کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
(2010-10-03 ساعت 17:05)bita-p نوشته:  
(2010-10-03 ساعت 16:02)User نوشته:  يكي از برندگان 2011 پيشنهاد داده كه كساني كه احتمال مي دهند كليرنس جزيي از پروسه آنها هست، مي تونند آزمايش هاي پزشكي رو زمان مصاحبه انجام ندهند! اجازه دهند كليرنس كه آمد بعد اقدام به اينكار كنند.

هر چند كه من برنامه ريزي كرده ام براي سفرم، اما ممكن است تغيير بدهم برنامه رو و مديكال رو بگذارم براي بعد.
مزيت اين كار اين است كه اعتبار ويزا از زمان صدور مديكال است و فرد مدت زمان بيشتري در اختيار دارد براي وارد شدن به خاك مقصد.
دوستان مي توانند اين گزينه را نيز مد نظر داشته باشند.
يوزر عزيز اين پيشنهاد براي كساني كه مجرد هستند مناسبه ولي براي كساني كه با همسر و بچه هاشون براي مصاحبه ميروند به صرفه نيست.چون يكبار براي مصاحبه همگي بايد بروند يكبار هم براي مديكال.پس هزينه هاي بليت و هتل و سفر براي همه افراد خانواده دوبرابر ميشود.در حاليكه اگر هنگام مصاحبه همگي براي مديكال بروند .اگر كلير هم بخورند فقط يك نفر از افراد خانواده با در دست داشتن پاسپورت بقيه به سفارت مراجعه ميكنه.
دوستان به نظر من هر نوع نقص وکمبود در مدارک تسلیمی به سفارت امکان بالا بردن ریسک در پروسه رو ایجاد میکنه علاوه بر اینکه بیتا گفتن برای افراد با خانواده مستلزم هزینه بیشتر میشود
موفق باشین

تشکر کنندگان: lale ، R.F ، free_free ، rayan.s ، Sooshians ، User ، b!ta ، satusa ، اليزا ، Shahoo52 ، najibi ، SH1A2R3
(2010-10-04 ساعت 00:41)saeed53 نوشته:  
(2010-10-03 ساعت 16:02)User نوشته:  يكي از برندگان 2011 پيشنهاد داده كه كساني كه احتمال مي دهند كليرنس جزيي از پروسه آنها هست، مي تونند آزمايش هاي پزشكي رو زمان مصاحبه انجام ندهند! اجازه دهند كليرنس كه آمد بعد اقدام به اينكار كنند.

هر چند كه من برنامه ريزي كرده ام براي سفرم، اما ممكن است تغيير بدهم برنامه رو و مديكال رو بگذارم براي بعد.
مزيت اين كار اين است كه اعتبار ويزا از زمان صدور مديكال است و فرد مدت زمان بيشتري در اختيار دارد براي وارد شدن به خاك مقصد.
يوزر عزيز اين پيشنهاد براي كساني كه مجرد هستند مناسبه ولي براي كساني كه با همسر و بچه هاشون براي مصاحبه ميروند به صرفه نيست.چون يكبار براي مصاحبه همگي بايد بروند يكبار هم براي مديكال.پس هزينه هاي بليت و هتل و سفر براي همه افراد خانواده دوبرابر ميشود.در حاليكه اگر هنگام مصاحبه همگي براي مديكال بروند .اگر كلير هم بخورند فقط يك نفر از افراد خانواده با در دست داشتن پاسپورت بقيه به سفارت مراجعه ميكنه.
دوستان به نظر من هر نوع نقص وکمبود در مدارک تسلیمی به سفارت امکان بالا بردن ریسک در پروسه رو ایجاد میکنه الاوه بر اینکه بیتا گفتن برای افراد با خانواده مستلزم هزینه بیشتر میشود
موافق باشین

من به شخصه برای شما ناراحت شدم و گزارشهای زیباتونو فراموش نمیکنم
فکر میکنید چرا کلییر شما طولانی شد
تشکر کنندگان: Sooshians ، satusa ، 1979SAM
(2010-10-04 ساعت 00:51)lale نوشته:  
(2010-10-04 ساعت 00:41)saeed53 نوشته:  

دوستان به نظر من هر نوع نقص وکمبود در مدارک تسلیمی به سفارت امکان بالا بردن ریسک در پروسه رو ایجاد میکنه الاوه بر اینکه بیتا گفتن برای افراد با خانواده مستلزم هزینه بیشتر میشود
موافق باشین

من به شخصه برای شما ناراحت شدم و گزارشهای زیباتونو فراموش نمیکنم
فکر میکنید چرا کلییر شما طولانی شد
سربازی در سپاه در 16 سال پیش

تشکر کنندگان: lale ، Sooshians ، satusa ، 1979SAM ، Shahoo52 ، najibi
(2010-10-03 ساعت 16:02)User نوشته:  يكي از برندگان 2010 پيشنهاد داده كه كساني كه احتمال مي دهند كليرنس جزيي از پروسه آنها هست، مي تونند آزمايش هاي پزشكي رو زمان مصاحبه انجام ندهند! اجازه دهند كليرنس كه آمد بعد اقدام به اينكار كنند.

آقا میتونین راهنمایی کنین که مدیکال ربطی به شروع FBI داره یا نه ؟؟؟
یعنی اگر نقص مدرک بخوریم امکان داره این پروسه شروع نشه ؟؟؟
من تو همین فکرم که بدون مدیکال برم چون 99 % چک می خورم
وقتی چکم آمد برم واسه مدیکال و ویزا انشالله
تشکر کنندگان:
دوستان اگر کسی آدرس خونش عوض بشه باید به kcc خبر بده؟

تو این زمینه جایی دستورالعملی هست یانه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان:
[quote='free_free' pid='79560' dateline='1286146471']
دوستان اگر کسی آدرس خونش عوض بشه باید به kcc خبر بده؟

تو این زمینه جایی دستورالعملی هست یانه؟

شما فقط برای رسیدن نامه دوم یا همون دعوت به مصاحبه نیاز دارین که به سفارت اطلاع بدین . در غیر اینصورت بعد از current شدن میتونین زمان مصاحبه رو با ایمیل متوجه بشین و فرمهای مورد نیاز رو هم همینجا تهیه کنید

تشکر کنندگان: free_free ، User ، lale ، najibi
دوستان عزیز
در خصوص انجام ندادن مدیکال قبل از مصاحبه و موکول کردن آن به آینده به نظر من اگرچه ممکن است که مشکل خاصی ایجاد نکند و لیکن از دید من کار خیلی صحیحی به نظر نمی رسد به دلایل زیر:

1. اول اینکه آیا کسی کلیر می خورد یا نه به هزار تا عامل و شرایط روز مصاحبه و ارئه اطلاعات کامل و ... و نهایتا تصمیم آفیسر بستگی دارد. بنابراین بهتر است پیشاپیش خودمون را مشمول کلیر فرض نکنیم (کسانی بوده اند که در شرایط مشابه کلیر نخورده اند و یا با ارائه کامل و دقیق اطلاعات از این پروسه معاف شده اند).

2. انجام پروسه مدیکال از لحاظ عملی کار پیچیده، سخت و یا زمان بری نمی باشد و فقط بحث هزینه مطرح می باشد که طبق تجربیات قبلی حداکثر چیزی حدود 200 هزار تومان در بدترین شرایط برای هر نفر هزینه در بر دارد و با توجه به اینکه انجام مدیکال بعد از مصاحبه فقط برای مجرد ها ممکن است مقرون به صرفه باشد و در آنصورت هم در مقابل کل هزینه ها رقم زیادی محسوب نمی گردد (مدیکال دوم هزینه واکسن ها رو ندارد و هزینه آن به مراتب کمتر است)، بنابراین از لحاظ کاهش هزینه هم خیلی توجیه قوی ندارد.

3. علیرغم اینکه بدون مدیکال هم کار مصاحبه انجام می شود ولیکن توی دستورالعمل هایشون نوشتند که حتما مدیکال قبل از مصاحبه انجام شود. پس لزومی ندارد که با نقص مدرک و عدم تکمیل پرونده ، باعث بیشتر پیچیده شدن پرونده بشیم و بهانه های الکی دست سفارت بدهیم.

4. در مورد اعتبار ویزا هم، چنانچه طرف کلیر بخورد (فرض کنید بعد از مدت 4 ماه کلیرش بیاید)، در آن زمان با وجود اینکه هنوز مدیکال اعتبار دارد، می تواند مجددا مدیکال انجام دهد و تاریخ ویزا از آن زمان مدیکال جدید احتساب شود. در سایت آنکارا اعلام شده که چنانچه کسی تمایل دارد اعتبار ویزایش بیشتر باشد باید مجددا مدیکال دهد. پس از این بابت هم منعی وجود ندارد.

به عنوان نتیجه گیری به کلیه دوستان اعم از مجرد و یا متاهل پیشنهاد میکنم مدیکال رو طبق دستورالعمل خود سفارت قبل از مصاحبه انجام بدهند و با روحیه بالا و اعتماد به نفس به نحوی برای مصاحبه اماده بشوند که آفیسر مربوطه تحت تاثیر قرار بگیرد و شانس کلیر خوردن کاهش پیدا کند.
توجه کنید که هر چه منظم تر، دقیق تر و با دیسیپلین تر ظاهر بشویم، طرف مقابل بیشتر تحت تاثیر قرار میگیرد (این یه اصل کلی در هر برخوردی اعم از رسمی و یا غیر رسمی می باشد).

"برگرفته از سایت آنکارا:
Your visa validity will be limited with the validity of your medical report. If you plan to travel at a later date, you are advised to renew your medical report and get a visa with a longer validity
"
ببخشید که طولانی شد، شاید بهتر بود در قسمت آزمایشات پزشکی مطرح بشود ولیکن چون به بحث کلیرنس و ... مربوط میشد اینجا مطرحش کردم.

با تشکر-موفق باشید
تشکر کنندگان: free_free ، User ، R.F ، arshida ، Linspire ، rayan.s ، bita-p ، saman33 ، Hornet ، narcis_ala ، najibi ، SH1A2R3
satusa عزیز
بسیار جامع، بجا و قانع کننده بود.
مرسی از اطلاعات بسیار خوبی که ارائه کردین.
تشکر کنندگان: free_free ، satusa ، Sooshians ، najibi ، SH1A2R3
سلام
برای دوستانی که شغل دولتی دارند آیا ترجمه شرح وظایف سازمانی می تواند کمکی در کوتاه شدن زمان کلیرشدن دوستان داشته باشد؟
کیس نامبر:2011AS 12000
مصاحبه:27ژانويه آنکارا
کلیرنس:4 مارس

تشکر کنندگان: SH1A2R3
roypastor: سفر به ترکیه برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
سلام
امروز صبح برای بررسی اوضاع و سروگوش آب دادن رفتیم جلوی سفارت . همینطور که ایستاده بودیم حدود ساعت 10 بود که اولین برنده 2011 که یک خانم ایرانی بود با لبخند از سفارت خارج شد . شماره پرونده ایشان 2 رقمی بود و خوشبختانه ایشان موفق به اخذ ویزا بدون کلیرنس شده بودند و به ایشان گفته شده بود که تا 5 روز دیگر ups ویزای ایشان را در هتل تحویل خواهد داد .
به همراه حدود 7-6 نفر ایرانی که بیرون ایستاده بودند همگی خوشحال شدیم و به گرمی به ایشان تبریک گفتیم و ایشان هم مدارکی که داده بودند را برای ما توضیح دادند . چون از روی شباهتهایی حدس می زنم این دختر خانم مهربان از اعضای این سایت باشند از این طریق هم به ایشان صمیمانه تبریک میگویم و برای ایشان آرزوی موفقیت و سلامتی دارم.
آنکارا 4 اکتبر 2010

--------------------------------------------------------------------

بچه ها یه خبر خوب

طبق آخرین خبرهای ارسالی از آنکارا مریم گلی بعنوان اولین نفر از بچه های 2011 یک ضرب ویزا گرفته و الان منتظر
ups هست.

این خبر رو با اختلاف نیم ساعت دارم خدمتتون عرض میکنم و امیدوارم همه بچه ها با این شروع خوب ویزا بگیرن...!!!

مریم گلی منتظر اعترافات خودت و سفرنامت هستیم .... زود باش...

مریم گلی بهت تبریک میگیم

[عکس: Banane21.gif] [عکس: cancan.gif] [عکس: choir.gif] [عکس: bliss.gif] [عکس: 19.gif] [عکس: 2vsj1nm.gif]
[/quote] [عکس: loveshower.gif] [عکس: greenstars.gif] [عکس: 19.gif]

آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
امیدوارم این روند خوب بدون وقفه ادامه داشته باشه!

من هم تبریک میگم!

بعد از حوادث 11 سپتامبر!! در لاتری 2010 این خبر بسیار خوبی بود برای مهاجرسرا
تشکر کنندگان: free_free ، AmericanHamid ، roypastor ، satusa ، b!ta ، b-kh ، Ali Sepehr ، Sooshians ، saman33 ، rayan.s ، OMID_R ، mavarfan ، najibi ، SH1A2R3
نکاتی در مورد کلیرنس:

1- تاریخچه کامل سابقه کاری بدون ابهام و پرهیز از بکار بردن عبارات کلی نظیر بازنشته، کار آزاد، self-employment و .... بدون توضیح در خصوص محل کار
2- تاریخ دقیق کلیه مسافرتهای خارجی شامل روز و ماه (و نه فقط سال)
3- پر کردن دقیق و کامل فرمهای DS-230 Part I, II

"برگرفته از سایت آنکارا":

Iranian Administrative Processes: ........ Every attempt is made to obtain the proper administrative process before the interview. By filling out Forms DS-230 Part I and II accurately and completely, the process will be quicker. The applicant’s entire employment history is needed, not just the past ten years. Responses such as "retired" or "self-employed" without an explanation of where the applicant worked will lead to delays in visa issuance.
In addition, dates of every trip (not just the year) to the United States must be provided, not just the last three trips.
If the applicant has stayed more than six months in the U.S. on a tourist visa, the applicant must bring to the interview copies of letters from DHS granting a visa extension. Administrative processes are completed within six months or more and our office does not have any control over them.
تشکر کنندگان: User ، free_free ، alirezagh ، Sooshians ، rayan.s ، سعید28 ، یاشار و ماری ، mavarfan ، najibi ، SH1A2R3
(2010-10-06 ساعت 09:29)kimkim نوشته:  سلام ببخشید سوالم را اینجا مطرح می کنم از کسانیکه رفتن سفارت و ویزا گرفتن می خواستم بپرسم شما مدارک را که فرستادین ترجمه کارت ملی هم فرستادین؟ اگر نه آیا اونجا از شما خواستن جزو کسر مدارک؟ و در رابطه با ترجمه مدارک آیا نیازی است که عقدنامه 2بار ترجمه شود هم برای خودم و هم برای همسرم یا فقط کپی آن باید 2تا باشد.
ممنون می شم اگه جوابمو بدین. در ضمن من خیلی وارد به پیام نوشتن نیستم تازه وارد شدم.

سلام دوست عزيز كارت ملي هم يكي از مدارك خواسته شده است كه بايستي ترجمه شود
خير شما و همسرتون يك كيس هستين و ترجمه عقدنامه فقط يك نسخه
موفق باشيد

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3
ممنون از جوابتون. آخه تاریخ کارت ملی من تموم شده و گفتن چون داره الکترونیکی می شه نمی خواد عوض کنین ولی من گفتن که برای ترجمه می خوام گفتن حداقل یک ماه طول می کشه که به تاریخ مصاحبه من نمی رسه.
می خواستم ببینم میشه همین و بدم ترجمه ولی با مدارک نفرستم فقط وقت مصاحبه با خودم ببرم. چون مدارک را باید امروز و فردا پست کنم که به ترجمه این نمی رسه.
در تاپیک لاتاری از آغاز تا پایان 2009 نوشته 2 نسخه کپی از ترجمه سند ازدواج. ننوشته 2نسخه ترجمه از سند ازدواج.
لطفا کسی که می دونه و رفته مصاحبه خبر بده. ممنون
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، pariya2
(2010-10-06 ساعت 09:29)kimkim نوشته:  سلام ببخشید سوالم را اینجا مطرح می کنم از کسانیکه رفتن سفارت و ویزا گرفتن می خواستم بپرسم شما مدارک را که فرستادین ترجمه کارت ملی هم فرستادین؟ اگر نه آیا اونجا از شما خواستن جزو کسر مدارک؟ و در رابطه با ترجمه مدارک آیا نیازی است که عقدنامه 2بار ترجمه شود هم برای خودم و هم برای همسرم یا فقط کپی آن باید 2تا باشد.
ممنون می شم اگه جوابمو بدین. در ضمن من خیلی وارد به پیام نوشتن نیستم تازه وارد شدم.
دوستان لطف كردند و پاسخ دادند، اما سوال شما مربوط به تاپيك نامه دوم است.
به تاپيك اطلاعات مربوط به دریافت نامه دوم (نامه مصاحبه) http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3149&page=1 صفحه اول و دوم مراجعه كنيد.
تشکر کنندگان: rayan.s ، najibi ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: