کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
سلام دوستان

اگر کسی از طریق مهارت های شغلی مهاجرت کنه و بعد از چند ماه یا حتی یکی دوسال بخواهد با کسی از ایران ازدواج کنه، روال قانونی این کار چیه و چقدر طول میکشه؟
آیا باید وضعیت مالی و کاری خوبی داشته باشه واسه این کار؟!!!

مجید
روال قانونی این کار مشابه همه موارد دیگه است فرقی نمیکنه که شما چند ماهه که به کانادا اومدین و یا اینکه چندین ساله که ساکن کانادا هستین

اول وضعیت مالی و کاری شما بررسی میشه که اطمینان حاصل بشه شما از پس مخارج همسرتون بر میاین یعنی درآمد شما در حدی هست که هم خود شما هم همسرتون در رفاه باشین وقتی که این مورد اثبات شد بعد پروسه مدارک و فرمها باید طی بشه که بستگی به نحوه آشنایی شما و مدت زمان آشنایی شما از شش تا هیجده ماه (در موارد نادر) به طول می انجامه

در مورد اینکه وضعیت مالی شما در چه حد باید خوب باشه میتونین سری به تارنمای وزارت امور مهاجرت کانادا بزنین و در قسمت آوردن اعضای فامیل این اطلاعات را کسب کنید

شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من تازه مدارکم رو به عنوان skill worker برای سیدنی فرستادم (فدرال).
با توجه به این که پس از دریافت کیس نامبر فقط 120 روز برای ارسال مدارک کامل به دمشق فرصت هست، آیا کسی میتونه بگه فاصله زمانی بین ارسال مدارک به سیدنی تا ارسال کیس نامبر چقد است.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
کسیازقوانین جدیدخبردارد؟
قرار بود28فروردین اعلام بشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، es96
بسم الله الرحمن الرحیم
من سه سال هنرستان فنی حرفه ای شیمی درس دادم زبانم خوب نیست
استانی اقدام کنم یا فدرال
دانشجویی دکترا اقدام کنم یا ویزای کار ؟
بی وکیل به نتیجه می رسم یا ریسکه ؟
فرانسوی شروع کنم یا انگلیسی تقویت کنم ؟
چطور ویزا دانشجویی همراه با کمک هزینه کافی میشه گرفت؟
اول تشکیل پرونده بدم بعد زبان شروع کنم یااول مدرک زبان می خواد ؟ از کجا شروع کنم ؟ چطوری ؟ از سفارت کانادا در ایران می شه ؟
اولا آموزش فرانسه در 1.5 سال برام ممکنه یا کسانی که انگلیسی شون خوبه این مدت یاد می گیرن به هم ربطی داره ؟ کمکی می کنه یا مستقل و بی ربطه به همدیگه ؟؟

ترا خدا من رو راهنمایی کنید من فوق لیسانس شیمی آلی معدل 17 از دانشگاه دولتی اراک با یک مقاله خارجی و لیسانس شیمی چمران اهواز معدل 16هستم اما زبان انگلیسی من تعریفی نداره من دبیر هستم و 16 سال در دبیرستان و هنرستان صنایع شیمیایی کار کردم اول باید اقدام به تشکیل پرونده اقامت کنم یا اول روی زبان کار کنم؟ از جه طریقی اقدام کنم ممکن تر است ؟ ویزای کار؟ یا دانشجویی برای دکترا ؟مراحل کار به ترتیب ونیز زمان لازم چقدر است؟ چطور می توانم از دانشگاه پذیرش همراه با در آمد داشته باشم ؟چقدر پول برای من وهمسرم که لیسانس تغذیه است و دو پسر سه و هفت ساله ام لازم دارم ؟
مرا راهنمایی کنید و از سر درگمی نجات دهید
پاسخ
تشکر کنندگان:
الله اکبر.............................
چقدر سوال!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Big Grin
دوست عزیز اینطوری نمیشه...
صبر کنید سر فرصت یکی یکی سوال کنید. والا آدم گیج میشه...
شما دوست دارید با ویزای دانشجویی برید یا ویزای کار؟
به نظر من با ویزای کار برید که اقامت دائم بگیرید و بعدش میتونید با شهریه خیلی خیلی کمتری دکتری رو بگیرید...
حالا کدام را انتخاب میکنید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، OverLord ، ChairMan ، hvm
آقا به سایت حمله شده چه خبره؟
چند تاپیک مشابه هم
مسئولین سایت بررسی کنند ببینند این تاپیک ها حمله نیست؟
بعید به نظر می‌رسه کسی این همه وقت بذاره و دستی اینهمه تاپیک درست کنه.
و کسی که فوق لیسانس باشه از این کارا نمی‌کنه نه بعیده حتما حملات هکری صورت گرفته.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، R.F ، OverLord ، usa.lover ، ChairMan ، kianoush ، hvm
hvm و sadraجان
مسئول بخش کانادا هستن و میتونن تاپیک های مشابه رو پاک کنن ازشون خواهش میکنم پیگیری کنن
ساریتا عزیز یک جا سوالتون رو مطرح میکردین کافی بود این کارتون برخلاف قوانین سایته
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، OverLord ، usa.lover ، kavoshgarnet ، ChairMan ، hvm ، Ali Sepehr ، laili
(2010-04-19 ساعت 19:18)ساریتا نوشته:  من سه سال هنرستان فنی حرفه ای شیمی درس دادم زبانم خوب نیست
استانی اقدام کنم یا فدرال
با این شرایطی که شما دارید فدرال بهتره

دانشجویی دکترا اقدام کنم یا ویزای کار ؟برای ویزای کار حتما باید متاهل باشین.گرفتن ویزای کار هم به آسونی ویزاهای دیگه نیست.شما میتونید از طریق ویزای اقامت کاری(skilled worker)اقدام کنین.یعنی هم کار و هم اقامت همیشگی و به مرور زمان در کنارش تحصیل کنین.ویزای دانشجویی رو حتما آیلتس میخواد.پس اگه میخواین آیلتس بگیرین بهتره که از اقامت کاری اقدام کنین.(ویزای کاری,یک ویزایی با اعتبار 3 ساله است)

بی وکیل به نتیجه می رسم یا ریسکه ؟اگه زبانتون(آیلتس داشته باشین) خوب باشه وکیل واسهء در کوزه خوبه.!

فرانسوی شروع کنم یا انگلیسی تقویت کنم ؟ انگلیسی.!اگه واستون مقدوره فرانسوی رو واسه افزایش امتیاز تقویت کنین.البته در حد 30 الی 40 درصد.چون این مقدار خودش 5 امتیاز داره

چطور ویزا دانشجویی همراه با کمک هزینه کافی میشه گرفت؟ نمیدونم!

اول تشکیل پرونده بدم بعد زبان شروع کنم یااول مدرک زبان می خواد ؟بر اساس قانون جدید برای تشکیل پرونده مدرک زبان رو همون ابتدا میخوان.

از کجا شروع کنم؟ از همین فردا,تا گرفتن مدرک زبانتون شروع به تقویت زبان و جمع کردن رزومهء توپ بکنید!

چطوری ؟ از سفارت کانادا در ایران می شه ؟شما باید مدارکتون رو از طریق پست به سیدنی کانادا ارسال کنین.مصاحبه هم در سوریه است.سفارت کانادا در ایران فقط برای کیس های دانشجویست

اولا آموزش فرانسه در 1.5 سال برام ممکنه یا کسانی که انگلیسی شون خوبه این مدت یاد می گیرن به هم ربطی داره ؟ کمکی می کنه یا مستقل و بی ربطه به همدیگه ؟؟با استفاده از زبان فرانسه میتونین برای ایالت کبک اقدام کنین. قوانینش هم از فدرال راحت تره.

ترا خدا من رو راهنمایی کنید من فوق لیسانس شیمی آلی معدل 17 از دانشگاه دولتی اراک با یک مقاله خارجی و لیسانس شیمی چمران اهواز معدل 16هستم اما زبان انگلیسی من تعریفی نداره من دبیر هستم و 16 سال در دبیرستان و هنرستان صنایع شیمیایی کار کردم اول باید اقدام به تشکیل پرونده اقامت کنم یا اول روی زبان کار کنم؟ زبان از جه طریقی اقدام کنم ممکن تر است ؟ ویزای کار؟ یا دانشجویی برای دکترا ؟مراحل کار به ترتیب ونیز زمان لازم چقدر است؟از موقع فرستادن مدارک تا گرفتن ویزا تقریبا 1 سال طول میکشه
چطور می توانم از دانشگاه پذیرش همراه با در آمد داشته باشم ؟تدریس. به نظر من با این شرایط شما فقط ویزای اقامت کاری به کمکتون میاد
چقدر پول برای من وهمسرم که لیسانس تغذیه است و دو پسر سه و هفت ساله ام لازم دارم ؟برای ویزای اقامت کاری حدود 20 تومن.(17 تومن برای پر کردن حساب بانکی و 3 تومن هزینه های پروسه .چه یک نفر چه 4 نفر)البته با وکیل حدود 26 تومن.
سوالاتی که جوابش رو ندادم,با بقیه سوالهای قبلیتون جوابش مشترک بود.
موفق باشین.

مرا راهنمایی کنید و از سر درگمی نجات دهید.
همان طوری که سایر دوستان گوشزد کردن,شما میتونستین با ایجاد 1 تایپیک سوالتون رو بپرسید.در آخر: امیدوارم قوانین این فروم رو رعایت کنین.
به قول کاوشگرنت عزیز, شاید هم حملات هکری صورت گرفته.Big Grin
پ.ن (سیدنی کانادا:اطراف جزیره پرنس ادوارد در ایالت نووا اسکوشیا)
من در جهان یک دوست داشته ام و آن هم خودم میباشم.(نیچه)
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ChairMan ، hvm ، kavoshgarnet ، nhzgroup ، یه مهاجر ، OverLord ، sara24
درود
شيوه نگارش مطلب و ايجاد چندين تايپيك با عناوين جداگانه اما داراي محتوي يكسان برازنده يك فرد تحصيلكرده نيست
كليه تايپيك هاي مازاد و تكراري حذف شدند و دسترسي كاربر سارينا به مدت 1 روز قطع گرديد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، kavoshgarnet ، lexington ، R.F ، Ali Sepehr ، OverLord ، rad_95
ببخشید تکراری شد چون هر بار یک مطلب کاملتر یا یک سوال دقیق تر به ذهنم می اومد ضمنا یکی از نوشته ها با عنوان طولانی باز نمی شد
آیا راهی هست که خودم قبلی ها را حذف کنم و کامل ترین را نگه دارم ؟ راهنمایی بفرمایید ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، sh-b ، kavoshgarnet ، lexington ، OverLord
(2010-04-21 ساعت 08:01)ساریتا نوشته:  ببخشید تکراری شد چون هر بار یک مطلب کاملتر یا یک سوال دقیق تر به ذهنم می اومد ضمنا یکی از نوشته ها با عنوان طولانی باز نمی شد
آیا راهی هست که خودم قبلی ها را حذف کنم و کامل ترین را نگه دارم ؟ راهنمایی بفرمایید ممنونم

دوست عزیز ممنون از توجهتون ..............
دوستان لطف کردند این کار رو انجام دادند.
امیدوارم جواب همه ی سوالهاتون رو بگیرید و موفق باشید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، kavoshgarnet ، lexington ، hvm ، OverLord
[/size]با سلام فایل نامبر من سال 2007 صادر شده و با همون قوانین قدیم هم می خوام پیش بره کسی می دونه الان پرونده های چه سالی داره بررسی میشه؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز شما برای چه ویزایی اقدام کردید؟
همینطوری که نمیشه!
19 تا کیس مختلف هست!
شما برای ورک اسکیل فدرال اقدام کردید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord
با سلام خدمت دوست گرامی آقا مجید گل . از راهنمایی نسبتا کامل شما تشکر می کنم . چند مطلب هست که به نظر من شما ميتونید منو راهنمایی کنید :
- اقوام نزدیک من شامل دختر خواهرم و شوهرش ، پسر خواهرم و خانمش ( جهت تحصیل ) و پسر خواهرم (جهت تحصیل) هستند. در بعضی سايتها فرزندان خواهر را امتیاز آور دونستند. نظر شما رو می خوام .
- در حال حاضر مشغول تحصیل زبان در زبانکده هستم . بعد از مدتی هم سراغ آیلتس خواهم رفت . به نظر شما اول مدرک زبان را بگیرم و بعد اقدام کنم ؟
- در مورد فرمها و مدارک لازم اگر اطلاعات بیشتری دارید ممنون میشم منو راهنمایی کنید . مثلا چه فرمهایی و مدارکی رو باید اول بفرستم به سیدنی .
- بعد از ارسال مدارک و دریافت فایل نامبر باید هزینه ارسال بشه یا خیر ؟ راهنمایی کنید .
- کدوم شهر کانادا برای زندگی و کار بهتره ؟ آشنا های من در کلگری و تورنتو هستند .
- اگر کار پيدا نکردم دولت کانادا حمایت میکنه و شرایطش چطوریه ؟
- مدرک نقشه برداری از فنی و حرفه ای هم دارم . همچنین یکسری دوره در نظام مهندسی دیده ام و مدارکشون رو هم دارم . بدردم میخورند ؟
- اگر همه مراحل طی شد و ویزا هم آماده شد و رفتم حداقل چه مدت باید اونجا باشم تا اقامت دائم باطل نشه ؟
- وضعیت حقوق مهندسی اونجا چطوره ؟
از اینکه سوالات زیادی رو مطرح کردم عذر میخوام اما فکر میکنم شما اطلاعات خوبی دارید و میتونید منو راهنمایی کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
من میخوام به کانادا مهاجرت کنم، کتابداری خوندم ، میخوام معماری داخلی بخونم، انگلیسیم متوسط و ترم 5 فرانسم! تا سال دیگه هم انگلیسیم هم فرانسم به حد خوبی می رسه. و تا 2 سال دیگه دوره معماریم تموم میشه! میشه منو راهنمایی کنید با این شرایط میتونم برای 2 سال دیگه از الان اقدام کنم؟ و دیگه اینکه درباره هزینه راهنماییم کنید لطفا؟ مرسییی
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان