کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-۱
(2016-08-03 ساعت 09:30)mcjet نوشته:  
(2016-08-03 ساعت 00:30)algh90 نوشته:  
(2016-08-01 ساعت 22:38)mcjet نوشته:  سلام دوستان عزیز...
من چند وقتی میشه که راجع به ویزای مهاجرتی EB-2 NIW و EB-1 علاقه مند شده و تحقیق کردم...تقریبا تمامی پیغام های این فروم رو هم خوندم... با چندین وکیل مکاتبه کردم و تقریبا همشون گفتن که برای EB-2 NIW و EB-1 شانس دارم...برای اینکه مطمئن بشم و از نظرات ارزشمند شما استفاده کنم خلاصه ای از رزوممو میگم و ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن که بدونم شانس دارم و از طریق وکیل اقدام کنم یا به تنهایی؟؟
-مدرک کارشناس و دانشجوی ترم آخر ارشد
- 35 مقاله کنفرانسی بین المللی
- 6 مقاله چاپ شده در مجلات
- یکی از مقالات 8 بار cite شده و بیشتر از 750 بار دانلود شده
- 3 اختراع ملی
- داور کنفرانس های بین المللی
- پژوهشگر برتر در سطح یکی از وزارت خانه های معتبر
- کسب چندین عنوان پژوهشگر برتر در استان و دانشگاه
- کسب یک عنوان سوم در مسابقات بین المللی علمی معتبر
- چاپ مقاله در خصوص اختراعاتی که انجام دادم در روزنامه های داخلی و ....

باسلام
کیس من ورزشی بود و از 10مورد بیان شده 5مورد را دارا بودم... و بعد از کلی تحقیق و صحبت با وکیل.. دارم تنهایی اقدام میکنم... مدارکم آماده شده و هفته آینده ارسال خواهم کرد.
من چندتا مقاله هم داشتم در زمینه رشته ورزشی و در بخش مقالات هم مدارکم را گذاشته ام...
در مورد پرونده شما میشه گفت مدارک خیلی خوبیه..ولی باید تحقیق کنید که از 10 مورد چند تاشو پوشش میدهد.. اگر میبینید 3مورد را پوشش میدهد و توانایی صرف وقت برای انجام و نوشتن یک رزومه عالی دارید.. خودتون هم میتوانید اقدام کنید..چرا که نه..مطمعنا که وکیل بهتره ولی خب بحث مالی هم مهمه...
من تا این لحظه بدون هزینه پست.. تنها بابت 580 دلار و ترجمه های مدارک و غیره ام حدود 5میلیون هزینه کرده ام... این هزینه ایه که ثابته و حتی وکیل هم که بگیرید باید این مبلغ را بپردازید...
در آخر اگر دستمزد وکیل برایتان مهم نیست...وکیل بگیرید..اگر نه که تنهایی خیلیها توانستند موفق شوند.

خیلی ممنون از راهنماییتون...من از 10 مورد گفته شده 8 موردشو با مدارک معتبر دارم. می تونم هم رزومه و نامه خوب هم بنویسم. ولی مردد بودم، چون تقریبا میشه گفت اکثرا از طریق وکیل اقدام کردن. به نظرتون اگه خودمون به تنهایی اقدام کنیم و درخواست رد بشه میشه دوباره اعتراض زد و اینبار با وکیل انجام داد؟

حقیقت این راهو منم میخوام به همین شکل انجام دهم... اول دارم تنهایی اقدام میکنم... و تا زمان اعلام نتیجه پول جمع کنم... اگر خدانکرده پرونده رد شد در مرحله دادخواست مجدد از وکیل استفاده نمایم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-03 ساعت 23:11)algh90 نوشته:  
(2016-08-03 ساعت 09:30)mcjet نوشته:  
(2016-08-03 ساعت 00:30)algh90 نوشته:  باسلام
کیس من ورزشی بود و از 10مورد بیان شده 5مورد را دارا بودم... و بعد از کلی تحقیق و صحبت با وکیل.. دارم تنهایی اقدام میکنم... مدارکم آماده شده و هفته آینده ارسال خواهم کرد.
من چندتا مقاله هم داشتم در زمینه رشته ورزشی و در بخش مقالات هم مدارکم را گذاشته ام...
در مورد پرونده شما میشه گفت مدارک خیلی خوبیه..ولی باید تحقیق کنید که از 10 مورد چند تاشو پوشش میدهد.. اگر میبینید 3مورد را پوشش میدهد و توانایی صرف وقت برای انجام و نوشتن یک رزومه عالی دارید.. خودتون هم میتوانید اقدام کنید..چرا که نه..مطمعنا که وکیل بهتره ولی خب بحث مالی هم مهمه...
من تا این لحظه بدون هزینه پست.. تنها بابت 580 دلار و ترجمه های مدارک و غیره ام حدود 5میلیون هزینه کرده ام... این هزینه ایه که ثابته و حتی وکیل هم که بگیرید باید این مبلغ را بپردازید...
در آخر اگر دستمزد وکیل برایتان مهم نیست...وکیل بگیرید..اگر نه که تنهایی خیلیها توانستند موفق شوند.

خیلی ممنون از راهنماییتون...من از 10 مورد گفته شده 8 موردشو با مدارک معتبر دارم. می تونم هم رزومه و نامه خوب هم بنویسم. ولی مردد بودم، چون تقریبا میشه گفت اکثرا از طریق وکیل اقدام کردن. به نظرتون اگه خودمون به تنهایی اقدام کنیم و درخواست رد بشه میشه دوباره اعتراض زد و اینبار با وکیل انجام داد؟

حقیقت این راهو منم میخوام به همین شکل انجام دهم... اول دارم تنهایی اقدام میکنم... و تا زمان اعلام نتیجه پول جمع کنم... اگر خدانکرده پرونده رد شد در مرحله دادخواست مجدد از وکیل استفاده نمایم...

خبر دارید که از زمانی که پرونده رد شد تا زمان اعتراض چقدر وقت میدن؟ و اینکه شانسمون میاد پایین یا نه؟ اگه زمان اعتراض بگذره آیا بازم میشه برای همین نوع ویزا اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
اين موارد ١٠ تا كه اشارت كرديد رو از كجا بايد نگاه كنيم كه ببينيم أيا اين موارد شامل كيس خودم ميشه يا نه؟؟؟
لطفا راهنمايي بفرماييد
پاسخ
تشکر کنندگان:
ميشه لطفا فرق eb1 و eb2 niw را هم توضيح دهيد
البته من دو فوق ليسانس دارم ولي رزومه اي شامل مقاله هاي بين المللي ندارم ولي در عوض رزومه كاري در ضمينه هاي مديريت كار در پتروشمي دارم ايا مي تؤنم من هم اقدام كنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-05 ساعت 10:11)saeedm نوشته:  سلام به دوستان عزیز . من Case هنری - علمی داشتم و بعد از کلی جستجو برای وکیل و صحبت کردن با 15 تا وکیل ایرانی . یک وکیل آمریکایی گرفتم که بسیار بسیار حرفه ای و دقیق و کاربلد بودند و یک سیستم مدیریت آنلاین داشتن که هیچ مدرکی رو بجز عکس و فکر میکنم فرم G28 رو براشون با پست نفرستادم و همه چیز رو اسکن و آپلود میکردم براشون. من Premium processing رو انتخاب کردم در عرض 5 روز Aprove شدم!  به نظر من گرفتن وکیل خوب برای EB1 واقعا کار رو راحت میکنه. حدود 10Kهم هزینه داشت ولی واقعا راضی هستم و میارزید !  من الان منتظر زمان اینترویو هستم و تقریبا 20 روز پیش دی اس 260 رو بستم و سابمیت کردم. اگه کسی دنبال یک وکیل متخصص در EB1 میخواد بگین که معرفی کنم. توی تیم وکیل من خوشبختانه یک شخص ایرانی هم کار میکنند که بسیار کمک کردند و همیشه با صبر و حوصله و لطف و محبت بودند.

سلام می شه لطف کنید و شماره وکیلتون رو برام توی خصوصی بفرستید؟ من نمی تونم تو ی خصوصی پیام بدم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-19 ساعت 08:38)algh90 نوشته:  
(2016-06-05 ساعت 22:39)NGNJ نوشته:  ما برای تمدید مدیکال به دبی رفتیم و چون به خاطر دخترم که هنوز 14 سالش تموم نشده بود 5 روز طول می کشید جواب مدیکال را اعلام کنند برگشتیم و همسرم برای گرفتن جواب مدیکال و مراجعه به سفارت دوباره رفتن ولی نکته ای که بود و خواستم تجربه ما را بنویسم تا شماها دقت کنید اینکه اولا ویزای امارات برای یکبار ورود هست یعنی با اینکه یکماه اعتبار داره ولی وقتی بیرون میایی حتی بعد از دو روز مثل ما باید دوباره تقاضای ویزا کنی و در هر دو حالت 5 روز طول کشید تا ویزای امارات صادر بشه و از طرفی سفارت فقط یکشنبه و سه شنبه ظهر پاسپورت ها را برای صدور ویزا دریافت می کنه و پنج روز کاری بعد پاسپورت های ویزا خورده را پس میده بنابراین بهتره که یکشنبه تحویل بدید. که تا پنج شنبه ویزا خورده بگیرید. و به تعطیلی جمعه و شنبه دبی نخورید

سلام..انشالله به زودی عازم هستید...شما سال 2013 تازه میخواستید اقدام کنید...خیلی خوشحالم که ویزاتونو دریافت کردید..یه سوالی که داشتم .. میخواستم بدونم رشته ورزشی همسر شما تو جهان رتبه اشاز آمریکا بالاتره یا پایین تر؟؟ مثلا رشته ورزشی من ، ایران رتبه اش سوم هست ولی رتبه آمریکا 12... برای همسر شما چگونه است؟؟

سلام دوست عزیز ممکنه شما یا farzad یاnora یا هر کدوم از دوستان که شماره ی وکیل مربوط به کیس خانم nora وfarzad رو دارید برای من هم بفرستید ؟ چون من نمی تونم پیغام خصوصی بدم، ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان:
خبر دارید که از زمانی که پرونده رد شد تا زمان اعتراض چقدر وقت میدن؟ و اینکه شانسمون میاد پایین یا نه؟ اگه زمان اعتراض بگذره آیا بازم میشه برای همین نوع ویزا اقدام کرد؟
[/quote]

الان یادم نیست دقیق... ولی فکر کنم تا 1ماه بشه اعتراض زد... من فردی و میشناسم که با مدارک عالی اداره مهاجرت ردشون کردند با وجود وکیل... وکیل یه مدرک ساده اضافه کرد براشون و در مدت 10 روز درخواست مجدد داد و پرونده قبول شد.
حتی خانم نورا یه جا گفتند که وکیلشون پرونده قدیمی که رد شده بود را دوباره به جریان انداختند و قبول شد. میشه گفت خیلی شانسی هست که پرونده در مرحله اول قبول بشه...
که منم خواستم قبل از اینکه حداقل 7000 دلار پول وکیل پرداخت کنم...این شانس را امتحان کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-05 ساعت 08:33)رضا٨٦ نوشته:  ميشه لطفا فرق eb1 و eb2 niw را هم توضيح دهيد
البته من دو فوق ليسانس دارم ولي  رزومه اي شامل مقاله هاي بين المللي  ندارم ولي در عوض رزومه كاري در ضمينه هاي مديريت  كار در پتروشمي دارم ايا مي تؤنم من هم اقدام كنم

با این موارد که فرمودید خیر... این ویزا به مدارک تحصیلی مربوط نمیشود حتی دکترا....

##کسب جوایز مطرح ملی یا بین المللی که تنها به برترین ها تعلق می گیرد.
##عضویت در انجمن های معتبر تخصصی که تنها نخبگان آن تخصص قابلیت عضویت در آن را داشته باشند.
##انتشار مطلبی در ارتباط با شما در نشریات تخصصی پرتیراژ و یا رسانه های معتبر.
##عضویت در هیات داوری برای بررسی کار دیگران و اهدا جوایز معتبر.
##داشتن سهم عمده در پیشرفت و توسعه تخصص مربوطه.
##نگارش مقالات علمی در نشریات تخصصی معتبر و پرتیراژ.
##نمایش آثار هنری شما در گالری ها و نمایشگاه های معتبر.
##داشتن سابقه رهبری و نقش کلیدی در یک موسسه و یا سازمان معتبر .
##داشتن درآمد بسیار بالا در مقایسه با افراد عادی در تخصص مربوطه.
##داشتن موفقیت مالی در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و توانایی اثبات این امر که مهاجرت به کشور آمریکا برای این کشور نفع قابل ملاحظه ای خواهد داشت

موارد بالا شروط این ویزا هستند...
ویزای eb1 سه شرط از 10 شرط بالا را نیاز دارد... بدون کارفرما
ولی برای ویزای eb2 نیاز به کارفرما هست.
شاید با وکیل صحبت کنید، بتواند برای eb2 برایتان اقدام نماید.. من دقیق در مورد این نوع ویزا نمیدانم
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، swim
(2016-08-06 ساعت 11:07)algh90 نوشته:  
(2016-08-05 ساعت 08:33)رضا٨٦ نوشته:  ميشه لطفا فرق eb1 و eb2 niw را هم توضيح دهيد
البته من دو فوق ليسانس دارم ولي  رزومه اي شامل مقاله هاي بين المللي  ندارم ولي در عوض رزومه كاري در ضمينه هاي مديريت  كار در پتروشمي دارم ايا مي تؤنم من هم اقدام كنم

با این موارد که فرمودید خیر... این ویزا به مدارک تحصیلی مربوط نمیشود حتی دکترا....

##کسب جوایز مطرح ملی یا بین المللی که تنها به برترین ها تعلق می گیرد.
##عضویت در انجمن های معتبر تخصصی که تنها نخبگان آن تخصص قابلیت عضویت در آن را داشته باشند.
##انتشار مطلبی در ارتباط با شما در نشریات تخصصی پرتیراژ و یا رسانه های معتبر.
##عضویت در هیات داوری برای بررسی کار دیگران و اهدا جوایز معتبر.
##داشتن سهم عمده در پیشرفت و توسعه تخصص مربوطه.
##نگارش مقالات علمی در نشریات  تخصصی معتبر و پرتیراژ.
##نمایش آثار هنری شما در گالری ها و نمایشگاه های معتبر.
##داشتن سابقه رهبری و نقش کلیدی در یک موسسه و یا سازمان معتبر .
##داشتن درآمد بسیار بالا در مقایسه با افراد عادی در تخصص مربوطه.
##داشتن موفقیت مالی در هنرهای نمایشی، تجسمی، موسیقی و توانایی اثبات این امر که مهاجرت به کشور آمریکا برای این کشور نفع قابل ملاحظه ای خواهد داشت

موارد بالا شروط این ویزا هستند...
ویزای eb1 سه شرط از 10 شرط بالا را نیاز دارد... بدون کارفرما
ولی برای ویزای eb2 نیاز به کارفرما هست.
شاید با وکیل صحبت کنید، بتواند برای eb2 برایتان اقدام نماید.. من دقیق در مورد این نوع ویزا  نمیدانم

سلام زیر گروه NIW ویزای EB-2 نیاز به کارفرما ندارد.
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان
من چند وقتی میشه که این صفحه رو مطالعه می کنم و ممنون از اطلاعات خوب همه اعضا
فقط چند تا سوال داشتم که ممنون میشم که دوستانی که تجربه کافی دارند منو راهنمایی کنند
من برای EB-1 اقدام کردم و الان بعد از 6 ماه Approve شدم و منتظر وقت مصاحبه هستم
کیس من ورزشی بود و با همسرم با هم می خواهیم بریم
الان چه مدارکی رو باید برای سفارت ببریم و مدارک چه کسی ؟
و اینکه پروسه مصاحبه کلا چه طوریه؟
ممنون میشم در مورد مصاحبه بیشتر منو راهنمایی کنید و مصاحبه توی ابوذبی خواهد بود
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: algh90
(2016-08-13 ساعت 19:08)alireza2016 نوشته:  سلام به همه دوستان
فقط چند تا سوال داشتم که ممنون میشم که دوستانی که تجربه کافی دارند منو راهنمایی کنند
مرسی

تبریک فراوان بابت اپروو شدن... منم پروندمو ارسال کردم انشالله تا آخر هفته به دستشون خواهد رسید...
تا جاییکه من مطالعه کردم مدارک شناسایی را لازم دارن که با پست ارسال میکنن بچه های eb1 ... حتی پول فرم را هم قبل از مصاحبه باید واریز کرد... شرایط با بچه های لاتاری کمی متفاوت است... فکر میکنم تو این مرحله شما باید فرم dv260 را آنلاین پر نمایید...
این اطلاعات را مطالعه کردم... ولی بچه هایی که مصاحبه رفتن بهتر میتونن راهنمایی کنن..
توی مصاحبه هم از شما دلیل قانع کننده ای میخواهند که نشان بده که شما میخواهید حتما در اونجا زندگی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-14 ساعت 08:38)algh90 نوشته:  
مرسی

تبریک فراوان بابت اپروو شدن... منم پروندمو ارسال کردم انشالله تا آخر هفته به دستشون خواهد رسید...
تا جاییکه من مطالعه کردم مدارک شناسایی را لازم دارن که با پست ارسال میکنن بچه های eb1 ... حتی پول فرم را هم قبل از مصاحبه باید واریز کرد... شرایط با بچه های لاتاری کمی متفاوت است... فکر میکنم تو این مرحله شما باید فرم dv260  را آنلاین پر نمایید...
این اطلاعات را مطالعه کردم... ولی بچه هایی که مصاحبه رفتن بهتر میتونن راهنمایی کنن..
توی مصاحبه هم از شما دلیل قانع کننده ای میخواهند که نشان بده که شما میخواهید حتما در اونجا زندگی کنید

ممنونم algh90 عزیز
بله الان منتظرم تا فرم DS-260 برام باز بشه که آنلاین پر کنم اما بیشتر سوال هام در مورد روز مصاحبه و سوالات اونجا و کلا روند کار تو اونجاست
متاسفانه توی سایت خودشونم اطلاعات خیلی خوبی که بخوام ندیدم یه سری توضیحات کوتاه و کلی بود
و بیشتر علاقمندم از تجربه ی دوستانی که این مرحله رو پشت سر گذاشتن با خبر بشم
بازم ممنون
امیدوارم که همه به زودی خبرای خوب بشنون و کاراشون درست بشه
پاسخ
مرسی

خیلی تبریک میگم . و انشالله که هر چه زودتر ویزاتون رو دریافت کنید .
نوع ویزا: EB1
تشکیل پرونده:24/10/2015
دریافت  Receipt Number: 20/11/2015
درخواست مدارک بیشتر از سوی اداره مهاجرت: 7/10/2016
ارسال مدارک بیشتر در خصوص درخواست آنها :16/12/2016
دریافت نامه اپروو و ارسال مدارک از سوی اداره مهاجرت به اداره NVC -2017/2/2
ایمیل دعوت به مصاحبه july/14/2017
خود مصاحبه August/23/2017 نتیجه مصاحبه AP
پاسخ
تشکر کنندگان:
مرسی
شما پول مصاحبه را نيز از قبل پرداخت مي كنيد
عكس با خود ببريد
هيچ چيز ديگري از شما نمي خواهند
در حد يكي دو دقيقه طول ميكشد
بليط برگشت رو همون روز بگيريد چون يك ضرب به اين گروه نميدهند
اصلا پرونده اين گروه در سفارت بررسي نميشود و مستقيم در امريكا ميباشد
سوالات در حد خوش و بش است
پاسخ
(2016-08-15 ساعت 12:32)Nasertexas نوشته:  
مرسی

خیلی تبریک میگم . و انشالله که هر چه زودتر ویزاتون رو دریافت کنید .

مرسی Nasertexas عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان