کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F4
سلام به تمام اعضای گروه به اميد روزی که همه به آرزوهای دلشون برسن

من چندتا سوال داشتم ممنون ميشم من رو راهنمايی کنيد.

گروه من F4# 8 APR 2006 هست که سال 2009 يه نامه امد که شماره کيس و سفارتABD رو مشخص کرده بود بعد از اون من ديگه نامه ای دريافت نکردم. حالا من بايد نامه ای دريافت کنم بعد از سال 2009؟یا با NVC تماس بگيرم ؟ (اگه شماره تماس داره به من بديد) و اينکه سال 2013 از طريق مادرم اقدام کردم که پارسال نامه من امد که شماره کيس و سفارت امده بود. اين امکان رو داره که چند سالی که توی نوبت بودم از طريقF4 کيس من از طريق مادرم زوتر انجام بشه؟من مجرد هستم اگه ازدواج کنم احتمال داره کيسF4 باطل بشه؟ از کاليفرنيا اقدام کردم چون واقعا ديگه از اين وضعيت خسته شدم . اگه بگن 2 سال ديگه ويزا ميدن ادم ميدونه که داره چکار ميکنه. سوالم اخرم اين بود که قبل نوبت سفارت ميگن حدود 1 سال بايد نامه نگاری انجام بشه؟ ممنون هستم از تک تک دوستان که متن من رو می خونن و من رو راهنمايی ميکنن ممنون هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-25 ساعت 10:25)sina454 نوشته:  
(2016-05-24 ساعت 22:43)omid311 نوشته:  دوستان پرونده ی من باشماره ی ‎ABD2013803....‎ شروع شده این به چه معنی هستش

سفارت ابوظبی مصاحبه دارید
سلام..... چه سالی اقدام کرديد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان، لطفا بفرمائيد چه مدت زمانى بعد از كارنت شدن نامه مصاحبه فرستاده ميشه؟ با تشكر.

‎Category : F4
Priority ‎Date : September-2003‎
Interview : ‎October-2016‎
Embassy : ‎Abudhabi‎‎
Result : ‎Administrative Processing‎
Updates : 4,5,10,11,12,18,26 October‎
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-23 ساعت 10:54)Farzad_2815 نوشته:  سلام دوستان، لطفا بفرمائيد چه مدت زمانى بعد از كارنت شدن نامه مصاحبه فرستاده ميشه؟ با تشكر.

سلام.

برای ما که تقریبا یکهفته طول کشید و نامه ای که دادند ۴ هفته بعدش وقت سفارت اعلام شده بود
پاسخ
تشکر کنندگان: Farzad_2815 ، alireza88 ، Simasam ، hosseinkht
(2016-08-23 ساعت 10:54)Farzad_2815 نوشته:  سلام دوستان، لطفا بفرمائيد چه مدت زمانى بعد از كارنت شدن نامه مصاحبه فرستاده ميشه؟ با تشكر.

برای ما امروز قبل از کارنت شدن برای یک ماه و نیم دیگر اومد.
نوع ویزا: F4
اولین اقدام: Nov. 2003
محل مصاحبه: آنکارا
تاریخ دریافت NVC Welcome letter: آگوست ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-261 و پرداخت ۱۲۰ دلار: دوم سپتامبر ۲۰۱۵
تاریخ ارسال مدارک : ۷ اکتبر ۲۰۱۵
تاریخ تکمیل فرم DS-260 و پرداخت ۳۲۵ دلار: ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵
نامه کامپلیت : ۲۹ مارچ ۲۰۱۶
تاریخ مصاحبه: هفته دوم نوامبر ۲۰۱۶
تاریخ کلیرینس : دو نفریکضرب پدرم ap...
ورود:۱۵ دسامبر ۲۰۱۶
ssn:دو هفته بعد از ورود
گرین کارد:یک ماه بعد از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor
نقل قول:سلام و با عرض تبريك. چقدر مونده بود كارنت بشين؟
سلام در ویزا بولتن بعدی کارنت میشدیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Survivor ، omid311
ممکنه بکی از دوستان لطف کنه و توضیح بده کارنت شدن چه معنایی داره؟ من با وجودی که صفحه های قبلی رو هم خوندم هنوز دقیق نمی دونم کارنت شدن دقیقا چی هست. آیا به معنای اینه که مراحل ان وی سی (ولکام لتر و فرم ها و ...) شروع می شه یا این که معناش اینه که کارها تمومه و ویزا آماده س. ممنون میشم راهنمایی کنید.
(ضمنا من الان فرم 260 رو فرستادم. اف 4 هم هستم. می دونم دقیق نمیشه گفت ولی اونایی که تجربه دارن فکر می کنید کی تاریخ مصاحبه به من اعلام بشه؟)
‎ANK2010XXXXXX‎
اولین اقدام:  ‎APR 2004‎
تاریخ دریافت ‎ ‎JAN 2016‎ ‎:NVC‎ ‎Welcome letter‎‎
تاریخ تکمیل فرم ‎    AUG 2016 : DS-260  ‎
نامه کامپلیت: ‎DEC 2016‎ ‎
تاریخ کارنت شدن: ‎MAR 2017‎
تاریخ مصاحبه: MAY 2017
فرم 5535: OCT 2018
ایمیل ویور: OCT 2018
شغل: غیردولتی
سربازی: نیروی انتظامی ، درجه سرباز
تحصیلات: فوق لیسانس
نتیجه: AP
تاریخ کلیرینس ‎: -‎ ‎...‎ ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-30 ساعت 00:20)arminkh نوشته:  
نقل قول:سلام و با عرض تبريك. چقدر مونده بود كارنت بشين؟
سلام در ویزا بولتن بعدی کارنت میشدیم.

خیلی جالبه ...هر دفعه یه مدل جدید نامه ارسال می کنن ... خیلی از دوستان یکماه بعد از کارنت شدن نامه مصاحبه رو دریافت کردن!!
category F3
PD: may 2005
ANK 2010
دریافت نامه اول از NVC و پرداخت 120دلار 13 ژانویه 2016
نامه تکمیل مدارک 1 اپریل 2016
دریافت نامه مصاحبه 6 مارچ 2017
تاریخ مصاحبه 11 اپریل 2017
نتیجه مصاحبه AP
اولین آپدیت 14 اپریل 2017 * 17 -19-20 جولای آپدیت *
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام بر همه دوستان
دخترم در کتگوری F4 است (برادرش سیتیزن امریکاست) و در اوریل سال 2014 براش اقدام کرده است.
اولآ به غیر از نامه رسید اولیه هیچ خبری از وصغیت پرونده دخترم نداریم – چکار باید کرد و یا می شود انجام داد؟
من و همسرم دارای گرین کارت هستیم – آیا ما هم اقدام کنیم و براش درخواست از طرف پدر و مادر بدهیم یا نه؟ اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.
چون اون تنها مانده است و نمی دانیم چه باید کرد
دخترم متاهل است - آیا ما هم اقدام کنیم و براش درخواست از طرف پدر و مادر گرین کارتی بدهیم یا نه؟ اصلآ نمی شه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-07 ساعت 01:42)ZAN نوشته:  با سلام بر همه دوستان
دخترم  در کتگوری F4 است (برادرش سیتیزن آمریکاست) و در اوریل سال 2014 براش اقدام کرده است.
اولآ به غیر از نامه رسید اولیه هیچ خبری از وصغیت پرونده دخترم نداریم – چکار باید کرد و یا می شود انجام داد؟
من و همسرم دارای گرین کارت هستیم – آیا ما هم اقدام کنیم و براش درخواست از طرف پدر و مادر بدهیم یا نه؟ اگر راهنمایی کنید ممنون می شوم.
دخترم متاهل است - آیا ما هم اقدام کنیم و براش درخواست از طرف پدر و مادر گرین کارتی بدهیم یا نه؟ اصلآ نمی شه؟

سلام متاسفانه در حال حاضر برای f4 حدود ۱۳ سال تا ویزا طول میکشد.شما هم چون ایشان متاهل هستند فقط در صورتی که سیتیزن باشید میتوانید اقدام کنید.که آن هم ۱۰ ۱۱ سال طول میکشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من یه سوال دارم لطفا جواب بدید .
من ‎4 october‎ نامه ‎welcome letter‎ رو دریافت کردم و برای واریز پول و پر کردن فرم ‎DS-261‎ با مشخصات وارد شده در نامه وارد سایت ‎nvc‎ شدم ولی تو قسمت ‎APPLICANT INFORMATION‎ اسم سه نفر رو نوشته و اسم منو ننوشته و تنها اسم پدرم که پرونده برای اونه و مادر و خواهر کوچیکمو نوشته ؟؟؟؟؟ البته من سنم در حال حاضر 22 ساله ولی طبق قانونی که دارن نباید از نظر سنی مشکلی داشته باشه چون حدود تایید مدرکم تو ‎nvc‎ حدود 3 سال میشه که قاعدتا بر علیه سن استفاده میشه ؟ البته تا جایی که من میدونم ‎!!!‎ خواهشمندم در این خصوص منم راهنمایی بکنید.
پرونده کتیگوری f4
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-07 ساعت 18:08)peyman.eskandary نوشته:  سلام دوستان من یه سوال دارم لطفا جواب بدید .
من ‎4 october‎ نامه ‎welcome letter‎ رو دریافت کردم و برای واریز پول و پر کردن فرم ‎DS-261‎ با مشخصات وارد شده در نامه وارد سایت ‎nvc‎ شدم ولی تو قسمت ‎APPLICANT INFORMATION‎ اسم سه نفر رو نوشته و اسم منو ننوشته و تنها اسم پدرم که پرونده برای اونه و مادر و خواهر کوچیکمو نوشته ؟؟؟؟؟ البته من سنم در حال حاضر 22 ساله ولی طبق قانونی که دارن نباید از نظر سنی مشکلی داشته باشه چون حدود تایید مدرکم تو ‎nvc‎ حدود 3 سال میشه که قاعدتا بر علیه سن استفاده میشه ؟ البته تا جایی که من میدونم ‎!!!‎ خواهشمندم در این خصوص منم راهنمایی بکنید.
پرونده کتیگوری f4
دوست عزیز اصلا نگران نباش اگر پست های قبلی رو بخونی دوستان دیگری که وضعیت شما رو داشتند همه تونستند از قانون cspa استفاده کنن و توسط این پست ها میتونید جواب کامل خودتون رو بگیرید ،ولی اگه درست بگم تا زمانی که کارنت نشدید نمیشه کاریش کرد وقتی کیستون کارنت بشیه باید با nvc تماس بگیرید و خودشون بررسی میکنن و خود به خود جزء پرونده میشید و شما رو راهنمایی برای مراحل بعدی میکنن. فقط .ممنون میشم اگه زمان ثبت نام یعنی priority date و approval date خودتون وزمان دریافت ولکام لتر خودتون رو اینجا بزارید تا همه دوستان اینجا ازش استفاده کنیم وبتونیم زمان پرونده خودمون رو تخمین بزنیم
شادو موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
به امید یک پیشرفت عالی برای کنگرهf4برای همه ارزوی سربلندی دارم
پاسخ
تشکر کنندگان: sina454 ، amir1344
(2016-10-07 ساعت 10:11)arminkh نوشته:  
(2016-10-07 ساعت 01:42)ZAN نوشته:  با سلام بر همه دوستان
دخترم  در کتگوری F4 است (برادرش سیتیزن آمریکاست) و در اوریل سال 2014 براش اقدام کرده است.

سلام متاسفانه در حال حاضر برای f4 حدود ۱۳ سال تا ویزا طول میکشد.شما هم چون ایشان متاهل هستند فقط در صورتی که سیتیزن باشید میتوانید اقدام کنید.که آن هم ۱۰ ۱۱ سال طول میکشه.

مرسی و ممنون
ضیاء
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-07 ساعت 19:54)Survivor نوشته:  
(2016-09-30 ساعت 19:05)mosa10dei نوشته:  ممکنه بکی از دوستان لطف کنه و توضیح بده کارنت شدن چه معنایی داره؟ من با وجودی که صفحه های قبلی رو هم خوندم هنوز دقیق نمی دونم کارنت شدن دقیقا چی هست. آیا به معنای اینه که مراحل ان وی سی (ولکام لتر و فرم ها و ...) شروع می شه یا این که معناش اینه که کارها تمومه و ویزا آماده س. ممنون میشم راهنمایی کنید.
(ضمنا من الان فرم 260 رو فرستادم. اف 4 هم هستم. می دونم دقیق نمیشه گفت ولی اونایی که تجربه دارن فکر می کنید کی تاریخ مصاحبه به من اعلام بشه؟)

كارنت شدن به معناى رسيدن نوبت هست. چون تعداد ويزاها محدود هست بايد نوبت شما برسه كه ويزا صادر بشه و تا نوبت نرسه مصاحبه انجام نميشه. وقتى شما كارنت شدين يعنى بايد منتظر نامه مصاحبه باشين. Priority Date رو بگين كه من حدس بزنم.

http://www.immihelp.com/visa-bulletin-mo...orld/final

با شرايط فعلى ١٢ سال و ١١ ماه از زمان PD تا زمان مصاحبه.

ممنون از اینکه پاسخ دادید.

کیس من:
ANK2010XXXXXX
اولین اقدام: March2004
تاریخ دریافت ‎ JAN2016 :NVC Welcome letter :‎
تاریخ تکمیل فرم ‎DS-261‎ و پرداخت ۱۲۰ دلار:
تاریخ تکمیل فرم ‎DS-260‎ و پرداخت ۳۲۵ دلار: AUG 2016
نامه کامپلیت : -?
تاریخ مصاحبه:?
تاریخ کلیرینس ‎: -‎ ?