کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آناليز آماري نتايج قرعه كشي سال 2011
دوستان عزیز همونجوری که آقا اشکان گفتند این آمار با احتساب خانواده هاست.همانطور که وقتی شماره ها کارنت میشن و در سایت آنکارا تاریخ مصاحبه مشخص میشه یک کیس نامبر به تعداد اعضای خانواده تکرار میشه.یعنی مثلا شماره کیس من دو بار تکرار شده بود که نشان دهنده من و همسرم بود.امیدوارم دیگه مساله حل شده باشه Big Grin
اما دو نکته هست.آمار برنده های اروپایی بالاتر رفته.اروپاییها با همه پیشرفت و آزادیشون باز هم شیفته آمریکا هستند و از اون به عنوان سرزمین موعود یا The promised land یاد میکنند.نکته دیگه اینکه من نمیدونم چرا آفریقاییها ثبت نام میکنند که برنده بشن و نرند!!! از صد هزار فرد واجد شرایط نصف اونها ویزا میگیرن و اکثر اونهایی که ویزا نمیگیرند آفریقاییهایی هستند که معمولا به شام شب محتاجند و پول سفارت و مسافرت رو هم ندارند و حتی اسپانسر هم ندارند.توی همین ایران ما هم کسانی هستند که برنده میشن و تصمیم رفتن ندارند و این وسط حق خیلی ها ضایع میشه......
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

تشکر کنندگان: najibi
(2010-10-10 ساعت 14:55)farshidkhalafi نوشته:  دوستان عزیز همونجوری که آقا اشکان گفتند این آمار با احتساب خانواده هاست.همانطور که وقتی شماره ها کارنت میشن و در سایت آنکارا تاریخ مصاحبه مشخص میشه یک کیس نامبر به تعداد اعضای خانواده تکرار میشه.یعنی مثلا شماره کیس من دو بار تکرار شده بود که نشان دهنده من و همسرم بود.امیدوارم دیگه مساله حل شده باشه Big Grin
اما دو نکته هست.آمار برنده های اروپایی بالاتر رفته.اروپاییها با همه پیشرفت و آزادیشون باز هم شیفته آمریکا هستند و از اون به عنوان سرزمین موعود یا The promised land یاد میکنند.نکته دیگه اینکه من نمیدونم چرا آفریقاییها ثبت نام میکنند که برنده بشن و نرند!!! از صد هزار فرد واجد شرایط نصف اونها ویزا میگیرن و اکثر اونهایی که ویزا نمیگیرند آفریقاییهایی هستند که معمولا به شام شب محتاجند و پول سفارت و مسافرت رو هم ندارند و حتی اسپانسر هم ندارند.توی همین ایران ما هم کسانی هستند که برنده میشن و تصمیم رفتن ندارند و این وسط حق خیلی ها ضایع میشه......

با تشکر فقط امسال آنکارا هر کیس نامبر رو یه بار نوشته که احتمالا" رویشون عوض شده.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
تشکر کنندگان: farshidkhalafi ، najibi
دوستام من یه سوال دارم به خصوص از بچه های 2010 که آنکارا بودند:

آیا به جز ایرانیها و ترکها (که البته ترکها با EU مشخص شدند)، از کشورهای دیگه آسیایی هم برای مصاحبه لاتاری به آنکارا می آیند؟ اگر آسیایی های غیر ایرانی هم به آنکارا برای مصاحبه لاتاری مراجعه می کنند آیا تعداد آنها قابل توجه هست یا به نسبت ایرانی ها انگشت شمار هستند؟

منظور من این هست که در صورت وجود اگر تعداد اونها نسبت به ایرانی ها کم باشه، میشه بر اساس تاریخ مصاحبه که همواره توسط سفارت آپدیت میشه یه آماری از کسانی که برنده شدند و عضو مهاجرسرا نیستند بدست آورد و با توجه به آماری که از بچه های عضو در دسترس هست، یه مقدار بررسی های آماری رو با دقت بیشتری انجام داد.

(2010-10-15 ساعت 19:28)satusa نوشته:  دوستام من یه سوال دارم به خصوص از بچه های 2010 که آنکارا بودند:

آیا به جز ایرانیها و ترکها (که البته ترکها با EU مشخص شدند)، از کشورهای دیگه آسیایی هم برای مصاحبه لاتاری به آنکارا می آیند؟ اگر آسیایی های غیر ایرانی هم به آنکارا برای مصاحبه لاتاری مراجعه می کنند آیا تعداد آنها قابل توجه هست یا به نسبت ایرانی ها انگشت شمار هستند؟

منظور من این هست که در صورت وجود اگر تعداد اونها نسبت به ایرانی ها کم باشه، میشه بر اساس تاریخ مصاحبه که همواره توسط سفارت آپدیت میشه یه آماری از کسانی که برنده شدند و عضو مهاجرسرا نیستند بدست آورد و با توجه به آماری که از بچه های عضو در دسترس هست، یه مقدار بررسی های آماری رو با دقت بیشتری انجام داد.
عزیز جان آمریکا تو تمام کشورهای آسیایی سفارت داره.پس نیازی به اومدن به آنکارا رو ندارند.

نمی توانیم کاری بکنیم مرغان غم بالا سرمان پرواز نکنند ولی می توانیم کاری بکنیم که روی سرمان آشیانه نسازند. . .
پس با اين حساب ميشه يه آماري هم از برندگان ايراني كه عضو مهاجرسرا نيستند داشت (البته فقط براي آنكارا)
تشکر کنندگان: rayan.s ، najibi
(2010-10-16 ساعت 12:46)satusa نوشته:  پس با اين حساب ميشه يه آماري هم از برندگان ايراني كه عضو مهاجرسرا نيستند داشت (البته فقط براي آنكارا)

ما ایرانیان عزیز؛ وقتی سی و سه پل و حمام وکیل و ... رو داشتیم دنیا چی داشت؟ حالا ما چی داریم دنیا چی داره؟ ما ذاتا" اطلاعاتمون رو بروز نمیدیم. باور کن تعداد کسانی که به این سایت سر میزنند بیش از کاربران رسمیشه و ضمنا" نصف همین کاربران رسمیشم تو جدول اطلاعات مشارکت نمیکنند . برای سوال کردن وقت دارن ولی برای پر کردن اطلاعات هزار تا بهونه دارن. همین الان برو ببین طرف روز 30 سپتامبر در اولین ارسالش اومده میگه من به این سایت خیلی مدیونم خواستم تشکر کنم!!! یعنی یه سال اومده رفته ویزا گرفته حیفش اومده یه اطلاعات بده شاید یکی دیگه هم ویزاش رو بگیره.من خیلی دوست دارم یکی از همین کاربران بیاد بگه دلیل ننوشتن اطلاعاتش چیه؟ واقعا" اگر منطقی پشتشه جسارت بیانش رو داشته باشن ، خدا رو شکر اینجا هر نظری رو درج می کنند.

تشکر کنندگان: Ashkan78 ، bita-p ، satusa ، success ، arshida ، free_free ، Linspire ، has55 ، Hornet ، Hamid55 ، alirezagh ، najibi ، behzad7
سلام به همه دوستان مخصوصا اشكان عزيز كه جدول آماري دقيقي دادن فقط من يه سوال دارم
مگه نميگن قرعه كشي تصادفي هستش درسته اما من متوجه نشدم يعني هر قاره جدا قرعه كشي ميكنن و يا هر كشور سهميه خاص خودشو داره اگه قاره اي باشه درصد قبولي چقدره يعني هر چند نفر يكي قبول ميشه ؟

متشكرم
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
بنده هم با satusa عزيز موافقم مهاجر سرا هنوز نتوانسته به جمع بندي و آناليز دقيق و كامل برنده ها برسه و محدود به چند تا چيز مثل مدرك يا مجرد و متاهل بودن بسنده كرده در صورتي كه بايد ريزترين چيزها مثل از كجا ثبت نام كردن يا كي ثبت نام كردن سفرهاي خارجي و آيا ارتباطي با خارج كشور داشته اند از نظر علمي و يا اقتصادي و يا فرهنگي و يا اقوام درجه يك در امريكا دارند يا نه و يا وضعيت مالي و خيلي چيزهاي ديگه و چنانچه افراد نسبت به اين اطلاعات كوتاهي ميكنند بايد در قوانين تجديد نظر كرده و و افراد را مجبور به دادن اين اطلاعات كرد
تشکر کنندگان: satusa ، rayan.s ، daryadelan ، Hornet ، najibi
javad1998 عزيز سلام باور كن قبول نشدن تو لاتاري برام اينقدر سخت نبود كه وقتي پست شمارو ديدم
1998<<< درست يادم نيست
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 1999
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2000
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2001
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2002
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2003
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2004
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2005
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2006
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2007
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2008
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2009
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2010
HAS NOT BEEN SELECTED <<< 2011
2012<<< اميدوارم

از خداوند عزيز و مهربان از ته قلبم ميخوام امسال (‌ 2012 ) اولين نفري باشي كه تو مهاجرسرا قبوليتو اعلام ميكني و همينطور براي همه دوستاني كه سالهاي زيادي هست كه انتظار ميكشن و تسليم نشدن و اين قشنگ اميدوارم دلتون دريا باشه و شاد و خوش

درود
كاشكي دلم رسوا بشه دريا بشه اين دو چشم پر آبم
روزي كه بختم باز بشه بي يار بشه اون كه اومد بخوابم
شهزاده روياي من شايد توي آن كس در خواب من آيد توي تو
از خواب شيرين نا گه پريدم او را نديدم ديگر كنارم به خدا
جانم رسيده از غصه بر لب هر روز و هر شب در انتظارم به خدا
تشکر کنندگان: moeen ، sh-b ، rayan.s ، میناسیان
امروز در سايت وزارت امور خارجه، براي نخستين بار آمار شركت كنندگان در قرعه كشي در سال هاي مختلف (به تفكيك كشور) رو ديدم.

اطلاعات جالبيه و اگر بتونم به طريقي اين اعداد رو ببرم توي Excell، سعي مي كنم يه اناليز آماري روش انجام بدم.

فایل‌های پیوست
.pdf   TotalDVApplicantsbyCountry.pdf (اندازه 288.84 KB / تعداد دانلود: 385)
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: MOHSEN8766 ، sanaz2010 ، ParsTrader ، usa ، rayan.s ، bita-p ، Linspire ، Hornet ، Ali Sepehr ، arash004 ، AmericanHamid ، amir287 ، najibi ، viona
با توجه به آمار رسمي شركت كنندگان قرعه كشي سال 2011 كه توسط وزارت امور خارجه امريكا اعلام شده، در سال 2011 كلا 16،511،508 نفر در قرعه كشي ثبت نام كرده اند كه اين عدد شامل تمام متقاضيان و افراد خانواده آن ها (Derivatives) مي باشد.

به نظر مي رسد اين تعداد تنها شامل درخواست هاي قابل قبول بوده است و درخواست هايي كه داراي اشكال در عكس يا ثبت نام بوده اند، در اين آمار به حساب نيامده اند (نظر شخصي، بدون مدرك).

15 كشوري كه داراي بيشترين تعداد ثبت نام كننده بوده اند، از قرار زير مي باشند:

1- بنگلادش با 6،497،926 نفر شركت كننده (35/39 درصد از كل)
2- نيجريه با 2،144،626 نفر شركت كننده (99/12 درصد از كل)
3- اكراين با 1،080،091 نفر شركت كننده (54/6 درصد از كل)
4- اتيوپي با 662،658 نفر شركت كننده (01/4 درصد از كل)
5- غنا با 609،924 نفر شركت كننده (69/3 درصد از كل)
6- مصر با 534،375 نفر شركت كننده (24/3 درصد از كل)
7- سيرالئون با 441،250 نفر شركت كننده (67/2 درصد از كل)
8- ايران با 426،505 نفر شركت كننده (58/2 درصد از كل)
9- نپال با 332،758 نفر شركت كننده (95/1 درصد از كل)
10-ازبكستان با 295،828 نفر شركت كننده (79/1 درصد از كل)
11-كنيا با 260،734 نفر شركت كننده (58/1 درصد از كل)
12-كامرون با 189،752 نفر شركت كننده (15/1 درصد از كل)
13-تركيه با 181،578 نفر شركت كننده (10/1 درصد از كل)
14-روسيه با 140،444 نفر شركت كننده (85/0 درصد از كل)
15-كنگو با 138،558 نفر شركت كننده (84/0 درصد از كل)

اگه به ارسال نخست در همين موضوع نگاهي بياندازيد و جدول 15 كشوري كه بيشترين برنده رو در سال 2011 داشتن بياندازيد، مي بينيد كه 15 كشوري كه بيشترين شركت كننده رو دارند، همون 15 كشوري هستند كه بيشترين برنده رو دارند و توي اين دو تا جدول رتبه كشورها جا به جا شده.

در جدول برندگان، رتبه كشورهاي اروپايي و آفريقايي نسبت به رتبه همان كشورها در جدول شركت كنندگان، بهبود پيدا كرده و در عوض رتبه آسيايي ها پايين تر آمده است.

اين مسأله نشان دهنده آن است كه تعداد شركت كنندگان از هر كشور، عمده ترين عامل تعيين كننده تعداد برندگان آن كشور است.

تشکر کنندگان: rayan.s ، MOHSEN8766 ، saman33 ، Linspire ، kianoush ، arash004 ، final destination ، AmericanHamid ، amir287 ، najibi ، viona
در سال 2011، آمار شركت كنندگان در قرعه كشي به تفكيك قاره به شرح زير بود:

اين آمار شامل شركت كنندگان اصلي به همراه وابستگان (Derivatives) مي باشد.

1- آسيا 8،870،896 نفر شركت كننده (برابر با 67/47 درصد از كل شركت كنندگان)
2- آفريقا با 5،812،180 نفر شركت كننده (برابر با 20/35 درصد از كل شركت كنندگان)
3- اروپا با 2،592،998 نفر شركت كننده (برابر با 70/15 درصد از كل شركت كنندگان)
4- آمريكاي جنوبي و مركزي با 193،932 نفر شركت كننده (برابر با 17/1 درصد از كل شركت كنندگان)
5- اقيانوسيه با 37،709 نفر شركت كننده (برابر با 23/0 درصد از كل شركت كنندگان)
6- آمريكاي شمالي با 3،793 نفر شركت كننده (برابر با 02/0 درصد از كل شركت كنندگان)

اگر اين رده بندي رو با رده بندي 6 قاره از نظر تعداد برندگان مقايسه كنيم، رده بندي عملا همان رده بندي است، اما جاي آسيا و آفريقا در اين دو جدول جا به جا شده. اين نشان دهنده شانس بيشتر آفريقايي ها، نسبت به آسيايي ها براي برنده شدن در قرعه كشي است (در مورد 4 قاره ديگه فعلا نمي شه اظهار نظر كرد، اما در ارسال بعدي سعي مي كنم با يك آناليز كمي در مورد هر قاره، شانس برنده شدن از هر قاره رو مشخص كنم).
تشکر کنندگان: rayan.s ، free_free ، Linspire ، usa ، AmericanHamid ، amir287 ، najibi ، viona
هر شركت كننده در قرعه كشي، بر مبناي موقعيت كشوري كه از سهميه آن براي شركت در لاتاري استفاده مي كند، جزو يكي از قاره هاي 6 گانه قرار مي گيرد. از تقسيم تعداد نفرات اعلام شده به عنوان برنده اوليه در هر قاره به تعئاد نفرات شركت كننده در همان قاره، احتمال برنده شدن هر نفر به دست مي آيد.

دقت كنيد كه اين برنده شدن به هيچ عنوان به معناي نفرات دريافت كننده ويزا نمي باشد و فقط احتمال قرار گرفتن در بين 100 هزار برنده اوليه است.

از نظر تقسيم بندي قاره اي، اين نكته قابل توجه است كه تمامي كشورهايي كه پيشتر عضو اتجاد جماهير شوروي بوده اند، اروپايي به حساب مي آيند (حتي كشوري مثل ازبكستان يا تاجيكستان كه كاملا در قاره آسيا واقع شده است!!!!).

رده بندي قاره ها از نظر شانس برنده شدن هر نفر در فرعه كشي 2011:

1- اقيانوسيه: 2/4 درصد (1،600 نفر برنده از 37،709 نفر شركت كننده)
2- اروپا: 20/1 درصد (30،999 نفر برنده از 2،592،998 نفر شركت كننده)
3- آمريكاي جنوبي و مركزي: 03/1 درصد (1،995 نفر برنده از 193،932 نفر شركت كننده)
4- آفريقا: 88/0 درصد (51،004 نفر برنده از 5،812،180 نفر شركت كننده)
5- آمريكاي شمالي: 47/0 درصد (18 نفر برنده از 3،793 نفر شركت كننده)
6- آسيا: 19/0 درصد (14،999 نفر برنده از 7،870،896 نفر شركت كننده)
=============================================
شانس كلي برنده شدن بدون در نظر گرفتن قاره: 61/0 درصد (100،615 نفر برنده از 16،511،508 نفر شركت كننده)

جاي بسي شگفتي است كه ساكنين پرمتقاضي ترين قاره (آسيا) پايينترين شانس را براي برنده شدن در قرعه كشي دارند!

نتيجه گيري اخلاقي: به نظر مي رسد تعيين كننده تعداد برندگان هر كشور، ارتباط نزديكي با تعداد شركت كنندگان آن كشور دارد و قاره مربوط به كشور ياد شده نيز بر اين عدد با شدت كمتري تأثيرگذار است.

واقع شدن كشوري در قاره هاي اقيانوسيه، اروپا، آمريكاي جنوبي و مركزي، و آفريقا تأثير مثبتي بر شانس برنده شدن شركت كنندگان آن كشور در مرحله نخست دارند و متأسفانه استفاده از سهميه آمريكاي شمالي و آسيا به شدت باعث كاهش شانس برنده شدن مي شود.
تشکر کنندگان: rayan.s ، Linspire ، AmericanHamid ، WIKIMAN ، usa ، satusa ، Hornet ، rezakln ، ساسان ، OverLord ، amir287 ، viona
در قرعه كشي سال 2011، با توجه به آمار شركت كنندگان در قرعه كشي 2011 و آمار برندگان در قرعه كشي 2011، ديده مي شود كه:

از 426،505 ايراني شركت كننده در قرعه كشي 2011، 2819 نفر در مرحله نخست برنده اعلام شدند. اين يعني شانس برنده شدن هر ايراني 66/0 درصد بوده كه به مراتب از ميانگين شانس برنده شدن شركت كنندگان كشورهاي آسيايي (19/0 درصد) بالاتر مي باشد.
تشکر کنندگان: arash004 ، rezakln ، rayan.s ، usa ، Linspire ، taraneh@mini ، free_free ، ساسان ، AmericanHamid ، lorecance ، amir287 ، viona
سلام
راستي مشخص شد در سال 2010 از بين افرادي كه نامه قبولي گرفتن چند نفر ويزاي آمريكا گرفتن.
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان