کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
[font=Courier]
کد:
Effective Date    Non-Tipped Employees    Tipped Employees
Current           $8.25    $4.95
July 1, 2015    $10.00    $5.45
July 1, 2016    $10.50    $5.95
July 1, 2017    $11.00    Increases with CPI*
July 1, 2018    $12.00    Increases with CPI*
July 1, 2019    $13.00    Increases with CPI*
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، Abdorrezaa ، smpf ، golia
خیلی ممنون از جوابتون ، تشکر می کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: inforfang ، smpf
(2015-08-06 ساعت 01:01)mehdym نوشته:  اگر رشته تون مورد نیاز باشه خیلی سریع تماس می گیرند . بهتر هست رزومه تون رو آماده کنید و در Indeed و
CareerBuilder
هر روز با کلمات کلیدی مربوط به کارتون سرچ کنید تا با محدوده حقوق و فرصت های مناسب آشنا بشید
ولی تا وارد نشده اید و SSN نگرفته یاد بهتر هست برای کاری درخواست نفرستید

ممنون بسیار عالی
اما برای اولین بار اگر بخوام در پوزیشنی که می تونم و تجربه دارم ، اما در امریکا اوور کوالیفای هستم براش ، میشه مثلا با ارائه مدرک فقط لیسانس سریعا مشغول بکار بشم . وبعد از مدتی که با محیط کاری جدید و زبان آشنا شدم . مدرک خودم( فوق لیسانس و یا دکتری !) را برای پوزیشن جدید ارائه بدم. ?? !خیلی راحت تر اینجوری اداپته میشیم با محیط های کاری اونجا ، درضمن بیکار هم نمی مونیم ! Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf
من از سایت زیلوو .کام
جندین تا آپارتمان 2 خوابه با قیمت حدود 1000-1200پیدا کردم در مناطق روجر پارک ، ریور نورث پارک و وینچستر اونیوو اگه اشتباه نکنم دوستان گفتن اینها مناطق خوب شیکاگو هستند.
اماسوال من اینه : این آگهی ها 1-3 روز پیش گذاشته شدند ، احتمال اینکه کسی مثل من تا چند ماه دیگه به شیکاگو بیاد و خونه ها در این رنج قیمتی همچنان باقی مونده باشن و فراوون باشه وجود داره یا نه ؟(احتمال های فصلی ویا تورم !!! احیانا ..)
سوال دوم :نوشته گرمایش این خونه ها و سرمایش به این شکل هستند :
heating: forced air
cooling : other
یعنی چی گرمایش فرسد ایر؟
پاسخ
(2015-08-08 ساعت 22:08)Nataliea نوشته:  من از سایت زیلوو .کام
جندین تا آپارتمان ۲ خوابه با قیمت حدود 1000-1200پیدا کردم در مناطق روجر پارک ، ریور نورث پارک و وینچستر اونیوو اگه اشتباه نکنم دوستان گفتن اینها مناطق خوب شیکاگو هستند.
اماسوال من اینه : این آگهی ها ۱-۳ روز پیش گذاشته شدند ، احتمال اینکه کسی مثل من تا چند ماه دیگه به شیکاگو بیاد و خونه ها در این رنج قیمتی همچنان باقی مونده باشن و فراوون باشه وجود داره یا نه ؟(احتمال های فصلی ویا تورم !!! احیانا ..)

در مورد فراوونیش نمی تونم چیزی بگم. اسباب کشی توی زمستون با تابستون فرق می کنه. در مورد قیمت ها، بستگی به تقاضا داره. معمولا قیمت ها تغییر می کنن ولی نه به صورت محسوس.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، rose119 ، smpf
دوستان سلام. وضعیت کار های ساده که نیاز به تخصص خاصی نداشته باشه مثل کار های خدماتی از جمله کار در رستوران.. پیشخدمتی.. کار در هتل و ... در شیکاگو چطوره؟ ایا با درامد حاصل از اینگونه شغل ها میتوان از پس مخارج روزانه در این شهر برامد؟ ودر کل شیکاگو را برای اغاز مهاجرت مناسب میدانید یا خیر! پیشاپیش ممنون از راهنماییتان.
پاسخ
سلام
از دوستان خانم کسی در شیکاگو دنبال همخونه ست؟
پیام خصوصی بدین پیلیز
کیس نامبر : 2015as000034xx
تعداد افراد در کیس : خودم
سفارت : آنکارا
دریافت نامه دوم : 12 دسامبر
مصاحبه : فوریه
دریافت ویزا
پاسخ
(2012-04-16 ساعت 06:35)Omidooo نوشته:  سلام بر همه دوستان -
بالاخره ما هم بعد ار فراز و نشیب های فراوان تونستیم به سرزمین فرصت ها برسیم . راستش کمک های زیادی از مهاجر سرا گرفتم - خب بنابراین طبیعه که بخوام به دیگر دوستان نیز تا جایی که از دستم بر میاد کمک کنم - اگه راجع به شیکاگو سوالاتی داشتید اگر بتونم حتما با کمال میل کمک خواهم کرد.
به امید موفقیت همه دوستان در هر کجا که هستن.

سلام میتونید با اطلات دادن به من کمک بزرگی بکنید.

سلام من قراره که یکماه دیگه بیام آمریکا ام هنوز شهری و یا ایالتی رو انتخاب نکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، rose119 ، smpf ، elahe mousavi
(2015-08-22 ساعت 14:25)h.s1347 نوشته:  
بالاخره ما هم بعد ار فراز و نشیب های فراوان تونستیم به سرزمین فرصت ها برسیم . راستش کمک های زیادی از مهاجر سرا گرفتم - خب بنابراین طبیعه که بخوام به دیگر دوستان نیز تا جایی که از دستم بر میاد کمک کنم - اگه راجع به شیکاگو سوالاتی داشتید اگر بتونم حتما با کمال میل کمک خواهم کرد.

سلام من قراره که یکماه دیگه بیام آمریکا ام هنوز شهری و یا ایالتی رو انتخاب نکردم.

ما (من و خانواده ام ) هم همینطور ، بسیار خوشحال میشم راجع به کار ، هزینه ها و زندگی در شیکاگو به عنوان تازه واردین بیشتر و بیشتر ما را راهنمایی کنید . با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، golia
سلام ، همین الان یه لینک با اطلاعات جدید به دستم رسید :
نظرتون چیه درباره شیکاگو طبق این گزارشات !!؟
http://chicagogenie.com/9-reasons-why-ch...ign=buffer
پاسخ
تشکر کنندگان: inforfang ، smpf
(2015-08-22 ساعت 15:42)Nataliea نوشته:  
(2015-08-22 ساعت 14:25)h.s1347 نوشته:  

ما (من و خانواده ام ) هم همینطور ، بسیار خوشحال میشم راجع به کار ، هزینه ها و زندگی در شیکاگو به عنوان تازه واردین بیشتر و بیشتر ما را راهنمایی کنید . با سپاس

ما هم همینطور
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
پاسخ
سلام به دوستان اللخصوص مدیران این تاپیک ،
من کل این تاپیک رو خوندم ، چیزهای خوبی را برای" وسایل موزد نیاز برای رفتن به شیکاگو" خوندم .
اما برای یک خانواده با دو بچه مدرسه ای چه چیزهایی نیاز هست که با خود بیاریم به شیکاگو که واقعا اونجا پیدا نمیشه :

1- فرش ایرانی (ابعاد کوچک)
2- سبزی قرمه سبزی /یا سبزی خاصی که اونجا نیست
3- حبوبات خاص / برنج !؟
4- سرویسهای نقره غذاخوری یا پذیرایی (یا لوازم تزیینی منزل با ارزش )
5- لباس چرم مردانه /زنانه
6- کت و شلوار مردانه
7- کفش زمستانی مردانه و زنانه و بچه گانه
8- کتاب های خاص تخصصی ( کتابخانه تخصصی دانشگاهها در شیکاگو برای عموم آزاد است ؟! )
9- نظر شما ؟!
10- نظر شماا ؟!
با سپاس فراوان
پاسخ
تشکر کنندگان:
۱- فرش ایرانی (ابعاد کوچک)
۲- سبزی قرمه سبزی /یا سبزی خاصی که اونجا نیست
۳- حبوبات خاص / برنج !؟
۴- سرویسهای نقره غذاخوری یا پذیرایی (یا لوازم تزیینی منزل با ارزش )
۵- لباس چرم مردانه /زنانه
۶- کت و شلوار مردانه
۷- کفش زمستانی مردانه و زنانه و بچه گانه
۸- کتاب های خاص تخصصی ( کتابخانه تخصصی دانشگاهها در شیکاگو برای عموم آزاد است ؟! )
۹- نظر شما ؟!
۱۰- نظر شماا ؟!
با سپاس فراوان
[/quote]

اینجا همه چی پیدا میشه.نگران نباشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
سلام به همه شیکاگو نشینان عزیز و مدیران این تاپیک :

آیا لطفا کسی از شما می تونید به یک خانواده که می خوان به تازگی وارد شیکاگو بشن که احتیاج به اسم و آدرس دقیق دارند واسه ارسال گرین کارت ، مکاتبات و یا...... در ماه اول ورود کمک بکنید و آدرس خودتون رو بدید .

با تشکر پیشاپیش از عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان

کسی از شما که در شیکاگو هستید هستش که از طریق کریگ لیستس و یا ایندید دات کام شغل گرفته با شه ، میشه لطفا من را راهنمایی کنید با جزییات : مصاحبه ، رزومه و .... . من اپلای کردم و احتیاج به رهنمایی داریم .
بسیار ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان