کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
واشنگتن دی سی، پایتخت آمریکا
دوستان عزیز بتزدا شهر خیلی گرونی هست که چسبیده به دی سی .تقریبا همه ساکنینش خیلی پولدار هستند.برای کسانی که تازه به اینجا میان اصلآ مناسب نیست.شهرهای دیگه نزدیک به دی سی که مترو هم دارن مثل راکویل گزینه بهتری هستن که البته راکویل هم اجاره خونه خیلی ارزون نیست ولی باز بهتر از بتزدا است .گیتزبورگ هم باز نزدیک به راکویل هست ولی مترو به دی سی نداره که باید با اتوبوس تا مترو برید و از اونجا به دی سی .ولی اجاره خونه ارزونتره و شهر بدی نیست.کلن اینجاها سیاهپوست و سپنیش زیاده .ایرانی هم اینجا به نسبت زیاده .کالج مونتگمری توی راکویل هست که کالج خیلی خوبیه .در ضمن اینجا مشاغل مربوط به کامپیوتر زیاده و خیلی از ایرانیهای اینجا اتفاقن توی اینکار هستن.در کل منطقه خوبیه و مدارس خوبی هم داره.ولی در کل زندگی در این منطقه خیلی روتین هست و کارمندی .صبح ساعت ۸-۷ صبح بیدار شدن و کار تا ۶-۵ بعد از ظهر بعدش هم خونه و استراحت برای فردا.۹ شب هم کل شهر تعطیل.
پاسخ
ممنون از همتون که انقدر مهربون هستید Smile
کالج مونتگومری من سایتش رو رفتم به نظر که شهریه هاش گرون هست ابته نمی دونم کمک هزینه ها چقدرش رو پوشش میده.
میشه لطفا در مورد یک کالج ارزون که بشه از فافسا و کمک های دیگه هم استفاده کرد بگید.
مثلا کسی که می خواد حالا تو دی سی یا مریلند کالج بره که هم قابل قبول باشه و هم هزینه ی معقولی داشته باشه معرفی کنید و بگید حدودا چقدر هزینه داره؟
مرسی Smile
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، HAZARA ، sohi ، azar1348 ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، Memolk
اما من فكر كنم كالج مونتگومري إز همه كالج ها ارزونتره!!
كالج مونتگومري ي كالج محلي هستش نه خصوصي.كل هزينه أش سالي ٥٠٠٠،٦٠٠٠ تا ميشه ك نسبت ب كالج هاي ديگه خيلي ارزونه.اگرم ك فافسا بخواد كمكتون كنه كل هزينه رو تقديمتون ميكنه d:
فقط ميمونه هزينه ي خورد و خوراك و اجاره خونه.

كالج مونتگومري فقط تو راكويل نيست.٣تا شعبه داره.راكويل،سيلور اسپيرينگ،جرمِن تون (germen town)
اما شعبه ي راكويل اصليشه و و إز هموشون بزرگتره.اين شعبه خب چون تو منطقه ي گرونيه هزينه ي اجاره خونه أش زياده،مگر اينكه برين يه جاي ديگه خونه بگيرين.
اما أون دوتا شعبه ي ديگش تو مناطق ارزونه مخصوصا سيلور اسپيريگ.خب مسلما اجاره خونه اونجا خيلي پايين تره
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
(2013-01-14 ساعت 02:42)bita-p نوشته:  ولی در کل زندگی در این منطقه خیلی روتین هست و کارمندی .صبح ساعت ۸-۷ صبح بیدار شدن و کار تا ۶-۵ بعد از ظهر بعدش هم خونه و استراحت برای فردا.۹ شب هم کل شهر تعطیل.
سلام. برای آنچه که night life نامیده میشود، منطقه Adam Morgan در دی سی گزینه خوبی هست. البته من خودم ندیدم ولی همخانه امریکایی ام بارها گفته و تاکید داشته روی این مطلب. به قول فامیل دور " نخوردیم نون گندم، دیدیم دست مردم آقای مجری " Big GrinBig Grin

(2013-01-13 ساعت 23:28)sohi نوشته:  
(2013-01-13 ساعت 22:24)sanay20 نوشته:  میشه یه متل 6 و یا یه جا با قیمت مناسب نزدیک به دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران تو واشنگتن و همچنین نزدیک به جاهای دیدنی واشنگتن معرفی کنید. اگر پرواز مناسبی نیز برای 15 و یا حوالی آن از هیوستون به واشنگتن می دونین لطفا معرفی کنین

یادتون باشه دفتر حفاظت منافع جمهوري اسلامي ايران تو مریلند هستش و نزدیک دی سی .
سلام مجدادا.
دفتر حفاظت منافع در خیابان ویسکانسین در دی سی و در سفارت پاکستان!! هست. البته درب ورودی جداگانه دارد و یک پرچم ایران هم به زور و پشت شیشه خود نمایی که چه عرض کنم، اعلام وجود میکند.. شماره پلاک با آنچه که سایت دفتر به شما میدهد تفاوت دارد که تلفنی میتوانید سوال کنید. من هم جایی توی کاغذ هایم دارم که اگر بگردم میتوانم پیدایش کنم برای شما دوست عزیز. فکر میکنم نزدیک ترین ایستگاه مترو ( مطمئن نیستم) ایستگاه fuggy bottom باشد و حدود 20 دقیقه پیاده روی البته.Wink
کلا تشکیلات بسیار محقری است و باعث تاسف.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
(2013-01-14 ساعت 13:01)sohi نوشته:  اما من فكر كنم كالج مونتگومري إز همه كالج ها ارزونتره!!
كالج مونتگومري ي كالج محلي هستش نه خصوصي.كل هزينه أش سالي ٥٠٠٠،٦٠٠٠ تا ميشه ك نسبت ب كالج هاي ديگه خيلي ارزونه.اگرم ك فافسا بخواد كمكتون كنه كل هزينه رو تقديمتون ميكنه d:

كالج مونتگومري فقط تو راكويل نيست.٣تا شعبه داره.راكويل،سيلور اسپيرينگ،جرمِن تون (germen town)
اما شعبه ي راكويل اصليشه و و إز هموشون بزرگتره.اين شعبه خب چون تو منطقه ي گرونيه هزينه ي اجاره خونه أش زياده،مگر اينكه برين يه جاي ديگه خونه بگيرين.
اما أون دوتا شعبه ي ديگش تو مناطق ارزونه مخصوصا سيلور اسپيريگ.خب مسلما اجاره خونه اونجا خيلي پايين تره
جدییییییییی؟Smileاگه اینجوری باشه که خیلی خوبه.
آره درست میگید آخه من رفتم تو سایتش قسمت هزینه ها مثلا روی یک رشته انتخاب کردم اینجا بعد فکر کردم منظورش هزار دلار میشه مثلا 150هزار دلار در سال با خودم گفتم هاروارد انقدر نمیگیرهSmile
پس نظرتون اینه که مثلا من الان یک سال دیگه که درسم تموم میشه(لیسانس عمران) ولی با توجه به اینکه اگر بگیم که لیسانس داریم دیگه فافسا بهمون تعلق نمیگیره از همون کالج شروع کنم آره؟هرچند چون میدونم لیسانسم به کارم اونجا نمیاد هیچ انگیزه ای هم ندارم و فقط دارم زبان میخونم.
بازم ممــــنونWink
از همه دنیا می گذرم میام و پیدات میکنم یک عمــــــر تماشات می کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، ابی هانی ، azar1348 ، soli asali ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، Memolk
(2013-01-14 ساعت 16:57)pr.kia نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 13:01)sohi نوشته:  اما من فكر كنم كالج مونتگومري إز همه كالج ها ارزونتره!!

كالج مونتگومري فقط تو راكويل نيست.٣تا شعبه داره.راكويل،سيلور اسپيرينگ،جرمِن تون (germen town)....
جدییییییییی؟Smileاگه اینجوری باشه که خیلی خوبه.
آره درست میگید آخه من رفتم تو سایتش قسمت هزینه ها مثلا روی یک رشته انتخاب کردم اینجا بعد فکر کردم منظورش هزار دلار میشه مثلا 150هزار دلار در سال با خودم گفتم هاروارد انقدر نمیگیرهSmile
پس نظرتون اینه که مثلا من الان یک سال دیگه که درسم تموم میشه(لیسانس عمران) ولی با توجه به اینکه اگر بگیم که لیسانس داریم دیگه فافسا بهمون تعلق نمیگیره از همون کالج شروع کنم آره؟هرچند چون میدونم لیسانسم به کارم اونجا نمیاد هیچ انگیزه ای هم ندارم و فقط دارم زبان میخونم.
بازم ممــــنونWink
نه بابا.دانشگاه جرج واشنگتن که جزو گرونترین دانشگاه هاست سالی تقریبا 50 هزار تاست بعد این کالج فسقلی سالی 150 هزا تا ؟!!!:0

اره خیلی خوبه ک مدرکتون رو از مونتگومری کالج بگیرین.چون هم کالج معتبری هستش هم اگه معدلتون بالا باشه خیلی راحتتر از بقیه برای لیسانس میتونین برین دانشگاه مریلند.چون این دوتا یه جورایی باهم قرار داد دارن !

موفق باشید Smile
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، IN.USA@2013 ، pr.kia ، el333 ، azar1348 ، Lemony ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n ، Memolk
دوستای خوبم سلام من یه سوالی داشتم ممنون می شم یکی جواب کاملی بهم بده من وهمسرم قصد داریم برای شروع زندگی به مریلند بریم بیشترین نگرانیمون هم پیدا کردن کاره همسرم اینجا شغلش آزاده تو کاره دکوراسیونه کاغذ دیواری و پارکت فوق دیپلم مهندسی مکانیک هم داره من خودمم رشتم مهندسی شیمی صنایع غذایی دارم به نظرتون امیدی برای پیدا کردن کار هست و اگر بخوایم یه خونه ی کوچیک اجاره کنیم تو مریلند تقریبا هزینش چقدره؟
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
پاسخ
تشکر کنندگان: pr.kia ، azar1348 ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
سلام
من خيلي اطلاعاتي در مورد مريلند ندارم ولي از نظر موقعيتي شبيه ويرجينيا هست. شما براي شروع كار ممكنه مجبور باشيد با كارهاب غير نخصصي شروع كنيد. شوهرتون ميتونه تو يك شركت خانه سازي يا بازسازي كار كنند ولي مستلزم دونستن زبان در سطح خوبه
نكته: مريلن مناطق غير امن و سياه نشين خيلي داره و قيمت خونه در اين مناطق خيلي پايينه . قبل از اجاره حتما از خوب بودن منطقه مطمن شين
پاسخ
تشکر کنندگان: الا ، el333 ، pr.kia ، azar1348 ، اریوبرزن ، soli asali ، peidaye penhan ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk
(2013-01-30 ساعت 16:39)الا نوشته:  دوستای خوبم سلام من یه سوالی داشتم ممنون می شم یکی جواب کاملی بهم بده من وهمسرم قصد داریم برای شروع زندگی به مریلند بریم بیشترین نگرانیمون هم پیدا کردن کاره همسرم اینجا شغلش آزاده تو کاره دکوراسیونه کاغذ دیواری و پارکت فوق دیپلم مهندسی مکانیک هم داره من خودمم رشتم مهندسی شیمی صنایع غذایی دارم به نظرتون امیدی برای پیدا کردن کار هست و اگر بخوایم یه خونه ی کوچیک اجاره کنیم تو مریلند تقریبا هزینش چقدره؟

دوست عزیز برای کار پیدا کردن زبان انگلیسی مهم ترین فاکتوره.اگر زبانتون خوب باشه میتونید امیدوار باشید که در ابتدا یک کار ساده پیدا میکنید.خونه هم اپارتمان یک خوابه در جاهایی مثل گیترزبرگ یا جرمن تاون که شهرهایی هستن که برای شروع بد نیستند.(باید مناطق بهترش رو انتخاب کنید) از۱۰۰۰-۱۱۰۰دلارشروع میشه.اگر بچه نداشته باشید میتونید basement اجاره کنید که از ۵۰۰-۶۰۰ شروع میشه . اگرجوان هستید و اهل کار وزحمت کشیدن برای اینکه ایندتون رو بسازید.موفق خواهیدشد. ولی به هرحال امادگی روحی برای یه کم تحمل سختی های اولش داشته باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، الا ، sohi ، pr.kia ، azar1348 ، soli asali ، Shahabpk ، peidaye penhan ، kage.omid ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n ، Memolk ، rbrb-2015 ، golia ، copol ، maral-map
پایتخت آمریکا شهر واشنگتن دی سی است . اما شاید برایتان جالب باشد که چرا به آن می گویند واشنگتن دی سی و خلاصه اینکه این دی سی اش چه معنایی دارد؟! آمریکااز پنجاه ایالت مستقل و جدای از هم تشکیل شده است . اما شهر واشنگتن جزو هیچ یک از ایالات متحده آمریکا نیست ! و در منطقه خودمختار کلمبیا واقع شده است. منطقه کلمبیا در واقع هدیه ای بود که مردم ایالت مریلند به همه ملت آمریکا دادند تا پایتخت کشور جدید آمریکا در آن بنا شود. شهری که به افتخار نخستین رئیس جمهوری ایالات متحده ” واشنگتن ” نامیده شد.

تا چندی پیش شهر واشنگتن آنقدر مستقل بود که درست مثل کشور سوئیس که حاضر نیست در هیچ اتحادیه سیاسی با کسی شریک بشود اهالی شهر واشنگتن دی سی هم حاضر نبودند در مجلس آمریکا نماینده ای داشته باشند و آن را ناقض استقلال خودشان می دانستند. اما پسوند دی سی را چرا به این شهر می افزایند؟ گفتیم که این شهر نه در هیچ ایالتی بلکه در یک منطقه خود مختار بنام کلمبیا واقع شده است. منطقه کلمبیا در واقع در اندازه همان شهر واشنگتن و حومه اش است و نسبتا وسعت چندان بزرگی ندارد . منطقه در زبان انگلیسی می شود ” دیستریک ” و دی سی حروف اول ” دیستریک آو کلمبیا ” است. یعنی منطقه کلمبیا. این که چه لزومی به نوشتن آن هست نیز نکته جالبی است و اگر نمیدانید داستانش شاید برایتان بامزه باشد. گفتیم که آمریکا از پیوستن پنجاه ایالت جداگانه به یکدیگر بوجود آمده است . زمانی که این ایالتها به هم پیوستند متوجه شدند که شهرهای زیادی دارند که با هم ” هم اسم” هستند! و همین موضوع تا مدتها همه را گیج کرده بود ( و در برخی ایالتها این گیجی همچنان ادامه دارد!) برای مثال در ایالتهای مختلف آمریکا بیش از پانزده شهر بنام “بیرمنگهام ” و ده شهر بنام ” منچستر” وجود دارد. علتش هم این است که صدها سال پیش وقتی که مردم انگلستان شروع به مهاجرت به آمریکا کردند اهالی هر شهر به هر یک از ایالتهای آنروز آمریکا می رسیدند شهری را بیاد زادگاهشان نامگذاری می کردند! و این کار در همه ایالتهایی که جدا – جدا توسط انگلیسی ها ساخته می شد تکرار می گشت .البته به همین شکل به افتخار مبارزات جرج واشنگتن در برابر استعمار گران انگلیسی در چندین ایالت مختلف ( و البته مستقل آن روز) مناطقی به احترام وی نامگذاری شده بود . بعد از اتحاد ایالتها با یکدیگر بود که آمریکایی ها متوجه شدند خیلی از شهر های کشور جدیدشان ( یعنی ایالات متحده آمریکا) با هم تشابه اسمی دارند . آنها برای حل موضوع از مخفف نام ایالتشان( درست مثل نام خانوادگی ما) برای معرفی شهرشان استفاده کردند تا با یکدیگر عوضی گرفته نشوند. مثلا در حال حاضر در آمریکا یک ایالت – سه شهر و چندین دهکده کوچک بنام ” واشنگتن ” وجود دارد . بنابر این برای آنکه پایتخت آمریکا با دیگر واشنگتنهای آن کشور عوضی گرفته نشود چاره ای نیست جز آنکه مخفف نام منطقه اش( یا همان دیستریک آو کلمبیا) را نیز به آن بیفزایند. پس واشنگتن دی سی یعنی واشنگتنی که در منطقه کلمبیا واقع شده است .
پاسخ
کسی هست که بخواد یه اتاق یا شبه اتاق( تو سیلور اسپرینگ-یا دی سی) از خونشو به یه خانوم مجرد 27 ساله (خودم) برای یه هفته اجاره بده؟تا بتونه یه خونه پیدا کنه؟برای حدودا نبمه مِی؟
که حدودی نزدیک باشه به Blair mill road silver spring ؟
پیام خصوصی بدبد لطفا
ممنون از همگی
ساکن نیویورک
برنده 2011

پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، alirezanz ، adonis2006 ، maria2000 ، t_arian_n
(2013-04-03 ساعت 23:10)HR.SHAHAB نوشته:  سلام! من اواخر ماه خرداد عازم ویرجینیا میشم. اگه کسی‌ در اونجا هست و یا می‌خواد بره و میخواد خونه بگیره لطفا پیغام بده. من ۳0 ساله هستم ، مجرد. مرسی‌.

سلام آیا منطقه خاصی از ویرجینیا مد نظرتون هست؟
***2012As41
مصاحبه ١٢جون
كليرنس ٨ اگوست
دريافت ويزا ١٧اگوست
كلا ٢نفر
اولين ورود :27 آگوست
ایالت ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: peidaye penhan ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
(2013-04-04 ساعت 02:36)کامیلا نوشته:  
(2013-04-03 ساعت 23:10)HR.SHAHAB نوشته:  سلام! من اواخر ماه خرداد عازم ویرجینیا میشم. اگه کسی‌ در اونجا هست و یا می‌خواد بره و میخواد خونه بگیره لطفا پیغام بده. من ۳0 ساله هستم ، مجرد. مرسی‌.

سلام آیا منطقه خاصی از ویرجینیا مد نظرتون هست؟

سلام ترجیها اشبرن , فیرفکس ,استرلینگ
نظر شما کجاست؟
پاسخ
تشکر کنندگان: alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n
سلام دوستان
من و همسرم اومدیم ویرجینیا شهر فالس چورچ که ده دقیقه با واشنگتن دی سی فاصله داره. یه آپارتمان دوخوابه اجاره کردیم 1400 دلار. از نظر کار میتونم بگم اینجا وضعش خیلی خوبه و هر کی بخواد میتونه راحت کار پیدا کنه و زندگیشو بگذرونه. البته اگر کار تخصصی بخواین باید زبانتون خیلی خوب باشه و عجله هم نداشته باشین. روی هم رفته بنظر من محشره. ما در عرض ده روز تونستیم کار حونه و ماشین جور کنیم. البته اگر کمک دوستان نبود یکم کارا سخت میشد. خلاصه اینکه چون آپارتمان تک خوابه نتونستیم گیر بیاریم مجبور شدیم دوخوابه اجاره کنیم که یک اتاقش الان خالیه و تصمیم داریم با یک خانوم تنها شیرش کنیم. اگر کسی بود خیلی سریع جواب بده.
2012AS14XXX
ankara
تاریخ دریافت ویزا:اول مارس 2012
تاریخ ورود به آمریکا:دوم آگوست
هزینه ها:خیلی میلیون تومن
یکماهه کلیر شدم
دیگه چیزی یادم نیست که بنویسم
Big Grin
پاسخ
(2013-04-18 ساعت 19:05)roghiyeh نوشته:  سلام دوستان
من و همسرم اومدیم ویرجینیا شهر فالس چورچ که ده دقیقه با واشنگتن دی سی فاصله داره. یه آپارتمان دوخوابه اجاره کردیم 1400 دلار. از نظر کار میتونم بگم اینجا وضعش خیلی خوبه و هر کی بخواد میتونه راحت کار پیدا کنه و زندگیشو بگذرونه. البته اگر کار تخصصی بخواین باید زبانتون خیلی خوب باشه و عجله هم نداشته باشین. روی هم رفته بنظر من محشره. ما در عرض ده روز تونستیم کار حونه و ماشین جور کنیم. البته اگر کمک دوستان نبود یکم کارا سخت میشد. خلاصه اینکه چون آپارتمان تک خوابه نتونستیم گیر بیاریم مجبور شدیم دوخوابه اجاره کنیم که یک اتاقش الان خالیه و تصمیم داریم با یک خانوم تنها شیرش کنیم. اگر کسی بود خیلی سریع جواب بده.
ما سه نفر هستیم اگر در معیارهایتان بود به ما پیام خصوصی بدید
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: roghiyeh ، soli asali ، alirezanz ، adonis2006 ، t_arian_n

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان