کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
باسلام
من فکر میکنم بهترین راهنمای شما همانا شوهرشماهست که گرین کارت گرفته ،با اینحال ظاهرا مدارک زیر مربوط به شما میشه:
Birth Certificates
Marriage Certificates
Petitioner Documents
Photocopy of Valid Passport Biographic Data Page
موفق باشید
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، نانا بانو
(2011-01-08 ساعت 14:09)نانا بانو نوشته:  سلام ..بعد از یک ماه ا اخرین نامه ( فرستادن 404 دلار و مدارک مالی ) این مدارک از ما خواستن

میشه راهنمائی کنید کدوم از اینا برای من لازمه

They want these things:

Birth Certificates
Court and Prison Records
Deportation Documentation
Marriage Certificates
Marriage Termination Documentation
Military Records
Petitioner Documents
Photocopy of Valid Passport Biographic Data Page
Police Certificates

با سلام
تا جایی که من میدونم:
1) ترجمه رسمی شناسنامه خودتون و شخص درخواست کننده و فرزندان + 2 سری کپی
2)ترجمه رسمی قباله ازدواج + 2سری کپی
3) مدارک شناسایی درخواست کننده ( که ظاهرا همسرتون هستند)

4) 2 قطعه عکس 5در5
5) گواهی پلیس( البته گفتند از ایرانی ها نمی خواند ولی بفرستید بهتره)
البنه اگر بیش از 6 ماه در کشور دیگری زندگی کرده ایدگواهی پلیس از اون کشور هم لازمه.

6) فتوکوپی از صفحات اصلی پاسپورت
7) همچنین پر کردن فرم هایی از قبیل ds-230 (تا اونجایی که میشه این فرم رو خودتون امضا کنید)

روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، frozen mind ، نانا بانو ، mina-2011 ، Farshid22
(2011-01-11 ساعت 17:52)frozen mind نوشته:  خب، دوستان عزيز، مثل اين كه اين عقبگرد ويزا بولتن ابعاد خيلي بزرگتري داشته و ما (يعني من!) نمي دونستيم! Smile

قضيه اينه كه در جديدترين آپديت جدول كليرنس به تاريخ 11 ژانويه 2011، يك همچين توضيحي اومده كه جديده و قبلا نبوده:

Administrative Process Status for Immigrant Visa Applicants

IMPORTANT NOTICE: As of January 1, 2011 there has been retrogression preference cases (F1,FX,F2A,F2B,F4,F3) Even if your case number is announced in the below list, please check your whether your priority date is current from http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5212.html before coming to our office
.

من اينطور مي فهمم كه يعني اگر كسي شماره پرونده اش در ليست مذكور باشه ولي به خاطر عقبگرد ويزابولتن، كارنت نباشه، ويزا بهش نميدن!!!

فكرشو بكنين، طرف تمام مراحل رو پشت سر گذاشته، مصاحبه هم شده، حتي جواب اف بي آي چك هم اومده، اما حالا كه مي خواد بره ويزاشو بگيره، بايد صبر كنه تا كارنت بشه! Sad

اينجاست كه بايد بار ديگه در اين مهاجرسرا با اطمينان بگم كه: «ويزا بولتن فصل الخطاب است».

نظر دوستان در اين باره چيه؟ اميدوارم من اشتباه فهميده باشم و قضيه اينطور نباشه!
سلام دوستان

این تصمیمی که NVC گرفته واقعا مسخره است . و به نظر من این نشان میدهد که به این زودیا ویزا بولتن به حالت عادی بر نمی گردد !!!

امیدوارم که این حدث و یقین من باشد و صحیح نباشد ؟!

کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، frozen mind
(2011-01-11 ساعت 17:52)frozen mind نوشته:  خب، دوستان عزيز، مثل اين كه اين عقبگرد ويزا بولتن ابعاد خيلي بزرگتري داشته و ما (يعني من!) نمي دونستيم! Smile

قضيه اينه كه در جديدترين آپديت جدول كليرنس به تاريخ 11 ژانويه 2011، يك همچين توضيحي اومده كه جديده و قبلا نبوده:

IMPORTANT NOTICE: As of January 1, 2011 there has been retrogression preference cases (F1,FX,F2A,F2B,F4,F3) Even if your case number is announced in the below list, please check your whether your priority date is current from http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5212.html before coming to our office
.

من اينطور مي فهمم كه يعني اگر كسي شماره پرونده اش در ليست مذكور باشه ولي به خاطر عقبگرد ويزابولتن، كارنت نباشه، ويزا بهش نميدن!!!

فكرشو بكنين، طرف تمام مراحل رو پشت سر گذاشته، مصاحبه هم شده، حتي جواب اف بي آي چك هم اومده، اما حالا كه مي خواد بره ويزاشو بگيره، بايد صبر كنه تا كارنت بشه! Sad

اينجاست كه بايد بار ديگه در اين مهاجرسرا با اطمينان بگم كه: «ويزا بولتن فصل الخطاب است».

در درجه اول frozen mind عزیز ممنون که این قدر پی گیری میکنی و ما رو در جریان می گذارری
. به نظر من هم ویزا بولتن فصل الخطاب هست و این حقیقتی بسیار تلخ و ناگوار برای همه افرادی هست که بعد از سالها انتظار و در حالی که همه چیزو حل شده می دونستند . و دیر یا زود باید با این حقیقت کنار بیایم.
البته میشه امیدوار بود که با توجه به عقب گرد فعلی ویزا بولتن این راهکاری هست که فعلا کارمندان سفارت آنکارا برای خودشون تعیین کردند و بعد از تغییر مجدد ویزا بولتن اونها هم کارهاشون رو به حالت عادی تغییر بدهند.

تنها راهی که داریم اینه که منتظر بمونیم و دعا کنیم ویزا بولتن هر چه سریع تر به تاریخ های قبلیش برگرده...................................
یادتون باشه که تا 4-5 روز دیگه ویزا بولتن فوریه اعلام میشه ......

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، rozollina ، mina-2011
دوستان عزیز با توجه به اینکه سایت آنکارا آپدیت شده ......... کسی از دوستان هست که تاریخ مصاحبه اش معلوم شده باشه....... من که نبودم تو لیست بی صبرانه منتظرم که حداقل شما ها باشید اینم لینک برای کسایی که نمی دونند:
http://www.usemb-ankara.org.tr/consular/...le_iv.html

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mina-2011
من که اصلا باورم نمیشه اصلا نمیفهمن دارن چی کار میکنن!!!!!!!!!!!
همسرم وقتی با nvc تماس گرفت گفته باز ماه بعد زنگ بزنید الان داریم مال 2008 رو بررسی میکنیم !!!! بعدشم که این موضوع کسایی که کلیر شدن و هر موقع کارنت شدن برای ویزا مراجعه کنند پیش اومده نمیدونم اما خیلی کارشون مسخره است و بدتر از همه اینکه دست ما به جایی بند نیست از خود من اصل مدارکم را خواسته اند که فرستادم فقط امیدوارم که بلایی سر مدارکم نیاورند چون حتما بازهم نمیشه کاری کرد !!
من خودم کیسم در 8 اکتبر کامل شده نمیدونم فقط میتونم بگم که واقعا مرض داشتند که تند تند کیس ها رو کامل کردند پول ها را گرفتند و حالا ما را در آب نمک خوابانده اند !
الان که سایت آنکارا آپدیت شده من میبینم که در کتگوری f2a خیلی ها زمان مصاحبه شان معلوم شده که بیشترشون کیس نامبرشون با 2009 شروع میشه البته میدونم که این میتونه در بعضی مواقع ملاک نباشه اما به نظر من که عجیبه ! اگر کسی نامه اش اومده لطفا اعلام کند .
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، frozen mind
قابل توجه دوستان عزيزي كه وقتي بهشون توضيح دادم كه ملاك ويزا بولتن هست و نه چيز ديگه اي ، از مكاتباتشون با NVC گفتند و حرف من رو كه گفته بودم من با يك وكيل مجرب صحبت كردم رو به سخره گرفتند كه وكيلت اشتباه كرده .
بهر حال ما بايد ياد بگيريم كه با چيزي كه ممكنه خلاف ميل ما باشه مقابله نكنيم و بدنبال اثبات درستي حرف خودمون به زور نباشيم .
به اميد اينكه همه ما هرچه زودتر مشكلات و استرسها و ناراحتيهاي فكريمون برطرف بشه .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60 ، Blaze
FROZEN MIND عزيز با شما موافقم و قبول ميكنم كه ممكنه زياده روي كرده باشم .
بهر حال نظر شما در ارتباط با اين موضوع كاملا صحيح است دوست عزيز .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام دوستان عزیز :

ویزا بولتن اپدیت شد شانس این بود که حداقل به عقب برنگشت مگر کتگوری F4 که 2 سال به عقب برگشت . من یک تقاضا دارم تمام دوستان که از این به عقب برگشتن ویزا بولتن لطمه خوردن ایمیلی به NVC بزند و حداقل گلایه ای از این حرکت غیر حرفه ای NVC بکنند شاید تاثیر مستقیم نداشته باشد اما حتما بی تاثیر هم نخواهد بود . من خودم این کار را انجام دادم .

با سپاس از شما
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، dreamer60
ما هم گفتیم و خیلی بد با ما برخورد شد ، خیلی احساسی

بگذریم ،

دوستان عزیز ، لطفا در جریان باشید که سال آماری ویزا ها مربوط به اکتبر هر سال هست طبق مکتوبات سایت USCI , NVC و وقتی الان در برگشت تاریخ بولتن هستیم به احتمال زیاد تا اکتبر 2011 پیشرفت خاصی نخواهیم داشت ، البته امیدوارم که غیر از این باشه زیاد هم بعید نیست چون توی توضیح بولتن جدید بخش د ، توضیحی داده که نشون میشه سر و صدای خیلی ها در اومده و بنوعی جواب به اعتراضه ، و ممکنه یه کوچولو ، بیاد جلوتر البته بازم نوشته بستگی داره و هزار تا اما و اگر

اما بنظر من به کارو زندگی برسید تا ماه بعد اکتبر هم دل نبندین یعنی بولتن نامبر 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Toranj ، dreamer60 ، mina-2011

.

فروزن عزیز، مگر همچین چیزی امکان دارد؟!! این نوتیس! ای که نوشته یعنی همین، اما چه مبنایی م یتونه داشته باشه؟

امکانش هست بشه یک جورایی کسب اطلاع کرد از سفارت؟ مثلا تماس گرفت و عنوان کرد که کلیر شده ام اما PD من الان دیگه توی سایت نیست!!

شاید اینجوری بشه فهمید رفتار سفارت در این مورد بازگشت به عقب چیه! (آدم یاد سریال لاست می افته!)
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، mina-2011 ، dreamer60
سلام
خب این عقب گرد به ما هم خوردBig Grin
1 ماه تا کارنت شدن تاریخ pd ما بیشتر نمونده بودا!!!!
خیلی سخته که آدم رو مسخره و مچل خودشون میکنن ولی شاید قسمت اینه!!!!!!!
خلاصه وضعیت در لینک زیر است.
اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، Toranj ، frozen mind ، dreamer60 ، mina-2011
وای عجب آپدیتی اگه نمیشد سنگینتر بود بخدا مال کتگوری ما که هیچ تکونی نخورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فروزن عزیز خیلی ناراحت شدم حالا شاید ماه دیگه یکم به خودشون بیان یک تکونی بخوره که حداقل شما که منتظر کلیر شدن هستی کارنت بشی و ویزا رو بگیری میدونم که خیلی حالگیری من واقعا حتی فکرش نمیکردم که یک مرتبه ورق اینچنین برگردد !!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، hasti_banoo ، frozen mind ، Kaveh90 ، dreamer60 ، Farshid22
(2011-01-13 ساعت 01:34)rozollina نوشته:  وای عجب آپدیتی اگه نمیشد سنگینتر بود بخدا مال کتگوری ما که هیچ تکونی نخورده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
فروزن عزیز خیلی ناراحت شدم حالا شاید ماه دیگه یکم به خودشون بیان یک تکونی بخوره که حداقل شما که منتظر کلیر شدن هستی کارنت بشی و ویزا رو بگیری میدونم که خیلی حالگیری من واقعا حتی فکرش نمیکردم که یک مرتبه ورق اینچنین برگردد !!Sad

واقعا نميدونم چي بايد بگم!!!!!!!!!!!!! خيلي ناراحت كننده است!!!!!SadSadSadSadSadSadSad 4 ساعت بيش زنك زدم nvc ،جالبه کفت بخاطر برف شديد امروز تعطيله !!!!!!!!!!
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، Kaveh90 ، mina-2011 ، Farshid22
سلام عزیزان

خواهش میکنم تمامی عزیزان ( من خودم هم این کار را انجام دادم ) اعتراض خودشان را یا به وسیله ایمیل یا تلفن یا هر وسیله دیگر که میدانند به NVC منعکس کنند به خدا بی تاثیر نخواهد بود .
حداقل میدانند که ما مسخره دستشان نیستیم . و اعتراضی به این کار مسخره میشود . باید بدانیم این ویزا حق ماست نه محبت NVC طبق قانون خودشان .
من خودم هم تلفن زدم هم ایمیل در جواب گفتند این یک بهران است که تا مدتی بعد به حالت عادی بر میگردد . باید صبر کنید متاسفانه .

با سپاس از تمامی دوستان
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، frozen mind ، dreamer60 ، Kaveh90

کاربران در حال بازدید این موضوع: