کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2015-07-07 ساعت 14:34)مير منصور نوشته:  با سلام به دوستان گرامي .
براي استفاده از هواپيماهاي قطر يا الاتحاد احتياج به گرفتن ويزاي دوبي و يا قطر لازم است .؟

نه اصلا نیاز نیست ، خیالتان راحت باشه
شماره کیس: 2015AS4XXX
دریافت ویزا : همسر و پسرجان روز مصاحبه  ----  خودم 13 جولای
کلیرشدن خودم : کمتر از 100 روز
نکته ی کنکوری    سربازی : س پ ا ه
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat
(2015-07-07 ساعت 14:34)مير منصور نوشته:  با سلام به دوستان گرامي .
براي استفاده از هواپيماهاي قطر يا الاتحاد احتياج به گرفتن ويزاي دوبي و يا قطر لازم است .؟

خیر
پاسخ
تشکر کنندگان: behjat
(2015-05-29 ساعت 00:26)mr.foad نوشته:  سلام.
من من همیشه سایت numbeo رو چک میکردم و الان بیشتر از ۶ ماهه که از این مسائل دور بودم. اخیرا وارد مقایسه ی قیمتها و هزینه های مسکن و ... شدم متوجه شدم بر اساس این گزارشا شیکاگو به شدت هزینه هاش توی همه چیز بالا رفته یا اینکه جاهای دیگه مثل ونکور کانادا و لوس آنجلس و خیلی شهرای دیگه همه چی ارزون شده. قیمت مسکن تا یادم میاد اینطوری نبود و تو سایت "trulia" زیر هزاردلار گزینه های خیلی بیشتری برای نمایش بود ولی الان قیمتها بسیار بالاتر نشون داده میشه.
میشه بگید نسبت به پارسال واقعا تغییری توی این شهر رخ داده ؟! تا یادم میاد شیکاگو نسبت به تورنتو هم حتی شهر خیلی ارزونتری بود الان از ونکور هم گرون تره. با لوس آنجلس داره برابری میکنه. والا واسه منم تعجب آوره فکر نمیکنم توی آمریکا یکباره انقدر تغییر رخ بده.

نه واقعا همچین تغییری را من ندیده ام
شماره کیس:2012AS00042XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام٠ أميد وإرم خوب و سلامت باشيد.
من و شوهر و پسر ده سالم ٥آگوست ٢٠١٥ وارد شيكاگو ميشيم.پسر من مبتلا به اتيسم هست من ويزاي دانشجويي دارم براي دكترى حقوقم حدود ٢٠٠٠دلار هستش ميخواستم بدونم براي ورود به مدرسه چي كار بأيد براش بكنيم و هزينه ها چطوره و چون ويزاي f داريم پسرم مشمول تحصيل رايگان ميشه؟
با تشكر فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2013-07-18 ساعت 22:59)Pardin7 نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 11:21)poya123 نوشته:  با سلام
بچه ها کسي از دوستان در خصوص فريت بار کردن از تهران به شيکاگو اطلاعي داره که کدوم شرکت ها انجام ميدن ممنون ميشم راهنمايي کنيد

سلام دوست عزيز ما ٤٠٠ كيلو بار به شيكاكو فريت كرديم . أجازه بدين از همسرم مشخصات ببرسم براتؤن مي نويسم فقط أيون الان بكم كه هرجي بيشتر بشه قيمت هر كيلو كمتر مي شه . شما أينجا وارد بشين أصلا مثل ايران نيست كه در خونه فروشكاه باشه بريد يه جيزي بخريد يا تاكسي كه ازش استفاده كنين . فقط تاكسي هاي تلفني هستند كه واسه هر مسير نيم ساعته ١٥ دلار يا بيشتره . هر جيز ضروري بخصوص اكه بجه داريد بيار يد واسه اول كار مكر اينكه بخواين خونه كسي برين

(2013-07-18 ساعت 16:08)کاوه شیز نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

دوست عزیز،
شما یه ارزیابی کلی از زندگی تو شیکاگو از نظر خودت بنویسی همه دوستان استفاده می کنن، وضعیت خانه و اجاره، کار، تحصیل، آب و هوا و هر موردی که به نظر خودت مفیده
موفق باشی

باشه يه كم زمان مي بره اكه بشه تا ٦ يا ٧ ساعت ديكه مي نويسم .

سلام من چطور ميتونم براتون پيام بذارم خانم Pardin چون عضو جديد هستم
با تشكر
پاسخ
(2015-07-28 ساعت 12:29)سامه نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 22:59)Pardin7 نوشته:  
(2013-07-13 ساعت 11:21)poya123 نوشته:  با سلام
بچه ها کسي از دوستان در خصوص فريت بار کردن از تهران به شيکاگو اطلاعي داره که کدوم شرکت ها انجام ميدن ممنون ميشم راهنمايي کنيد

سلام دوست عزيز ما ٤٠٠ كيلو بار به شيكاكو فريت كرديم . أجازه بدين از همسرم مشخصات ببرسم براتؤن مي نويسم فقط أيون الان بكم كه هرجي بيشتر بشه قيمت هر كيلو كمتر مي شه . شما أينجا وارد بشين أصلا مثل ايران نيست كه در خونه فروشكاه باشه بريد يه جيزي بخريد يا تاكسي كه ازش استفاده كنين . فقط تاكسي هاي تلفني هستند كه واسه هر مسير نيم ساعته ١٥ دلار يا بيشتره . هر جيز ضروري بخصوص اكه بجه داريد بيار يد واسه اول كار مكر اينكه بخواين خونه كسي برين

(2013-07-18 ساعت 16:08)کاوه شیز نوشته:  
(2013-07-18 ساعت 10:34)Pardin7 نوشته:  ما توي شيكاكو هستيم . اكه سؤالي هست بفرماييد من جواب مي دم .

دوست عزیز،
شما یه ارزیابی کلی از زندگی تو شیکاگو از نظر خودت بنویسی همه دوستان استفاده می کنن، وضعیت خانه و اجاره، کار، تحصیل، آب و هوا و هر موردی که به نظر خودت مفیده
موفق باشی

باشه يه كم زمان مي بره اكه بشه تا ٦ يا ٧ ساعت ديكه مي نويسم .

سلام من چطور ميتونم براتون پيام بذارم خانم Pardin چون عضو جديد هستم
با تشكر

سلام. پست اصلی رو پیدا کنید . روی اسمشون کلیک کنید و توی صفحه جدید روی ارسال پیام کلیک کنید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-07 ساعت 11:02)Omidooo نوشته:  درود
از اونجایی که داشتن دارمد مهم ترین دغدغه های یه مهاجره پس تصمیم گرفتم هر چه سریع تر راجع بهش مطلبی - اگه خدا قبول کنه - مفید بذارم .امروز از درآمد ها در شیکاگو میخوام بگم. دو تا دسته بندی هست و راجع به هر کدومش تا اونجا که اطلاعات داشته باشم صحبت میکنم.

۱-کارهایی که با چک پرداخت میشوند.( تجربه ی شخصی)

حتما میدونید که اگه شما با هر جا و هر شرکتی قرارداد ببندید حقوق شما به صورت چک و هر دو هفته یک بار پرداخت خواهد شد.
سرموقع و بی کم و کاست . البته میشه با هماهنگی کارفرما حقوقتون رو مستقیم به حساب واریز کنند.
۸.25 $ در ساعت مینیمم حقوق در این دسته بندی است.این مینیمم دستمزد برای هر ایالت متفاوته .
فرض میکنیم که 160 ساعت در ماه کار میکنید و فول تایم هستید. پس میشه 1320 $ در ماه که پس از کسر مالیات حدودا 1000 تا 1100 دلار صافی براتون میمونه.
این نوع پرداخت حقوق چند تا خوبی داره :

یکم - چون حقوق شما به حساب شما واریز میشه تاثیر خوبی در کردیت داره .

دویوم - چون جزو افراد کم درامد حساب میشوید پس میتونید tax returned داشته باشید.

سیوم - تقریبا خیالتون راحته که یه آب باریکه دارید ولی نمیشه هم زیاد روش حساب کرد.

تو این دسته بندی باید مدیریت هزینه ی خیلی خوبی داشته باشید و همیشه دو دو تا چارتا کنید. میشه گفت که با این حساب سر انگشتی هزینه ی مسکن ، خورد و خوارک ،پوشاک ، تلفن و تردد با حمل و نقل عمومی تامین میشه.
تقریبا الان بنده 11 ماهه که به صورت چکی حقوق میگیرم.
اگه هم بیشتر از ۸.25 $ میگیرید که دیگه کنترل هزینه معنی نداره و برید عشق و حال کنید.

۲- کار به صورت cash ( تجربه ی دوستان مکزیکم)
این نوع کارها به صورت قراردادی نیست و خیلی از قوانین شاملش نمیشه. کارفرما میتونه به شما هیچی نده و بگه هر چی خودت از انعام دراوردی نوش جونت.
بعضی از کارفرما ها هم هستند که مقدار نا چیزی به صورت ساعتی میدن و ما بقیش درامد شما با انعام ها شکل میگیره .
به صورت کلی به این نوع کار کردن میگن : طرف cash کار میکنه و یا طرف سیاه کار میکنه.
عموما در این نوع کارها افراد مکزیکی همه جا رو قبضه کردند و جولان میدن.
دوستی مکزیکی دارم که اینجوری کار میکنه و درامدی حدودا 2500 دلار داره . البته بالا پایین داره ولی با کسب تجربه میشه به این عدد و حتی بالاتر هم رسید.
بدی هاش هم که میشه عکس دسته بندی اول : ینی حقوق رو به صورت نقد میگیرید پس تاثیر در کردیت نداره.
فایل های تکس رو نمیتونید پر کنید و آخر هم اینکه کارفرما میتونه بگه ازت خوشم نمیاد و از فردا نیا سر کار. که اگه خوب کار کنید همچین اتفاقی کمتر میفته.

اگه زنده بودیم و فرصتی دست داد پستی در مورد روشهای کاهش هزینه خواهم گذاشت.

بازگشت به فهرست اصلی

موفق که هستید موفق تر باشید.

با سپاس فراوان امید عزیز ،خیلی عالی بود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-07 ساعت 11:14)Omidooo نوشته:  آقووووووووووووووو جای همه ی دوستان خالی.
آب و هوایی بسیار عالی و بهاری در شیکاگو داریمCool . کم کم داره فصل ورزش در هوای آزاد میرسه. البته در مورد زمستان هم مطلب خواهم گذاشت ولی کلا سرمای خاصی تو شیکاگو نبودTongue.
این گلوبال چنج ما رو از سرما نجات دادTongue.

من یه سوال دارم : شیکاگو از -4و-5 درجه در زمستان سردتر نمی شه .بد نیست !
اما برای تابستون میشه بگید چند روز در 3-4 ماه هوای خیلی گرم و آزاردهنده داره ؟ تو همین بخش گفته شد که خیلی گرم بوده ؟درسته ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-10 ساعت 13:40)abbas41 نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 22:47)omidooo نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 22:24)abbas41 نوشته:  
(2013-04-09 ساعت 21:54)omidooo نوشته:  
(2013-04-07 ساعت 21:42)abbas41 نوشته:  سلام.
ازشما دوست عزیزم که تجاروب باارزشی برای ما میزاری نهایت تشکررو دارم .انش....

سلام

البته که اگر خانه داشته باشید خوب است ولی برای کسانی که امنیت شغلی دارند و مطمئن هستند که جابه جا نخواهند شد. به نظرم خیلی فاکتور های دیگری هم ......
آقا امید سپاس بخاطر زحمتهایی که کشیدید و مطالب خوبتون ، شما الان شیکاگو هستید یا ایران ؟ اگه ایران هستید میشه توضیح بدید چرا به ایران برگشتید ؟

سلام امید جون دست درد نکنه عزیزم.
برای سال اول اجاره کنیم تامزنه بیاد دستمون بعد که اشنا شدیم میتونیم بهتر تصمیم بگیریم .منظور شما همین بود دیگه ....Big Grin
۲.قبل از رفتن بخوایم نقشه شیکاگو داشته باشیم از کجا باید تهیه کنیم منظورم نقشه ای که روی کاغذ هستو میگم.
۳.بسه با بازم بپرسم Big Grin

نه منظور من اون نبود . منظورم اینه که به تعداد آدم ها راه های رسیدن به خونه وجود داره . (یاد رضا مارمولک بخیر)
ممکنه شما شرایطت جوری باشه که بخوای خونه بخری ولی خود بنده همچین کاری نخواهم کرد. چرا سرمایم رو راکد کنم در حالی که ازش سودی نمیبرم؟
و چرا دست و بال خودم رو ببندم ؟ چیییییییییییییرا آخه چیییییییییرا؟ نه تو به من بگو چییییییییرا؟
ضمن اینکه همانطور که هیچ وقت تصور نمیکردم به آمریکا بیام و حتی قصد مهاجرت هم نداشتم
شاید شرایطی پیش بیاد که بخوام دوباره تو ایران زندگی کنم. ها؟ کسی چی میدو
طبق ادراک بنده هم تو آمریکا از سرمایه ی راکد چیزی عاید نمیشه . ینی مثه ایران خودمون نیست که پول خوابوندن پول بیاره این هوا.
در مورد نقشه هم که پرسیدی مطمئن شدم کل تاپیک رو نخوندی دل انگیز. تاپیک رو بخون از رو هر پست هم 100 بار بنویسBig Grin. ( JUST KIDDING)
نقشه از گوگل مپ کامل تر میخوای؟
پس تاپیک رو بخون هر سوالی موند برات بپرس، آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآما کیه که جواب بدهWink.

سلام. امید ججججججججججججججووووووووووووووووننننننننننننننننننم
۴.توی آمریکا کدم شغل ازاد خوبه ودرامد بالای داره
۳.شما که اونجا بودی بعد اومدی اینجا وماکه میخوام بریم اونجا کدام شغل خوبه ها ها ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-23 ساعت 02:58)sadeghi897 نوشته:  
(2013-04-22 ساعت 10:02)mary2606 نوشته:  [quote='omidooo' pid='308900' dateline='1366086977']
سلام
امروز میخوام درباره ی کالج های شیکاگو تا جایی که خودم هم میدونم بنویسم..........
نقل قول:
دوست عزیز با تشکر از راهنمائیهای مفیدتون
آیا در مورد دانشگاه ها هم چنین حالتی هست که نیاز به "این-استیت" شدن نباشه؟ من فوق لیسانس دارم و میخوام برای دکترا اقدام کنم هر وقت رسیدم. آیا شما اطلاعاتی دارید که به من کمک کنه؟ ممنونم
دوست عزیز شما از الان هم که اقدام کنید برای پذیرش دکتری ، نزدیک یک سال زمان می بره خود ب خود این استیت می شین
البته قطعا نیاز به این استیت شدن نداره پذیرش برای دکتری بیشتر نمره تافل بالا و جی ار ای بالا ، ریکام از اساتید، مقاله ، sop ، و CV داره
البته باید دانشگاه رو رشته مد نظرتون رو نیگاه کنید و برید اون دانشگاه خاص یا چند تا دانشگاه خاص نیازمندی ها رو ببنید
اصولا اکثر دانشجویان دکتری رو بورس می کنن ، این استیت شدن باعث کاهش هزینه می شه اما خوب یک مورد هم هست هزینه های دکتری بدون بورسه واقعا زیاده ، دقیق سایت دانشگاه مد نظرتون رو نیگاه کنید می تونید اطلاعات مفیدی بدست بیارید.

درباره تحصیل در مقطع دکتری بسیار خوب راهنمایی کردید ، اما اگر من با فوق لیسانس بخوام یه دوره تخصصی در رشته خودم بگدرونم و بادرنظر گرفتن اینکه زبان هم خوب بلد باشم ، شما چه راهی رو پیشنهاد می کنید که سریعتر وبهتر در همون تخص خودم اما با مدرک تخصصی / فنی از امریکا وارد بازار کار و شاخه کاری خودم بشم ومجبور نباشم از کارهای غیر تخصصی شروع کنم ؟ ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-07-19 ساعت 03:31)Pardin7 نوشته:  سلام مجدد ... اینجا اینوره شیکاگو یعنی حومه شمال غرب شیکاگو ، یعنی آرلینگتون هایتز است . ساعت ۵:41 عصر . هوای گرم Sad و مرطوب Sad ولی استخر رفتن تو این هوا خیلی کیف داره . اول اینکه اگر نخواین توی خود شهر شیکاگو سکونت کنین که معمولا خانواده های معمولی در حومه هستند ، شاید مدتها بگذره و کارتون به شیکاگو نیفته . مگر اینکه اونجا شاغل باشین . به تموم قسمت های حومه بین ایرانیا می گن "شهر" ولی در تقسیم شهری "village" ' هست ... ! پس خیلی هل نباشین دارین از شهر میاین تو روستا Wink شوخی کردم این اصطلاح فقط به معنی قسمت های مختلف حومه است . ما بعد بررسی های خیلی پشت سر هم و پوست کندنی با اینترنت در تهران به این نتیجه رسیدیم که یکی از حومه های شمال غرب رو انتخاب کنیم . هم قیمت ها مناسب تر است هم امنیت خیلی خوبی دارد هم آرام و بی سر و صدا است . وقتی بیاین متوجه می شین که چقدر اعصاب همه ما داغون بوده از سرو صدا و نگرانی های مختلف و بی دلیل که اینجا بعنوان زندگی روزمره از آنها دور هستین . ما چند شهر ( حومه ) رو مدنظر داشتیم : Arlington Heights , Schaumburg , Evanston , Palatine ولی اینجا که اومدیم Evanston حذف شد چون اجاره گرونتره و البته بیشتر به شمال نزدیک می شه . مهم ترین چیز برای خانواده های بچه دار اینه که شما هر جا سکونت کنین همون جا نزدیک ترین مدرسه فرزند شما رو ثبت نام می کنه و شما خیلی اختیاری ندارین . بیخود هم خودتون رو برای مدرسه های خصوصی به زحمت نندازید و پول الکی ندین . مدرسه های دولتیشون حرف نداره . البته ما پسرمون در شهری ( حومه ی ) دورتر مدرسه می ره چون اتیسم هست و باید به مدرسه خاص بره که طبق تشخیص اداره به اونجا فرستاده شد و خدا رو شکر بهترین مدرسه رو براش درنظر گرفتن . بهرحال موضوع اینه که اینجا فرض بر این است که بهترین را به فرزند شما می دهند . پس سعی نکنین خیلی دخالت کنین که اینکار از نظرشون توهینه و خیلی بدشون می آد . بعدا کم کم دوستانه با معلم ها در تماس باشین . معلم های مدرسه می تونن باهاتون با ایمیل در تماس باشن و همه چیز رو بپرسید و جواب بگیرید.
محل سکونتتون رو طوری انتخاب کنین که به مراکز خرید نزدیک باشین . اینجا مثل ایران اونطوری فروشگاه دم دستتون نیست مگر در مواردی که خیلی نزدیک به مرکز خرید زندگی کنین . در حومه ها هر چند صد متر یک زمین وسیع با چندین فروشگاه هست و فست فود معمولا کسی به اونجا ها مراجعه نمی کنه و همه به فروشگاه های بزرگ می رن . خیلی هاشون فروشگاه های ژاپنی و هندی و مکزیکی هستند . راستی به مراکزی که واسه ماساژ هست بدون مطالعه مراجعه نفرمایید مسایلی هست که بعدا می گم همسرم براتون بنویسه :O خب داشتم می گفتم ... این مراکز کوچک را پلازا می گن . که زیاد هم هستند . برای کسانی که اهل نوشیدن نوشیدنی هستند ! این فروشگاه ها در این پلازا ها زیادند ولی یادتون باشه قانون این ایالت نوشیدن مشروبات الکلی را در بیرون از منزل حتی حیاط خونه تون ممنوع کرده و پلیس برخورد می کنه فقط می تونین حداکثر در بالکن بنوشین برای خرید و فروششون هم فکر کنم محدویت زمانی دارن . در این مورد این اطلاعات رو از دوستان قدیمی شنیدم خودمون تجربه نداشتیم . خلاصه ... فروشگاه های متنوعی هست که بصورت زنجیره ای در سراسر آمریکا هستند و در همه آنها محصولات یکسان عرضه می شه . برای خرید وسایل اولیه و ضروری اگر خیلی دنبال چیزهای فانتزی نباشین انقدر که کارتون راه بیفته ... می تونین به فروشگاه های Dollar Tree نه Three ! مراجعه کنین در این فروشگاه ها همه چیز با قیمت یک دلار هست بخصوص وسایل اولیه آشپزخانه البته بدون ظروف آشپزی .
خسته شدم بقیه شو دوباره می آم می نویسم Smile

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون ، میشه راجع به مدارس در شیکاگو ویا حداقل همون حومه ای که شما فرزندتون می رن کامل توضیح بدید ، من یکی از مهمترین معیاری که در انتخاب ایلت مدنظرم هست ، مدرسه بچه ها هستش .در این بخش کمتر دیدم کسی از مدارس بنویسه . بسیار سپاسگذارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-28 ساعت 19:49)Nataliea نوشته:  
(2013-04-07 ساعت 11:14)Omidooo نوشته:  آقووووووووووووووو جای همه ی دوستان خالی.
آب و هوایی بسیار عالی و بهاری در شیکاگو داریمCool . کم کم داره فصل ورزش در هوای آزاد میرسه. البته در مورد زمستان هم مطلب خواهم گذاشت ولی کلا سرمای خاصی تو شیکاگو نبودTongue.
این گلوبال چنج ما رو از سرما نجات دادTongue.

من یه سوال دارم : شیکاگو از -۴و-۵ درجه در زمستان سردتر نمی شه .بد نیست !
اما برای تابستون میشه بگید چند روز در ۳-۴ ماه هوای خیلی گرم و آزاردهنده داره ؟ تو همین بخش گفته شد که خیلی گرم بوده ؟درسته ؟

امسال تابستون هوا خوب بود. فقط تا حالا حدود 5 روز خیلی گرم بود که کلافه شدیم.
پاسخ
(2013-09-01 ساعت 03:47)Strawberry2013 نوشته:  
(2013-08-12 ساعت 06:45)mhz_ir نوشته:  
(2013-08-11 ساعت 15:23)milo2007 نوشته:  
(2013-07-17 ساعت 17:59)milo2007 نوشته:  سلام
شیکاگونشینان عزیز، ممنون میشم راهنماییمون کنین
برای یک زوج که از ایران میخوان بیان شیکاگو و اول زندگیشونه پیشنهاد میکنین چه وسایلی رو با خودشون بیارن
منظورم اینه که اسباب خاصی نداریم و توصیه میکنین چیا بخریم و بیاریم که تو شیکاگو نیست و یا گرونه
مرسی

دوستان عزیز ما هنوز منتظریم Rolleyes
راستی شیکاگو از نظر باد و گرد و خاک چه جوریه؟
چون میخوام فرش ابریشم بگیرم و مدل های روشن رو بیشتر میپسندم
که خوب اگه مثل تهران باد و خاک باشه خیلی زود کثیف میشه

سلام
اما دوستان دیگه و آقا امید گفتن تو محله دوان یا داون !!! جنسهاس ایرانی از فروشگاههای عرب و پاکستانی میشه تهیه کرد .پس با این حساب بجز لباس گرم +زرشک و زعفرون هیچی لازم نیست بیاریم با خودمون !
لطفا نظرتونو بگین
مرسیییییییییییییییی

من یه ماه بیشتر نیست اومدم برای همین نظری که میدم در همین حد هستWinkقبلش پستای امید عزیز رو بخونید اطلاعات خوبی به دست میارید.
شیکاگو الان بهترین آب و هوا رو داره ولی به نظر من آب وهواش خیلی متغیره که طبیعیه و تو همین مدت کمی که اینجا بودم این مسئله رو دیدم ولی در کل تا الان من با آب وهواش حال کردمSmile البته هنوز زمستوناشو تجربه نکردمCool
برای همین به زمانی که میاین شیکاگو بستگی داره ولی از گرد وخاک مثل ایران خبری نیست چرا که به خاطر دریاچه میشیگان اینجا آب و هوای معتدلی داره.
برای آوردن وسایل به نظر من کلیه وسایل برقی رو از همین جا بخرید چون هم میتونید قسطی بخرید(میتونید با اینکار اعتبار کردیتتون رو سریعتر بالا ببرید) هم ضمانت داره ومشکلی از نظر تیدیل به 110 پیدا نمیکنید و...
بقیه وسایل هم سعی کنید وسایل خاص خودتون که احتمال میدید اینجا در روزهای اولیه ضروریه و ممکنه دیر پیدا کنید و یا گرونتر باشه بیارید وگرنه وسایل منزل غیر از وسایل برقی رو تقریبا اکثرش رو حتی با قیمت ایران میتونید بخرید!!!آره وسایل برقی رو اگه بخواین به پول ایران تبدیل کنید اینجا گرونتره ولی به نظر من ارزش داره از اینجا بگیرید.ضمنا وسایل آرایشی و بهداشتی هم گرونتر هست اگر بیارید به صرف تره تا زمانی که جا بیوفتید.
مهمترین مسئله ای که اینجا میبینید تنوع جنس(هر نوع کالایی) هست و این خیلی بهتون کمک می کنه و اینکه برای خرید از طریق سایت اون فروشگاه قبل از رفتن میتونید قیمت جنستون رو ببینید با جنسای دیگه مقایسش کنید نظرات کسانی که اونو خریدن (+یا-) بخونید و دیگه تو فروشگاه سردرگم نیستید که این خوبه یا اون بهتره؟!

دوست عزيز سلام
من يك سالي هست كه شيكاگو زندگي ميكنم . در خصوص اب و هوا بايد بگم كه الان بهترين فصل شيكاگو هست و تقريبا از يك ماه و نيم ديگه هوا خنك ميشه و بعد هم زمستان سرد شيكاگو شروع ميشود . اگر در فصل سرما امريكا هستيد حتما جز وسايل ضروري تا ميتوانيد لباسهاي گرم و بوت هاي گرم بياوريد چون زمستان اينجا طولاني و سرمايي با سرماي ايران متفاوته . همينطور كه دوستتون گفته وسايل برقي اينجا با قيمتهاي مناسب هست . لوازم ضروري آشپزخانه بياوريد سبزي هاي خشك مورد نياز ، ادويه ، ظرف هاي سبك دم دستي ، قابلمه كوچك باندازه دونفر ، حتما داروهاي ضروري بياوريد داروهاي گول درد و سرماخوردگي اينجا بدون نسخه هست اما تعادي انتي بيوتيك يا داروهاي خاص ديگه حتما بياوريد .
چايي و مواد خوراكي ايراني بياوريد چون در شيكاگو كم ميتوانيد مغازه ايراني يا عرب پيدا كنيد .
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-21 ساعت 05:46)محمد دی دی نوشته:  
(2014-11-20 ساعت 10:14)inforfang نوشته:  سرمای آلاسکا یه حالی به همه آمریکا داده. از هفته دیگه هوا بهتر میشه. آخر هفته که خیلی خوب میشه. فکر کنم برنامه فوتبال بزارن دوستان! Big Grin
فوتبالی که گلرش شما باشی سجاد جون من عمرررا بیام دیگه Big Grin

قابل توجه ابرانیان ساکن شیکاگو یا کسانی که علاقه مندند در آینده به شیکاگو بیان :
یک گروهی تو فیسبوک مثل همه گروه هایی که بچه ها برای شهر های دیگه ساخته بودن برای ایرانیان شیکاگو هم ساخته شده که اگر کسی خواست عضو اون گروه بشه و با بچه های ایرانی ساکن شیکاگو اللخصوص گرین کارتی ها و مخصوصا بچه های لاتاری بیشتر در ارتباط باشه و آشنا بشه برای من در این خصوص پیام خصوصی بفرسته تا آدرس گروه را براشون ارسال کنم.
پاینده باشید.

میشه لطفا آدرس گروپ فیس بوک رو اینجا بذارید
ممنون ،من نمی تونم پ خصوصی بفرستم !
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-11-13 ساعت 06:58)inforfang نوشته:  محمد جون خیلی آقایی

اول بگم که شیکاکو شهر قشنگیه و الان یواش یواش داره فصل سرما شروع میشه. وقتی گرمه خیلی با صفاست و قشنگه . بیرون رفتن و گردش و دوچرخه سواری یکی از لذت ها و تفریح ها توی این شهره. اینجا شهر غذاست . هر مدل غدایی بخواهید اینجا پیدا میشه و رستوان ها و مکان های دیدنی زیاد داره. البته مهاجرهایی مثل ما تا جا بیوفتن و بخوان خرج و دخل شون رو حساب کتاب کنن و با مکان های مختلف آشنا بشن یکم طول میکشه. توی فصل سرما مردم رو کمتر بیرون می بینی و بیشتر توی بار ها و کلاب ها و رستوران ها هستن. بیشتر موزه ها اینجا توی فصل سرما چون مسافر کمتر میشه تخفیف می خورن. از نظر کار هم خوبه . من بعد از ۲ هفته کار پیدا کردم. البته غیر مرتبط با رشته ام ولی خب همین که دستم توی جیب خودم بود و از جیب خرج نمی کردم خیلی بهم کمک کرد. ۲ هفته بعدش هم یک کار یکم مرتبط تر با رشته ام پیدا کردم. الانم همین کار رو دارم و دارم می گذرونم. کار حتی توی زمینه غیر مرتبط با رشته به آدم اعتماد به نفس می ده. امیدوارم تمام کسایی که این مراحل مهاجرت رو طی می کنن سریع تر کار پیدا کنن.

از اینا بگذریم، یکی از این شبای سرد جای شما خالی با محمد رفتیم برای هالوین پارتی و جمع ایرانی ها . چون کلاب بود و سر و صدا ، نمیشد با کسی آشنا شد ولی همین که با دوستان بودیم ، یک شب به یاد موندنی شد. حتی به یاد موندنی تر از شب آتیش بازی . نه محمد ؟

فستیوال های زمستانی یا ورزشها و تفریحات زمستانی نداره شیکاگو یا اطرافش با برف و سرمایی که داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، elahe mousavi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان