کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا خریدن خانه در امریکا را توصیه میکنید؟
بنده به طور کلی عرض کردم
قانون جامعش رو میخواستم
ممنون از دوستمون که پاسخ دادند
درباره اسمان خراش توضیح بدید لطفا فرقش چیه ؟
مثلا تو دبی خونه شما منفجر بشه از زمین سهم ندارید دیگه
حالا میخوام بدونم امریکا مثل ایران از زمین سهم دارند ؟
یا جور دیگه فقط هوایی سهم دارند و در صورت تخریب یک جایی موظف به ساخت دوباره همون ساختمان برای مالکین هست
یکم پیچیده شد شرمنده
پاسخ
تشکر کنندگان:
بله شما از زمین قدر السهم دارید (مگر در تایتل شما چیز دیگه ای قید شده باشه) و داستان با کشور های عربی متفاوته. اینجا چیزی که زیاده و عموما ارزانه زمین هست ! البته اگر خانه منفجر شد یا تخریب شد که با بیمه طرف هستید و یا سازنده.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، romance33 ، bigjust ، behfaza ، alirz
یک دنیا ممنون دوست عزیز
نمیدونم چرا کشورای عربی اینطوره !!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-26 ساعت 21:49)bigjust نوشته:  یک دنیا ممنون دوست عزیز

چون اعراب چندین سال پیش این کارو کردن و مقدار زیادی زمین به بعضیها فروختن ! و اون بعضیها هم به زمینهایی که داشتن الحاق کردن و بعد که پا گرفتن بقیه اش رو هم به زور گرفتن ! و یک کشور واسه خودشون دست و پا کردن. اینه که دیگه اینکارو نمیکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، bigjust ، behfaza
(2013-11-27 ساعت 06:34)soheilbadami نوشته:  
(2013-11-26 ساعت 21:49)bigjust نوشته:  یک دنیا ممنون دوست عزیز

چون اعراب چندین سال پیش این کارو کردن و مقدار زیادی زمین به بعضیها فروختن ! و اون بعضیها هم به زمینهایی که داشتن الحاق کردن و بعد که پا گرفتن بقیه اش رو هم به زور گرفتن ! و یک کشور واسه خودشون دست و پا کردن. اینه که دیگه اینکارو نمیکنن.

ممنون منظورت ا س ر ا ئ یل بود ؟
فقط علتش همینه ؟
تز کشورای اروپایی چی اطلاع داری ؟ مثل ایران و آمریکاست قانون قدر و السهم زمین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami
کوندو چه فرقی با خونه داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-27 ساعت 11:42)alisarvareharchiabi نوشته:  کوندو چه فرقی با خونه داره ؟

علی جان خونه همون هاوس هستش که از هر نظر مجزا هستش معمولاً هم از ورودی درب خونه و گاراژ رو میبینی و یه حیاط یا محوطه چمن داره و در پشت خونه هم بک یارد هستش و تقریباً شبیه به ویلاهای شمال خودمونه.ولی کاندو چند تا خونه هستش که از دیوارهاشون به هم چسبیدن و دیوار مشترک با هم دارن .
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، amjad ، lighter
یعنی آپارتمان خودمون ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-27 ساعت 12:33)alisarvareharchiabi نوشته:  یعنی آپارتمان خودمون ؟

نه علی جون چند تا هاوس رو که دیوارهای مشترک دارن و یک مجموعه رو تشکیل میدن.مثل یک الماس که چند ضلع داره شبیه اون هستش.عکسش رو تو گوگل سرچ کن.
ازدواجیF2A،تاریخ ارسال مدارک بهJuly 29,2013: USCIS،تاریخ دریافت رسید نامبر:August 6, 2013،PD: August 1,2013 approve:August 21,2013دریافت کیس نامبر: October 8, 2013،پرکردن فرم DS-261: 14 OCT 2013 ،پرداخت 88$: 21OCT 2013این داستان ادامه دارد (لطفا توی پیام خصوصی سوال مهاجرتی نپرسید)csc,ptt برای آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، battosai ، amjad ، lighter ، sce
(2013-07-30 ساعت 11:59)poriaamer نوشته:  [font=Arial]آیا با خرید ملک در آمریکا میشه اقامت دائم در آنجا داشته باشم؟SadSad[/font]
خیر صرفاً با خرید خانه اقامت یا مهاجرت امکان پذیر نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-04-27 ساعت 12:48)romance33 نوشته:  
(2014-04-27 ساعت 12:33)alisarvareharchiabi نوشته:  یعنی آپارتمان خودمون ؟
نه علی جون چند تا هاوس رو که دیوارهای مشترک دارن و یک مجموعه رو تشکیل میدن.مثل یک الماس که چند ضلع داره شبیه اون هستش.عکسش رو تو گوگل سرچ کن.
میگم کاندو رو فهمیدم چیه ( با مخفف co معرفی میکنن ) اما op چیه؟
تو گروه بندی این سایتائی که خونه به ادم میندازن و معمولا عکس چند تا گرگ خوش خط و خال هم بعنوان مشاور زیرش میزنن همه هم با لبخند معنی دار!!! ، نوشته co-op !!
town house , town home , house , home چه فرقی در کار املاک باهم دارن ؟
بعدش هم میگن foreclosure , pre foreclosure معنیش در کار املاک یعنی چی ؟ همون مزایده ناشی از مصادره ملک ؟!!
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33
(2014-05-14 ساعت 14:45)qeshmi نوشته:  
(2013-07-30 ساعت 11:59)poriaamer نوشته:  [font=Arial]آیا با خرید ملک در آمریکا میشه اقامت دائم در آنجا داشته باشم؟SadSad[/font]
خیر صرفاً با خرید خانه اقامت یا مهاجرت امکان پذیر نیست.
شما اگر راه مطمئن سراغ داری و پول فراوون ، میتونی در قبرس و اسپانیا ملک بخری و اقامت بگیری ، اقامت اونجا هم کمتر از ویزای ام ری کا نیست ! امکانات رفاهی خوبی هم دارن
مهاجر خانوادگی (F3) ساکن لانگ ایلند نیویورک و به زودی دالاس ، تقاضای اولیه سپتامبر 2002 - صدور ویزا نوامبر 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، qeshmi ، battosai
از اونجاییی که من خودم قبلاً این سوال‌ها رو اینجا پرسیده بودم بد ندیدیم از پروسه خرید خونه که چند هفته‌ای هست که درگیرمون کرده بنویسم

از شرایط خودم اگه بخوام بگم. من تقریبا یک سال و ۵ ماه که آمریکا اومدم و یه بار تکس فایل کردم.

داستان خرید خونه ما اینجوری شروع شّد که، ما یه جایی‌ رو اجاره کرد بودیم و همه جوره از اینجا خوشمون میومد و واقعا دوست داشتیم بخرمیش اما اولا فکرش رو میکردیم که صاحب خونش یه زمانی بخواد بفروشش و با توجه به شرایطی که داشتیم اصلاً فکرش رو نمیکردیم که بتونیم وام بگیریم

خلاصه یه روز صاحب خونمون ما رو دعوت کرد و گفت‌ میخواد خونه رو بفروشه و یه جورایی هم ما رو خوشحال کرد و هم نگران و ناراحت و اینبود که افتادیم دنبال کار خرید خونه

خوب خرید خونه در هر ایالت و کانتی میتونه پروسه متفاوتی داشته باشه. من کار اولی‌ که کردم اینبود که رفتم بانک . بانک هم اطلاعات ما رو گرفت اما همون اولش متوجه شدم که با بانک‌های بزرگ نمیشه به جایی‌ رسید. البته بهشون گفته بودم که منو کریدیت چک نکنن که بعدا متوجه شدم اینکار رو کردن.

بعد متوجه شدم که راه درستش تماس با اونهایی است که real estate دارن چون اونها به هر حال دستشون تو کاره و بروکر‌های خوبی‌ رو میشناسن و میتون سرمایه گذار با هر شرایطی پیدا کنن

اولین بروکر که ما پیدا کردیم یه تحقیقی در مورد خونه کرد و متوجه شّد که خون litigation داره . یا بهتر بگم دادگاهی‌ داره که همچنان در جریانه و به همین علّت کمتر سرمای گذاری ممکنه طرفش بره. خلاص این بروکر خودش رو کشید کنار و نتیجه کارش ۳ بار کریدیت چک ما بود

تو این مرحله ما دیگه از خرید خون مأیوس شده بودیم چون سرمایه گذار پیدا نمیشد و بنظر فقط میشد این خونه رو cash خرید و شایدم به همین علّت بود که صاحب خونش واقعاً داشت زیر قیمت میفروختش

تا اینکه این دوست ما تونست با یکی‌ از بروکر‌هایی‌ که جدیدا تونسته برای یک خونه تو اون کامپیونیتی سرمای گذار پیدا کنه تماس بگیره و کار ما با اون بروکر جدید شروع شّد

بروکر جدید ما رو دوباره کریدیت چک کرد و متوجه شدیم به خاطر چک‌های زیادی که شده بودیم ( هم من و هم خانومم ) کریدیت ما زیر ۷۰۰ رفته بود. تازه به اینها جوونی کریدیت رو هم باید اضافه کرد

اما سرمای گذار مشکلی نداشت و ما pre approval رو گرفتیم و صاحب خونه هم آفر ما رو قبول کرد و رسما کار شروع شّد.

البته ما هنوز ۱۰۰ درصد واممون اپروو نشده اما مشکلی نخواهد بود

تو این پروسه به چند مورد اشاره کنم

۱. چیز‌هایی‌ مثل دو سال تکس رییترن یا حداقل ۳ سال کار در آمریکا به راحتی قابل دور زدن هستن. حداقل برای ما که اینجوری بود و دوران دانشجویی من قبل از اومدن به آمریکا برام سابقه کار حساب شّد. البته ازم خیلی نامه و ریز نمرات و اینها خواستن

۲. به خاطر لیتیگیشن خونه هزینه closing ما تقریبا ۶۰۰۰ دلار شّد . حتی به خاطر کریدیت اسکور پایینمون هم قرار بود ۱ امتیاز جریمه بشیم که همش با تماس‌های بروکر درست شّد

۳. من ترجیح دادم که ۲۰ درصد پول پیش بدم و سراغ کمک‌های دولتی و برنامه‌های first time buyer نرم چون دیدم در نهایت هزینش برام خیلی‌ بیشتر از این حرفا خواهد بود . به خاطر محدودیت‌های حقوقی هم هیچ کمکی از طرف کانتی بهم تعلق نمیگرفت

۴. تو این مدت کلی‌ زیر و بام حساب‌های ما رو در اووردن و ما برای هر پرداخت بالای ۱۰۰۰ دلاری باید توضیح می‌دادیم. به خاطر همین بهتره مطمئن باشید که قبل از خرید خونه حساباتون حداقل برای دو ماه استیبل بودن

۵. در بعضی از ایالت‌ها اینجوری نیست اما در کالیفرنیا پراپرتی تکس مگیرن و خوبم میگیرن. بجز اینها کانتی به کانتی این مالیاته کم و زیاد می‌شه و قبل از خرید خونه این چیز‌ها رو باید چک کرد

۶. اینکه میگن خرید خونه سخت شده. بله واقعاً سخت شده اما چیزی که من تو این جریان حالیم شده اینبود که کریدت اسکور و تکس ریترن و اینها به راحتی قابل دور زدن هستن و چیزی که برای سرمای گذار‌ها مهمه کار شما و درامدتونه
تازه 100 % اگه این خون لیتیگیشن نداشت که گرفتن وام براش بسیار ساده تر میشد و هزینه‌های ما هم کمتر

۷. سود بانکی ما هنوز مشخص نشده اما احتمالا بین ۴.۲ تا ۴.۵ خواهد بود که باز بخاطر لیتیگیشن خونه بالاست

۸. اینکه آیا الان موقع خوبی‌ برای خرید خونه هست یا نه رو ما تو این مدت نظرات کاملا متفاوتی در مورش شنیدیم. بعضی‌ها اعتقاد داشتن که الان بخاطر کم بودن خونه در مارکت قیمت‌ها زیادی بال رفته و پایین خواهد آومد در حالیکه خیلی‌‌ها اعتقاد داشتن که دیگه قیمت‌ها پایین نخواهد اومد مگر اینکه اتفاقاتی مثل سال ۲۰۰۸ رخ بده ، اما همگی متفق القول بودن که سود بانکی بالا خواهد رفت حالا یه عده می‌گفتن با شیب کم و یه عده می‌گفتن با شیب زیاد

۹. خونه رو ما ۳۰ سال با سود بانکی ثابت گرفتم اما از اونجایی که مطمئنم بیشتر از ۵ سال توش نخواهیم موند، ۶ ماه دیگه تا سود‌های بانکی بالا نرفته برای refinance با سود بانکی ۷ سال ثابت اقدام خواهم کرد. این خیلی‌ مهمه که تو قرار داد با سرمایه گذار طی بشه که بعد از چه مدت می‌شه refinance کرد.. خیلی‌‌هاشون ممکنه تا ۲ سال اجازه ندن که خوشبختانه این سرمای گذار ما از این چیزا نداشت
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، romance33 ، amjad ، shadi79 ، sce ، tartar ، lighter ، qwerty1 ، eybaba ، face1 ، omniali ، sina35 ، amin_j ، shahab2000 ، himmlisch ، j.modarres ، aazitaa
دوست عزیز ممنون از توضیحاتت
1 اینکه کدام ایالت تشریف داری ؟
دوم با اینکه خودت حتما وارد به مسائل هستی اما این ریت خیلی خوب به نظر میاد شاید ای پی ار نباشه حتما پیگیر باش که ریت ای پی ار چقدره. اینجا همه مسائل رو شفاف نمیگن مخصوصا صنف بانک و لندر و کردیتور و امثال حتما یک ایجنت برای خودت داشته باش ولو اینکه بهش مقداری حق الزحمه بدی و البته چون خریداری میتونی چونه بزنی و اونم ندی در ضمن با این ریت خوب (اگر همین باشه) چه نیازی به ریفایننس ؟!
اگر جور نشد هم زیاد دلخور نشو نظر شخصیم البته اینه که بازار ملک افت زیادی ممکنه بزودی بکنه بازم بسته به ایالت
امیدوارم همه چیز براتون خوب پیش بره.
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، sce
ما کالیفرنیای شمالی -east bay - San Ramon هستیم

اون عددی که به من دادن و گفتم هنوز فیکس نیست- چون باید Appraisers بیاد و خونه رو ببینه و قیمت گذاری کنه و بعد لاک می‌شه interest rate هست.. ما روی واممون چارج دیگه‌ای نداریم پس قاعدتا APR v interest rate باید یکی‌ باشن

میگم اینو بعضی‌ها به ما گفتن و خیلی‌‌ها هم نگفتن . وضعیت ناا مشخص و غیر قابل پیش بینی‌ داره. منتها خود این خونه واقعاً داره زیر قیمت فروخته می‌شه و ما هم از ‌‌هم چیش خوشمون میاد به خاطر همین با لیتیگیشن و هزینه‌های اضافیش کنار اومدیم.
اما interest rate بالا خواهد رفت .

ایجنت هم همون دوستی‌ بود که بهش اشاره کردم. بدون ایشون شاید هیچ کاری انجام نمیشد. پولش رو هم که از خریدار میگیره و به ما ربطی نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: eybaba ، sce ، soheilbadami ، battosai ، j.modarres

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان