کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
همه آنچه که درباره سوئد می خواهید بدانید
Sad 
(2014-11-19 ساعت 15:04)یه مهاجر نوشته:  
(2014-11-13 ساعت 12:57)faaezeh نوشته:  سلام بچه ها...
یه سوال داشتم...قیمت اجاره خونه در سوئد در سوئد ماهانه حساب میشه یا سالانه....چون وقتی دنبال خونه میگردم نوشته 28000 کرون...خیلی زیاده...ولی زیرش نوشته دوره 1 سال

احتمالا پول رهن خونه ست که معمولا به اندازه سه ماه از اجاره خونه محاسبه میشه.لینک بذارین ببینم

بسته به شهر محله و متراژ و امكانات و ویلایی بودن خانه شارژ ماهانه ای که به دولت پرداخت میشه و ... امكان همچين اجاره هایی و حتی بالاتر در ماه هم هست . من هم با نظر خانوم شيما ( يه مهاجر ) موافقم در صورت امكان لينك بذارين .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان نامزد من مقيم سوئد هست, مراحل ازدواج توى استانبول رو کسى ميدونه؟ چه مدارکى لازم داريم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-10 ساعت 18:10)hadihz نوشته:  دوستان نامزد من مقيم سوئد هست, مراحل ازدواج توى استانبول رو کسى ميدونه؟ چه مدارکى لازم داريم؟

در فروم مربوطه اگه كمي حوصله كنيد و وقت بگذاريد اطلاعات كافي رو ميتونيد بدست بياريد . لطفا از مطرح كردن سوالاتي كه در فرومهاي ديگه بهشون پاسخ داده شده اجتناب كنيد . با سپاس .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
يه سوال دارم ، اداره ي مهاجرت مدت زمان رسيدگي به پرونده ها رو بيست و دو ماه اعلام كرده بود الان كاهش دادن يعني ؟ چون نوشته بودين اعلام شده ده تا هفده ماه
البته در جريان هستم كه اونا حداكثر مدت زمان رو ميگن
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-25 ساعت 15:23)B ahar نوشته:  سلام خوشحالم که این تایپیک رو خوندم و با کلی از نظرها آشنا شدم .
من و همسرم تصمیم داریم به سوئد مهاجرت کنیم و دلیل اصلی این تصمیم عدم زندگی عادلانه تو کشور خودمونه به هیچ وجه با کار زیاد مشکلی نداریم و من از خدامه اندازه زحمتی که میکشم حقوق داشته باشم. متاسفانه اینجا با 12 سال سابقه مطبوعاتی هنوز نتونستم درآمد منصفانه‌ای داشته باشم چون صداقت رو اصل اول زندگی میدونم! همسرم فنی کار هستن و تخصص و مهارت بسیار بالایی در مشاغل فنی ماندد برق،‌ آسانسور و کارهای ساختمانی دارند. ممنون میشم اگه راهنماییم کنین که در صورت پیدانکردن کارفرما، سفر به این کشور برای اقامت مفید است یا ابتدا باید در ایران کارفرمای مناسبی پیدا کنیم؟ درضمن به صورت فشرده درحال یادگیری زبان سوئدی هستیم و آشنایی به زبان انگلیسی در حد متوسط داریم.
در ضمن بهترین شهر برای اقامت غیر از استکهلم که نه هزینه هاش بالا باشه و بیشتر در جنوب سوئد باشه چه شهری رو معرفی میکنید؟

من شهرهاي مالمو يا گوتنبرگ رو پيشنهاد ميدم البته تو اين شهرها هم اجاره بالاست ولي ميشه توي يك مناطقيشون خونه هاي خوش قيمت پيدا كرد ، شهر وكخو هم شهر خوبيه هم چنين بوروس كه با گوتنبرگ نيم ساعت فاصله س . اصولا كارهاي فني در سوئد درآمد بالايي دارن ولي اينو هم مد نظر داشته باشين كه اونا از تكنيك ها و ابزارهاي مدرن استفاده ميكنن بنابر اين اگر همسرتون تو رشته ي خودشون متخصص هستن ، بدنبال كارفرما باشيد كه البته خيلي هم از ايران پيدا كردنش كار آسوني نيست ولي كار نشد نداره ، شركت هاي زيادي هستن كه از اين تبليغها ميكنن مواظب باشيد
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، پورسیاحی
(2014-12-25 ساعت 02:34)سرزمين روياها نوشته:  يه سوال دارم ، اداره ي مهاجرت مدت زمان رسيدگي به پرونده ها رو بيست و دو ماه اعلام كرده بود الان كاهش دادن يعني ؟ چون نوشته بودين اعلام شده ده تا هفده ماه
البته در جريان هستم كه اونا حداكثر مدت زمان رو ميگن

Av de som gjort en webbansökan och där ansökan har behövts kompletteras eller utredas mer, har 90 procent fått ett beslut inom 10 månader. Av de som ansökt på blankett har 90 procent fått ett beslut inom 17 månader.
10 تا ١٧ ماه براي كسانيكه كارفرما دارن . اين مدت هرگز بيشتر از اين اعلام نشده . ده ماه براي كسانيكه اينترنتي اقدام كرده اند و ١٧ ماه براي كسانيكه حضوري اقدام كرده اند .

Ansökan för egna företagare
Just nu har 90 procent av alla som ansökt om uppehållstillstånd som egen företagare fått ett beslut inom 24 månader från att ansökan lämnades in. Det gäller både om du ansöker för första gången eller om du ansöker om permanent uppehållstillstånd.
براي كسانيكه از طريق سرمايه گذاري اقدام كردن يا همان ويزاي خويش فرمايي ٢٤ ماه زمان اعلام شده و گفته شده ٩٠ درصد پرونده ها ظرف ٢٤ ماه جواب گرفته اند .
آدرس سايت migrationsverket.se
برگرفته شده از سايت اداره مهاجرت سوئد . تاريخ آپديت سايت مهاجرت ٢٠١٤/١٠/٠٩
پاسخ
تشکر کنندگان: سرزمين روياها
البته همه ي دوستان اينا رو ميدونن فقط محض اطلاع عزيزي كه دنبال خونه يا قيمتاشه : اينجا ميتونين از كادر بالاي صفحه شهر مورد نظرتون رو انتخاب كنيد و همچنين تعداد و مترا ژ خونه ي مورد نظرتون ، تا بهتون موردهايي رو كه هست نمايش بده ، البته شارژ هم دارن بعضي هاشون .
http://www.blocket.se/bostad/uthyres/lag...&l=0&md=th

اينها هم سايتهاي ديكه اي براي جستجو :

http://www.bopunkten.se

http://hyralya.se/default.asp
تابستون ٩٤ ويزام مياد !
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
تعطيلات سال نوي ميلادي چند روزيه كه شروع شده . بعد پايان تعطيلات و به فاصله حداكثر يكهفته بعد تعطيلات قاعدتا بايد سايت به روز بشه و تغييرات و تصميم گيريهاي جديد اداره مهاجرت از نظر زمانبندي رسيدگي به پرونده ها آپديت ميشه . به محض آپديت سايت تغييرات جديد رو به اطلاع دوستان خواهم رساند .
پاسخ
تشکر کنندگان: سرزمين روياها
سلام
میخواستم بدونم در صورتی که کسی به طور قانونی و با ویزای توریستی وارد سوئد شود و در سوئد زایمان کند اون بچه اقامت سوئد دریافت میکنه و تبعه سوئد میشه یا تبعیت اون به تبعیت پدر و مادر بستگی داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos
(2015-01-02 ساعت 19:58)hamed123456 نوشته:  سلام
میخواستم بدونم در صورتی که کسی به طور قانونی و با ویزای توریستی وارد سوئد شود و در سوئد زایمان کند اون بچه اقامت سوئد دریافت میکنه و تبعه سوئد میشه یا تبعیت اون به تبعیت پدر و مادر بستگی داره ؟

خير . به محل اقامت دائم والدين بستگي داره .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، سرزمين روياها
ميشه لطفا در مورد سرمايه كذارى در سوعد توضيح بديد جه مبلغ لازمه ،،، هر كرن جند تومان هست الان كلي تشكر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-31 ساعت 13:51)بريسا نوشته:  ميشه لطفا در مورد سرمايه كذارى در سوئد توضيح بديد جه مبلغ لازمه ،،، هر كرون چند تومان هست الان كلي تشكر

جواب كامل شما تو فروم دريافت اقامت سوئد با سرمايه گذاري كاملا موجوده . هر كرون ٤٢٨ تومانه در تاريخ ١٣٩٣/١١/١١ مصادف با ٢٠١٥/١/٣١
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، یه مهاجر
در سال ٢٠١٤ پاسپورت كشور سوئد بهمراه پاسپورت فنلاند و بريتانيا بعنوان معتبرترين پاسپورتهاي دنيا شناخته شدند . دارندگان پاسپورت كشورهاي مذكور
ميتونن به ١٧٥ كشور دنيا بدون نياز به اخذ ويزا يا همان رواديد سفر كنند و ويزاها در مرز ورودي هر كشور سريعا صادر ميگردد . در رده دوم پاسپورت كشورهاي آمریکا، آلمان، دانمارک و لوکزامبورگ با امكان سفر به ١٧٢ كشور دنيا بدون اخذ رواديد قرار دارند . سومين پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای ایتالیا، بلژیک، و هلند است که دارندگان آن می توانند به 171 کشور جهان بدون اخذ ويزا سفر کنند. چهارمين پاسپورت قوی دنیا از آن کشورهای ایرلند، کانادا، فرانسه، ژاپن، نروژ، پرتغال و اسپانیاست که دارندگان آن می توانند به 170 کشور جهان سفر کنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ParsTrader ، nora-nora
به پیشنهاد دولت از اول ماه ژوئیه امسال، برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا که خارج از قرارداد شنگن قرار دارند، نیازی به گذرنامه نخواهدبود و می توان با کارت شناسایی ملی به این کشورها نیز سفر کرد.

پیش از این نیز شهروندان سوئد که دارای گذرنامه ی سوئدی هستند یرای سفر به کشورهای عضو شنگن، نیازی به نشان دادن گذرنامه نداشتند، اما برای کشورهای خارج از این قرارداد مانند بریتانیا، ایرلند، کروآسی، قبرس، بلغارستان و رومانی باید با گذرنامه سفر می کردن.

پیشنهاد دولت در شورای قانون اساسی مورد بررسی قرارگرفته و مخالف قانون تشخیص داده نشده است. درنتیجه این پیشنهاد از اول ژوئیه 2015 به اجرا درخواهد آمد.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، ParsTrader ، nora-nora
یه سوال داشتم. من ویزای لاتری امریکا رو دارم. میخام اول واسه یک ماه برم سوئد و فامیلامو اونجا ببینم و بعد از اونجا برم امریکا. بنظرتون با توجه به داشتن ویزای امریکا سفارت سوید بهم ویزا میده یا نه . ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان