کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
همه آنچه که درباره سوئد می خواهید بدانید
(2013-11-21 ساعت 20:14)abshar_wf نوشته:  اگه یه دوره زبان انگلیسی توی گوتنبورگ بگیرم میتونم بعد از یک سال ویزای کار یا اقامت بگیرم و بمونم؟

تا جاییکه من اطلاع دارم این کورس در سال جاری فقط در دانشگاه وکخو که در صفحات قبلی لینکش رو دادم ارائه میشه که حدودا 2ساعت و نیم با یوتبوری یا همون گوتنبورگ فاصله داره . اگه بتونید کاری پیدا کنید ممکنه . اما توصیه نمیشه . چرا که دانستن زبان سوئدی لازمه یافتن کار در سوئد میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود.

الان این دوره های زبان انگلیسی که بهش ویزای یک ساله میدن ، میشه برای دوره سویدی هم اقدام کرد و باهاش ویزا گرفت ؟

چون اگه برای دوره IELTS بخواد ادم اماده بشه تو همین ایران اقدام کنه بهتر هستش تا این همه هزینه کنه یه دوره 6 ماهه تو سوید بگزرونه.
NO امضاءTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
تا سال 2012 میشد . الان اطلاع کافی ندارم. اگه اطلاعاتی کسب کنم حتما عنوان میکنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
اگر ممکن است راهنمایی فرمائید...
28 ساله هستم و در زمینه چاپ و طراحی گرافیک مسلطم و کار میکنم
معلولیت نسبتا شدید دارم ( انحراف ستون فقرات)
فامیل درجه یکم هم در سوئد اقامت گرفته...
با توجه به این شرایط
معلولیتم چقدر مانع میشود برای اقامت گرفتن؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز،من برای دریافت اجازه کار از اداره مهاجرت اقدام کردم و رجیستر شدم .میدونید که از موقع رجیستر شدن ، چقدر طول میکشه تا کارت اقامت بیاد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من یه سوالی دارم که شاید خیلی مسخره و پیش پا افتاده باشه اما جایی جوابشو پیدا نکردم ...
می تونیم گلدون گلمون رو با خودمون ببریم اروپا؟ من یه گلدون حسن یوسف دارم که خیلی دوسش دارم ... نمی دونم قوانین فرودگاه ها در این مورد چیه ، آیا کسی میدونه ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2014-04-17 ساعت 14:32)k@t نوشته:  دوستان من یه سوالی دارم که شاید خیلی مسخره و پیش پا افتاده باشه اما جایی جوابشو پیدا نکردم ...
می تونیم گلدون گلمون رو با خودمون ببریم اروپا؟ من یه گلدون حسن یوسف دارم که خیلی دوسش دارم ... نمی دونم قوانین فرودگاه ها در این مورد چیه ، آیا کسی میدونه ؟

اروپا بگیر ببندهای امریکا و استرالیا و نیوزلند رو نداره.گلدون خیلی بزرگ نباشه مشکلی نداره.من بارها اوردمWink نگران گلدون ات نباش
پاسخ
عزیزان اهل فن و مطلع :

من لیسانس عمران دارم و کمی هم از شبکه و کامپیوتر سر در میارم. سنم هم 29 سال میشه تا 4 ماه دیگه و شکر خدا مجردم ! سرمایه هم در حدود 40 میلیون تومان هست. یک فامیل دور خانوادگی که در آنجا دکترا گرفته و الان بازنشسته هم هست داریم که میشه گفت در حد دوست است.
به نظرتون از چه راهی میتونم برم آنجا و زندگی ای برای خود دست و پا کنم ؟ ( رفتم دیدم برای ادامه ی تحصیل باید سالی 50 میلیون تومان حداقل پرداخت کنم که متاسفانه در توانم نیست و گفتم شاید با همین مدرک عمران اگر یک آیلتس هم همراهش کنم یشه مثلا اقامت نیروی تخصص گرفت و یا راه دیگر که نمیدانم ... )

سوال دوم ام این است که یک توضیح از اب و هوای آنجا میدهید ؟ 6 ماه شب و 6 ماه روز و سرمای استخوان شکن ؟؟ (کلا به سرما حساسیت دارم ! )
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-02-02 ساعت 13:43)یه مهاجر نوشته:  من متوجه نشدم این ستاره ها چی هستن. من تو این وبسایت تازه کارم که متوجه همچین چیزی نمی شم؟

بطور کل در طی سال 2006, 1969 نفر ایرانی به دلایل مختلف به سوئد سوئد مهاجرت نموده اند. در همین سال کلا 494 ایرانی از سوئد تقاضای ******** نموده اند که همانطور که گٿته شد تنها 2 درصد از کل آمار متقاضیان ******** در این کشور را به خود اختصاص می دهند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-28 ساعت 15:34)ehsanotd نوشته:  [quote='یه مهاجر' pid='35632' dateline='1265102035'] من متوجه نشدم این ستاره ها چی هستن؟ "رقم 494 نفر متقاضی ******** تبعه ایران در طی سال 2006 را میتوان" ؟!! من تو این وبسایت تازه کارم که متوجه همچین چیزی نمی شم؟

یه سری کلمه ها به دلیل حساسیت و احتمال فیلترینگ به این صورت در سایت نمایش داده میشه که تازه واردها رو سردرگم میکنهه .کلمه رو نمی تونم براتون بنویسم چون مجدد به شکل ستاره نمایش داده میشه !
پاسخ
(2014-04-17 ساعت 14:32)k@t نوشته:  دوستان من یه سوالی دارم که شاید خیلی مسخره و پیش پا افتاده باشه اما جایی جوابشو پیدا نکردم ...

طبق اخرين بروز رساني سايت اداره مهاجرت در تاريخ ١١/٠٧/٢٠١٤ بين ١٠ تا ١٧ ماه زمان ميبره . طبق اعلام سايت اداره مهاجرت سوئد ٩٠ درصد افراد تا ١٠ ماه به جواب رسيده اند .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خوشحالم که این تایپیک رو خوندم و با کلی از نظرها آشنا شدم .
من و همسرم تصمیم داریم به سوئد مهاجرت کنیم و دلیل اصلی این تصمیم عدم زندگی عادلانه تو کشور خودمونه به هیچ وجه با کار زیاد مشکلی نداریم و من از خدامه اندازه زحمتی که میکشم حقوق داشته باشم. متاسفانه اینجا با 12 سال سابقه مطبوعاتی هنوز نتونستم درآمد منصفانه‌ای داشته باشم چون صداقت رو اصل اول زندگی میدونم! همسرم فنی کار هستن و تخصص و مهارت بسیار بالایی در مشاغل فنی ماندد برق،‌ آسانسور و کارهای ساختمانی دارند. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین که در صورت پیدانکردن کارفرما، سفر به این کشور برای اقامت مفید است یا ابتدا باید در ایران کارفرمای مناسبی پیدا کنیم؟ درضمن به صورت فشرده درحال یادگیری زبان سوئدی هستیم و آشنایی به زبان انگلیسی در حد متوسط داریم.
در ضمن بهترین شهر برای اقامت غیر از استکهلم که نه هزینه هاش بالا باشه و بیشتر در جنوب سوئد باشه چه شهری رو معرفی میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-05-28 ساعت 15:34)ehsanotd نوشته:  
(2010-02-02 ساعت 13:43)یه مهاجر نوشته:  من متوجه نشدم این ستاره ها چی هستن. من تو این وبسایت تازه کارم که متوجه همچین چیزی نمی شم؟

بطور کل در طی سال 2006, 1969 نفر ایرانی به دلایل مختلف به سوئد سوئد مهاجرت نموده اند. در همین سال کلا 494 ایرانی از سوئد تقاضای ******** نموده اند که همانطور که گٿته شد تنها 2 درصد از کل آمار متقاضیان ******** در این کشور را به خود اختصاص می دهند.

اين ستاره ها به معني پ ن ا ه ن د گ ي است.
شماره کیس :2014AS71xx/ تعداد 4 نفر/سفارت انکارا /مصاحبه 3 جولاي / وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 12 سپتامبر
جامانده از لاتاري 2014 SadSad
پاسخ
سلام بچه ها...
یه سوال داشتم...قیمت اجاره خونه در سوئد در سوئد ماهانه حساب میشه یا سالانه....چون وقتی دنبال خونه میگردم نوشته 28000 کرون...خیلی زیاده...ولی زیرش نوشته دوره 1 سال
باران تویی! به خاکِ من بزن
بازا ببین! که بی‌ مه‌ِ تو من هوای پر زدن ندارم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-13 ساعت 12:57)faaezeh نوشته:  سلام بچه ها...
یه سوال داشتم...قیمت اجاره خونه در سوئد در سوئد ماهانه حساب میشه یا سالانه....چون وقتی دنبال خونه میگردم نوشته 28000 کرون...خیلی زیاده...ولی زیرش نوشته دوره 1 سال

احتمالا پول رهن خونه ست که معمولا به اندازه سه ماه از اجاره خونه محاسبه میشه.لینک بذارین ببینم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان