کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
ميدونم اين تاپيك جاي اين جور سوال ها نيست ولي اين روزها اين تاپيك بازديد كننده بيشتري داره و تازه شما از برخورد افيسر ها اطلاع بيشتري داريدتو اين روزها همش دلهره كارنت شدن را داشتم حالا بعد از كارنت شدن فرم ها رو چك كردم ديدم كه فرم 230 قسمت 45 را امضا كردم حالا بايد چي كار كنم؟در ضمن در پاسخ به ايميلم راجع به در يافت فرم قابل قبول زده بود وايرادي نگرفته بود
تورا به خدا راهنمايي كنيد
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2011-07-13 ساعت 17:10)nahid.t نوشته:  ميدونم اين تاپيك جاي اين جور سوال ها نيست ولي اين روزها اين تاپيك بازديد كننده بيشتري داره و تازه شما از برخورد افيسر ها اطلاع بيشتري داريدتو اين روزها همش دلهره كارنت شدن را داشتم حالا بعد از كارنت شدن فرم ها رو چك كردم ديدم كه فرم 230 قسمت 45 را امضا كردم حالا بايد چي كار كنم؟در ضمن در پاسخ به ايميلم راجع به در يافت فرم قابل قبول زده بود وايرادي نگرفته بود

قسمت ۴۵ چی بود؟
(2011-07-13 ساعت 21:51)najibi نوشته:  
(2011-07-13 ساعت 17:10)nahid.t نوشته:  ميدونم اين تاپيك جاي اين جور سوال ها نيست ولي اين روزها اين تاپيك بازديد كننده بيشتري داره و تازه شما از برخورد افيسر ها اطلاع بيشتري داريدتو اين روزها همش دلهره كارنت شدن را داشتم حالا بعد از كارنت شدن فرم ها رو چك كردم ديدم كه فرم 230 قسمت 45 را امضا كردم حالا بايد چي كار كنم؟در ضمن در پاسخ به ايميلم راجع به در يافت فرم قابل قبول زده بود وايرادي نگرفته بود

قسمت ۴۵ چی بود؟

قسمتي كه بايد توسط افيسر پر ميشد و در سفارت امضا ميشد.

شما میتونید یک سری دیگه فرمها رو اصلاح کنید و با خودتون ببرید . اگر آفیسر از فرمهای قبلی ایراد گرفت و احتمالا گفت دوباره پر کنید که خوب آماده دارید. اگر هم ایراد نگرفت که هیچی.
تشکر کنندگان: coming soon ، yousef156 ، najibi ، ramin_ad
دوستان عزيز سلام
چه شركتي دولتي محسوب مي شه؟ من درموسسه كيش زبان درس دادم و قرارداد حق التدريس داشتم . اگه بپرسن بگم نيمه دولتي يا خصوصي؟ آيا سفارت خودش مي دونه يا در اين خصوص تحقيق كرده؟
معيار دقيقش چيه كه يك شركت خصوصي يا نيمه دولتي يا دولتي باشه؟
ممنون ميشم كمك كنيد چند روز ديگه مصاحبه دارم.
ش کیس : 2011AS0025XXX
دریافت نامه قبولی: may 24 2010
کنسولگری: ابو ظبي
ارسال فرمها: 2010 ,Jun 6
کارنت شدن: Jun 2011
دریافت نامه دوم: 15 Jun
مصاحبه:19 July
دریافت ویزا: 19 July
هزینه ها: 1500$
ورود به آمریکا:
ببخشید دوستان من هرچی گشتم نفهمیدم مشکل خانوم ترانه چی بوده ؟
میشه لطفآ راهنمایی کنید که چرا ایشون جواب نگرفتن
تشکر کنندگان:
دوستان من چند تا سوال فني داشتم D:
1- من كه تو سپتامبر بايد برم مصاحبه بنظرتون چند روز قبل از تاريخ مصاحبه با توجه به انجام مديكال در دبي بليط رفت و چند روز بعد از مصاحبه اگه 1% احتمال ويزاي يك ضرب باشه بليط برگشت رو بگيرم؟
2- با توجه به امكان كلير خوردن براي هر ايراني چون تو اين ماه بايد حتما كلير بشم ميشه 2 بار تو 1 ماه ويزاي امارات رو گرفت؟
3- براي هتل هم اگه پيشنهادي هست استفاده ميكنم.
مرسي.
شماره کیس: 2011AS0004XXXX
تاریخ دریافت نامه قبولی: 30 تیر
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 30 مرداد
تاریخ کارنت شدن کیس: --
تاریخ دریافت نامه دوم: --
تاریخ مصاحبه: --
تاریخ دریافت کلیرنس: --
تشکر کنندگان:
(2011-07-16 ساعت 09:33)peyman2011 نوشته:  دوستان من چند تا سوال فني داشتم D:
1- من كه تو سپتامبر بايد برم مصاحبه بنظرتون چند روز قبل از تاريخ مصاحبه با توجه به انجام مديكال در دبي بليط رفت و چند روز بعد از مصاحبه اگه 1% احتمال ويزاي يك ضرب باشه بليط برگشت رو بگيرم؟
2- با توجه به امكان كلير خوردن براي هر ايراني چون تو اين ماه بايد حتما كلير بشم ميشه 2 بار تو 1 ماه ويزاي امارات رو گرفت؟
مرسي.

دوست عزیز، شما باید صبر کنید ببینید چه روزی برای مصاحبه تعیین شده، شما باید حداقل 2 روز قبل برای مدیکال اونجا باشید و اگه به امید خدا یک ضرب ویزا بگیرید 2 روز بعد مصاحبتون ویزاتون رو تو پاستون می زنن. شما تقریباً یک هفته رو باید روش حساب کنید
تشکر کنندگان: peyman2011 ، najibi ، REZA1390
(2011-07-16 ساعت 09:33)peyman2011 نوشته:  دوستان من چند تا سوال فني داشتم D:
مرسي.

دوست عزيز
1- براي مديكال : روزي كه آزمايش رو مي دهيد فرداش جواب رو ميگيريد، و NMC جمعه ها براي انجام آزمايش تعطيل است كه بايد در برنامه ريزي لحاظ كنيد، اگر به اميد خدا ويزا رو يك ضرب بگيريد كه دو روز بعد ميزنن تو پاستون
2- تا جايي كه من ميدونم محدوديتي براي ورود دو بار تو يك ماه براي امارات نيست،‌ولي براي هر دفعه بايد به طور مستقل ويزا بگيريد
3- براي هتل هم به تاپيك مربوطه مراجعه كنيد،‌من نظر خودم رو در مورد هتل تو سفر نامه خودم توضيح دادم

موفق باشيد
شماره کیس: 2011AS25xxx
اطلاعات كامل كيس

انتشار انرژي منفي در اين مكان ممنوع است، حتي براي شما دوست عزيز
تشکر کنندگان: peyman2011 ، coming soon ، najibi ، bfarhadm ، vahidvm60 ، REZA1390
سلام به دوستان عزیز مهاجرسرایی.
کسی هست که 4 آگست در ابوظبی مصاحبه داشته باشه؟؟؟؟؟
شماره کیس:2011as00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:11may2010
کنسولگری :ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای اول: 5july2010
تاریخ کارنت شدن: july2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 21june2011
تاریخ مصاحبه:4 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: یکضرب روز مصاحبهBig Grin
تاریخ ورود به آمریکا: 18 آگوست 2011
دریافت سوشیال:30 آگوست 2011
تشکر کنندگان:
سلام.از دوستان کسی میدونه اگه برای روز مصاحبه مدارکی از شرکتی که کار کردیم رو همراه داشته باشیم که مثلا مشخص کنه شرکت از نوع سهامی خاص است که مطمئن بشن کارمون دولتی نبوده تاثیری روی احتمال اینکه کلیرنس بخوریم داره یا نه؟ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره بگه.مرسی
تشکر کنندگان:
(2011-07-17 ساعت 17:09)NMOGHADAM نوشته:  سلام.از دوستان کسی میدونه اگه برای روز مصاحبه مدارکی از شرکتی که کار کردیم رو همراه داشته باشیم که مثلا مشخص کنه شرکت از نوع سهامی خاص است که مطمئن بشن کارمون دولتی نبوده تاثیری روی احتمال اینکه کلیرنس بخوریم داره یا نه؟ممنون میشم اگه کسی اطلاعاتی در این مورد داره بگه.مرسی
دوست من استنباط من تا 2 روز پیش این بود که هر چی خشک و خالی تر بریم مصاحبه کمتر بهونه میدیم دست آفیسر ولی الان با توجه به تغییراتی که تو سایت ابوظبی دیدم به این نتیجه رسیدم که هر چی سوابق کاری دارید (شرح کامل) و همین مدارکی که خودتون گفتید رو بعلاوه لیست بیمه تا مین اجتماعی که ترجمه شده باشه و نشون بده که شما یک پرسنل مثلا کارگر هستید میتونه در کوتاه کردن زمان کلیرنس شما خیلی موثر باشه .

اندکی صبر سحر نزدیک است...

CASE NUMBER :2011AS00023XXX
تاریخ مصاحبه : 5 جون 2011
تاریخ کلیر شدن : 16 آگست 2011 (بعد از 73 روز )
سفارت : ابوظبی
دریافت ویزا : 25 آگوست
تاریخ احتمالی عزیمت : 21 اکتبر

تشکر کنندگان: nastaran86 ، najibi ، Hornet ، AmericanHamid ، bfarhadm ، sare ، gadfly ، nasnam
سلام
من چند روز پیش رفتم مصاحبه و 1 ضرب ویزا گرفتم.دوستان اگه سوالی داشتید بپرسید.منم سعی می کنم تا چند روز سفرنامم رو بنویسم.
یادم میاد آن زمانی که هنوز م.ا.ه. واره و اینترنت تو ایران نبود و من رادیو آمریکا گوش میکردم که برای اولین بار با لاتاری آشنا شدم و آدرس و مدارک لازم رو از رادیو یاداشت کردم. اون زمان باید شما مدارک رو برای کی سی سی پست می کردی ولی الان توی فرم اینترنتی براحتی پرمیکنید. خلاصه باهزار امید پست می کردم ولی هیچ وقت متوجه نمی شدم رسیده به دستشون یا نه. و نمی دونم چند سال پیش میشه ولی خلاصه کنم از زمان حضرت آدم تا حالا هر سال به امید برنده شدن تو لاتاری شرکت کردم و مدارک ثبت نام رو جایی نگه می داشتم نکنه یه روزی بدردم بخوره تا این سال2010 (DV lottory 2011)که اصلا نمی خواستم شرکت کنم از روی بی میلی روز آخر و دقایق آخر ثبت نام کردم. حتی مدارک ثبت نام رو جای نگه نداشتم.چون دیگه مطمئن بودم آدم بدشانسی هستم. دیگه فراموش کرده بودم که تو لاتاری شرکت کردم تا اینکه دوستم به من ایمیل زد و گفت یه نامه از آمریکا دریافت کرده که مال من هست آخه من آدرس ایشون رو تو فرمها داده بودم. باورم نمی شد گفتم نامه رو برام اسکن کرد و فرستاد. من مونده بودم و یک دنیا سوال که باید حالا چه کار بکنم. خلاصه چند روزی رو توی اینترنت دنبال جوابها می گشتم که با سایت مهاجرسرا آشنا شدم روزهای اول کارم شده بود زیرو رو کردن مهاجر سرا و پیدا کردن جوابهای سوالها . اولش خیلی سخت بود نمی فهمیدم کیس نامبرچیه. بولتن چیه. کارنت چیه. چطوری باید بولتن رو خواند و هزارو یک نکته که هرکی برنده شده با این حرفهای من آشناست. یواش یواش سایت مهاجرسرا شده بود زندگی من هر روز یه سری اینجا می زدم ببینم چه خبره تا اینکه نوبت من شد و من هم کارنت شدم. من قبلا نامه های که باید به کی سی سی میزدم رو آماده کرده بودم . خلاصه نامه زدم و تاریخ مصاحبه رو گرفتم و بلیت و ویزا و هتل رو رزرو کردم. بلیت هواپیما امارات نفری 385000 و هتل نفری 350 درهم با ناهار و صبحانه چهارستاره. مدارک رو جمع و جور کردم و رفتیم دبی.
معاینات پزشکی
برای آزمایشهای پزشکی رفتیم ان ام سی و ابتدا یکی دو ساعت تا آماده شدن فرمها معطل شدیم. چون باید آنها واکسنهای شما رو توی فرمت خودشون وارد کنند.بعد معاینات پزشکی مثل چشم و قد و وزن و فشارخون و سپس ملاقات با دکتر شوکلا. یه چند تا سوال در مورد بیماری های واگیر دار که خوشبختانه ما هرگز دچار نشده بودیم. و معاینه توسط دکتر. دیدن داخل دهان و چشم و معاینه شکم و زیر شکم و اینجا بود که دکتر گفت یه سرفه بکن که نمی دونم برای چی بود چون به پسرم هم این و گفت در ضمن توی اتاق دکتر یه خانم هم هست که خانم ها رو اون معاینه می کنه. بعد پرداخت حق ویزیت (250 درهم نفری) و عکس از قفسه سینه(125 درهم نفری) و آزمایش خون(50درهم نفری) و واکسن بچه(530 درهم برای سه تا واکسن) واکسنها
Haemophilus influenza type b و Varicellaو Pneumococcal بودن.
روز مصاحبه
جلوی در سفارت دو ردیف صندلی هست که یک ردیف برای ویزاهای تحصیلی و غیر مهاجردتی و ردیف سمت دیوار که برای ویزاهای مهاجرتی که شما باید سمت چپ پشت به دیوار بنشینید. چون هوا خیلی گرم هست برای شما چند تا فنهای خنک کننده قرار داده اند که سرساعت 7 روشن میشه که یکم خنک کنه. بعد ساعت حدود 8 صبح درب رو باز می کنند و شما وارد سفارت می شید.کیف شما و مدارک رو توی دستگاه رد می کنند درست مثل فرودگاه.بعد وارد یه سالن انتظار می شوید سپس اجازه می دهند که برید برای مصاحبه که باید از شمشادهای معروف ردشید که من لای شمشادها رو نگاه کردم ببینم پرونده برو بچ مهاجر سرا رو می بینم یا نه که چیزی نبود. بعد وارد سالن می شوید که به شما یه شماره می دهند و منتظر دیدن شماره روی کانتر می شید. اول مدارک رو از شما می گیرند که از ما فقط کپی مدارک رو گرفتند.
بعد دادن پول بی زبون و انگشت نگاری و در آخر مصاحبه. مصاحبه ما با یه خانم آمریکای بود که جدی بود ولی خوش اخلاق. سوالها که همه می دونن چیه. و در آخر دوتا برگه آبی برید تو سایت چک کنید و اینکه تا آخرسپتامبر بیشتر وقت ندارید و از این صحبتها. و پایان مصاحبه.
مراکز خرید
توی دبی مراکز خرید زیادی هست ولی یک سری جاها هست بنام
Brands for Less که جنس های آلمانی مثل لباس و کفش رو به قیمت خیلی پایین می تونید بخرید که توصیه می کنم حتما برید.
دی تو دی هم سه تا شعبه داره که قیمتها واقعا خیلی خوبه.
و یک جای دیگه بنام Green House که قیمت کفشها واقعا نازل و خوب هست.
جاهای دیدنی
امارات مال که می تونید برید برف بازی کنید بلیت می خرید البته چند نوع داره که بهترین آن supper power هست که می تونید هر وقت خواستید برید بیرون و دوباره برگردید.به شما دستکش و لباس و کفش گرم می دهند ولی بهتره شما هم لباس گرم همراه داشته باشید چون واقعا سرد هست ولی اونجا حسابی میتونید سرسره بازی کنید و تله کابین بالا برید و برف بازی کنید.
دبی مال که واقعا زیبا و دیدنی هست آنجا آکواریم داره که خیلی بزرگ هست . روبروی آکواریم یک آبنبات فروشی هست که واقعا دیدنی وجالب هست. کف زمین در بعضی جاها نورپردازی میشه که بچه ها می روند آنجا و بازی می کنند. البته بهتره شب برید دبی مال چون هر نیم ساعت به مدت 5 دقیقه رقص فواره داره درست روبروی برج خلیفه بزرگترین برج دنیا که همه مردم آنجا جمع می شوند و واقعا دیدنی هست فواره ها تا 150 متر آب رو همراه با آهنگ به رقص در می آورند و ....
تور کشتی می تونید با کشتی توی شب روی رودخانه گشت بزنید رقص و شام و ...
داره که بد نیست.
کنار دریایه پارک آبی داره بنام وایلدوادی که واقعا دیدنی هست و هم فال هم تما شما . البته درجمیرا دو جا هست که می تونید رایگان شنا کنید بنام جمیرا
Open beach
که یکیش نزدید برج معروف دبی هست ولی دوش و امکانات نداره و دیگری نزدید همین بیچ هست که هم دستشویی داره هم دوش که من توصیه می کنم اینحا برید.
دبی جای دیدنی زیاد داره که بخوام همه رو توضیح بدم از حوصله خارج میشه.
درضمن بهتره دلارها تون رو تو فرودگاه چنج نکنید چون خیلی اسکنت برمیدارند. شاپینگها هر 100 دلار را 366 درهم و صرافی ها 365 درهم خورد می کنن پس بهتره تو شاپینگ ما لها از دلار استفاده کنید.
الان دبی بسیار هوا گرم هست حتی شبها بنابرین هرجا بخواهید بروید باید با تاکسی برید چون واقعا نمی شه 500 متررو هم توی خیابان راه رفت و به مترو رسید. تاکسی ها هم مناسب هستند و حداقل دریافتی آنها 10 درهم هست یعنی تاکسی متر از 3 در هم یا نمی دونم 3.5 درهم شروع می شه و اگه مسیر کوتاه باشه مثلا بشه 7 درهم آنها همان 10 درهم رو می گیرند.
این هم سفرنامه من بود امید وارم مفید فایده قرار بگیره.
شماره کیس: 2011AS000299XX
کنسولگری:ابوظبی
ارسال فرمها:31 May
کارنت شدن: بولتن June 2011 -
دریافت نامه دوم: 21 June
تاریخ مصاحبه: July 11
تاریخ دریافت کلیرنس:10 Aug برای سه نفر
تاریخ صدور ویزا: 17 Aug برای سه نفر
جمع هزینه ها: 6,450,000 تومان
دوستان عزيزي كه ابوظبي مصاحبه دارين، پيشنهاد ميكنم اين پست را بخونيد

موفق باشيد
شماره کیس: 2011AS25xxx