش پایینه !!!! حالا برو بالاتر ببین دیگه چه خبره !! منصف باشید و نگید که تخصص شما اینجا وجود نداره و یا اینکه مردم اینجا تحصیلات ندارن و یا خیلی نادره !! که اگر غیر از این بود این کشور الآن میشد مثل ایران !!!
5 - آمار سرطان این کشور بالاست و شاید هم یکی از بزرگترین کشورهایی هستش که درگیر این معضله !! اما دوست خوبم اینجا رو با ایران مقایسه نکن چرا که ایران 80 میلیون جمعیت داره و اون امکانات درمانیشه !! اینجا 350 میلیون جمعیت داره !! خب معلومه که در مقایسه با ایران اینجا بیشترین آمار این بیماری رو داره !! اما اگه کمی منصف باشید ، میبینید که وقتی شما اینجا واسه هر چیزی به بیمارستان مراجعه میکنید ، اول ازتون پول نمیخوان و اگه هم نداشته باشین هیچ کاری براتون انجام ندن !! اینجا انجام میدن و بعد ازتون پول میگیرن و از هیچ تلاشی هم صرف نظر نمیکنن !! پس بدونید که اینجا لااقل تفاوتش اینه که شخصی که سرطان داره و آخر عاقبتش مردنه ، دیر تر از آدمای مبتلا در ایران میمیره !! چون هم تلاش واسه زنده نگه داشتنش بیشتره و هم تجهیزات خوبی دارن و هم دکتراش واسه بیماراش کیسه ندوختن !!!!
6- ثروتی رو که ازش برای رفاه و آسایش شما نشه استفاده کرد ، خب به چه دردی میخوره ؟؟؟؟!! وقتی چیزی واسه شما نباشه ! چه فرقی داره که شما اینجا باشید و یا اونجا ؟ به هرصورت دیگران میخورن و فقط حسرتش به دل منو شما میمونه ، کما اینکه داری میبینی که هر روز یه پرونده میلیاردی اختلاس داره رو میشه و هیچکس هم ککش نمیگزه !! لااقل اینکه اینجا هی از ین اخبارا نداره که حرص بخوری و اعصابت هر روز داغون بشه. اینجا هم میشه با داشتن یه شغل معمولی خوب زندگی کرد. شاید شما انقدر که لازم باشه تلاش نکردین و شاید هم راضی به کمتر از مدیریت نبودین !! که در غیر اینصورت باید بگم که شرمنده این امکان وجود نداره ، حتی واسه اونایی که از اینجا فارغ التحصیل شدن . باید چند سال زحمت کشید تا بتونی به دستش بیاری . البته اگر هم نشد که نشد مهم اینه که یه چند سالی رو زندگی کنی و لااقل از خودت راضی باشی و با همون سادگی از کنار خیلی چشم اندازهای فریبنده گذر کنی.
به هر صورت تصور میکنم ایران برای شما بهتر باشه و هرکس هر طور که راحته باید زندگی کنه اما نه به قیمت زیر سوال بردن یه کشوری به این عظمت و قدرت و ثروت و مهمتر از همه تخصص !!
با حرف شما یاد اون ضرب و المثلی افتادم که البته منظورم توهین و خدایی ناکرده تحقیر نیست چرا که در مثل مناقشه ای نیست و اون اینکه :
یه قطره آب افتاد توو سر مورچه ، هوار زد که ای وای دنیا رو آب برد !!!!
موفق باشید و براتون آرزوی بهترین روزها رو دارم .
پاسخ
سلام افشین خان...ممنونم از پست بالا بلندتان...ولی چندتا توضیح شاید لازم باشه:
1-بنده دنبال مدیریت و اینا نیستم...بدلیل عدم بنیه جسمی و تاحدی ارتروز توان کارهای وحشتناک سخت فیزیکی اینجا را ندارم...در حالت نرمال فشار خونم از هفت بالانمیره...چه برسد به اینکه هشت ساعت بخام کارکشیری سرپایی انجام بدم.
2-کارم بازرگانی و مدرکم مترجمی هست..تو کارخودم بدک نبودم...ولی فقط بصورت آنکال و محدود برای سوشال سکوریتی و دیزبلیتی و... کارمیکنم. شاید توآگهیها دیدید خیلی شرکتها برامون هست که درنهایت به س آی ااااا ختم میشه. اما هرگز من وطنم را نمیفروشم...
البته همین کارهم تاحدزیادی باعث دید منفی من شده...وقتی جوان هموطنم را درآن اداره کذایی میبینم که ادیکت و هوملس شده... یا هموطنم با بیماری یا بیکاری و ندادن چهارتا قسط دولت دودمانش نابود شده...
3-4 به همان دلیل یک معذورم
5- زیاد موافق نیستم..هنوزم پزشکان ایرانی جزو تاپهای دنیا هستند...هنوزم خیلیا برای دوادرمون میرن ایران... معتقدم سریال مدیری درراستای سیاستهای فردی بود که 40سال پیش گفت کشورتحصیلکرده نمیخاد... از طرفیم اینطورفکر نکنم باشه که بابت خدمات پزشکی امریکاخیریه کار کنند... سوشال ملت را دارندباهاش تمام اطلاعات فرد میاد ... دیدم بابیماری یک عضو خانواده-خانواده ای هوملس میشن ... مگر اینکه دوز و کلکهای خاص سوار کنند...
6-ایران را موافقم...ولی بنظرم اینجام ملت زیاد خیری نمی بینند از مالیاتهایی که میدن و غیره...بیشتر درآمداینا صرف جنگ افروزی سراسر دنیا میشه

بندآخر را کامل قبول دارم...جهت اطلاع خانم/ویزای ازدواج هستم... طالب هجرت هرگزنبودم بخاطر مشکلاتی که گفتم...درحالیکه شرایطش را همیشه داشتم... رابطه خوبی با همسرم دارم اما هرگز نتوانستم با این مملکت مچ بشم و چیزهایی که شما میفرمائید تجربه کنم...بهرحال کمتر از یکسال اینجا بودم...ولی واقعا اذیت شدم... من برای اینجا ساخته نشدم... شب عید برگشتم ایران... حقیقتش با یادآوری مشکلات اینجا نمیخاستم برگردم...رفتم شرکت آلمانی سرکار..درآمدش هم عالی بود..حتی امریکاچنین دریافتی نخواهم داشت... بهرحال بافشار خانواده ها برام بلیط یکطرفه گرفتند و الان 48 ساعته برگشتم...ولی از شما چه پنهون بازم یواشکی چیپوایر دنبال بلیطم...
من آدم اینجایی نیستم ... از ابتدا همه چیز با سختی و مشکلات دراینجا برام پیش رفت... خرافاتی نیستم... ولی یکساعت قبل آمدن کیف و مدارک و موبایلم را گم کردم...تو مسیر فرودگاه ماشین برادرم مشکل پیدا کرد... رسیدم هم آفیسر ایمیگرشن اذیت کرد...راسش خدا خدا میکردم دیپورتم کنه دیگه خانواده ها حرفی نتونند بزنند!!

البته چیزی که هست ایالتهای شمالی خیلی اوضاع بهتری از کالیفرنیا دارند...شمارا به یک سفر اکتشافی به لس آنجلس دعوت میکنم تا حقایق این دیار را لمس کنید.دوستاتم در ایالات شمالی اکثرا راضی هستند ...ماههای اول مشغول شدند و مشکلات ایالات جنوبی خیلی خیلی آنجاها کمتر است.
بابت ضرب المثل شما هم خیلی لطف دارید... شرمنده کردید ما رو!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Iranian ، mpas89 ، vsg24
(2015-05-16 ساعت 08:46)rahbar نوشته:  سلام افشین خان...ممنونم از پست بالا بلندتان...ولی چندتا توضیح شاید لازم باشه:
۱-بنده دنبال مدیریت و اینا نیستم...بدلیل عدم بنیه جسمی و تاحدی ارتروز توان کارهای وحشتناک سخت فیزیکی اینجا را ندارم...در حالت نرمال فشار خونم از هفت بالانمیره...چه برسد به اینکه هشت ساعت بخام کارکشیری سرپایی انجام بدم.
۲-کارم بازرگانی و مدرکم مترجمی هست..تو کارخودم بدک نبودم...ولی فقط بصورت آنکال و محدود برای سوشال سکوریتی و دیزبلیتی و... کارمیکنم. شاید توآگهیها دیدید خیلی شرکتها برامون هست که درنهایت به س آی ااااا ختم میشه. اما هرگز من وطنم را نمیفروشم...
البته همین کارهم تاحدزیادی باعث دید منفی من شده...وقتی جوان هموطنم را درآن اداره کذایی میبینم که ادیکت و هوملس شده... یا هموطنم با بیماری یا بیکاری و ندادن چهارتا قسط دولت دودمانش نابود شده...
۳-۴ به همان دلیل یک معذورم
۵- زیاد موافق نیستم..هنوزم پزشکان ایرانی جزو تاپهای دنیا هستند...هنوزم خیلیا برای دوادرمون میرن ایران... معتقدم سریال مدیری درراستای سیاستهای فردی بود که 40سال پیش گفت کشورتحصیلکرده نمیخاد... از طرفیم اینطورفکر نکنم باشه که بابت خدمات پزشکی آمریکاخیریه کار کنند... سوشال ملت را دارندباهاش تمام اطلاعات فرد میاد ... دیدم بابیماری یک عضو خانواده-خانواده ای هوملس میشن ... مگر اینکه دوز و کلکهای خاص سوار کنند...
۶-ایران را موافقم...ولی بنظرم اینجام ملت زیاد خیری نمی بینند از مالیاتهایی که میدن و غیره...بیشتر درآمداینا صرف جنگ افروزی سراسر دنیا میشه

بندآخر را کامل قبول دارم...جهت اطلاع خانم/ویزای ازدواج هستم... طالب هجرت هرگزنبودم بخاطر مشکلاتی که گفتم...درحالیکه شرایطش را همیشه داشتم... رابطه خوبی با همسرم دارم اما هرگز نتوانستم با این مملکت مچ بشم و چیزهایی که شما میفرمائید تجربه کنم...بهرحال کمتر از یکسال اینجا بودم...ولی واقعا اذیت شدم... من برای اینجا ساخته نشدم... شب عید برگشتم ایران... حقیقتش با یادآوری مشکلات اینجا نمیخاستم برگردم...رفتم شرکت آلمانی سرکار..درآمدش هم عالی بود..حتی آمریکاچنین دریافتی نخواهم داشت... بهرحال بافشار خانواده ها برام بلیط یکطرفه گرفتند و الان 48 ساعته برگشتم...ولی از شما چه پنهون بازم یواشکی چیپوایر دنبال بلیطم...
من آدم اینجایی نیستم ... از ابتدا همه چیز با سختی و مشکلات دراینجا برام پیش رفت... خرافاتی نیستم... ولی یکساعت قبل آمدن کیف و مدارک و موبایلم را گم کردم...تو مسیر فرودگاه ماشین برادرم مشکل پیدا کرد... رسیدم هم آفیسر ایمیگرشن اذیت کرد...راسش خدا خدا میکردم دیپورتم کنه دیگه خانواده ها حرفی نتونند بزنند!!

البته چیزی که هست ایالتهای شمالی خیلی اوضاع بهتری از کالیفرنیا دارند...شمارا به یک سفر اکتشافی به لس آنجلس دعوت میکنم تا حقایق این دیار را لمس کنید.دوستاتم در ایالات شمالی اکثرا راضی هستند ...ماههای اول مشغول شدند و مشکلات ایالات جنوبی خیلی خیلی آنجاها کمتر است.
بابت ضرب المثل شما هم خیلی لطف دارید... شرمنده کردید ما رو!!
دوست خوبم ،
حالا خوبه که از همان ابتدا عرض کردم که " در مثل مناقشه نیست " و اون ضرب و المثل رو هم به این دلیل گفتم که دیدگاهها قابل لمس بشه ! جهت اطلاع خدمت شما عرض کنم که بنده در ایالت شمالی آمریکا زندگی میکنم و اینجا نه تنها کار برای انجام وجود نداره بلکه بسیاری از مردم هم بخاطر محدودیت کاری و شغل کاملاً نژاد پرستی رو سرلوحه کار خودشون قرار دادن. در ضمن وقتی شخصی مثل شما کار بازرگانی انجام داده و با تجارت آشنایی داره و حتی تجربه کار با شرکتهای خارجی رو هم داره و زبان انگلیسی هم میدونه چرا کار سخت بدنی !!؟؟؟؟ کی گفته که شما کار سخت بدنی با این شرایط داشته باشید!! مگر اینکه همونطور که فرمودین مترجمی زبان انگلیسی خوندین ولی کار بازرگانی انجام دادین !! و اینجا اون کار مورد نظر رو پیدا نکردین به این دلیل میتونه باشه که این کار رو آکادمیکی یاد نگرفتین و تجربی بوده. آمریکا نیاز به مدارج آکادمیکی واسه هر مهارتی داره حالا چه به شکل Certification باشه چه به شکل Degree .
مطلب بعدی که عرض میکنم که البته هنوزم خدمتتون بگم که قصد بی ادبی و دخالت در زمینه زندگی شخصی شما رو ندارم ! ولی اگه زندگی در خارج از کشور خیلی سخته و غیر قابل تحمل ، پس چرا اصلاً ازدواج کردین با شخصی که دارای این شرایط هستش. چند سال پیش شخصی به خواستگاری خواهر من اومد که در آمریکا زندگی میکرد و خواهرم قبول نکردن چون معتقد بودن که زندگیش باید در کشور خودش باشه و اصلاً هم دیگه نه ایشون حرفی از اون آقا زد و نه اون آقا سراغی از خواهر من گرفتند چون هر دو متوجه شدن که چقدر اختلاف نظر دارن. به هر صورت از اول هم خدمتتون عرض کردم . ضمن اینکه لوس آنجلس از قدیم دارای یه همچین مشکلاتی بوده و در بسیاری از موارد با توجه به صحبتهای آدمای قدیمی و دوستان خودم بسیاری از ایرانیان اونجا غیر قابل تحمل هستن و اینو من باور دارم چون یکی دو نفر این حرف رو نزدن !! بیش از دهها نفر اینو به شخص خود من گفتن . اما مهم اینه که شما چطور باشید و چطور رفتار کنید! شما میتونید با این آدما سرو کار داشته باشید و میتونید بهترینها رو برای خودتون انتخاب کنید.
در ایران هم اگر بدهکار بانک باشی و اگه ورشکست باشی و ................ خلاصه کلی از این مشکلات دودمانت به باد میره !!
اگه شما در یک سازمانی این هموطنان رو میبینید که به مشکلات افتادن ، خب به اونا کمک میشه تا حدی که بتونن ، اما تووی ایران اگه شخصی به مفلسی بیفته هیچ سازمانی برای کمک وجود نداره که دستش رو بگیرن !! یه کمیته امداد هستش که خودش از همه وضعش خرابتره و کلی فعالیتهاشون زیر سوال هستش ! ضمن اینکه خیلی از ایرانیان هم راهش رو یاد گرفتن و مثل خیلی از سیاهپوستان که راهش رو بلدن ، تن به کار نمیدن و خیلی راحت یا گدایی میکنن و یا دائم آویزان این اداره و اون اداره هستن ! یعنی نمیخوان تن به کار بدن . وگرنه یه جوونی که باید از دست و پاش آتیش بباره چرا گدایی و مفلصی ؟؟!!! من 44 سالمه دارم درس میخونم ، کار هم میکنم !! وضع زیاد عالی هم ندارم اما چرا یه جوون بیست یا سی و چند ساله باید مفلسی کنه ؟؟!! یعنی از اون مکزیکی که کارگری میکنه کمتره ؟؟!! اگه تخصص هم داشته باشه که دیگه اصلاً قابل توجیه نیست . به قول بیل گیتس که میگه اگه فقیر به دنیا بیاید شما مقصر نیستید ، اما اگه فقیر از دنیا برید ، مقصرید !!! البته خیلی از مردم هم به دلیل از دست دادن شغل و کار به مشکلات زیادی برمیخورن و من منکر اون نیستم و خودم هم بارها و بارها اینو در اینجا تجربه کردم و سختی کشیدم . ضمن اینکه ایران هم چندین بار با این مشکل مواجه شدم که تازه وطن خودم بوده . به هر حال من قصد قانع کردن هیچ کسی رو ندارم. هرکس بتونه زندگی میکنه هرکس نتونه خب بر میگرده و به زندگی خودش در ایران یا کشور خودش ادامه میده . کسی برای ما دعوت نامه نداده که بخواد قانع به موندنمون کنه !
موضوع بعدی اینکه بنده تا حالا نشنیدم که این موسسات به سی آی ای ختم بشن !!!! چون لااقل دو تا از دوستان خودم ، یکی به عنوان وکیل و مترجم و دیگری بصورت نماینده دارن واسه اداره سوشال اینجا کار میکنن و همچین چیزی رو من ازشون نشنیدم و حتی منابع این مراکز خیریه رو هم ازشون پرسیدم و گفتن کلیساها هستن که این کمکها رو به مردم فقیر میکنن ! مثل رفیوجی ها و به قول شما بی خانمانان !! ولی کمکهای دولتی بسیار محدوده چون اینجا کشوری هستش که دولت در اقتصاد دخالتی نداره !! من متعجب هستم که یه همچین چیزی رو شنیدم !!!! ضمن اینکه خیانت چیه ؟؟؟؟!!!! کی گفته خیانت به وطن !!!؟؟؟ حالا فرض کنید که برای این سازمان هم کار کنید که البته هیچ ربطی هم به مسئله فقر ندارن ، کجای این خیانت محسوب میشه !!؟؟ کار میکنید ، پول میگیرید !! آدم که نمی کشید . جاسوسی که نمیکنید !!
دوست بنده در اینجا مبتلا به سرطان شد که البته خداوند رحمتش کنه سال گذشته فوت کرد و خیلی ناگهانی تمام وجودش تبدیل به سرطان شد ! 95% از مراحل درمانی ایشون با کمکهای مردم و کلیسا پوشش داده شد !! که البته فایده ای هم نداشت اما به قول معروف " ما نخوردیم نون گندم ، اما دیدیم دست مردم " کمی منصف باشید
موفق و بهروز باشید. Smile
پاسخ
[quote='afshin4749' pid='612355' dateline='1431..
۶-ایران ر44 سالمه دارم درس میخونم ، کار هم میکنم !! وضع زیاد عالی هم ندارم اما چرا یه جوون بیست یا سی و چند ساله باید مفلسی کنه ؟؟!! یعنی از اون مکزیکی که کارگری میکنه کمتره ؟؟!!اما به قول معروف " ما نخوردیم نون گندم ، اما دیدیم دست مردم " کمی منصف باشید
موفق و بهروز باشید. :)
[/quote]

آقای افشین جان

گل گفتی نفست حق بود
پاسخ
تشکر کنندگان: 1234560
..........
پاسخ
تشکر کنندگان: Iranian
(2015-05-16 ساعت 08:46)rahbar نوشته:  ...درنهایت به س آی ااااا ختم میشه. اما هرگز من وطنم را نمیفروشم...
...هنوزم پزشکان ایرانی جزو تاپهای دنیا هستند...هنوزم خیلیا برای دوادرمون میرن ایران... معتقدم سریال مدیری درراستای سیاستهای فردی بود که 40سال پیش گفت کشورتحصیلکرده نمیخاد... از طرفیم اینطورفکر نکنم باشه که بابت خدمات پزشکی آمریکاخیریه کار کنند... سوشال ملت را دارندباهاش تمام اطلاعات فرد میاد ... دیدم بابیماری یک عضو خانواده-خانواده ای هوملس میشن ... مگر اینکه دوز و کلکهای خاص سوار کنند...
...ولی بنظرم اینجام ملت زیاد خیری نمی بینند از مالیاتهایی که میدن و غیره...بیشتر درآمداینا صرف جنگ افروزی سراسر دنیا میشه
جناب رهبر، هر کس روشی و جایی رو واسه زندگی میپسنده که بخودش مربوطه ولی نکاتی واسه من جالب شدن که فک میکنم بیشتر به نگرش سیاسی شما برمیگرده تا واقعیات موجود Smile
یعنی ما که اینجا زندگی میکنیم وطن فروشیم یا کسی از شما خواسته وطنتو بفروشی؟ (البته اینم بگم در نهایت وطن اونجاییه که توش زندگی میکنی، نه اینکه پرپر بزنی واسش)
دوم اینکه مسئله تاپ و "ترین"های ایرانی رو داری پیش میکشی که من فکر میکنم یه توهم واسه ایرانیا ایجاد کرده که فکر میکنن تو کل دنیا فقط ما بهترینیم و این داستانا. اگه کسی واسه یه دوا درمون بیاد اونجا واسه هزینشه و عذر میخام اینو میگم خیلی موارد عدم مسئولیت در قبال جون مریض و پاسخگویی به جایی باعث میشه ریسکهای بزرگی بکنن. من عملا اینجا با پزشک ارتباط بهتری برقرار کردم چون علاوه بر اینکه "آدم" حسابت میکنن، واست توضیح میدن، با ایمیل جوابتو میدن و نسختو میفرستن داروخانه یا جواب آزمایش رو که میگیره لازم نیست برگردی و میگه برو نسختو بگیر (میپرسه کدوم داروخانه بهت نزدیکه و میخوای بری) و ... که اینا اگه جزو تخصص نباشه جزو موارد انسانی هست که من بهش اهمیت خیلی خیلی زیادی میدم تا اینکه گوسفندوار برم تو مطبی که چهارتا مریض دیگه هم همزمان با من اونجان (سال 81، خیابون پاسدارن یه دکتر معروف راجع به ستون فقرات بود که رفتم پیشش، علاوه بر روش گوسفندی پذیرش مریض که حداقل من باهاش مشکل دارم، نه تنها مشکل منو حل نکرد، بلکه به مشکلم اضافه کرد (بدلیل عدم حس مسئولیت)) همه چی هوش نیست Smile مسئولیت و فهم هم هست (دوستان اگه پزشک درستکاری هست، به خودش تعمیم نده)
در مورد هوملس شدن، اینکه کسی شوخی نداره و هر کس باید هوای کاراشو داشته باشه و مسئولیت زندگیشو قبول کنه و درسته براحتی ممکنه کسی هوملس بشه. کلی گزینه هست واسه بیمه که باید مورد مناسبشو پیدا کنی و بگیری و بهرحال با همه این احوالات ممکنه این اتفاق بیفته.
در مورد خیر دیدن یا ندیدن و جنگ‌افروزی Smile هم که کلا هم کارشناسی اجتماعی کردین و هم سیاسی.
دوست من، من قبلا هم گفتم مسائل احساسی هیچ دردی رو دوا نمیکنه و بارها به ایرانی‌هایی که اینجا نالیدن گفتم اگه راضی نیستین و نمیتونین تحمل کنین بهتره برگردین ایران.

من فکر میکنم، اینکه آدم با خودش رو راست باشه خیلی مهمه Smile

پ.ن: واسه من جالبه که عبارت "ه-ر ک-س روشی" همیشه تبدیل به "هرایوایروشی" Smile

پاسخ
اگه از دوستان کسی بتونه منو راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم من دو ماه دیگه با همسرم میام لوس انجلس برای ورود کجا باید اقامت کرد؟متل یا هتل مناسب میشناسید؟دوستان دانشگاه من در وست وود هست من کجا باید خونه بگیرم؟تا ۱۵۰۰ میتونم اجاره بدم.جایی نزدیک به وست وود حتی داخل وست وود اصلا ایده ای ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-08 ساعت 20:10)fffrantic نوشته:  اگه از دوستان کسی بتونه منو راهنمایی کنه واقعا ممنون میشم من دو ماه دیگه با همسرم میام لوس انجلس برای ورود کجا باید اقامت کرد؟متل یا هتل مناسب میشناسید؟دوستان دانشگاه من در وست وود هست من کجا باید خونه بگیرم؟تا ۱۵۰۰ میتونم اجاره بدم.جایی نزدیک به وست وود حتی داخل وست وود اصلا ایده ای ندارم
شما میتونی بری اینجا http://www.rent.com و اسم جایی رو که میخوای بزنی شرایط رو بگی و اونی که میخوای رو پیدا کنی.
من واسه وستوود سرچ کردم درست نشون نمیده که میتونی اینجوری عمل کنی، اول برو تو گوگل مپ و بزن Westwood los angeles, CA اونموقع گوگل بهت مرز وستوود رو نشون میده که میتونی روش دکمه چپ موس رو یه مدت نیگر داری و بعد ولش کنی که یه مارکر میندازه روش و آدرس رو میده که میتونی زیپ کد اون نقطه رو ورداری و با این زیپ کد تو rent.com جستجو کنی. من تونستم 90024 و 90049 رو پیدا کنم. اینجوری مثلا میتونی پایینترشم که سمت المپیک میشه زیپ کد پیدا کنی که احتمالا ممکنه ارزونترم باشه.
واسه چند وقت موندنم فک کنم این خوب باشه https://www.airbnb.com که این حتی واسه کسایی که میخوان مسافرت برن واسه چند روز هم میتونه کمک خوبی باشه.
شاید بد نباشه از سایت دومی یه جای ارزون پیدا کنی واسه یه مدت و طی این مدت دنبال خونه باشی واسه اجاره.

البته یه چیزی که الان یادم اومد اینه که، در مورد سایت دوم نمیدونم چطوری میشه نقد پرداخت کرد و آیا میشه یا نه (من تا بحال خودم استفاده نکردم، دوستم که زیاد سفر میره ازش زیاد استفاده میکنه)

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، fffrantic ، ریحانا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان