کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
سلام دوستان من تازه تو این سایت عضو شدم و نمیدونستم که سوالمو کجا ازتون بپرسم و ازین بابت ازتون عذر میخوام...اگه جایی برای سوال من هست بهم بگین....
سولی که من ازتون دارم اینه و خواهشا منو راهنمایی کنید چون جز شما کسی رو ندارم...
من میخوام تو لاتاری شرکت کنم و بعدش هم اگه خدا بخواد برم آمریکا...اما چیزی که مهمه اینه که من اول باید تحصیلاتم رو تو ایران تموم کنم و بعد برم...حالا سوالی که من دارم اینه که اگه من ساله دیگه برنده شم و مراحل بعدیش رو انجام بدم و گرین کارتمو بگیرم و بعد بیام ایران چند وقت میتونم خارج آمریکا باشم؟یعنی ممکنه بعد از دریافت گرین کارت 3-4 سال ایران باشم و بعد دوباره برم آمریکا.....گرین کارت باطل میشه؟اگه باطل شه میشه دوباره تمدیدش کنم؟
خواهش میکنم جوابمو بدید...
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما درس رو که تموم کردی ثبت نام کن
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-29 ساعت 20:31)behdadK نوشته:  شما درس رو که تموم کردی ثبت نام کن
ممنون از جوابتون....مشکل اینجاست که درس من خیلی مونده تموم شه...تا تموم بشه و من ثبت نام بکنمو برنده بشم با این شانس کم...خیلی کار داره...میخوام اگه بشه من کارهامو بکنم تا بلافاصله بعد از اتمام درسم برم آمریکا حالا 1-2 سال بعد هم اشکال نداره ولی اگه اینطوری باشه که میگم خیلی عالیه...نمیدونم بعد چند وقت گرین کارت باطل میشه یا اصلا بعد باطل شدن تمدید میشه یا خیر

(2014-12-29 ساعت 20:31)behdadK نوشته:  شما درس رو که تموم کردی ثبت نام کن
ممنون از جوابتون....مشکل اینجاست که درس من خیلی مونده تموم شه...تا تموم بشه و من ثبت نام بکنمو برنده بشم با این شانس کم...خیلی کار داره...میخوام اگه بشه من کارهامو بکنم تا بلافاصله بعد از اتمام درسم برم آمریکا حالا 1-2 سال بعد هم اشکال نداره ولی اگه اینطوری باشه که میگم خیلی عالیه...نمیدونم بعد چند وقت گرین کارت باطل میشه یا اصلا بعد باطل شدن تمدید میشه یا خیر
پاسخ
تشکر کنندگان: fatima96
آقا یکی جواب منو میده؟لطفااااااا
من به تازگی تصمیم به ثبت نام گرفتم اما الان که تو سایتا گشتم فهمیدم قراره لاتاری حذف بشه درسته؟
لطفا کمکم کنید و بگید اصلا همچین چیزی درسته ؟چون تو چن تا سایت دیگه نوشته بود این طرح منتفیه و لاتاری حذف نمیشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-01 ساعت 15:02)Navid.1986 نوشته:  آقا یکی جواب منو میده؟لطفااااااا
من به تازگی تصمیم به ثبت نام گرفتم اما الان که تو سایتا گشتم فهمیدم قراره لاتاری حذف بشه درسته؟
لطفا کمکم کنید و بگید اصلا همچین چیزی درسته ؟چون تو چن تا سایت دیگه نوشته بود این طرح منتفیه و لاتاری حذف نمیشه
هر سال یک عده حرف حذف لاتاری رو می زنند ولی می بینید که همچنان هست. شما اگه برنده بشید لاتاری و اگه ویزا رو بگیرید با گرفتن ویزای سفید یکبار و حداکثر دو سال میتونید خارج از آمریکا باشید. بهتره اول اولویت هاتون رو مشخص کنید، تصمیم بگیرید و بعد اقدام کنید.
موفق باشید
کیس نامبر: ***201500006 ، تعداد افراد کیس: 2نفر، برنده اصلی همسرم، ارسال فرمهای اولیه: 23آگوست، سفارت:ایروان->ابوظبی، ویزا یکضرب/ منتظرسرای2015
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-29 ساعت 19:45)Omid.kiani نوشته:  سلام دوستان من تازه تو این سایت عضو شدم و نمیدونستم که سوالمو کجا ازتون بپرسم و ازین بابت ازتون عذر میخوام...اگه جایی برای سوال من هست بهم بگین....
سولی که من ازتون دارم اینه و خواهشا منو راهنمایی کنید چون جز شما کسی رو ندارم...
من میخوام تو لاتاری شرکت کنم و بعدش هم اگه خدا بخواد برم آمریکا...اما چیزی که مهمه اینه که من اول باید تحصیلاتم رو تو ایران تموم کنم و بعد برم...حالا سوالی که من دارم اینه که اگه من ساله دیگه برنده شم و مراحل بعدیش رو انجام بدم و گرین کارتمو بگیرم و بعد بیام ایران چند وقت میتونم خارج آمریکا باشم؟یعنی ممکنه بعد از دریافت گرین کارت 3-4 سال ایران باشم و بعد دوباره برم آمریکا.....گرین کارت باطل میشه؟اگه باطل شه میشه دوباره تمدیدش کنم؟
خواهش میکنم جوابمو بدید...

اگر میخواهید بعد از پنج سال سیتیزن شوید حداکثر شش ماه میتوانید خارج از امریکا باشید
اما اگر نمیخواهید سیتیزن شوید با کمی ریسک میتوانید تا یک سال هم خارج از امریکا باشید.در ضمن شما میتوانید با گرین کارت پاس سفید هم بگیرید که در این صورت میتوانید دو سال خارج از امریکا بمانید.تا انجا که من اطلاع دارم میتوان دو بار هم پاس سفید را دریافت کرد.دوستانی کا اطلاعات بیشتری دارند لطفا اگر اشتباهی دارم تصحیح بفرمایند.ضمنا دوست عزیز برای اطلاع بیشتر از پاس سفید به صفحه مربوطه در زندگی در امریکا مراجعه کنید.
تمام سپاسم ازآن كسيست كه به من نيازى نداشت امافراموشم نكرد (کورش کبير)
پاسخ
تشکر کنندگان: vahidbaq ، aaraam

این شایعات هرسال مطرح میشه. زیاد بهش توجه نکنید. باید تو کنگره آمریکا تصویب بشه که فعلا خبری از چنین طرحی نیست.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
تشکر کنندگان:
خدا رو شکر من تکلیفم با خودم روشنه برا رفتن و همهء آیات الهی و نشانه های زندگانی و علائمی که کارما میفرسته و برنامه ریزیهام منطبق با رفتنه و گیر و گورم تو کارم نیست.(منت خدای را عزوجل)
سنمم هنوز از سی نگذشته که قدرت ریسک پذیریم افت کنه. کارمند جاییم نیستم که چشمم به آب باریکه سرماه باشه و قدرت ریسک پذیریم با کودک سه ساله برابر باشه. یک سال هم در دوره خدمت یک جای مناسب کار اداری کردم و فک و فامیل هم همه بزنم به تخته از دم کارمندن و تا دلتون بخواد از کار کارمندی بخاطر تغییراتی که در اخلاقیات، شخصیت و روحیات آدم میکنه بدم میاد. تو همین تاپیک هم بیشتر کسانی که بعد از قبولی دودل شدن رو کارمندان عزیز تشکیل میدن.
پس توصیه ام به همهء دودل های کارمند و دودل ها از دیگر مشاغل اینه که: سفر اول برا فعال سازی گرین کارت واجب واجب
باور کنید این میز و صندلی چسبناک هیچ نفعی برا شما جز فرسایش نداره و دست آخر پس از 25 یا 30 سال که به بازنشستگی مشرف شدید جز تکنیک های زیرآب زنی و کوهی از غیبت و خاله زنک بازی و بعضا دو رویی چیزی دستگیرتون نمیشه(بعلاوه چند تا فرزند که مثل جوونیه خودتون تو فکر رفتنن). بنده همونطور که گفتم در یک خانواده کارمند رشد ونمو پیدا کردم و تابستان های کودکیم در ادارات سپری شده و خیلی خوب با این نحوه کار و زندگی آشنایی دارم.(یعنی میتونم یک کتابچه درباره "زندگی کارمندها در ایران" به طبع برسونم). لطفا این دریچه شانس که خیلی ها تو آرزوشند رو محکم بچسبید و در سفری که برا فعال کردن گرین کارت میرید طوری باشید که انگار سفر اول و آخرتونه و مجبورید اونجا بمونید. مخارج رفتن و احیانا مهاجرت درمقابل مخارج دیگه زندگی هیچه و خیلی زود گم میشه. باور بفرمایید حسرت از دست دادن این فرصت مثل یک پتک آماده است تا با بروز هر ناملایمتی بر سر آدم فرود بیاد، که من میتونستم برم و نرفتم، یا اگه الان اونجا بودم فلان وبهمان. حالا معلومم نیست اون ور واقعا بهتر باشه ها، ولی مساله اصلی نگاه با دید باز و انتخاب مصمم و قطعیه، که تا وقتی که نرفتید و با "چشم خودتون" ندیدید میسر نمیشه.
بعضی از دوستان نگران خراب شدن پل ها و از دست دادن جمع کرده هاشونن. باور بفرمایید کسی که بتونه اینجا با زحمت کشیدن(نه مفت مفت و پارتی بازی و...) پول دربیاره یا زندگی بهم بزنه اونجا خیلی راحت تر میتونه. ما ایرانی ها متخصص از صفر شروع کردنیم. من با 28 سال سن تا حالا سه چهار بار از صفر شروع کردم. دیگه چه برسه بقیه بزرگان
پاسخ
تشکر کنندگان: sepandarA ، Azer ، lighter ، aaraam ، s.d.usa ، behjan ، ostokhan ، sahar2016
با سلام خدمت همه دوست داران مهاجر سرا.من تمام این صفحات رو خوندم.بین دوستان کم نیستن کسانی که قبول شده ولی دودل هستن{البته من قصد سرزنش ندارم beacuse its none of my buisines}
با خودتون فک کنید یه لحظه کسی که لاتاری برنده شده{حالا شما بگو شانس یا اقبال}واقعا میتونه یه تحولی تو زندگی باشه{البته من تهران زندگی میکنم و امریکا سکونت نداشته ام}اگر هم نمیتونه با این اوضاع گل و بلبل کشور پول زیادی ببره.اگه بتونه حتی پول دو سه ماه رو ببره بازم شانسی داره که براش تلاش کنه که فردا حسرتشو خودشو نسل بعدیش نخورن.یادمه ارش جان گفتن که موقع ورود به امریکا فقط سه هزار تا داشتن.{البته ریسک هم هس}
حالا شما اصلا اوضاع کشور رو در نظر نگیر.نه اقتصادی نه اجتماعی نه فرهنگ.
همین هوای واقعا کثیفی که هر روز میلیون ها بار وارد بدن میکنیم بعد هم ادعای بهداشت میکنیم فکر نکنم دیگه حرفی برا گفتن بزاره. که خدا میدونه سالانه چند صد نفر فقط تو تهران به همین دلیل فوت میکنن
نمیدونم چرا بعضی از دوستان میگن اگه بیای امریکا فقط باید کار کنی و کار و کار.ولی وقتی خودش از شش صبح تو مملکت خودش پا میشه میره سر کار تا بوق شب.اونم اگه اخر ماه چیزی برا پس اندازش بمونه.
به نظرمن کم ترین در امدم تو امریکا داشته باشیبهتر از اینه که کسی تو کارت فضولی کنه مثل همسایه ما .طبق گفته خودتون کسی از کسی حتی درامدش رو نمیپرسه.
حالا باز تصمیم با شما من کسی نیستم که بخوام کسی رو نصیحت کنم کخ خودم خیلی بدم میاد.{البیته با جرات میتونم بگم که کوچکترین عضو مهاجر سرا هستم}
بازم خوشحال میشم اگه حرفام مشکلی داره بازم راهنمایی کنید.
بازم ممنون .سرتونو درد اوردم
پاسخ
تشکر کنندگان: behjan
روزي كه برنده شدم خيلي خوشحال بودم قبل از جواباي لاتاري نامزد كرده بودم بعد لاتاري برنده شدم ديگه احساس ميكردم خوشبخت ترين آدم روي زمينم دو تا اتفاق خوب توي زندگيم افتاده بود هر روز اينجا بودم توي تاپيك ويزاي ازدواج و نامزدي كلي سوال ميكردم جوري كه احساسا ميكردم همه از دستم خل شدنBig Grin حالا من ديشب نامزديم به هم خورد و عيد هم دارم ميرم و اگر مادرم ذره اي هزينه نكرده بود برام هيچ وقت نميومدم اما براي جبران زحماتش اين كارو ميكنم و مطمينم سخت ترين دوران زندگيمو بايد اونجا تك و تنها سپري كنم.اينارو گفتم كه به اونايي كه برنده ميشن نميرن بگم هر نعمتي كه خدا ميده بايد شاكر بود و ازش استفاده كرد و كساني كه برنده ميشن مطمينن روزي جايي كار خيري كردن كه از بين اين همه آدم توي دنيا اين شانس نصيبشون بوده و اگر روز ثبت نام ذره اي شك دارين نكنين جا براي اونايي كه آرزوشونه برن بذارين من هيچ وقت آرزوم نبود از ايران برم چون ايران و دوست دام اما الانم حاضر نيستم اين شانسو از دست بدم ب اينكه الان خيلي ناراحتم و يه نفر رو از دست دادم ولي اين زندگي جديد رو شروع ميكنم.8 فروردين ميرم و از اول خودمو ميسازم.
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، maxsupermax ، Abdorrezaa ، aaraam ، m.ghoreishi ، behjan ، ostokhan ، r-g ، Elham usa
(2015-01-08 ساعت 11:16)hoorshid نوشته:  روزي كه برنده شدم خيلي خوشحال بودم قبل از جواباي لاتاري نامزد كرده بودم بعد لاتاري برنده شدم ديگه احساس ميكردم خوشبخت ترين آدم روي زمينم دو تا اتفاق خوب توي زندگيم افتاده بود هر روز اينجا بودم توي تاپيك ويزاي ازدواج و نامزدي كلي سوال ميكردم جوري كه احساسا ميكردم همه از دستم خل شدنBig Grin حالا من ديشب نامزديم به هم خورد و عيد هم دارم ميرم و اگر مادرم ذره اي هزينه نكرده بود برام هيچ وقت نميومدم اما براي جبران زحماتش اين كارو ميكنم و مطمينم سخت ترين دوران زندگيمو بايد اونجا تك و تنها سپري كنم.اينارو گفتم كه به اونايي كه برنده ميشن نميرن بگم هر نعمتي كه خدا ميده بايد شاكر بود و ازش استفاده كرد و كساني كه برنده ميشن مطمينن روزي جايي كار خيري كردن كه از بين اين همه آدم توي دنيا اين شانس نصيبشون بوده و اگر روز ثبت نام ذره اي شك دارين نكنين جا براي اونايي كه آرزوشونه برن بذارين من هيچ وقت آرزوم نبود از ايران برم چون ايران و دوست دام اما الانم حاضر نيستم اين شانسو از دست بدم ب اينكه الان خيلي ناراحتم و يه نفر رو از دست دادم ولي اين زندگي جديد رو شروع ميكنم.8 فروردين ميرم و از اول خودمو ميسازم.
سلام و ادب و احترام به شما
دوست عزیز
در عین حال که تاسفم رو از مورد پیش اومده ابراز می کنم ,حس حرکت باورمند شما در جهت پیشرفت و امیدواری تون رو تحسین می کنم. خیر کار شاید چنین بوده ولی ثبات قدم شما برای خروج از سکون و روزمرگی احسنت داره و دید پر امید تان به اینده بهتر و شروع مجدد چیزی است که معدود افراد از چنین کارایی و اراده ای برخوردارند که قابل ستایش است.
وجود شما در مهاجرسرا را بعنوان انسانی امیدمند و جسور در راه هموار کردن مشکلات زندگی به خودم و شما و همه مهاجرسراییان تبریک می گم .
منتظر شنیدن اخبار پیروزی های بعدی تان در مهاجرسرای عزیز هستیم.

با آرزوی بهترین ها

MaxsupermaxWink
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، behjan
مرسی ممنون از اینکه منو امیدوار میکنین به امید روزای خوب و این قول رو میدم که بهترین خبرارو براتون میذارم اینجا روزی که به اونجا برسم.
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax
(2015-01-02 ساعت 10:27)vahidbaq نوشته:  

این شایعات هرسال مطرح میشه. زیاد بهش توجه نکنید. باید تو کنگره آمریکا تصویب بشه که فعلا خبری از چنین طرحی نیست.

این برنامه از سال 1996 شروع شده و از سال 2000 مرکز kcc که تحت نظر مستقیم وزارت کشور هست رو مامور رسیدگی به این امر کردند. هر ساله در ماه ده میلادی اعلام میکنند که برای سال جدید این برنامه رو دارند و یا خیر. بنابراین هیچکس نمی تواند پیشبینی کند که تا کی این برنامه ادامه خواهد داشت. در کنگره صحبت از این هست که اون تعداد مهاجری که در نظر داشتند، از این طریق دریافت کردند و ممکنه که این برنامه رو خاتمه بدن ولی هنوز رسما اعلام نشده این موضوع.
C.N : 16xx # Interview : Dec Ankara # 3 person # clearance # update : 24-30 Dec 2014/4-20 Jan,20 Feb,30-31 Mar,2-3-8-10-13 Apr 2015 # cleared after 125 day
سفرنامه آنکارا:
http://www.mohajersara.com/thread-7100-p...#pid571693
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan
من يک توصيه به همه دودلهاي محترم دارم. اگه واقعاً قصد رفتن نداريد، يعني به نقطه اي نرسيديد که مطمئن به رفتنتون هستيد، خواهشاً اصلاً ثبت نام نکنيد. چون دردسر شما تازه بعد از قبولي شروع مي شه و اگر انرژي اوليه را نداشته باشيد حتماً کم مي ياريد.
من که کوچکترين شکي در مورد رفتنم ندارم، واقعاً بعضي وقت ها از استرس کم مي يارم،چه برسه به اينکه شک در رفتنم داشته باشم.
مهاجرت يعني هجرت. ناسلامتي حداقل 98% ما مسلمان هستيم. آیا پيامبر ما که مهاجرت کرد (تازه فاصله بسيار کم) مگه برگشت؟؟؟!!! شما هم اگه کوچکترين شکي در رفتنتون داريد، همين آلان مهاجرت را بگذاريد کنار و به زندگي تون بچسبین. اگه هم تفريحي مي خواهين اين کار را بکنين، کشورهايي هستند، که خيلي راحت تر ازتون يک پولي مي گيرن و بهتون اقامت مي دن، لازم نيست، اجازه بدين که سفارت آنکارا سرويس تون کنه، تازه آخرش هم شانس گرفتن ويزاتون، به شرط داشتن همه شرايط مورد نظر آنها، بيشتر از 50% نباشه.
موفق و مصمم باشيد.
برنده 2015، مقصد هيوستون، ورود ژانویه 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، biparva ، m.ghoreishi ، ostokhan
خداکنه برنده شیم .
پاسخ
تشکر کنندگان: biparva ، m.ghoreishi ، aaraam ، behjan ، ostokhan

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان