کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ درباره مهاجرت به کانادا- فدرال
براي مهاجرت به کانادا، شما در حالت عادي 4 راه داريد:
1- تحصيلي 2- سرمايه‌گذاري 3- فاميلي 4- مهارت کاري
فکر ميکنم تنها طبقه‌اي که شما ميتونستيد اقدام کنين، Skilled worker يا همون مهارت کاري هستش. بر اساس قوانين جديد کشور کانادا (فدرال) از تاريخ 2008/02 به بعد، تنها پرونده‌هايي رسيدگي ميشه که اون شغل جزء مشاغل مورد نياز کانادا اعلام شده باشه. پس در حال حاضر(چون تخصص شما در ليست زير موجود نيست) نميتونيد اقدام کنين.
مدير مالي NOC Code : 0111
مدير رايانه و سيستم هاي فن آوري اطلاعات NOC Code: 0213
مدير بهداشت و درمان NOC Code: 0311
مدير رستوران و خدمات تغذيه NOC Code: 0631
مدير خدمات مسكن NOC Code: 0632
مدير ساخت و ساز NOC Code: 0711
حسابرس و حسابدار NOC Code : 1111
زمين شناس NOC Code: 2113
مهندس معدن NOC Code: 2143
مهندس زمين شناسي NOC Code: 2144
مهندس نفت NOC Code: 2145
پزشك متخصص NOC Code: 3111
پزشك عمومي و خانواده NOC Code: 3112
متخصص شنوايي سنجي و گفتار درماني NOC Code: 3141
متخصص كار درماني NOC Code: 3143
فيزيوتراپ NOC Code: 3142
سرپرستار و سوپروايزر NOC Code: 3151
پرستار (Registered Nurses) د NOC Code: 3152
كارشناس راديولوژي كد NOC : 3215
پرستار (Licensed Practical Nurses) د NOC Code: 3233
استاد دانشگاه NOC Code: 4121
استاد كالج NOC Code: 4131
سرآشپز NOC Code: 6241
آشپز NOC Code: 6242
پيمانكار و سركارگر لوله كشي NOC Code: 7213
پيمانكار و سركارگر نجاري NOC Code: 7215
پيمانكار و سركارگر ماشين آلات سنگين ساخت و ساز NOC Code: 7217
برقكار (به استثناي صنعتي و سيستم هاي قدرت) NOC Code: 7241
برقكار صنعتي NOC Code: 7242
لوله كش NOC Code: 7251
تعميرکار لوله هاي بخار NOC Code: 7252
جوشكار و اپراتور ماشين هاي مربوطه NOC Code: 7265
مكانيك ماشین آلات سنگين NOC Code: 7312
اپراتور جرثقيل NOC Code: 7371
متخصص مته زني و انفجار جهت استخراج معدن NOC Code: 7372
سوپروايزر استخراج معدن NOC Code: 8221
سوپروايزر حفاری براي نفت و گاز NOC Code: 8222
سوپروايزر فرآيندسازي و تاسیسات نفت خام، گاز و موارد شيميايي NOC Code: 9212

در صورتي که واقعاً مايل به رفتن هستيد، پيشنهاد ميکنم زبان فرانسه خود را قوي نموده و از کبک اقدام کنيد. پروسه کبک بسيار کمتر صورت ميگيره. مهاجرت غير قانوني را به هيچ وجه توصيه نمي‌کنم.
برنده گرین کارت لاتاری 2010.
ساکن لوس آنجلس، کالیفرنیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، laili ، admin ، iraq ، lexington ، payman R ، batis2010 ، فاطمه فارسی
(2010-02-28 ساعت 09:31)indmehdi نوشته:  براي مهاجرت به کانادا، شما در حالت عادي 4 راه داريد:
1- تحصيلي 2- سرمايه‌گذاري 3- فاميلي 4- مهارت کاري
فکر ميکنم تنها طبقه‌اي که شما ميتونستيد اقدام کنين، Skilled worker يا همون مهارت کاري هستش. بر اساس قوانين جديد کشور کانادا (فدرال) از تاريخ 2008/02 به بعد، تنها پرونده‌هايي رسيدگي ميشه که اون شغل جزء مشاغل مورد نياز کانادا اعلام شده باشه. پس در حال حاضر(چون تخصص شما در ليست زير موجود نيست) نميتونيد اقدام کنين.
مدير مالي NOC Code : 0111
مدير رايانه و سيستم هاي فن آوري اطلاعات NOC Code: 0213
مدير بهداشت و درمان NOC Code: 0311
مدير رستوران و خدمات تغذيه NOC Code: 0631
مدير خدمات مسكن NOC Code: 0632
مدير ساخت و ساز NOC Code: 0711
حسابرس و حسابدار NOC Code : 1111
زمين شناس NOC Code: 2113
مهندس معدن NOC Code: 2143
مهندس زمين شناسي NOC Code: 2144
مهندس نفت NOC Code: 2145
پزشك متخصص NOC Code: 3111
پزشك عمومي و خانواده NOC Code: 3112
متخصص شنوايي سنجي و گفتار درماني NOC Code: 3141
متخصص كار درماني NOC Code: 3143
فيزيوتراپ NOC Code: 3142
سرپرستار و سوپروايزر NOC Code: 3151
پرستار (Registered Nurses) د NOC Code: 3152
كارشناس راديولوژي كد NOC : 3215
پرستار (Licensed Practical Nurses) د NOC Code: 3233
استاد دانشگاه NOC Code: 4121
استاد كالج NOC Code: 4131
سرآشپز NOC Code: 6241
آشپز NOC Code: 6242
پيمانكار و سركارگر لوله كشي NOC Code: 7213
پيمانكار و سركارگر نجاري NOC Code: 7215
پيمانكار و سركارگر ماشين آلات سنگين ساخت و ساز NOC Code: 7217
برقكار (به استثناي صنعتي و سيستم هاي قدرت) NOC Code: 7241
برقكار صنعتي NOC Code: 7242
لوله كش NOC Code: 7251
تعميرکار لوله هاي بخار NOC Code: 7252
جوشكار و اپراتور ماشين هاي مربوطه NOC Code: 7265
مكانيك ماشین آلات سنگين NOC Code: 7312
اپراتور جرثقيل NOC Code: 7371
متخصص مته زني و انفجار جهت استخراج معدن NOC Code: 7372
سوپروايزر استخراج معدن NOC Code: 8221
سوپروايزر حفاری براي نفت و گاز NOC Code: 8222
سوپروايزر فرآيندسازي و تاسیسات نفت خام، گاز و موارد شيميايي NOC Code: 9212

در صورتي که واقعاً مايل به رفتن هستيد، پيشنهاد ميکنم زبان فرانسه خود را قوي نموده و از کبک اقدام کنيد. پروسه کبک بسيار کمتر صورت ميگيره. مهاجرت غير قانوني را به هيچ وجه توصيه نمي‌کنم.

ممنون از پاسختون
میشه‌ درباره‌ پروسه‌ کبک بیشتر توضیح بدید؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما ميتونين از دو طريق فدرال و کبک به کانادا مهاجرت کنين. همونطور که گفتم فدرال فعلاً شرايط خاصي رو اعلام کرده. دولت کبک شامل ايالات و شهرهاي نسبتاً فرانسوي نشين کاناداست. براي اقامت کبک هم علاوه به 4 طريق مذکور در پست قبل، يک آپشن پناهندگي هم وجود داره (که البته من توصيه نميکنم).
لينک‌هاي زير همه سوالات شما رو پاسخ ميده، ولي اگه بازم سؤالي بود، در خدمتم.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/q...ly-who.asp
http://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/en/index.html
پاسخ
تشکر کنندگان:
بدی کبک اینه که فرانسوی زبانه و گویا بسیار هم سردسیره. اما به هر حال برای مهاجرت از ایران، خصوصا برای جوانها و مجردها به اندازه کافی خوب هست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2009-09-27 ساعت 15:22)lina نوشته:  سلام
حدود 60 روز است كه مدارك(مهاجرت به كبك) را به سفارت كانادا در سوريه فرستادم اما هنوز هيچ جوابي در باره فايل نامبرم نگرفتم يه ميل هم زدم كه پيگيري كنم ولي بازم جوابي نگرفتم، به نظر شما بايد باز هم منتظر باشم؟ يا اينكه تماس تلفني بگيرم؟ از چه طريقي مشيه پيگيري كرد؟ آيا نرماله كه اينقدر طول بكشه؟

سلام . سایت که نباید اینقدر غیر فعال باشه . از مدیران سایت و کسانی که از قوانین مهاجرت اطلاع دارند خواهش میکنم که به سوالات مهاجران پاسخ بدند . در غیر این صورت اصلا این تالار گفتگو به چه منظور راه اندازی شده ؟
حالا شما هی عضو جدید بگیرید چه فایده ؟
بالا بردن کمیت مهم نیست . بالا بردن کیفیت مههمه .
مرسی
(2009-09-28 ساعت 05:18)leili نوشته:  خواهر همسر من الان سه سال که اقدام کرده بعد از 1.5 سال فایل نامبرشون در اومد ولی تو این 1.5 سالی که از اون گذشته هنوزم خبری نیست موقعیتشون هم از نظر امتیاز بسیار خوبه خودش فوق لیسانس و شوهرش دکترا دارند و استاد دانشگاه هم هستند و عضو هیئت علمی و....

من قول میدم به محض آمدن فایل نامبر اطلاع رسانی کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من احسان هستم و مهندسی عمران با 8 سال سابقه کار مفید دارم . چند تایی هم فامیل نزدیک تو کانادا دارم . چکار میتونم بکنم برای مهاجرت به کانادا . راستی متاهل هم هستم و یک فرزند کمتر از یک سال دارم . همسرم هم مهندسی کشاورزی دارد . اصلا شرایطش رو احراز میکنم ؟ ضمنا زبان انگلیسی رو در حد متوسط بلدم . 32 سال هم سن دارم . با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
درود بر شما...
دوست عزیز بهترین گزینه ویزای Work skill فدرال هست. کمتر از یکسال ویزا میدن! ( حدوداً )،قبلا 5 سال بود!
خانم شما که لیسانس دارند هم امتیازی برای شما محسوب میشه!
دست بجنبانید، خیلی شنیدم و دیدم که میخواهند شرایط ویزاهای کانادا را سخت تر کنند! این فرصت را از دست ندهید!
دو سال بعد هم سیتیزنی میتونید بگیرید!
ولی گرفتن ویزا مستلزم یک آیلز جنرال 6.5 هست! ( البته فکر کنم 6 هم قبول باشه) چون 2 سال پیش 5.5 بود، پارسال شد 6.
فکر میکن شما 68 امتیاز رو کسب کنید! حداقل امتیاز برای راه اندازی پرونده مهاجرت شما 67 هست از 100!
تنها نگرانی من این هست که رشته شما و خانمتون تو لیست شغلهای مورد نیاز نباشه!
لطف فرمایید و این سایت رو یه نگاهی بیندازید با دقت!
http://www.farsiguide.com
خوشحال میشم بیشتر کمکتون کنم!
موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، laili ، admin ، es96 ، Ali Sepehr ، lexington ، OverLord ، kianoush ، Nashmi2003 ، Cruz
بسیار ممنون از پاسخ شما . به سایت مذکور مراجعه کردم و شرایط خودم را وارد کردم و جواب نمره 68 شد . والبته احتمالا در لیست مشاغل مورد نیاز هم قرار میگیرم
سوال من از شما این است ، 1 : نحوه اخذ آیلز چگونه است و منظور شما از آیلز جنرال چیست ؟ 2 : برای پر کردن فرم های اقامت به کدام فرمها نیاز دارم و آیا بدون کمک گرفتن از وکیل میتوانم خودم بدون خطا آنها را تکمیل کنم یا اینکه مراحل تکمیل برای من که در این زمینه تجربه ای ندارم کاری سخت و مشکل است . 3: به طور متوسط هزینه آن چقدر است و چگونه باید پرداخت شود ؟ 4: وضعیت کار برای یک مهندس عمران در کانادا چگونه است ؟ البته بابت سوالات متعددم عذر خواهی میکنم . با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان خودم . من درمورد وضعیت اشتغال در کانادا و اینکه رابطه بین تعداد متقاضی کار و ظرفیت اشتغال در کانادا چگونه است از دوستان مطلع راهنمایی میخوام . من مهندس عمران هستم و حدود 8 سال سایقه کارهای مرتبط با رشته خودم رو دارم . درحال حاضر در شهر اهواز (محل سکونتم )وضعیت اشتغال در رابطه با شغل من بد نیست ولی در کانادا نمیدانم چگونه است . به طور کلی میخوام اینطوری بگم شرایط خوبی در ایران دارم و تنها دلیلم برای مهاجرت صرفآ بهره مند شدن از شرایط بهتر اجتماعی و امنیت و رفاه بیشتره که متاسفانه توی مملکت خودمون کمتر بهش توجه میشه و البته از خیلی وقتها پیش دوست داشتم تجربه زندگی در یک کشور خوب مثل آمریکا یا کانادا و از این قبیل رو داشته باشم . حالا با این توصیف میتونم این انتظار رو داشته باشم وقتی پام رسید به کانادا یک کار در حد کار اینجا ( مثلا نظارت در مهندسین مشاور و ...) رو بتونم دست و پا کنم یا اینکه مجبورم برای پر کردن شکم خودم و زن و بچم برم سراغ یک سری مشاغل خاص ... و البته محترم ( قصد اهانت رو نداشتم چون هر شغلی در جایگاه خودش محترم و قابل تقدیره ) . از کسانی که مطلع هستند یا کیسی مثل من داشتند میخوام منو راهنمایی کنند . با تشکر از دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز درود مجدد...
1. ما 2 نمونه آیلز داریم! جنرال و آکادمیک! آکادمیک برای ورود به دانشگاه هست، جنرال برای مهاجرت! البته در اکثر مواقع!!!
آیلز 4 قسمت یا اسکیل ( Skill ) داره... Speaking, Listening, Writing, Reading که فردا سر فرصت در یک تاپیک جداگانه توضیح میدم!
فرق آیلز جنرال و آکادمیک در 2 اسکیل ( Skill ) است. Reading و Writing که آکادمیک کمی سخت تر هست!
2. در مورد فرم ها الان تو زهنم نیستند، چون یکبار بیشتر با این ویزا کار نکردم متاسفانه! چک میکنم بهتون میگم!
در مورد وکیل اگر پول ( به قول ما پیل Big Grin ) دارید، بهتره بسپارید به یک وکیل، ولی اگر میخواهید صرفه جویی کنید، میتونید با پرسش از این فروم ها و سایت های مختلف هم کارتون رو راه بیاندازید! وکیلها از 2 تا 5 تومن پول میگیرند برای چنین کیسی ( Case )! البته در اینجا، آبادان!
3. برای راه انداختن پرونده برای 3 نفر هم باید حدوداً 16 میلیون در یک حساب بانکی بخوابانید! البته بعد از گرفتن ویزا میتونید درش بیارید!
تا اونجایی که من دیدم از زمان شروع کار تا رفتن به کانادا باید حدودا 3 میلیون خرج کنید! حداقل برای 6 ماه هم باید پول همراه خودتون ببرید! چون ممکن هست کار گیرتون نیاد همون اوایل! این 3 میلیون هم خرج کارهای سفارت و بلیط رفت و آزمایشات پزشکی و ... هست!
4. همونطور که میدونید کانادا در اقتصاد یک الگو هست برای تمام دنیا و کمترین نرخ بیکاری رو در دنیا داره! از نظر کار اگر به زبان انگلیسی یا فرانسه مسلط باشید و سواد کاریتان خوب باشه، خیلی زود یه کار خوب پیدا میکنید!
کلاً کسی نمیتوه بگه که وضعیت کاری شما در آینده چطور خواهد بود ولی هر چی باشه روشنتر از اینجاست! ( نظر شخصی من )
فقط فکر نمیکنم شغل شما و خانمتون در اون لیست باشه! حالا چک میکنم...
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، es96 ، OverLord ، kianoush ، Cruz ، rad_95
(2010-03-05 ساعت 21:30)usa.lover نوشته:  درود بر شما...
دوست عزیز بهترین گزینه ویزای Work skill فدرال هست. کمتر از یکسال ویزا میدن! ( حدوداً )،قبلا 5 سال بود!
خانم شما که لیسانس دارند هم امتیازی برای شما محسوب میشه!
دست بجنبانید، خیلی شنیدم و دیدم که میخواهند شرایط ویزاهای کانادا را سخت تر کنند! این فرصت را از دست ندهید!
دو سال بعد هم سیتیزنی میتونید بگیرید!
ولی گرفتن ویزا مستلزم یک آیلز جنرال 6.5 هست! ( البته فکر کنم 6 هم قبول باشه) چون 2 سال پیش 5.5 بود، پارسال شد 6.
فکر میکن شما 68 امتیاز رو کسب کنید! حداقل امتیاز برای راه اندازی پرونده مهاجرت شما 67 هست از 100!
تنها نگرانی من این هست که رشته شما و خانمتون تو لیست شغلهای مورد نیاز نباشه!
لطف فرمایید و این سایت رو یه نگاهی بیندازید با دقت!
http://www.farsiguide.com
خوشحال میشم بیشتر کمکتون کنم!
موفق باشید...

دوست عزیز شما مطمین هستید که 1 ساله ویزا میدهند
برای سرمایه گزاری 1 ساله می دهند برای کار تا انجا که من می دانم بیش از 4 سال طول می کشد اگر نمونه ای از1 ساله گرفتن را دیدید به ما بگویید
با تشکر
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، es96 ، rad_95
(2010-03-06 ساعت 02:52)ashkan58 نوشته:  دوست عزیز شما مطمین هستید که 1 ساله ویزا میدهند
برای سرمایه گزاری 1 ساله می دهند برای کار تا انجا که من می دانم بیش از 4 سال طول می کشد اگر نمونه ای از1 ساله گرفتن را دیدید به ما بگویید
با تشکر
قانون جدید این رو میگه، به خدا من هیچ کاره ام! Smile Wink
دوست من گرفت بله!
پاسخ
تشکر کنندگان: payam_prz ، OverLord
(2010-03-06 ساعت 03:05)usa.lover نوشته:  
(2010-03-06 ساعت 02:52)ashkan58 نوشته:  دوست عزیز شما مطمین هستید که 1 ساله ویزا میدهند
با تشکر
قانون جدید این رو میگه، به خدا من هیچ کاره ام! Smile Wink
دوست من گرفت بله!

يک ساله براي کساني است که شغل و تخصص اونا جزء مشاغل مورد نياز کانادا باشه. طبق قانون جديد اگر شغل کسي توي اين مشاغل نباشه، اصلاً به پروندش رسيدگي نميشه.
توي اين پست توضيح دادم.
http://mohajersara.com/showthread.php?ti...3#pid38373
ضمناً با عرض تأسف، مهندسي عمران و مهندسي کشاورزي هم جزء اين ليست نيست.Sad
البته اگه شما بگين که سابقه کار معتبر در چه زمينه‌هايي داشتيد، شايد هنوز بشه اميد داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، es96 ، OverLord
البته نا گفته نماند که هر کدام از این شغلها در بر دارنده یک سری شغل دیگه هم هستند!
ولی بعید میدونم عمران و کشاورزی جزوشان باشند!
شما چقدر سرمایه دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: es96 ، OverLord
(2010-03-06 ساعت 12:57)usa.lover نوشته:  البته نا گفته نماند که هر کدام از این شغلها در بر دارنده یک سری شغل دیگه هم هستند!
ولی بعید میدونم عمران و کشاورزی جزوشان باشند!
شما چقدر سرمایه دارید؟

با سلام
پس از بررسی noc code 0711 متوجه شدم که مهندس عمران در لیست مشاغل هست . من در مدت 8 سال در پروژه های مختلفی کار کردم هم به عنوان ناظر و هم به عنوان سرپست کارگاه . میخوام بدونم کار عمران اونجا وضعیتش چطوره ؟ در ضمن 10 میلیون دارم و میتونم بیشتر جور کنم . با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: rad_95

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان