کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
وای وای وای! چقدر حرصم گرفت امشب اون بازیکن آمریکاییه توی کشتی ما رو برد! واااای. ایشالا یه زن خارجی بگیره بعد یه عالمه طول بکشه بتونه بیارش آمریکا. اه چه نفرین لوسی Smile
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، Blaze ، battosai ، girl
روزی روزگاری شیخنا الهه (رحمه اله علیها) با مردی ازدواج بنمودی، سیتیزن گونه.
سیتیزن جانداری است یک سر و دو گوش که از قضا در دیار کفر(محو الله نقشه من کره الجغرافیه، ان شاء الله) پا به عرصه هستی بگذاشتی یا اینکه دست جبار روزگار وی را مجبور به هجرت به آن دیار کفر بنمودی.
همسر سیتیزن نشان شیخنا از گونه اول ببودی و تا سالهای سال در دیار پارس بزیستی. مدتها بگذشتی و روزی همسر شیخنا پا در یک کفش بنمودی که بخواهد عازم دیار کفر (لعنه الله علیها) بشدی.
شیخنا الهه موی برکند و رخ بخراشید و گریست، اما آن مرد سیتیزن نشان کار خود بنمودی و برفتی و کاغذی تسلیم اداره مهاجرت آن بلاد بنمودی تا بلکه شیخنا را هم به آن دیار ببردی.
القصه، روزها بگذشتی تا اینکه اداره ان.وی.سی (لعنه الله کارکنانها جمیعا) کاغذی بفرستادی، نه با چاپار، که با ایمیل!!! (شرح و بسط این واژه نامانوس ایمیل در این مقال نگنجد).
بگفتندی به موجودی نیازمندید، اسپانسر نام. اسپانسر ایضا جانداری است یک سر و دو گوش از تبار آدمیان و سخت لوطی منش.
همسر سیتیزن نشان هیچ آشنا و قوم و خویشی نداشتی که اسپانسر شیخنا باشدی. و شیخنا همچنان موی برکندی و سر بر دیوار بکوفتی و آن مرد سیتیزن نشان را نفرین بنمودی که چنین روزگار سختی بساختی.
مریدان شیخنا با دیدن این صحنه جامه بدریدندی و بگریختندی.....

داستان شیخنا ادامه دارد......
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، f1f ، Blaze ، شاپرک ، girl ، omnia ، sib 24 ، پدی
سلام لطفا من را در مورد تکمیل فرم های I-864, راهنمایی کنید
مادر من 62 سالش است و 2 سال پیش گرین کارت گرفته ( از طریق برادرش) و بلافاصله برای پدرم اقدام کرده است ، و اخیرا ( 4 ماه پیش) پاس سفید گرفته تا کار پدرم درست بشود
در حال حاضر فرم های I-864, DS-230 برای پدرم ارسال شده است و من نمی دانم چگونه آنها را تکمیل کنم .
لازم به ذکر است که مادرم در آمریکا شاغل نبوده است
آیا شما می توانید یک وکیل برای تکمیل فرم ها معرفی کنید
از زحمتی که به شما میدهم پیشاپیش پوزش میطلبم
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
بابا وکیل نمیخواد. هر کجاشو نتونستی پر کنی بگو بچه ها سریع جواب میدن. خودمم هر دوتاشو کاملا واردم
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، frozen mind ، neda46
هزار راه نرفته !

سلام دوستان

یک ایمیل با متن زیر برای سفارت فرستادم و جوابی که گرفتم رو میزارم جهت دانایی آیندگان:

Dear Sir/ Madam,

I am ..., petitioner of the case number “YRV2012..” and I am petitioning my husband .... He had an appointment with US immigration officer on .. in Yerevan, and unfortunately the officer didn’t accept his affidavit of support form. I am now trying to find out a solution for my case.

Based on the I-864 instruction form, we have used our house and our private bank statement as our own assets to support my husband.

” I-864 instruction form part 28:
Assets of the Intending Immigrant: You may use the assets of the intending immigrant regardless of where he or she resides. The intending immigrant must provide evidence of such assets with this form. Form I-864A is not required to document the intending immigrant's assets.”

And the www.travel.state.gov (A Service of the Bureau of Consular Affairs, U.S. Department of State) says that:

“ What can be used as assets?
Assets easily convertible to cash can be savings, stocks, bonds and property.
Can the immigrant visa applicant count assets that he or she owns that are outside the United States, such as real estate or personal property?
Yes, under the following conditions:
• The assets must be convertible to cash within 12 months
• The applicant must show that the assets can be removed from the country where they are located. Many countries have limits on cash or liquid assets that can removed from the country
• The net value of assets is at least five times the difference between the sponsor's income and 125 percent of the poverty guideline for the household size.”

We have included documentation demonstrating that we own the house and a recent appraisal by a licensed appraiser to show the net value of our house which is more than enough based on I-864P.

Unfortunately, the officer didn’t even look at our documents to explain why we couldn’t use them, she just asked us to find someone is US to support him as soon as possible and no other choice!

My question is why I cannot use our own assets to support my husband?
As I read and copy the exact paragraph, isn’t it my right?

Yours respectfully ,

بعد از 40 روز !!! جواب دادن به این مضمون:
The consular officer made a decision based on the beneficiary’s situation that a joint sponsor was needed. Unfortunately, the situation in Iran does not allow for us to consider the assets of those who live in Iran. Please provide us with the necessary joint sponsor and accompanying documents in order for us to approve his case. Thank you,

US Embassy Yerevan
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، frozen mind ، f1f ، studpk ، valencia ، hamid87
لعنت به ذاتشون. لعنتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتتت
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، frozen mind ، f1f
یه سوال دارم از blaze، مگه nvc مدارک شما رو قبل از مصاحبه نگرفته بود و اعلام نکرده بود که تکمیله؟ شنیدم تا مدارک کامل نباشه اصلا سفارت فرستاده نمیشه، پس چطور وقت مصاحبه دادن؟
ایشالله اسپانسرتون پیدا بشه من میفهمم چه روزای سختیه چون خودم 1 ماهی درگیر پیدا کردن joint sponsor بودم که خدا رو شکر پیدا شد و مدارک رو الان 10 روزی میشه فرستادیم nvc. خیلی روزای سخت و استرس زایی بود تو این 1 ماه 3 نفر قبول کردن بشن ولی وکیلمون میگفت پولشون کافی نیست تا بالاخره یه پولدار پیدا شد! خدا بخواد یه چیزی درست شه حتما میشه نگران نباش
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، f1f ، frozen mind ، الهه سابق
محمد جان، ان وی سی وقتی فرم رو گرفت با هام تماس گرفتن و گفتن از نظر ما بهتره جوینت اسپانسر داشته باشی ولی طبق همین نامه که به اونا زده بودم ، قبول کردن ولی گفتن نظر افسر مهاجرت شرطه ، ماهم که چاره ای نداشتیم پیش رفتیم .

حالا هم درگیر پیدا کردن اسپانسر، خریدن، اعتماد و این حرف ها هستیم. خلاصه همه گزینه ها روی میزه !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، frozen mind ، الهه سابق ، mohamadtj ، hamid87
سلام بر همه دوستان و همیاران
من هر کاری میکنم نمی تونم فرم DS-230 را از سایتش دانلئد کنم . آیا کسی می تونه برام میلش بکند
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
ایمیلتو بده من واست بفرستمش
پاسخ
تشکر کنندگان: neda46
(2012-10-01 ساعت 02:01)elahenadafy2 نوشته:  بابا وکیل نمیخواد. هر کجاشو نتونستی پر کنی بگو بچه ها سریع جواب میدن. خودمم هر دوتاشو کاملا واردم

سلام
ممنون از لطف و کمک و ساپورتی که میکنید ، امیدوارم به زودی اسپانسر مناسب را پیدا کنید. من برای تکمیل فرم I-864 چند سئوال دارم که ممنون میشم راهنماییم کنید.
در کیس من مادرم ( با گرین کارت )اسپانسر پدرم است و با توجه به اینکه درآمدی ندارد باید دایی من کواسپانسر شود
1- آیا در قسمت 1 ،Part 1 باید نام مادرم را ذکر کنم و در جواب گزینه a را انتخاب کنم؟
2- آیا در قسمت Part 2 باید مشخصات پدرم را ذکر کنم؟
3- آیا در قسمت 9، Part 3 را باید خالی بگذارم ؟
4- در قسمت 12, 13، Part 4 با توجه به اینکه مادرم پاس سفید گرفته آدرس ایران را بنویسم یا امریکا را ؟
5- در قسمت 15، Part 4 با ایران را بنویسم ؟
6- در قسمت 21، Part 5 با توجه به اینکه مادرم برای سه فرزندش ( بالای 21 سال ) هم درخواست داده ولی الان نوبتشان نرسیده چه باید بنویسم؟
7- در قسمت 22، Part 6 جلوی قسمت unemploy چه سالی رابزنم ( تاریخ اخذ گرین کارت)؟
8- آیا قسمت های optional را نیازی هست پر کنم؟
9- کجای فرم باید مشخصات کواسپانسر را بیارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
اول از همه بگم که داییتون باید سه سال اخیر رو تکس داده باشن. و بعدش به من بگید که تعداد افراد خانوارشون چند نفره تا من بگم که درآمدشون باید چقدر باشه که بتونن اسپانسر بشن.
حالا جواب سوالاتون:
1- بله
2- بله
3- بله
4- قسمت 12 رو حتما یک آدرس آمریکا بدید و قسمت 13 را میتونید آدرس ایرانو بدید
5- اصلا و ابدا. دومیسایل یعنی جایی که فرد قصد داره توی اونجا زندگی شو ادامه بده. پس باید بنویسید USA
6- توی قسمت 21 بخش a عدد 1 را وارد میکنند و بعد توی قسمت 21 بخشh شماره 2
7- بله
8- اون قسمتهایی که نوشته optional در واقع واسه اینه که اگه فرد دارایی اعم از حساب بانکی یا ملک توی آمریکا داره از اونها استفاده کنه. که اگه مادرتون اینها رو دارن، و ارزشش به 18900 دلار در سال میرسه، میتونن خودشون اسپانسر بشن و داییتون لازم نیست جوینت اسپانسر بشن
9- کو اسپانسر باید یه فرم جداگانه پر کنه. فقط چند نکته مهم: وقتی داییتون فرمو پر میکنن، توی قسمت 21، اگه فرزندی دارن که باهاشون زندگی میکنه یا هر فرد دیگه ای که باهاشون زندگی میکنه، باید حتما توی شمارش اعضای خانوار، واردش کنن. بعد توی قسمت 24 باید درآمد همه افراد خانوار رو اعم از فرزندان و همسر یا هر فردی که توی خونشون زندگی میکنه را وارد کنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: neda46 ، frozen mind ، girl ، dreamer60 ، پدی ، حاجی واشنگتن ، kasra
(2012-10-06 ساعت 00:54)elahenadafy2 نوشته:  اول از همه بگم که داییتون باید سه سال اخیر رو تکس داده باشن. و بعدش به من بگید که تعداد افراد خانوارشون چند نفره تا من بگم که درآمدشون باید چقدر باشه که بتونن اسپانسر بشن.
حالا جواب سوالاتون:
1- بله
2- بله
3- بله
4- قسمت 12 رو حتما یک آدرس آمریکا بدید و قسمت 13 را میتونید آدرس ایرانو بدید
5- اصلا و ابدا. دومیسایل یعنی جایی که فرد قصد داره توی اونجا زندگی شو ادامه بده. پس باید بنویسید USA
6- توی قسمت 21 بخش a عدد 1 را وارد میکنند و بعد توی قسمت 21 بخشh شماره 2
7- بله
8- اون قسمتهایی که نوشته optional در واقع واسه اینه که اگه فرد دارایی اعم از حساب بانکی یا ملک توی آمریکا داره از اونها استفاده کنه. که اگه مادرتون اینها رو دارن، و ارزشش به 18900 دلار در سال میرسه، میتونن خودشون اسپانسر بشن و داییتون لازم نیست جوینت اسپانسر بشن
9- کو اسپانسر باید یه فرم جداگانه پر کنه. فقط چند نکته مهم: وقتی داییتون فرمو پر میکنن، توی قسمت 21، اگه فرزندی دارن که باهاشون زندگی میکنه یا هر فرد دیگه ای که باهاشون زندگی میکنه، باید حتما توی شمارش اعضای خانوار، واردش کنن. بعد توی قسمت 24 باید درآمد همه افراد خانوار رو اعم از فرزندان و همسر یا هر فردی که توی خونشون زندگی میکنه را وارد کنن.
سلام
ممنونم از راهنماییهای خوبت
خانواده دایی من 4 نفر هستند ولی بچه ها (2) نفر با اونا زندگی نمی کنند
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی
(2012-10-06 ساعت 09:45)neda46 نوشته:  سلام
ممنونم از راهنماییهای خوبت
خانواده دایی من 4 نفر هستند ولی بچه ها (2) نفر با اونا زندگی نمی کنند
پس باید مجموع درآمد خودشون و همسرشون 23862 دلار در سال باشه. درضمن house hold size میشه 3 نفر (داییتون، همسرشون و پدرتون)
پاسخ
تشکر کنندگان: neda46 ، حاجی واشنگتن
(2012-10-08 ساعت 01:59)f1f نوشته:  همونطور که میدونید من واسه 21 نوامبر وقت مصاحبه دارم اما یه مسئله ذهن منو مشغول کرده:
ساپورتر من که در واقع همون پتیشنر من هستن، در سال 2011 به واسته حساب بانکی خودشون فرمهای ساپورت رو پر کردن که مورد قبول NVC هم قرار گرفت. اما در اون موقع ویزا بولیتن عقب گرد کرد و من الآن وقت مصاحبه گرفتم. از بخت بد، چند ماهیه پتیشنر من به علت پاره ای مشکلات به طور موقت در ایران به سر میبره و متاسفانه Tax Return 2011 رو هنوز پر نکرده. ولی قصد داره به زودی به آمریکا برگرده اما ظاهرا آماده شدن Tax Return کمی زمان بره و مصاحبه من هم نزدیک. مرددم که مصاحبه رو به تعویق بندازم یا نه. یا اصلا برم و مشکل خاصی پیش نمیاد؟!Sad
اگه رفتم چه بهانه ای باید بیارم؟

اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم شما هنوز مصاحبه نرفتید ، یا بهتر بگم واسه بار اول دارید میرید سفارت ،
اگه این حالت باشه که شک نکنید به TAX Return نیازه و بی برو برگرد به شما برگه آبی میدن که همین کلی کارتون رو عقب میندازه ،پس سعی کنید با دست پر برید سفارت !

اگه قبل از عقبگرد بولتن، رفتید مصاحبه اون حسابش فرق میکنه
F4
Priority Date: 27 March2001
ارسال فرمهای سری اول: 7 مه 2009
کارنت شدن کیس (نوبت اول!): ژولای 2010
Interview: 4Jan 2011
کارنت شدن مجدد پس از عقبگرد ویزابولتن : 8 نوامبر 2012
VISA: 17Jan2013
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، frozen mind ، الهه سابق ، dreamer60 ، abdolreza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان