کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2010-10-08 ساعت 20:38)Snowman نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 16:06)khabaloo نوشته:  دوستان من خودم به همین مشکل بر خوردم دیپلم ایران بدون پیش دانشگاهی ارزش یابی نمیشه چون 3 سال دبیرستان درس خوندی و با احتساب دبستان و راهنمایی 11 سال میشه ، درحالی که مدرک دیپلم مورد قبول بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا باید 12 ساله باشه
یعنی این 11 سال در ترجمه مدرک قید میشه !؟ اگر قید نشه از کجا متوجه میشن !؟

دوستان عزیز معیار سنجش مدرک تحصیلی فارغ التحصیلی است نه تعداد سالهای درس خواندن اگه سالهای درس خوندن رو بشمارند که اونهایی که جهشی خوندن میشن بیسواد اونایی که مدام مردود شدن و 15 سال طول کشیده تا دیپلم گرفتن میشن مهندس و لیسانسه
تشکر کنندگان: Snowman ، amir_ebrahimi99 ، rayan.s
(2010-10-08 ساعت 16:06)khabaloo نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 12:24)OMID_R نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 06:23)sib 24 نوشته:  
(2010-10-07 ساعت 20:30)Snowman نوشته:  
(2010-10-07 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.کی‌ اینو گفته که باید مدرک پیش دانشگاهی‌ هم باشه؟؟شما هیچ مشکلی‌ پیدا نمیکنی‌.تو مدارک بنویس دیپلم و موقع مصاحبه ترجمش رو نشون بده
sib 24 عزیز شما مطمئنی نیاز نیست !؟
من چند ماه پیش سر همین موضوع کلی بحث و جدل با دوستان داشتم که آخر سر من رو قانع کردند که حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رو هم داشت، از این رو من هم الان دارم برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی درس میخونم؛ خلاصه نفهمیدیم حرف چه کسی رو باید بپذیریم !؟
ضمنا دیپلم من فنی هستش، این مورد مشکل ساز نمیشه !؟
دوست عزیز ملاک آخرین مدرک تحصیلی شماست.چی‌ تو دستته؟؟؟اگه دیپلم فنی داری خوب همونو نشون بده.فقط اگه بخوای اینجا ادامه تحصیل بدی باید پیش دانشگاهی‌ از ایران داشته باشی‌ ولی‌ اگه نخوای ادامه تحصیل بدی هیچ لزومی به گرفتن پیش دانش گاهی‌ نیست.حالا نمیدونم دوستان دیگه نظرشون چیه..

برای اخذ دیپلم دبیرستان گذراندن واحدهای پیش دانشگاهی لازم است ولی برای اخذ دیپلم هنرستان یا کارودانش نیازی به پیش دانشگاهی نیست .

دوستان من خودم به همین مشکل بر خوردم دیپلم ایران بدون پیش دانشگاهی ارزش یابی نمیشه چون 3 سال دبیرستان درس خوندی و با احتساب دبستان و راهنمایی 11 سال میشه ، درحالی که مدرک دیپلم مورد قبول بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا باید 12 ساله باشه

اول از همه از دوستان قدیمی خودم معذزت میخوام که خیلی دیر به دیر سر میزنم,عزیز برادر بعضی از کشورهای اروپایی 13 ساله هست,در ضمن ای دوستان چرا خودتون رو عزاب میدین,اونا که نگفتن دیپلم 11 یا 12 ساله یا فنی یا غیر فنی باید داشته باشی,گفتن حداقل دیپلم,دوستان من درکتون میکنم چون سالهای قبل من هم همینطوری بودم,حالا اگه دیپلم داری از هر نوع,بیا شرکت کن...
یا علی...

تشکر کنندگان: Snowman ، rayan.s
سلام
اگه كسي فوق ديپلم معادل داشته باشه چي بزنه ؟
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 14:23)iSaeid نوشته:  اونوقت واسه اين some university courses وقتي که قبول شديم بايد

بريم از دانشگاه گواهي بگيريم که مثلا nتا واحد پاس کرديم ، بعد اونو ببريم

ترجمه کنيم ؟ کافيه ؟

اينو کسي نميدونه ؟

چند روز پيش توي VOA داشت ميگفت 3 ساله که توي قرعه کشي هرچي مدرک بالاتر باشه شانس بالاتري وجود داره ! :O
تشکر کنندگان:
(2010-10-09 ساعت 16:06)kamranjon نوشته:  سلام
اگه كسي فوق ديپلم معادل داشته باشه چي بزنه ؟

برای فوق دیپلم ها چه معادل و چه پیوسته بهترین گزینه some university courses هستش

(2010-10-09 ساعت 17:03)iSaeid نوشته:  
(2010-10-06 ساعت 14:23)iSaeid نوشته:  اونوقت واسه اين some university courses وقتي که قبول شديم بايد

بريم از دانشگاه گواهي بگيريم که مثلا nتا واحد پاس کرديم ، بعد اونو ببريم

ترجمه کنيم ؟ کافيه ؟

اينو کسي نميدونه ؟

چند روز پيش توي VOA داشت ميگفت 3 ساله که توي قرعه کشي هرچي مدرک بالاتر باشه شانس بالاتري وجود داره ! :O

دوست عزیز این منبعی که شما ذکر کردین اصلا موثق نیست و با توجه به دستورالعملها و منابع رسمی KCC تنها وتنها دقت در پر کردن فرم ثبت نام و وارد کردن اطلاعات صحیح هست که شانس رو برای برنده شدن افزایش میده یعنی این مسائل تنها باعث این میشه که شما رو از لیست داوطلبین حذف نکنند و در قرعه کشی شرکت بدهند و در این صورت کلیه داوطلبین از شانس یکسانی برخوردارند - موفق باشید
تشکر کنندگان: kamranjon ، Snowman
سلام لطفاً کسی از دوستان بگه معادل ایرانی هر کدام از این گرینه ها در قسمت تحصیلات چیه؟مثلاً " some university courses" در مورد کسی که دانشگاه رو ول کرده اخراج شده یا انصراف داده صادقه؟چون در معنی یعنی چند دورهء دانشگاهی؟پییشنهاد میکنم معادل مفهومی این گزینه ها رو در ایران بنویسید! بنوسید که هر کس مورد خودش رو پیدا کنه!چرا که ممکنه از نظر استاندارد اونها کسی که پا به دانشگاه گذاشته ولی ولش کرده سطح دیگری باشه! لطفاً! از دوستانی که خبره هستند میخوام که ترتیب اثر بدهند من خودم تو 3 گزینه شک دارم!
Best Regard
You may say I'm a dreamer
But I'm not the only one
تشکر کنندگان:
من الان پیش دانشگاهی رشته ریاضی هستم.من باید کدام گزینه گزینه رو بزنم؟اصلا میتونم ثبت نام کنم؟
دوستانی که اطلاع دارن لطفا خواهشا جواب منو بدین؟ا
تشکر کنندگان:
(2010-10-10 ساعت 00:45)marzoom نوشته:  من الان پیش دانشگاهی رشته ریاضی هستم.من باید کدام گزینه گزینه رو بزنم؟اصلا میتونم ثبت نام کنم؟
دوستانی که اطلاع دارن لطفا خواهشا جواب منو بدین؟ا

استاد هرچند کسی هنوز دعوت مارولبیک نگفت اما فکر کنم گزینه
High School
degree برای شما مناسب باشد!با این حال مطمین شو با تحقیقات بیشتر
But I'm not the only one
تشکر کنندگان:
سلام به همه

میخواستم بدونم عنوان مدارک تحصیلی زیر رو چی باید بزنیم؟

۱- فوق لیسانس انصرافی : ( مطّلع هستم که لیسانس می‌شه university degree و دانشجوی فوق لیسانس می‌شه some graduate courses . اما نمیدونم فوق لیسانس انصرافی رو چی‌ باید زد؟ آیا some graduate courses صرفا مال کسانی‌ نیست که در "حال تحصیل" فوق لیسانس هستن؟ البته من تو دوران فوق لیسانس ۱ course بیشتر نگذروندم و بعدش انصراف دادم)

۲- پزشک عمومی

خواهشاً فقط کسانی‌ که تجربه عینی دارن یا اینکه کسی‌ رو میشناسن که شرایطش اینطور بوده لطف کنن و پاسخ بدن.

خیلی‌ ممنون

تشکر کنندگان:
كسي كه مدرك سيكل(سوم راهنمايي)كدام گزينه را انتخاب كند؟
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان:
من تو فرم ثبت نام زدم مدرک دانشگاهی و لیسانسم 3 ماه دیگه تمام می شه این مشکلی نیست یعنی اگر موقع مصاحبه مدرکم رو نشون بدم افیسر قبول می کنه؟
تشکر کنندگان:
اگه فوق ديپلم نداري نبايد مدرك دانشگاهي رو ميزدي وبايد چند واحد دانشگاهي رو انتخاب ميكردي!چون مدرك امروزت مدنظرشونه!
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
تشکر کنندگان:
سلام لطفاً کسی از دوستان بگه معادل ایرانی هر کدام از این گرینه ها در قسمت تحصیلات چیه؟مثلاً " some university courses" در مورد کسی که دانشگاه رو ول کرده اخراج شده یا انصراف داده صادقه؟چون در معنی یعنی چند دورهء دانشگاهی؟پییشنهاد میکنم معادل مفهومی این گزینه ها رو در ایران بنویسید! بنوسید که هر کس مورد خودش رو پیدا کنه!چرا که ممکنه از نظر استاندارد اونها کسی که پا به دانشگاه گذاشته ولی ولش کرده سطح دیگری باشه! لطفاً! از دوستانی که خبره هستند میخوام که ترتیب اثر بدهند من خودم تو 3 گزینه شک دارم!
Best Regard
But I'm not the only one
تشکر کنندگان:
Smile 
(2010-10-10 ساعت 05:41)Nazgoli نوشته:  سلام به همه

میخواستم بدونم عنوان مدارک تحصیلی زیر رو چی باید بزنیم؟

۱- فوق لیسانس انصرافی : ( مطّلع هستم که لیسانس می‌شه university degree و دانشجوی فوق لیسانس می‌شه some graduate courses . اما نمیدونم فوق لیسانس انصرافی رو چی‌ باید زد؟ آیا some graduate courses صرفا مال کسانی‌ نیست که در "حال تحصیل" فوق لیسانس هستن؟ البته من تو دوران فوق لیسانس ۱ course بیشتر نگذروندم و بعدش انصراف دادم)

۲- پزشک عمومی

خواهشاً فقط کسانی‌ که تجربه عینی دارن یا اینکه کسی‌ رو میشناسن که شرایطش اینطور بوده لطف کنن و پاسخ بدن.

خیلی‌ ممنون
------------------------------------------------------------------------------------
براي فوق ليسانس انصرافي بايدuniversity degreeرا زد.چون قطعاًكه فوق ليسانس نشده اي و قطعاًليسانسي و غير از اين گزينه موارد ديگر شامل شما نيست.
(2010-10-10 ساعت 13:25)meysi نوشته:  سلام لطفاً کسی از دوستان بگه معادل ایرانی هر کدام از این گرینه ها در قسمت تحصیلات چیه؟مثلاً " some university courses" در مورد کسی که دانشگاه رو ول کرده اخراج شده یا انصراف داده صادقه؟چون در معنی یعنی چند دورهء دانشگاهی؟پییشنهاد میکنم معادل مفهومی این گزینه ها رو در ایران بنویسید! بنوسید که هر کس مورد خودش رو پیدا کنه!چرا که ممکنه از نظر استاندارد اونها کسی که پا به دانشگاه گذاشته ولی ولش کرده سطح دیگری باشه! لطفاً! از دوستانی که خبره هستند میخوام که ترتیب اثر بدهند من خودم تو 3 گزینه شک دارم!
Best Regard

-----------------------------
ترجمه بخش 12 فرم بترتيب:
فقط دبستان،دبيرستان بدون اخذ مدرك،مدرك ديپلم دبيرستان،آموزشگاه حرفه اي،تعدادي واحد دانشگاهي،مدرك دانشگاهي،تعدادي واحد در فوق ليسانس،مدرك فوق ليسانس،تعدادي واحد در مدرك دكترا،مدرك دكترا

تشکر کنندگان: meysi
سلام به تمام دوستان

من مدرك فوق ديپلم دارم و در سال 77 مدركمو گرفتم , برگه اي كه به من دادن معدلم 11.75 هست ولي توي اون برگه چيزي به عنوان مدرك معادل ننوشته . درضمن جايي كه كار ميكنم مدركم را قبول كردن
من بايد چه كار كنم ؟ و چي بزنم كه اگه برنده شدم جوابگو باشم ؟

لطفا" كسي كه ميدونه راهنمايي كنه
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان