کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
سلام به دوستای گلم ................ من 4 آگوست مصاحبه داشتم و یکضرب ویزا گرفتم....دیروز(7آگوست ) رفتم سفارت و ویزامو تحویل گرفتم................. در اولین فرصت سفرنامم رو مینویسم
شماره کیس:2011as00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:11may2010
کنسولگری :ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای اول: 5july2010
تاریخ کارنت شدن: july2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 21june2011
تاریخ مصاحبه:4 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: یکضرب روز مصاحبهBig Grin
تاریخ ورود به آمریکا: 18 آگوست 2011
دریافت سوشیال:30 آگوست 2011
سلام به مهاجرسراییهای خوب و دوست داشتنی.. خیلی خوشحالم از اینکه الان منم میتونم مثل بقیه ی بچه های مهاجرسرا سفرنامه ی خودم رو براتون بنویسم.
وقتی 18 سالم شد یکی از آشناهام که در آمریکا زندگی میکرد بهم ایمیل زد و درمورد لاتاری بهم گفت و ازم خواست مدارکم رو بفرستم که برام ثبت نام کنه. اما من از اونجایی که باورنمیکردم کسی تویک مسابقه بتونه صاحب گرین کارت شه زیاد به اون ایمیل اهمیت ندادم!! اما فامیلم پافشاری کرد و بالاخره منم قبول کردم!! مدارکم و عکسم رو فرستادم اما روز آخر ثبت نام فامیلم باهام تماس گرفت که سایت لاتاری عکست رو قبول نمیکنه برو و یه عکس دیگه برام بفرست. منم ازاونجایی که میلی به شرکت تو این مسابقه نداشتم به زور و با اصرار مامانم رفتم عکس گرفتم و از اون عکاسی خواهش کردم عکس رو همون موقع برام حاضر کنه و نیم ساعت مونده بود که سایت لاتاری برای ثبت نام بسته شه که فامیلم منوثبت نام کرد!!.....

اردیبهشت سال بعدش بود که ساعت 2 صبح با صدای زنگ تلفن از خواب پریدیم وعموی مادرم گفت که از kcc برات نامه اومده که برنده شدی! اصلاً باورم نمیشد..... من اصلاٌ نمیدونستم کیس نامبر چی هست و کارنت شدن و مصاحبم کی باید انجام شه! برای همین هرماه خودم با kcc تماس میگرفتم....1سال و 2ماه مداوم چشم انتظارکارنت شدن بودم که بعد از کارنت شدن با مهاجرسرا آشنا شدم!واقعاٌ هم ناراحت بودم که آخه چرا انقدر دیر!!! اما تو فاصله ی کارنت شدن تا زمان مصاحبه جایی از این سایت نبود که نخونده باشم و کلاٌ کارم این بود که با بچه های این سایت در ارتباط باشم تااونجاکه عضوفعال هم شدم...Big Grin

1ماه قبل از رفتنم به دوبی پدرم برای بلیط و ویزا اقدام کرد....ویزا نفری 105تومن و بلیط پرواز ایران ایر نفری 376تومن شد. از اونجایی که 4آگوست مصاحبه داشتم 31جولای با مادر و خواهرم رفتم دوبی.هتل هم وقتی رفتم دوبی گرفتم که هتل 4 ستاره ی خیلی عالی با قیمت وامکانات خیلی خوب بودو با امارات مال خیلی نزدیک بود
معاینات پزشکی
1هفته قبل از رفتن از دکتر شوکلا برای 1آگوست وقت گرفتم...ساعت 9 صبح به بیمارستان رفتم و اون آکواریوم معروف رو دیدم! اول ازم نامه ی مصاحبه و پرینت ایمیل دکتر شوکلا و پاسپورت و کارت واکسیناسیون و 3قطعه عکس خواستند. بعدش یک پرستار هندیه مهربون منو به یک اتاق برد و اول یه سری فرمهارو پر کرد بعدش وزن و قد و فشارخون و معاینه ی چشم..... بعدشم عکس قفسه ی سینه...و بعدش با اینکه از دکتر شوکلا وقت گرفته بودم اماخانم دکتر ساندهیا منو معاینه کرد و1واکسن هست که به خانم های 16 تا 25 سال میزنن که منم چون 20 سالم بود بهم گفت باید بزنی و آخرشم آزمایش خون...کارام تموم شد و گفتن برای فردا آماده میشه. کلاٌ هزینه ی مدیکال 1125 درهم شد(125 درهم عکس قفسه ی سینه+ 250 درهم معاینه ی دکتر+ 700 درهم واکسن سرطان + 50 درهم آزمایش خون)
روز بعدشم باهاشون تماس گرفتم و بهم گفتن جواب آماده هست و ساعت 1ونیم صبح رفتم جوابو ازشون گرفتم....بهم گفتن اون واکسن سرطان 3مرحله هست و باید2واکسن دیگه روبخری و باخودت ببری تاموقعش شدبزنی اما من گفتم تا1ماه دیگه میرم آمریکاهمونجامیزنم که گفتن مشکلی نیست..
مصاحبه
ساعت 5 صبح از هتل حرکت کردیم و 6و20دقیقه رسیدیم جلوی سفارت. کم کم تاساعت 7 شلوغ شد و جالب این بود که اون روز همه ی کسایی که سمت چپ صندلی چوبی نشسته بودن لاتاری برنده شده بودن....ساعت یک ربع به 8 یه ماموری اومدوپاسپورت و نامه ی مصاحبه رو چک کرد و من اولین نفری بودم که وارد سفارت شدم با شماره ی 001. اول یک خانم خیلی خیلی بداخلاق که باهمه دعوا داشت مدارکمو ازم گرفت شامل(پاسپورت و2تاعکس ونامه ی مصاحبه و اصل مدارک ترجمه شناسنامه و کارت ملی و دیپلم و پیش دانشگاهی و اصل ترجمه ی ریزنمرات!! که اصلاً فکرنمیکردم ریزنمرات بخوادولی همه مدارک همراهم بود و بعدشم مدارک اسپانسر) بهش گفتم نامه ی تمکن هم بدم که گفت اسپانسرداری نیازی نیست من گواهی عدم سوپیشینه هم داشتم و بهش دادم....بعدش یک برگه ی آبی داد گفت برو پرداخت کن و رفتم 819دلار روپرداخت کردم(دوستان حتماٌ 819دلارهمراهتون باشه داخل سفارت پول خورد نمیکنن وخیلی معطل میشین..من خودم 819دلار از قبل آماده داشتم اما خیلیا رو دیدم که به مشکل برخوردن) بعد منتظرموندم تاشمارم اعلام شه.شمارم اعلام شدبرای انگشت نگاری وبعدازانگشت نگاری خانم آمریکایی جوان خیلی خیلی مودب و مهربون باهام مصاحبه کرد.اول ازم خواست خودمومعرفی کنم بعدشم سنم روازم پرسید و بعدهم درمورداسپانسرم سوال کرد.بعدم گفت کدوم ایالت میری و بعدروی یک برگه ی صورتی نوشت 7آگوست ساعت 1 بیاویزاتوبگیر.... مصاحبه خیلی راحت هست وبنظرم بستگی به خودتون داره وسعی کنید از بدو ورود به سفارت آرامشتون روحفظ کنید ولبخند بزنید..
دوستای عزیزم که برای مصاحبه به ابوظبی میرید راننده ی ما آقای محمدعلی بود که بهتون پیشنهاد میکنم حتماٌ بااون برین چون همه جوره دراختیارتون هست وخیلی از نظرقیمت باهاتون راه میادواز بقیه ارزون تر میگیره وهمه جوره هم مطمئن هست. من ومامانم که خیلی ازش راضی بودیم. حتی ازش خواستیم تافرودگاه هم ماروببره...
شماره تماس ......................:
.....................................
از همه ی بچه های گل مهاجرسراتشکرمیکنم بابت راهنماییهاوکمک هاشون در این مدت.. اگر سوالی درمورد هتل ومترو دوبی و سیمکارت تلفن و جاهای دیدنی ومراکز خرید دارین خوشحال میشم کمکتون کنم.دوست دارین از طریق پیام خصوصی یا هرجوری که راحتین جوابگوهستم...تواین مدتی که دوبی بودم از تجربیات دوستای مهاجرسرایی استفاده کردم.شایدبتونم کمکی به دوستایی که بعداز من مصاحبه دارن بکنم....
برای 2 هفته دیگه هم از ایران میرم Shy

سلام
ضمن تبریک به شما
نام و شماره تلفن به دلیل تبلیغاتی بودن حذف گردید اما دوستان شما می توانند به صورت خصوصی اطلاعات ایشون را از شما دریافت کنند
از شما بابت نوشتن سفرنامه تشکر می کنم و ارزوی موفقیت های بسیار در سرزمین جدید برای شما دارم
ParsTrader
شماره کیس:2011as00035xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:11may2010
کنسولگری :ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای اول: 5july2010
تاریخ کارنت شدن: july2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 21june2011
تاریخ مصاحبه:4 آگوست 2011
تاریخ دریافت ویزا: یکضرب روز مصاحبهBig Grin
تاریخ ورود به آمریکا: 18 آگوست 2011
دریافت سوشیال:30 آگوست 2011
سلام به تمام دوستان مهاجرسرا
ما تازه برگشتیم و گفتم رسم وفاداری خودمو به مهاجرسرا ادا کنم. ما برای 7 آگوست ابوظبی مصاحبه داشتیم و با انرژی های مثبتی که همراهمون بود و کمک دوستان مهاجرسرا که واقعاً از تک تکشون و از دوستانی که این سایت رو برای راهنمایی دوستان راه اندازی کردن ممنونم.
مصاحبه بسیار عالی بود و تونستیم یکضرب ویزامونو بگیریم. برنده اصلی خانم من بود و ایشون کارشون غیر دولتی بود من هم که سربازیمو خریده بودم کارهام تماماً غیر دولتی بود.
خودمون اسپانسر خودمون بودیم با 40 میلیون مانده مالی و 2تا سند خونه. جالبه با وجود اینکه خانم من لیسانس ادبیات آلمانی بود فقط پرسید دیپلم دارید؟!!!
از اینکه خانمم تو چه شرکتی کار می کرده و چه پروژه هایی داشتن پرسید. از من فقط از اینکه زمینه کاری شرکتمون چیه پرسید.
در کل خیلی خوب و مهربون بودن.
برای تک تک دوستانی که مصاحبه دارن و یا کلیرنس خوردن آرزوی پیروزی دارم.
اگر سئوالی داشته باشید باکمال میل در خدمتتون هستم.
(2011-08-11 ساعت 15:37)ardavan2535 نوشته:  سلام به تمام دوستان مهاجرسرا
ما تازه برگشتیم و گفتم رسم وفاداری خودمو به مهاجرسرا ادا کنم. ما برای 7 آگوست ابوظبی مصاحبه داشتیم و با انرژی های مثبتی که همراهمون بود و کمک دوستان مهاجرسرا که واقعاً از تک تکشون و از دوستانی که این سایت رو برای راهنمایی دوستان راه اندازی کردن ممنونم.
مصاحبه بسیار عالی بود و تونستیم یکضرب ویزامونو بگیریم. برنده اصلی خانم من بود و ایشون کارشون غیر دولتی بود من هم که سربازیمو خریده بودم کارهام تماماً غیر دولتی بود.
خودمون اسپانسر خودمون بودیم با 40 میلیون مانده مالی و 2تا سند خونه. جالبه با وجود اینکه خانم من لیسانس ادبیات آلمانی بود فقط پرسید دیپلم دارید؟!!!
از اینکه خانمم تو چه شرکتی کار می کرده و چه پروژه هایی داشتن پرسید. از من فقط از اینکه زمینه کاری شرکتمون چیه پرسید.

دوست عزیز با سلام و تبریک.
میشه لطف کنید و راجع به سفرهای خارجی و ویزاهاتون توضیح بدین؟
با تشکر.
شماره کیس: 2012AS00038XXX
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:TNT 28 JUL 2011
تاریخ کارنت شدن کیس:march 2012
تاریخ مصاحبه:may 2012
تاریخ دریافت کلیرنس:ویزای یکضرب
تعداد افراد در این کیس نامبر : ۲ نفر
تاريخ ورود به آمريكا: October 2012
محل زندگي: McLean VA
تشکر کنندگان: coming soon ، bfarhadm ، Hornet ، AmericanHamid ، ramin_ad
سلام
تبريك مي گم انشالله در تمامي مراحل زندگي موفق باشي
(2011-08-08 ساعت 10:50)nil2011 نوشته:  سلام به دوستای گلم ................ من 4 آگوست مصاحبه داشتم و یکضرب ویزا گرفتم....دیروز(7آگوست ) رفتم سفارت و ویزامو تحویل گرفتم................. در اولین فرصت سفرنامم رو مینویسم

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
تشکر کنندگان: bahar1981 ، ramin_ad

سلام دوست گرامی و تبریک میگم
یک سوال از شما داشتم
من هم سربازیم رو خریدم البته برنده خانوم من هستش حالا سوالم این هست که قسمت military service رو ما که سربازیمون رو خریدیم چه جوری باید پر کنیم هر چی گشتم تو سایت پیداش نکردم
ممنونم
شماره کیس : 2012AS3XXX
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: Oct
مصاحبه: Nov 20
دریافت ویزا: NOV 22
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
دریافت گرین کارت: 50 روز بعد
سفرنامه
تشکر کنندگان: ramin_ad
دوست عزیز با سلام و تبریک.
با تشکر.
[/quote]

حقیقتش ما چند تا ویزای شینگن داشتیم و چند سفر ترکیه و دبی.
اما از اونجایی که پاسهامون رو به تازگی عوض کردیم هیچ مهری داخلش نبود و با توجه به اینکه پاسهای قبلیمون رو هم برده بودیم اما ازمون نخواستن و فقط همین کپی پاس جدیدمون رو ازمون گرفتن.
یک سوال از شما داشتم
من هم سربازیم رو خریدم البته برنده خانوم من هستش حالا سوالم این هست که قسمت military service رو ما که سربازیمون رو خریدیم چه جوری باید پر کنیم هر چی گشتم تو سایت پیداش نکردم
ممنونم
[/quote]

سلام، لازم نیست اون قسمت رو پر کنید فقط NO بزنید.
موقع مصاحبه باید بگید معافیت دارید و اون رو خریدید.
تشکر کنندگان: najibi ، Edenbeast ، ozone ، alisarshar ، jilibo ، ramin_ad
(2011-08-12 ساعت 02:23)Edenbeast نوشته:  

یک سوال از شما داشتم
ممنونم
تبریک میگم شما برای اکتبر کارنت شدین
تشکر کنندگان: Edenbeast ، ramin_ad
(2011-08-14 ساعت 01:26)نفس نوشته:  
ما تازه برگشتیم و گفتم رسم وفاداری خودمو به مهاجرسرا ادا کنم. ما برای 7 ک تک دوستانی که مصاحبه دارن و یا کلیرنس خوردن آرزوی پیروزی دارم.

یک سوال از شما داشتم
ممنونم
باید بنویسی Exempted یعنی معاف بعد تو سفارت ازت میپرسن چرا معاف شدی که میگی خریدی. میتونی توضیح هم بدی موقع فرستادن مدارکت که as clear as possible باشی به قول معروف.
غصه هم خواهد رفت ، به حباب لب یک رود قسم وبه کوتاهی آن لحظه ی شادی که گذشت / غصه هم خواهد رفت ،آنچنانی که فقط خاطره ای خواهد ماند ، لحظه را در یابیم ، باور روز برای گذر از شب کافیست
یار تنهایی من با من گفت: هر کجا لرزیدی، از سفرترسیدی، تو بگو از ته دل، من خدا را دارم... من خدا را دارم
تشکر کنندگان: najibi ، frozen mind ، ramin_ad
(2011-08-15 ساعت 12:07)maryam58 نوشته:  
(2011-08-14 ساعت 01:26)نفس نوشته:  
ما تازه برگشتیم و گفتم رسم وفاداری خودمو به مهاجرسرا ادا کنم. ما برای 7 ک تک دوستانی که مصاحبه دارن و یا کلیرنس خوردن آرزوی پیروزی دارم.

یک سوال از شما داشتم
ممنونم
باید بنویسی Exempted یعنی معاف بعد تو سفارت ازت میپرسن چرا معاف شدی که میگی خریدی. میتونی توضیح هم بدی موقع فرستادن مدارکت که as clear as possible باشی به قول معروف.
من قسمت سربازی رو NO زدم. وقتی رفتم گفتم معافی دارم و خریدم
تشکر کنندگان: frozen mind ، najibi ، ramin_ad
با سلام به تمام دوستان

فايل pdf شده سفرنامهاي ابوظبي آپدیت شد. تاريخ :24/5/90

2011,Monday,August15
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان: najibi ، ParsTrader ، AmericanHamid ، ravian ، farnaz82
[quote='کامبیر' pid='113633' dateline='1308143733']
با سلام به همه دوستان
اول از همه از اقای نایجی خیلی تشکر می کنم چون بسیار برای من زحمت کشیدن و وقت زیادی رو برای من گذاشتن و از تمامی دوستانی که من را راهنمایی کردند باید تشکر کنم.
چون بیشتر سفر من همراه اقای نایجی بود و ایشان بسیار کامل تمامی مراحل را توضیح دادن من فقط چند نکته که فکر میکنم جالب باشه برای دوست رو میگم
1- من نه نامه اولیه دریافت کردم نه نامه دوم.فقط با فرستادن ایمیل کیس نامبر و تاریخ مصاحبه رو دریافت کردم.
2-موقع مصاحبه گفتم زبان انگلیسی بلد نیستم البته یکمی بخاطر این حرف به من گیر داد ولی من محکم گفتم تا زمان رفتن زبان خودم رو تقویت میکنم.به نظر من اگر زبانتون عالی نیست از اولین مرحله مصاحبه فارسی حرف بزنید تا مرحله اخر که برای قسم و سوال پرسیدن است کسی بیاد که فارسی بلد باشه چون دانستن یا ندانستن زبان هیچ تاثیری در نتیجه مصاحبه ندارد.
3-من چون سربازی نرفته بودم (معاف داشتم) و شغل دولتی هم نداشتم 5شنبه ویزا رو گرفتم(من 2شنبه 6 جون مصاحبه داشتم)
4-من 5شنبه 1.45 دقیقه رسیدم جلوی سفارت . 2 رفتیم داخل چون انگار مدارک اماده نبود گفتن کمی طول میکشه .به هرحال تا 3 نشستم بعد از صداکردن اسم رفتم و ویزا ویک پاکت مدارک که موقع ورود به امریکا بایدباز شود را گرفتم.
با تشکر از همه دوستانی که به من کمک کردند و امید وارم همه دوستان ویزا بگیرند و شاد و موفق باشند
[/quot

تبریک!Big Grin
شما سربازی معاف بودین. نظرتون راجع به خرید خدمت چیه؟ چون اگر بزنند Yes جوابی برای درجه و کاری که تو سربازی داشتند ندارند. پیدا کردن پاسخ صحیح برای من تبدیل به معضل شده. جوابهای کاملا متناقض گرفتم. نظر شما چیه؟
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
تشکر کنندگان: im-i ، Hornet ، bfarhadm ، Edenbeast ، sepinod ، ramin_ad
(2011-08-12 ساعت 02:35)ardavan2535 نوشته:  دوست عزیز با سلام و تبریک.
با تشکر.

حقیقتش ما چند تا ویزای شینگن داشتیم و چند سفر ترکیه و دبی.
اما از اونجایی که پاسهامون رو به تازگی عوض کردیم هیچ مهری داخلش نبود و با توجه به اینکه پاسهای قبلیمون رو هم برده بودیم اما ازمون نخواستن و فقط همین کپی پاس جدیدمون رو ازمون گرفتن.
یک سوال از شما داشتم
ممنونم
[/quote]

سلام، لازم نیست اون قسمت رو پر کنید فقط NO بزنید.
موقع مصاحبه باید بگید معافیت دارید و اون رو خریدید.
[/quote]

سلام
خسته نباشید.
می خواستم بدونم مگه باید سفرهای کوتاه و چند روزه رو توی فرما بنویسیم؟
ما ننوشتیم !حالا باید تو سفارت تصیحش کنیم یا نه؟
تشکر کنندگان: آرتين
سلام.
هر چند زمانی که من این سفرنامه را می نویسم اواخر برنامه کاری لاتاری در سال 2011 است ولی اگر این سفرنامه مختصر که به نظرم اطلاعات اضافی خوبی به خواننده میدهد و در کاهش استرس کمک کننده است توسط مسؤولان سایت در جای مناسب خود قرار بگیرد برای دوستان 2012 مناسب خواهد بود.
شماره کیس من بالا بود و به همین خاطر ما جولای کارنت شدیم. با توجه به اینکه خانم من باردار بود و در زمان تعیین شده امکان مسافرت نداشتیم درخواست تغییر زمان مصاحبه دادم (چون کوچولوی ما تازه به دنیا آمده بود و امکان گرفتن شناسنامه و پاسپورت در آن زمان کوتاه ممکن نبود. از طرفی مسافرت با نوزاد دو هفته ای به دلیل تغییرات فشار داخل کابین هواپیما هنگام نشستن و بلند شدن هواپیما کار خوبی نیست و حتی برخی شرکت های هواپیمایی اجازه سوار شدن نوزاد را نمیدهند.)
با این تفاسیر به KCC ایمیل زدم که ما نمی توانیم در جولای برای مصاحبه برویم ابوظبی! جواب دادند که چون برنامه مصاحبه شما تعیین شده و به سفارتخانه ابلاغ شده با سفارت هماهنگ کنید. (هنوز نامه دوم به دست ما نرسیده بود ولی بعدا رسید) به سفارت ایمیل زدم و شرایط را گفتم و آنها زمان مصاحبه را بدون بروز هیچ مشکلی به اوایل آگوست تغییر دادند.
سوال دیگر من تغییر در تعداد نفرات خانواده بود که در ایمیل به آن اشاره کردم ولی پاسخی نگرفتم!

معاینه پزشکی:
با توجه به راهنمایی های دوستان مهاجرسرایی به NMC رفتیم. از آنجایی که پزشک هستم با دکتر شوکلا کلی گپ زدم و تازه آشنا هم در آمدیم!! (یکی از اساتید من با دکتر آشنا بود! لازم به ذکر است در تمام مدت زمان معاینه داشتم فکر میکردم اسم استادم چی بود و وقتی گفتم دکتر شوکلا چنان خوشحال شد که وسط معاینه 30 ثانیه باهام دست داد!!)
من از دکتر دو سوال پرسیدم. یکی در مورد زمان اعتبار معاینه و دیگری در مورد واکسیناسیون.
اعتبار معاینه: دکتر گفت اگر فرد مشکلی در معاینه نداشته باشد و مشکلی نیز در واکسیناسیونش نباشد معمولا زمان اعتبار یکساله خواهد بود. (از نظر آمریکاییها مشکلات عفونی مثل سل و بیماریهای منتقله جنسی مهم است.)
واکسیناسیون: علاوه بر نکاتی که در بخش واکسناسیون مهاجر سرا و صدور کارت بین المللی آمده است یک نکته مهم دیگر هم وجود دارد. دکتر گفت در کارت واکسن حداقل باید دو بار واکسیناسیون کزاز وجود داشته باشد (مثلا دو تا یاد آمد کزاز یا یک واکسن اصلی و یک یاد آمد) و چون در کارت واکسن من و خانمم یک واکسن کزاز بود، یک واکسن دیگر هم تزریق گردید.

مصاحبه:
هنگام ورود تمام وسایل را گرفتند و گفتند برای بچه هر چند بار که بخواهید می توانید برگردید و وسایل ببرید. هنگام ورود هم نگفتند این بچه اسمش در نامه دوم نیست!! هرچند من برای اطمینان پرینت ایمیل خودم که در آن به سفارت اطلاع داده بودم که بچه دار شده ام را برده بودم.
در باجه تحویل مدارک عکسهای جدید را تحویل دادم و هنگامی که می خواست عکس ها را روی فرمهایی که قبلا به کی سی سی فرستاده بودم بچسباند گفتم چون تازه بچه دار شده ایم من فرمها را آپدیت کرده ام و یک فرم اضافی هم برای کوچولومون پر کرده ام که گفت بده و فرمهای جدید را جایگزین فرمهای قبلی کرد. (البته فرمهای قبلی را هم در پرونده نگه داشت.)
سایر مراحل تحویل مدارک نکته ای نداشت الا بحث مدرک پزشکی که من تنها چیزی که برده بودم یک نامه از استادم بود که ایشان رزیدنت هستند (البته با مهر و امضای گروه) یک سوال هم در مورد سربازی پرسید که من گفتم معاف هستم و پرسید مدرکی داری؟ گفتم فقط اصل کارت همراهم است و آن را ترجمه نکرده ام که نخواست کارت را ببیند.
در ضمن من اسپانسر نداشتم و موجودی حساب 40 میلیونی و ترجمه سند خانه را تحویل دادم.
در انگشت نگاری خانم مهربانی بودند که کلی با ما همکاری کردند چون کوچولوی ما با گریه اش سفارت را روی سرش گذاشته بود!!
در مصاحبه هم سوال جواب زیادی نشد فکر کنم نهایتا 3 سوال (کجا میروی و پیش چه کسی، سربازی رفته ای؟ که من گفتم نه و دیگر چیزی از آن نپرسید، و سومی را هم یادم نمی آید!!) بیشتر شبیه گپ زدن بود. از خانمم هم یک سوال در مورد تحصیلاتش پرسید که گفت لیسانس دارم و چون بچه بی قراری می کرد گفت برو بچه را آرام کن!
در نهایت برگه آبی را تقدیم کرد و گفت ممکنه بشه ممکنه نشه!! (کلیر خوردیم)
دیگر زندگی نداشتیم تا دیروز 2/6/1390 که جواب کلیر آمد!! (کمتر از یک ماه طول کشید.)

برای همه آرزوی موفقیت می کنم.
سلام،

ما دوشنبه ابو ظبی مصاحبه داشتیم و ویزامون حاضر ولی‌ توی پا سمون نزدن بخاطر تعطیلات عید فطر و الان دربدره این هستیم که پا سمونو یه‌جوری دوباره بفرستیم دوبی‌ در اولین فرصت سفرنامه مینویسم.

التماس دعا.

تشکر کنندگان: masoudeses ، gadfly ، Hornet ، bfarhadm ، maryam58 ، ravian ، آرتين

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان