کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2012-11-14 ساعت 14:17)dreamer60 نوشته:  Abdolreza جان اگه سخت نيست ميشه امضا بگذاريد كه بتونيم با يك نگاه بفهميم در چه مرحله اي هستيد .

DREAMER جون جان . اینم امضای بنده !
[en]Category: F2B
Priority Date: DEC 2005
-I-797 received Jan 2010
-Civil documents & Affidavits of Support request July 2012
-Case completed Oct 2012
-petitioner become U.S. citizen 2012 DEC
-case upgraded: to F1 April 2013
- interview :June 2013 [/en]

-visa issued: June 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، frozen mind ، الهه سابق ، f1f ، Tomas
Abdolreza جان حالا كه به سلامتي f1 شدي يه زحمت ديگم ميكشي ؟
همين خلاصه وضعيتتو در اين تاپيك بنويس Smile ممنونتم
خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F1
در مورد اينكه پروندتون كه كامل شده هم نگران نباش براي من هم نامه اي نيومد و تلفني خودم جويا شدم .
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، الهه سابق ، f1f ، abdolreza ، Tomas
(2012-11-19 ساعت 00:13)elahenadafy2 نوشته:  هر دو کار رو میشه انجام بدن. بهتره که به عنوان عضو خانواده پدرتون فرمو پر کنن
بهتره پدرتون درآمدهای ایرانو ذکر نکنن چون یه درصد ممکنه بهش مالیات بخوره. کلا درآمدو صفر بنویسن.
البته باید مدنظر داشته باشید که اگه خواهرتون بعنوام عضو خانواده پدرتون درنظر گرفته بشن، اونوقت باید درآمد بیشتری نشون بدن.
یعنی اگه ایشون جوینت اسپانسر بشن، باید درآمدشون طوری باشه که بتونن 2 نفرو ساپورت کنن یعنی خودشون و شما (با فرض اینکه خواهرتون مجرد باشن و بچه هم نداشته باشن)، ولی اگه بعنوان عضو خنواده پدرتون حساب بشن باید 3 نفرو ساپورت کنن، چون پدرتون هم اضافه میشن.
اگه این شرایطو دارن که هیچ، وگرنه باید جوینت اسپانسر بشن
ممنون از راهنمایی تون.

(2012-11-19 ساعت 04:46)dreamer60 نوشته:  Khsh2006 جان سلام ، اول من يه سوال بپرسم ، اين اسم كاربريتون چطوري بايد تلفظ بشه Smile
و اما جوابتون
دقيقا" شرايط من هم شبيه شما بود ، پدرتون بايد فرم i864 رو به عنوان اسپانسر اصلي بايد پر كنن و دراكد رو صفر بزنن ، بعد يك نامه خيلي معمولي با مايكروسافت ورد بنويسن و مثلا" توضيح بدن كه به خاطر سن بالا يا تمكن مالي كافي نياز به داشتن شغل ندارن و بعد اسپانسر دوم رو معرفي كنن .
من دقيقا" از همين راه رفتم و به هيچ مشكلي در اين مورد در ؤمان مصاحبه برخورد نكردم .

حق با شماست، من انتخاب خوبی برای اسم کاربری نکردم Sad
ممنون از راهنمایی تون
****ANK200658 نوع ویزا: F1 مصاحبه: 2 May آنکارا تعداد افراد: 1 تاریخ کلیر شدن: 13 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، الهه سابق ، dreamer60 ، Tomas
سلام
جهت تمكن مالي اگر بخواهم سند ماشينم را ارائه بدهم آيا نيازي به ارزش گذاري هست .(ماشین سنگین تريلي اسكانيا مدل 2010)
CATEGORY : F2A
Case Number: ANK2011xxxxx
اولین اقدام: 2011
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ تکمیل مدارک : 2011
تاریخ مصاحبه: سپتامبر 14/ 2013
تاریخ کلیرینس :/12 فوریه 2014
تاریخ گرفتن ویزا: 11 مارچ 2014
تاریخ ورود به آمریکا 26 آگوست 2014
تاریخ دریافت گرین کارت 27 سپتامبر 2014

پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
دوست عزیز ماشین بعنوان تمکن مالی قبول نیست. یه بار که بهشون ایمیل زده بودم در جوابم گفتن که ماشین قبول نیست:
Assets may supplement income if the consular or immigration officer is convinced that the monetary value of the asset could reasonably be made available to support the sponsored immigrant and converted to cash within one year without undue harm to the sponsor or his or her family members. The sponsor may not include an automobile unless he/she can show ownership of at least one working automobile that is not included.
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، dreamer60 ، Farshid22 ، amir2640 ، vanda ، Tomas ، حاجی واشنگتن
سلام
تو یکی از تایپیک ها خوندم که برای کیس های خانوادگی سند و حساب بانکی قبول نمیکنند آیا این گفته درست است یانه؟ از بچه ها کسی در این مورد اطلاع دقیق دارد؟
آیا برای کیس لاتاری که زن وشوهر با هم رفتن مصاحبه (برنده اصلی خانم بوده)سپس شوهر بدلیل نیومدن کلیرنس تا پایان سپتامبر موفق به دریافت ویزا نشده این مورد صدق میکند
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2013-01-09 ساعت 00:20)vanda نوشته:  سلام
تو یکی از تایپیک ها خوندم که برای کیس های خانوادگی سند و حساب بانکی قبول نمیکنند آیا این گفته درست است یانه؟ از بچه ها کسی در این مورد اطلاع دقیق دارد؟
آیا برای کیس لاتاری که زن وشوهر با هم رفتن مصاحبه (برنده اصلی خانم بوده)سپس شوهر بدلیل نیومدن کلیرنس تا پایان سپتامبر موفق به دریافت ویزا نشده این مورد صدق میکند

در مورد کیس های خانوادگی اطلاع دقیق دارم و جواب شما اینه :

خیر قبول نمیکنن . اطلاع دقیق دارم چون خودم همین کارو کردم و رد کردن.

جواب قسمت بعدی سوال به این صورت میشه که خانم بعد دریافت گرین کارت، برای شوهر درخواست میده و روال به صورت کیس های خانوادگی جریان پیدا می کنه و لذا در این مورد با اطلاع دقیق می گم که قبول نمی کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، الهه سابق ، vanda ، ali_gh ، hamid87
سلام
پس تکلیف کیس هایی مثل ما که نمیتونیم اسپانسر پیدا کنیم چیست ؟ و هیچ راهی نداره اگر وکیل بگیریم کاری میتونه انجام بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
وکیل می تونه برای شما اینکارو انجام بده، بسیاری از وکلا این کارو در قبال هزینه های مختلف انجام میدن و افرادی برای این انجام این امور دارن.

حالا وکیل قابل اعتماد از کجا باید پیدا کرد رو دیگه نمی دونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، vanda ، الهه سابق

Vandaجان
كيس من دقيقا همينه يعني من و دخترم طي پروسه لاتاري تونستيم گرين كارتمون رو بگيريم ولي به همسرم بدليل نيومدن كليرنس تا روز آخر سپتمبر به ايشون ويزا نرسيد و من و بچه براي اولين بار دو سال پيش رفتيم امريكا و براي همسرم فايل باز كردم و الان منتظرم كيسش كارنت بشه و طي اين مدت من هم پاس سفيد گرفتم و خارج از امريكا هستم.مشكل من هم همينه كه بدون ايشون نميتونم برم امريكا بلند مدت بمونم و براي روز مصاحبه و احراز شرايط دميسايل بودن نگرانم!واقعا شورشو در آوردن با اين قانونهاي پيچيده كه ضد ونقيضن از طرفي امكان پاس سفيدو براي كساني كه نميتونن اونجا حضور فيزيكي داشته باشن ايجاد مي كنن و از طرفي بايد بدويي دنبال دليل و مدرك كه بگي من اونجام!بابا جان دليل اصلي رو من تو فرماي مربوط به پاس سفيد نوشتم نبودن همسرم و اينكه منتظرم تا همسرم بتونه با گرفتن ويزاش بياد امريكا ولي از طرف ديگه حالا بايد برم اونجا قبل از موعد تموم شدن پاس سفيدم تا به همسرم ويزا بدن! مث يه چرخه ميمونه كه نميدوني علت كدوم و معلول كدومه!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، vanda ، پرستو ، پدی ، hamid87 ، USA2014

Vandaجان
كيس من دقيقا همينه يعني من و دخترم طي پروسه لاتاري تونستيم گرين كارتمون رو بگيريم ولي به همسرم بدليل نيومدن كليرنس تا روز آخر سپتمبر به ايشون ويزا نرسيد و من و بچه براي اولين بار دو سال پيش رفتيم امريكا و براي همسرم فايل باز كردم و الان منتظرم كيسش كارنت بشه و طي اين مدت من هم پاس سفيد گرفتم و خارج از امريكا هستم.مشكل من هم همينه كه بدون ايشون نميتونم برم امريكا بلند مدت بمونم و براي روز مصاحبه و احراز شرايط دميسايل بودن نگرانم!واقعا شورشو در آوردن با اين قانونهاي پيچيده كه ضد ونقيضن از طرفي امكان پاس سفيدو براي كساني كه نميتونن اونجا حضور فيزيكي داشته باشن ايجاد مي كنن و از طرفي بايد بدويي دنبال دليل و مدرك كه بگي من اونجام!بابا جان دليل اصلي رو من تو فرماي مربوط به پاس سفيد نوشتم نبودن همسرم و اينكه منتظرم تا همسرم بتونه با گرفتن ويزاش بياد امريكا ولي از طرف ديگه حالا بايد برم اونجا قبل از موعد تموم شدن پاس سفيدم تا به همسرم ويزا بدن! مث يه چرخه ميمونه كه نميدوني علت كدوم و معلول كدومه!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Farshid22
اصلا نگران نباش. 2 هفته زودتر از مصاحبه شوهرت هم بری اونجا کافیه. البته اگه NVC ازت مدرک بخواد باید زودتر بری یا همون قضیه اجاره خونه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Blaze ، vanda ، پدی ، hamid87
سلام دوستان. من در لاتاری 2011 برنده شدم. اما همسرم نتونست ویزا بگیره.. براش فرم I-130 پر کردم و با پاس سفید ایرانم.و الان که حدود یک سال میگذره NVC ازما اسپانسر می خواد. سوالم اینه که ما که هیچ آشنایی در آمریکا نداریم آیا خودمون میتونیم حساب بانکی از ایران نشون بدیم؟ اگه میشه چقدر باشه کافیه؟ اگه از ایران نمیشه تو آمریکا چقدرمیتونیم نشون بدیم؟
لطفا هرکی واقعا میدونه سریع جواب بده. ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز از حساب ایران که اصلا قبول نمیکنن. این راه رو من و یکی از دوستان مهاجرسرا رفتیم و به بن بست خوردیم. حساب بانکی باید 5 برابر 125% خط فقر باشه.
مثلا خط فقر برای خانواده 2 نفری حدود 15000 تاست و 125% میشه حدود 19000 تا. حالا 5 برابرش میشه حدود 100000 دلار! یک چنین موجودی قطعا ندارید. باید بگردید و اسپانسر پولی پیدا کنید. به هر کی میشناسید بسپارید، به هر وکیلی که میشه توی آمریکا زنگ بزنید و بگید اسپانسر میخواهید. اینم بگم از 3000 تا بهتون قیمت میدن تا 15000 تا!!!! شرایط بسیار بدیه و من خودم 7 ماه درگیرش بودم. متاسفانه کسی که اسپانسر من شد دیگه ظرفیتش تکمیل بود و نمیتونست اسپانسر کس دیگه ای بشه و مادرشوهرم هم بخاطر پیدا نکردن اسپانسر الان 10 ماهه که پروندش خوابیده
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، Mahsa S ، frozen mind ، پدی ، ali_gh ، حاجی واشنگتن
خيلی ممنونم الهه جان.اميدوارم يک اسپانسر پيدا کنم.برامون دعا کنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، پدی

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان