کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج با کسی که گرین کارت دارد
(2016-11-05 ساعت 09:48)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  سلام
من یه سوال داشتم دوباره  Big Grin
نامه کیس نامبر NVC برای ما نیومد و بعد از 2-3 ساعت تلاش تلفنی کیس نامبر رو گرفتیم و گفتن اصل نامرو ایمیل می کنن ولی برای ما چیزی نیومد. می خواستم بدونم اصل اون نامه مهمه؟ یا همین که کیس نامبر رو داریم کافیه؟
یه سوال دیگه هم اینکه من وقتی می خونم نوشته هارو متوجه شدم برای همه ایمیل میشه همه این نامه ها در صورتیکه از اول تو فرم ها ما هیچ جایی برای نوشت ایمیل ندیدیم و همه نامه ها پست شد ایران خونمون. می خوام بدونم چطوری میشه کاری کنیم که ایمیل بیاد از این به بعد برامون؟
مرسی  Wink

سلام به شما دوست عزیز
فرم g1145
رو پر کردید؟
اونجا باید ایمیلتون رو وارد میکردید.
نامه کیس نامبر برای شروع مراحل لعد ضرورتی نداره و قطعا براتون پست میشه.
شما برای شروع مرحله بعد
باید منتظر دریافت اینویس نامبر باشید که معولا چند ماه قبل کارنت شدن هست(طبق جدول دوم ویزا بولتن).
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-04 ساعت 20:39)rezaP نوشته:  بچه ها شما لیست مدارک برای مصاحبه رو دارید؟

سلام

اولا لیستی که خود سفارت توی نامه از شما میخواد.

که اصل مدارک شناسنامه و کارت سربازی از همه مهم تر هست.

غیر از اون

کپی ترجمه ها رو داشته باشید.
اگه سابقه کاری چند ساله دارید توی شرکت های و یا سازمان های خصوصی و دولتی
رزومه به زبان انگلیسی(نیازی به مهر و تایید نیست)

کپی اخرین گواهی مالیاتی همسرتون.

فرم i864 رو پرینت بگیرید و به همراه فرم ds260 ( برای اینکه سوالات رو دقیقا مثل اون جواب بدید)
یه تعداد عکس خانوادگی و دو نفره..

تمام مدارک رو توی یک پوشه کلر بوک بگذارید و هر کدوم رو خواستند ارائه بدید ..تا نخواستند هیچ کدوم رو ندید.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24
(2016-11-06 ساعت 09:01)armehraboon نوشته:  
نامه کیس نامبر NVC برای ما نیومد و بعد از 2-3 ساعت تلاش تلفنی کیس نامبر رو گرفتیم و گفتن اصل نامرو ایمیل می کنن ولی برای ما چیزی نیومد. می خواستم بدونم اصل اون نامه مهمه؟ یا همین که کیس نامبر رو داریم کافیه؟
یه سوال دیگه هم اینکه من وقتی می خونم نوشته هارو متوجه شدم برای همه ایمیل میشه همه این نامه ها در صورتیکه از اول تو فرم ها ما هیچ جایی برای نوشت ایمیل ندیدیم و همه نامه ها پست شد ایران خونمون. می خوام بدونم چطوری میشه کاری کنیم که ایمیل بیاد از این به بعد برامون؟
مرسی  Wink

سلام به شما دوست عزیز
فرم g1145
رو پر کردید؟
شما برای شروع مرحله بعد
باید منتظر دریافت اینویس نامبر باشید که معولا چند ماه قبل کارنت شدن هست(طبق جدول دوم ویزا بولتن).

خیلی ممنون از جوابای با حوصلتون
ما این فرم رو پر نکردیم متاسفانه. الان دیگه نمیشه پر کنم بفرستم؟ و اگه میشه برای uscis باید بفرستم یا NVC؟
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon
(2016-11-06 ساعت 09:22)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  
مرسی  Wink

سلام به شما دوست عزیز
فرم g1145
رو پر کردید؟
شما برای شروع مرحله بعد

ما این فرم رو پر نکردیم متاسفانه. الان دیگه نمیشه پر کنم بفرستم؟ و اگه میشه برای uscis باید بفرستم یا NVC؟

خواهش میکنم.

الان پرونده ان وی سی هست.
متاسفانه اطلاعی ندارم ، بهتره تماس بگیرید بپرسید یا توی سایت ان وی سی سرچ کنید.

ولی کلا بعد دریافت اینویس نامبر که فرم های انلاین رو باید پر کنید
مجددا ایمیل رو باید وارد کنید که میشه اونجا هم اینکار رو انجام داد.
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz
سلام
من یک سوال دارم
ایا کیسی وجود داشته که با داشتن پاس سفید و عدم اقامت در امریکا موفق به گرفتن گرین کارت برای همسر خود شده باشد، با توجه داشتن یک اسپانسر؟
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
بولتن این ماهم اعلام شد 22فوریه2015 اوف خیلی ترسناکه
خودم
کیس ازدواج با فرد گرین کارتی(f2a)
ارسال مدارک: اکتبر 2015
اپروو مدارک:دسامبر2015 (pd)
اپروو کیس : می 2016 تعیین سفارت (ارمنستان)
ایمیل شروع مراحل nvc جدول دوم بولتن: جون 2017
ایمیل درخواست حامی مالی:اگوست2017
ارسال فرم حامی مالی: سپتامبر2017
ایمیل نوبت مصاحبه: دسامبر2017
نوبت مصاحبه: : ژانویه2018
ویزا: نقص مدرک (نبود کپی پاسپورت همسرم و پرینت مکالمات)
پست مدارک اضافی: 20ژانویه 2018از طریق پست داخل ارمنستان
اپدیت های کیس: 22ژانویه ap (دوخطی)، 26فوریه (ریفیوز قانون ترامپ) و ایمیل بررسی ویور، 25ژوئن فرم 5535 و ap شدن,
1نوامبر 2019 or, 27نوامبر ایمیل کپی پاس, 2دسامبر ایمیل رینیو مدیکال برای گرفتن ویزا , 10 دسامبر وقت دکتر, 17 دسامبر فینگر پرینت , 18 دسامبر صدور ویزا Tongue 
و.....

برادرم
لاتاری برای دو کیس
2018 HAS NOT BEEN SELECTED
2019 HAS NOT BEEN SELECTED
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-06 ساعت 09:22)amini.niloofar@ymail.com نوشته:  
مرسی  Wink

سلام به شما دوست عزیز
فرم g1145
رو پر کردید؟
شما برای شروع مرحله بعد

من همم این فرم رو پر نکردم وقتی پرونده به NVC رفت زنگ زدم که شماره کیسم رو بگیرم و خانم اپراتور همراه با مشخصاتم ادرس ایمیلم رو هم گرفت که از اون به بعد تمام نامه ها ایمیل میشد.
CR1
پاسخ
سلام راستش 416 صفحه بودو فقط چندین صفحه رو تونستم بخونم
سوالی دارم ممنون میشم کمکم کنید.
1:درصورتی که لاتاری برنده بشیم و وارد آمریکا بشم و گرین کارت بگیریم و بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخصی در ایران ازدواج کنیم و خانمم هم بیاد آمریکا چقدر زمان میبره ؟ کدوم کتگوری میشه f2a یا f2b ؟

2:در صورتی که بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخص غیر ایرانی ، که تابعیت کشور امریکا را ندارد و قاعدتا تابعیت ایرانی هم ندارد ازدواج کنم و اون هم بیاد آمریکا چطور و چقدر زمان میبره ؟ منظورم ازدواج واقعی هست و نه سوری

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من ميخوام از طريق همسرم كه گرين كارت داره براى ويزا ازدواج اقدام كنم ، چند تا سوال دارم كه ممنون ميشم راهنمايي كنيد ميخوام مداركو به uscis پست كنم
١- فرم g1145 از كجا بايد دريافت كنم چون تو نت نبود همون فرم كه از طريق ايميل با هامون در ارتباط باشن
٢-كپى پاسپورت همسرم نياز داره كه برابر اصل باشه يا اينكه چون كپى گرين كارتشو ميفرستيم نيازي نيست؟ البته كپى پاسپورت خودمو برابر اصل كرديم
٣-اون مبلغ ٣٤٠ دلار كه براي uscis بايد پرداخت كنيمو به صورت چك بفرستيم يا مانى اردر؟
ممنون ميشم جواب بدين و مارو از سردر گمى خارج كنيد،
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-10 ساعت 16:24)kits نوشته:  سلام راستش 416 صفحه بودو فقط چندین صفحه رو تونستم بخونم
سوالی دارم ممنون میشم کمکم کنید.
1:درصورتی که لاتاری برنده بشیم و وارد آمریکا بشم و گرین کارت بگیریم و بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخصی در ایران ازدواج کنیم و خانمم هم بیاد آمریکا چقدر زمان میبره ؟ کدوم کتگوری میشه  f2a  یا  f2b  ؟

2:در صورتی که  بعد از گرفتن گرین کارت بخوایم با شخص غیر ایرانی ، که تابعیت کشور آمریکا را ندارد و قاعدتا تابعیت ایرانی هم ندارد ازدواج کنم و اون هم بیاد آمریکا چطور و چقدر زمان میبره ؟ منظورم ازدواج واقعی هست و نه سوری

ممنون

سلام

1- f2a
حدود دو سال

2- مثل حالت اول هست زمانش ..تابعبت فرق زیادی نداره توی مدت انتظار مصاحبه
ولی خیلی از دوستان زمان مصاحبه ویزای یک ضرب نمیگیرند و چند ماهی در انتظار کلیرنس میمونند
شاید تابعیت توی این زمینه موثر باشه
F2A
پاسخ
تشکر کنندگان: razraz ، mani_badb0y ، sib 24 ، kits
سلام به همه دوستان
من ميخوام از طريق همسرم كه گرين كارت داره براى ويزا ازدواج اقدام كنم ، چند تا سوال دارم كه ممنون ميشم راهنمايي كنيد ميخوام مداركو به ‎uscis‎ پست كنم
١- فرم ‎g1145‎ از كجا بايد دريافت كنم چون تو نت نبود همون فرم كه از طريق ايميل با هامون در ارتباط باشن
٢-كپى پاسپورت همسرم نياز داره كه برابر اصل باشه يا اينكه چون كپى گرين كارتشو ميفرستيم نيازي نيست؟ البته كپى پاسپورت خودمو برابر اصل كرديم
٣-اون مبلغ ٣٤٠ دلار كه براي ‎uscis‎ بايد پرداخت كنيمو به صورت چك بفرستيم يا مانى اردر؟
ممنون ميشم جواب بدين و مارو از سردر گمى خارج كنيد،
پاسخ
تشکر کنندگان:
اشتباه کلا ازدواج و مهاجرت اینچنینی ...به دفعات دیدم در دوست فامیل و اشنا ...خانم وقتی پاش به امریکا رسیده و بعدش جاش سفت شده طلاق گرفته دوستان در جریان باشید ..مخصوصا در خانم ها خیلی زیاده .....البته امید وارم همه خوشبخت باشن و دیگه شاهد این مورد چیزا نباشید

وقتی که غورباقه ها هفتیرکشن بهم حق انقدر زود پیر بشم......امان از روزی که دو زاریم پیش خودش فک کنه تراوله  Wink            ///////      سایه ها همیشه دروغ میگن!     //////
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
چند تا سوال داشتم
۱-برای مدارکی که برای یو سی ای اس بایدبفرستیم کپی پاسپورتها باید برابر اصل شده باشه حتما؟
۲-.بهتره که چک بفرستیم یا مانی اوردر یا فرقی نمیکنه؟
۳-.مدارکو به چه آدرسی باید پست کنیم؟
۴.-کسایی ک نقص مدرک میخورن به چه دلیل میتونه باشه یعنی همه این مدارکو فرستادن وباز هم نقص مدرک خوردن؟!!! یا اینکه مدارکشون کامل نبوده؟

پاسخ
(2016-11-11 ساعت 19:06)hameddjj نوشته:  اشتباه کلا ازدواج و مهاجرت اینچنینی ...به دفعات دیدم در دوست  فامیل و اشنا ...خانم وقتی پاش به آمریکا رسیده و بعدش جاش سفت شده  طلاق گرفته دوستان در جریان باشید ..مخصوصا در خانم ها خیلی زیاده .....البته امید وارم همه خوشبخت باشن و دیگه شاهد این مورد چیزا نباشید
بله ، متوجه منظور شما هستم و خیلی ها تا میفهمن طرف گرین کارت داره دیگه همه چیز یادشون میره ، اما دلیل سوال من متفاوت بود!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-11 ساعت 23:33)rainbow21 نوشته:  سلام
چند تا سوال داشتم
۱-برای مدارکی که برای یو سی ای اس بایدبفرستیم کپی پاسپورتها باید برابر اصل شده باشه حتما؟
۲-.بهتره که چک بفرستیم یا مانی اوردر یا فرقی نمیکنه؟
۳-.مدارکو به چه آدرسی باید پست کنیم؟
۴.-کسایی ک نقص مدرک میخورن به چه دلیل میتونه باشه یعنی همه این مدارکو فرستادن وباز هم نقص مدرک خوردن؟!!! یا اینکه  مدارکشون کامل نبوده؟

سلام

1- توی این مرحله گپی پاسپورت لازم نیست ولی اگه میخواهید ارسال کندی بله باید برابر اصل باشه
2- فرقی نمیکنه...ولی چک از این نظر بهتره که متوجه میشید کی نقد شده. و این نشونه در جزیان بودن پروندتون هست
3- بستگی به ایالت محل اقامتتون داره
4- نقص مدرک توی این مرحله زیاد پیش نیومده ولی واقعا مدارک ناقص بوده که نقص خوردند..اگه طبق لیست باشه
قطعا تایید میشه..نگران نباشید
F2A