کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
هدف از ایجاد این تاپیک این است که متخصصین کامپیوتر این انجمن دور هم جمع بشوند و در راستای دانش و شغل خود به بحث و گفتگو و تبادل نظر بپردازند.

شرکت کنندگان می توانند فعالان در حداقل یکی از رشته های زیر باشند:
  • مهندسین نرم افزار (برنامه نویسان)
  • مهندسین شبکه (سیسکو و مایکروسافت)
  • متخصصین امنیت
  • طراحان و توسعه دهندگان وب
  • طراحان و توسعه دهندگان بازی های رایانه ای
  • و دیگر موارد... (ترجیحا غیر سخت افزاری)

ارادتمند
پاسخ
تشکر کنندگان: behnam88 ، hamed1286 ، nastaran1989 ، Daneshjo
من کارشناسی کامپیوتر - نرم افزار دارم
چند ماهی هم هست که فارغ التحصیل شدم و لاتاری 2014 هم برنده شدم
حال قصد دارم بعد از مهاجرت درست از همون سال اول هم ادامه تحصیل بدم تو رشته خودم هم تو رشته خودم کار پیدا کنم
کسی هست که بتونه کمکم کنه
تو امریکا هم کسی رو ندارم

*آغاز بحث: بنظرم برنامه نویسی و طراحی وب همچنین شبکه باید اونجا جواب بده.
من خودم برنامه نویس زیاد خوبی نیستم اما هم تو همه شاخه های مرتبط با رشتمون تجربه داشتم و تجربه های خوبی هم بوده.
امیدوارم که به دردم بخوره.
پاسخ
تشکر کنندگان: Daneshjo
من نمیدونم مدیر محترم برای چه تاپیک من رو با این تاپیک ادغام کردند!! Smile به هر صورت مثل اینکه ناچاریم همین جا ادامه بدهیم، هرچند تا حدودی بی ربط...
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، Daneshjo
سلام
ایران کارم طراحی سایت هست که معمولا از وردپرس برای طراحی هام استفاده می کنم
برنامه نویسیم در حدی نیست که از ابتدا یک ماژول بنویسم ولی معمولا ادیت و کاستومایز کردن به اون چیزی که مد نظر خودم هست و مشتری می خواد میرسم

ذوق و سلیقم هم برای طراحی ظاهری در حد خوب و نه عالی هست ... Big Grin
بنظرتون اونجا برای این سطح من کار وجود داره ؟؟؟
راحت پیدا میشه ؟ حقوقش حدودا چقدره ؟؟؟
کدوم ایالت برم بهتره ؟

دانش من در این زمینه کاملا بصورت تجربی هست برای اینکه در این جهت دوره یا مدرک خاصی داشته باشم چه کنم و در ایران چه دوره هایی پیشنهاد می کنید !؟

راستش تو ذهنم بود اینجا دوره های سیسکو و ماکروسافت و امنیت و لینوکس بگذرونم ولی کلا اطلاعاتم در این زمینه زیاد نیست احساس کردم خیلی شاخه به شاخه میشم

چون اول راه هستم و هنوز شاخه خاصی رو بصورت حرفه ای برای کار در امریکا انتخاب نکردم از کلیه پیشنهادات و نظرات استقبال می کنم Cool
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، nasim ، Daneshjo
(2013-06-29 ساعت 03:55)hamed1286 نوشته:  سلام
برنامه نویسیم در حدی نیست که از ابتدا یک ماژول بنویسم ولی معمولا ادیت و کاستومایز کردن به اون چیزی که مد نظر خودم هست و مشتری می خواد میرسم

کدوم ایالت برم بهتره ؟

دانش من در این زمینه کاملا بصورت تجربی هست برای اینکه در این جهت دوره یا مدرک خاصی داشته باشم چه کنم و در ایران چه دوره هایی پیشنهاد می کنید !؟

راستش تو ذهنم بود اینجا دوره های سیسکو و ماکروسافت و امنیت و لینوکس بگذرونم ولی کلا اطلاعاتم در این زمینه زیاد نیست احساس کردم خیلی شاخه به شاخه میشم

چون اول راه هستم و هنوز شاخه خاصی رو بصورت حرفه ای برای کار در آمریکا انتخاب نکردم از کلیه پیشنهادات و نظرات استقبال می کنم Cool

به نظر من شاخه کاریتون رو عوض نکنید. در رشته شما الان word press و Drupal خیلی رو بورسه. البته که اگه بتونید کار developing رو در حد نوشتن ماژولها انجام بدید، شانس کار پیدا کردن بسیاره. اما حتی در حد front end یعنی محدوده تخصص شما هم کار خوب پیدا میشه.

کالیفرنیا رو از اونجا که می شناسم می گم موقعیت کار زیاده. سعی کنید پایه کار رو هم قوی کنید . شما حداقل باید به html و css آشنا و حتی مسلط باشید. طراحی رو هم حرفه ای لازم نیست بدونید ولی با نرم افزار های مطرح از جمله fireworks خوبه آشنایی کافی داشته باشید.الان می دونید که Adobe محصول جدیدش یعنی Muse رو هم معرفی کرده که همه کارهای سیر تا پیاز طراحی سایت رو انجام میده.

در همین شاخه تخصصی که هستید می تونید روی ماژولهای ecommerce هم تمرکز کنید برای طراحی وب سایتهای حرفه ای در این زمینه. نکته مهم اینه که امروزه با دانستن بیسیک طراحی وب میشه حتی سایتهای حرفه ای ecommerce طراحی کرد. اون هم با استفاده از قالب ها و امکانات قدم به قدم شرکتهایی مثل Shopify. بنابراین باید سعی کنید روی جنبه developing بیشتر تلاش کنید تا راحت تر کار مورد علاقه تون رو پیدا کنید.

برای میزان حقوق اگر به ساتهایی مثل craigslist مراجعه کنید دستمزدهای واقعی رو بیشتر می تونید ببینید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Hedieh20 ، afs ، behnam88 ، carpediem ، Saeedv13 ، hamed1286 ، amir0_0amir ، عشق رفتن ، amin9018 ، Daneshjo

کدوم ایالت برم بهتره ؟

چون اول راه هستم و هنوز شاخه خاصی رو بصورت حرفه ای برای کار در آمریکا انتخاب نکردم از کلیه پیشنهادات و نظرات استقبال می کنم Cool

سلام دوست عزیز . من نسخه خودم رو بهت پیشنهاد میدم روش فکر کن . یه رزومه آماده کن بذار توی سایت های کاریابی . اگه رزومه رو استاندارد آماده کنی روزی حداقل هفت هشت تا ایمیل کاری برات میاد . از توی اون ایمیلها دقیقا متوجه میشی سطح کار اونجا و نیاز بازار چیه .. توی این فاصله میتونی نقاط ضعف و قوت کارت رو پیدا کنی و روی اونها کار کنی .. front end developer هم خیلی توی جاب آفرها هست . طبیعیه که هر چی تخصص ت بالاتر باشه درامد سالیانه هم بالاتره .. اگه بتونی اسکیل های مربوط به کارت رو تقویت کنی مطمئن باش میتونی کار پیدا کنی ....
کالیفرنیا سانفرانسیسکو سیاتل .. توی این سه تا منطقه بازار کامپیوتر خیلی خوبه البته رقابت هم خیلی شدیده دیگه .. Cool
بنظر من یک تخصص رو انتخاب کن توی اون خودت رو قوی کن . بهتر از اینه که ده تا رو بلد باشی ولی نصفه نیمه .. حالا اگه فرصت کردی برای امتحان هم بخون و وقتی رفتی امتحان هم بده ضرر نداره .. اما خیلی ها هستن که بدون مدارک مایکروسافت و سیسکو کار میگیرن..
توصیه اول و آخرم اینه که رزومه ت رو اپلود کن از روی ایمیلهایی که برات میاد به راحتی میتونی نیاز بازار و موقعیت کاری خودت رو بسنجی و تصمیم درستی بگیری .
craiglist بسیار سایت خوب و جامعیه . همه چیز رو میتونی توش پیدا کنی از مبلمان مجانی برای منزل تا کار مناسب و .....
فقط باید وقت بذاری

موفق باشی Smile
کیس نامبر : 2014AS000000XX - تعداد اعضا : دو نفر ( همسر) -کنسولگری آنکارا - مقصد : مریلند - ارسال فرمها : June 2013- 23th
پاسخ
تشکر کنندگان: behnam88 ، Saeedv13 ، hamed1286 ، amir0_0amir ، hamedrouhi ، amin9018 ، copol ، Daneshjo
(2013-06-29 ساعت 06:08)hasti_banoo نوشته:  

کدوم ایالت برم بهتره ؟

به نظر من شاخه کاریتون رو عوض نکنید. در رشته شما الان word press و Drupal خیلی رو بورسه. البته که اگه بتونید کار developing رو در حد نوشتن ماژولها انجام بدید، شانس کار پیدا کردن بسیاره. اما حتی در حد front end یعنی محدوده تخصص شما هم کار خوب پیدا میشه.

کالیفرنیا رو از اونجا که می شناسم می گم موقعیت کار زیاده. سعی کنید پایه کار رو هم قوی کنید . شما حداقل باید به html و css آشنا و حتی مسلط باشید. طراحی رو هم حرفه ای لازم نیست بدونید ولی با نرم افزار های مطرح از جمله fireworks خوبه آشنایی کافی داشته باشید.الان می دونید که Adobe محصول جدیدش یعنی Muse رو هم معرفی کرده که همه کارهای سیر تا پیاز طراحی سایت رو انجام میده.

در همین شاخه تخصصی که هستید می تونید روی ماژولهای ecommerce هم تمرکز کنید برای طراحی وب سایتهای حرفه ای در این زمینه. نکته مهم اینه که امروزه با دانستن بیسیک طراحی وب میشه حتی سایتهای حرفه ای ecommerce طراحی کرد. اون هم با استفاده از قالب ها و امکانات قدم به قدم شرکتهایی مثل Shopify. بنابراین باید سعی کنید روی جنبه developing بیشتر تلاش کنید تا راحت تر کار مورد علاقه تون رو پیدا کنید.

برای میزان حقوق اگر به ساتهایی مثل craigslist مراجعه کنید دستمزدهای واقعی رو بیشتر می تونید ببینید.

(2013-06-29 ساعت 08:47)carpediem نوشته:  

کدوم ایالت برم بهتره ؟

سلام دوست عزیز . من نسخه خودم رو بهت پیشنهاد میدم روش فکر کن . یه رزومه آماده کن بذار توی سایت های کاریابی . اگه رزومه رو استاندارد آماده کنی روزی حداقل هفت هشت تا ایمیل کاری برات میاد . از توی اون ایمیلها دقیقا متوجه میشی سطح کار اونجا و نیاز بازار چیه .. توی این فاصله میتونی نقاط ضعف و قوت کارت رو پیدا کنی و روی اونها کار کنی .. front end developer هم خیلی توی جاب آفرها هست . طبیعیه که هر چی تخصص ت بالاتر باشه درامد سالیانه هم بالاتره .. اگه بتونی اسکیل های مربوط به کارت رو تقویت کنی مطمئن باش میتونی کار پیدا کنی ....
کالیفرنیا سانفرانسیسکو سیاتل .. توی این سه تا منطقه بازار کامپیوتر خیلی خوبه البته رقابت هم خیلی شدیده دیگه .. Cool
بنظر من یک تخصص رو انتخاب کن توی اون خودت رو قوی کن . بهتر از اینه که ده تا رو بلد باشی ولی نصفه نیمه .. حالا اگه فرصت کردی برای امتحان هم بخون و وقتی رفتی امتحان هم بده ضرر نداره .. اما خیلی ها هستن که بدون مدارک مایکروسافت و سیسکو کار میگیرن..
توصیه اول و آخرم اینه که رزومه ت رو اپلود کن از روی ایمیلهایی که برات میاد به راحتی میتونی نیاز بازار و موقعیت کاری خودت رو بسنجی و تصمیم درستی بگیری .
craiglist بسیار سایت خوب و جامعیه . همه چیز رو میتونی توش پیدا کنی از مبلمان مجانی برای منزل تا کار مناسب و .....
فقط باید وقت بذاری

موفق باشی Smile

ممنون بابت جوابهای مفیدتون
همینکه وقت میزارید واقعا جای تقدیر و تشکر داره
باعث دلگرمی هستید

متاسفانه سایت های بازاریابی و نحوه کار باهاشون رو نمی دونم Sad!!! یه سر نخ بدی میرم خودم تهش رو در میارم Cool

در حال حاضر html و تا حدود زیادی css آشنایی دارم ....
چیزی که متوجه شدم اینه که بیوفتم دنبال یادگیری php و ارتباط با دیتابیس
بنظرتون کافیه تا بتونم یه ماژول خودم بنویسم ؟؟؟؟

اونجا بازار کار دروپال بهتره یا وردپرس ؟؟؟
یه نسخه برای من بپیچید !؟ دمتون گرم Big Grin
بنظرتون چه مباحثی رو شروع کنم و روش کار کنم تا اونجا یه وب دیزاینر حرفه ای تلقی بشم ؟؟؟ باید از پس چه کارایی بتونم بر بیام ! ؟؟؟؟
2014AS5XX (همسر) 2نفر | قبولی: 1 May | تکمیل فرم: 3 July (ایمیل) | کارنت: 13 Aug | نامه دوم: 14 Sep | مصاحبه: 21 Nov (آنکارا) | کلیر: 13 Jun بعد از 204 روز انتظار
آپدیت ها: Jun 13 - Jun 12 - Jun 9 - Jun 4 - May 28 - Des 6 - Nov 25 | دریافت ویزا: 8 Jul | ورود به امریکا: Sep 19 | مقصد: Washington, D.C
پاسخ
سلام
بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد را در ایران نرم افزار خواهنده ام. چند وقتی بود که می خواستم برای پذیرش دکترا در امریکا اقدام کنم ولی به دلیل علاقه بیشتر به کارهای پروژه ای و نرم افزاری نسبت به کارهای تحقیقاتی، تصمیم دارم که از طریق ویزای کار اقدام کنم.
آشنایی بنده بیشتر با تکنولوژی های C#، ASP.NET ، SQL Server و همین طور سیستم های شئ گرا است. دو سالی هم در این زمینه ها تدریس کرده ام.
با توجه به شرایط فوق و با فرض دریافت مدرک MCSD معتبر، آیا بنده می توانم به اقدام برای ویزای کار و ارسال رزومه برای شرکت های امریکایی امیدوار باشم یا گزینه دیگری مثل شروع به کار در کشور ثالث و یا دکترا فکر کنم؟
پاسخ
(2013-07-06 ساعت 00:45)emi_sharp نوشته:  سلام
بنده کارشناسی و کارشناسی ارشد را در ایران نرم افزار خواهنده ام. چند وقتی بود که می خواستم برای پذیرش دکترا در آمریکا اقدام کنم ولی به دلیل علاقه بیشتر به کارهای پروژه ای و نرم افزاری نسبت به کارهای تحقیقاتی، تصمیم دارم که از طریق ویزای کار اقدام کنم.
آشنایی بنده بیشتر با تکنولوژی های C#، ASP.NET ، SQL Server و همین طور سیستم های شئ گرا است. دو سالی هم در این زمینه ها تدریس کرده ام.
با توجه به شرایط فوق و با فرض دریافت مدرک MCSD معتبر، آیا بنده می توانم به اقدام برای ویزای کار و ارسال رزومه برای شرکت های آمریکایی امیدوار باشم یا گزینه دیگری مثل شروع به کار در کشور ثالث و یا دکترا فکر کنم؟
سلام،
اگر بتونید از طریق پذیرش بیاید یه خوبیش اینه که شما تو دانشگاه روی یه ریسرچ یا پروژه با استاد کار خواهید کرد و احتمال اینکه بعد از اتمام درستون بتونید به کار هم ادامه بدین کم نیست و بعد ویزای کار هم دریافت کنید. من میشناسم چند نفر رو که اینجوری الان گرین کارت دارند. از طریق ویزای کار هم خوبه ایشالا هرچی که بهتره براتون بشه.
فکر نمیکنم یه مدرک کمک کنه در ضمن سابقه کار ایران رو خیلی قبول ندارند. در حوزه برنامه نویسی هم خیلی مدرک و سرتیفیکیت مطرح نیست اونطوری که تو بحث شبکه و امنیت مطرح هست. اما مدارک Oracle هم خوبه اگر علاقه دارید بگیرید.
مدارک مایکروسافت هم خوبه. اگر به application security هم علاقه دارید هم ISC2 و هم EC-Council مدارک مرتبط دارند که مصلما ISC2 معتبر تر هست. مدارک مربوط به database هم میشه از oracle و هم مایکروسافت گرفت. مدارک CIW هم خوبه.
اگر از لحاظ مالی مشکلی ندارید پیشنهاد میکنم 1 تا 2 ماه برید هند و این مدارک رو بگزرونید.
http://www.koenig-solutions.com/ این شرکت هم جای خوبیه برای ترینینگ من دوبار رفتم و جمعا یک ماه موندم سرویس شرکت عالیه ولی خوب هنده دیگه انتظار مثلا دبی رو نمیشه داشت از لحاظ تمیزی شهر و بقیه مسائل.

Oracle Certificates:

https://education.oracle.com/pls/web_pro...age_id=632

Microsoft Certificates:
Database:

https://www.microsoft.com/learning/en/us...x#database
Developer:
https://www.microsoft.com/learning/en/us...#developer
CIW Certificates:
http://www.ciwcertified.com/Certifications/all_cert.php

EC-Council Secure Certified Programmer:
http://www.eccouncil.org/Certification/e...mer-dotnet

ISC2:
https://www.isc2.org/csslpedu/default.aspx
https://www.isc2.org/sscprevsem/default.aspx

Sybase Certification:
http://www.sybase.com/support/education/certification

SAS Certifications:
http://support.sas.com/certify/index.html

IBM Certifications:
http://www-03.ibm.com/certify/?lnk=mseTR-cert-usen

LearningTree Certifications:
http://www.learningtree.com/certification/

Adobe Certifications:
http://training.adobe.com/certification.html

W3Schools Certifications:
http://www.w3schools.com/cert/
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: عشق رفتن ، emi_sharp ، copol
سلام دوستان
من رشته تحصیلیم مهندسی برق و الکترونیکه، ولی با توجه به سابقه کاریم میخوام تو زمینه شبکه و سخت افزار کار کنم. می خواستم بدونم با مدارک سیسکو و یا مایکرو سافت میشه اونجا کار پیدا کرد؟؟؟ به رشته تحصیلیم که گیر نمیدن؟
پاسخ
(2013-07-09 ساعت 22:10)mehdi2014 نوشته:  سلام دوستان
من رشته تحصیلیم مهندسی برق و الکترونیکه، ولی با توجه به سابقه کاریم میخوام تو زمینه شبکه و سخت افزار کار کنم. می خواستم بدونم با مدارک سیسکو و یا مایکرو سافت میشه اونجا کار پیدا کرد؟؟؟ به رشته تحصیلیم که گیر نمیدن؟

سلام،

مدارک مایکروسافت و سیسکو بازار کار خوبی داره. میتونید به VMware و مدارک مرتبط با لینوکس هم فکر کنید. اخیرا لینوکس هم بازار کار رو به رشدی داره. متاسفانه ممکن هست که خیلی سابقه کاری ایران رو تحویل نگیرن اما داشتن مدارک یک پوئن مثبت و تاثیر گذار هست.
رشته شما هم خیلی غیر مرتبط با بحث سخت افزار و شبکه نیست بعید میدونم مشکلی باشه.
Done waitin' , I'm livin Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، Daneshjo
سلام
با مدرک 100درصد

(2013-07-09 ساعت 22:10)mehdi2014 نوشته:  سلام دوستان

پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، Daneshjo
(2013-07-13 ساعت 16:07)mz64 نوشته:  رشته شما هم خیلی غیر مرتبط با بحث سخت افزار و شبکه نیست بعید میدونم مشکلی باشه.
البته رشته سخت افزار و برق الکترونیک از نظر واحد های دانشگاهی بسیار نزدیک بهم هستند. اما خوب بحث شبکه مقوله ای کاملا جدا از دانشگاه میباشد و دوره های تخصصی خود را میطلبد. ولی خب در صورت تخصص داشتن و همچنین مدرک شانس بیشتری خواهیم داشت.
2013AS4xxx
پاسخ
سلام ببخشید یه سوال داشتم
تویه آمریکا مدارک شرکت NIIT که تویه ایران میدن اعتبار داره و میشه باهاش کار پیدا کرد ؟
یا فقط مدارک مایکروسافت و سیسکو رو قبول دارند ؟
پاسخ
سلام دوستان...
معذرت میخوام پستم طولانی شد...
من تابستان امسال از دانشگاه آزاد رشته مهندسی نرم افزار فارغ التحصیل میشم و بعدش هم باید برم سربازی تا بتونم پاسپورت بگیرم. یعنی شیرین 2-3 سال وقت دارم...
تخصصی هم که دارم در زمینه ساخت بازی های کامپیوتری و موبایل هستش و برای پروژه دانشگاه هم دو بازی موبایل (برای iOS) ساختم و ارائه دادم و داورها نمره 20 دادن ولی بخاطر اشکالات نگارشی در نسخه چاپی پایان نامه یک نمره کم شد (آخه مگه من میرزا بنویسم!!!!؟) و در نهایت نمرم 19 شد.
بخاطر اینکه توی ایران نمیشه کار تیمی کرد من مجبور بودم تمام کارها رو خودم انجام بدم از قبیل مدل سازی سه بعدی, تکسچرینگ, طراحی مرحله و ... و به همین خاطر توی قیلد های مختلف بازی سازی میتونم بگم تجربه زیادی دارم...
به لطف نبود منایع فارسی در این زمینه من زبانم هم خوب شد ولی تاحالا امتحان IELTS ندادم که ببینم در چه سطحی هستم ولی گلیمم رو می تونم از آب بکشم بیرون برای مثال وقتی فیلم می بیینم تا 60-70 درصد دیالوگ ها رو متوجه میشم...
قبلا هم در زمینه های مختلف کامپیوتری, دیگه مثل طراحی وب کار کردم.
علاوه بر نرم افزار های زیادی که میتونم باهاشون کار کنم زبان های برنامه نویسی C# و Unreal Script رو بلدم و PHP رو هم میتونم بفهمم.
البته چون همش بصورت خود آموز بود مدرک آکادمیک ندارم !
با این وضعیتی که من دارم و با توجه به اینکه تا چند ماه دیگه باید برم سربازی بنظرتون من به چه روشی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنم ؟ و تا تموم شدن سربازی چه مهارت های دیگه رو یاد بگیرم؟ یا بیخیال مهارت بشم و فقط نمونه کار آماده کنم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید...
البته کانادا رو هم در نظر داشتم ولی بخاطر اینکه اونجا باید زبان فرانسه هم بلد باشی فعلا بیخیالش شدم...
در ضمن هیچ سرمایه ای هم ندارم ! و بدلیل مخالفت خانواده روی کمک اون ها هم نمیتونم حساب کنم.
متولد سال 67 شمسی و 1988 میلادی هستم نمیدونم سن چفدر میتونه روی فرآیند مهاجرت تاثیر داشته باشه ...

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان