کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
به پارسی بودن خود افتخار کنید!
(2010-07-19 ساعت 17:51)b!ta نوشته:  سلام دوستان
به نظرم بحث کردن اصولی دارد که متاسفانه رعایت نشدن آنها باعث می شود که بحث بارها و بارها از مسیر خود خارج شود و نتوان از آن نتیجه گیری کرد و گفتاری که بر پایه ی تعصب و برچسب زدن بر دیگران و تناقض باشد جز یک بحث فرسایشی چیزی را به دنبال ندارد.

زدن برچسب بیگانه پرست و وطن ستیز به یک شخص سعی در تخریب اوست نه نقد گفته های ایشان.از آقای جهانبگلو در این تاپیک فقط نقل قول شد پس باید در مورد قول ایشان نظر داده میشد نه بیشتر!این روش که با تخریب یک شخص صحبت های او را زیر سوال برد برعکس تصور عده ای جوابگو نیست!

و اما منصور خواندن خود نشان از اعتماد صد در صدی داشتن به گفته های خود است و امروزه این را جزء تعصب چیزی نمی خوانند.اعتدال شرط یک گفتار سالم است.

و اما پرسیدن سوالی مانند: بهتر است از خودمان بپرسیم ما برای وطن چه کرده ایم ؟ از طرف کسی که قصد مهاجرت دارد کمی غریب به نظر می آید.هر چند هم دلایل مهاجرت قانع کننده باشد اما کسی که آنقدر وطن پرست باشد حتما متوجه هست وطن در چه شرایطی بیشتر به او نیاز دارد وآیاجای خالی دادن در همان موقع کمی وطن پرست بودن آن شخص را زیر سوال نمی برد؟

در بحث نباید مغلطه کرد کسی که مغلطه می کند دو حالت دارد یا پاسخ در خوری ندارد با پیچیده کردن موضوع سعی دارد افکار را منحرف کند تا ضعف خود را بوشاند یا اینکه دانش آن بحث را ندارد و آداب مباحثه را نمی داند.

راستش من همچنان قصد وارد شدن به بحث را ندارم و نداشتم ولی به واسطه ی نقل قولی که از آقای جهانبگلو داشتم و کم لطفی یکی از دوستان بر خودم لازم دیدم که باز چند نکته را عنوان کنم.
اسرار ازل را نه تو دانی و نه من ... زین حرف معما نه تو خوانی و نه من ..
هست در پس پرده گفتگوی من و تو ... چون پرده بر افتد نه تو مانی و نه من ..
آقای کیانوری رهبر حزب توده در سخنرانیهای حزبی برای لجن پراکنی بر علیه رهبر و پیشوای نهضت ضد استعماری مردم ایران دکتر محمد مصدق از عین عبارتی که جهانبگلو بکار میبرد، استفاده می نمود و او و ایرانیان وطن دوست را به کهنه پرستی ، خرافه پرستی و .. متهم مینمود که با دیدن عبارات بکار برده شده توسط ایشان جای شکی نماند که آقای جهانبگلو بر همان راهی که اسلافش در حزب توده پای نهادند قدم گذارده و به همان قبله گاه نماز میگذارند لذا برخود دیدم تا آبشخور گفتار ایشان را بهتر بنمایانم .
پیشتر گفتم که داشتن گرین کارد یا هر چیز دیگری از این دست ، به معنی ترک و جلای وطن نیست ، بمعنای دشمنی با پیشینه و هویت تاریخی کشور ایران نیست ! ( چیزی که نه ربطی به موضوع مورد بحث دارد ! و نه میتواند دستمایه ای برای کمک و نشان دادن حقانیت شما باشد ) ..
(((وآیاجای خالی دادن در همان موقع کمی وطن پرست بودن آن شخص را زیر سوال نمی برد؟ )))
از کدام موقع سخن میگویید ؟ شما چه منظوری دارد ؟ من از چه چیزی جای خالی داده ام که چنین بی پروا من را متهم میکنید ؟! آیا جنگی در کار بوده که من از ان میخواستم بگریزم ؟ و آیا وطن پرست واقعی در نظر شما کسی است که در چهار چوب جغرافیایی کشورش باید از ان دفاع کند و لاغیر ؟ ؟ جای بسی تاسف است که اینچنین با بی انصافی و بی منطقی وطن دوستی هم میهن خود را تخطئه میکنید ؟!
(((در بحث نباید مغلطه کرد کسی که مغلطه می کند دو حالت دارد یا پاسخ در خوری ندارد با پیچیده کردن موضوع سعی دارد افکار را منحرف کند تا ضعف خود را بوشاند یا اینکه دانش آن بحث را ندارد و آداب مباحثه را نمی داند)))
ممکن هست بفرمائید کدام مغلطه ؟ مگر نه اینکه من همه جوابهایتان را دادم ؟ حال کجای این صحبتها به نظر شما پیچیده بود !؟ که با سعی کردن افکار سرکار را منحرف نموده ام ؟!؟ من که بسیار سلیس و دقیق و با وسواس جواب حرفهای بی سر و ته شما رو دادم ! شما حداقل لطف کنید و یک بار مطالبم رو مطالعه و بعد با دانش آداب مباحثه ای که در محضر اساتید فکریتان فرا گرفته اید مقایسه بفرمائید ، تا ببینید یک دهم یا صدم من از استدلال ، منطق ، و عقل و خرد در نگارش پیروی کرده اید یا نه ؟؟؟
واقعا انسان با دیدن افرادی مثل شما پی به ارزش وجودی لغاتی مانند سفسطه باز در ادبیات غیر کلاسیک می برد که شما آن را در حد بسیار بالایی فرا گرفته ید .
امیدوارم ایران فرزندانی چون شما در دامنش نپرورد که آب و آبروی هر چه ایرانی است رو با یک چنین بیمایگی در دانش و اخلاق و معرفت میبرید و بر باد فنا میدهید .
اما منصور , نشان شرف هر وطن پرست ایرانی است که در برابر سیل ناحقی و ناروایی که با نجواها و زمزمه های بد اندیشان بیگانه پرست بر میراث میهن کهن اش میرود به مقابله بر میخیزد ، ایران هر چه که باشد زادگاه و خاستگاه من است و جز این از من مباد که با دشمنانش از در صلح و دوستی و مهر و آشتی در بیایم .
تشکر کنندگان:
عجبا که شما فقط حرف خودتون را می زنید و استدلال های سلیقه ای به کار می برید!
از ادبیاتتون تعجب می کنم از یک طرف شعر خیام و از طرفی کلماتی مانند خائن و لج..پرا...وآبشخور افکارو...!!!
دوست گرامی نظر من این بود افکار را نقد کنید نه اشخاص و سابقه ی آنها را.من زیاد آقای جهانبگلو را نمی شناسم(در حد چند نوشته و ترجمه از ایشان) اما از آن نقل قولی که از ایشان گذاشتم خوشم آمد.همین.
من دیگه سکوت می کنم زیاد علاقه مند به بحث یکطرفه نیستم.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: laili ، seravin ، User
دوستان عزیز، در به کار بردن کلمات محتاط باشید.در بیشتر مواقع خواننده ی پست شما، نمی تواند احساسات شما را در پست هایتان ببیند. دلیلش این است که نوشته های اینترنتی نمی توانند احساسات را دقیقا منتقل کنند. (برای همین صورتک ها بوجود آمدند.)
بنابراین برای اینکه از بحث خود به نتیجه برسیم خواهش می کنم حریم خوانندگان را در نظر بگیرید هنگام نوشتن پست های تان.

هیچ کس حتا یک ذره در میهن دوستی و میهن پرستی همه ایرانیان ( هر جا که باشند) شکی ندارد. اما تفاوت دیدگاه باعث می شود که مثلا فرد ایکس از نظر فرد ایگرگ وطن فروش باشد، اما در عین حال از نظر فرد زد فوق العاده وطن پرست و عشق ایران.

من بیش از یک سال است که در یک انجمن در یک سایت اینترنتی عضو هستم. نزدیک به بیست نفر (عمدتا آمریکایی، انگلیسی، آلمانی اسکاتلندی و ایرانی-آمریکایی) در آن حضور دارند. در این یک سال و اندی بحث های بسیار تندی برسر این دست مسایل پیش آمد اما هیچگاه ندیدم فردی به فردی دیگر اتهام بزند، توهین کند و یا قهر کند و بازی را به هم بزند.
این را هم بدانید از نظر تحصیلات دانشگاهی هم هیچکدام بالاتر از من نیستند.

فکر می کنم مشکل عمده ای که ما ایرانی ها داریم (غریبه بینمون نیست همه ایرانی هستیم اینجا) این است که تساهل نداریم و فکر می کنیم فقط دیدگاه من درست است.
درحالیکه هدف از راه اندازی این سایت و این تالار ها کمک به گسترش آگاهی هموطنان است، نباید این گمان را داشته باشیم که اگر تاپیکی در مورد مثلا همین "به پارسی بودن خود افتخار کنید" ایجاد شود دیگران جواب یک سوال را نمیدانند و ما باید آنها را ارشاد کنیم.
اینجا وزارت ارشاد نیست. قصد از اینگونه تاپیک ها ابراز نظر خود و شنیدن نظر دیگران است. اگر موافق، که اصولا بحثی پیش نمی آید، و اگر مخالف، باید دید چه چیزی باعث شده تفاوت ایجاد شود. و اینجاست که ما آگاهی امان را بالاتر می بریم.
بار دیگر خواهش من دعوت به تحمل عقیده مخالف و تساهل است.

عذرخواهی مرا پذیرا باشید که در میانه بحث داغ شما، پست دادم.
من گرچه شرکت نمی کنم اما مشتاقانه خواننده نظرات شما هستم.
با احترام فراوان
یوزر
تشکر کنندگان: frozen mind ، Hossein81 ، یه مهاجر ، shahram1347 ، b!ta ، mahdis ، aazitaa
دین مذهب نژاد و ایرانی بودن اصلا مهم نیست انسان بودن مهم هست که فعلا در ا ی ر ان انسانیت وجود ندارد ح ک و م ت متحوش بهتر از این نمی تواند جامعه را بسازد
تشکر کنندگان: Hossein81 ، ساشا ، frozen mind ، usa.lover ، wushu kung fu ، mahdis
فروزن عزیز ممنون
اما من جایی زندگی میکنم که 90% جمعیتش را اعراب تشکیل میدهند!
خوشبختانه ما هر روز با این انسانهای(؟) نازنین سر و کله میزنیم و جالب اینجاست این موجودات برای مسخره کردن همدیگر،به هم میگویند : عجب عربی هستی ها!!! Big Grin
حتی یکی از دوستان اعراب من ( واقعاً انسان واقعی هست ) برای شوخی کردن،با لهجه عربی صحبت میکنه! Big Grin
البته بد هم نیست! کسی نمیتونه منکرش بشه! بسیار هم خوبه! آدم کلی میخنده و این هم یکی از منفعت هاش میتونه باشه!

همونطوری که مانای عزیز فرمودند، انسان باید انسان باشد!
من ضد اعراب نیستم، چون دوستان عربی دارم که تابحال همانندشان را در بین ایرانی ها ندیدم!
ولی وقتی حرف از اکثریت میشه، من همیشه میگم اعراب بیشترین تعداد ^%$# را نسبت به جمعیتشان دارند!
البته بعد از ایرانی ها!
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، frozen mind ، یه مهاجر ، mahdis
در همه ی جامعه ها خوب و بد وجود داره مهم نیست بگیم این اینجوری اون اونجوری...........
.
.
.
.
.
.
.
.
مهم این که ما انسان باشیم و به کسی کار نداشته باشیم و به جای درست کردن دیگران ابتدا خودمون رو درست کنیم

موفق باشید
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، usa.lover ، User ، frozen mind ، Hossein81 ، mahdis ، babak2010
هموطن عزیز!
من پاسخی به این همه توهین شما نمی دهم و قضاوت را به عهده ی دوستان می گذارم.
ویرایش پست شما مربوط به امروز است همان قسمتی که بنده را مورد لطف قرار دادید!
تشکر کنندگان:
(2010-07-20 ساعت 17:31)b!ta نوشته:  هموطن عزیز!
من پاسخی به این همه توهین شما نمی دهم و قضاوت را به عهده ی دوستان می گذارم.
ویرایش پست شما مربوط به امروز است همان قسمتی که بنده را مورد لطف قرار دادید!

یعنی چی؟
تشکر کنندگان:
(2010-07-18 ساعت 14:30)@Š!M نوشته:  
(2010-07-18 ساعت 11:30)hassanrouhi نوشته:  سلام. عزيز برادر افغان ها رو جدا نمي دوني چرا بدمون مياد؟ تابلو ديگه. بدبخت گننده ي جوان هاي ايران به نظرت كدوم كشوره؟(اعتياد). نگين كه اختيار دست خود ادمه و به اونا ربطي نداره كه كاملا حرف بي خوديه.
نمي دونين كه چرا ما با عراقيا بديم؟(البته الان ديگه اقايون سنگ تموم دارن مي ذارن واسشون!!!)
نمي دونم شما سنت چقدره و ايا به زمان جنگ قد ميده يا نه يا اصلا چيزي برات تعريف كردن يا نه!! همون برادر هاي عراقي بودن كه خرم شهرو به خونين شهر تبديل كردن.همون عزيز هاي عراقي بودن كه روي ابادان و حلبچه بمب شيميايي ريختن. شما تا حالا بچه اي كه شيميايي شده رو از نزديك ديدي كه حس هم نوعيت گل كرده؟ مي فهمي شيميايي شدن يعني چي؟ مي فهمي هر شب خون بالا اوردن يعني چي؟ كدوم كشور بود كه اين همه جوان هاي ايراني رو به خاكو خون كشيد؟ مردم كدوم كشور بودند كه به زنها و دختر هاي حتي 15ساله ايراني هم رحم نكردنو بهشون ت.ج.ا.و.ز كردن؟ بعدشم گردن بريده و تو چاه؟
اصلا گاهي اوقات فكر ميكنم خدا هم تلافيه ايرانو رو سر عراقي ها در اوورده! من به شخصه وقتي تو اخبار ميبينم كه تو عراق چند نفر بخاطر منفجر شدن بمب مردن از خوشحالي بال در ميارم.
اره عزيز.اگه يه خورده عميق تر فكر كني مي فهمي كه چرا عراق جنگ زده اخ!!!!
حالا واقعه جنگي كه 300سال پيش بين ايران و افغانستان رخ داد و اتفاقاتي كه اونجا افتادو ايشالا خودتون ميدونين و البته دمه نادر شاه گرم كه همه شونو لتو پار كرد.
ما الان يه تاريخي داريم كه بهش افتخار مي كنيم.نسل هلي 1000سال ديگه چي دارن كه افتخار كنن؟ (دور از جون اين جمع!!) يه عده كف خارج؟ در ضمن adonisجان اگه بخوايم اين طوري فكر كنيم پس كلا كل دنيا 15رگه ميشن ديگه. اگه عربها 500سال پيش اومدن و به قول شما كارايي كردن .ايراني ها هم 1500ساله پيش رفتن يه جاهايي از جمله خدمت عرب هاي عزيز و يه كارايي كردن؟
پس قبل اينكه ما عرب بشيم اونا فارس بودن!!!!(البته اگه بخوايم از استدلال شما استفاده كنيم)
يه چيزي كه تو اين مدت تو اين سايت عضو شدم فهميدم اينه كه چرا اينقدر سنگه خارجي هارو به سينه ميزنن.همش فكر ميكنن ايران همش بده و هرچي اونجا هست خوبه.ارزوي موفقيت براي همه
باي

صحبتهای شما واقعا خیلی سطحی و در حد بحث نیست فقط برای اینکه پرسش هاتون رو بدون پاسخ نذارم....شما در حال محاکمه این و اون برای بدبختی های کشورتون هستین.افغانستان ال کرد عراق بل کرد !!!! با قاطعیت میگم همه چی دست خودمونه.چرا خود افغانها به اندازه ایرانی ها معتاد ندارن ؟
محض اطلاع شما عرض کنم که کودکی من 8 سال تمام هدر شد چراکه پدر من تمام طول جنگ رو روی ناوها در خلیج فارس بسر میبرد و چه بسا شاید مثل خیلی های دیگه کشته میشد و آب از اب تکون نمیخورد پس من دلیل محکم تری برای کینه داشتن دارم اما کینه از چه کسی؟ از مسبب اصلی ،نه اون کسی که در ظاهر مقصر بنطر میاد و دوست داشتن مقصر جلوه بدن.....پدر من در دولتی جنگید که هیچ نقشی در آموزش و ارتقای اون نداشت و هیچ هزینه ای براش نکرده بود و در اینده هم نکرد اما نه بخاطر مشتی احمق بلکه فقط بخاطر مردمش انجام وظیفه کرد که البته من خیلی وقتا فکر میکنم خیلی از این مردم لایق نیستن و کاش پدر من و امثال پدر من نبودن تا برخی می دیدن چه بر سر ایران می اومد.برخلاف اونچه هم که در فیلمهای حماسی به خورد ما میدن کسائی که برای ایران جنگیدن مشتی نوجوون بسیجی نبودن که 100 تا خمپاره می خورن اما خم به ابرو نمیارن و با لبخند اشهدشون رو میگن.خیر غالب این افراد ارتشی های آموزش دیده و بسیار کارآمد بودن که اینم از نقشه های عزیزان برای پاکسازی چنین ارتش مدرنی بود تا بعد بتونن نیروهای خودشون رو جایگزین کنن تا مبادا خطری از طرف ارتش تهدیدشون کنه وگرنه کجای دنیا هزار مدل ارتش با نامهای مختلف شما می بینین مگر در کشورائی که..........(پس نفرمائین عراقی دشمنه عرب دشمنه انگلیسی دشمنه،دشمن در چند قدمی شماست)راستی نفرمودین جنگ تحمیلی !!!!! رو انگلیس ها راه انداختن یا عراقی ها ؟؟؟ جواب شما :هیچ کدام....جنگ رو پافشاری احمقانه عده ای برای تصاحب قدرتی که بدجور برای قد و قواره شون گشاد بود راه انداختن و در این جنگ کلی از نیروهای ارزشمند دوره دیده از دست رفت...ارتشی های دوره دیده در ایتالیا و امریکا و انگلیس کجا و ارتشی های دوره دیده در...................کجا...بجای اینکه مثل یه قاضی بدون پرونده انگشت اتهام به طرف این و اون بگیرین چراها رو پیدا کنین....همه کشورا جنگ رو تجربه کردن اما فقط 5 کشور در دنیا جنگ شیمیائی رو تجربه کرده!!! این سوال برانگیز نیست براتون؟؟؟ ....ژاپنی که هر سال واقعه هیروشیما رو به دنیا یاداوری میکنه چرا به دنیا نمیگه جه نقشه ای در سر داشته و در جنگ با امریکا چه کرد که اون بلا سرش اومد؟ شرمنده که من مثل شما عمیق فکر نمیکنم تا کینه های بی فایده 5000 ساله رو با خودم یدک بکشم اما شک نکنین جنگ رو بعنوان دختر یه نظامی خیلی بهتر از شما تحلیل میکنم.حالا باز با افتخار بشین و بگو من از عراقی متنفرم از افغانی متنفرم.اگه جوونای مملکت کمی از مغرشون استفاده میکردن به سمت اعتیاد نمیرفتن .اشتباهات و بی فکری های خودمون رو به پای دیگران ننویسیم.بازم تاکید میکنم بجای اینکه به تاریخمون بنازیم کمی مثل اونا عمل کنیم اوضاعمون خیلی بهتر میشه در ایران باستان این کلمات قصار شما اصلا مفهومی نداشته که اون امپراطوری با اون تنوع نژادی بدون جنگ دووم آورد .من در عجبم با این علاقتون به تاریخ چرا دقیقا عکس اون عمل می کنین؟

شما یه کشور نام ببرین که ایرانی جماعت ازش بدش نمیاد؟ یا اینکه باز تاریخ رو شخم میزنین و میگین 10 هزار سال پیش پادشاه فلان کشور اینکارو کرده پس تا ابد دشمنه؟؟؟ من هم بدلیل صدمان جبران ناپذیری که اعراب به کشورم وارد کردن مثل خیلی از ایرانی های دیگه دل خوشی از اعراب ندارم اما آیا این اشتباهات رو میشه به نام همه نوشت؟ در اینکه اعراب همیشه در طول تاریخ بدنبال تهاجم و تسلط بودن هیچ بحثی نیست (هرچند کشورگشائی و گسترش قلمرو از آرزوها و اهداف همه قدرتها بوده و مختص اعراب نیست) اما اونچه اعراب رو با بقیه کشورا متمایز میکنه اینه که هنوز اعراب از تاریخ درس نگرفتن شاید برای اینکه خیلی در جنگها آسیب ندیدن و همچنان طرزفکر خودشون رو از هزاران سال پیش حفظ کردن .....شما وضعشون رو ببینین.نیازی هم به نفرین و ناله برای منفجر شدن چند عراقی از طرف شما نیست چون حماقتهای خودشون گورشون رو میکنه و تا ابد در جنگ بسر خواهند برد و روی ارامش رو نمی بینن و مهم نیست چقد ثروت داشته باشن.متاسفانه ایرانی ها هم کم کم دارن دچار این تفکرات مخرب و بی منطق میشن و از همین الان هم اثار سوئش رو دارین در ایران بخوبی می بینین

(2010-07-18 ساعت 11:57)babak2010 نوشته:  معلوم نیست شما چرا و چگونه به منطق اینچنین رسیده اید اما اگر منظورتان اینست که روزی بشریت در هم ادغام خواهد شد و یک نژاد باقی خواهد ماند ، انهم انسانهایی بدون تفاوت در زبان موسیقی فرهنگ ملیت و هر کس تنها یک نفر باشد انهم بدون هیچ گونه نشانه و مشخصه خاص که انسان بودن او را معین نماید ؟ چرا ؟
روزگاری حاکمان حزب کمونیستی شوروی که تفکرات انترناسیونالیستی را تبلیغ میکردند انسان را موجودی پست و خطرناک میدانستند که باید او را وادار کرد تا از همه علایق و تفاوتهایش بگذرد و همه انسانها به یک شکل در آیند تا بتوان انسانی جهانی ساخت ! و دیدیم که ان فکر چقدر مبتذل و بیمایه بود و عاقبتش چه شد .
من نگفتم با کم رنگ شدن مرزها نژادها ادغام میشن بلکه با پدیده مهاجرت و تکامل ذهنی بشر مفهوم نژادپرستی کم رنگ میشه و کشورای عاقل از جنگ و همه عواملی که باعث جنگ میشه دوری می کنن چون منابع و ثروتها محدود و رو به اتمامه و حتی کشورای ثروتمند هم توان این رو نخواهند داشت که هم به جنگ بپردازن و همه رفاه و امنیت جامعه رو تامین کنن.

تا زمانی که نظام سرمایه داری جهانی به بن بستی که مارکس ( اقتصاد دان آلمانی در قرن ۱۹ میلادی ) در مانیفیست خود به عنوان پایان عصر بهره کشی اعلام کرده نرسد هیچ تضادی قابل حل نبوده و این جنگی که میفرمایید به زبان ساده بین دارا و ندار ، بین فقیر و غنی بین مردم کشورهای تنگ دست با کشورهای ثروتمند همچنان به اشکال گوناگون اعم از جنگهای منطقه یی و کشتارهای دسته جمعی ( دارفور سودان ، رواندا ، بوسنی ، سیرالئون ، چچن ، عراق ، افغانستان ...) و نیز بحرانهای امنیتی _اجتماعی نظیر گسترش گروه های تروریستی ( القاعده ، طالبان که بعد از عملیات تروریستی ۱۱ سپتامبر ابعاد جهانی به خود گرفته اند ) و مهاجرت های سیل اسا به ان کشورها که به وجود آمدن و تعمیق بحرانهای فکری روحی اخلاقی اجتماعی ( قاچاق زنان و کودکان برای کار در مراکز فساد ، فحشا و تنفروشی و نتایج ان که گسترش ایدز ، بیماریهای جنسی(واگیردار ) و روحی و نیز گسترش باندهای جنایتکار و خطرناک مواد مخدر و غیره ادامه پیدا خواهد کرد.
اما معنویات یا تکامل ذهنی انسانها ان چیزی نیست که شما فکر میکنید ! بلکه رشد شعور و آگاهیهای انسانهای مسئول در کشورهای توسعه یافته در درک نتایج تحمیل فقر ، بهره کشی ، استثمار بر کشورها و انسانهای ضعیف و محروم و تلاش برای پایان دادن بر این دوره دردناک خواهد بود .
کشورهای ثروتمند سرمایه داری غربی اکنون به این نتیجه رسیده اند که باید برای رهایی از اینهمه بحران اندکی از بهره کشیهای بیرحمانه نسبت به دیگر انسانهای ساکن بر کره خاکی بکاهند ، که اقدامات آقای اوباما (رییس جمهور ایالات متحده ) در تایید طرح بیمه های تکمیلی برای نیاز مندان در داخل امریکا ( برای ۵۰ میلیون نفر ) و نیز حمایت از طرح صندوق بین المللی پول برای حمایت و پشتیبانی از طرحهای کشاورزی زیر ساختی کشورهای توسعه نیافته برای مبارزه با فقر از این دست میباشد .
تشکر کنندگان:
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت ... که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت .
سانسور یا تحمیل ممنوعیت بر افکار ، آرا ، نظریات گفتار و دیدگاه های افراد تنها میتواند ناشی از تنگ نظری های فکری و ناتوانی علمی انسانها در درک تفاوتهای اینچنینی باشد .
من نه در این سایت بلکه در بسیاری از سایت های دیگر به تبادل فکر و اندیشه پرداخته و البته هر توهین یا بی ادبی که (ناشی از مشکلات فکری افراد در درک افکار دیگران بود ) را که به من شده است را با منطق ، حوصله بجا آورده و هیچگاه از راه ادب و اخلاق خارج نشده علیرغم اینکه در طرف مقابل با اینچنین رفتارهای غیر کلاسیک برخورد نموده ام .
بی شک بسیاری از هتاکیها و اهانتهایی که در این سایت به من شده است و هم اکنون در دسترس دید همگان است را نمیتوان با متن پاسخ نامه وزین و سنجیده ای که من در جواب یکی از هم وطنان بی منطقم که با توهین و تهمت من را مورد لطف بیدریغ قرار داده بودند مقایسه نمود ، اما سانسور و حذف جوابیه من از طرف مدیریت سایت را میتوان نشان از باند بازی ( پارتی بازی) و حمایت از طرف بی منطق در این سایت خبر رسانی قلمداد کرد ، چیزی که امروزه جزو ابتلاات فکری جدایی ناپذیر فرهنگ ایرانیان در آمده است .
امید است که بجای استفاده نامشروع از امتیاز رسانه ای به عنوان ابزار قدرت حتی در این سطح که به گسترش فرهنگ حذف و سانسور برای دست یابی به مقاصد گروهی میانجامد آنرا وسیله ای برای ارتقا فکر و اندیشه همه هموطنان و نه چند نفر با افکار خاص ! قرار داد.
با احترام بابک ۲۰۱۰
تشکر کنندگان:
((((خطاب به یزدگرد سوم آخرین پادشاه ساسانی : من در حیرتم که چگونه لشگریان پا برهنه عرب بر تو چیره شدند.))))
برای آنانی که این فصل از تاریخ ایران را با دقت نخوانده اند:
خسرو اپرویز ( خسرو دوم : ۵۹۰ - ۶۲۸) آخرین شاهنشاه مقتدر سلسله شاهنشاهی ساسانی در پی مرگ کنستانتین امپراتور روم ( پدر همسر خسرو ، ماری ) بدست رقبای رومی اش انجام گرفته بود جنگی را آغاز که به پایان عمر شاهنشاهی ساسانی انجامید .
خسروا پرویز در پی تحریک کلیساهای روم مبنی بر کافر خواندنش بخاطر سب و انکار قدسیت مریم عذرا و فرزندش حضرت عیسی در نشستهای مذهبی بر پا شده در تیسفون ( پایتخت شاهنشاهی ) جنگی را آغاز که ابتدا با حمله پیشدستانه ارتش ایران به فرماندهی ( شهربراز: سردار معروف ایرانی ) ، سوریه ، مصر و فلسطین ( مرکز جهان مسیحیت در آنزمان ) ، تسخیر و صلیب و روغن مقدس مسیحیان که در بیت المقدس نگهداری میشد به ایران آورده شد , نتیجتا از سوی پاپ های اروپا و کلیسای روم فرمان جهاد برای پس گرفتن صلیب داده شد که رومیها با ارتش عظیمی به فرماندهی هراکلیوس با ایران وارد جنگ شدند که در این جنگها خسارات و کشته های بسیاری بر دو طرف تحمیل شده و صلیب مقدس پس گرفته شد .
نهایتا به خاطر هزینه زیاد جنگ( که با مالیاتهای سنگین جمع آوری میشد) و فشار جنگ به مردم ایران ، خسروآ اپرویز با کودتای پسر و سردارانش از قدرت خلع و پس از مدتی در زندان کشته شد که این به محل اختلاف بین اشراف و شاهزادگان ایرانی و سرداران ارتش تبدیل و به جنگ داخلی انجامید ، که این جنگها ۱۱ سال ادامه داشته و منجر به قدرت رسیدن ۷ تن از جمله پوراندخت و آذرمیدخت ( دختران خسروا پرویز ) و نهایتا یزدگرد سوم ( یکی از شاهزادگان دور و البته عیاش ! از خاندان شاهی ) به پادشاهی ایران شد.
اما چیزی که به فروپاشی امپراتوری ساسانی در برابر هجوم اعراب انجامید ، فشارها و سرکوبهای مذهبی ناشی از رقابتهای سیاسی _ مذهبی بین ایران و روم ، جنگهای سنگین و بی دلیل خسرو پرویز با روم که به کودتا ، جنگهای داخلی و خستگی مردم و ارتش از شرایط سخت حاکم بر کشور ، فروپاشی اقتصاد کشور و روی کار آمدن شاهنشاه عیاش و بی لیاقت ( یزگرد سوم ) در ایران و نهایتا به حمایت و پشتیبانی جدی نیروهای اعراب از سوی ارتش روم منتهی شد . ( چیزی که پیشتر بخاطر کشتار و کنار زدن سران خاندان عرب محمره (که نگهبانان عرب مرزهای جنوبی ایران بودند ) بفرمان خسرواپرویز زمینه هایش فراهم شده بود .
یکی دیگر از دلائل فروپاشی ساسانیان جدی نگرفتن اعراب از سوی ایرانیان که در آنزمان با ( آغاز اسلام ) انقلاب بزرگی را شروع کرده و متحد شده بودند ( چیزی که ایرانیان از ان اخبار دقیقی نداشتند ) و نیز بعضی از اشتباهات استراتژیک شاهنشاه ( ترک پایتخت و عقب نشینی از مرزهای جنوبی ) ونیز اشتباهات فرماندهان ارتش ایران ( رستم فرخزاد ) در احضار نکردن نیروهای مستقر در پادگانهای شرقی ( شرق ایران ) و مرکزی ( پادگان جی یا استهبانات یا اصفهان امروز ) به تیسفون یا مدائن ( در عراق امروزی ) برای شرکت در جنگ و جلوگیری از گسترش جنگ و حملات به مناطق داخلی ایران عنوان شده است .
دکتر عبدالحسین زرین کوب در کتاب دو قرن سکوت ، آغاز حمله اعراب را در زمان خلافت عمر ( بعد از رحلت پیامبر اسلام ص ) ذکر نموده که از اولین درگیری تا تسخیر کامل ایران که با فتح شهر (خجند : در شمال تاجیکستان امروز ) به پایان رسید ، ۲۰۰ سال ذکر نموده است .
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 09:19)babak2010 نوشته:  اما معنویات یا تکامل ذهنی انسانها ان چیزی نیست که شما فکر میکنید ! بلکه رشد شعور و آگاهیهای انسانهای مسئول در کشورهای توسعه یافته در درک نتایج تحمیل فقر ، بهره کشی ، استثمار بر کشورها و انسانهای ضعیف و محروم و تلاش برای پایان دادن بر این دوره دردناک خواهد بود .
کشورهای ثروتمند سرمایه داری غربی اکنون به این نتیجه رسیده اند که باید برای رهایی از اینهمه بحران اندکی از بهره کشیهای بیرحمانه نسبت به دیگر انسانهای ساکن بر کره خاکی بکاهند ، که اقدامات آقای اوباما (رییس جمهور ایالات متحده ) در تایید طرح بیمه های تکمیلی برای نیاز مندان در داخل امریکا ( برای ۵۰ میلیون نفر ) و نیز حمایت از طرح صندوق بین المللی پول برای حمایت و پشتیبانی از طرحهای کشاورزی زیر ساختی کشورهای توسعه نیافته برای مبارزه با فقر از این دست میباشد .
بابک جان منم که همین رو از اول گفتم Winkو شما همچنان اصرار داشتی غربیها از تاریخ درس نگرفتن .من میگم اشتباهات گذشتگان هر ملتی رو نمیشه به پای الانشون نوشت.نمیشه گفت چون فلان پادشاه این کشور هزار سال پیش این کارو کرده پس این کشور دشمن قسم خورده ابدی ماست ......انسان در طی زمان دچار تحول و تکامل میشه که اگه اینطور نبود با پیشرفتهای چشمگیر در زمینه ابزار و ادوات جنگی تابحال نسل انسان منقرض میشد(اگه قرار بود مثل گذشته انسانها با هم می جنگیدن)
حالا اگه این حرف از نظر شما غیرمنطقی میاد که دیگه من هیچ نظری ندارم

شاد باشین
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 10:05)babak2010 نوشته:  عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت ... که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت .
سانسور یا تحمیل ممنوعیت بر افکار ، آرا ، نظریات گفتار و دیدگاه های افراد تنها میتواند ناشی از تنگ نظری های فکری و ناتوانی علمی انسانها در درک تفاوتهای اینچنینی باشد .
من نه در این سایت بلکه در بسیاری از سایت های دیگر به تبادل فکر و اندیشه پرداخته و البته هر توهین یا بی ادبی که (ناشی از مشکلات فکری افراد در درک افکار دیگران بود ) را که به من شده است را با منطق ، حوصله بجا آورده و هیچگاه از راه ادب و اخلاق خارج نشده علیرغم اینکه در طرف مقابل با اینچنین رفتارهای غیر کلاسیک برخورد نموده ام .
بی شک بسیاری از هتاکیها و اهانتهایی که در این سایت به من شده است و هم اکنون در دسترس دید همگان است را نمیتوان با متن پاسخ نامه وزین و سنجیده ای که من در جواب یکی از هم وطنان بی منطقم که با توهین و تهمت من را مورد لطف بیدریغ قرار داده بودند مقایسه نمود ، اما سانسور و حذف جوابیه من از طرف مدیریت سایت را میتوان نشان از باند بازی ( پارتی بازی) و حمایت از طرف بی منطق در این سایت خبر رسانی قلمداد کرد ، چیزی که امروزه جزو ابتلاات فکری جدایی ناپذیر فرهنگ ایرانیان در آمده است .
امید است که بجای استفاده نامشروع از امتیاز رسانه ای به عنوان ابزار قدرت حتی در این سطح که به گسترش فرهنگ حذف و سانسور برای دست یابی به مقاصد گروهی میانجامد آنرا وسیله ای برای ارتقا فکر و اندیشه همه هموطنان و نه چند نفر با افکار خاص ! قرار داد.
با احترام بابک ۲۰۱۰
من در این نگاشته فوق که بصورت نامه سرگشاده و نیز ارسال برای چند نفر از دوستانی که میدانستم در ارتباط با مدیریت سایت هستند سعی در واگویی ماجرای سانسور جوابیه خودم که به اهانتها و تهمت زنیهایی که از طرف یکی از اعضا کم منطق و اخلاق این سایت گذاشته بودم ، اقدام کردم ، و دلیل ان هم این بود که نمیدانستم که کدام یک از مدیران به انجام چنین رفتارغیرمعمولی ! دست زده اند .
لازم به یادآوریست چنانچه یکی از مدیران سر خود و بدون هماهنگی با دیگر اعضا سایت بصورت سلیقه ای سانسور مطالب من را انجام داده اند پس در اینجا ما با دوخطا روبرو هستیم اول خود رایی و بی انضباطی در مدیریت سایت و دوم سانسور یا حذف بدون اجازه مطالب دیگران !
که این میتواند در دراز مدت ارزش و کارکرد این سایت را بعنوان یک نهاد خبری رسانه یی زیر سوال ببرد .
از اینرو مجدانه از هر کدام از مدیران یا افرادی که دسترسی آزاد به انجام و اقدام اینگونه کارها دارند ,خواهشمندم بجای انجام اینچنین رفتارهای غیر مسوولانه جواب من را با شجاعت و صراحت در سایت اعلام فرمایند .
با احترام بابک ۲۰۱۰
تشکر کنندگان:
(2010-07-21 ساعت 16:19)@Š!M نوشته:  
(2010-07-21 ساعت 09:19)babak2010 نوشته:  اما معنویات یا تکامل ذهنی انسانها ان چیزی نیست که شما فکر میکنید ! بلکه رشد شعور و آگاهیهای انسانهای مسئول در کشورهای توسعه یافته در درک نتایج تحمیل فقر ، بهره کشی ، استثمار بر کشورها و انسانهای ضعیف و محروم و تلاش برای پایان دادن بر این دوره دردناک خواهد بود .
بابک جان منم که همین رو از اول گفتم ;)و شما همچنان اصرار داشتی غربیها از تاریخ درس نگرفتن .من میگم اشتباهات گذشتگان هر ملتی رو نمیشه به پای الانشون نوشت.نمیشه گفت چون فلان پادشاه این کشور هزار سال پیش این کارو کرده پس این کشور دشمن قسم خورده ابدی ماست ......انسان در طی زمان دچار تحول و تکامل میشه که اگه اینطور نبود با پیشرفتهای چشمگیر در زمینه ابزار و ادوات جنگی تابحال نسل انسان منقرض میشد(اگه قرار بود مثل گذشته انسانها با هم می جنگیدن)
حالا اگه این حرف از نظر شما غیرمنطقی میاد که دیگه من هیچ نظری ندارم

شاد باشین
من بارها توضیحات کاملی در این مورد برای شما نگاشتم که اگر با دقت و فراصت آنها را مطالعه بفرمایید حتما پی به معنا و مقصود اصلی مطالبم خواهید برد .
من نوشتم ( کشورهای ثروتمند سرمایه داری غربی اکنون به این نتیجه رسیده اند که باید برای رهایی از اینهمه بحران اندکی از بهره کشیهای بیرحمانه نسبت به دیگر انسانهای ساکن بر کره خاکی {{ بکاهند }} ) یعنی کم کنند نه پایان عصر بهره کشی !
گفتم نظام سرمایه داری جهانی هنوز بر همان سیستم حرکت میکند اما اکنون به دلائل گفته شده دیگر توان تحمل پرداخت هزینه های امنیتی و اجتماعی اقتصادی و سیاسی و حتی نظامی را برای مبارزه با مهاجرت های غیر قانونی ، تروریسم ، قاچاق مواد مخدر ، قاچاق انسان ( که با سو استفاده های جنسی از زنان و کودکان کشورهای فقیر آنان را به روسپی خانه ها فروخته و باند های جنایت کار سازمان یافته از آنها برای ترانزیت مواد مخدر استفاده میکنند که در نهایت آنها به بمب های ساعتی ایدز و جنایت برای همه مردم کره زمین تبدیل میشوند ) در ابعاد جهانی را رفته رفته از دست میدهند .
بنابراین ، این خوش باوری شما تنها میتواند ناشی از نیت پاک شما نسبت به وقایع جاری در جهان واقعی باشد .
اما در عمل میبینید که تضادها بین انسانها و جوامع و کشورهای فقیر و غنی یا پیشرفته و عقب نگهداشته شده و یا کشورهای شمال و جنوب که خودشان میگویند نه تنها حل نشده بلکه گسترش کمی و کیفی هم پیدا نموده است .
چنانچه نسبت به گفته های من شک دارید میتوانید به آمارها و اطلاعات سازمان ملل متحد که هر ساله به عنوان پیش فرض برنامه های مبارزه و جلوگیری و پیشگیری از بحران جهانی گسترش ایدز ، تروریست ، و مهاجرت های گسترده از کشورهای فقیر یا بحرانی به کشورهای توسعه یافته منتشر میشود رجوع بفرمایید .
با احترام بابک ۲۰۱۰
تشکر کنندگان:
خیلی سعی کردم به حرمت این سایت و دیگر دوستان توهین های این شخص را نادیده بگیرم و سکوت اختیار کنم که خود بهترین پاسخ است. اما متاسفانه ایشان پاشونو فراتر از گلیمشون گذاشتند و من را متهم به کم منطق واخلاق بودن می کند.با چه شناخت و با چه حقی اینگونه قضاوت می کنند؟ کسی که تحمل انتقاد را ندارد به توهین رو میاره من گفته های ایشان را نقد کردم ولی ایشان به جای پاسخ فقط توهین کردن.هر چند عادت کرده ایم به اینگونه ادبیات آشنا!!!
الان هم اصلا دوست ندارم پاسخی به ایشان بدهم چون نرود میخ آهنین در سنگ.فقط گزارش ایشان را به ناظم خواهم داد و از مدیران خواهشمندم طبق قوانین سایت با ایشان برخورد کنند.
با تشکر
تشکر کنندگان: User ، یه مهاجر

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان