کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شیکاگو، ایالت ایلینوی
(2015-10-11 ساعت 05:53)atour نوشته:  ۱- فرش ایرانی (ابعاد کوچک)
۲- سبزی قرمه سبزی /یا سبزی خاصی که اونجا نیست
۳- حبوبات خاص / برنج !؟
۴- سرویسهای نقره غذاخوری یا پذیرایی (یا لوازم تزیینی منزل با ارزش )
۵- لباس چرم مردانه /زنانه
۶- کت و شلوار مردانه
۷- کفش زمستانی مردانه و زنانه و بچه گانه
۸- کتاب های خاص تخصصی ( کتابخانه تخصصی دانشگاهها در شیکاگو برای عموم آزاد است ؟! )
۹- نظر شما ؟!
۱۰- نظر شماا ؟!
با سپاس فراوان

اینجا همه چی پیدا میشه.نگران نباشید.
[/quote]

ممنون از قوت قلبی که می دین
میشه آیتم 8 را توضیح بدید سپاسگذارم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
خواهش میکنم.اتفاقا من یه کتابی میخواستم قیمت دست دومش حدود 200 دلار بود.
رفتم کتاب خونه ثبت نام کردم رایگان . و درخواست کتاب رو دادم.خودشون نداشتن اما سرچ کرد گفت چند تا کتا خونه دیگه کتابش رو دارن.ما برای اونا درخواست میفرستیم و اونا میفرستن برای ما و ما به شما ایمیل میزنیم بیاین کتاب رو بگیرین.
کتاب هم سه هفته رایگان دستتونه و بعد از سه هفته روزی 25 سنت پول باید بدین.
میشه کتاب رو گرفت و از روش کپی کرد.و میتونین کتاب رو از طریق آمازون یا ایبی بخرین.
در مجموع نگران کتاب نباشین
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، inforfang
برای یک خانواده با دو بچه مدرسه ای چه چیزهایی نیاز هست که با خود بیاریم به شیکاگو که واقعا اونجا پیدا نمیشه :

۱- فرش ایرانی (ابعاد کوچک)
۲- سبزی قرمه سبزی /یا سبزی خاصی که اونجا نیست
۳- حبوبات خاص / برنج !؟
۴- سرویسهای نقره غذاخوری یا پذیرایی (یا لوازم تزیینی منزل با ارزش )
۵- لباس چرم مردانه /زنانه
۶- کت و شلوار مردانه
۷- کفش زمستانی مردانه و زنانه و بچه گانه
۸- کتاب های خاص تخصصی ( کتابخانه تخصصی دانشگاهها در شیکاگو برای عموم آزاد است ؟! )

1.فرش هست اما میتونین بیارین.
2.سبزی قورمه و اینجور چیزا رو حتما بیارین.البته هست اما گرونه.
3.هست اینجا
4.هست
5.لباس اصلا نیارین
6.کت شلوار که همه جا هست.اما یه دست بیارین ضرر نداره.البته اگه کمبود برای بار ندارین.اگه بارتون زیاده نیارین
7.نیارین.مگر اینکه لحظه ای که میرسین اینجا تا کمر برف اومده باشه و شما برای بدو ورود نیاز به پوشش گرم داشته باشین
8.بغیر از کتابهای فارسی
در کل اینجا همه چی پیدا میشه.فروشگاه ایرانی هم هست.اما یه سری چیزا مثل همون سبزیجات رو از این فروشگاه ها خیلی گرون باید بخرین
سوال دیگه ای اگر باشه در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، Nataliea ، nora ، behjan
(2015-10-31 ساعت 23:15)atour نوشته:  خواهش میکنم.اتفاقا من یه کتابی میخواستم قیمت دست دومش حدود 200 دلار بود.
رفتم کتاب خونه ثبت نام کردم رایگان . و درخواست کتاب رو دادم.خودشون نداشتن اما سرچ کرد گفت چند تا کتا خونه دیگه کتابش رو دارن.ما برای اونا درخواست میفرستیم و اونا میفرستن برای ما و ما به شما ایمیل میزنیم بیاین کتاب رو بگیرین.
کتاب هم سه هفته رایگان دستتونه و بعد از سه هفته روزی 25 سنت پول باید بدین.
میشه کتاب رو گرفت و از روش کپی کرد.و میتونین کتاب رو از طریق آمازون یا ایبی بخرین.
در مجموع نگران کتاب نباشین
ممنون از جوابتون ، من نگرانیم واسه کتابهای تخصصی رشته خودمون بود که این همه کتاب را با خوئمون مجبور نباشیم بیاریم !! و در ضمن همینجا دونیت می کنیم بدرد دیگران میخوره Smile
فکر کنم شما هم منظورتون یه کتاب تخصصی بود درسته ؟! بهر حال باز هم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-18 ساعت 22:22)maral.seti نوشته:  سلام
از دوستان خانم کسی در شیکاگو دنبال همخونه ست؟
پیام خصوصی بدین پیلیز

سلام منم دنبال همخونه هستم البته هنوز وارد شیکاگو نشدم .نتونستم پیام خصوصی بدم. اگه کسی همخونه در شیکاگو می خواد برام پیغام بزاره مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
(2015-07-28 ساعت 20:31)Nataliea نوشته:  
(2013-07-19 ساعت 03:31)Pardin7 نوشته:  سلام مجدد ... اینجا اینوره شیکاگو یعنی حومه شمال غرب شیکاگو ، یعنی آرلینگتون هایتز است . ساعت ۵:41 عصر . هوای گرم Sad و مرطوب Sad ولی استخر رفتن تو این هوا خیلی کیف داره . اول اینکه اگر نخواین توی خود شهر شیکاگو سکونت کنین که معمولا خانواده های معمولی در حومه هستند ، شاید مدتها بگذره و کارتون به شیکاگو نیفته . مگر اینکه اونجا شاغل باشین . به تموم قسمت های حومه بین ایرانیا می گن "شهر" ولی در تقسیم شهری "village" ' هست ... ! پس خیلی هل نباشین دارین از شهر میاین تو روستا Wink شوخی کردم این اصطلاح فقط به معنی قسمت های مختلف حومه است . ما بعد بررسی های خیلی پشت سر هم و پوست کندنی با اینترنت در تهران به این نتیجه رسیدیم که یکی از حومه های شمال غرب رو انتخاب کنیم . هم قیمت ها مناسب تر است هم امنیت خیلی خوبی دارد هم آرام و بی سر و صدا است . وقتی بیاین متوجه می شین که چقدر اعصاب همه ما داغون بوده از سرو صدا و نگرانی های مختلف و بی دلیل که اینجا بعنوان زندگی روزمره از آنها دور هستین . ما چند شهر ( حومه ) رو مدنظر داشتیم : Arlington Heights , Schaumburg , Evanston , Palatine ولی اینجا که اومدیم Evanston حذف شد چون اجاره گرونتره و البته بیشتر به شمال نزدیک می شه . مهم ترین چیز برای خانواده های بچه دار اینه که شما هر جا سکونت کنین همون جا نزدیک ترین مدرسه فرزند شما رو ثبت نام می کنه و شما خیلی اختیاری ندارین . بیخود هم خودتون رو برای مدرسه های خصوصی به زحمت نندازید و پول الکی ندین . مدرسه های دولتیشون حرف نداره . البته ما پسرمون در شهری ( حومه ی ) دورتر مدرسه می ره چون اتیسم هست و باید به مدرسه خاص بره که طبق تشخیص اداره به اونجا فرستاده شد و خدا رو شکر بهترین مدرسه رو براش درنظر گرفتن . بهرحال موضوع اینه که اینجا فرض بر این است که بهترین را به فرزند شما می دهند . پس سعی نکنین خیلی دخالت کنین که اینکار از نظرشون توهینه و خیلی بدشون می آد . بعدا کم کم دوستانه با معلم ها در تماس باشین . معلم های مدرسه می تونن باهاتون با ایمیل در تماس باشن و همه چیز رو بپرسید و جواب بگیرید.
محل سکونتتون رو طوری انتخاب کنین که به مراکز خرید نزدیک باشین . اینجا مثل ایران اونطوری فروشگاه دم دستتون نیست مگر در مواردی که خیلی نزدیک به مرکز خرید زندگی کنین . در حومه ها هر چند صد متر یک زمین وسیع با چندین فروشگاه هست و فست فود معمولا کسی به اونجا ها مراجعه نمی کنه و همه به فروشگاه های بزرگ می رن . خیلی هاشون فروشگاه های ژاپنی و هندی و مکزیکی هستند . راستی به مراکزی که واسه ماساژ هست بدون مطالعه مراجعه نفرمایید مسایلی هست که بعدا می گم همسرم براتون بنویسه :O خب داشتم می گفتم ... این مراکز کوچک را پلازا می گن . که زیاد هم هستند . برای کسانی که اهل نوشیدن نوشیدنی هستند ! این فروشگاه ها در این پلازا ها زیادند ولی یادتون باشه قانون این ایالت نوشیدن مشروبات الکلی را در بیرون از منزل حتی حیاط خونه تون ممنوع کرده و پلیس برخورد می کنه فقط می تونین حداکثر در بالکن بنوشین برای خرید و فروششون هم فکر کنم محدویت زمانی دارن . در این مورد این اطلاعات رو از دوستان قدیمی شنیدم خودمون تجربه نداشتیم . خلاصه ... فروشگاه های متنوعی هست که بصورت زنجیره ای در سراسر آمریکا هستند و در همه آنها محصولات یکسان عرضه می شه . برای خرید وسایل اولیه و ضروری اگر خیلی دنبال چیزهای فانتزی نباشین انقدر که کارتون راه بیفته ... می تونین به فروشگاه های Dollar Tree نه Three ! مراجعه کنین در این فروشگاه ها همه چیز با قیمت یک دلار هست بخصوص وسایل اولیه آشپزخانه البته بدون ظروف آشپزی .
خسته شدم بقیه شو دوباره می آم می نویسم Smile

خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون ، میشه راجع به مدارس در شیکاگو ویا حداقل همون حومه ای که شما فرزندتون می رن کامل توضیح بدید ، من یکی از مهمترین معیاری که در انتخاب ایلت مدنظرم هست ، مدرسه بچه ها هستش .در این بخش کمتر دیدم کسی از مدارس بنویسه . بسیار سپاسگذارم

سلام مرسی از اطلاعات مفیدتون. ظاهرا من نمی تونم پیام خصوصی براتون بزارم. ممکنه یه ایمیل ادرسی برام بزارید. که بیشتر باهاتون در تماس باشم ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-07-23 ساعت 00:18)nefarioos نوشته:  زندگی در شیکاگو
من می‌خوام اگه بشه واسه زندگی‌ برم شیکاگو ولی‌ هیچ اطلاعاتی ازش ندارم

می‌خواستم بدونم کسی‌ هست که اونجا زندگی‌ کنه و از اوضاع اونجا خبر داشته باشه

مثلا در مورد کار و وضعیت زندگی‌ و سطح زندگی‌

وضعیت تحصیلی‌

منم دقيقا همينطور أمه اطلاعاتي حرفتي لطفا به من هم بكو

[quote='Nataliea' pid='674212' dateline='1445079331']
سلام به همه دوستان

کسی از شما که در شیکاگو هستید هستش که از طریق کریگ لیستس و یا ایندید دات کام شغل گرفته با شه ، میشه لطفا من را راهنمایی کنید با جزییات : مصاحبه ، رزومه و .... . من اپلای کردم و احتیاج به رهنمایی داریم .
بسیار Are yeki as dostaye man hast
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-07 ساعت 19:21)inforfang نوشته:  
(2015-07-07 ساعت 14:34)مير منصور نوشته:  با سلام به دوستان گرامي .
براي استفاده از هواپيماهاي قطر يا الاتحاد احتياج به گرفتن ويزاي دوبي و يا قطر لازم است .؟

در صورتی بلیط شما ترانسفر باشه یعنی بعد از پرواز اول منتظر پرواز دوم باشید و در این مدت در فرودگاه بمونید نه. برای اطمینان می تونید با آزانس مسافرتی تماس بگیرید.

Nakhore man khodam ham ba etehad omadam

(2015-04-06 ساعت 22:25)inforfang نوشته:  
(2015-04-06 ساعت 22:22)یاغی نوشته:  سلام شیکاگو هوا زمستان چند درجه هست

http://www.wunderground.com/history/airp...reqdb.wmo=

Yeki az dostaye man migoft mesle ardabil hast
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-05 ساعت 10:03)rose119 نوشته:  
پیام خصوصی بدین پیلیز

سلام منم دنبال همخونه هستم البته هنوز وارد شیکاگو نشدم .نتونستم پیام خصوصی بدم. اگه کسی همخونه در شیکاگو می خواد برام پیغام بزاره مرسی

Slm u key mikhaid berid ?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-05 ساعت 11:44)toraz نوشته:  
(2015-11-05 ساعت 10:03)rose119 نوشته:  
پیام خصوصی بدین پیلیز

Slm u key mikhaid berid ?

سلام من حداکثر تا اخر نوفمبر (همین ماه) انشاالله شیکاگو هستم .دوستان پیشکسوت لطفا پیام بزارید ازتون کمک و راهنمای می خوام
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea
فکر کنم شما هم منظورتون یه کتاب تخصصی بود درسته ؟! بهر حال باز هم ممنون
[/quote]

تمامی کتب تخصصی هست اما به انگلیسی.کتاب فارسی اینجا هست اما همون کتابایی که تو سوهانی قم بود.مثلا طالع بینی یا همسر داری و ...
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: Nataliea ، inforfang
(2015-11-08 ساعت 09:38)atour نوشته:  فکر کنم شما هم منظورتون یه کتاب تخصصی بود درسته ؟! بهر حال باز هم ممنون

تمامی کتب تخصصی هست اما به انگلیسی.کتاب فارسی اینجا هست اما همون کتابایی که تو سوهانی قم بود.مثلا طالع بینی یا همسر داری و ...
Smile
[/quote]
سلام من اینجا نمی تونم براتون پیام خصوصی بدم لطف می کنید ایمیل ادرستون و برام بفرسید ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزیز
یه سوال برای من پیش اومده . هزینه زندگی توی شکاگو بیشتره یا دالاس
من توی این سایت که چک کردم نوشته هزینه دالاس بیشتره
لینکشو براتون میزارم
http://www.bestplaces.net/city/texas/dallas
http://www.bestplaces.net/city/illinois/chicago
Compared to the rest of the country, Dallas's cost of living is 6.30% Higher than the U.S. average.
Compared to the rest of the country, Chicago's cost of living is 3.40% Higher than the U.S. average.
طبق چیزی که اینجا نوشته هزینه زندگی توی دالاس 6.3% بالاتر از میانگین امریکاست و در شیکاگو 3.4% بالاتر از میانگین امریکاست
واقعا همین طوره؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، Danoosh ، Nataliea
(2015-11-09 ساعت 01:10)afc30 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز
لینکشو براتون میزارم
Compared to the rest of the country, Dallas's cost of living is ۶.30% Higher than the U.S. average.
Compared to the rest of the country, Chicago's cost of living is ۳.40% Higher than the U.S. average.
طبق چیزی که اینجا نوشته هزینه زندگی توی دالاس ۶.۳% بالاتر از میانگین آمریکاست و در شیکاگو ۳.۴% بالاتر از میانگین آمریکاست
واقعا همین طوره؟؟
به نظر من با تحقیقات چند ماهه ، شیکاگو تنها کلان شهر امریکا هستش که هزینه ها در مقایسه با سایر کلانشهر ها کمتر است باضافه اینکه همه امکانات آنها را هم دارا می باشد .
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، elahe mousavi ، maral-map
(2015-11-09 ساعت 01:10)afc30 نوشته:  سلام خدمت دوستان عزیز
لینکشو براتون میزارم
Compared to the rest of the country, Dallas's cost of living is ۶.30% Higher than the U.S. average.
Compared to the rest of the country, Chicago's cost of living is ۳.40% Higher than the U.S. average.
طبق چیزی که اینجا نوشته هزینه زندگی توی دالاس ۶.۳% بالاتر از میانگین آمریکاست و در شیکاگو ۳.۴% بالاتر از میانگین آمریکاست
واقعا همین طوره؟؟
سلام.من تمام اطلاعات ومقایسه ها را ازاین سایت دراوردم که بنظرم خیلی سایت خوبیه:www.numbeo.comدرصفحه اصلی ستون سمت چپ بالا نوشته cost of living بازش کنید وگزینه cost of living comparison راانتخاب کنید وهردوشهری که میخواهید باهم مقایسه کنیدطبق اطلاعات اون سایت برای زندگی دردالاس به 4164 دلار وبرای همان زندگی درشیکاگو 5100دلار بایدهزینه کنید.موفق باشید.
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: shahab2000 ، behjan ، elahe mousavi ، golia ، maral-map

کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان