کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
سلام دوستان
تشكر بابت اين تاپيك و اطلاعات مفيدي كه در موردشون بحث كردين.
------------------
من يك سري از اين مداركي كه اين ويزا لازم داره رو دارم
خواستم ببينم كسي / وكيلي/ جايي هست كه مدارك رو ببينه و ارزيابي كنه كه با اين مدارك ميشه اقدام كرد يا نه.

و اينكه پر كردن اين فرم I-140 چقدر نياز به تخصص داره. يعني به نظرتون من كه تا الان توي اينجور موارد هيچ اقدامي نداشتم خودم بشينم و فرو رو پر كنم و بفرستم ؟

و سوال آخرم اينكه من كه از الان 4 / 5 ماه تا مدرك ليسانسم مونده و بعدش مشمولم اگر اقدام كنم امكانش هست تا قبل از سربازي برم ؟ اصلا اجازه ي رفتن رو بعد از پايان تحصيل ميدن ؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-08-10 ساعت 21:51)mohsen123 نوشته:  سلام دوستان
تشكر بابت اين تاپيك و اطلاعات مفيدي كه در موردشون بحث كردين.
------------------
من يك سري از اين مداركي كه اين ويزا لازم داره رو دارم
خواستم ببينم كسي / وكيلي/ جايي هست كه مدارك رو ببينه و ارزيابي كنه كه با اين مدارك ميشه اقدام كرد يا نه.

و اينكه پر كردن اين فرم I-140 چقدر نياز به تخصص داره. يعني به نظرتون من كه تا الان توي اينجور موارد هيچ اقدامي نداشتم خودم بشينم و فرو رو پر كنم و بفرستم ؟

و سوال آخرم اينكه من كه از الان 4 / 5 ماه تا مدرك ليسانسم مونده و بعدش مشمولم اگر اقدام كنم امكانش هست تا قبل از سربازي برم ؟ اصلا اجازه ي رفتن رو بعد از پايان تحصيل ميدن ؟

ممنون

قهرمان بین المللی بامدال های جهانی و المپیکی هیچ نیازی به وکیل ندارید. پر کردن فرم بسیار ساده می باشد اگر مسلط به زبان نیستید از شخص وارد به زبان کمک بگیرید. در ارتباط با این ویزا جز یک نفر که در تاپیک ورزشکاران اسم برده شده واکثر ورزشکاران اورا میشناسند واقعا" باتعداد زیادی کلاهبردار برخود خواهید کرد .اگر مدارک شما کامل و صحیح باشد ویزا درمدت چهار تا نه ماه به شما داده خواهد شد. وبعد از گرفتن ویزا شما مدت شش ماه فرصت دارید که مهاجرت کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، آلیس-1980 ، amin_j
ممنون از پاسختون
من هدفم برای هنر هست. و منظورم از پر کردن فرم از لحاظ زبان نه و از نظر تجربیات در ضمنیه پر کردن همچین فرم هایی بود که حدس زدم شاید یک وکیل بتونه توی چگونگی استفاده از مدارک کمک کنه. البته حرف شما در مورد کلاهبرداری رو تا حد زیادی قبول دارم مثلا سایت وکیلی رو دیدم که می خواست برای پیگیری کار های این ویزا 8800 دلار بگیره. و هیچ اطمینانی هم در قبالش نمی ده!
-------------------------------------
کسی هست که فرم رو پر کرده باشه / فرستاده باشه و جوابی دریافت کرده باشه ؟ ترجیحا در فیلد هنری!
من بیشتر دوست دارم اطلاعاتی در مورد این مراحل داشته باشم .
ممنون میشم...
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، ravak ، amin_j
هنر که بسیار سخت تر از ورزش می باشد. با مدارک و جوایز بین المللی "مثل برندگان بی ینال های جهانی و یا برنده اسکار . باید مجلات خارجی مطلب در مورد شما نوشته باشند . با شرایطی که عنوان کردید فکر می کنم شما هنر پیشه هستید.پر کردن فرم هیچ تفاوتی ندارد و این برای توانایی های فوق العاده هنرمندان و ورزشکاران می باشد. به وکیل واقعا نیازی نیست چون من خودم هزینه های زیادی کردم و تمامی مراحل رو طی کردم وبعد از این همه هزینه تازه فهمیدم همه رو خودمون راحت می توانیم انجام بدهیم مگر مرحله موشن و یا اپیل در دادگاه که ممکنه یک نفر باید انجا در دادگاه حضور داشته باشد.ان موقع اگر احتیاج بود وکیل میگیرید. به مدارک ارجاع کنید واقعا"باید بی نظیر باشید نه تعریف روزنامه های ایرانی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، آلیس-1980 ، hamidreza2197 ، victor2016 ، amin_j
دوست عزیز بهتره از شرایطتون برای ما بنویسید مثل اگه شما جوایزی در سطح بین المللی داشته باشید شانس ویزا گرفتنتون بالاس باز صد در صد نیست و شما دوستی که هی میگید نمیشه طبق تحقیقات من در حال حاضر بدون مدرک بین المللی هم شانس برای گرفتن ویزا هست البته نه به اندازه بین المللی فقط باید فایل های زیادی رو ضمینه پروندتون کنید

دوست عزیز شما اگه نمیخواید شرایط خدتون رو اینجا بنویسید برای من به صورت پیام خصوصی ارسال کنید
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
آقای ورزشکار من (هی) نگفتم نمیشه. آن چیزی که صحیح می باشد را مطرح کردم چون خودم بسیار بی دلیل هزینه کردم و پروسه انتظار را بسیار طاقت فرسا دیدم با توجه به تجربیاتم مطالبم را مینویسم.
پاسخ
ممنون
nora / ممنون از پاسختون، يوزفول! بودSmile ميتونم بپرسم شما كجاي پروسه هستيد ؟ در چه زمينه اي، با چه مداركي و چطور اقدام كرديد ؟

wushu kung fu
ممنون ، همون سوال رو از شما هم اگر اشكال نداره مي پرسم.
---------------------
من گرافيست هستم . جايزه اول دارم ولي توي بينال نه، فايناليستي توي يك بينال دارم، يك انيميشن هم كانديد جايزه داشتم . توي سه تا بينال دوسالانه و سه سالانه هم كارم برگزيده شده ولي مقام نه، يعني توي كتاب بينال چاپ شده و توي موزه ي بينال توي نمايشگاش حضور داشته...و 7 / 8 تا كتاب داخلي يك مجله آنلاين خارجي...
كه البته شرح كاملش رو براي wushu kung fu ارسال كردم .
---------------------
راستــــــش وقتي اين 10 مورد كه گفته حداقل بايد سه تاش رو داشته باشيد رو توي شرايط خوش بين ميخونم ميبينم شرايط رو دارم ولي وقتي موقع خوندن ميخواهم هي گير بدم (مثل كارمنداي فلان بانك خودمون وقتي ميخواد بهت وام بده و مداركت رو ميخونه) ميبينم كه نه! شايد به زور يكي دوتاش ...

كلا سردر گمم... نميدونم انر‍ژي كه ميخوام اينجا بزارم رو ببرم جاي ديگه مثلا اون يكي ويزا O1 ه چي هست!؟ كه بايد يك كارفرما پيدا كرد و به واسطه ي اون رفت يا نه.نمي دونم! فكر ميكنم شايد پيدا كردن يك كارفرما اون طرف راحت تر باشه. البته شانس اينم نميخوام از دست بدم.

ممنون
پاسخ
دوست عزیز محسن اجازه بده اینجا جواب بدم که دوستان دیگه هم استفاده کنند با توجه به رزومه ی شما باید بگم که رزومه ی قوی دارید و شانس گرفتن ویزا برای شما به مراتب بالاتر هست البته دقت کنید که من نگفتم 100 در 100 چون در هیچ ویزای حتی گرین کارت لاتاری هم ما نمیتونیم بگیم 100 در 100 ویزا گرفته میشه ولی با این رزومه ی قویتون من حدس میزنم شانس بالای در کسب ویزا دارید ولی با توجه به این که مسابقات بین المللی ورزشی با هنری یه فرقی داره و اون چی ؟؟ مسابقات بین المللی ورزشی از اهمیت بیشتری نسبت به مسابقات هنری داره چون ورزشی به مراتب سخت تره و هنری آسون تر که فکر نمیکنم حالا برای شما مشکلی باشه اما پیشنهاد من اینه که سری و عجله وار اقدام نکنید بهتر تا میتونید اطلاعات جمع کنید و فایل های زیادی به پروندتون ضمیمه کنید برای مثال اگر ورزشکاری که مدال national داره اگر هم نامه از تیم ملی داشته باشه که نشون بده در تیم ملی بوده شانس گرفتن ویزای خیلی بالای داره من دوستی دارم که ایشون در همین سایت هم بودن با چند دوره قهرمانی کشوری که برا چند سال پیش بود + نامه معرفی حضور در تیم ملی از این راه ویزا گرفت و الان آمریکا هست فقط توجه کنید من باز میگم هیچکس نگفته شما با مدرک national ویزا نمیگیرد بلکه شانس گرفتن ویزاتون نسبت به international کمتر که اگرم کیس نامبر به شما بدن با مدارک نشنال همه چیز در زمان مصاحبه معلوم میشه !

پس من به شما توصیه میکنم تا میتونید تحقیق کنید و سری عجله نکنید و اقدام نکید با اطلاعات کافی و این تاپیک رو هم از اقدامتون مطلع کنید ( با جزئیات )

من خودم فعلا تحقیق در مورد این ویزا رو معلق کردم که به امید خدا بعد از انجام دادن کارهایم دوباره تحقیق رو شروع خواهم کرد و در این تاپیک خواهم نوشت و از شما دوست عزیز هم درخواست میکنم هر اطلاعاتی که کسب کردید در تاپیک بنویسید

* حتما به انگلیسی سرچ کنید و در سایت های انگلیسی گشت کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، آلیس-1980
عناوین هنری بین المللی و برنده شدن در بینال ها اصلا"کار اسانی نیست .ما چند نفر مثل فرهادی برنده اسکار داریم یا مثل استاد وزیری مقدم که عالی ترین نشان هنری شوالیه اروپا را دارد!!!!!!!!!!!!!
شرکت در نمایشگاههای انفرادی و گروهی که در سطح دانشگاهی هنر برگزار می شود هزاران تن را در بر می گیرد.در بینال های ایرانی چند صد نفر انتخاب می شوند. آیا همه آنها با تواناییهای فوق العاده هستند؟! بله برنده گان بلونیا -چاپ توکیو- ونیز- کان - نیس- برلین امتیاز فوقالعاده دارند.برای افراد هنرپیشه کار راحت تر است در این مدت که درگیر این مسایل هستم دیده ام هنرپیشه های درجه دو پذیرش شده اند ولی اساتید مسلم نقاشی -گرافیک-مجسمه سازی رد شده اند.
پذیرش از همان امریکا صورت می پذیرد نه با مصاحبه در سفارت. نامه با شماره به شما میگوید رد یا قبول شده اید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Tomas ، آلیس-1980 ، amin_j
یعنی کیس نامبر نمیدن و مصاحبه کنن ؟؟؟

ولی من شنیدم که کیس نامبر میدن و در زمان مصاحبه همه چی روشن میشه !
پاسخ
نقل قول:چون ورزشی به مراتب سخت تره و هنری آسون تر
نه ! زياد با اين حرفتون موافق نيستم . وقتي سخن از بينال وسط مي آد يعني تمام اتفاق هايي كه توي يك كشور توي اين دو سال براي اين هنر رخ داده و كساني كه بتونن توي بينال هاي بين المللي مقام بيارن مطمانا كساني هستن كه توي رشته خودشون واقعا پيشرو ، جريان ساز و تاثير گذار بودن. مثلا ما از ايران توي اين چند سال اخير شايد به اندازه ي انگشتاي دست مقام توي بينال هاي بين المللي نداشتيم كه البته همه از اساتيد بسيار خلاق و تاثير گذار بودن .

نقل قول:پیشنهاد من اینه که سری و عجله وار اقدام نکنید بهتر تا میتونید اطلاعات جمع کنید و فایل های زیادی به پروندتون ضمیمه کنید
موافقم . البته چون سال ديگه همين موقع ها مشمولم يكم محدوديت زماني دارم ولي توي اين مورد واقعا عجله كردن صحيح نيست...

نقل قول:و این تاپیک رو هم از اقدامتون مطلع کنید ( با جزئیات )
انشالا... حتما

نقل قول:در بینال های ایرانی چند صد نفر انتخاب می شوند. آیا همه آنها با تواناییهای فوق العاده هستند؟! بله برنده گان بلونیا -چاپ توکیو- ونیز- کان - نیس- برلین امتیاز فوقالعاده دارند.برای افراد هنرپیشه کار راحت تر است
البته توي كشكي بودن اكثـــــــــــــــــــر بينال هاي داخلي كه شكي نيست... اصلا من شك دارم كه اكثر بينال هامون رو به رسميت بشناسن
ولــــــــــــــــــــــــي
به نظر شما كه در اين ضمينه تحقيق كرديد "رزومه x سن" تاثيري در بالا بردن شانس براي اين ويزا نداره ؟ يعني يك آدم 50 ساله و آدم 25 ساله كاملا برابرن ؟
پاسخ
(2012-08-15 ساعت 11:21)wushu kung fu نوشته:  یعنی کیس نامبر نمیدن و مصاحبه کنن ؟؟؟

ولی من شنیدم که کیس نامبر میدن و در زمان مصاحبه همه چی روشن میشه !

وقتی شما پرونده تشکیل بدهید به شما کیس نامبر می دهند اما این به معنی پذیرش شما نیست .
یک مثال بزنم-شما برای کنکور دکتری یک رشته ثبت نام می کنید در حقیقت همه میتوانند ولی بعد بررسی می کنند و شما را که حایز شرایط نبودید رد می کنند. مثل ویزای EB1
پاسخ
(2012-08-15 ساعت 17:22)mohsen123 نوشته:  
نقل قول:چون ورزشی به مراتب سخت تره و هنری آسون تر
نه ! زياد با اين حرفتون موافق نيستم . وقتي سخن از بينال وسط مي آد يعني تمام اتفاق هايي كه توي يك كشور توي اين دو سال براي اين هنر رخ داده و كساني كه بتونن توي بينال هاي بين المللي مقام بيارن مطمانا كساني هستن كه توي رشته خودشون واقعا پيشرو ، جريان ساز و تاثير گذار بودن. مثلا ما از ايران توي اين چند سال اخير شايد به اندازه ي انگشتاي دست مقام توي بينال هاي بين المللي نداشتيم كه البته همه از اساتيد بسيار خلاق و تاثير گذار بودن .

نقل قول:پیشنهاد من اینه که سری و عجله وار اقدام نکنید بهتر تا میتونید اطلاعات جمع کنید و فایل های زیادی به پروندتون ضمیمه کنید
موافقم . البته چون سال ديگه همين موقع ها مشمولم يكم محدوديت زماني دارم ولي توي اين مورد واقعا عجله كردن صحيح نيست...

نقل قول:و این تاپیک رو هم از اقدامتون مطلع کنید ( با جزئیات )
انشالا... حتما

نقل قول:در بینال های ایرانی چند صد نفر انتخاب می شوند. آیا همه آنها با تواناییهای فوق العاده هستند؟! بله برنده گان بلونیا -چاپ توکیو- ونیز- کان - نیس- برلین امتیاز فوقالعاده دارند.برای افراد هنرپیشه کار راحت تر است
البته توي كشكي بودن اكثـــــــــــــــــــر بينال هاي داخلي كه شكي نيست... اصلا من شك دارم كه اكثر بينال هامون رو به رسميت بشناسن
ولــــــــــــــــــــــــي
به نظر شما كه در اين ضمينه تحقيق كرديد "رزومه x سن" تاثيري در بالا بردن شانس براي اين ويزا نداره ؟ يعني يك آدم 50 ساله و آدم 25 ساله كاملا برابرن ؟

نه حتما" در شرایط مساوی جوانتر امتیاز بالاتری دارد. جوانی که CV به اندازه یک عمر 50 ساله دارد اوست که تواناییهای فوق العاده دارد و امریکا با افتخار به او خیر مقدم می گوید.
پاسخ
محسن شما که انجمن صنفی داریدبینال کاریکاتور وگرافیک تا در حیات بودن ااستاد ممیز از موقعیت خوبی برخوردار بود اقای فرهادی و اسدالهی خیلی سعی کردند به دور از مجیز گویی کار کنند ولی خوب رسیدیم ابنجا...!!!
شما که جوایزتون مال اینجاست بهتره فعلا"انها را کشکی نخوانید...
بدون این حرفها صحبت بر سر ساده بودن هنر است وای به ........
پاسخ
دوست عزیز محسن من منظورم شما نبودید که گفتم هنر آسون تر اگه دوباره نوشتم رو بخونید میبینید که نوشتم نه در مورد شما منظورم این بود که جشنواره های هنری که در سطح کشور برگزار میشه خیلی سطحی است در مقابل ورزشی

درسته هرچه سن شما پایین تر باشه امتیاز بیشتری دارید و یک نکته ی بگم اگه بتونید ثابت کنید که حرفهتون رو در آمریکا هم ادامه خواهید داد شانس ویزا میره بالا تره و یک سوالی دارم شما در حال حاضر چند سالتونه ؟؟؟
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان