کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمایی جامع مهاجرت به آلمان
چرا ممکنه ریجکت کنه؟...
به دلیل محدودیت سنی؟...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-01-21 ساعت 18:01)Siaavash نوشته:  برای آلمانی معلم خصوصی گرفتم...تا بعد از عید فکر کنم از حالت صفر خارج بشم...
زبان انگیسی هم در حدی بلدم که بتونم کارهام رو راه بندازم...اما عالی نیست...

برام مهمه که به آلمان برم...ترجیحم روی راه های قانونی هست...

توی یکی از پست ها دیدم که یه مدرسه هایی (معادل فنی حرفه ای) هست که هم می شه کار کرد و هم تحصیل...
اطلاعاتی در این زمینه موجوده؟...لینکی؟...

سعی کنید اصلا به راه های غیر قانونی فکر نکنید.
شما در ایران مدرک تحصیلی چی دارین ؟ (البته اگه اجازه دارم بپرسم)
درباره Berufsschule : این سوالتونو هم جوابشو فعلا نمی دونم که شما میتونید از اونجا اقدام کنید یا نه، ولی دارم تحقیق می کنم و بهتون خبر میدم.
[font=Verdana]شماره کیس:2014AS000006xxx
کنسولگری: فرانکفورت
تعداد نفرات: 2نفر
کارنت شدن کیس: *
مصاحبه:*
دریافت ویزا:*
ورود به آمریکا:*
دریافت گرین کارت:*[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، ParsTrader ، mmahsaa ، aristotel
(2014-01-24 ساعت 01:24)sarahm نوشته:  من مدت هاست که دنبال راهی برای رفتن به آلمان هستم اونم ویزای تحصیلی...اما امروز آب پاکی ریختن رو دستم که اگه اکسپتم از دانشگاه بگیری ممکنه سفارت رجکتت کنه من میخواهم برم آلمان یکی منو کمک کنه Sad[/

همیشه امکان همه چیز هست ولی احتمال Reject خیلی پایینه، بهتره شما اصلا نامید نباشید و پیگیر باشید و قطعا موفق خواهید شد.
اگر هم سوالی داشتین حتما اینجا مطرح کنید.
[font=Verdana]شماره کیس:2014AS000006xxx
کنسولگری: فرانکفورت
تعداد نفرات: 2نفر
کارنت شدن کیس: *
مصاحبه:*
دریافت ویزا:*
ورود به آمریکا:*
دریافت گرین کارت:*[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، aristotel ، aristotel ، aristotel
(2014-02-01 ساعت 15:29)Mana Moli نوشته:  
(2014-01-21 ساعت 18:01)Siaavash نوشته:  برای آلمانی معلم خصوصی گرفتم...تا بعد از عید فکر کنم از حالت صفر خارج بشم...
زبان انگیسی هم در حدی بلدم که بتونم کارهام رو راه بندازم...اما عالی نیست...

برام مهمه که به آلمان برم...ترجیحم روی راه های قانونی هست...

توی یکی از پست ها دیدم که یه مدرسه هایی (معادل فنی حرفه ای) هست که هم می شه کار کرد و هم تحصیل...
اطلاعاتی در این زمینه موجوده؟...لینکی؟...

سعی کنید اصلا به راه های غیر قانونی فکر نکنید.
شما در ایران مدرک تحصیلی چی دارین ؟ (البته اگه اجازه دارم بپرسم)
درباره Berufsschule : این سوالتونو هم جوابشو فعلا نمی دونم که شما میتونید از اونجا اقدام کنید یا نه، ولی دارم تحقیق می کنم و بهتون خبر میدم.

در مورد این نوع مدارس فنی حرفه ای اگه اطلاعاتی دستگیرتون شد لطفا همینجا ارسال کنید. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Mana Moli
سلام دوستان

اگه ممکنه من راهنمایی کنید.

عموی بنده بیش از 30 ساله ساکن آلمان هست و یک فرد تحصیل کرده(فوق لیسانس ) هم هست.

من میخوام برم آلمان برای درس و کار هم در کنارش بکنم ،باید از کجا شروع کنم؟ باید اون واسم ویزا بفرسته و چه نوع؟

زبان آلمانی نمیدونم و انگلیسی خیلی خوب میدونم و لیسانسش هم دارم.

امکان داره که ویزایی برام بفرسته که من بتونم اونجا برسم بعد برم دنبال دانشگاه انگلیسی زبان (حداقل برای اول راه)

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-13 ساعت 17:02)Mehdiest نوشته:  سلام دوستان

اگه ممکنه من راهنمایی کنید.

عموی بنده بیش از 30 ساله ساکن آلمان هست و یک فرد تحصیل کرده(فوق لیسانس ) هم هست.

من میخوام برم آلمان برای درس و کار هم در کنارش بکنم ،باید از کجا شروع کنم؟ باید اون واسم ویزا بفرسته و چه نوع؟

زبان آلمانی نمیدونم و انگلیسی خیلی خوب میدونم و لیسانسش هم دارم.

امکان داره که ویزایی برام بفرسته که من بتونم اونجا برسم بعد برم دنبال دانشگاه انگلیسی زبان (حداقل برای اول راه)

خیلی ممنون میشم راهنماییم کنید

دوست من ویزا رو سفارت صادر میکنه و یا اداره مهاجرت .
شما ابتدا تصمیم بگیرید تحصیل براتون اولویت داره و یا کار کردن .
اگه تحصیل پس باید از یکی از دانشگاهها بتونید پذیرش بگیرید و با گرفتن ویزای تحصیلی تشریف ببرید . در اینصورت اجازه کار نخواهید داشت ( بعد پاس کردن 30 واحد پارت تایم میتونید کار کنید )
اگه برای کار میخواین تشریف ببرین قطعا شرایطش رو عموتون خوب میدونن . باید کارفرمایی پیدا کنید که نیازمند تخصص شما باشه .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Mehdiest ، aristotel
سلام به تمام دوستان در أين پيج،من دندانپزشك هستم و در ايران مطب دارم،همسرم مهندس كامپيوتر،خدا رو شكر در ايران از نظر كار و مالى مشكلى نداريم ولى دختر ٤ ساليه دارم كه به نوع بيمارى مادرزادى نادر مبتلا است و اينجا اطلاعات و امكانات زندگى براش خيلى كمه،به ما آلمان رو معرفى كردن كه از نظر درمانى و بيمه خوبه،آيا درسته،ما مميتونيم براى مهاجرت اقدام كنيم،آيا ميتونيم اونجا كار كنيم؟ هزينهها چه جوريه؟ كسى ميتونه ما رو راهنماىى كنه ممنون ميشم؟

سلام به تمام دوستان در أين پيج،من دندانپزشك هستم و در ايران مطب دارم،همسرم مهندس كامپيوتر،خدا رو شكر در ايران از نظر كار و مالى مشكلى نداريم ولى دختر ٤ ساليه دارم كه به نوع بيمارى مادرزادى نادر مبتلا است و اينجا اطلاعات و امكانات زندگى براش خيلى كمه،به ما آلمان رو معرفى كردن كه از نظر درمانى و بيمه خوبه،آيا درسته،ما مميتونيم براى مهاجرت اقدام كنيم،آيا ميتونيم اونجا كار كنيم؟ هزينهها چه جوريه؟ كسى ميتونه ما رو راهنماىى كنه ممنون ميشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-02-22 ساعت 15:19)Yasi88 نوشته:  سلام به تمام دوستان در أين پيج،من دندانپزشك هستم و در ايران مطب دارم،همسرم مهندس كامپيوتر،خدا رو شكر در ايران از نظر كار و مالى مشكلى نداريم ولى دختر ٤ ساليه دارم كه به نوع بيمارى مادرزادى نادر مبتلا است و اينجا اطلاعات و امكانات زندگى براش خيلى كمه،به ما آلمان رو معرفى كردن كه از نظر درمانى و بيمه خوبه،آيا درسته،ما مميتونيم براى مهاجرت اقدام كنيم،آيا ميتونيم اونجا كار كنيم؟ هزينهها چه جوريه؟ كسى ميتونه ما رو راهنماىى كنه ممنون ميشم؟

Smile درود بر شما.
من میدونم آلمان از دید پزشکی و بهداشتی در دنیا خیلی پیشرفته هست، و نیز افرادی رو هم از نزدیک دیدم که برای عمل جراحی به آلمان ویزا گرفتن و پس از دوره درمان برگشتن؛ از این بابت بگم که کارشون خیلی خوب هست و نیز دکترها و پرفسورهای ایرانی هم اونور دارای جایگاه بزرگی هستند، مانند پرفسور مجید سمیعی(سرپرست جراحان مغز واعصاب دنیا) که چندی پیش دوباره یک ایده در مورد قاره افریقا داد و در بزرگداشتی جایزه گرفت- و یکی از دکتر های نوآور هم که نامشون رو یاد ندارم چندی پیش با تیمی مشترک از پزشکان آلمانی راهکار شگفت انگیزی برای شناسایی و منهدم سلولهای سرطانی پیدا کرده بود.
از بابت بیمه هم پوشش و پشتیبانی خیلی خوبی داره،
اما از راه پزشکی و تخصصتون که بتونین اونجا کار کنین رو تا جایی که من میدونم هر کشوری سیستم و استاندارد خودش رو داره و آلمان هم شما باید برای تایید وزارت درمان یک دوره پزشکی در راستای تخصصتون رو پشت سر بگزارین تا از دید اونها تایید بشید و مهم نیست که چقدر پیشینه کاری دارید باید به تایید برسید.
من دیدگاه خودمو نوشتم و نیز بیش از این نمیدونم و در این زمینه هم تخصص ندارم، در این سایت بدون شک از مدیران این بخش راهنمایی میشین.
از بیمارانتون هم خواهش میکنم هزینه کمتری بگیرین.
برای شما و خانوادتون آرزوی تندرستی و پیروزی دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
با درود فراوان
من و همسرم هر دو دانشجوی ارشد دانشگاه آزاد هستیم من رشته مدیریت بازرگانی و همسرم رشته کامپیوتر
هر دو 2 میخوایم با ویزای تحصیلی بریم آلمان واسه مقطع فوق لیسانس
آیا میشه ؟
دوما میشه کار مینی جاب پیدا کرد واسه هردومون ؟ بعد از چه مدت ؟
شنیدم آلمان 8000 یورو میگه باید ضمانت نامه بیاری واسه یکسال ! اگه 2تایی بخوایم بریم آیا همون 8000 تا میخواد یا 16000 تا میخواد ؟
بعد از چه مدت می تونیم اقامت کاری و بعد اقامت دائم بگیریم ؟
هزینه یک ماهه یه زندگی معمولی تو آلمان شنیدم ماهی 800 تا 1000 یورو ؟درسته ؟
تو کدوم شهر میشه هم دانشگاه مهندسی پیدا کرد هم دانشگاه واسه رشته مدیریت ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-14 ساعت 17:13)majidgbox نوشته:  سلام
من میخواستم برای مادرم یک وقت بگیرم که به سفارت آلمان مراجعه کنه چون مادرم من به بیماری سرطان مبتلا و دکتر ها ایران گفتن هر چه زودتر باید به کشور آلمان برای درمان بره
میخواستم بدونم کسی تا حالا اقدام کرد من الان این فرم دانلود کنم با یک نرم افزار ادیت کنم ؟ اطلاعات وارد کنم یا باید پرینت بگیرم اطلاعات وارد کنم دوباره اسکن کنم و ایمیل کنم برای مشخص شدن وقت دیدار ؟
سایت سفارت فرم درخواست روادید شنگن
http://www.teheran.diplo.de/Vertretung/t...mmung.html

کسی هست که کمک کنه یعنی قبلا این کار رو کرده باشه وقت گرفته باشه
با تشکر
سلام دوست عزیز باید اول فرم رو پر کنید بعد پرینت بگیرید بعد پایین دو تا از صفحه هاش امضا کنید با اسم و تاریخ .این فرم رو باید مادرتون ببره سفارت یا هر کسی که وکیلش هست.حتما هم وقت که میگیرین براتون یه ایمیل میاد که تاریخ و اسم و فامیل و شماره پاسپورت را نوشته حتما اینها رو چک کنین مال من یکبار حرف لاتین اول شماره پاسپورتم رو یادم رفته بود بزنم و چک هم نکرده بودم نذاشتن برم داخل واسه ۳ ماه دیگه وقت جا میداد مجبور شدم صبر کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: aristotel
سلام
من 42ساله بازنشسته بانک وهمسرم دبیر زبان انگلیسی داره 2پسر 4و12ساله دارم ایا با 200000یوروم میتوانم به المان مهاجرت کنم در ضمن بیماری ام ا س دارم وباید دارو مصرف کنم ولی از لحاظ جسمی وحرکتی مشکل ندارم
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام ، مهاجرت به آلمان راههای مختلفی دارد که من فقط به یک مورد آن آشنایی دارم شما برای اینکه جواب بهتر و کاملتری دریافت کنید باید با یک وکیل مشورت کنید و مشاوره با وکیل ها تا جایی که من میدانم هزینه ای ندارد یا خیلی کم، به هر حال آرزوی موفقیت برایتان دارم چون انتخابتون عالیه
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، aristotel
سلام دوستان عزیز
من 20 سالم هست شغلم برق و انژکتور خودرو هست مدرک بین المللی هم دارم
قصدم مهاجرت هست المان رو به خاطر صنعتش خیلی دوست دارم
چیکار میتونم بکنم نسبت به شغل و شرایطی که دارم از چه راهی میتونم اقامت بگیرم ؟
و این شغل در المان در چه جایگاهی هست ؟
از هر کدام از دوستان که میتونند راهنمایی کنند ممنون میشم راهنمایی کنند
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-03-16 ساعت 03:50)bigjust نوشته:  سلام دوستان عزیز
با تشکر

درود.
اینکه آلمان از بزرگترین صنعت خودرو سازی دنیا رو داره شکی درش نیست و اگر زبان بین مللی آلمانی بود شاید مقام نخست رو هم پیدا میکرد، آلمان به مکانیک ها خیلی نیازمند هست در شاخه های خودرو(مکانیک خودرو یا همون برق و انژکتوری که نوشتین)، ساخت و تولید، سیالات، مکاترونیک،بیومکانیک و.......
اما برای ایرانیان که در خاورمیانه هستن دشوار هست، و شما دو راه دارین: یا از راه ویزای دانشجویی یا از راه ویزای کار، که یکمیش آسونتر هست و بستگی به میانگین نمرات هرچه بالاتر، دانش زبان آلمانی خوب(انگلیسی هم ممکن هست)،پروژه ها، مقاله هاتون، و نمرات درسهای تخصصیتون داره، و اگر برای لیسانش و یا ارشد پذیرش بگیرین بهتر هست، هرچند باز بستگی به خودتون داره، و از همه مهمتر پشتیبانی خانواده که تا چه اندازه با شما بسازن؛
سنی که شما دارین خیلی خوب هست و میتونین با برنامه ریزی فلوچارتی یچیزهایی رو برگ بیارین و برای خودتون دو دوتا چهارتا کنین: مشکلات و سختی هایی که در پیش دارین؟ و نیز چه اهدافی دارین؟، چقدر پول دارین؟و..........
داشتن دوره ها در راستای رشته و تخصصتون، چیزیکه در آینده بخواین ادامه دانشجویی بدین یا در آلمان کار پیدا کنین خیلی مهم هست.
پیروز و تندرست باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: bigjust ، aristotel ، aristotel
(2014-03-17 ساعت 18:45)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2014-03-16 ساعت 03:50)bigjust نوشته:  سلام دوستان عزیز
با تشکر

درود.
اینکه آلمان از بزرگترین صنعت خودرو سازی دنیا رو داره شکی درش نیست و اگر زبان بین مللی آلمانی بود شاید مقام نخست رو هم پیدا میکرد، آلمان به مکانیک ها خیلی نیازمند هست در شاخه های خودرو(مکانیک خودرو یا همون برق و انژکتوری که نوشتین)، ساخت و تولید، سیالات، مکاترونیک،بیومکانیک و.......
اما برای ایرانیان که در خاورمیانه هستن دشوار هست، و شما دو راه دارین: یا از راه ویزای دانشجویی یا از راه ویزای کار، که یکمیش آسونتر هست و بستگی به میانگین نمرات هرچه بالاتر، دانش زبان آلمانی خوب(انگلیسی هم ممکن هست)،پروژه ها، مقاله هاتون، و نمرات درسهای تخصصیتون داره، و اگر برای لیسانش و یا ارشد پذیرش بگیرین بهتر هست، هرچند باز بستگی به خودتون داره، و از همه مهمتر پشتیبانی خانواده که تا چه اندازه با شما بسازن؛
سنی که شما دارین خیلی خوب هست و میتونین با برنامه ریزی فلوچارتی یچیزهایی رو برگ بیارین و برای خودتون دو دوتا چهارتا کنین: مشکلات و سختی هایی که در پیش دارین؟ و نیز چه اهدافی دارین؟، چقدر پول دارین؟و..........
داشتن دوره ها در راستای رشته و تخصصتون، چیزیکه در آینده بخواین ادامه دانشجویی بدین یا در آلمان کار پیدا کنین خیلی مهم هست.
پیروز و تندرست باشین.

برادر عزیزم ممنونم
من مدرک تحصیلیه 12 سال دارم همون پیش ، اما نمیدونم برای لیسانس میشه پذیرش گرفت یا نه ؟
شغلم برق و انژکتور و همچنین تخصصم اونه ، مدارکش هم دارم ، زبان المانی هم بلد نیستم ولی میتونم اقدام کنم به یادگیریش
هدفم اقامت گرفتن المان هست و در اخر سیتیزن شدن ، اما نمیدونم برای ویزای کاری چطور از کجا باید شروع کنم
یه چیز دیگه هم دارم و اون مدرک رسمی بوش آلمان رشته ابزار شناسی تخصصی هست این به درد میخوره ؟
اون بخش که گفتی خانوداه با شما باسزن رو متوجه نشدم
مشکل سربازی هم ندارم در ضمن
ممنون از وقتی که گذاشتی
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان