کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام Hornet و بنفشه عزيزم
ممنونم از محبت شما . بايد عرض كنم كه امروز خيلي شلوغ و بي در و پيكر بود . خانمم و دو تا بچه هام ويزا گرفتند ولي متاسفانه به من برگه آبي دادن و گفتند از هفته آينده سايت را چك كنم.
آخه ديگه فرصتي نيست . عزيزان كمكي روحيه اي اميدي هرچي باشه خريداريم . الان من بايد چيكار كنم ؟
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، gadfly ، Hornet ، Emad_L
(2011-09-13 ساعت 20:18)ravian نوشته:  سلام Hornet و بنفشه عزيزم
ممنونم از محبت شما . بايد عرض كنم كه امروز خيلي شلوغ و بي در و پيكر بود . خانمم و دو تا بچه هام ويزا گرفتند ولي متاسفانه به من برگه آبي دادن و گفتند از هفته آينده سايت را چك كنم.
آخه ديگه فرصتي نيست . عزيزان كمكي روحيه اي اميدي هرچي باشه خريداريم . الان من بايد چيكار كنم ؟

با توجه به هزینه رفت وآمد ومحدودیت ویزای مجدد امارات به نظر میرسه بهتر باشه فعلا در امارات بمانید تا کلییر شوید
تشکر کنندگان: najibi ، یاشار و ماری ، masoudeses ، AmericanHamid ، nil2011 ، bita-p ، gadfly ، Hornet ، ravian

دوست عزيز نگران نباشيد و تا كلير شدن در دبي بمانيد.
تشکر کنندگان: nil2011 ، Hornet ، ravian
سلام
.ما ۱۱ سپتامبر مصاحبه داشتیم و ویزا گرفتیم .برنده اصلی خودم بودم همسرم سربازی نرفته بود.من شاغل نبودم و همسرم کار آزاد دارند .سفر زیاد رفته بودیم حتا امریکا ،. امیدوارم این اطلاعات برای برندگان سالهای آینده مفید باشه .مصاحبه خیلی راحت بود و کلا ۴ یا ۵ دقیقه طول کشید.از من فقط
در مورد فعالیت در ایران سوال کرد که گفتم کار نمیکردم ازهمسرم در مورد سربازی و اینکه شغل دولتی دارند یا خیر .از دخترم هم پرسید میخای کجای امریکا بری فقط همین . همگی موافق باشد .از مهاجرسرا و دست اندر کاران هم خیلی متشکرم من از همه اطلاعات و راهنماییهای این سایت استفاده کردم .باز هم ممنون

باتوجه به اينكه شما از گروه لاتاري هستيد و زمان مشخصي براي پايان پروسه تان است از خانم يا آقاي كه به شما برگ آبي را داده نپرسيديد كه آيا اميد است يا نه چون تاحدودي جواب گو هستند يكي از دوستان در آنكار قبل از فروردين ماه مصاحبه داشت بخاطر سن پسرش و شرايطشان كه تنها تا اسفند فرصت داشتند از سفارت خواستند كه جواب را در صورت امكان بدهند كه افسر هم با خواهش آنها دوبار پيش كنسول رفت و گفت منتظر باشيد اميدوارم كه درست شود و دقيقا هم دوهفته قبل از تاريخي كه پسرشان بخاطر سنشان ممون خروج ميشد جواب آمد و به گفته آنها صحبتهاي كه كرده بودند بي نتيجه نبوده .
به هرحال خدا بزرگ است و اميدوارم كه جواب شما هم زود بيايد معمولا افسر در ابوظبي ميگويد از دوهفته ديگر سايت را نگاه كنيد اما به شما گفته از هفته آينده پس اميدوار باشيد .
Category: F4
تشکر کنندگان: gadfly ، AmericanHamid ، najibi ، Hornet ، ravian

نگران نباشید مطمئن باشید جوابتان زودتر از آنچه فکر کنید میاد صبور باشیدWink

تشکر کنندگان: Hornet ، alisarshar ، ravian ، zohreh36
بجه ها من در دبي هستم تا اخر سبتامبر كسي اكر هست بكه
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، Hornet
(2011-09-15 ساعت 12:38)mjh نوشته:  بجه ها من در دبي هستم تا اخر سبتامبر كسي اكر هست بكه

من 24سپتامبر دارم ميام دبي كه براي يكشنبه ابوظبي باشم شما تا كي اونجايي؟
2011AS14706

[font=Times New Roman]باور روز برای گذر از شب کافیســـــــــت.....[/font]

به امید فردا
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، naeiji1974 ، Hornet
(2011-09-15 ساعت 12:41)alisarshar نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 12:38)mjh نوشته:  بجه ها من در دبي هستم تا اخر سبتامبر كسي اكر هست بكه

سلام
من هم دارم برنامه ريزي ميكنم كه در همين تاريخ بيام دبي تا يكشنبه ابوظبي باشم. البته خدا كنه كه امروز ready بشيم و 18سپتامبر بريم ابوظبي.
اميدوارم كه به زودي همگي كلير بشن.
شماره کیس: 2011AS00044XXX
کنسولگری: ابوظبي
کارنت شدن کیس: ؟
دریافت نامه دوم: ؟
مصاحبه: 7 سپتامبر
دریافت کلیرنس: 18 سپتامبر
دریافت ویزا: 25 سپتامبر
تشکر کنندگان: alisarshar ، najibi ، kamran22 ، naeiji1974 ، ravian ، AmericanHamid ، California ، Hornet
من هم براي 24 سپتامبر بليط گرفتم.
(2011-09-15 ساعت 12:49)ahmadzareii نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 12:41)alisarshar نوشته:  

سلام
من هم دارم برنامه ريزي ميكنم كه در همين تاريخ بيام دبي تا يكشنبه ابوظبي باشم. البته خدا كنه كه امروز ready بشيم و 18سپتامبر بريم ابوظبي.
اميدوارم كه به زودي همگي كلير بشن.

شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: naeiji1974 ، alisarshar ، Hornet
كسي در دبي هست كه دنبال هم اتاقي باشه من الان در دبي هستم
تشکر کنندگان: Hornet ، kamran22 ، alisarshar
(2011-09-15 ساعت 22:14)mjh نوشته:  كسي در دبي هست كه دنبال هم اتاقي باشه من الان در دبي هستم
من هستم.

شماره کیس: 2011AS00005XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:31july2010
کنسولگری:ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2AUGUST2010
تاریخ کارنت شدن کیس:OCT.2010
تاریخ دریافت نامه دوم:29JAN2011
تاریخ مصاحبه:3FEB2011
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: alisarshar ، Hornet
(2011-09-17 ساعت 08:13)kamran22 نوشته:  
(2011-09-15 ساعت 22:14)mjh نوشته:  كسي در دبي هست كه دنبال هم اتاقي باشه من الان در دبي هستم
من هستم.

من نیستم چون برگشتم Wink
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان خوب مهاجرسرایی
اول از همه پیش از نوشتن سفرنامه از تمام بچه ها و مسئولان سایت مهاجرسرا تشکر میکنم .واقعا اگر این سایت نبود ما خیلی به مشکل بر میخوردیم.اطلاعاتی که از طریق این سایت و تجربه های دیگران گرفته بودیم قبل از سفر و در تمام مراحل سفرمون خیلی مفید بود و کمکمون کرد.
من سعی میکنم مطالب تکراری رو که در سفر نامه های دیگه هم هست تا جای ممکن ننویسم و هر چی رو که فکر می کنم جدید و مهمه ذکر کنم.
ما 12 sep مصاحبه داشتیم موضوعی که در مورد کیس ما اهمیت داشت این بود که ما 26 Aug همین امسال یعنی 2011 تازه ازدواج کردیم یعنی عقد کردیم .برنده اصلی همسرم بود .ما از قبل با هم آشنا بودیم ولی همسرم قصد داشت اگه بشه بره آمریکا شرایط اونجا رو برای زندگی بسنجه و برگرده و بعد برای ازدواج اقدام کنه ،ولی از طریق همین سایت متوجه شدیم که اگه بعد از مصاحبه شخص بخواد برای ویزای همسرش اقدام کنه بین 3 تا 5 سال طول می کشه تا کارها انجام بشه و ویزای همسر هم آماده شه.
به خاطر همین ما تصمیم گرفتیم مه با یک تصمیم عجیب که همه رو شوکه کرد
در فاصله کمتر از یک ماه عقد کنیم تا در روز مصاحبه بتونیم با هم بریم.حالا خودتون تصور کنید که مراسم خواستگاری و آشنایی و.... با چه سرعتی انجام شد و در نهایت ما 28 Aug عقد کردیم این موضوع خیلی نگرانمون کرده بود که ممکن این ازدواج که خیلی به تاریخ مصاحبمون نزدیک بود برامون مشکل به وجود بیاره اگه پیغام های قبلیمون رو ببنید متوجه نگرانیهامون میشید.(همسرم با آیدی رضا حبیبی وارد می شد)
ما قبل از ازدواج به kcc اطلاع دادیم که در 26 Aug ازدواج میکنیم و kcc در جواب ایمیل همسرم گفت که تمام مدارک شما به سفارت آمریکا در ابوظبی فرستاده شده و تمام هماهنگی ها باید با اونجا انجام شود .ما به سفارت ابوظبی هم ایمیل زدیم و موضوع رو اطلاع دادیم ولی جوابی دریافت نکردیم.بعد از اینکه عقد کردیم هم 3 بار به سفارت ایمیل زدیم و یک بار هم یک کپی از ایمیل به ابوظبی رو برای KCCهم فرستادیم که در جواب آن kcc جواب داد که باید فرم های آپدیت شده با توجه به اطلاعات همسر و سند ازدواج به همراه ترجمه آن به سفارت ایمیل زده شود یا در روز مصاحبه به سفارت تحویل داده شود.
خلاصه ما از تمام صفحات سند ازدواجمان وترجمه آن به همراه فرمهایDS 230اسکن کردیم و از طریق ایمیل برای سفارت امریکا در ابوظبی فرستادیم ولی باز هم جوابی دریافت نکردیم و تمام این مدارک رو برای روز مصاحبه با خودمون بردیم .
ما جمعه ساعت 8 شب پرواز داشتیم حدود ساعت 11 رسیدیم چون تقریبا ساعت 9 حرکت کردیم .صف اسکن چشم خیلی طولانی بود و خیلی اونجا معطل شدیم
تقریبا ساعت 11.5 12 رسیدیم هتل .
هتل ما هتل نیهال واقع در خیابون الرقه بود که ما به خاطر نزدیک بودنش به بیمارستان NMC این هتل رو انتخاب کرده بودیم ولی در کل هتل خیلی خوبی بود و دقیقا پشت ایستگاه مترو قرار داشت و ما خیلی راحت از طریق مترو به مراکز خرید می رفتیم .
شنبه ساعت 9 صبح بیمارستان NMC نوبت داشتیم .اولین دفعه که به NMC رفتیم به راننده تاکسی گفتیم که ما می خواهیم برویم NMC . ولی راننده ما رو اشتباهی به یک شعبه دیگر NMC برد که آزمایشات در اون شعبه انجام نمی شد .(پس اگه آزمایشات رو در بیمارستان NMC انجام میدهید که نسبت به جاهای دیگه ارزان تر است باید به شعبه NMC روبروی هتل رامادا بروید و حتما قبلش یک نقشه تهیه کنید )
ما در بیمارستان NMC حدود 3 ساعت معطل شدیم تا آزمایشات انجام شود من چون 25 سالم بود واکسن سرطان دهانه رحم رو هم بهم زدند که هزینش 500 درهم شد و بقیه آزمایش ها هم همون هایی هستند که بچه های دیگه در سفر نامه هاشون ذکر کردند .
ما یک شنبه با خانم ملیکا که جا داره از ایشون هم تشکر کنم که خیلی بهمون
کمک کردند هماهنگ کردیم که فردا ساعت 5 صبح ماشین بیاد جلوی در هتل دنبالمون.دوشنبه ساعت 5 صبح آماده جلوی در هتل بودیم که ماشینی که خانم
ملیکا فرستاده بود اومد دنبالمون .تا رسیدیم اونجا حدود ساعت 7.5 بود .در همون صف های معروف نشستیم.یک آقای هندی با سبیل های ترسناک اومد و نامه های دوم وپاسپورت ها رو گرفت.اولین شوک اینجا بهمون وارد شد از اونجایی که اسم من در نامه دوم نبود اولش به من اجازه ورود ندادند وهمسرم تنها رفت داخل و این قضیه استرس ما رو خیلی بیشتر کرد .
اون آقا هندیه افرادی که اسمشون تو نامه دوم بود رو فرستادند تو یک صف دیگه
جلوی در ورودی و اونها یکی یکی وارد می شدند.همسر منم رفت ومن بیرون موندم .
اونجا یک آقایی که اتفاقا از بچه های مهاجر سرا هم بود به اونم اولش اجازه ورود ندادند به خاطر اینکه اسم توی پاسپورتش با اسم توی نامه دوم فرق می کرد .وقتی ازش پرسیدیم که چرا این جوریه گفت قبل از اینکه برنده لاتاری بشم اقدام کردم که اسمم رو عوض کنم .از طرف موسسه مربوطه باهام تماس گرفتند که با در خواست شما موافقت شده و مشکلی وجود نداره .ایشون می گفتند من می خواستم اسمم رو از سجاد الدین به رامتین تغییر دهم .وقتی برنده شدم و فرم های اولیه رو پر می کردم با توجه به اینکه در خواستم تایید شده بود و فقط باید مراجعه میکردم و کارهای اداریش رو انجام بدم با اسم رامتین فرم ها رو پر کردم ولی بعد از اینکه رفتم و پیگیری کردم فهمیدم که اونها موافقت کردند اسم من بشه سجاد به جای سجاد الدین .خلاصه این طوری بود که اسم توی نامه دوم با پاسپورت فرق می کرددر نهایت تونستند برن داخل ولی متوجه نشدم که نتیجش چی شد نتیجه اخلاقی اینکه اسمتون رو عوض نکنید لطفا.Smile
همسر من هم که داخل رفته بود برای آفیسری که مدارک رو تحویل می گرفت توضیح داده بود که من ازدواج کردم و به KCC و سفارت ابوظبی اطلاع داده بودم و آفیسر مربوطه گفته بود که اصلا نباید همسر شما را بیرون نگه می داشتند و من رو هم صدا زدند و رفتم داخل .مدارک رو تحویل دادیم .فرمهای 230 من رو هم گرفتند .و در مرحله بعد انگشت نگاری کردیم و نشستیم تا دوباره شماره را اعلام کنند .مرحله بعدی مصاحبه بود .نکته خیلی مهمی که باید بگم اینکه زبان مصاحبه انتخابی نبود یعنی کاملا شانسی بود اگر آفیسر شما می تونست فارسی صحبت کنه مصاحبه فارسی بود و اگر نه شما مجبور هستید انگلیسی حرف بزنید پس توصیه می کنم حتما در حد سوالاتی که برای مصاحبه می پرسند خودتون را آماده کنید تا اونجا با مشکل بر نخورید.
ما شماره مان 16 بود وقتی رو تابلو شماره 16 رو نشون داد رفتیم به کانتر مربوطه و یک خانم محجبه ( فکر می کنم عرب بود ولی مطمئن نیستم )مصاحبه
را انجام داد .مصاحبه ما انگلیسی بود اول همسرم گوشی رو بر داشت .
سوال ها و جواب ها:
1-تاریخ ازدواج؟28 Aug
2- کی با هم آشنا شدید؟حدود 2 سال پیش
3-پس چرا الان ازدواج کردید؟یک سال با هم دوست بودیم تا نامزد کردیم و مراسم انجام شد طول کشید .
4-شغل دولتی داشتید؟خیر(در اینجا من دیدم اسامی شرکت هایی که شوهرم
در فرم ها وارد کرده بود را در کامپیوتر وارد کرد آخرش هم دقیقا نفهمیدم چرا ولی حدس زدیم که با توجه به اسم شرکت و لیستی که از شرکت های دولتی داشتند چک می کردند شرکت دولتی هست یا نه.)
5-کارتون در چه زمینه ای هست؟کنترل کیفی قطعات خودرو
6-سربازی رفتید؟خیر
7-چرا؟چون پدرم 60 سال داشت و من تنها پسر خانواده بودم
8-اسپانسرتون چه نسبتی باهاتون داره؟از دوستان قدیمی پدرم هستند.(ما در این جا 2 تا حساب بانکی 20 میلیونی یکی به اسم من و یکی به اسم همسرم
به آفیسر نشون دادیم .همسرم به اشتباه به جای اینکه بگه 40 هزار دلار گفت ما حساب بانکی 40 میلیون دلاری هم داریم که آفیسر هم با خنده گفت 40 میلیون دلار!!!!!!پس شما باید آدمای خیلی پولداری باشید که ما هم خندیدیم)
بعدش من گوشی رو گرفتمو از من این سوال ها رو پرسید.
1:کار می کنی ؟خیر ،جای خاصی کار نمی کنم ولی تو خونه تدریس خصوصی می کنم .
2-چه درس هایی تدریس میکنی؟ریاضی و زبان
3-شما فوق لیسانس داری؟بله ،ولی چون هنوز پایان نامم تموم نشده مدرکش رو هنوز نگرفتم .
4-پایان نامت در چه زمینه ای هست؟هزینه های کیفی
5-برا هیچ شرکت دولتی کار نکرده ای؟خیر
بعد رفت و دیدیم که یه برگه آبی رو هی این ور و اون ور می بره .من که می دونستم مفهوم برگه آبی چی هست خیلی ناراحت شدم وای ناراحتیمون خیلی طول نکشید اومد و به من گفت مدارک پزشکی شما یک مشکل داره ولی اشتباه از طرف شما نیست بیمارستان این اشتباه رو کرده شما باید تا فردا ساعت 8 صبح این مدارک رو اصلاح کنید و برامون بیارید و بعد روی یک کارت صورتی دیدم که داره می نویسه رضا حبیبی ،wednesday(چهار شنبه)من که این رو دیدم دیگه خیالم راحت شد و فهمیدم که چهار شنبه یک اتفاقی می افته
و بعد رو کرد به شوهرم و گفت شما می تونید چهارشنبه ساعت 2 بعد از ظهر با این کارت صورتی بیایید و ویزاتون رو بگیرید و به منم گفت اگر شما هم این مدارک رو اصلاح کنید و فردا ساعت 8 صبح برامون بیارید می تونید چهار شنبه همراه همسرتون بیاید و ویزاتون رو بگیرید .از بچه هایی که اون روز باهشون آشنا شده بودیم یک دختر و پسر مجرد و یک زوج به همراه پسر 20 سالشون ویزا گرفتن ولی یک آقای مجرد که سربازیش توی ارتش بود FBI CHECKخورد .
ما با همون ماشینی که خانم ملیکا فرستاده بودند برگشتیم .راننده یک آقایی به اسم علی آقا بود که خیلی خوش مشرب و مهربون بودند و ما هم که خیلی خوشحال بودیم توی راه کلی گفتیم و خندیدیم.
علی آقا ما رو تا جلوی بیمارستان NMC بردند .ما به اونها گفتیم که این مشکل وجود داره اونها هم مدارک را به دکتر نشون دادند و معلوم شد که خانم دکتر یادشون رفته بوده که تیک مربوط به یکی از گزینه رو بزنند ،خلاصه همون موقع مشکل بر طرف شد و مدارک رو تحویلمون دادند.
به دوستان توصیه می کنم حتما روزی که برا ی آزمایشات میر وید تاکید کنید که همچنین اشتباهاتی در مدارک شما وجود نداشته باشه که حالا به غیر از هزینه رفت و آمد که تقریبا هم زیاده و زمانی باید بگذارید استرسی که ما با دیدن برگه
آبی بهمون وارد شد را نداشته باشید .صبح روز 3 شنبه همسرم ساعت 5 صبح
دوباره با ماشینی که با خانم ملیکا هماهنگ کرده بود به سفارت رفت تا مدارک اصلاح شده را تحویل دهد و بعدش که بر گشت کلی ماجراهای عجیب برام تعریف کرد که خودش براتون می نویسه که شاید تجربیات دیگران هم براتون مفید واقع شود .روز 4 شنبه خانم ملیکا رفتند و وبزاهامون رو گرفتند و آوردند جلوی هتل بهمون تحویل دادند .هزینه هر رفت و برگشت به ابوظبی برای هر نفر 150 درهم بود .ما با خانم ملیکا هماهنگ کردیم که دیگه برا گرفتن ویزاها خودمون نرویم چون کارت صورتی دست هر کسی بود ویزا رو به اون شخص تحویل می دادند و خانم ملیکا هم لطف کردند و ویزاهامون رو با هزینه 220 درهم برامون آوردند .
مجددا از خانم ملیکا و تمام بچه های مهاجر سرایی و مدیران سایت تشکر می کنم امیدوارم سفر نامه ما هم بتونه برای بچه های 2012 مفید واقع شود.

تشکر کنندگان: najibi ، jasmine2953 ، alisarshar ، Hornet ، kamranjon ، naeiji1974 ، arash004 ، gadfly ، kamran22 ، Toranj ، alirezagh ، Blaze ، بنفشه ، ravian ، behzadb57
سلام
مام ویزامونو گرفتیم ایشالا در اسرع وقت سفرناممو مینویسم
میخواستم از همه بچهای مهاجرسرا تشکر کنم
و بگم در هر شرایطی هر کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.
فقط میخواهم بگم از این خانم ملیکا بهتر و مطمین تر خودشه و هر چقدم بگیره نوش جونش البته که با انصافتر از این حرفاست خدا خیرش بدا و ایشالا بتونه با ارزوهاش که یکیش پیشرفت پسرشه برسه.

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان