کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
در ضمن امیدوارم که مسائل رو باهم قاطی نکنیم.و اون مساله کاملا با این موضوع تفاوت داره.چون من قصدم کمک کردنه نه آزار دیگران.و ما قرار نیست که با ارتباط دادن موضوعهایی که به هم ربط ندارن همو ناراحت کنیم.اگه من با بی دقتیم شمارو ناراحت کردم عذرخواهم.
ایشالا سال بعد.غصه نداره که!!!
تشکر کنندگان: User ، maaref
(2010-09-04 ساعت 22:19)taraneh@mini نوشته:  Family members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified.بله دوست عزیزم من اون ارسال 57 رو هم خوندم و همینطور 53 که قبل از ویرایش نوشته بودید.ولی تو ارسال 69 درسته که مربوط به بعد از قبولیه ولی معنیش که البته جسارت نباشه چون خودتون می دونید:
افراد خانواده که در ثبت نام اولیه شامل نشده اند "ممکن" است باعث باطل شدن کیس باشن.
و از اونجایی که اینو طبق گفته خودتون بعد برنده شدن می گن بیشتر قابل تامله.مثل اینکه ما امتحان داریم.استاد می گه اگه کسی تقلب کنه برگشو می گیرم(ارسال 57).وقتی یکی از شاگردا تقلب کنه احتمالش زیاده که استاد برگشو بگیره ولی ممکنه(ارسال69) که نگیرن و شاید استاد چشم پوشی کنه!!!
همونطور که تو این خط نوشتهFamily members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified.همسر هم فمیلی ممبر هست و شامل اون هم می شه.من زمان ارسال این کاریو که شما الان راهنماییم کردین انجام دادم ولی بازم ممنونم.پس نهایتا به حرف اول من می رسیم که گفتم 100 در100 قرار نیست که کیس ایشون هم باطل شه!!!

اون متن اول میلی که برای من اومده ولی برای اطلاع دقیق متن زیر رو مطالعه کنید ضمنا" در مهاجر سرا یه کیس که ازدواج رو اشتباه وارد کرده من ندیدم ویزا گرفته باشه و در مورد مشکل شما بهتره مسئله رو جدی بگیرید.

14. NUMBER OF CHILDREN – Entries MUST include the name, date, and place of birth of your spouse and all natural children, as well as all legally adopted children and stepchildren who are unmarried and under the age of 21 on the date of your electronic entry (do not include children who are already U.S. citizens or Lawful Permanent Residents), even if you are no longer legally married to the child’s parent, and even if the spouse or child does not currently reside with you and/or will not immigrate with you. Note that married children and children 21 years or older are not eligible for the DV; however, U.S. law protects children from ―aging out‖ in certain circumstances. If your electronic DV entry is made before your unmarried child turns 21, and the child turns 21 before visa issuance, he/she may be protected from aging out by the Child Status Protection Act and be treated as though he/she were under 21 for visa-processing purposes. Failure to list all children who are eligible will result in disqualification of the principal applicant and refusal of all visas in the case at the time of the visa interview.

منبع:

http://www.travel.state.gov/pdf/DV-2011instructions.pdf
(2010-09-04 ساعت 22:30)taraneh@mini نوشته:  در ضمن امیدوارم که مسائل رو باهم قاطی نکنیم.و اون مساله کاملا با این موضوع تفاوت داره.چون من قصدم کمک کردنه نه آزار دیگران.و ما قرار نیست که با ارتباط دادن موضوعهایی که به هم ربط ندارن همو ناراحت کنیم.اگه من با بی دقتیم شمارو ناراحت کردم عذرخواهم.

من از دست شما ناراحت نیستم فقط بهتره واقعیت رو بدونید. این نکته رو هم فراموش نکنید که بعد اعلام قبولی تا قبل از مصاحبه به کسی نمیگن کیس شما رد میشه چون میخوان هزینه های صورت گرفته رو از برندگان بگیرن. موفق باشید.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: taraneh@mini ، maaref
ببنید اگه بخواید اینطوری با pdf هایی که هیچ چیزو با صراحت ننوشته روحیمونو از دست بدیم اصلا رو هیچ چیز کی سی سی نمی شه حساب باز کرد.چون طبق این گفته اگه فرض بگیریم که من این اشتباه بزرگو نمی کردم و زمان ثبت نام اسممو وارد می کردم باید حتما ویزا بگیرم در صورتی که تو یه تاپیک تو همین سایت از برندگان چند سال پیش خوندم که اسمشونم فکر کنم گلاب خاتون همچین چیزایی بود که قبل مصاحبه خیلی نگران بود که زمان مصاحبه 21سالش تموم می شه ولی با همین PDF شما خیالش راحت شد که ویزاشو می گیره و مهم اینه که زمان ثبت نام اولیه زیر 21 باشه و با خیال راحت طبق Instruction خود سایت لاتاری رفت مصاحبه اما چون 21سالش تموم شده بود نگرفت ویزاشو.یا همین مساله که پارسال نامه های افرادیو که نرسیده بود pdf میل می کردند اما امسال نکردن.پس اصلا حساب کتاب نداره کار کی سی سی.و اگه داشت و من قرار بود که کلا ویزا نگیرم الان باید می رفتم می مردم.پس لطف کنید هیچ چیزو با صراحت اعلام نکنید!!!بار دیگر ازتون ممنون
تشکر کنندگان: OMID_R ، maaref
Note that married children and children 21 years or older are not eligible for the DV; however, U.S. law protects children from ―aging out‖ in certain circumstances.و همونطور که تو این نوشته که فرزندان متاهل و 21 سال تمام و بالاتر برای DV واجد شرایط نیستند اگرچه قانون آمریکا در شرایط خاص از بچه حمایت می کنه واسه خروج.پس می بینید که هیچ چیز قطعی نیست و بازهم به حرف اول من طبق گفته های خودتون می رسیم که همه چی به روز مصاحبه بستگی داره.البته ایشالا که من اصلا ویزا نمی گیرم که شما که اینقدر رو حرفتون مصرید سند قطعی هم داشته باشید
باز هم تشکر
تشکر کنندگان: maaref
(2010-09-04 ساعت 22:46)taraneh@mini نوشته:  ببنید اگه بخواید اینطوری با pdf هایی که هیچ چیزو با صراحت ننوشته روحیمونو از دست بدیم اصلا رو هیچ چیز کی سی سی نمی شه حساب باز کرد.چون طبق این گفته اگه فرض بگیریم که من این اشتباه بزرگو نمی کردم و زمان ثبت نام اسممو وارد می کردم باید حتما ویزا بگیرم در صورتی که تو یه تاپیک تو همین سایت از برندگان چند سال پیش خوندم که اسمشونم فکر کنم گلاب خاتون همچین چیزایی بود که قبل مصاحبه خیلی نگران بود که زمان مصاحبه 21سالش تموم می شه ولی با همین PDF شما خیالش راحت شد که ویزاشو می گیره و مهم اینه که زمان ثبت نام اولیه زیر 21 باشه و با خیال راحت طبق Instruction خود سایت لاتاری رفت مصاحبه اما چون 21سالش تموم شده بود نگرفت ویزاشو.یا همین مساله که پارسال نامه های افرادیو که نرسیده بود pdf میل می کردند اما امسال نکردن.پس اصلا حساب کتاب نداره کار کی سی سی.و اگه داشت و من قرار بود که کلا ویزا نگیرم الان باید می رفتم می مردم.پس لطف کنید هیچ چیزو با صراحت اعلام نکنید!!!بار دیگر ازتون ممنون

شما اگر ارسال های منو درست مطالعه کنید متوجه میشید من نظر شخصی ندادم و من بخیل نگرفتن ویزای کسیم نیستم و دلیل جواب دادن به سوالات شما برای آگاه کردن شما از DV-2011 Lottery Instructions بود. به هر حال امیدوارم همه عزیزان ایرانی که برنده لاتاری هستند روادیدشون صادر بشه.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
قربان شما چند بار دیگه هم گوشزد کردید که من ارسالهای شما رو "درست" مطالعه کنم ولی متوجه شدم که برخلاف اینکه به من می گید که دقت کنم به کمک به دیگران خودتون حاضر نیستید قبول کنید که این پروسه هیچ جاش با اطمینان نه چیزیو رد می کنه نه قبول.و من هم اگه اینستراکشن لاتاری رو معنی کردم به این دلیل بود که به شما بگم این قدر با صراحت کیسیو رد شده اعلام نکنید چون شاید با این کار شما اگه فرد روحیه ضعیفی داشته باشه دیگه نره دنبال بقیه کاراش.کاش یکم انتقاد پذیر باشیم به جای پافشاری رو حرفامون.باز هم معذرت و امیدوارم که این بحث تموم شه.ممنون
منم به عنوان آخرین حرفم می گم رد شدن مسئله ایه که نمی شه راحت در موردش حرف زد و فقط زمانی می شه گفت که "هیچ" امیدی بهش نیست.من دیگه هیچ جای این سایت پست نمی ذارم.ممنون از همه.خدانگهدار.
در ادامه صحبت های دوست عزیزم صدرا جان
کسی اینجا قرار نیست که به کسی اطلاع غلط بده و هر کس خودش میداند که در این سایت مهاجر سرا انواع کاربران با سوال ها و نظرات مشکلات گوناگون حضور به عمل میاورند صرفا در جهت کمک به دیگری
اما این کمک فقط با داشتن تجربه کافی و اطلاع از منبع موصغ امکان پذیر میباشد
در غیر این صورت ما با نظریات خود و پا فشاری بیش از اندازه بر سر یک بحث دیگران را به شک می اندازیم و بیشتر باعث گمراهی میشویم
با تشکر

تشکر کنندگان: OMID_R ، Ali Sepehr ، taraneh@mini ، maaref
اگر دوست عزیز منظورتون با منه باید بگم که من هرچه گفتم از خود متن های ارسالی رایان عزیز بود و ترجمه شده ی خود متن.اگر این متن انگلیسی موثق باشه حرف منم موثقه اگرم موثق نیست یعنی حرف رایان عزیز موثق نیست من تنها می گم نباید اصلا بگین که کیسی باطله یا درصد قبولیشو مثل آفیسر تخمین بزنیم چون اتفاقا همونطور که الان این آقایون کاملا منو مایوس کردن ایشونم ممکنه دیگه کارشونو دنبال نکنن بنابراین این آقایون هستن که با ناامید کردن دیگرانو گمراه می کنن.من از یوزر عزیز خواستم که بیان اینجا در اولین فرصت و نظر بدن که اگه دیگران حق دارن که امید بقیه رو بگیرن اصلا منو محروم کنند و اگرنه دیگه شاهد مایوس کردن دیگران نباشیم.و من با تمام احترامی که برای صدرای عزیز قائلم ولی امروز ایشون با تایید کردن حرف رایان منو هم ردشده دونستند و این منو خیلی خیلی منقلب کرده!!!و قرار نیست که تو این سایت یارکشی بشه که صدرای عزیز میان زیر متن رایان عزیز که برمی گرده به من می گه برو پستای قبلیو بخون تشکر می زنه و باید بگم که منم اگه به اندازه شماها تجربه ندارم ولی تمام تجربیاتم منبعش حرفای خودتونه و سعی می کنم تا حد امکان بخونم پستای قبلیو بعد بنویسم که همونطور که می بینید از اول تا آخر پستام یه چیزو رسونده اونم اینه که اگه نمی خوایم امید بدیم امید هم از بقیه نگیریم.مخصوصا ماهایی که همینطوری با نداشتن کیس نامبر و بقیه مشکلات ناامیدیم.این کار قشنگی نیست اصلا.ممنون
استفاده بهتر از سایت

در این قسمت راهنمایی‌هایی برای استفاده بهتر از سایت قرار داده شده‌است. اگر چه این موارد جزو قوانین و ضوابط سایت نیستند اما اجرای آن‌ها الزامی است:

۱- پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت موضوع گفتگوی جدید نمایید.

۲- هنگام مطرح کردن سوال خود، انجمن مناسب با موضوع سوال را به عنوان محل قرار گیری مطلب انتخاب نمایید.

۳- لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات، از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می‌گردد خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید که این سایت محل برطرف کردن سوالات و دغدغه های شماست.
من اینو از خود سایت مهاجر گذاشتم اینجا که همه مورد 3رو که جزو قوانین سایت هست مطالعه کرده باشیم و دیگر هیچ

شماره کیس:2011ASxxx45xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:2june 2010
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:6july2010
تاریخ دريافت فرمهای سری اول توسط 16july2010 :KCC
تاریخ کارنت شدن کیس
تاریخ دریافت نامه دوم
تاریخ مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنت
جمع تقریبی هزینه ها: تومان 6000+45000تومان DHL
با سلام من در حال حاضر نامزد دارم البته هنوز عقد نکردیم و من فرمها را بر اساس موقیعت موجود مجرد پر کردم.ولی اگه تا کارنت شه که یک سال طول میکشه ازدواج کنم چی کار باید کرد لطفا راهنمایی کنید
(2010-09-05 ساعت 05:27)banafsheh58 نوشته:  شماره کیس:2011ASxxx45xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:2june 2010
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:6july2010
تاریخ دريافت فرمهای سری اول توسط 16july2010 :KCC
تاریخ کارنت شدن کیس
تاریخ دریافت نامه دوم
تاریخ مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنت
جمع تقریبی هزینه ها: تومان 6000+45000تومان DHL
با سلام من در حال حاضر نامزد دارم البته هنوز عقد نکردیم و من فرمها را بر اساس موقیعت موجود مجرد پر کردم.ولی اگه تا کارنت شه که یک سال طول میکشه ازدواج کنم چی کار باید کرد لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز؛ متن زیر مدارک و اقداماتیست که شخص برنده لاتاری در صورت بچه دار شدن یا ازدواج بعد قبول شدن در لاتاری باید انجام بده:

Family members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified. Extenuating circumstances such as; you have been married or had a child after the initial application submission may be acceptable. If you meet either of these circumstances a photocopy of the marriage and/or birth certificate, along with English translations, should be provided with the completed forms. If you need to obtain additional DS 230 Parts I & II forms, you may download them at: http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo...1342.html.

A spouse and/or eligible children, unmarried and under the age 21 must have the above forms completed and returned before KCC can make the necessary adjustments to your case. KCC will accept this information via postal mail, email, or fax. Information received at KCC after interview scheduling will be forwarded to the Embassy or the applicant may carry this information with them to their interview appointment.
خلاصه متن فوق میگه، باید عقد نامه و ترجمه اش و فرم 230 رو (بر اساس شرایط جدید،یکی برای خودتون یکی برای همسرتون)قبل از روز مصاحبه با پست یا میل یا فکس برای kcc ارسال کنید.

(2010-09-05 ساعت 03:20)taraneh@mini نوشته:  استفاده بهتر از سایت

در این قسمت راهنمایی‌هایی برای استفاده بهتر از سایت قرار داده شده‌است. اگر چه این موارد جزو قوانین و ضوابط سایت نیستند اما اجرای آن‌ها الزامی است:

۱- پیش از مطرح کردن سوال خود از امکان جستجوی سایت استفاده کرده و در صورتی که به جواب سوال خود نرسیدید، اقدام به ساخت موضوع گفتگوی جدید نمایید.

۲- هنگام مطرح کردن سوال خود، انجمن مناسب با موضوع سوال را به عنوان محل قرار گیری مطلب انتخاب نمایید.

۳- لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات، از به کار بردن الفاظ و عباراتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده می‌گردد خودداری نمایید. به خاطر داشته باشید که این سایت محل برطرف کردن سوالات و دغدغه های شماست.
من اینو از خود سایت مهاجر گذاشتم اینجا که همه مورد 3رو که جزو قوانین سایت هست مطالعه کرده باشیم و دیگر هیچ

ترانه خانوم؛ قصد پاسخگویی نداشتم ولی شما هرچی دل تنگتان میخواد میگید...پس دوباره متن خودتون رو براتون توضیح میدم تا متوجه بشید شما بدون خوندن با دقت کافی، فقط تهمت میزنید.
بند 1 ارسالتان به من ربطی نداره و به خودتون مربوط میشه چون شما سوال کردید نه من.
در ارتباط با بند 2 ارسالتان هم شما در انجمن مربوط به سوالات (ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی) سوال خود را که مربوط به عدم اعلام احدی از اعضا خانواده در هنگام ثبت نام بود مطرح کردید، که باز نشان دهنده اینه که شما به این بند توجه نکردید نه من.
در مورد بند 3 هم در ارسال 79 من نوشتم: (عدم اعلام اعضا خانواده ممکنه (خوشبختانه نگفته قطعا") ) که بعید از این حرف دلسرد شده باشید و در ارسال شماره 82 متن زیر که منبعش همون سایتیه که در نامه قبولی و در نامه دوم ازش نامبرده شده و محل اعلام کارنت شدن کیس نامبرهاست (وزارت امور خارجه آمریکا)
را گذاشتم وحالا اگه شما این سایت رو معتبر نمیدونید مشکل من نیست.
Failure to list all children who are eligible will result in disqualification of the principal applicant and refusal of all visas in the case at the time of the visa interview
و با وجود اینکه در متن قید شده : عدم اعلام تمام کودکان واجد شرایط باعث رد شدن متقاضی اصلی و بقیه میشود.من گفتم : ( ضمنا" در مهاجر سرا یه کیس که ازدواج رو اشتباه وارد کرده من ندیدم ویزا گرفته باشه و در مورد مشکل شما بهتره مسئله رو جدی بگیرید.) حالا جواب های من کجاست دلسرد کننده بوده نمیدونم.
دلیل جواب دادن به شما دلسرد کردن شما نبود بلکه وقتی شما واقعیت رو بدونید برای آینده بهتر برنامه ریزی میکنید.مثل شما مثل اون کسی که درس نخونده واز همه میخواد برای قبولیش 2A کنند و اگه یکی بهش بگه به قبولی شما امیدی نیست از دستش دلخور میشه.
حالا با توجه به توضیحاتی که در ارسالهای قبلی دادم (که اگه دوست داشتی یه نگاهی بهشون بنداز ) و جهت کاهش خسارت های مالی (هزینه مسافرت و صدور روادید) و روحی بعد از دریافت کیس نامبرتون با متنی متفاوت از اون متن ایمیلی که دوستان برای تایید صحت مدارکشون میفرستند متنی رو تنظیم کنید و با اشاره به متن بند 14 DV-2011 Lottery Instructions بخواهید صحت مدارکتون رو اعلام کنند . بازم میگم از نظر من امیدواری کاذب اثراتش صدبار بیشتر از دونستن حقیقت است.موفق باشید.

تشکر کنندگان:
سلام دوستان

در مورد اینکه اشتباه در اعلام تاهل احتمال رد کردن کیس را بسیار زیاد می کند همه ما می دانیم و آگاه هستیم.
و این موضوع را نیز می دانیم که در این انجمن کسی قصد ندارد به دیگران امید کاذب بدهد و فرد را متحمل هزینه هایی بکند.

از طرفی ماموریت این سایت برای کمک کردن به کاربران است. بنابراین من از همه دوستان درخواست می کنم در اینگونه موارد صرفا با ذکر متن صریح قوانین، فرد را با از نتیجه موارد مشابه آگاه کرده، اما قضاوت و تصمیم گیری را به آفیسر و KCC واگذار کنند. همه میدانیم که بسیاری از کاربران حتا از پیشکسوتان این سایت نیز اطلاعات بیشتری در مورد پروسه های مهاجرت دارند، بازدید این گونه کاربران از سایت در بسیاری از موارد برای کمک کردن به دیگران، امید دادن و امید گرفتن است. پس اجازه ندهیم با پست های تند و یا احیانا قضاوت شخصی کسی را ناامید از سایت برگردانیم.

چند وقت پیش داستانی را خواندم شاید خیلی از شما دوستان نیز آنرا خوانده باشید:

نقل قول:"روزی از روزها گروهی از قورباغه های کوچیک تصمیم گرفتند که با هم مسابقه ی دو بدهند .
هدف مسابقه رسیدن به نوک یک برج خیلی بلند بود .
جمعیت زیادی برای دیدن مسابقه و تشویق قورباغه ها جمع شده بودند ...
و مسابقه شروع شد ....
راستش, کسی توی جمعیت باور نداشت که قورباغه های به این کوچیکی بتوانند به نوک برج برسند .
شما می تونستید جمله هایی مثل اینها را بشنوید:
" اوه,عجب کار مشکلی !!"
"اونها هیچ وقت به نوک برج نمی رسند .." یا :"هیچ شانسی برای موفقیتشون نیست. برج خیلی بلنده !"
قورباغه های کوچیک یکی یکی شروع به افتادن کردند...
بجز بعضی که هنوز با حرارت داشتند بالا وبالاتر می رفتند ...
جمعیت هنوز ادامه می داد,"خیلی مشکله!!! هیچ کس موفق نمی شه !"
و تعداد بیشتری از قورباغه ها خسته می شدند و از ادامه دادن منصرف ...
ولی فقط یکی به رفتن ادامه داد بالا, بالا و باز هم بالاتر ....
این یکی نمی خواست منصرف بشه !
بالاخره بقیه ازادامه بالا رفتن منصرف شدند. به جز اون قورباغه کوچولو که بعد از تلاش زیاد تنها کسی بود که به نوک رسید!
بقیه قورباغه ها مشتاقانه می خواستند بدانند او چگونه این کار رو انجام داده؟
اونا ازش پرسیدند که چطور قدرت رسیدن به نوک برج و موفق شدن رو پیدا کرده؟
وقتی برای کشف راز این موفقیت به سراغ قورباغه رفتند تازه فهمیدند ...
برنده مسابقه کر بوده است"

ممنونم از همه شما به خاطر کمک های خوب اتان به کاربران.
تشکر کنندگان: Amir78 ، taraneh@mini ، OMID_R ، alirezagh ، Nashmi2003
(2010-09-05 ساعت 12:37)User نوشته:  سلام دوستان

در مورد اینکه اشتباه در اعلام تاهل احتمال رد کردن کیس را بسیار زیاد می کند همه ما می دانیم و آگاه هستیم.
و این موضوع را نیز می دانیم که در این انجمن کسی قصد ندارد به دیگران امید کاذب بدهد و فرد را متحمل هزینه هایی بکند.

از طرفی ماموریت این سایت برای کمک کردن به کاربران است. بنابراین من از همه دوستان درخواست می کنم در اینگونه موارد صرفا با ذکر متن صریح قوانین، فرد را با از نتیجه موارد مشابه آگاه کرده، اما قضاوت و تصمیم گیری را به آفیسر و KCC واگذار کنند. همه میدانیم که بسیاری از کاربران حتا از پیشکسوتان این سایت نیز اطلاعات بیشتری در مورد پروسه های مهاجرت دارند، بازدید این گونه کاربران از سایت در بسیاری از موارد برای کمک کردن به دیگران، امید دادن و امید گرفتن است. پس اجازه ندهیم با پست های تند و یا احیانا قضاوت شخصی کسی را ناامید از سایت برگردانیم.

چند وقت پیش داستانی را خواندم شاید خیلی از شما دوستان نیز آنرا خوانده باشید:

نقل قول:"روزی از روزها گروهی از قورباغه های کوچیک تصمیم گرفتند که با هم مسابقه ی دو بدهند .
هدف مسابقه رسیدن به نوک یک برج خیلی بلند بود .
جمعیت زیادی برای دیدن مسابقه و تشویق قورباغه ها جمع شده بودند ...
و مسابقه شروع شد ....
راستش, کسی توی جمعیت باور نداشت که قورباغه های به این کوچیکی بتوانند به نوک برج برسند .
شما می تونستید جمله هایی مثل اینها را بشنوید:
" اوه,عجب کار مشکلی !!"
"اونها هیچ وقت به نوک برج نمی رسند .." یا :"هیچ شانسی برای موفقیتشون نیست. برج خیلی بلنده !"
قورباغه های کوچیک یکی یکی شروع به افتادن کردند...
بجز بعضی که هنوز با حرارت داشتند بالا وبالاتر می رفتند ...
جمعیت هنوز ادامه می داد,"خیلی مشکله!!! هیچ کس موفق نمی شه !"
و تعداد بیشتری از قورباغه ها خسته می شدند و از ادامه دادن منصرف ...
ولی فقط یکی به رفتن ادامه داد بالا, بالا و باز هم بالاتر ....
این یکی نمی خواست منصرف بشه !
بالاخره بقیه ازادامه بالا رفتن منصرف شدند. به جز اون قورباغه کوچولو که بعد از تلاش زیاد تنها کسی بود که به نوک رسید!
بقیه قورباغه ها مشتاقانه می خواستند بدانند او چگونه این کار رو انجام داده؟
اونا ازش پرسیدند که چطور قدرت رسیدن به نوک برج و موفق شدن رو پیدا کرده؟
وقتی برای کشف راز این موفقیت به سراغ قورباغه رفتند تازه فهمیدند ...
برنده مسابقه کر بوده است"

ممنونم از همه شما به خاطر کمک های خوب اتان به کاربران.
یوز جان واقعا افرین
خیلی زیبا و به جا بود متنت
به امید موفقییت همه ی بچه ها

تشکر کنندگان: User ، taraneh@mini ، OMID_R

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان