کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
آقا من الان 17 سالمه و وارد 18 سالگی شدم.
تا آخر سال 1390 هم می تونم از کشور خارج شم.الان دارم سوم دبیرستان رو میخونم.میشه لاتاری ثبت نام کرد؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-06 ساعت 21:36)rayan.s نوشته:  
(2010-10-06 ساعت 21:12)Lyas نوشته:  با تشکر از جناب OMID_R اگه برنده شدیم اون وقت ثابت کردن اینکه ما some doctorate level courses رو گذروندیم مشکل ساز نمیشه ؟ با توجه به اینکه شاید دانشگاه واسه ارائه این مدرک همکاری نکنه

تو رو خدا هر جوابی داده میشه یه چیزی ازتوش در میارید. خوب هر چی دوست داری بزن.بهت قول میدم به دانشجوی سال 4ام پزشکی که نمیتونه " سید محمد " رو به انگلیسی بنویسه گیر ندن که چی انتخاب کرده.
سلام به همه
رایان جان بیخیال اعصاب خودتو کنترل کنWink
در مورد اثبات این مورد که شما در زمان ثبت نام دانشجوی پزشکی بودی ارائه ترجمه ریز نمرات دانشگاه کفایت میکنه که گرفتن ریز نمرات هم اصلا در هیچ دانشگاهی منع قانونی یا غیره نداره و هروقت که بخواید واحد آموزش دانشگاه به شما ریز نمرات رو میده (خودم تا حالا 100 بار گرفتم)
یکی از دوستان گفته بود که مدرک پزشکی عمومی کشور ما رو توی آمریکا قبول ندارن ، بنده هر چی گشتم نتونستم چیزی که این دوستمون گفته رو پیدا کنم حالا برفرض که ایشون درست گفته باشه باز هم چون مدرک پزشکی عمومی در ایران به عنوان دکتری محصوب میشه (نه به عرف بلکه به ضل قانون) و همچنین با توجه به اینکه دانشگاه محل تحصیل دانشجو گواهی فارغ التحصیلی با مدرک دکتری رو صادر میکنه من فکر میکنم جای هیچ شبه ای باقی نمونه - با تشکر
تشکر کنندگان: Snowman ، rayan.s
(2010-10-06 ساعت 03:24)Farhadlionsun نوشته:  
(2010-10-04 ساعت 18:23)OMID_R نوشته:  
(2010-10-04 ساعت 16:58)Farhadlionsun نوشته:  آقا با سلام خدمت تمام دوستان ویزا گرفته و نگرفته
در رابطه با پر کردن قسمت مدرک تحصیلی من صفحات قبل رو خوندم اما دوستان لطف کردن هر کدوم یکجور راهنمایی کردن!
من دانشجوی ترم9دکتری دامپزشکی هستم(140واحدپاسی).در واقع دکتری دامپزشکی مثل یک دکتری عمومی مثلا پزشکی(7ساله)هست.
در حال حاضر با توجه به فرم سال قبل طبق گفته دوستان 3 گزینه شامل من میشه:
1.high school degree که مدرک پیشدانشگاهی اینجانب در گرو دانشگاه هست با توجه به اینکه سرباز هم هستم
2.university degree or bachelors degree درصورت برنده شدن و انصراف مدرک معادل لیسانس میتونم بگیرم
3.some doctorate level courses اینم تعدادی واحد در مقطع دکتری البته تا اونجا که من میدونم سیستم آموزشی آمریکا با ما فرق داره و یکسان نیست یعنی چیزی به اسم دکتری عمومی 7 ساله مثل ما ندارن
با توجه به اینکه سرباز هم هستم و اگه نتونم مدارکم رو از دانشگاه بگیرم چی!
ازینکه دوستانی که اطلاعات دارن وقت میذارن و دیگران رو راهنمایی میکنم خیلی خوشحالم و ممنون میشم اگر بتونین منو راهنمایی کنین
به امید روزی که همه آرزو داشته باشیم تو سرزمین خودمون بمونیم و آبادش کنیم.با سپاس
سلام دکتر جان
اون چیزی که واضح و مبرهن هستش اینه که هیچ کدوم از برگزار کنندگان لاتاری توقع ندارند که مدرک تحصیلی شما مطابق استانداردهای آموزشی آمریکا باشه، هرچند که اکثر مقاطع تحصیلی در بیشتر کشور ها جهان (بجز کشورهای سوسیالیستی) یکسان هست.
در مورد سوال شما باید بگم که در زمان ثبت نام آخرین مدرک تحصیلی متقاضی باید ثبت بشه که چون شما چند واحد در مقطع دکتری خوندین آخرین گزینه ای که نوشتین (some doctorate level courses ) رو باید در زمان ثبت نام بزنید و در مورد اثبات این موضوع ریز نمراتی که از دانشگاه میگیرین رو ترجمه کنید کفایت میکنه
در مورد مشکل سربازی هم میتونید تاپیکهای برندگان 2011 و 2010 رو بخونین چون چند نفر از برندگان همین مشکل رو داشتند و حلش کردند . موفق باشید

Omid_r جان خیلی ممنون از پاسخت.حتما تاپیکای برندگان قبلی لاتاری رو هم میخونم.فقط در مورد ریز نمره چون اونم تا اونجا که میدونم مثل خود مدرک راحت نمیدن یعنی یه ریز نمره تایید نشده میدن که ارزش ترجمه نداره درواقع مهر دادگستری و وزارت امور خارجه نمیخوره و ترجمه تایید نشده میشه که فکر نمیکنم برای سفارت یت یه دانشگاه خارجی قابل قبول باشه؟
بازم سپاس

برگه ریز نمرات در سربرگ دانشگاه است و ذیل آن را مسئول واحد آموزش امضاء کرده و همچنین مهر دانشگاه رو هم داره ضمنا شما واحد های ذکر شده در برگه ریز نمرات رو گذروندی چرا نباید ارزش داشته باشه؟
دانشجوهایی که انتقالی میگیرن ، از همین برگه برای تطبیق واحدها استفاده میکنند
تشکر کنندگان:
(2010-10-07 ساعت 01:17)Humax va-fox نوشته:  آقا من الان 17 سالمه و وارد 18 سالگی شدم.
تا آخر سال 1390 هم می تونم از کشور خارج شم.الان دارم سوم دبیرستان رو میخونم.میشه لاتاری ثبت نام کرد؟

درود دوست عزیز
برای ثبت نام در لاتاری یا باید دیپلم دبیرستان داشته باشی یا دو سال سابقه کار در رشته های کاری که احتیاج به دوسال آموزش دارند.و در این سایت "http://online.onetcenter.org/" در رده job zone چهار یا پنج قرار داشته باشه .
و این مدارک را باید در زمان مصاحبه ارایه دهید .
تشکر کنندگان:
OMID_R جان
عرضم به خدمت شما و جهت اطلاع تمامی دوستان دیگه
منسال قبل برای یکی از دانشگاه های آمریکا apply کردم و برام نامه با پست فرستادم و حتی ریز نمرات رو هم فرستادم حالا بگذریم که بعدش به دلیل مشکل سربازی و مشکلات دیگه کلا بیخیاله این نوع ویزا شدم چون دنبال اقامت بودم.
اونموقع من ریز نمرات رو با مهر و امضا از دانشگاه گرفتم اونم اگر بفهمن واسه apply میخای اگه سرباز باشی که اصلا نمیدن و بردم دارالترجمه و اونجا فقط یک ترجمه غیررسمی شد و به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه نرسید و من پرسیدم چرا گفتن که باید بری ساختمان مرکزی پاسداران(برای دانشگاه آزادیا) و تاییدشو انوجا بگیری که اونام مثل اینکه الکی تایید نمیکنن.خلاصه دیگه من پی شو نگرفتم حالا نمیدونم اداره مرکزی بدون دردسر تایید میکرد یا نه اینهکه میگم احتمال داره مشکل ساز شه.حالا اگه دوستی تجربه ای در این زمینه داره خوشحال میشیم استفاده کنیم.
OMID جان از شما هم تشکر میکنم که انقدر با حوصله پاسخگوی بچه ها هستین.پیروز باشید
تشکر کنندگان: OMID_R
سلام من یک سوال داشتم که متاسفانه تو این هفت صفحه یک جواب واضح برای سوالم پیدا نکردم
من دیپلم تجربی دارم ولی پیش دانشگاهی نرفتم ولی اینجوری که فهمیدم باید دیپلم 12 ساله(دیپلم+پیش دانشگاهی) داشته باشی برای لاتری.حالا اگه من تو فرم گزینه دیپلم رو بزنم در صورت برنده شدن برای ارائه مدارک مشکلی پیش میاد؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-07 ساعت 19:01)justcallme نوشته:  سلام من یک سوال داشتم که متاسفانه تو این هفت صفحه یک جواب واضح برای سوالم پیدا نکردم
من دیپلم تجربی دارم ولی پیش دانشگاهی نرفتم ولی اینجوری که فهمیدم باید دیپلم 12 ساله(دیپلم+پیش دانشگاهی) داشته باشی برای لاتری.حالا اگه من تو فرم گزینه دیپلم رو بزنم در صورت برنده شدن برای ارائه مدارک مشکلی پیش میاد؟
سلام دوست عزیز.کی‌ اینو گفته که باید مدرک پیش دانشگاهی‌ هم باشه؟؟شما هیچ مشکلی‌ پیدا نمیکنی‌.تو مدارک بنویس دیپلم و موقع مصاحبه ترجمش رو نشون بده

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان:
(2010-10-07 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.کی‌ اینو گفته که باید مدرک پیش دانشگاهی‌ هم باشه؟؟شما هیچ مشکلی‌ پیدا نمیکنی‌.تو مدارک بنویس دیپلم و موقع مصاحبه ترجمش رو نشون بده
sib 24 عزیز شما مطمئنی نیاز نیست !؟
من چند ماه پیش سر همین موضوع کلی بحث و جدل با دوستان داشتم که آخر سر من رو قانع کردند که حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رو هم داشت، از این رو من هم الان دارم برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی درس میخونم؛ خلاصه نفهمیدیم حرف چه کسی رو باید بپذیریم !؟
ضمنا دیپلم من فنی هستش، این مورد مشکل ساز نمیشه !؟
تشکر کنندگان:
(2010-10-07 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  
(2010-10-07 ساعت 19:01)justcallme نوشته:  سلام من یک سوال داشتم که متاسفانه تو این هفت صفحه یک جواب واضح برای سوالم پیدا نکردم
سلام دوست عزیز.کی‌ اینو گفته که باید مدرک پیش دانشگاهی‌ هم باشه؟؟شما هیچ مشکلی‌ پیدا نمیکنی‌.تو مدارک بنویس دیپلم و موقع مصاحبه ترجمش رو نشون بده

ولی داداش من از خیلی ها شنیدم دیپلم 12 سال باید باشه شمامتن پایینو یک نگاه بنداز
13. WHAT ARE THE REQUIREMENTS FOR EDUCATION OR WORK EXPERIENCE?
The law and regulations require that every entrant must have at least a high school education or its equivalent or have, within the past five years, two years of work experience in an occupation requiring at least two years’ training or experience. A ―high school education or equivalent‖ is defined as successful completion of a twelve-year course of elementary and secondary education in the United States or successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high school education in the United States. Only formal courses of study meet this requirement; correspondence programs or equivalency certificates (such as the G.E.D.) are not acceptable. Documentary proof of education or work experience must be presented to the consular officer at the time of the visa interview.
تشکر کنندگان: Snowman ، frozen mind
(2010-10-07 ساعت 20:30)Snowman نوشته:  
(2010-10-07 ساعت 19:52)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.کی‌ اینو گفته که باید مدرک پیش دانشگاهی‌ هم باشه؟؟شما هیچ مشکلی‌ پیدا نمیکنی‌.تو مدارک بنویس دیپلم و موقع مصاحبه ترجمش رو نشون بده
من چند ماه پیش سر همین موضوع کلی بحث و جدل با دوستان داشتم که آخر سر من رو قانع کردند که حتما باید مدرک پیش دانشگاهی رو هم داشت، از این رو من هم الان دارم برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی درس میخونم؛ خلاصه نفهمیدیم حرف چه کسی رو باید بپذیریم !؟
دوست عزیز ملاک آخرین مدرک تحصیلی شماست.چی‌ تو دستته؟؟؟اگه دیپلم فنی داری خوب همونو نشون بده.فقط اگه بخوای اینجا ادامه تحصیل بدی باید پیش دانشگاهی‌ از ایران داشته باشی‌ ولی‌ اگه نخوای ادامه تحصیل بدی هیچ لزومی به گرفتن پیش دانش گاهی‌ نیست.حالا نمیدونم دوستان دیگه نظرشون چیه..

ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

تشکر کنندگان: Snowman
(2010-10-08 ساعت 06:23)sib 24 نوشته:  
دوست عزیز ملاک آخرین مدرک تحصیلی شماست.چی‌ تو دستته؟؟؟اگه دیپلم فنی داری خوب همونو نشون بده.فقط اگه بخوای اینجا ادامه تحصیل بدی باید پیش دانشگاهی‌ از ایران داشته باشی‌ ولی‌ اگه نخوای ادامه تحصیل بدی هیچ لزومی به گرفتن پیش دانش گاهی‌ نیست.حالا نمیدونم دوستان دیگه نظرشون چیه..

برای اخذ دیپلم دبیرستان گذراندن واحدهای پیش دانشگاهی لازم است ولی برای اخذ دیپلم هنرستان یا کارودانش نیازی به پیش دانشگاهی نیست .
تشکر کنندگان: khabaloo ، Snowman ، amir_ebrahimi99
(2010-10-08 ساعت 12:24)OMID_R نوشته:  
(2010-10-08 ساعت 06:23)sib 24 نوشته:  

برای اخذ دیپلم دبیرستان گذراندن واحدهای پیش دانشگاهی لازم است ولی برای اخذ دیپلم هنرستان یا کارودانش نیازی به پیش دانشگاهی نیست .

دوستان من خودم به همین مشکل بر خوردم دیپلم ایران بدون پیش دانشگاهی ارزش یابی نمیشه چون 3 سال دبیرستان درس خوندی و با احتساب دبستان و راهنمایی 11 سال میشه ، درحالی که مدرک دیپلم مورد قبول بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا باید 12 ساله باشه
تشکر کنندگان: Snowman
دوستان داشتن دیپلم تنها کافیه چه فنی چه غیر فنی فقط باید ترجمه با مهر وزارت خارجه باشه
شماره کیس: 2010AS6500
تاریخ دریافت نامه قبولی: -2009June18
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:-2009June 30
تاریخ کارنت شدن کیس:-2009-5sep
تاریخ دریافت نامه دوم:12des-2009
تاریخ مصاحبه:21des-2009
تاریخ دریافت کلیرنس:کلیر نشدیم در نهایت.
جمع تقریبی هزینه ها:12هزار دلار
تشکر کنندگان: rayan.s ، Snowman ، OMID_R
سلام خدمت دوستان
من تو فرم ثبت نام زدم مدرک دانشگاهی و تا دی ماه فارغ التحصیل می شم اگر برنده بشم چی میشه؟ این مشکلی ایجاد نمی کنه؟
ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-10-08 ساعت 16:06)khabaloo نوشته:  دوستان من خودم به همین مشکل بر خوردم دیپلم ایران بدون پیش دانشگاهی ارزش یابی نمیشه چون 3 سال دبیرستان درس خوندی و با احتساب دبستان و راهنمایی 11 سال میشه ، درحالی که مدرک دیپلم مورد قبول بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکا باید 12 ساله باشه
یعنی این 11 سال در ترجمه مدرک قید میشه !؟ اگر قید نشه از کجا متوجه میشن !؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان