کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
(2010-03-06 ساعت 15:07)es96 نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 12:57)usa.lover نوشته:  البته نا گفته نماند که هر کدام از این شغلها در بر دارنده یک سری شغل دیگه هم هستند!
ولی بعید میدونم عمران و کشاورزی جزوشان باشند!
شما چقدر سرمایه دارید؟

با سلام
پس از بررسی noc code 0711 متوجه شدم که مهندس عمران در لیست مشاغل هست . من در مدت 8 سال در پروژه های مختلفی کار کردم هم به عنوان ناظر و هم به عنوان سرپست کارگاه . میخوام بدونم کار عمران اونجا وضعیتش چطوره ؟ در ضمن 10 میلیون دارم و میتونم بیشتر جور کنم . با سپاس

اين خوبه. وقتي که کانادا اعلام نياز براي يک شغل مي‌کنه، يعني بازار کار داره و نمي‌تونه از داخل کشور تأمين کنه. شما بايد سابقه کار با عنوان‌ مدير ساخت و ساز NOC Code: 0711 تهيه کنيد. براي اين 8 سال. همون کلاس Skill Worker براي شما جواب ميده. 2 پست پايين‌تر از پست قبلي (لينک بالا) من لينک‌هايي که بايد مراجعه کنين رو گذاشتم. فرم‌ مربوطه رو هم واستون گذاشتم، تکميل کنين. اگه بازم کمک نياز داشتين بپرسيد.

.pdf   imm0008e_SW.pdf (اندازه 329.21 KB / تعداد دانلود: 231) -->
.pdf   imm0008e_SW.pdf (اندازه 329.21 KB / تعداد دانلود: 231)
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، es96 ، OverLord
پيام عزيز دوستاني كه از طريق كبك وارد كانادا مي شن مي تون ايالتشونو عوض كنن و به هر جايي كه دوست دارن برن.
شماره کیس:2010AS00013500حدودا
تاریخ دریافت نامه قبولی:June-16-2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-23-2009
تاریخ کارنت شدن کیس:2010/02/05
تاریخ دریافت نامه دوم:march 2010
تاریخ مصاحبه:2010/04/19
تاریخ دریافت کلیرنس:2010/05/21
جمع تقریبی هزینه ها: 3,5 mıllıon toman
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover
(2010-03-07 ساعت 12:08)neli-basi نوشته:  پيام عزيز دوستاني كه از طريق كبك وارد كانادا مي شن مي تون ايالتشونو عوض كنن و به هر جايي كه دوست دارن برن.

بله، به راحتي آب خوردن!Wink
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-06 ساعت 15:46)indmehdi نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 15:07)es96 نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 12:57)usa.lover نوشته:  البته نا گفته نماند که هر کدام از این شغلها در بر دارنده یک سری شغل دیگه هم هستند!
ولی بعید میدونم عمران و کشاورزی جزوشان باشند!
شما چقدر سرمایه دارید؟

با سلام
پس از بررسی noc code 0711 متوجه شدم که مهندس عمران در لیست مشاغل هست . من در مدت 8 سال در پروژه های مختلفی کار کردم هم به عنوان ناظر و هم به عنوان سرپست کارگاه . میخوام بدونم کار عمران اونجا وضعیتش چطوره ؟ در ضمن 10 میلیون دارم و میتونم بیشتر جور کنم . با سپاس

اين خوبه. وقتي که کانادا اعلام نياز براي يک شغل مي‌کنه، يعني بازار کار داره و نمي‌تونه از داخل کشور تأمين کنه. شما بايد سابقه کار با عنوان‌ مدير ساخت و ساز NOC Code: 0711 تهيه کنيد. براي اين 8 سال. همون کلاس Skill Worker براي شما جواب ميده. 2 پست پايين‌تر از پست قبلي (لينک بالا) من لينک‌هايي که بايد مراجعه کنين رو گذاشتم. فرم‌ مربوطه رو هم واستون گذاشتم، تکميل کنين. اگه بازم کمک نياز داشتين بپرسيد.

ba salam
doste man besyar mamnon az rahnamaeit . man chand ta soal daram . aval inke yek marjae khob mikham baraye porosee mohajerat . masalan formha bad az por shodan bayd post beshe ya inke mail ? va soale dovom hazineye mohajerat ro be tafkik mikham . momkene soalatam khili pisho pa oftade bashe . ama rahnamaei niyaz daramRolleyes . sevom inke vazeyat hoghogh baraye mohndese omran chetore? mamnon .
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز نوشتن پینگلیش در این انجمن خلاف مقررات است..........لطفا فارسی تایپ کنید
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، es96 ، OverLord ، rad_95
کليه اطلاعات درخواستي شما، توي سايتي که داده بودم هست. اما شما بپرسيد، در حد توان جواب ميدم.
شما به ازاي هر نفر افراد تحت تکفل بالاي 22 سال و زير 22 سال مزدوج، 550 دلار کانادا و افراد زير 22 سال مجرد، 150 دلار کانادا بايد واريز کنين. https://services3.cic.gc.ca/efee/efee.do
چون توي ايران بانک جهاني نداريم، شما بايد بريد سفارت کانادا توي تهران و اونجا پرداخت کنين. اونا پول رو مي‌گيرن و به شما يک "رسيد" دوبرگي(سفيد و زرد) ميدن. پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 10:30 بيشتر نيستن.
بعد از تکميل فرم‌ها، اونارو با "رسيد" زرد رنگ و چند برچسب که آدرس خودتونو (به فارسي) نوشتين، توي يه پاکت A4 ميذاريد و به آدرس سفارت کانادا توي سوريه http://w01.international.gc.ca/cra-rce/m...ng&MID=257
The Embassy of Canada
P.O. Box 3394
Damascus, Syria

ارسال مي‌کنين. حقوق شغل شما رو نمي‌دونم، اما فکر کنم با يه سرچ ساده بتونين پيدا کنين.

اينم اضافه کنم: در مورد شغلتون و اينکه آيا مي‌تونين واسه کلاس Skill Worker اقدام کنين، باز هم با يک وکيل مجرب مشورت کنين.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، es96 ، OverLord
سلام دوستان
ما براي ويزاي skilled worherاقدام كرديم. البته با وكيل . از ما حساب بانكي قابل ملاحظه خواسته. در صورتيكه همونطوري كه خودتون ميدونين تو ايران همه سرمايشونو به صورت ملك نگه مي دارن. ما هم سند خونه داريم. مثل اينكه سند ماشين كه كاملن براشون بي ارزشه. شما فكر ميكنيد با ترجمه سند خونه ما بتونيم اداره مهاجرت را راضي كنيم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
Sad 
دوستان سلام

من در حال طي كردن پروسه مهاجرت هستم. البته با وكيل.
من اطلاعاتي در مورد نحوه امتياز بندي دارم.
اگر سوالي در اين مورد دارين خوشحال ميشم كمك كنم.
همينطور ميتونم شما را به قسمتي از سايت مهاجرت راهنمايي كنم كه خودتون امتيازتون رو بررسي كنيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_kh ، Nashmi2003
www.farsiguide.com
در این سایت، اطلاعات تقریباً کاملی نوشته شده!
ولی تاپیک خوبی هست! شاید برای کسی سوالی پیش بیاد...
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، es96
ارزش خونه تون چند میلیون هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
از توجه شما سپاسگذارمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Nashmi2003
سلام دوستان

اگر کسی از طریق مهارت های شغلی مهاجرت کنه و بعد از چند ماه یا حتی یکی دوسال بخواهد با کسی از ایران ازدواج کنه، روال قانونی این کار چیه و چقدر طول میکشه؟
آیا باید وضعیت مالی و کاری خوبی داشته باشه واسه این کار؟!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-17 ساعت 09:47)indmehdi نوشته:  کليه اطلاعات درخواستي شما، توي سايتي که داده بودم هست. اما شما بپرسيد، در حد توان جواب ميدم.
شما به ازاي هر نفر افراد تحت تکفل بالاي 22 سال و زير 22 سال مزدوج، 550 دلار کانادا و افراد زير 22 سال مجرد، 150 دلار کانادا بايد واريز کنين. https://services3.cic.gc.ca/efee/efee.do
چون توي ايران بانک جهاني نداريم، شما بايد بريد سفارت کانادا توي تهران و اونجا پرداخت کنين. اونا پول رو مي‌گيرن و به شما يک "رسيد" دوبرگي(سفيد و زرد) ميدن. پنج‌شنبه‌ها تا ساعت 10:30 بيشتر نيستن.
بعد از تکميل فرم‌ها، اونارو با "رسيد" زرد رنگ و چند برچسب که آدرس خودتونو (به فارسي) نوشتين، توي يه پاکت A4 ميذاريد و به آدرس سفارت کانادا توي سوريه http://w01.international.gc.ca/cra-rce/m...ng&MID=257
The Embassy of Canada
P.O. Box 3394
Damascus, Syria

ارسال مي‌کنين. حقوق شغل شما رو نمي‌دونم، اما فکر کنم با يه سرچ ساده بتونين پيدا کنين.

اينم اضافه کنم: در مورد شغلتون و اينکه آيا مي‌تونين واسه کلاس Skill Worker اقدام کنين، باز هم با يک وکيل مجرب مشورت کنين.
با سلام . از راهنمایی شما تشکر می کنم . چند روز پیش یکی از بستگانم از کانادا مراجعت کرد و من موضوع را با او در میان گذاشتم . در ارتباط با مساله پرداخت وجه استفاده از کارت اعتباری کسی دیگر مثلا خودش که مقیم کانادا است را پیشنهاد داد . سوال من این است که این روش قابل قبول است یا خیر ؟ ضمنا در بعضی سایتها و وبلاگها هم خواندم که مدارک را باید به سفارت کانادا در سیدنی فرستاد .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-05 ساعت 19:19)es96 نوشته:  سلام دوستان من احسان هستم و مهندسی عمران با 8 سال سابقه کار مفید دارم . چند تایی هم فامیل نزدیک تو کانادا دارم . چکار میتونم بکنم برای مهاجرت به کانادا . راستی متاهل هم هستم و یک فرزند کمتر از یک سال دارم . همسرم هم مهندسی کشاورزی دارد . اصلا شرایطش رو احراز میکنم ؟ ضمنا زبان انگلیسی رو در حد متوسط بلدم . 32 سال هم سن دارم . با تشکر

احسان جان سلام

من متاسفانه فرصت نکردم که تمام مطالب دوستان رو بخونم و احتمالا تکراری داره...

رشته شما جزء رشته های مورد نیاز کانادا هست.
-اگر شما این پروسه مهاجرت را شروع کنید - که باید شروع کنید - مدرک خانم -شما اصلا ربطی به این نیاز ها نداره و فقط 4 نمره برای شما امتیاز اور است.
-گفتید اقوام داری.... در صورتی که اقوام درجه 1 داشته باشید که دایی و عمه و خاله و عمو جزء لیست هستند 5 نمره به امتیاز شما اضافه می شود
- برای فرزند شما به محض ورود به کانادا تسهیلات تعلق می گیرد. از جمله یک کمک هزینه ماهیانه + هزینه های مهد و غیره به شرطی که حساب بانکی شما ضعیف باشه یا ...
- با توجه به این مطالبی که گفتید شما در صورتی که فامیل درجه 1 و مدرک خانم رو اضافه کنید یک آیلتس جنرال ضعیف هم کافی است.... حدود 5.5 کار شما را راه میندازه.... که این نمره را آوردن خیلی سخت نیست. اما از 5.5 به بالا کار سختی است. چون نمرات و سطح آزمون تصاعدی است...
- در صورت کم کردن فامیل درجه 1 شما حدود 12 یا 11 نمره آیلتس کم دارید... یعنی یه چیزی تو حدود میانگین 6
- سن شما و سوابق کاری شما هم امتیاز کامل می گیره...
- در صورتی که زبان شما خوب باشه به طور حتم زود کار به دست می آورید
- اگر بخواهید در کانادا در رشته خودتان حق امضاء داشته باشید باید حدود 1 تا 2 سال به عنوان دستیار فعالیت کنید تا سپس واجد شرایط ورود به کلاس های انجمن صنفی بشوید و سپس آزمون و دریافت مجدد مهندسی... البته این در صورتی است که بخواهید کار خوب و ....
- مدارک رو می تونید خودتان از سایت دانلود و با کمی وقت گداشتن جفت و جور کنید... اما اگر می خواهید راحت و بدون دقدقه باشید می تونید وکیل بگیرید... من خودم ترجیح دادم وکیل بگیرم... چون وقت خالی کم دارم.
- در مورد ساپورت مالی هم همون حدود 16 تا 17 میلیون کافیه و جدول داره بر اساس تعداد نفرات خانواده...
- پروسه شما از زمان استارت به شرح زیر است:
1-ز تاریخ ارسال مدارک اولیه حدود 45 روز برای دریافت فایل نامبر ( در صورتی که مدارک کامل باشه و برگشت نخوره
2-از تاریخ دریافت فایل نامبر دقیقا 4 ماه برای ارسال مدارک کاری و تحصیلی و خانوادگی و مدرک زبان
3- تعیین وقت مصاحبه در صورتی که افسر تشخیص بدهد که نیاز به مصاحبه است در غیر اینصورت حضور برای ویزا (یا صدور غیر حضوری که مطمئن نیستم)
4- مدتی برای صدور ویزا ( حداکثر 3 یا 4 ماه )
5- از تاریخ صدور ویزا 6 ماه برای معرفی و پرواز به کانادا فرصت دارید که توی این 6 ماه هر وقت خواستید می روید...
کل پروسه حدود 9 ماه .... البته این چیزی است که الان برقراره به جهت کم کردن زمان رسیدگی ها....

و نکته آخر این مربوط به منطقه فدرال است و منطقه کبک به جهت زبان فرانسه و شرط الزامی مصاحبه و همچنین نداشتن امتحان "تف" فرق می کنه... که من اطلاعاتی مختصر دارم.
و نکته آخر اول برنامه زبان را ردیف کنید و از آن خیالتان راحت باشه و بعد اقدام کنید.... البته این نظر شخصی من است.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، es96
اول بفرمایید کدام شهر زندگی می کنید که بشه راهنمایی تون کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان