کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نیوزلند و راه های آن
من لیسانس مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد دارم و فارغ التحصیل 88 هستم و آیلتس آکادمیک 6 دارم و 25 سالمه ،سابقه کار ندارم ولی میتونم سابقه کار بدون بیمه درست کنم و ترجیح میدم که در حال حاضر برای کار برم نیوزلند تا تحصیل و برای همین چندتا سوال دارم ازتون.

میخواسم بدونم که چقدر شانس گرفتن ویزای کار دارم ؟

خودم برای پیدا کردن کار اقدام بکنم میتونم جایی جاب آفر پیدا کنم ؟

پروسه کاری چقدر طول میکشه ؟

میشه پروسه کار را برای گرفتن جاب آفر بگین؟

وکیلی به من گفت که برای نیوزلند باید سابقه کار بیش از 3 سال داشته باشم،آیا درسته؟

اگر بخوام باهاتون روراست باشم باید بگم که من هرجور شده میخوام برم،حالا کار یا تحصیل

میخوام بدونم که ایا درسته نیوزلند ایلتس 6.5 برای تحصیل میخواد؟

من چگومه میتونم این نیم نمره را جبران کنم؟

میشه هزینه تحصیل رو بطور نسبی بگین؟

هزینه خوردوخوراک و اجاره؟

آیا امنیت برای دختر تنها داره یا خیر؟

ممنونم پیشاپیش و معذرت میخوام اگر سوالام زیاد شد

اول ازهمه بله برای رشته کامپیوتر باید 3 سال سابقه کار داشته باشید و این سابقه کار حتما باید بعد از اخذ مدرک لیسانس باشه .
ویزای کار برای افرادی است که پیشنهاد کاری دارند و گرفتن پیشنهاد کاری از ایران تقریبا غیر ممکن است .
برای زبان باید دوباره امتحان بدید و حتما ایلتس 6.5 بگیرید و راه دیگه نداره
اگر برای اقامت دائم اقدام کنید حدود 18 ماه متوسط طول میکشه تا کارتون درست بشه .
برای فوق لیسانس و دکتر و یا گرفتن اقامت هم حتما ایلتس 6.5 میخواد .
به نظر من فعلا به دنبال تقویت زبان خود باشید .
مینیمم هزینه خورد و خوراک و مسکن سالیانه در نیوزلند در حال حاظر طبق سایتهای دانشگاهی این کشور بیش از 16000 دلار است که هر دلار نیوزیلند بیش از 1500 تومان است

من خودم در حال حاضر ایران زندگی می کنم ولی ...

آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، storagemeter ، OverLord
درود بیکران بر شما

آیا امتیازات بین 100 تا 140 قطعا (ولی با دوره انتظار بیشتر) ویزای مهاجرت دریافت خواهند کرد یا احتمال مردودی وجود دارد؟

سلام
اگر تا 6 ماه فردی به خاطر عدم داشتن امتیاز کافی پرونده اش از وارد پروسه نشود پرونده ان فرد ریجکت می شود ولی در صورت تمایل می تواند مجدد اقدام نماید
البته برای افرادی که بالای 6 سال سابقه کار دارند تاکنون چنین مشکلی نبوده است
و فقط افرادی که 5 سال به پایین سابقه کار داشته اند وامتیاز انها زیر 120 بوده بعضا دچار چنین بد شانسی شده اند
با ارزوی موفقیت برای همه

پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، mavarfan ، OverLord
سلام و درود بر این پاک دلی شما در آگاهی و یاری رسوندن به دوستان
البته قبلا برای شما پیام داده بودم و جسارتا اینجا سوالات دیگه ای رو جزی تر می پرسم،من فوق دیپلم برق-قدرت داشته و شاغل در برق منطقه ای و اپراتور ایستگاه های برق فشارقوی با سابقه سه ساله کار هستم و سن هم 29 سال،راستی در حال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی برق-قدرت دانشگاه آزاد هم می باشم ...البته میدونم که باید نمره آیلتس 6.5 هم بگیرم

آیا این شغل جزو لیست شغل های مورد نیاز کشور نیوزلند هست؟و امتیازی به این سابقه کار اختصاص پیدا می کنه؟
آیا با همین مدرک کاردانی و با این شرایط امکان اقدام برای مهاجرت هست؟
در کل چه امتیازهایی برای من کسب میشه؟
اگه بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم و از طرفی چون هم سابقه کار قبل از اتمام درس به حساب میاد، آیا باز هم این سابقه کار پذیرفته میشه؟البته در حال حاضر سابقه کار فعلیم بعد از گذشت دو سال از گرفتن مدرک کاردانی هست،دوسالی که برای خدمت گذشته ...
شرایط کاری موجود در کشور نیوزلند رو برای سابقه کاری من چطور می بینید؟
و سوال آخر اینکه آیا شرایط من جهت اقدام برای کشور استرالیا رو مناسب میدونید؟
از محبت و بزرگواریتون بی نهایت سپاسگذارم ...

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader
(2012-01-20 ساعت 01:06)ghalandar_img نوشته:  سلام و درود بر این پاک دلی شما در آگاهی و یاری رسوندن به دوستان
البته قبلا برای شما پیام داده بودم و جسارتا اینجا سوالات دیگه ای رو جزی تر می پرسم،من فوق دیپلم برق-قدرت داشته و شاغل در برق منطقه ای و اپراتور ایستگاه های برق فشارقوی با سابقه سه ساله کار هستم و سن هم 29 سال،راستی در حال ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی برق-قدرت دانشگاه آزاد هم می باشم ...البته میدونم که باید نمره آیلتس 6.5 هم بگیرم

آیا این شغل جزو لیست شغل های مورد نیاز کشور نیوزلند هست؟و امتیازی به این سابقه کار اختصاص پیدا می کنه؟
آیا با همین مدرک کاردانی و با این شرایط امکان اقدام برای مهاجرت هست؟
در کل چه امتیازهایی برای من کسب میشه؟
اگه بعد از گرفتن لیسانس اقدام کنم و از طرفی چون هم سابقه کار قبل از اتمام درس به حساب میاد، آیا باز هم این سابقه کار پذیرفته میشه؟البته در حال حاضر سابقه کار فعلیم بعد از گذشت دو سال از گرفتن مدرک کاردانی هست،دوسالی که برای خدمت گذشته ...
شرایط کاری موجود در کشور نیوزلند رو برای سابقه کاری من چطور می بینید؟
و سوال آخر اینکه آیا شرایط من جهت اقدام برای کشور استرالیا رو مناسب میدونید؟
از محبت و بزرگواریتون بی نهایت سپاسگذارم ...

سلام
برای مهاجرت به نیوزیلند حتما باید 2 سال سابقه کار داشته باشید برای رشته برق با فوق دیپلم هم می توان اقدام کرد اما 2سال سربازی را نمی توان به عنوان سابقه کار حساب کرد .
برای نیوزیلند نیاز به ایلتس 6.5 دارید که اگر قبلا زبان کار نکرده باشید در مجموع حدود یکسال طول می کشد تا بتوانید به این درجه برسید .
برای استرالیا حتما باید لیسانس داشته باشید و 3 سال سابقه کار مرتبط بعد از لیسانس و ایلتس 7 در هر 4 قسمت که حدود 4 تا 5 سال اینده میتوانید برای استرالیا اقدام کنید
بهترین کار برای شما شروع به کسب مهارت هر چه بیشتر برای زبان است و گرفتن مدرک ایلتس و بعد از ان برای نیوزیلند اقدام کنید.
یک نکته هم به دوستان بگویم متاسفانه عده ای از هموطنان فکر می کنند همین که مدرک ایلتس را بگیرند پس به زبان مورد نیاز دست یافته اند در حالی که این تازه شروع کار است و حتما باید در کلاسهای مکالمه به طور جدی شرکت کنند و سطح خود را تا انجا که ممکن است افزایش دهند .

پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img ، mavarfan ، OverLord ، karpenter
مهاجرت ازطریق تخصص به نیوزلند یا هرجای دیگه...فوری...باکمک...شدنی
سلام دوستان، من قصد مهاجرت ازطریق تخصص به نیوزلند و دارم...درکوتاه ترین زمان...البته هرجای دیگه هم شد شد اما ترجیحا نیوزلند....فقط تضمینی برم ....درچند تا سایت کاریابی هم ثبت نام کردم...میخوام ببینم سریع ترین راه برای مهاجرت ازطریق تخصص چیه؟آیا کسی تضمینی میتونه کاری برام انجام بده؟
باتوجه به اینکه سابقه کاری تو موزیک و جلوه های ویژه سینمایی و طراحی وب سایت دارم...و دارای نمونه کار زیاد درهر دو زمینه...کارشناسی فناوری اطلاعات هم هستم....
لطفا کمک کنید....

دوست عزیز...سریع ترین راه منظورم ازطریق تخصصه...حالا شده ویزای دوساله کار (از این لحاظ ا سریع ترین راه که به نتیجه برسم چیه؟)
یه سوال دیگه....اگه بخوام کارهای مهاجرت کنم ازکجا شروع کنم؟ممنون...
پاسخ
سلام
همسر من متولد 61 و لیسانس حسابداری پیام نور 7 سال سابقه کار با بیمه 2-3 سال بدون بیمه زبان در حد متوسط در حال یادگیری ielts
خودم 27 ساله لیسانس نرم افزار 2 سال سابقه کار غیر مرتبط زبان متوسط

چند تا سوال داشتم:
1 - وضعیت ما برای مهاجرت به نیوزلند در حد قابل قبولی هست یا نه؟
2- می شه کاری کرد که اون 2-3 سال بدون بیمه هم جز سابقه حساب شه؟
3-می شه الان برای ثبت نام اقدامات اولیه رو شروع کنیم و ضمن انجام مقدمات آیلتس بگیریم؟
4- آیا شرایط من هم برای درخواست همسرم امتیازی داره؟ چقدر؟
خیلی ممنون
پاسخ
سلام
مهاجر 2011
برای مهاجرت راه سریع و فوری نداریم سریهترین راه اگر پول خوبی داشته باشید و بتوانید سالیانه 60 میلیون تومان به بالا هزینه کنید از طریق تحصیلی می توانید اقدام کنید که البته برای ان باید ایلتس 6.5 داشته باشید . وگرنه برای مهاجرت حتما باید بیش از یکسال صبر کنید

aa 8788
در پست 6 صفحه اول اطلاعات لازم داده شده است و امتیاز خود را می توانید در لینک زیر محاسبه کنید
اما برای اقدام حتما می بایست ابتدا زبان ایلتس 6.5 داشته باشید تا بتوانید اقدام کنید
خوشبختانه شما امتیاز خوبی دارید
http://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/
با ارزوی موفقیت برای شما

سلام
پیدا کردن شغل از ایران در نیوزلند برای ویزای کار دوساله تقریبا غیر ممکن است پس بهتر است به ان خیلی امید نبندید البته برای ان هم نیاز به داشتن ایلتس 6.5 دارید که تا مدرک زبان نداشته باشید نمی توانید برای ان اقدام کنید .
برای شروع کارهای مهاجرتی همیشه اول باید مدرک زبان را تهیه کرد .
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، ghalandar_img ، mavarfan ، OverLord
خوب اگر job offer داشته باشیم ... کارها چطور پیش میره ؟؟؟
پاسخ
(2012-01-26 ساعت 14:23)مهاجر٢٠١١ نوشته:  خوب اگر job offer داشته باشیم ... کارها چطور پیش میره ؟؟؟

سلام
تا انجا که می دانم اگر فردی جاب افر داشته باشد و برای ویزای کار اقدام کند در کمتر از 6 ماه ویزای موقت ورود به نیوزیلند می گیرد که 2 سال اعتبار دارد
نحوه اپلای ان در لینکهای زیر به طور کامل توضیح داده است.
http://www.immigration.govt.nz/migrant/s...wdoiapply/

http://www.immigration.govt.nz/NR/rdonly...er2010.pdf
با ارزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، مهاجر٢٠١١ ، ghalandar_img ، OverLord ، parastoo mohajer
(2011-08-19 ساعت 19:06)mavarfan نوشته:  البته نیوزیلند یک روش دیگه هم برای دادن اقامت داره بنام سیلور فرن که تقریبا شبیه لاتاری آمریکا هست در روز 27 اوریل هرکی زودتر ثبت نام کنه و تخصصی داشته باشه که مورد نیاز باشه فورا بهش اقامت میدن و ظرفیتش هم سالی 300 نفر هست البته علاوه بر تخصص باید زیر30 سال هم سن داشت .
دوست عزيز ميشه در رابطه با سيلورن فرن توضيحي دهيد؟سايتش؟مدارك چي بايد باشه؟ ممنون.
پاسخ
تشکر کنندگان: ghalandar_img
سلام

نیوزلند در مدارک تحصیلیش لیسانس به بالا می خواد ؟ مدارک بین المللی شبکه نمیشه؟
(2012-01-25 ساعت 15:00)aa_8788 نوشته:  سلام
همسر من متولد 61 و لیسانس حسابداری پیام نور 7 سال سابقه کار با بیمه 2-3 سال بدون بیمه زبان در حد متوسط در حال یادگیری ielts

چند تا سوال داشتم:
3-می شه الان برای ثبت نام اقدامات اولیه رو شروع کنیم و ضمن انجام مقدمات آیلتس بگیریم؟
خیلی ممنون

بیمه باید مرتبط با کارتون باشه !!! به قول وکیل مهاجرت استرالیا اول برو ایلتسترو بگیر خود بخود مدارک دیگه هم میان ردت ... موفق باشید
*** برای ما مهندسین هیچ کاری سخت نیست ، زیرا یا راهی را پیدا خواهیم کرد یا راهی را خواهیم ساخت ***

Cisco Systems CCIE x1 Degree

بی سرزمینتر از باد

پاسخ
(2012-02-03 ساعت 20:58)yek_mosafer نوشته:  سلام

نیوزلند در مدارک تحصیلیش لیسانس به بالا می خواد ؟ مدارک بین المللی شبکه نمیشه؟
(2012-01-25 ساعت 15:00)aa_8788 نوشته:  سلام

چند تا سوال داشتم:
خیلی ممنون

بیمه باید مرتبط با کارتون باشه !!! به قول وکیل مهاجرت استرالیا اول برو ایلتسترو بگیر خود بخود مدارک دیگه هم میان ردت ... موفق باشید

ممنون از اینکه جواب دادین .از طریق همسرم می خواهیم اقدام کنیم که اونم سابقه کارش مرتبط با رشته اشه . برای آیلتس هم اقدام کردیم. ولی خوب در روز وقت زیادی صرفش می کنیم و می خوام بدونم اگر راهی برامون نیست اینقدر وقت صرف آیلتس نکنیم. به نیک ویزا که زنگ زدیم گفت سابقه کار حتما باید حسابرسی باشه و حسابداری قبول نیست. همسر منم حسابداری صنعتی کار کرده. اینجا کسی شرایط حسابداری رو می دونه؟
ببخشید یادم رفت که بگم حسابداری تو لیست issl هست. ولی نمی دونم شرایط کسایی که تو این لیستن چه جوریه یعنی می تونن برای اقامت اقدام کنن یا نه.
ممنون
پاسخ
ممنون از دوستان
من کل مطالب این فروم و چند چای دیگه رو هم خوندم. واسه محاسبه امتیاز چند تا چیز رو شک داشتم:

http://www.immigration.govt.nz/pointsindicator/
بخش اول یعنی Skilled Employment فکر کنم کلا No باید بزنم چون سابقه کار توی نیوزلند و جاهای دیگه دنیارو ندارم و فقط ایران بودم.

Qualifications: باید بالاترین مدرکی رو که دارم بزنم. درسته؟ مثلا اگه لیسانس یا ارشد باشم دیگه پایینیشو هم Yes نزنم.
Did you begin your study ...: لیسانسم سال ۸۶ بوده. پس باید Yes بزنم.
recognised post-graduate qualification: باید No باشه چون هنوز Master ندارم.
سه مورد بعدی خود نیوزلند همشون No.
----------------
* اینجا رو یه کم گیج شدم:
Do you have a qualification in any one of New Zealand's:
identified future growth areas?
رشته تحصیلی و کارم توی یکی از سه بخشی هست که گفته یعنی information communications technology
پس اولی رو Yes بزنم؟
areas of absolute skills shortage? تخصصم توی لیست 1093 که ظاهرا absolute skills shortage میشه هم هست. پس اینم Yes؟

باز دوتای بعدی که نیوزلند هست No.

این رو هم مشکل دارم. بخش Relevant Work Experience:
work experience (anywhere) سه سال و نیم با بیمه و حدود یک سال هم بدون بیمه با مدرک قابل اثبات دارم و حدود دوسال هم خودم یه شرکت خصوصی داشتم بازم بدون بیمه و شاید سخت تر بشه اثبات کرد. باید فقط ۲ سال رو بزنم؟! یا ۴ سال؟ من دو سال رو انتخاب میکنم.

Number of years work experience in any one of New Zealand's:
identified future growth areas ?: شغل و رشتم مرتبط با هم بوده و توی لیست هست. باید Yes بزنم؟
areas of absolute skills shortage ? مثل مورد قبل. تو لیست ۱۰۹۳ هستم و شغل و رشته تحصیلیم مرتبط هست.

این رو هم متوجه نشدم:
Was the work experience gained in a comparable labour market or an area of absolute skills shortage?
سابقه کاری که داشتم تو موارد مورد نیاز لیست ۱۰۹۳ هست.

بقیه هم که واضحه.

خواهش میکنم در صورت امکان همه سوالتم رو جواب بدین چون مهمه. اگه این موراد آخی رو که شک دارم همه Yes باشه امتیازم میشه ۱۲۵.

مهاجرت از طریق مهارت با این امتیاز چقدر زمان میبره؟ جریان ویزای کاری چیه؟ اون سریعتر میشه؟ منظور همون Work to Residence هست؟ در این حالت فکر کنم فقط باید Job Offer داشته باشیم و یا تو گرایشهای ورزش و هنر فعالیت داشته باشیم. درسته؟

خیلی ممنونم. اگه کسی هم لطف کنه شماره یا ایمیل و اسکایپش رو بده که بتونم سوالاتم رو مستقیما بپرسم ممنون مشم.

شاد و موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
شما تمام موارد را درست انتخاب کردید البته تا انجا که می دانم نیوزیلند فقط به سابقه کار بعد از گرفتن مدرک تحصیل مربوطه امتیاز می دهد و خیلی به دنبال داشتن سابقه کار با بیمه نیست .
در حال حاضر شرایط رفتن به نیوزیلند برای افرادی که زیر 6 سال سابقه کار دارند کمی مشکل شده است و چند ماه است این افراد انتخاب نشده اند
. اما برای نیوزیلند حتما باید ایلتس بگیرید و سپس به فکر اقدام برای ان باشید
با ارزوی موفقیت برای همه
پاسخ
(2012-02-07 ساعت 03:13)ParsTrader نوشته:  سلام
شما تمام موارد را درست انتخاب کردید البته تا انجا که می دانم نیوزیلند فقط به سابقه کار بعد از گرفتن مدرک تحصیل مربوطه امتیاز می دهد و خیلی به دنبال داشتن سابقه کار با بیمه نیست .
در حال حاضر شرایط رفتن به نیوزیلند برای افرادی که زیر 6 سال سابقه کار دارند کمی مشکل شده است و چند ماه است این افراد انتخاب نشده اند
. اما برای نیوزیلند حتما باید ایلتس بگیرید و سپس به فکر اقدام برای ان باشید
با ارزوی موفقیت برای همه

سلام
با تشکر از پاسخها و اطلاعات. آیا در مورد تهیه مدارک شغلی برای کارهای پاره وقت مثل تدریس دانشگاه اطلاعی دارید؟ ساعت کار چه طور محاسبه میشود زیرا که در گو ا هی صادره ساعت تدریس ذکر نمیشود والبته تدریس تمام وقت در ایران شامل سه ماه تابستان نسیت اما در سایت نیوزلند تمام وقت را ساعتی ۳۰ ساعت کار در هفته تعریف کرده لطفآ اگر تجربه یا اطلاعاتی دارید برای من بنوسید سپا س گذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان