کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزا بولتن
(2011-01-02 ساعت 14:05)SAEED 60 نوشته:  
(2011-01-02 ساعت 12:47)Blaze نوشته:  
(2011-01-02 ساعت 11:54)rozollina نوشته:  
(2011-01-02 ساعت 00:41)SAEED 60 نوشته:  راستش من اين موضوع رو از طرف يك وكيل عنوان كردم .
من هم از خدامه كه ايجور باشه كه شما ميگيد ولي باز هم فكر ميكنم كه ويزا بولتن حرف اول و آخر رو ميزنه و اين نكته رو هم فراموش نكنيد ، وقتي به اين سادگي تاريخ سايت رو عوض ميكنن و اين حق رو براي خودشون قائل ميشن كه 2 سال همه چيز رو به عقب برگردونن ، عوض شدن پيام تلفني ، نبايد اهميت چنداني داشته باشه و بهش اميد بست .

دوست عزیز ،من و چند نفر از دوستان دیگر پرونده هامون تکمیل شده بود که ویزا بولتین به عقب برگشت ،در طول این مدت وقتی با nvc تماس میگرفتیم بعلت شلوغی زیاد سفارت گفتند که صبر کنید و حالا خودشان گفتن که jan 15 تماس بگیرید اگر غیر از این بود حتما اعلام میکردند که شما باید بیشتر ازین صبر کنید و شما چطور میگید که تغییر پیام تلفنی اهمیتی نداره؟!! این نشون میده که پرونده در جریان و داره پیش میره ، البته حرف شما هم مبتنی بر حرفی بوده که وکیل به شما زده که به نظر من حرف وکیل اهمیت چندانی نداره!! Wink

گفتند 15 ژوئن كه ويزا بولتن جديد بياد ، ملاك ويزا بولتن است ، توي همه جا توي سايتش هم نوشته ، وقتي يك موضوع مستند هست چرا براش اگر و اما ميارين ؟
چيز ديگه هم گفتن ؟ ميگن شلوغه برا همين تاريخ هارو عقب بردن . اگر قرار باشه كارشون يه چيز باشه تاريخ مال خودش كه نميشه ! ايران نيست عزيزان من .

بگن زود كارتون درست ميشه ، اگر اعلام نشه شما اونجا رو با ايميل و نامه و تلفن بمباران ميكنيد ! اگر بگن ديرتر بعد اعلام بشه كه زودتر ، حرف بيربط زدن و ممكنه چون تلفن ها ركورد ميشه موجب دردسر بعدي براي اپراتور بشه ، منطقي ميگن صبر كنيد تا نيمه ماه بعد ( زمان حدودي اعلام بولتن جديد) هيچ كلمه ديگري هم نميگن . دقت كنيد : اگر نميگن ديرتر نيست نميگن الان هست ! ميگن صبر كنيد . پس صبر كنيد !

اميد اينه كه تو ماههاي بعد روال بولتن سرعت بگيره و مثل قبل بشه.
همه چي هم تكميل باشه ، تا زماني كه كيس شما طبق تاريخ كارنت نباشه ويزا صادر نخواهد شد. اين جمله رو شايد چند بار خوندم .

نميدونم چرا همه ما ها عادت كرديم الله بختكي باشيم ، خودمم همين جورما ، بايد يه كم روي خودمون كار كنيم تا منطقي باشيم نه بر حسب شانس و اينكه حالا مال ما اينجوره ، روش ما فرق داره ،
البته من بخيل نيستم ان شاءالله كار شما همه همين ماه درست بشه مال منم همينطور ، چون كيس منم چند ماهي بود كه كارنت شده بود و داشتم مداركمو تكميل ميكردم كه اينجوري شد . فقط ميگم اميد واهي نبنديم .
در ضمن فرم ها و پول ها منقضي نميشن ، ترا خدا بخونين نوشته هاي سايتو ، فقط اگر لازم باشه در زماني كه كيس شما كارنت شده و رفته براي مصاحبه بهتون ميگن مدارك بروز شده هم همراهتون باشه ، مثل مدارك مالياتي سال جديدش و قص علي هذا.

دوست عزيز من هم كاملا با شما موافقم . فقط خدا نكنه كه بخواي چيزي رو به كسي كه دوست نداره اون رو قبول كنه اشاره كني .
بايد منطقي بود و با تفكر خودمون براي كارهاي ان وي سي دليل درست نكنيم .
حالا هر كسي ميخواد به ويزا بولتن فكر نكنه . ميتونه منتظر بمونه .
دوستان سلام
دقیقا همینطور است که میگویید.اصلا کارنت شدن در اینجا اصطلاحا به مفهوم موجود بودن است.وقتیکه ویزایی در یک گروه خاص (مثلا F3 ) فعلا موجود نیست چطوری میخواد صادر بشه؟
مهاجرت خانوادگی
گروه F4
ابوظبی 2 خرداد 1389
نتیجه مصاحبه AP
4 بهمن 1389 کلیر شدن بعد از 8 ماه و 2 روز
17 بهمن 89 تحويل پاسپورتها و آزمایشات جدید
تاريخ دريافت ويزا 21/11/ 89
تاریخ پرواز و ورود به آمریکا 22/12/ 89
تاریخ دریافت نامه خوشامدگویی 28/12/ 89
دریافت گرین کارت 2/1/90
22/1/90 دریافت SSN
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
آقایون لطفا اطلاعات اشتباه به کسی ندید، اگر اولین نامه choice of agent رو دریافت کردید یعنی که کیس شما اصطلاحا کارنت شده و به nvc معرفی شده و در جریان تکمیل شدن است و از شما مدارک همان زمان رو مطالبه میکنند یعنی فرمهای تکس مربوط به همان زمان ، فیش حقوقی اسپانسر مربوط به همون زمان و غیره ...
این بدین معنی هست که اگر همکنون ویزا بولیتن به عقب برگشته مربوط به کسانی میشه که هنوز اولین نامه که همون choice of agent هست رو هنوز دریافت نکردن نه شمایی که تمامی مدارکت رو فرستادی منتظر تاریخ مصاحبه از سفارت هستی یا در حال تکمیل مدارک میباشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، minoo110 ، mmaloumi ، battosai
(2011-01-02 ساعت 15:11)atabaei نوشته:  آقایون لطفا اطلاعات اشتباه به کسی ندید، اگر اولین نامه choice of agent رو دریافت کردید یعنی که کیس شما اصطلاحا کارنت شده و به nvc معرفی شده و در جریان تکمیل شدن است و از شما مدارک همان زمان رو مطالبه میکنند یعنی فرمهای تکس مربوط به همان زمان ، فیش حقوقی اسپانسر مربوط به همون زمان و غیره ...
این بدین معنی هست که اگر همکنون ویزا بولیتن به عقب برگشته مربوط به کسانی میشه که هنوز اولین نامه که همون choice of agent هست رو هنوز دریافت نکردن نه شمایی که تمامی مدارکت رو فرستادی منتظر تاریخ مصاحبه از سفارت هستی یا در حال تکمیل مدارک میباشید

سلام

من هم با شما کاملا موافقم...

به نظر من این مساله عقب برگشتن مربوط به کسانی‌ میشود که هنوز به کارنت شدنشون چند وقتی‌ مونده بود نه کسانی‌ که پروندشون به جریان افتاده، همونطور که خیلی‌ از دوستامون گفتن میبینیم که پروندهٔ خیلی‌ از کسانی‌ که قبلان کارنت شدن الان در جریان هست، نامه‌ها همچنان ارسال می‌شه و پیغام عوض می‌شه و اینکه ان وای سی‌ از خیلی‌ از دوستان اصل شناسنامه رو درخواست کرده و اگر قرار بود که کیس آنها ۲ سال دیگه به جریان بیفته ان وای سی‌ اصل مدرک رو اونجا نگاه نمیداشت.

در مورد کیس خودم ، من به ان وای سی‌ ایمیل زدم و گفتم که کیسم ۸ هفته کامل شده و کی‌ مصاحبه معلوم می‌شه و اونها این جوابو ارسال کردن که اگر غیر از این بود میگفتن که پروندهٔ شما فعلا نگاه داشته شده که نگفتن:

Dear Sir/Madam:

Your inquiry has been received at the National Visa Center (NVC).

All documentation necessary to complete the National Visa Center's processing has been received. As soon as an interview date has been scheduled, the designated representative of this case (applicant, petitioner, or attorney) will be notified. The US Embassy or Consulate General may require additional documentation at the time of the interview.

حتا چند بر با ان وای سی‌ تماس گرفتیم و حرفی‌ از متوقف شدن کیس نزدن!!!!

در هر صورت اینجا یه تاپیک عمومی هست و هر کس میتونه نظر شخصی‌ خودشو بگه ولی‌ هیچ چیز قطعی ‌ نیست و من در اینجا از مدیران محترم مهاجرسرا من جمله hasti banooعزیز که همیشه یارای ما بودن خواهش می‌کنم که اگر اطلاعات دقیقی‌ از این موضوع داشتن لطفا در اختیار همه بگذارن تا شک و شبهه همه دوستان بر طرف بشه.

کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: rozollina ، minoo110 ، mina-2011
دوستان عزيز لطفا بخونيد :

The Immigration and Nationality Act (INA) sets the number of immigrant "visas" that may be issued to individuals seeking permanent resident status (a green card) each year.

اين رو هم بخونيد :
Visa retrogression most often occurs when the annual limit has been reached. When the new fiscal year begins on October 1, a new supply of visa numbers is available and usually, but not always, brings back the dates to where they were before retrogression.

كيسي كه اكثر كار اون در جريانه متوقف نميشه بلكه مدارك تكميل ميشه ولي براي مصاحبه و دريافت ويزا نميره ، چرا ؟

چون تعداد شماره ويزا ها محدوده !

به نظر شما دليل اينكه عقب ميره و اينكه اعلام شده در سال تعداد محدودي ويزا صادر ميشه چيه ؟ بابا بخونيد ديگه جمله هاي بالا رو .

خب اگر قرار بود جريان داشته باشه و ويزا صادر بشه ، تاريخ رو نگه ميداشتند حتي جلو نميبردند و به همين افراد فعلي سرويس ميدادند ،

اگر بردن عقب يعني به همين افراد فعلي شما ويزا نميتونه تعلق بگيره مگر اينكه موجود بشه .

در ضمن كساني كه بهاشون مكاتبه ميشه و مثلا از تاريخ 2008 هيچ كاري نكردن ، كيسشون بسته ميشه چون ميبايست در طول يك سال حداقل يك پاسخ رسمي به درخوسات هاي ان وي سي بدن.

كيس هاي مثل مورد تورنج و بنده در جريانه براي دريافت زمان مصاحبه يا تكميل .ولي اون جمله مشخص as soon as را در نظر داشته باشيد و بنظرم نميرسه كه ويزا نامبر بهمون تعلق بگيره.

در ضمن جناب atabaei ، براي من جالبه ، شما اينقدر مطمئني كه ميگي اطلاعات اشتباه نديم ؟
ميشه حداقل يه مدرك ارئه بدين ؟

كيس كارنت يعني چي ؟ براي خود من نامه اومد كه كيس شما كمتر از 9 ماه ديگه كارنت ميشه و نامه ادرس رو پركنيد و مبلغ پرداخت كنيد.

نوشته بود 9 ما يا كمتر كارنت ميشه ! نزده بود شده ! نوشته بود با توجه به پيشرفت بولتن اين و prio date شما كمتر از 9 ماه آينده كارنت ميشين ! در شرايط معمول.

ميشه شما متن نامتونو بزارين كه ما از اشتباه در بياييم ؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
تعداد ویزاهای مهاجرتی در هر سال مشخص و محدود میباشد و وقتی که به این تعداد رسید و یا نزدیک شد عملیات کارنت شدن کیسها متوقف میشود
تمامی این داستان مربوط به قبل از کارنت شدن و بجریان افتادن کیس شما میباشد یعنی اگر کیس شما کارنت بشه ویزا براش موجود هست ولی دیر آمدن نامه مصاحبه مربوط به شلوغ بودن سفارت و خالی نبودن زمان برای مصاحبه میباشد.
اگر تا حالا کارنت نشدین بمعنای این هست که باید منتظر باشید که سهمیه ویزا ها اپدیت بشود و این مستلزم زمان میباشد به همین منظور در ویزا بولتن تاریخ رو به عقب برمیگردونن تا فرصت کافی بدست بیاد
آقای Blaze لازم نمیبینم که مدرکی برای این موضوع به شما ارئه کنم - شما میتونید با یه وکیل با تجربه در باره این موضوع مشورت کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: sasan_rock ، leily ، Toranj ، minoo110 ، Kaveh90 ، rozollina ، Farshid22
دوست عزیز ، فکر میکنم بهتر باشه حدود اطلاعات و نظرات شخصی رو بپذیریم ، من مدرک رو صرفا قبول میکنم .
بهترین کار مطالعه قوانین نوشته شده هست ، بنظرم هیچ جا تعریفی مطابق میل شما ارائه نشده ، اگرچه شخصا دلم میخواد که حرف شما باشه چون برای خودم هم بهتره ، اما بنظرم با اطلاعات ناکافی بهتره بحث ایجاد نکنیم ، دوستان با وکیل با تجربه هم مشورت کردن ولی شما روی حرف خودتون پافشاری میکنید کسی هم نگفت اطلاعات غلط میدین ولی الان که اصرار دارین بنده میگم بهتره بگیم نظر شما اینه ،نه اینکه درستش اینه !
جالبه شما هم در نهایت به همون حرف دوستمون رسیدین کاشکی از همون ابتدا تجربه وکیل رو قبول میکردین
احیانا اگر تجربه شما بیشتره و یا بازم تعاریفی هست که شما اطلاع دقیق دارین و نانوشته هست خوشحال میشیم ادامه پرونده دوستان رو به شما بسپاریم

در ضمن با این جمله : ""تعداد ویزاهای مهاجرتی در هر سال مشخص و محدود میباشد و وقتی که به این تعداد رسید و یا نزدیک شد عملیات کارنت شدن کیسها متوقف میشود""
موافق نیستم و بهمون تعریف ان وی سی بولتین متاسفانه استناد میکنم و بنظرم استنباط است و مطابق با نوشته ها نیست البته باز هم از صمیم قلب آرزو میکنم حرف شما صحیح باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

من جزء گروه f2 هستم ( شورهم گرین کارت داره و برای من اقدام کرده )

تاریخ اولیه درخواست ما 4 سپتامبر 2007 بوده ..و کیس نامبرم ank20107...2

تا این تاریخ هم مبلغ 404 دلار پرداخت کردیم

دوستانی که دست رسی به چک کردن ویزا بولوتن دارن میشه برای من چک کنن که کیس من در کجای کاره ؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-02 ساعت 21:32)نانا بانو نوشته:  تا این تاریخ هم مبلغ 404 دلار پرداخت کردیم

دوستانی که دست رسی به چک کردن ویزا بولوتن دارن میشه برای من چک کنن که کیس من در کجای کاره ؟؟

سلام

با توجه به بولتن ژانویه، در گروه شما مشغول بررسی کیسهایی هستند که پیش از ژانویه 2008 تقاضا دادند. بنابراین شما کارنت هستید و از این به بعد نیازی به ویزا بولتن ندارید. اگر فرمهای ساپورت مالی رو همسرتون ارسال کردند باید منتظر درخواست مدارک شناساییتون از طرف NVC باشید که بسته به حجم کاری که در دست دارند و ترافیک موجود، نامه اون براتون ارسال میشه

پاسخ
تشکر کنندگان: نانا بانو ، Farshid22
ممنون از هستی بانو جان

حالا من باید چه مدارکی آماده کنم ( مدارک شناسائی ) یا صبر کنم نامه از طرف خودشون بیاد

راستی مدارک مالی برادر شوهرم که ما رو ساپورت کرده تقریب 20 روزی میشه که فرستاده
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-03 ساعت 14:10)نانا بانو نوشته:  ممنون از هستی بانو جان

حالا من باید چه مدارکی آماده کنم ( مدارک شناسائی ) یا صبر کنم نامه از طرف خودشون بیاد

راستی مدارک مالی برادر شوهرم که ما رو ساپورت کرده تقریب 20 روزی میشه که فرستاده

معمولا ترجمه شناسنامه و سند ازدواج و کپی برابر اصل اونها ، کپی پاسپورت و دو قطعه عکس 5 در 5 رو از متاهلین درخواست می کنند. اما لیست دقیقش رو هر وقت زمانش برسه براتون می فرستند.

در راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی توضیحاتش رو دادم. حتما مطالعه کنید

پاسخ
تشکر کنندگان: نانا بانو
دوستان عزيز

لطفا اگر جواب سوال من را مي‌دانيد پاسخ بديد ممنون مي‌شم.

پرسيدم:

کسي مي‌دونه وقتي در بولتن ويزا کارنت مي‌شيم چه مدت طول مي‌کشه تا زمان مصاحبه؟

Category من F2B هستش و آگوست 2005 اقدام شده برام.

CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='ladan' pid='91199' dateline='1294157447']
دوستان عزيز

لطفا اگر جواب سوال من را مي‌دانيد پاسخ بديد ممنون مي‌شم.

پرسيدم:

کسي مي‌دونه وقتي در بولتن ويزا کارنت مي‌شيم چه مدت طول مي‌کشه تا زمان مصاحبه؟

Category من F2B هستش و آگوست 2005 اقدام شده برام.

سلام به شما
اين پرسش شما جواب دقيقي نداره و اگر شما به تاپيك زمان مصاحبه مراجعه كني ممكنه بتوني حدودش رو متوجه بشي ولي بصورت كلي در خوشبينانه ترين حالت 1 ماه و در بدبينانه ترين حالت 6 ماه ممكنه كه زمان ببره .

[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان:
خيلي ممنون دوست عزيز مي‌خواستم حدود و تقريبش دستم بياد که با کمک شما آمد.
با تشکر فراوان
CATEGORY : F2B
Priority Date: August 2005
Case Number: ABD 2009
Interview & Visa issuance date: 8,9July2013
Destination: Grand Rapids, MI , October2013
Green Card Resived: November2013
«پندار پاک ... گفتار راست ... کردار نيک»
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
دوستان عزیزم
با توجه به اینکه همین چند روز آینده تعطیلات سال نو تموم میشه و کارها از نو شروع می شه و ویزا بولتن فوریه هم که کامینگ سون شده........
احتمالان جواب همه این سوالات رو خواهیم گرفت فقط امیدوارم ویزا بولتن فوریه همراه با تغییر باشه....
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Kaveh90 ، shahram es ، Blaze ، Toranj ، mmaloumi ، mina-2011 ، Farshid22
سلام ..بعد از یک ماه ا اخرین نامه ( فرستادن 404 دلار و مدارک مالی ) این مدارک از ما خواستن

میشه راهنمائی کنید کدوم از اینا برای من لازمه

They want these things:

Birth Certificates
Court and Prison Records
Deportation Documentation
Marriage Certificates
Marriage Termination Documentation
Military Records
Petitioner Documents
Photocopy of Valid Passport Biographic Data Page
Police Certificates
پاسخ