کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به پارسی بودن خود افتخار کنید!
چرا امريكا؟ جالبه واقعا.نمي خوام بگم وطن فروش و بي غيرت.ولي واقعا متاسفم.همون كشوري كه طرز فكر كوروش رو داره اگه شما تشريف ببره توهين ها و نگاهه تمسخر اميز از همون فرودگاه شروع ميشه.
واقعا براي اينده ايران متاسفم.ديگه با اين جوابي كه usa.lover دادن ديگه اين بحث بسته شه بهتره.چون ديگه دلم نمي خواد حقيقت هاي جوان هاي اين دوره رو بفهمم.اگه شما 25 سال پيش بودين 24ساعت كشور رو دست عرب ها ميدادين و الان بيشتر ساكنان اين سرزمين(جوان هاش) عرب بودن.
واقعا به شما با غيرت ها بايد ايول گفت. اگه تا حالا با شك ميشد گفت غرب پرست.الان ديگه با اطمينان ميشه گفت.
در ضمن اين فيلم هاي هاليودي رو براي ما ميسازن برادر . باور نكن.
باي
تشکر کنندگان: mahdis
(2010-07-18 ساعت 23:04)hassanrouhi نوشته:  چرا امريكا؟ جالبه واقعا.نمي خوام بگم وطن فروش و بي غيرت.ولي واقعا متاسفم.همون كشوري كه طرز فكر كوروش رو داره اگه شما تشريف ببره توهين ها و نگاهه تمسخر اميز از همون فرودگاه شروع ميشه.
واقعا براي اينده ايران متاسفم.ديگه با اين جوابي كه usa.lover دادن ديگه اين بحث بسته شه بهتره.چون ديگه دلم نمي خواد حقيقت هاي جوان هاي اين دوره رو بفهمم.اگه شما 25 سال پيش بودين 24ساعت كشور رو دست عرب ها ميدادين و الان بيشتر ساكنان اين سرزمين(جوان هاش) عرب بودن.
واقعا به شما با غيرت ها بايد ايول گفت. اگه تا حالا با شك ميشد گفت غرب پرست.الان ديگه با اطمينان ميشه گفت.
در ضمن اين فيلم هاي هاليودي رو براي ما ميسازن برادر . باور نكن.
باي

دوست عزیز من نمیدونم شما تجربه ی زندگی توی آمریکا رو داشتید یا نه؟ اما به عنوان کسی که فقط یک ساله دارم توی این کشور زندگی میکنم میتونم بهتون بگم که من در عرض این یک سال نه توهینی دیدم و نه نگاه تمسخرآمیزی. و نه یکبار پیش اومده که به خاطر رفتار مردم رنجیده و ناراحت بشم.میتونم بگم حتی برعکس هم بوده هر زمانی که دلگیر و غمگین بودم وقتی بیرون رفتم با دیدن مردم و صحبت کردن با اونها به کلی احساسم تغییر کرد.حالا اگه توی کشور خودم بودم شاید هر روز بابت مسئله ای ساده ناراحت و رنجیده میشدم.
من به جرات میتونم بگم که آمریکائیها جزو بهترین مردم روی زمین هستند و واقعا همیشه تعجب میکنم از اینهمه تبلیغی که برضد این کشور میشه و متاسفانه بی تاثیر هم نیست.
فیلمهای هالیوودی ممکنه خیلیهاشون برای فروش بیشتر بزرگنمائی کنند ولی این نشون از صداقت این مردم داره که حتی فقر و قتل و تجاوز و یا شکنجه رو توی فیلمهاشون به تصویر میکشند نه اینکه مثل بعضی از کشورها فقط گل و بلبل نشون بدن و در آخر هم براشون مهم نباشه زیر پوست شهر چی میگذره.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: seravin ، kianoush ، یه مهاجر ، kasra ، wushu kung fu ، User ، usa.lover ، b!ta ، Soofia ، Hossein81 ، aazitaa
من تا حالا سابقه زندگي تو امريكا رو نداشتم ولي 2تا از دوستام تو امريكا زندگي مي كنن زياد راضي نبودن و يكيشون مي خواد براي ادامه تحصيل بره كانادا.
به فرض هم كه امريكا عين بهشت.اين دليل ميشه يكي انقدر تو وادي بي غيرتي پيش بره كه گذشته ي كشورشو ماله يكي ديگه بدونه؟
من دو سال سابقه تحصيل تو سوئد رو داشتم و الان هم چون از وضع مملكت راضي نيستم و در اولين فرصت اگه خدا بخواد دوباره بر ميگردم. اما اين به هيچ وجه دليل نمي شه كه يه ادم به اين راحتي وطنشو بفروشه.اونم معلوم نيس بابت چي.
متاسفم اينو ميگم.ولي اگه به همين شكل ادامه پيدا كنه فكر كنم خيلي ها حاظر بشن كه براي گرفتن ويزا امريكا ناموسشونو بفروشن.بعيدم نيست.الان كشور .بعدم .......
مطمئنا به خيلي هاشون بگي كه قصدت از امريكا رفتن چيه هيچ جواب منطقي نداره بده.فكر مي كنن واقعا امريكا عين فيلم هاي امريكن پاي هست.
اگه ما بگيم ميگن زيادي وطن پرستين.شما كه اونجايين بگين شايد قبول كنن.
فردا هم مي بيني كه بيشتراشون از رفتن پشيمون ميشن!!!!!!
تشکر کنندگان:
(2010-07-19 ساعت 00:07)hassanrouhi نوشته:  من تا حالا سابقه زندگي تو امريكا رو نداشتم ولي 2تا از دوستام تو امريكا زندگي مي كنن زياد راضي نبودن و يكيشون مي خواد براي ادامه تحصيل بره كانادا.
به فرض هم كه امريكا عين بهشت.اين دليل ميشه يكي انقدر تو وادي بي غيرتي پيش بره كه گذشته ي كشورشو ماله يكي ديگه بدونه؟
من دو سال سابقه تحصيل تو سوئد رو داشتم و الان هم چون از وضع مملكت راضي نيستم و در اولين فرصت اگه خدا بخواد دوباره بر ميگردم. اما اين به هيچ وجه دليل نمي شه كه يه ادم به اين راحتي وطنشو بفروشه.اونم معلوم نيس بابت چي.
متاسفم اينو ميگم.ولي اگه به همين شكل ادامه پيدا كنه فكر كنم خيلي ها حاظر بشن كه براي گرفتن ويزا امريكا ناموسشونو بفروشن.بعيدم نيست.الان كشور .بعدم .......
مطمئنا به خيلي هاشون بگي كه قصدت از امريكا رفتن چيه هيچ جواب منطقي نداره بده.فكر مي كنن واقعا امريكا عين فيلم هاي امريكن پاي هست.
من فکر میکنم شما این دو سه صفحه آخر این تاپیک رو خونده باشی پیشنهاد میکنم حتما از اول بخون
دوم اینکه سعی کن از کلمات بهتری استفاده کنی و اینقدر بی پروا صحبت نکنی.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، User ، kasra ، laili ، usa.lover ، wushu kung fu ، frozen mind ، aazitaa
جناب حسن روحی عزیز
شما بر خلاف قوانین سایتی که هنگام عضویت در آن اعلام کرده اید:"قوانین را خوانده و قبول دارم" به دیگر کاربران توهین کردید.
متاسفانه مجبور هستم از امکانات مدیریتی که در اختیار دارم استفاده کنم و شما را به دلیل توهین مستقیم به دیگر کاربران به مدت یک هفته از سایت محروم کنم.
قوانین سایت مهاجرسرا
نقل قول:۴- کاربران سایت می‌بایست به هنگام ارسال پیغام در انجمن‌ها از عبارات مناسب و محترمانه استفاده نمایند.
۹- ارسال مطالب سیاسی، تبلیغاتی و همچنین توهین به فرد، قشر یا ملیت خاص ممنوع است.

شاید اگر یک کاربر بودم با شما بحث می کردم. اما قوانین به من اجازه نمیده توهین شما را نادیده بگیرم.

و از آنجاییکه در حال حاضر امکان دفاع از خود را ندارید،‏ بعد از پایان محرومیت جواب شما را خواهم داد.
امیدوارم کاربرانی مثل شما یاد بگیرند توهین نکنند.
معتدل باشید و وطن پرست
تشکر کنندگان: seravin ، kasra ، laili ، usa.lover ، ADONIS ، wushu kung fu ، یه مهاجر ، frozen mind ، b!ta ، M!LAD ، aazitaa
(2010-07-19 ساعت 00:07)hassanrouhi نوشته:  من تا حالا سابقه زندگي تو امريكا رو نداشتم ولي 2تا از دوستام تو امريكا زندگي مي كنن زياد راضي نبودن و يكيشون مي خواد براي ادامه تحصيل بره كانادا.

والا شما اگه به استناد به حرف دو تن از دوستهاتون میگید آمریکا بده که خب این نشون دهنده ی منطق بالای شماست.
متاسفم ولی منم زیاد وطن پرست نیستم چون اگه بودم میموندم و میپرستیدمش ....ولی حالا که نتونستم این همه خوبی رو بپرستم و عبادت کنم دیگه نمیتونم به دوستان خرده بگیرمSmile
با این طرز فکر شما و امثال شما میترسم همین یه ذره علاقه به سرزمین مادری هم به زودی از بین بره و پیشگوئی شما در مورد گرفتن ویزای آمریکا به حقیقت بپیونده!!!!!!!!
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: usa.lover ، seravin ، wushu kung fu ، kianoush ، یه مهاجر ، User ، ramin2010 ، saied-k ، aazitaa
(2010-07-18 ساعت 18:58)@Š!M نوشته:  
(2010-07-18 ساعت 18:34)babak2010 نوشته:  اتهامات شما بسیار و غیر قبل شمارش هستند ، البته من تلاش کردم که مانند شما از جاده انصاف منحرف نشوم !؟ اما اگر میخواهید بدانید که کجا من را به چیز دیگری متهم کردید کافی است تنها همین نوشته خودتان رجوع کنیم چون من در تمام نوشته هایم هیچ گاه کسی رو به خونخواری متهم نکردم ! و تنها سعی نمودم که به سخنان تان جوابی درخور و شایسته بدهم .
کامیاب باشید

(2010-07-15 ساعت 12:08)babak2010 نوشته:  چند سال در کشورهای اروپایی هم زندگی کردم و هیچوقت خودم رو در مقابل فرهنگ یا داشته های اونها نباختم ) اما بدم هم نمیاد برم امریکا روهم ببینم یا برای زندگی مدتی اونجا باشم ( چون کشوری با ارزشهای جهانی است ، یعنی این کشور به خاطر داشتن فرهنگها و ملیتهای گوناگون دارای توانمندی جهانی شده برعکس چند کشور استعماری ورشکسته اروپایی مانند انگلیس و فرانسه که در توهم جهان اول ماندن هستند ) ، خوب گرین کارد هم البته یه امتیازه نه یک ارزش والای انسانی ؟!

(2010-07-17 ساعت 16:32)babak2010 نوشته:  اما پایان عصر استثمار و استعمار هنوز در هیچ جایی اعلان نشده و هنوز مناسبات حاکم بر جهان را همان گروه ۵+۱ تعیین می نمایند ( استعمارگران پیشین ) ! فراموش نکنیم کشور آلمان که صاحب بزرگترین اقتصاد دموکراسی صنعتی دنیا بر حسب سرانه در دنیاست در طی ۹۰ سال اخیر رنج و درد و عذابی که با ۲ جنگ جهانی و تحریم و تقسیم ارضی متحمل شده امروزه تنها باید آن ۱ در کنار ۵ تای دیگر سران دنیا باشد ؟! آنهم آلمانی که حتی غربیها همیشه حسرت داشتن توانمندیها و سازماندهی نیروی اجتماعی اش در صنعت اقتصاد و پیشرفت را داشته اند !
اما کدام درس گرفتن ؟ از چه چیزی سخن میگویید ؟ مگر شما نمیبیند آنها حتی حاضر به پرداخت کمترین حقی به کشورهای در حال توسعه نیستند و با ایجاد نوسانات ارزی و پولی مالی اقتصاد کشورهای رو به رشد را دچار چه بحرانهایی کرده اند ؟ پس چگونه و چرا ما باید بپذیریم آن مناسبات تمام شده ؟ مگر سیستمهای اقتصادی و سازمانهای پولی مالی که با بانکها ، بنگاهها و موسسات بزرگ که با دادن وام اعتبار و قرضه اقتصاد دنیا را میبلعند تعطیل شده اند ؟! یا بودجه ها و هزینه های چند صد میلیارد دلاری نظامی و ساخت اسلحه و فروش ان به کشورهای بحرانی کارشان تخته شده است ؟
بنظر شما آنکس که در گذشته بسر میبرد آنانی نیستند که ملتهای محروم را با سیاست بازی های جاه طلبانه ابتدا به بیراهه میبرند و سپس با لشگر کشی های وحشیانه برای جبران همان بیراهه رفتنها با ( اشتباهات کوچکی که فرمودید! ) با میلیونها تن بمب و موشک به خاک و خون میکشند و لابد به راه راست هدایت میکنند ! بلکه این نیروهای ملی هستند که در جهل ، نادانی ، خرافه ، و گذشته بدرد نخور ! و افسانه امپراتوری زندگی میکنند ؟!
چه کسی طالبان و القاعده و رادیکالیسم اسلامی رو بر مردم افغانستان و جهان تحمیل کرد ؟ چه کسی اکنون در حال تاسیس پایگاههای نظامی برای ۲۰۰ سا ل آینده در آنجاست ؟! به راستی شما فکر میکنید آنها در پی چه آمده اند ؟ اگر اینگونه است که در آفریقا القاعده و گروه الشباب و دادگاههایشان بیداد میکنند ؟ پس چرا آنجا نمیروند ؟ چون در افغانستان ۴۰۰۰ میلیارد $ ثروت در جا ( مس ، نیکل ، گاز ، اورانیم ، ... ) براورد شده و آفریقا دیگر چیز دندان گیری برای چاپیدن ندارد ! ( فراموش نکنیم همین افغانستان بخشی از خراسان بزرگ با اشتراکات زبانی قومی فرهنگی اعتقادی مردم ساکن و صاحب فلات ایران است که با تبانی انگلیس و روسیه و شرکا در ۱۵۰-۱۶۰ سال پیش جدا شد و نیمش به نام تاجیکستان سهم روسها و نیم دیگرش همین افغانستان سهم انگلیس شد .

بیگانه ، بیگانه است فرقی بین اسکندر و اسلافش و اعرآب و مغول و امروز روس و انگلیس نیست ،

(2010-07-16 ساعت 11:59)babak2010 نوشته:  ۴. تحریک دولت عراق به جنگ با ایران و فراهم سازی و بستر سازی تبلیغی و رسانه ای ان جنگ خانمان برانداز که منجر به نابودی زیرساخت ها و سرمایه های انسانی ، مالی و ملی ایران به ارزش ۲۰۰۰ میلیارد دلار و نابودی ۱/۳ نیروی جوان و فرار بیش از ۵۰۰ هزار از نخبگان کشور به کشورهای غربی شد ( ودر بیش از دهها نشست سران کشورهای اروپائی و غربی در آنزمان هیچگاه برای پایان دادن به جنگ بین ایران و عراق کوچکترین عمل سیاسی و دیپلماتیک صورت ندادند و برعکس با فروش سلاح یا کرایه دادن هواپیما و فروختن اطلاعات جنگی زمینه ادامه آنرا فراهم کردند .

فکر میکنم اتهامات شما خیلی بی شمارتر شد !
نمیدونم وقتی همه بدبختی های مردم و ملتمون رو گردن بقیه کشورا بندازیم و براحتی آب خوردن دیگران رو استعمارگر و چپاولگر بدونیم این یعنی چی؟احیانا این اتهام زدن نیست؟
در پایان دنیا خیلی شانس اورد که شما تحلیلگر مسایل نظامی یا جنگی نشدین وگرنه همه رو بغیر از ایرانیان آریائی گردن زده بودین بنابراین با تشکر از خوش انصافی تون
موفق و معتدل باشین دوست عزیز

منصور، کز او گشت سر دار بلند ... جرمش این بود که اسرار هویدا میکرد
شما نوشته های منو تیکه تیکه میکنید( که این اصل سانسور و تهمت زنی به شیوه غیر اخلاقی و نادرست است ) تا شاید با بافتن آسمان و ریسمان چیزی که بتوانید با اون منو محکوم به نژاد پرستی و کهنه پرستی ! کنید بیابید اما دریغ که نمیخواهید بپذیرد که منطق و استدلال بر پایه عقل بنیانگذاری شده و من تنها بر این اساس با شما صحبت کردم و مانند شما قصد از میدان بدر کردن طرف گفتگو را نداشته و ندارم.
باز هم تاکید میکنم ایرانیان مردم با فرهنگ با سابقیه تمدنی چند هزار ساله هستند( بر خلاف آمریکاییان تنها با ۳۰۰ سال ! و دو ملت روس و انگلیس که هر دو کمتر از ۹۰۰ سال است که بعنوان ملت متولد شده اند که همان ۹۰۰ سال را آنچنان جشن میگیرند و به خود میبالند که ما ایرانیان با ۹۰۰۰ سال سابقه تمدن و شهر نشینی بر خود نمیبالیم و اخیرا هم که میخواهیم به خواست افراد وطن ستیز بیگانه پرستی مانند آقای جهانبگلوها به خاطر پوسیدگی تاریخ و فرهنگمان آنرا دور بریزیم !؟
عنوان میکنید که ما چه کرده ایم یا آنها هم اکنون بسیار پیشرفته هستند و ما چون اینگونه پیشرفتی نداشته ایم لابد تقصیر این تاریخ کهنمان است !؟ که ما اینچنین شدیم ,علاوه بر اینکه ناراحتی شما نشان از وابستگی و پیوندتان به این خاک را دارد ، اما نباید فراموش کنید که علت این پریشانی از کجا سرچشمه میگیرد ؟ که اگر بخواهیم به ریشه ان بیشتر دقت کنیم میبینیم که چنانچه امروز برغم کاستیها و ضعفها , کشوری بنام ایران داریم نتیجه زحمات کسانی است که در گذشته تا حال برای ان زحمت کشیده و رنج برده و جان داده اند ، که اگر قدری در تاریخ بنگرید نگاه منتظر و نگران آنان را در طول هزاره ها تا کنون نسبت به خودمان حس خواهیم کرد ، اما امروز بهتر است از خودمان بپرسیم ما برای وطن چه کرده ایم ؟ که اگر غیر این فکر کنیم و عمل نماییم مطمئنا فرزندانی بی لیاقت برای حفظ و نگهداری از سرزمین پدری و مادری و مردم کشورمان خواهیم بود که اینرا با قدری مقایسه با رفتار و کردار فرزندان کشورهای پیشرفته امروز دنیا ( آمریکایها ، چینیها ، هندیها ....) و پدران و مادران گذشته سرزمین پر شکوه خود میتوانیم بفهمیم و درک کنیم , که ما هیچ رنجی نبرده اما انتظار گنج داریم ؟!
اما در مورد مهاجرت که فرمودید این امری است اجتناب نا پذیر که بسیاری از جوامع انسانی بدلائل مختلف همواره از جائی به جای دیگر کوچ یا مهاجرت کرده و میکنند البته شرایط ایران قدری متفاوت با دیگر کشورهاست چون به خاطر در دسترس بودن فلات ایران برای اقوام ساکن در دیگرکشورهای همسایه و دسترسی همیشگی آنان به ایران در طول تاریخ با اشکال مختلف مهاجرت ( جنگ ، تبعید ، ..) به داخل ایران مواجه بوده ایم که البته همان مهاجران دیروز ، امروز جزو جدایی ناپذیر خانواده بزرگ ایرانیان ساکن در فلات ایران زمین هستند .
باید بپذیریم همه آنانی که دل در گروعشق به میهن ایران دارند لاجرم ایرانی اند و حتما برای ایران کمتر از من و شما ارزش قائل نیستند ، همچنانکه دیدیم در حمله و تجاوز ارتش عراق به ایران که با کمک و همراهی بسیاری از کشورهای عربی و حتی غربی در شهریور ۱۳۵۹ صورت گرفت ابتدا این اعراب ایرانی هموطنمان بودند که به مقابل با دشمنان متجاوز به این سرزمین برخاستند و سپس دیگر هممیهنانمان از ترک و لر و کرد و بلوچ و ترکمن و خراسانی و مازنی و گیلک و ... مسیحی و ارمنی و یهودی و زردشتی و .. همه اقوام ایرانی جدای از تفاوتهای قومی ، فکری , اعتقادی و حتی سیاسی در برابر بیگانگان متحد شدند و به دفاع پرداختند.
در انتها باید یاداوری کنم بعضی از دوستان که بخاطر نارواییها و ناحقی هایی که دیده اند گناه آنرا بگردن بوم و بر ایران انداخته , همه را به فحش و هتک حرمت میگیرند و براحتی به همه ارزشهای ایرانی مان میتازند نباید فراموش کنند که اگر تا آخرعمر هم دوراز وطن در خاک بیگانه مهمان شوند و بسر برند هیچگاه نخواهند توانست آنجا را چون خانه خویش ایران دوست بدارند .
پیروز و سربلند باشید
تشکر کنندگان:
وطن یعنی همه دنیا ................. تصور کن تو میتونی بشی تعبیر این رویا Smile
تشکر کنندگان: usa.lover ، User ، یه مهاجر
(2010-07-19 ساعت 12:03)babak2010 نوشته:  شما نوشته های منو تیکه تیکه میکنید( که این اصل سانسور و تهمت زنی به شیوه غیر اخلاقی و نادرست است ) تا شاید با بافتن آسمان و ریسمان چیزی که بتوانید با اون منو محکوم به نژاد پرستی و کهنه پرستی ! کنید بیابید اما دریغ که نمیخواهید بپذیرد که منطق و استدلال بر پایه عقل بنیانگذاری شده و من تنها بر این اساس با شما صحبت کردم و مانند شما قصد از میدان بدر کردن طرف گفتگو را نداشته و ندارم.
باز هم تاکید میکنم ایرانیان مردم با فرهنگ با سابقیه تمدنی چند هزار ساله هستند( بر خلاف آمریکاییان تنها با ۳۰۰ سال ! و دو ملت روس و انگلیس که هر دو کمتر از ۹۰۰ سال است که بعنوان ملت متولد شده اند که همان ۹۰۰ سال را آنچنان جشن میگیرند و به خود میبالند که ما ایرانیان با ۹۰۰۰ سال سابقه تمدن و شهر نشینی بر خود نمیبالیم و اخیرا هم که میخواهیم به خواست افراد وطن ستیز بیگانه پرستی مانند آقای جهانبگلوها به خاطر پوسیدگی تاریخ و فرهنگمان آنرا دور بریزیم !؟
عنوان میکنید که ما چه کرده ایم یا آنها هم اکنون بسیار پیشرفته هستند و ما چون اینگونه پیشرفتی نداشته ایم لابد تقصیر این تاریخ کهنمان است !؟ که ما اینچنین شدیم ,علاوه بر اینکه ناراحتی شما نشان از وابستگی و پیوندتان به این خاک را دارد ، اما نباید فراموش کنید که علت این پریشانی از کجا سرچشمه میگیرد ؟ که اگر بخواهیم به ریشه ان بیشتر دقت کنیم میبینیم که چنانچه امروز برغم کاستیها و ضعفها , کشوری بنام ایران داریم نتیجه زحمات کسانی است که در گذشته تا حال برای ان زحمت کشیده و رنج برده و جان داده اند ، که اگر قدری در تاریخ بنگرید نگاه منتظر و نگران آنان را در طول هزاره ها تا کنون نسبت به خودمان حس خواهیم کرد ، اما امروز بهتر است از خودمان بپرسیم ما برای وطن چه کرده ایم ؟ که اگر غیر این فکر کنیم و عمل نماییم مطمئنا فرزندانی بی لیاقت برای حفظ و نگهداری از سرزمین پدری و مادری و مردم کشورمان خواهیم بود که اینرا با قدری مقایسه با رفتار و کردار فرزندان کشورهای پیشرفته امروز دنیا ( آمریکایها ، چینیها ، هندیها ....) و پدران و مادران گذشته سرزمین پر شکوه خود میتوانیم بفهمیم و درک کنیم , که ما هیچ رنجی نبرده اما انتظار گنج داریم ؟!

همونطور که می بینین در نقل قولها صحبتهاتون رو تیکه تیکه نکردم بلکه فقط بخشهائی که مدنظرم بود پررنگ کردم چون جس کردم شما خیلی جاها یادتون رفته بود از چه عباراتی برای کشورا استفاده کردین و با اطمینان همه اونو رو رد کرده بودین

این نهایت افتخار برای یه سرزمین 300 ساله ست که امروز از یه تمدن چند هزار ساله پیشی گرفته و اتفاقا همین تاریخ درخشان باید باعث شرمندگی ما باشه.که از کجا به کجا رسیدیم!! و اروپا و امریکا نوپا چطور در عرض چند قرن به چنین پیشرفتی دست پیدا کردن

من برای وطن چه کردم؟خب از اونجائی که خوبیهای تاریخی مون رو اینجا به پای خودمون می نویسیم و با افتخار ازش یاد می کنیم اجازه بدین منم همین کارو بکنم.پدر من به اندازه کافی حتی خیلی خیلی بیشتر از کافی برای وطن کرد و مطمئن باشین اگه مثل خیلی از دوستان خودش کشته شده بود همین وطن عزیز یه حالی هم از من نمی پرسید....پس این از نمونه کارهائی که مردم برای وطن کردن و وطن هیچ نکرد ضمن اینکه من در همون وطن عزیز همیشه سعی کردم همه عرفهای رنگ و وارنگ رو بعنوان قانون!!!! رعایت کنم اما نمیدونم چرا همیشه یه بهونه ای برای توهین وجود داشت؟من فرزند همون وطن بودم باور کنین از مریخ نیومده بودم و بیگانه ای خطرناک نبودم......... من در ایران باستان دوره کوروش که به هر تفکر و تمدن و مذهب و ملیتی احترام میذاشت زندگی نمیکنم که خاطره خوش از این وطن داشته باشم و بهش ببالم .من به ایرانی بودنم افتخار میکنم ولی به وضعیت فعلی کشورم خیر.ضمنا تلاش میکنم که مثل یه ایرانی واقعی رفتار کنم تا حداقل طرزفکر اطرافیانم رو در مورد ایرانیان تعدیل کنم چراکه اگه بخوام پیشینه طولانی و درخشان کشورم رو تو سرشون بکوبم و تمدن نوپاشون رو بهشون یاداوری کنم این کار بنظرم عین نژادپرستی ست و دقیقا نتیجه ای عکس اونچه که همه ما در آرزوش هستیم (سرافرازی و اثبات فرهنگ بالای ایرانی) حاصل میشه.

کاش وطن فقط آب و خاک بود که اونجوری همه می پرستیدنش.مهم اینه که وطن.........بگذریم! اینم از هزاران خوبیهای وطنه که برای حرف زدن باید بین هزار کلمه یه نصفه کلمه رو بنویسی تا مبادا به برگ گل بربخوره!

خوشحالم در نهایت دقیقا به همون نقطه بحث رسیدین که مدنظر من بود.......ما در مقابل تلاشهای اجدادمون برای این تاریخ درخشان و حفظ اون چه کردیم........وقتی تاریخ امروز ما معکوس شده من نوعی به چی میتونم ببالم؟ به همه پس رفتهائی که بعد از دوران طلائی ایران شکل گرفت؟
تشکر کنندگان: laili ، seravin ، kianoush ، User ، usa.lover ، ADONIS ، b!ta ، aazitaa
(2010-07-19 ساعت 16:53)frozen mind نوشته:  اما امروز در حالي كه در مهاجر سرا پرسه مي‌زدم به مطلبي از شما برخوردم كه سخت متعجبم كرد. شما در تاريخ 24 دسامبر 2009 در خلال تعريف و تمجيد از نژاد ايراني و نورديك كه صداي رسا و محكم و چانه و آرواره ي قوي و قدرت انديشه و هوش بالايي دارند، نوشته ايد:

(( اگر دقت كنيد صداهايي كه در زبان تازي به كار مي رود، مخلوق حنجره ي تكامل نيافته ي تازيان است و از اين روي بيشتر به غرش حيوانات شبيه است تا آواي آدميان !!))

آيا اين مصداق بارز نژادپرستي نيست؟!

عنوان تاپیک رو یادم نمیاد اما خاطرم هست که درباره مبحث زبان شناسی بوده ! و اون متن رو من با ذکر منبع از سایتی http://iranebastan.pib.ir/111202/ عنوان کردم برای پاسخ به یه پرسش دیگه (علت تیره شدن نژاد آریائی در برخی مناطق)نه طبق فرمایش شما تعریف و تمجید از نژاد ایرانی
هرچند این توصیف از زبان عربی و چند زبان دیگه مثل مغولی که واضح نیست و غرش بسیار دارد پربیراه نیست که این ضعف یا پستی ملیتی رو اثبات نمیکنه بلکه فقط بیانگر خاصیت زبان اون منطقه ست .البته من بی احترامی در عبارت غرش حیوانات هم نمی بینم چون من دنیا رو از زاویه ای بسیار متفاوت نگاه میکنم و برخلاف اغلب مردم که بشر رو اشرف مخلوقات و سایر موجودات رو پست میدونن چنین طرزفکری ندارم.
ضمن اینکه من کسی رو محکوم به نژادپرستی نکردم.من کلا اهل قضاوت کردن نیستم اما این خاصیت فارومهای فارسیه وقتی هر کس میاد نظر خودش رو میگه این برداشت پیش میاد که طرف یا داره نظرش رو تحمیل میکنه یا دیگران رو بازخواست....من در طول این تاپیک فقط حرفم این بود که تاریخ رو باید بخاطر سپرد و ازش درس گرفت و به پاس زحمات گذشتگانی که این تاریخ رو برامون رقم زدن اونا رو الگو قرار داد نه اینکه فقط پز تاریخمون رو بدیم یا همه بدبختی های امروزمون رو گردن این و اون بندازیم
در پایان ازتون میخوام پست اخر من در تاپیک زیرو بخونین و در اونجا بهم بگین اون برداشت من به معنای نژادپرستیه؟
http://mohajersara.com/showthread.php?tid=1922&page=5
تشکر کنندگان: ADONIS ، usa.lover ، seravin ، frozen mind ، aazitaa
شیما خانم حقیقت محض رو فرمودند و هیچگونه نژادپرستی نیست!

همه این رو میدونند که بدترین صدا و بدترین لهجه از آن اعراب است! این حقیقتی است انکار ناپذیر!

پس حقیقت، صرفاً نژاد پرستی تعریف نمیشه!
درست میگم؟
تشکر کنندگان: یه مهاجر
(2010-07-19 ساعت 17:05)usa.lover نوشته:  شیما خانم حقیقت محض رو فرمودند و هیچگونه نژادپرستی نیست!

همه این رو میدونند که بدترین صدا و بدترین لهجه از آن اعراب است! این حقیقتی است انکار ناپذیر!

پس حقیقت، صرفاً نژاد پرستی تعریف نمیشه!
درست میگم؟

منم انتقاد از زبان رو نژادپرستی نمیدونم.مثل اینه که بگیم چون افریقائی ها شبیه به میمون هستن هر کس این حرف رو به زبون بیاره نژادپرسته و منظورش اینه که یه افریقائی در حد یه میمونه؟
حتی زبان سوئدی هم بسیار شبیه زبان عربیه و خیلی از کلمات از ته حلقشون بیان میشه و همیشه من با دوستام اینجا شوخی میکنم که شما چقد کالری مصرف می کنین یه کلمه تلفظ کنینBig Grin
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
به نظرم بحث کردن اصولی دارد که متاسفانه رعایت نشدن آنها باعث می شود که بحث بارها و بارها از مسیر خود خارج شود و نتوان از آن نتیجه گیری کرد و گفتاری که بر پایه ی تعصب و برچسب زدن بر دیگران و تناقض باشد جز یک بحث فرسایشی چیزی را به دنبال ندارد.

زدن برچسب بیگانه پرست و وطن ستیز به یک شخص سعی در تخریب اوست نه نقد گفته های ایشان.از آقای جهانبگلو در این تاپیک فقط نقل قول شد پس باید در مورد قول ایشان نظر داده میشد نه بیشتر!این روش که با تخریب یک شخص صحبت های او را زیر سوال برد برعکس تصور عده ای جوابگو نیست!

و اما منصور خواندن خود نشان از اعتماد صد در صدی داشتن به گفته های خود است و امروزه این را جزء تعصب چیزی نمی خوانند.اعتدال شرط یک گفتار سالم است.

و اما پرسیدن سوالی مانند: بهتر است از خودمان بپرسیم ما برای وطن چه کرده ایم ؟ از طرف کسی که قصد مهاجرت دارد کمی غریب به نظر می آید.هر چند هم دلایل مهاجرت قانع کننده باشد اما کسی که آنقدر وطن پرست باشد حتما متوجه هست وطن در چه شرایطی بیشتر به او نیاز دارد وآیاجای خالی دادن در همان موقع کمی وطن پرست بودن آن شخص را زیر سوال نمی برد؟

در بحث نباید مغلطه کرد کسی که مغلطه می کند دو حالت دارد یا پاسخ در خوری ندارد با پیچیده کردن موضوع سعی دارد افکار را منحرف کند تا ضعف خود را بوشاند یا اینکه دانش آن بحث را ندارد و آداب مباحثه را نمی داند.

راستش من همچنان قصد وارد شدن به بحث را ندارم و نداشتم ولی به واسطه ی نقل قولی که از آقای جهانبگلو داشتم و کم لطفی یکی از دوستان بر خودم لازم دیدم که باز چند نکته را عنوان کنم.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، laili ، seravin ، shahram1347 ، mahdis ، User
نگاه ایرانیان به زبان عربی پیش از وابستگی به اعتقادات مذهبی بیشتر ریشه درحافظه ایرانیان نسبت به رویداد های تلخ تاریخی بین ایران و اعراب دارد .
زبان عربی که پیشینه اش به زبان های سامی ( آرامی ، آشوری ، بابلی ، یمنی ، سومری و کلده ای و ... ) میرسد , تاریخچه ای بسیار طولانی در اتفاقاتی که منجر به شکل گیری آن شده را در خود جمع نموده است.
گویش عربی به خاطر قرار گرفتن ناحیه شبه جزیره عربستان در مدار گرم و خشک آسیا گذشته از ترکیبی که از آواها و هجاهای زبانهای تشکیل دهنده ان دارد بیشتر بخاطر هوای گرم ، گویش این زبان در بیان با تشدید و تاکید کلمات همراه شده که همین شرایط اب و هوایی در شکل گیری فرم بیانی ان نقش عمده ای بازی کرده است و از این بابت به دیگر زبانهای باستانی ( زبانهای آفریقایی و مناطق گرم وخشک استوایی ..) در نقاط گرم و خشک کره زمین نزدیک و شبیه میباشد .
اما ترکیب این زبان با دیگر زبانهای همسایه نظیر ایرانی ، ترکی ، آفریقایی .. باعث نزدیکی ان در گویش به این زبانها شده است .
زبانی که ما ایرانیان هم اکنون با ان صحبت میکنیم نیز همانند زبان عربی دچار تغییرات عمده وتاثیر پذیرش لغآت و دستور زبان از دیگر زبانهای مهمان نظیر مغولی ،عربی ، هندی ، روسی و حتی لاتین شده است از اینرو نمیتوان دقیقا آنها را از هم جدا و تفکیک نمود .
زبان عربی کاملترین دستور زبان در میان دیگر زبانهای دنیا را بعد از زبان فرانسوی دارا میباشد.
لازم به یاداوری است که هر زبانی شرایط تکاملی خاصی را باتوجه به موقعیت آب و هوایی و جغرافیایی انسانی طی نموده ودارای مشخصات فیزیکی خاص منحصر به خود بوده و زبانها یا گویشهای انسانی در مناطق دیگر کره زمین جدای از تاثیر پذیری زبانهای مهمان فرم گویشی کاملا متفاوتی را با توجه به اقلیم و طبیعت ان ناحیه را در خود ایجاد کرده و به تکامل رسانده است.
تشکر کنندگان: Hossein81 ، frozen mind ، mahdis
جالب اینجاست که بعضی از محققان معتقدند که در واقع زبان عربی از زبان فارسی اشتقاق گرفته شده!
در حقیقت اعراب حرف زدن را از پارسی زبانان و دیگر زبانها یاد گرفتند و به همین دلیل یک زبان کامل شده!
حتی از نظر لغوی، بیشترین لغات در عربی هست!
اما متاسفانه لهجه شان تهوع آور است و باید بعد از 5 دقیقه صحبت با یک عرب، 30 دقیقه از زمانتان را به رفتن به توالت اختصاص بدهید!
بهترین تلفظ عربی هم در مصر هست که بسیاری از تلفظهای زشت و زننده را اصلاح کردند!
تشکر کنندگان: ADONIS ، mahdis

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان