کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
جواب این سئوال آسان تر از اون چیزیه که تصور میکنید. حتی اگر گوشه ذهنتان این سئوال رو دارید صد درصد نباید بروید. از همین الان باهاتون حاضرم شرط ببندم که وقتی بروید به شدت پشیمان خواهید شد و اگر برنگردید (که احتمالش قریب به یقین است) هفته ای چند بار به خودتان لعنت میفرستید که چرا از اول آمدید.

مهاجرت فشردن یک دکه ریست قرمز بزرگ است. یعنی از نو شروع کردن و کسی که به پشت سر حتی یک نیم نگاه داشته باشد نمیتواند این مسیر را از نو بگذراند.

لطفا اگر این سئوال در یک گوشه کوچک ذهنتان هم عبور کرد برای خود و خانواده تان از تصمیم رفتن به شدت تجدید نظر کنید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، ofrfar ، jojo_hami ، dv2016 ، sib 24 ، kasra ، tartar ، soruosh
(2014-10-16 ساعت 10:22)soheilbadami نوشته:  
(2014-10-15 ساعت 21:47)parisrose22 نوشته:  کاش یکی جواب میداد

دوست عزیز تاپیک رو اشتباه انتخاب کردید. سیتیزنشیپ تاپیک جدا داره با مقدار زیادی اطلاعات در همین زمینه سوال شما و غیره که میتونین بخونین اما کلیش اینه که شما نمیتونین 2 سال غیبت کنین و در عین حال اون 2 سال رو بیارید جزئ 5 سالتون چون بعد از 1 سال پروسه تون ریست میشه. در حقیقت با اون پس سفید نهایتا 1 سال رو میتونین بیرون باشین اگه میخواین که جز 5 سالتون حساب شه.

ببخشید اما هر چی گشتم پیدا نکردم بنام سیتیزن شیپ تاپیکی رو....
خداوندا دستهايم خالي است ودلم غرق در آرزوها ,يا به قدرت بيكرانت دستانم را توانا گردان يا دلم را ازآرزوهاي دست نيافتني خالي كن .
[font=Impact]كوروش بزرگ[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
دوستان اگه کسی برنده بشه اما نره بعدها اگه بخواد برا مهاجرت یا ویزای تحصیلی و یا کلا همین گرین کارت اقدام کنه جزو سابقه منفی براش محسوب میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-20 ساعت 23:28)winni نوشته:  با سلام
دوستان اگه کسی برنده بشه اما نره بعدها اگه بخواد برا مهاجرت یا ویزای تحصیلی و یا کلا همین گرین کارت اقدام کنه جزو سابقه منفی براش محسوب میشه؟

هیچ مشکلی پیش نمیاد و سابقه منفی هم نداره
اما این پروژه شما (ثبت نام و نرفتن) یک عیب بزرگ داره و یه حسن بزرگتر
عیبش اینه که بدون آمادگی و از سر کنجکاوی ثبت نام کردی و جا رو برای بقیه تنگ کردی
مزیتش هم اینه که اگه برنده بشی ولی نری مصاحبه و ویزا نگیری، احتمال آزادشدن وقت مصاحبه برای بقیه دوستان بالا میره و حداقل اونایی که برای اینکار برنامه داشتن، جا نمیمونن...
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، winni
(2014-10-21 ساعت 09:02)dv2016 نوشته:  
(2014-10-20 ساعت 23:28)winni نوشته:  با سلام

هیچ مشکلی پیش نمیاد و سابقه منفی هم نداره
اما این پروژه شما (ثبت نام و نرفتن) یک عیب بزرگ داره و یه حسن بزرگتر
عیبش اینه که بدون آمادگی و از سر کنجکاوی ثبت نام کردی و جا رو برای بقیه تنگ کردی
مزیتش هم اینه که اگه برنده بشی ولی نری مصاحبه و ویزا نگیری، احتمال آزادشدن وقت مصاحبه برای بقیه دوستان بالا میره و حداقل اونایی که برای اینکار برنامه داشتن، جا نمیمونن...

ضمنا علاوه بر تایید فرمایشات حضرتعالی خاطر نشان می کنم عیبی که شما فرمودید علاوه بر عیب بزرگ بودن اجهاف و گناه کبیره حق الناس محسوب میشه. تا حدی که من جنایت علیه بشریت می دونمش .مخصوصا برا اون در مونده ای که می خواد از کشور بزنه بیرون و نفس بکشه ولی عزیزی سر همون کنجکاوی دهن یارو رو سرویس میکنه چرا؟ چون خواسته پز بده که بله من اسمم در اومد ولی حالش نبود برم.... حسش نیست!!!!
دور از جووون همه مهاجرسرایی ها من از این دست آدم متاسفانه تو بستگان عوضی خودم داشتم.
ایشاله عفو می کنید منو ....
ولی اگر دستم میرسید همین امروز این تاپیک رو می بستم چون سوالاتی چنینی منو یاد اون بشر میندازه و خونم رو جووش میاره!
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2016 ، winni ، mohammadg846 ، Abdorrezaa
سلام دوباره

اول خیلی خیلی ممنونم که اینقدر زود پاسخ بنده رو دادید.
مساله ای که هست اینه که بنده قصد شرکت برای تفریح رو ندارم و فرمایش شما هم متین هست.یک سوال دیگه ای که بنده دارم اینه که اگه برنده بشم و وقتی مراحل اخذ رو گذروندم ایا میشه هر 180 روز یک هفته اونجا اقامت داشته باشم و برگردم؟ یا اینکه باید بیشتر بمونم که گرین کارتم باطل نشه؟ و اینکه این گرین کارت محدودیت زمانی مثلا دو یا پنج ساله داره؟

با تشکر.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-21 ساعت 12:12)dv2016 نوشته:  
(2014-10-21 ساعت 10:48)winni نوشته:  سلام دوباره

اول خیلی خیلی ممنونم که اینقدر زود پاسخ بنده رو دادید.
مساله ای که هست اینه که بنده قصد شرکت برای تفریح رو ندارم و فرمایش شما هم متین هست.یک سوال دیگه ای که بنده دارم اینه که اگه برنده بشم و وقتی مراحل اخذ رو گذروندم ایا میشه هر 180 روز یک هفته اونجا اقامت داشته باشم و برگردم؟ یا اینکه باید بیشتر بمونم که گرین کارتم باطل نشه؟ و اینکه این گرین کارت محدودیت زمانی مثلا دو یا پنج ساله داره؟

با تشکر.

میشه زیر 6 ماه از آمریکا خارج بشین ولی این قضیه نباید بیشتر از یکی دوبار تکرار بشه.... چون به محض اینکه مشکوک بشن که شما قصد اقامت دائم رو ندارین ویزاتون باطل میشه و سروکارتون میفته با دادگاههای مهاجرت

گرین کارت ، مهلت اقامت 10 ساله شما در آمریکاست که میتونید طی این مدت و بعد از حائز شرایط شهروند شدن، تقاضای سیتزینی بدید. ولی لزومی برای این 10 سال نیست و مواردی مثل همون ورود و خروج های متعدد با دلایل غیرموجه میتونه گرین کارت شما رو باطل کنه
جواب کامل و صحیح نبود.
دوستان . دوستان صبر کنید
اطلاعات که مورد بحث شما دو عزیز هست قبلا جای دیگه ای پاسخ گفته شده از دادن پاسخ های بی پایه و احساسی که موجب گم راهی مابقی خواهد شد بپرهیزید.
تاپیک مربوطه رو پیدا کنید . فرصت به خود بدهید و مطالعه کنید . تازه واردان عجله زیاد دارند . جواب سوالات تکراری در هر تاپیک موجوده.

****** اگر وقت بزارید برای مطالعه مهاجر سرا نه برای تایپ سوالات تکراری گاها به اطلاعاتی برمی خورید که میلیون دلار می ارزه. از ما گفتن بود. ******
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2016 ، ofrfar ، winni ، sami.parsi ، sib 24 ، DELPHI5
عجب بحثی راه انداختینا.....
دیگه برنده شدی برم نرم داره؟؟
خدایا مارو قبول کن اینا مثل اینکه قصد رفتن ندارن فقط جای چندتا بنده خدا که میخواستن برن رو گرفتن.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-27 ساعت 01:42)sami.parsi نوشته:  عجب بحثی راه انداختینا.....
دیگه برنده شدی برم نرم داره؟؟
خدایا مارو قبول کن اینا مثل اینکه قصد رفتن ندارن فقط جای چندتا بنده خدا که میخواستن برن رو گرفتن.

سلام دوست عزیز

این نظر شخصیه هر کسی هست . طرف شاید قبول شه اما در زمانی که قبول شده فعلا به صلاحش نیست بره یا به خاطر خانواده ( مثال عزیزی مریض دارن ) یا مثال ترفیع شغل گرفتن و یا 1000 مورد دیگر که اون زمانی که ثبت نام کرده با الان فرق داشته + قبول شدن اولیه هیچ ملاکی نیست راه درازی هست تا به آمریکا رسیدن

عملا قصد مهاجرت برای ساختن فردایی بهتره نه خراب کردن همه چیز
به همین دلیل واسه بعضی ها حتی اگر ویزا هم بگیرن شاید صلاح باشه نرن .

موفق باشید
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، babak12 ، mohammadg846 ، vahidbaq ، taherifar ، saboteur ، ofrfar ، lighter
به نظر من این تصمیم رو همه باید قبل از ثبت نام در لاتاری بگیرن. گرچه احتمال برنده شدن تو لاتاری زیاد نیست ولی کسی که شرایط یا قصد مهاجرت نداره، بهتره اصلاً ثبت نام نکنه تا شانس کم اونایی که این قصد رو دارن کمتر نکنه.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان: ofrfar
خوب اگر عزيزاني كه خيلي پول دارن باز هم تاكيد ميكنم خيلي پول دارن لاتاري برنده شدن بيان يه شغلي بلاخره راه ميندازن با خيلي پول خوش ميگذره ولي اگر خيلي درس خوندن يا خيلي دكتر مهندس هستن يا خيلي رئيس هستن بايد بگم اگر با اين ديد ميخوان بيان همون بمونن ايران بهتره چون اذيت ميشن اينجا خيلي بايد از صفر شروع كنن تازه اگر زبان هم خيلي خوب بلد باشن خلاصه يعني مهاجرت كردن يعني متولد شدن دوباره در دنياي جديد با اين ديد كه چي بودم و كي بودم اگر تشريف اوردين حتما به خانه باز خواهيد گشت ولي حالا اگر كساني هستن كه از كار كردن هيچ ترس ندارن و خيلي سخت كار ميكنن و حاضر هستن هر كاري كه شد رو انجام بدن و خيلي خلاق و سخت كوش هستن به پشت سر نگاه نميكنن و فقط جلو رو شون رو ميبينن و كار كردن به معني واقعي براشون عيب و عار نيست حتما تشريف بيارن چون حتما موفق ميشن ، ولي اگر وابستگي به خانواده دارن به قول معروف بچه هاي خانگي هستن همون بهتره در كنار خانواده پدر مادر برادر و خواهر صفا كنن با عمه خاله اينا باشن در غير اين صورت باز ميان اينجا باز بر ميگردن اين لاتاري هم براي خودش درد سره نه ميشه ولش كرد بيخيال شد نه ميشه بدون برنامه ادم داشته باشه خلاصه گير ميوفته ادم ، و در اخر هم براي همه اون دسته از عزيزان كه واقعا دوست دارن بيان ارزو ميكنم كه به خواسته شون برسن ، براي همه ارزوي سلامتي دارم

پاسخ
تشکر کنندگان: dv2016 ، alitab ، r.bazargan ، soheilbadami ، behjan
سلام دوستان خیلی تشکر میکنم ازتون که تجربیاتتون رو در اختیار بقیه میزارین.
خب من دختر هستم و هجده سالمه. امسال هم از طریق پدر هم از طریق مادر و هم تنهایی ثبت نام کردم. در کل با سختی بزرگ شدم خیلی پوست کلفتم و هیچ وابستگی عاطفی ندارم به خانواده. ولی مشکل من این هست که تحصیلات دانشگاهی ندارم در واقع اصلا دانشگاه نرفتم به نظر شما میشه در آمریکا با کار های پاره وقت که تخصص نمیخوان بعد از یک سال در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کنم؟
و این که برای یک سال اول زندگی برای پنج نفر 200_300 میلیون کافیه؟
خیلی متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-28 ساعت 10:40)fatima96 نوشته:  سلام دوستان خیلی تشکر میکنم ازتون که تجربیاتتون رو در اختیار بقیه میزارین.
خب من دختر هستم و هجده سالمه. امسال هم از طریق پدر هم از طریق مادر و هم تنهایی ثبت نام کردم. در کل با سختی بزرگ شدم خیلی پوست کلفتم و هیچ وابستگی عاطفی ندارم به خانواده. ولی مشکل من این هست که تحصیلات دانشگاهی ندارم در واقع اصلا دانشگاه نرفتم به نظر شما میشه در آمریکا با کار های پاره وقت که تخصص نمیخوان بعد از یک سال در یکی از دانشگاه ها ثبت نام کنم؟
خیلی متشکرم
بله میشه شما هنوز جوان هستید و میتونید اینده خوبی برای خودتون بسازید.
بستگی داره با اون پول کجا برین! پیشنهاد میشه که شهر های شلوغ و گرون نرید!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-28 ساعت 11:18)رضا2015 نوشته:  
(2014-12-28 ساعت 10:40)fatima96 نوشته:  سلام دوستان خیلی تشکر میکنم ازتون که تجربیاتتون رو در اختیار بقیه میزارین.
خیلی متشکرم
بله میشه شما هنوز جوان هستید و میتونید اینده خوبی برای خودتون بسازید.
بستگی داره با اون پول کجا برین! پیشنهاد میشه که شهر های شلوغ و گرون نرید!
خییییییییلی ممنونم رضای عزیز. من حاضرم هر سختی تحمل کنم فقط بخاطر اینکه خوب بار بیام و موفق بشم نه مثل خیلی از دختر های هم سن خودم با کلی ناز و ادا و منت دانشگاه آزاد برم و بعدش به اندازه سنم مهریه بزنم و ازدواج کنم و آخرش معلوم نیست خوشبخت بشم یا نه. میخوام برم اونجا کار کنم و قوانین یاد بگیرم و روابط عمومیم رو خوب کنم.
حقیقتش میخوام به بوستون برم چون میگن اکثرا دانشجو هستن پس فرهنگ شهر بالاتر و امنیت هم بهتر و بیشتر دنبال منطقه ارزون برای خونه هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
آخه این چه تاپیکیه ؟؟؟؟ Tongue Big Grin

اگه طرف درباره رفتنش ذره ای هم شک داشته باشه ، بخواد با مشکلات رفتن و استقرار دست و پنجه نرم کنه ، و تو مسیر کم بیاره ، به قول behdadk عزیز ، حداقل به خودش لعنت میفرسته که از همون اول چرا اومدم .
من نمی گم پشیمون میشه ها !!! ولی اومدن بهش نمی چسبه Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان