کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2011
چند وقت پیش خبری خوندم (از قول یکی از روزنامه ای آمریکایی) که متاسفانه منبع اون رو الان پیدا نمیکنم به این مضمون که در چند سال اخیر سازمان های اطلاعاتی روسیه تمام تلاششان بر این بوده است که جاسوسان خود را از طریق مهاجرین (چه قانونی و چه غیر قانونی) به کشورهای غربی نفوذ دهند.

برهمین اساس سازمانهای ضد جاسوسی این کشورها روی افرادی که به روسیه سفر و یا آنجا اقامت داشته اند بسیار حساس میشوند.

لذا اکیدا به دوستان مهاجر آمریکا توصیه میشود تا حد امکان دو رو بر این کشور تاب نخورند.
با تشکر

(سعی میکنم منبعش رو پیدا کنم بذارم رفقا بخونن)
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: User ، alirezagh ، Sooshians ، najibi
یکی از دوستان من برای گرفتن ویزای یک کشور که در ایران سفارت نداشت به روسیه سفر کرده بود. کلیرنس ایشون بیش از 10 ماه طول کشید و در نهایت ایشون منصرف شد. -- ویزای دانشجویی--

مسافرت به روسیه تاثیر بسیـــــــار زیادی بر طولانی شدن پروسه کلیرنس دارد.
تشکر کنندگان: alirezagh ، free_free ، OMID_R ، AmericanHamid ، Sooshians ، najibi
(2010-09-20 ساعت 23:56)User نوشته:  یکی از دوستان من برای گرفتن ویزای یک کشور که در ایران سفارت نداشت به روسیه سفر کرده بود. کلیرنس ایشون بیش از 10 ماه طول کشید و در نهایت ایشون منصرف شد. -- ویزای دانشجویی--

ببخشيد اين قضيه در خصوص كشور اكراين هم صدق مي كند؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:
(2010-09-21 ساعت 08:06)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-09-20 ساعت 23:56)User نوشته:  یکی از دوستان من برای گرفتن ویزای یک کشور که در ایران سفارت نداشت به روسیه سفر کرده بود. کلیرنس ایشون بیش از 10 ماه طول کشید و در نهایت ایشون منصرف شد. -- ویزای دانشجویی--

ببخشيد اين قضيه در خصوص كشور اكراين هم صدق مي كند؟

البته پاسخ دقیقی نمیتوان به سوال شما داد این کشور جز اقمار شوروی سابق بوده و هنوز احزاب کمونیست سنتی (طرفدار روسیه ) در این کشور فعال هستند ، اگر چه چند سالی هست که این کشور به اردوی غرب پیوسته است ولی کلا روسیه نسبت به قلمروهای سابق خود بسیار حساس بوده و بشدت در آنها فعال است ، حتی اگر این قلمروها در اروپا باشند.

با تشکر
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: HOMAYON53 ، najibi
سلام دوستان,
آیا این امر در مورد کشور هندوستان هم صادقه!!!,آیا پروسه این کشور هم برا گرقتن ویزا طولانیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟
شماره کیس : 2011AS000000xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 2010 ,may19
کنسولگری: انکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:may 26,2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep. 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 ,September 4
تاریخ مصاحبه: october 04, 2010
تاریخ دریافت ویزا:october 04,2010
تشکر کنندگان:
مدرسه كه مي رفتيم اگر يكي از بچه ها از معلم اجازه مي گرفت بره آب بخوره و معلم هم اجازه ميداد عين 30-40 تا بچه كلاس تا آخر زنگ هي ميگفتن خانم اجازه بريم آب بخوريم؟يا اگر نمره امتحان يه نفر رو زودتر بهش ميگفت همه بچه هاي كلاس هي ميگفتيم خانم اجازه نمره ما چنده؟يعني معلم رسما بيچاره مي شد.حالا هم كه داره مهرماه ميشه به نظرم به ياد اون روزا همه ما برنده هاي 2011 عضو سايت به هر كشوري كه مسافرت كرديم هي بيايم بپرسيم منم رفتم فلان كشور كليرم چقدر طول ميكشه؟! ويزا ميگيرم؟
داشت يادم ميرفت يعني همسر من كه به انگليس هم مسافرت كرده كليرش خيلي طول ميكشه؟!!
تشکر کنندگان: rayan.s ، HOMAYON53 ، User ، free_free ، alirezagh ، Sooshians ، bahram_kg ، Hornet ، Linspire ، najibi
(2010-09-21 ساعت 15:01)bita-p نوشته:  مدرسه كه مي رفتيم اگر يكي از بچه ها از معلم اجازه مي گرفت بره آب بخوره و معلم هم اجازه ميداد عين 30-40 تا بچه كلاس تا آخر زنگ هي ميگفتن خانم اجازه بريم آب بخوريم؟يا اگر نمره امتحان يه نفر رو زودتر بهش ميگفت همه بچه هاي كلاس هي ميگفتيم خانم اجازه نمره ما چنده؟يعني معلم رسما بيچاره مي شد.حالا هم كه داره مهرماه ميشه به نظرم به ياد اون روزا همه ما برنده هاي 2011 عضو سايت به هر كشوري كه مسافرت كرديم هي بيايم بپرسيم منم رفتم فلان كشور كليرم چقدر طول ميكشه؟! ويزا ميگيرم؟
داشت يادم ميرفت يعني همسر من كه به انگليس هم مسافرت كرده كليرش خيلي طول ميكشه؟!!

ممنون از جواب باحلتون. كلي خنديدم ولي يك توضيح بدم. آخه دارن براي من تقريبا به زور ويزاي اكراين مي گيرن و معلو م نيست كه اصلا بريم يا نه فقط ويزاي لعنتي اين كشور داغون توي پاس ما جا خوش مي كنه. لذا از اين بابت پرسيدم
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: free_free ، bita-p ، najibi
(2010-06-25 ساعت 23:29)User نوشته:  بعضی از دوستان در پیام خصوصی تخمین مدت زمان کلیرنس رو می پرسند.
مدت زمان کلیرنس به چند عامل بستگی دارد. پیش از این من در یک پست این عوامل رو ذکر کرده بودم به صورت مختصر:
نقل قول:کلیرنس یا اف بی آی چک یک پروسه است که بعد از حوادث 11 سپتامبر کنگره آمریکا تصویب کرد تا به مراحل اخذ ویزا برای اتباع کشور هایی که دولت آمریکا آنها را حامی ت.ر.ور.ی.سم می شناسد اضافه شود و باید انجام شود.
طبق این قانون اتباع کشورهایی که به گفته دولت آمریکا "حامی تروریسم بین المللی" هستند، قبل از صدور ویزا برای ورود به خاک این کشور، باید مورد تحقیق قرار بگیرند تا مشخص شود آیا هیچ رکوردی از این افراد در دیتابیس های اطلاعاتی مورد اعتماد این کشور وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشته باشد، که به احتمال زیاد دیگر ویزا نمی دهند. اما اگر وجود نداشته باشد، فقط از شما هنگام ورود به خاک آمریکا انگشت نگاری می کنند و پرونده سوابق شما ثبت می گردد.

مانند سوء پیشینه ای که دفتر پلیس+10 صادر می کنه.

مدت زمان آن هم به چندین عامل بستگی دارد:
1- سفرهای خارجی داشته اید؟ به کجا؟ چرا؟ به دعوت چه فرد یا سازمانی؟
2- آیا عضو سازمانی بوده اید؟ به خصوص سازمان هایی که کمی هم 30آ30 هستند.
3- در اداره دولتی مشغول به کار هستید؟ چه اداره ای؟ چه کاری؟ چه مدت؟
4- نام کامل شما: هرچه نام شما از تعداد کلمات کمتری تشکیل شده باشد، مدت زمان کلیرنس کمتر طول می کشد. هر چه نام فامیل شما نام معروف تری باشد (نام فامیلی که تعداد زیادی از افراد آن را دارا هستند) مدت زمان کلیرنس بیشتر طول می کشد.
5- وایستگان شما: آیا وابستگانی دارید که در خارج از کشور برای دولت ، یا فقط برای زندگی یا مهاجرتی کار می کنند، زندگی می کنند. اگر بلی، کجا؟ برای چه ارگانی؟ چه مدت؟
6- سربازی رفته اید؟ چه ارگانی؟ کجا؟ چه شاخه ای؟ وچه مدت؟
و ...

معمولا برای هر نوع ویزا همه ی اینها را چک نمی کنند. اما برای همه ی ویزاهایی که صادر میشه، برای اتباع این کشور ها کلیرنس باید انجام بشه!

اینکه چرا مهمه که معلومه چرا مهمه! چون اگه امریکا شما رو برای ورود به خاک این کشور خطرناک تشخیص بده، تقریبا سخته اونها رو متقاعد کنی که شما خطرناک نیستید. و سماجت بیشتر فقط اونها را به تشخیص خودشون مطمئن تر می کنه.

البته هیچ کشور دیگری برای صدور ویزا از صدور یا عدم صدور کلیرنس اف بی آی مستقیما متاثر نمیشه. اما من فکر نمی کنم کاملا بی تاثیر باشه برای دیگر کشورها.

اینو هم بگم کلیرنس از دوهفته تا نزدیک به یک سال رو من دیده ام که طول کشیده! و متاسفانه هیچ چیزی هم نمی توانه خسارت های ناشی از دیر صادر شدن کلیرنس رو جبران کنه. منظورم اینه که سفارتی ها به هیچ عنوان مسئولیتی در قبال اینکه کلیرنس دیر صادر بشه و احیانا باعث مشکلات بشه رو قبول نمی کنند.

شاید بطور متوسط 2 ماه مدت زمانی باشه که برندگان لاتری باید منتظر بمانند. اما هیچ چیزی نمیتونه این مدت زمان رو ضمانت کنه. در مرحله کلیرنس منتظران فقط باید یک کار رو انجام دهند: زندگی بدون فکر کردن به کلیرنس Smile

مدیر عزیز سلام
ببخشید که سوالام طولانین :-)
1. آیا اینکه متقاضی کلیرنس میخواهد یا نه در زمان مصاحبه تعیین میشه؟ یا نه همه باید کلیرنس بشن؟
2. قبل از مصاحبه ما بایدبرای کلیرنس کاری بکنیم یا نه؟
3. نوشتین که از دو هفته تا یک سال رو دیدی پس اون دوستایی که تاریخ مصاحبشون با تاریخ دریافت ویزاشون یک روزه یا با یکی دو روز تفاوت چجوری شده؟
4.علت و مفهوم کلیرنس رو از نوشته هاتون فهمیدماماترتیب زمانیه انجامش در مراحل کارمون رو نفهمیدم !
به ترتیب : تقاضا. قبولی . ارسال فرم ها . کارنت شدن . نامه دوم . مصاحبه . صدور ویزا.
کلیرنس تو کدوم مرحله شروع میشه؟
شماره : 2011AS00009xxx
تاریخ نامه قبولی: April 28, 2010
کنسولگری: Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 28, 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: Sep 10,2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 9 اکتبر
تاریخ مصاحبه: 30 نوامبر Smile
تاریخ دریافت کلیرنس: 25 فوریه 2011 (85 روز)
جمع تقریبی هزینه ها: تا حالا 2.5 میلیون حدوداً
تشکر کنندگان:
(2010-09-21 ساعت 13:09)maryam_goli نوشته:  سلام دوستان,
آیا این امر در مورد کشور هندوستان هم صادقه!!!,آیا پروسه این کشور هم برا گرقتن ویزا طولانیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟

ببینید اینجوری که من مطالعه کردم سفرهای خارجی از چند جهت مورد بررسی قرار میگیرند:

1: مباحث امنیتی، اطلاعاتی:
(کشورهایی نظیر روسیه، چین، که اکثرا تهدیداتی در زمینه جاسوسی صنعتی و نظامی برای کشور مقصد ایجاد می کنند)

2: مباحث تروریستی:
کشورهای خاورمیانه بویژه افغانستان و پاکستان سومالی و سودان و یمن و مناطق بی ثبات آسیای میانه ، کسانی که سفرهایی به این کشورها داشته اند اگر سابقه ای از اقامت یا کارهای آنان در این کشورها توسط منابع موثق پیدا نشود ، ممکن است این احتمال در نظر گرفته می شود که شایدفرد احتمالا در اردوگاه های تروریستها آموزش خرابکاری و اقدامات تروریستی دیده است.

3: فقدان اطلاعات اقامتی و ورود و خروج و سابقه پلیس از کشوری که فرد به آن سفر کرده است باعث میشود که fbi نتواند اطلاعات روشنی از وضعیت اقامت شما در آن کشور بدست آورد و همین باعث می شود که کلیر شخص طولانی و گاه اصلا صادر نشود.

نظر شخصی بنده در مورد کاهش ریسک سفرهای خارجی:
1: در حد امکان به کشورهای بالا سفر نکنید
2: در صورت سفر از راه های قانونی اقدام کنید(برای ثبت شدن رکوردهای ورود و خروج)
3: در هتل های معتبر اقامت کنید و دقت کنید که زمان اقامت و نام شما ثبت شود
4:از کلیه کارهایی که باعث ثبت جرم در آن کشور میشود پرهیز کنید
5: در سفر و ماموریت طوری رفتار کنید که مسیر و علت مسافرت شما از طرف پلیس آن کشور قابل گزارش باشد تا هیچگونه نکته مبهمی وجود نداشته باشد.

با تشکر

تشکر کنندگان: OMID_R ، maryam_goli ، User ، Linspire ، behzadb57 ، najibi
دوستان سلام
یه سئوال داشتم و اونم اینه که زمانی مسافرتهایی که قبلا رفتیم ازما میپرسن . فقط اسم اون کشورها رو می خوان یا تاریخ دقیق رو هم می خوان .
ممنون از همکاری همه دوستان .Smile
تشکر کنندگان:
سلام
نام کشور، تاریخ رفت و برگشت، دلیل مسافرت را می پرسند
تشکر کنندگان: Vahid-DV2011 ، najibi
با اجازه USER عزیز، نام شهر و نوع ویزا هم میپرسن.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: User ، Vahid-DV2011 ، najibi
سلام دوستان
اومدم بگم كار بلدم،
توي فرمها 2سال سابقه كاري توي شركت خصوصي زدم.البته فقط اين 2سال آخر را زدم.قبليا رو ننوشتم.قبلي ها هم هيچ كدوم دولتي نبودن.
توي يه قسمت هم كه پرسيده بود،سفر به امريكا (توريستي) زدم.البته توي دوران كودكي همراه پاس مادرم رفته بودم.
در حال حاضر هم مجردم و مدرك حسابداري دارم.

اگه ميشه به منم بگين وضعيتم چه طور ميشه؟
شماره کیس: ***2011AS00042
تاریخ دریافت کیس نامبر از طریق ایمیل: 1389/12/10
کنسولگری: آنکارا
تاریخ مصاحبه: 12 sep
تاریخ دریافت ویزا:Sep 13
جمع تقریبی هزینه ها: 14عکس.60 پست اول،57 ترجمه،68 ارسال مدارک مصاحبه،428بلیط،55عوارض خروج،819سفارت،252هتل اوزیلهان،1700 هواپیما امریکا
تشکر کنندگان: Amir78
(2010-09-27 ساعت 19:02)silia نوشته:  سلام دوستان
اومدم بگم كار بلدم،
توي فرمها 2سال سابقه كاري توي شركت خصوصي زدم.البته فقط اين 2سال آخر را زدم.قبليا رو ننوشتم.قبلي ها هم هيچ كدوم دولتي نبودن.
توي يه قسمت هم كه پرسيده بود،سفر به امريكا (توريستي) زدم.البته توي دوران كودكي همراه پاس مادرم رفته بودم.
در حال حاضر هم مجردم و مدرك حسابداري دارم.

اگه ميشه به منم بگين وضعيتم چه طور ميشه؟
دوست من انشاالله که کلیر نمیخوری فقط در دو صورت که برای شما به صورت پیام خصوصی عرض می کنم

تشکر کنندگان: najibi ، SH1A2R3 ، pariya2
سلام دوستان . تو تاپیک 2010 که نگاه می کردم بیشترین کیس نامبر 29000 بود که اگوست و سپتامبر مصاحبه داشتن و الان بعضی هاشون منتظر کلیرنس هستند و خدا می دونه چقدر استرس دارند که ما براشون دعا می کنیم. امسال یعنی 2011 شماره کیس ها خیلی بالاتره یعنی 45000 و حالا سوال من اینه که امسال وضعیت اونایی که شمارشون بالاست چی می شه؟؟ آیا امسال کورنت شده های هر ماه نسبت به سال 2010 بالاتر می ره؟؟؟
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، Hornet ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان