کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آناليز آماري نتايج قرعه كشي سال 2011
Current شدن Topic مربوط به خودش توضيح داده شده. به طور خلاصه مي شه گفت: يعني تعيين شدن ماه مصاحبه شما (و نه روزش).

تا Cade Number شما نرسه چيزي نمي شه گفت.

(2010-08-04 ساعت 23:08)sorooshii نوشته:  البته ای کاش نظرو توضیح شفاف شما را در خصوص مفهوم کارنت شدن و کیس نامبر را ببنیم ، بخصوص ما ها که به دلیل نداشتن case number تازه دیروز نامه را ارسال کردیم.

وضیعت ما ها چی میشه ، آخرا میفتیم؟؟ یا امکانش هست ما ها هم بزودی برای مصاحبه کارنت بشیم؟؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: sorooshii ، alirezagh ، najibi
دوستان به نظر مي رسه بحث اينجا داره منحرف مي شه.

موضوع بحث اين نيست كه فكر مي كنيد برنده مي شيد يا نه. مووضوع آناليز آماري هست. با اجازه تون ارسال هاي نامربوط رو حذف كردم.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، WIKIMAN ، arash004 ، Linspire ، najibi
اشکان جان

سوالی داشتم ، اینکه شما میدونید نحوه کارنت کردن سال گذشته اروپا و آفریقا چطور بوده؟؟ چون خیلی ها اعتقاد دارند که امسال کارنت شدن ها امسال فرق می کنه و مثل پارسال آنهاست .
اگر توجه کرده باشید ، خیلی از برندگان 2010 ، در ماه جولای و آگوست سال گدشته کارنت شدند و امسال در زمان مشابه، هنوز خبری نیست!!!!!!
مرسی
ازبرندگان 2011 که نامه اول و نامه دوم را دریافت نکردیم
برندگان عزیز 2012، سوالات شما را با کمال میل پاسخگو هستم.
جهت راهنمایی سفر به امارات در خدمتم.
همه به کودکان سرطانی کمک کنیم>> سایت محک
تشکر کنندگان: najibi
دوست خوبم، سروش خان گل:

پارسال همين موقع (با اختلاف مثبت منفي سه روز) هيچ كس از بچه هاي 2010 Current نشده بود، چون هنوز Bulletin ماه سپتامبر 2009 نيومده بود!

امشب معلوم مي شه كه سري اول بچه هاي 2011 كه Current مي شن تا چه شماره اي هستند.روال Current شدن پارسال و سال هاي قبل رو هم براي همه قاره ها از اينجا مي توني ببيني.

راستي اينجا يه دكتر خوب نيست؟ من سندروم انتظار براي Visa Bulletin گرفتم!!! خودم Current هستم ولي هنوز هيجان Visa Bulletin دارم.

(2010-08-09 ساعت 22:02)sorooshii نوشته:  اشکان جان

سوالی داشتم ، اینکه شما میدونید نحوه کارنت کردن سال گذشته اروپا و آفریقا چطور بوده؟؟ چون خیلی ها اعتقاد دارند که امسال کارنت شدن ها امسال فرق می کنه و مثل پارسال آنهاست .
اگر توجه کرده باشید ، خیلی از برندگان 2010 ، در ماه جولای و آگوست سال گدشته کارنت شدند و امسال در زمان مشابه، هنوز خبری نیست!!!!!!
مرسی
تشکر کنندگان: Hamid55 ، AMIN3Y ، najibi
(2010-08-09 ساعت 23:05)Ashkan78 نوشته:  دوست خوبم، سروش خان گل:

پارسال همين موقع (با اختلاف مثبت منفي سه روز) هيچ كس از بچه هاي 2010 Current نشده بود، چون هنوز Bulletin ماه سپتامبر 2009 نيومده بود!

امشب معلوم مي شه كه سري اول بچه هاي 2011 كه Current مي شن تا چه شماره اي هستند.روال Current شدن پارسال و سال هاي قبل رو هم براي همه قاره ها از اينجا مي توني ببيني.

راستي اينجا يه دكتر خوب نيست؟ من سندروم انتظار براي Visa Bulletin گرفتم!!! خودم Current هستم ولي هنوز هيجان Visa Bulletin دارم.

(2010-08-09 ساعت 22:02)sorooshii نوشته:  اشکان جان

مرسی

=============================================
اشکان جان امشب مشخص میشه سری اول کارنت ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از کجا خواندی که امشب سری اول کارنتی ها اعلام میشن؟؟
من الان خودم رسماً تو شوک هستم !!!!! شوخی می کنی اشکان جان دیگه؟؟؟؟
آقا اشکان می دونی که شایعه یا حقیقت بزرگی را داری اعلام میکنی دوست عزیزSmile) ؟؟؟

از راهنماییتون ممنون، اما ای کاش دوستان از ارجاع دادن موضوعات به سایت و تاپیک های دیگه خودداری کنند و حتی در حد یک جمله کوتاه توضیح بدهند.
مرسی
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، AMIN3Y ، najibi
اشکان جان کجایی که ما را خواب زده کردیSmile) گوشه چشمی به ما بنگر Smile
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، najibi
يه حدس بود كه درست از آب در نيومد!

ضمنا ... پاسخگويي همه سوالات به شيوه درخواستي شما زمان بر هستش. استخراج چند تا عدد از Visa Bulletinهاي قديمي هم ديد بهتري به خودت مي ده، هم كار من رو ساده مي كنه.

چيزي هم كه قبلا در اينجا توضيح داده شده هم كه توضيح داده شده. باور كن كليك كردن روي يه لينك و خوندن مطلب كمتر از Search كردن و يافتنش زمان مي گيره. ولي باز بهتر از اينه كه دوباره بخوايم بنويسيمش و الكي اينجا شلوغ بشه.

من يكي كه متأسفانه وقت ندارم همه سؤالاتي رو كه قبلا جواب داده شده يا لينك جوابش در اينترنت موجوده، دوباره جواب بدم.

(2010-08-09 ساعت 23:12)sorooshii نوشته:  اشکان جان امشب مشخص میشه سری اول کارنت ها؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از کجا خواندی که امشب سری اول کارنتی ها اعلام میشن؟؟
من الان خودم رسماً تو شوک هستم !!!!! شوخی می کنی اشکان جان دیگه؟؟؟؟
آقا اشکان می دونی که شایعه یا حقیقت بزرگی را داری اعلام میکنی دوست عزیزSmile) ؟؟؟

از راهنماییتون ممنون، اما ای کاش دوستان از ارجاع دادن موضوعات به سایت و تاپیک های دیگه خودداری کنند و حتی در حد یک جمله کوتاه توضیح بدهند.
مرسی
تشکر کنندگان: sorooshii ، Hamid55 ، najibi
بولتن سپتامبر بالاخره منتشر شد و کیس نامبر آسیایی ها 2000 تا بیشتر از سال قبل که 7000 بود برای ماه اکتبر کارنت شدند.
AFRICA 9,000
ASIA 9,000
EUROPE 9,600
NORTH AMERICA (BAHAMAS) 1
OCEANIA 350
SOUTH AMERICA, and the CARIBBEAN 450
لینک بولتن :
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5113.html
شماره کیس: 2011AS00017xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 14June 2010
کنسولگری: Sydney
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 5August 2010
تاریخ کارنت شدن کیس: March 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 02MArch 2011
تاریخ مصاحبه: 19April2011
تاریخ دریافت ویزا: 20April2011
جمع تقریبی هزینه ها: 1600 دلار
تشکر کنندگان: یاشار و ماری ، arash004 ، najibi
دوستان عزیزی که دوست دارند نحوه دریافت کیس نامبر را بدانند.((متن زیر از سایت وزارت امورخارجه آمریکا کپی شده))
14. HOW WILL SUCCESSFUL ENTRANTS BE SELECTED?
At the KCC, all entries received from each region will be individually numbered. After the end of the registration period, a computer will randomly select entries from among all the entries received for each geographic region. Within each region, the first entry randomly selected will be the first case registered; the second entry selected the second registration, etc. All entries received during the registration period will have an equal chance of being selected within each region. When an entry has been selected, the entrant will be sent a notification letter by the KCC, which will provide visa application instructions. The KCC will continue to process the case until those selected to be visa applicants are instructed to appear for visa interviews at a
U.S. consular office or until those qualifying to change status in the United States apply at a domestic USCIS office.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
با درود

دوستان از این تعداد 2700 و خورده ای نفر برنده لاتاری در ایران فقط تعداد کمی در مهاجرسرا عضویت دارند. با توجه به تفاوت های شماره کیس های امسال با پارسال و از طرفی عدم اطلاع ما از بقیه کیس نامبرهایی که عضو سایت نیستند نمی توانیم حدس دقیقی از میزان کارنت شدن ها در ماه های بعدی داشته باشیم. اما موردی که به ما در این زمینه کمک میکند وجود کیس نامبرهای خیلی پایین و خیلی بالا در برنده های امسال ایران و یا بعبارت بهتر آسیا هست.
اگر فرض را براین بگیریم که پراکنش شماره ها تقریبا بصورت یکنواخت انجام شده (از لحاظ تعلق یک شماره به یک آسیایی) بایستی انتظار داشت که در سپتامبر 2011 شاهد کارنت شدن شماره های آخر یعنی 45000 باشیم(بر اساس داده های مهاجر سرا چه بسا که شماره های بالاتر هم باشد که ما از آن بیخبر باشیم). بر این اساس بایستی در طول این یکسال هر ماه تقریبا 3300 نفر کارنت شده داشته باشیم تا همه کیس ها کارنت شوند.

نظرتون چیه؟
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، najibi
زیاد هم کم نیستنا...

درسته یه نفر عضو می شه، اما همسر و فرزند و به قول ما اصفهانی ها سگاسوتا شون رو هم حساب کنید! (سگاسوتا حرف بدی نیست و به معنای خاندان هست و ربطی به جناب هاپو ندارد).

درسته همه اینجا نیستند، اما تجربه به من ثابت کرده اینجا از نظر Case Number یه نمونه بسیار خوب و متناسب هستش.

(2010-08-17 ساعت 22:26)free_free نوشته:  با درود

دوستان از این تعداد 2700 و خورده ای نفر برنده لاتاری در ایران فقط تعداد کمی در مهاجرسرا عضویت دارند.

تشکر کنندگان: free_free ، najibi
(2010-08-17 ساعت 22:39)Ashkan78 نوشته:  زیاد هم کم نیستنا...

درسته یه نفر عضو می شه، اما همسر و فرزند و به قول ما اصفهانی ها سگاسوتا شون رو هم حساب کنید! (سگاسوتا حرف بدی نیست و به معنای خاندان هست و ربطی به جناب هاپو ندارد).

درسته همه اینجا نیستند، اما تجربه به من ثابت کرده اینجا از نظر Case Number یه نمونه بسیار خوب و متناسب هستش.

دوستان از این تعداد 2700 و خورده ای نفر برنده لاتاری در ایران فقط تعداد کمی در مهاجرسرا عضویت دارند.

فکر کنم بازم همون سوال قدیمی مطرح شد که این صدهزار نفر برنده ها هستند و یا افراد واجد شرایط ویزا گرفتن(برنده ها+خونواده هاشون)؟
راستی اشکان جان این قضیه آخرش مشخص شد یانه؟
Rolleyes
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
ن
(2010-08-17 ساعت 23:03)free_free نوشته:  
(2010-08-17 ساعت 22:39)Ashkan78 نوشته:  زیاد هم کم نیستنا...

فکر کنم بازم همون سوال قدیمی مطرح شد که این صدهزار نفر برنده ها هستند و یا افراد واجد شرایط ویزا گرفتن(برنده ها+خونواده هاشون)؟
Rolleyes

عزیزان؛ طبق نوشتار خود سایت وزارت امورخارجه آمریکا ((متن انگلیسی که قبلا" ارسال کردم-ارسال شماره 87)) ابتدا کلیه برندگان انتخاب میشن بعد کامپیوتر شروع به تخصیص یه کیس نامبر میکنه تا آخرین انتخاب. یعنی شماره 1 میتونه از آسیا باشه و چون به تعداد اعضا خانواده شماره 1 اشاره نشده ؛شماره 2 از ناحیه آسیا باشه.به طور خلاصه یعنی کیس نامبر ها تعداد برندگان بدون در نظر گرفتن اعضا خانواده می باشند.و هر ناحیه جغرافیایی یه شماره 1 داره.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: Hamid55 ، najibi
با سلام،

اول ممنون از اشکان عزیز بابت وقتی که میگذاری برای این مطالب.
تعداد قبولی از هر کشوردر هر سال میتواند تابعی از تعداد مهاجرین(شامل ویزای خانوادگی و کاری)ان کشور در ۵ سال گذشته باشد. که این موضوع در دفترچه راهنما هم بهش اشاره شده که طبق قانون ―high-admission‖ countries هر کشوری که در ۵ سال گذشته بیش از ۵۰،۰۰۰ مهاجر به امریکا فرستاده باشد مجاز به شرکت در لاتری نمیباشد.
به نظر میاد آنها طبق فرمو لها ی خاص سعی دارن پراکندگی جغرافیایی در بین مهاجران را حفظ کنند. که یکی از متغیرهای این فرمول تعداد مهاجرین از هر کشوری در ۵ سال گذشته میباشد.
تعداد برندگان لاتری از ایران در چند سال گذشته رو به افزایش بوده که رابطه مستقیم داره با سخت شدن شرایط مهاجرت ایرنیان از دیگر راهها (خانوادگی ، کاری ،...)در چند سال گذشته،
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: rayan.s ، Linspire ، Ashkan78 ، najibi

بارها گفتمف با اطمينان هم مي گم... اين صد هزار نفر يعني كل برده ها به علاوه خانواده هاشون.

(2010-08-17 ساعت 23:03)free_free نوشته:  فکر کنم بازم همون سوال قدیمی مطرح شد که این صدهزار نفر برنده ها هستند و یا افراد واجد شرایط ویزا گرفتن(برنده ها+خونواده هاشون)؟
Rolleyes

تشکر کنندگان: taraneh@mini ، Hamid55 ، moeen ، AMIN3Y ، اليزا ، free_free ، najibi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان