کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F4
با سلام ، حسین هستم...برادر من از امروز 30 سال است که سیتزن us می باشند و برای من در سال 2009 اقدام کردند.فرزندان من الان یکی 19 و یکی 18 سالش است... سوالم این است محدودیت زیر 21 سال فرزندان برای تاریخ روز درخواست است یا تاریخ مصاحبه ؟؟؟؟کلا با چه تاریخ این مورد سنجش می شود؟؟؟/
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای منم بزنید من دسامبر 2006هستم
(2016-06-13 ساعت 17:48)sina454 نوشته:  
(2016-06-13 ساعت 15:13)roz naz نوشته:  تو سایتی که معرفی کردید سال و ماه اقدام رو زدم گفت آگوست ۲۰۱۸
به حساب خودم جون ۲۰۱۸ بود یعنی ۲ سال دیگه اما خب خدارو شکر نزدیک فکر خودم گفت
نزدیک هستیم ۲ ماه اختلاف داریم ما اپریل ۲۰۰۵ هستیم این سایت میانگین پیشرفت  هر ماه رو محاسبه میکنه مثلا اگر   این ماه ۳ هفته باشه فورا تاثیر میده پس در نتیجه اگر پیشرفت بیشتر باشه زمان کارنت کمتر میشه من فکر میکنم انشالله این حداکثر زمان است و همه زودتر از پیشبینی  کارنت میشیم
راستی یه سوال دارم در نامه ای که  در سال ۲۰۰۹ دریافت کردیم که کیس نامبرمون  ارسال کردن که با ABOشروع میشه  که میدونم  منظور ابوظبی هستیم  priority date رو ۵ اپریل نوشته ولی هر وقت case status رو در سایت uscis چک میکنم مینویسه در ۱۶ اپریل  فرم ۱۳۱ رو دریافت کردن این اختلاف ۱۱ روزه حدود یکماه کارنت رو دیرتر میکنه شما میدونید جریان چیه ? Priority date رو همه جا میخوان این ۱۶  دیگه چیه? ممنون میشم  که  دوستان  هم ببینن مال شما هم اینطوریه?
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
در مورد approval date همون notice date هست ؟ کجا این تاریخ رو قید کرده ؟ ممنون میشم اگه میدونید راهنمایی کنید .چون نامه ای که ما دریافت کردیم این تاریخ رو نداره.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-18 ساعت 02:24)omid311 نوشته:  برای منم بزنید من دسامبر 2006هستم
(2016-06-13 ساعت 17:48)sina454 نوشته:  [quote='roz naz' pid='714938' dateline='1465814586']
تو سایتی که معرفی کردید سال و ماه اقدام رو زدم گفت آگوست ۲۰۱۸
به حساب خودم جون ۲۰۱۸ بود یعنی ۲ سال دیگه اما خب خدارو شکر نزدیک فکر خودم گفت
نزدیک هستیم ۲ ماه اختلاف داریم ما اپریل ۲۰۰۵ هستیم این سایت میانگین پیشرفت  هر ماه رو محاسبه میکنه مثلا اگر   این ماه ۳ هفته باشه فورا تاثیر میده پس در نتیجه اگر پیشرفت بیشتر باشه زمان کارنت کمتر میشه من فکر میکنم انشالله این حداکثر زمان است و همه زودتر از پیشبینی  کارنت میشیم
راستی یه سوال دارم در نامه ای که  در سال ۲۰۰۹ دریافت کردیم که کیس نامبرمون  ارسال کردن که با ABOشروع میشه  که میدونم  منظور ابوظبی هستیم  priority date رو ۵ اپریل نوشته ولی هر وقت case status رو در سایت uscis چک میکنم مینویسه در ۱۶ اپریل  فرم ۱۳۱ رو دریافت کردن این اختلاف ۱۱ روزه حدود یکماه کارنت رو دیرتر میکنه شما میدونید جریان چیه ? Priority date رو همه جا میخوان این ۱۶  دیگه چیه? ممنون میشم  که  دوستان  هم ببینن مال شما هم اینطوریه?

آقا امید برای شما رو زد جون ۲۰۲۰
البته من فکر میکنم اگه خدا بخواد و وضعیت خوب پیش بره چند ماهی زودتر از چیزی که میگه درست میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: omid311
(2016-06-16 ساعت 20:01)mhe1985 نوشته:  با سلام  ، حسین هستم...برادر من از امروز 30 سال است که سیتزن us  می باشند و برای من در سال 2009 اقدام کردند.فرزندان من الان یکی 19 و یکی 18 سالش است... سوالم این است محدودیت زیر 21 سال فرزندان برای تاریخ روز درخواست است یا تاریخ مصاحبه ؟؟؟؟کلا با چه تاریخ این مورد سنجش می شود؟؟؟/

درود
سن فرزندان شما بر مبناي زمان مصاحبه محاسبه ميگردد و با توجه به اينكه احتمالا مصاحبه شما حدود 8 سال ديگر است متاسفانه شامل فرزندان شما نميشود
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-20 ساعت 07:50)asrainman نوشته:  
(2016-06-16 ساعت 20:01)mhe1985 نوشته:  با سلام  ، حسین هستم...برادر من از امروز 30 سال است که سیتزن us  می باشند و برای من در سال 2009 اقدام کردند.فرزندان من الان یکی 19 و یکی 18 سالش است... سوالم این است محدودیت زیر 21 سال فرزندان برای تاریخ روز درخواست است یا تاریخ مصاحبه ؟؟؟؟کلا با چه تاریخ این مورد سنجش می شود؟؟؟/

درود
سن فرزندان شما بر مبناي زمان مصاحبه محاسبه ميگردد و با توجه به اينكه احتمالا مصاحبه شما حدود 8 سال ديگر است متاسفانه شامل فرزندان شما نميشود

سلام دوست عزیز
من اطلاعات کامل و موثق رو براتون قبلا گذاشتم ، سن فرزندان در زمانی که current میشید فریز میشه و ربطی به زمان مصاحبه نداره.برای همین تا زمانی که کارنت نشید نمیشه بر اساس cspa سن فرزندان محاسبه بشه . شما باید ابتدا فاصله بین priority date و approval date رو حساب کنید, و در زمان کارنت شدن از سن فرزندتان کم کنید انشالله شامل میشند بخصوص اگر این فاصله زیاد باشه.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان مهاجرسرایی
خیلی از دوستان سوال و ابهام برای قانون ‎cspa‎ دارند برای همین اطلاعات کامل و موثقی که خودم از پست های سایر دوستان و مطالعه سایت های مختلف ذخیره کردم براتون اینجا میزارم انشالله همه بچه ها در گروه های F3 و F4 بتونن از این قانون استفاده کنن
دوستان عزیز این همون فرمول محاسبه قانون ‎cspa‎ هست که مستقیم از وب سایت رسمی اداره مهاجرت آمریکا برداشتم برای رفع ابهام اون دسته از عزیزان از جمله خودم که گمان داشتیم روز مصاحبه ملاک محاسبه هست یا روزی که پرونده هامون کارنت میشه. که با توجه به فرمول زیر میتونیم درک کنیم .
‎1. Alien''s Date of Birth:‎
2. ‎Date Petition Filed:‎
3. ‎Date Petition Approved:‎
4. ‎Length of Time Petition Pending (#3 minus #2):‎ طول پندینگ پرونده: ( مورد2- مورد 3)
‎5. Date Petition Became Current:‎
6. ‎Date Visa Became Available (Later of #3 or #5):‎
7. ‎Age of Alien on Date Visa Became Available :‎ سن فرزندان در روزی که پرونده کارنت میشه: ( مورد1-مورد6)
‎(#6 minus #1):‎
8. ‎Age for CSPA purpose: Age at time Visa Became :‎
Available ‎minus Length of Time Petition Pending‎
(#7 ‎minus #4):‎ مورد 7 منهای مورد 4 کنید اگه سنتون آمد زیر 21 واجد شرایط هستید.

این فرمول بالا مستقیم از اداره مهاجرت آمریکا برداشتم که دولت آمریکا بخش نامه ی اونو برای همه ی کنسولگری فرستاده هست. شما میتونید این برگه ضمیمه پروندتون در روز مصاحبه کنید که اگر خدای ناخواسته آفیسر گیج بود به هر دلیلی با دلیل و منطق بهشون نشون بدید که مطابق همین بخش نامه ی خود دولت آمریکا و با توجه به پرونده های خودتون از این قانون استفاده کنید.
‎http://travel.state.gov/visa/laws/telegr..._1369.html‎

از این سایت هم برای محاسبه میتونید استفاده کنیدhttp://www.immihelp.com/immigrant-visa/cspa-calculator‎
این هم سایت برای محاسبه حدود کارنت شدن که البته تقریبی استhttp://www.myprioritydate.com/‎
شادو سلامت باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-20 ساعت 11:42)sina454 نوشته:  
(2016-06-20 ساعت 07:50)asrainman نوشته:  

درود

سلام دوست عزیز
من اطلاعات کامل و موثق  رو براتون قبلا گذاشتم ، سن فرزندان در زمانی که current میشید فریز میشه و ربطی به زمان مصاحبه نداره.برای همین تا زمانی که کارنت نشید نمیشه بر اساس cspa سن فرزندان محاسبه بشه . شما باید ابتدا فاصله بین priority date و approval date رو حساب کنید, و در زمان کارنت شدن از سن فرزندتان کم کنید انشالله شامل میشند بخصوص اگر این فاصله زیاد باشه.
موفق باشید
سيناي عزيز درست ميگه و سن بچه ها در زمان تقاضا تا زمان approve شدن فريز ميشه اما بايد توجه داشته باشيد معمولا كيس ها بيشتر از 3-4 سال طول نميكشه تا approve شن.
ايشالا كه شامل كيس شما بشه و همه باهم اقدام كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-21 ساعت 07:46)asrainman نوشته:  
(2016-06-20 ساعت 11:42)sina454 نوشته:  
(2016-06-20 ساعت 07:50)asrainman نوشته:  درود

سلام دوست عزیز
من اطلاعات کامل و موثق  رو براتون قبلا گذاشتم ، سن فرزندان در زمانی که current میشید فریز میشه و ربطی به زمان مصاحبه نداره.برای همین تا زمانی که کارنت نشید نمیشه بر اساس cspa سن فرزندان محاسبه بشه . شما باید ابتدا فاصله بین priority date و approval date رو حساب کنید, و در زمان کارنت شدن از سن فرزندتان کم کنید انشالله شامل میشند بخصوص اگر این فاصله زیاد باشه.
موفق باشید
سيناي عزيز درست ميگه و سن بچه ها در زمان تقاضا تا زمان approve شدن فريز ميشه اما بايد توجه داشته باشيد معمولا كيس ها بيشتر از 3-4 سال طول نميكشه تا  approve  شن.
این کاملا شانسی هست بعضی از دوستان 7 سال طول کشیده تا approve بشن مال سال 2003 بیشتر کسانی که من برخورد داشتم 7 سال بودن مال 2005 که ما هم هستیم حدود 4 ساله ، دوستان اینم یه مبحث جالبیه دوستان سال priority و approval رو اعلان کنن ببینیم بقیه دوستان چطورند
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-06-21 ساعت 11:44)sina454 نوشته:  
(2016-06-21 ساعت 07:46)asrainman نوشته:  
(2016-06-20 ساعت 11:42)sina454 نوشته:  سلام دوست عزیز
موفق باشید
سيناي عزيز درست ميگه و سن بچه ها در زمان تقاضا تا زمان approve شدن فريز ميشه اما بايد توجه داشته باشيد معمولا كيس ها بيشتر از 3-4 سال طول نميكشه تا  approve  شن.
این کاملا شانسی هست بعضی از دوستان 7 سال طول کشیده تا approve بشن مال سال 2003 بیشتر کسانی که من برخورد داشتم 7 سال بودن مال 2005 که ما هم هستیم حدود 4 ساله ،  دوستان اینم یه مبحث جالبیه دوستان سال priority و approval رو اعلان کنن ببینیم بقیه دوستان چطورند
مثلا خود من كه 2006 هستم 2 سال و 8 ماه بيشتر طول نكشيد كه approve شم
پاسخ
تشکر کنندگان:
مال ما ۲۰۰۵ ، ۴ سال و یک ماه ولی برادرم سال ۲۰۰۷ هست ۲ سال و۴ ماه برای هر سالی فرق داره از دوستان کسی هست ۲۰۰۴ در کتگوری f4 باشه?
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام ما هم از كتگوري f4 هستيم، سال 2003. و اپروو شدنمون سال 2009 بود يعني 6 سال طول كشيد
F4 عمه سيتيزن آمريكا، تقاضا براي پدرم
Priority date : July22,2003
Notice date : July27,2009
Welcome letter : October28,2015
October29,2015 : درخواست پول و مدارك براي پدر مادر و برادرم. من بالاي ٢١ سال بودم از من چيزي نخواستن
: February19,2016 تكميل مدارك و فرم ها براي همه به غير از من
Interview letter : April29,2016 براي همه ي اعضاي خانواده به غير از من
: May18,2016 ايميل از سفارت و درخواست 325$ و فرم Ds-260 از من (قانون cspa شامل حالم شد)
: June9,2016 مصاحبه (ايروان) و AP

آپدیت ها 13June2016, 14June2016, 17June2016
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، asrainman ، omid311
سلام
ای کاش از دوستانی که ۲۰۰۴ براشون اقدام شده بیان و از کاراشون بگن
نمیدونم چرا حس میکنم ۲۰۰۴ تعداد پرونده کمه
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454
منم همین احساس رو دارم از دوستان ۲۰۰۴ خواستم در مورد فاصله بین اپرو و priority بگن ولی پاسخی نداشتم به هر حال انشالله سرعت ویزا بولتن انقدر زیاد بشه که خیلی زود همه دوستان کارنت بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: roz naz ، asrainman ، omid311
با عرض سلام.

از دوستانی که تو گروه F4 هستند کسی تو این ماه نامه وقت مصاحبه دریافت کرده اند یا خیر. مخصوصا افرادی که کیس آنها کارنت شده است.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: