کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2015-12-14 ساعت 05:41)Mahtabmhz نوشته:  سلام من يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد. من ٢ يال هست كه از طريق لاتاري گرين كارت گرفتم و توي اين دو سال هم هر چند ماه يك بار به ايران رفتم. ميخواستم بدونم اگه باز به ايران برم و ديگه نتونم تا چند سال برگردم در صورت از دست دادن گرين كارتم بازم ميتونم با ويزاي توريستي به امريكا بيام!؟

سلام دوست عزيز ، البته اميدوارم چنين اتفاقي نيفته و شما در امريكا بمونيد ! البته اگه كنسول بخواد ميشه و ارتباطي با گرين كارت از دست رفته نداره ! تازه اين خودش نشون ميده كه شما علاقه اي به موندن در امريكا نداشتيد كه گرين كارت به اين با ارزشي را كه بعضي ها با ٢ ميليارد تومان هم مشروط دريافت ميكنند را به راحتي از دست داده ايد و بنظر من بشرط تأمين مالي شما به راحتي ويزا ميده !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-14 ساعت 05:41)Mahtabmhz نوشته:  سلام من يه سوال داشتم ممنون ميشم جواب بديد. من ٢ يال هست كه از طريق لاتاري گرين كارت گرفتم و توي اين دو سال هم هر چند ماه يك بار به ايران رفتم. ميخواستم بدونم اگه باز به ايران برم و ديگه نتونم تا چند سال برگردم در صورت از دست دادن گرين كارتم بازم ميتونم با ويزاي توريستي به امريكا بيام!؟

سلام دوست عزيز ، البته اميدوارم چنين اتفاقي نيفته و شما در امريكا بمونيد ! البته اگه كنسول بخواد ميشه و ارتباطي با گرين كارت از دست رفته نداره ! تازه اين خودش نشون ميده كه شما علاقه اي به موندن در امريكا نداشتيد كه گرين كارت به اين با ارزشي را كه بعضي ها با ٢ ميليارد تومان هم مشروط دريافت ميكنند را به راحتي از دست داده ايد و بنظر من بشرط تأمين مالي شما به راحتي ويزا ميده !
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-12-13 ساعت 22:29)ama نوشته:  سلام دوستان
من هم برای سیتی زن شیپی اقدام کردم چون بار اول بیش ار شش ماه بیرون بودم رد شدم. با اینکه چهار ساله مداوم اینجام. البته نمی دونم شرایط اخیر تاثیر داشته یا نه. ولی باید یه سری مدارک بدم . که ندارم .
سلام
شما از كجا فهميديد كه رد شديد و چه مداركي خواستن كه نداريد؟
ضمنا وقتي كه رد ميشيد، تكليف حدود ٧٠٠$ چي ميشه؟
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh
(2015-12-14 ساعت 12:05)apoornaki نوشته:  
(2015-12-13 ساعت 22:29)ama نوشته:  سلام دوستان
من هم برای سیتی زن شیپی اقدام کردم چون بار اول بیش ار شش ماه بیرون بودم رد شدم. با اینکه چهار ساله مداوم اینجام. البته نمی دونم شرایط اخیر تاثیر داشته یا نه. ولی باید یه سری مدارک بدم . که ندارم .
سلام
شما از كجا فهميديد كه رد شديد و چه مداركي خواستن كه نداريد؟
ضمنا وقتي كه رد ميشيد، تكليف حدود ٧٠٠$ چي ميشه؟

تكس سال اول و دوم كه هر بار دوسه ماه بيشتر نبودم و اينكه ثابت كنم اونموقع رزيدنت بودم در صورتي كه حدود چهار ساله دايم اينجام و مشغول كار هستم و مالياتم را هم هر سال دادم غير از سال اول. تكليف پولم را نمي دونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، apoornaki
سلام.ممنون از راهنمایتون.اگر در حین داشتن پاس سفید 2 ساله وارد آمریکا بشم و برگردم آیا پاس سفید باطل میشه و باید دوباره درخواست بدم؟یا مصونیت بیرون بودن بیش از 6 ماه حفظ میشه؟

فرستاده شده از C6602ِ من با Tapatalk
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان دوست نزديك من يكي دوباري بيشتر از ٦ ماه ايران بود، پس از اون براي سيتيزني اقدام كرد رد شد و ايشون كلي اصرار كردند و بهشون گفتن تنها كاري كه ميتونه كنه اينه كه وكيل بگيره.
دوستاني كه پاس سفيد دارن مشكلي ندارند چونكه از طريق قانوني اجازه ي بيشتر موندن و گرفتند.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، behzadb57
ما 2،5 سال اول رو هر 6 ماه آمدیم و رفتیم و یکبار هم با داشتن پاس سفید سر 11 ما برگشتیم و بعدش 30 ماه مداوم اینجا زندگی کردیم حالا واقعا مطمین نیستم کی باید اپلای کنیم میترسم رد بشیم و سه تا 700 دلار ضرر کنیم !کاش یک راهی بود آدم قبلش کنترل میکرد،
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
دوستان خواهش مي كنم براي جمع اوري امضا بيشتر اطلاع رساني كنيد هنوز خيلي ها يا نشنيدن يا بي تفاوتند يا بي حوصله يا فكر مي كنند دارند خيلي ريسك مي كنند و يا پشت گوش مي ندازند.
لطفن همه امضا كنند من حتي بجاي بچه ي ٤ سالم هم امضا كردم بخاطر اينكه روي او و آينده اش ممكنه اثر بزاره، پس لطفن امضا كنيد هيچ اتفاق بدي براي شما و كيس تون نمي افته.
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، m_vaziran
با سلام من یک سوال کلی دارم.
قبلا عذر خواهی میکنم اگه سوالم تکراری باشه.
گرین کارتی که 5 سالش پر شده شده باشه و اصلا هم از آمریکا در این مدت خارج نشده باشه ،تمام کارهاشم رو روال و قانونی باشه ، این پروسه سیتیزن شده به تنهایی چقدر زمانبره؟ شنیدم خودش کلی زمان بر خواهد بود .درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
اگر شخصى به مدت پنج سال با گرين كارت در امريكا باشد ولي بدون شغل و پرداخت ماليات، آيا براى درخواست سيتيزن شيپى مردود ميشود؟
جواب افيسر براي چگونگي پرداخت هزينه ها در طول مدت اين پنج سال استفاده از پس انداز ميباشد. به عبارتى از جيب خوردن.
با تشكر از كسي كه در اين زمينه اطلاع يا تجربه اى دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-19 ساعت 12:58)saeedda نوشته:  با سلام
اگر شخصى به مدت پنج سال با گرين كارت در امريكا باشد ولي بدون شغل و پرداخت ماليات، آيا براى درخواست سيتيزن شيپى مردود ميشود؟
جواب افيسر براي چگونگي پرداخت هزينه ها در طول مدت اين پنج سال استفاده از پس انداز ميباشد. به عبارتى از جيب خوردن.
با تشكر از كسي كه در اين زمينه اطلاع يا تجربه اى دارد.

شما چه درامدي داشته باشيد چه نداشته باشيد بايد ماليات خودتون را گزارش كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57
(2015-12-17 ساعت 14:30)Natilus نوشته:  با سلام من یک سوال کلی دارم.
قبلا عذر خواهی میکنم اگه سوالم تکراری باشه.
گرین کارتی که ۵ سالش پر شده شده باشه و اصلا هم از آمریکا در این مدت خارج نشده باشه ،تمام کارهاشم رو روال و قانونی باشه ، این پروسه سیتیزن شده به تنهایی چقدر زمانبره؟ شنیدم خودش کلی زمان بر خواهد بود .درسته؟

من سيتي زن شدم اخيرا ماه june درخواست گذاشتم july رفتم انگشت نگاري و ماه اكتبر رفتم مصاحبه ونوامبر رفتم براي قسم
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، shadi79 ، kasra ، farrokh33
آیا کسی از دوستان اطلاع داره چطور قبل از اپلای کردن میتونیم مطمین. بشیم که رد نخداهیم شد حداقل تا حدود زیاد ! و اینکه اگ رد شدیم برای دفعه بعد باید پول مجدد پرداخت کنیم !
پاسخ
تشکر کنندگان:
فكر مي كنم شرايط موجود و نظر افيسر مصاحبه كننده خيلي مهم باشه.در ضمن من توي فرم ان٤٠٠ نديدم كه نوشته باشه اگه بيشتر از شش ماه بيرون باشين نمي تونين اپلاي كنيد ولي براي بالاي يكسال ذكر كرده. اكه كسي رفرنسي براي بالاي شش ماه و زير يكسال داره ميشه لطفا بگه
پاسخ
تشکر کنندگان: soufia
اینقدر شرایط سیتیزن شیپ شدن سخت نیستا دوستان عزیز.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان