کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آناليز آماري شركت كنندگان/برندگان قرعه كشي سال ۲۰۱۲
يعني تا سال 2012 تعداد ويزاهايي كه ايران مي تونسته بگيره تموم ميشه؟ واقعا از 2013 ديگه اسم ايران نيست؟ پس با اين حساب دعا مي كنم همه ي بچه هاي مهاجر سرا كه امسال شركت كردن برنده بشن .
شماره کیس : 2013AS000000XX
تاريخ ثبت نام در سايت : 2011-10-15
تاریخ قبولی ما : 22 oct
تشکر کنندگان:
سلام به همه بچه هاي عزيز 2012

shari عزيز قوربون اين آتيشي كه براي لاتاري داري بنده خدا arshida منظورش اينه كه تا زماني كه تعداد ويزاهاي دريافتي ايران از حد مجاز كه اگه اشتباه نكنم 6000 بود اساتيد محترم بهتر ميدونن رد بشه اونوقت اسم ايران از ليست خارج ميشه كي گفت 2013 اينطوري ميشه شما اگه آمار نگاه كنين هنوز ويزاهاي دريافتي ايرانيها از 2800 نگذشته اما بنگلادش بيش از 6000 ويزا گرفته خوب تا نوبت ايران برسه حالا حالاها وقت هست عزيز دل نگران نباش

موفق باشين
تشکر کنندگان: Mana-M ، amir_ebrahimi99 ، mavarfan ، lorecance ، mooj ، paolo
دوستان سال گذشته شانس هر ایرانی 1/141 بود حال امسال کسی اطلاع داره این شانس چگونه خواهد بود؟؟؟
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان لطفا اظلاعات نادرست ندهید
زمانی سهمیه ایران در لاتاری قطع می شود که تعداد افرادی که از طریق " خانوادگی و کاری "در مجموع پنج سال قبل از ان بیش از 50000 شود بنابراین ربطی به تعداد برندگان سال قبل لاتاری ندارد
و حالا حالاها ایرانی ها می توانند در لاتاری شرکت کنند
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: mooj ، mavarfan ، paolo ، fgh747
(2011-03-16 ساعت 10:59)usa نوشته:  اما بنگلادش بيش از 6000 ويزا گرفته خوب تا نوبت ايران برسه حالا حالاها وقت هست عزيز دل نگران نباش

موفق باشين

سلام دوستانSmile
خوب بنگلادش امسال هم که شرکت کرده و امسال هم رکورد زده که!!
من فک می کنم تعداد ویزا تعیین کننده نیست. ولی سقفش همون 6000 هست.
تا وقتی که بافت جمعیتی مهاجران از یک کشور یا قوم و نژاد خاص افزایش محسوسی رو نشون نده ، اسم اون کشور از لیست لاتاری حذف نمیشه ولی اگه در مقایسه با مهاجران سایر کشورها از حد مجاز (تنوع فرهنگی)بیشتر باشه اسم اون کشور از لیست حذف میشه.
مثلا اکثر کشورهای امریکای جنوبی امسال مجاز به شرکت نبودن ، چون اونقدر مهاجر قانونی و غیر قانونی از اینا ریخته تو امریکا که دیگه دارن به سایر اقوام غلبه پیدا میکنن.
ما ایرانیا که جمعیتی نداریم!! در مقایسه با امریکای جنوبی و چینیا.
من شنیدم این مکزیکیا رو هیچ جور نمی تونن کنترل کنن!!!!!!!
یه چیزایی مثل منجنیق درست کردن شبا مواد از مکزیک پرت میکنن امریکاSad
سفرنامه
ﻣﻬﺎﺟﺮ 2013

تشکر کنندگان: ParsTrader ، usa ، mavarfan
تا اونجایی ک من میدونم بستگی ب تعداد افرادی از اون کشوره که ویزا گرفتن، سقفش هم فکر کنم 55هزارتاست....
یعنی هروقت تعداد افرادی ک از ایران ویزا گرفتن تعدادشون 55 هزارتا رسید دیگه ب ایرانیا رو شرکت نمیدن...
مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود،
مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود،
مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود،
مراقب عادتت باش که شخصیتت می‌شود،
مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می‌شود.
تشکر کنندگان:
(2011-03-16 ساعت 23:05)sorat نوشته:  سلام
آقا من دانشجوی سال 3 رشته هوافضا دانشگاه مالک اشتر هستم.من در فرم ثبت نام high school diploma زدم آخه فکر میکردم تو کلیرنس ردم کنند.حالا 2 تا سوال داشتم اگه برنده شدم حقیقت را بگویم؟و دوم اینکه اگه برنده نشدم در سال بعد some university courses بزنم? Sad

شما کار درستی‌ کردید باید آخرین مدرکی‌ که موقع ثبت نام داشتید رو علامت میزدید.چون ممکنه تا موقع رفتن به سفارت مدرک لیسانس شما حاضر نباشه
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
تشکر کنندگان: usa
عزيزان چرا بهترين منبع رو براي جواب سوالاتتون مطالعه نمي كنيد؟!
http://travel.state.gov/pdf/1318-DV2012I...s-ENGL.pdf
بر اساس همين مطلب هر كشوري كه در 5 سال اخير(براي هر سال فقط دوره 5 سال آخر رو در نظر مي گيرند) بيش از 50000 نفر از مردمش تحت عنوان مهاجر به آمريكا رفته باشند تا سال بعد كه دوباره دوره 5 سال مربوطش بررسي بشه محروم خواهد بود.
خب اينم متن اصليش:
For DV-2012, natives of the following countries1
are not eligible to apply because the countries sent a total of more than 50,000 immigrants to the United States in the previous five years:
BRAZIL, CANADA, CHINA (mainland-born), COLOMBIA, DOMINICAN REPUBLIC, ECUADOR, EL SALVADOR, GUATEMALA, HAITI, INDIA, JAMAICA, MEXICO, PAKISTAN, PERU, PHILIPPINES, POLAND, SOUTH KOREA, UNITED KINGDOM (except Northern Ireland) and its dependent territories, and VIETNAM.
Persons born in Hong Kong SAR, Macau SAR, and Taiwan are eligible.
آدمي در عالم خاكي نمي آيد به دست *** عالمي ديگر ببايد ساخت و ز نو آدمي
تشکر کنندگان: free_free ، mavarfan ، lorecance ، vahidansari ، fgh747
(2011-03-16 ساعت 14:35)MITA نوشته:  دوستان سال گذشته شانس هر ایرانی 1/141 بود حال امسال کسی اطلاع داره این شانس چگونه خواهد بود؟؟؟

سلام از شانس قبولی قرعه کشی بانک تجارت قطعا" بیشترهSmile))Wink

سال نو مبارك
http://vahidpottery.persianblog.ir
تشکر کنندگان: mavarfan ، amir_ebrahimi99 ، battosai ، lorecance ، khabaloo ، aminharati
سلام

به این جا سوالت مربوط نمی شه، اما خلاصه جوابت رو می دم تا هم از نگرانی در بیای و هم دفعه بعد خودت رو با سایت بیشتر آشنا کنی و سوالت رو در قسمت مربوط بهش بپرسی.

ببین دوست من... اون ثبت نامی که شما کردی مال قرعه کشی سال 2012 بوده که جوابش رو 11 اردیبهشت 1390 از طریق همون سایت http://dvlottery.state.gov می تونی ببینی. برای دیدن نتیجه به نام خانوادگی، سال تولد، و Confirmation Number (همون شماره ای که در دست داری و با 2012 شروع می شه) نیاز داری.

اون شماره ای که شما داری که ترکیبی از حروف و اعداد هست، Confiormation Number هست که هر ثبت نام کننده ای اوون رو خواهد داشت. کسی که برنده بشه، براش یه Case Number اعلام می شه که فقط عدد هست و حروف نداره. اون Case Number فقط مال برنده هاست. این عدد هایی که توی امضاء بجه ها می بینی، Case Number های برنده های سال 2011 هست که بنا به دلایل امنیتی دو یا سه رقمش با X جایگزین شده.

آخرین کلام هم این که، به نظر می رسه امسال برای هیچ کس نامه پستی ارسال نشه و اطلاع از برنده شدن فقط به صورت اینترنتی و از سایتی که آدرسش رو در بالا نوشتم انجام بشه.

(2011-03-18 ساعت 19:52)alisarvareharchiabi نوشته:  سلام به همه شما عزیزان من علی هستم تازه اومدم تو سایت . اگر میشه یکی از دوستان لطف کنه جواب سوال من رو بده خیلی متشکرم میشم. من مهر ماه یا آبان درست یادم نیست سال 2010 ثبت نام کردم سوال اول اینکه نتایجش چه زمانی میاد؟ آیا 2 سال 2 سال هست یا سال بعدی حتما جوابش میاد ؟ اول کد ما 2012 هست ؟ بعضی از دوستان رو در سایت دیدم مثلا سال بعد از ثبت نام .... . لطفا توضیح بدهید به چه صورتی است . کد خودمو که گم کردم اما کد خواهرم هست. نتایج این سالی که ما ثبت نام کردیم چه زمانی میاد آیا باید 1 سال دیگه صبر کنیم.؟؟؟ در آخر عید همگی پیش آ پیش مبارک.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: amir_ebrahimi99 ، mavarfan ، battosai ، vahidansari ، lorecance ، free_free ، fgh747 ، mehran61
میانگین سن افرادی که تو لاتاری امسال شرکت کردن 30 سال هستش

این امار رو از سایت mohajer.iranhps.com محاسبه کردم . افرادی که تو این سایت اسمشون رو ثبت کردن
Tampa.Floorida.Usa
تشکر کنندگان: hpsarvari ، mavarfan
جناب hpsarvari عزیز و سایر دوستان گرامی‌

راجع به سایت دقیقه نودی‌ها یه پیشنهاد دارم:

فکر می‌کنم بهتره لیست بر اساس حروف الفبا ردیف بشه. مثلا به ترتیب حروف فارسی و بعدش حروف انگلیسی‌ ( آخه بعضی‌ دوستان اسمشون فارسی نیست و انگلیسیه). و اگه کنار اسامی شماره هم داشته باشیم باز هم بهتره ( منظورم ترتیبه، ۱ ۲ ۳ ۴ ...). اینجوری پیدا کردن اسامی راحت تره

این نظر شخصیه منه، اگه دوستان هم موافقن، از جناب hpsarvari خواهش می‌کنم که زحمتش رو بکشن. تا همین جا هم ما رو کلی‌ شرمنده کردن

.
غرق شدن ، زیر آب رفتن نیست. زیر آب ماندن است.
.
تشکر کنندگان: hpsarvari
(2011-03-28 ساعت 10:37)shari نوشته:  
(2011-03-27 ساعت 20:44)sheri333 نوشته:  دوستان کسی جواب سؤال من رو نداد

هم اسم عزيز من كه هر چي گشتم سوال شمارو نديدم
فكرش و بكنين اگه جدول نوديها همه اسمشون در بياد چي ميشه در اون صورت اسمشو ميزاريم معجزه نود !!!! چطور؟ مي پسندين؟

این سؤال من بود دوست عزیز:
برو بکس من یه سؤال برام پیش اومد،
ظاهرن حدود 110000 نفر به عنوان انتخاب شده اعلام میشه، ولی 55000 ویزا داده میشه. یه جا خوندم که یه عده اصلی هستن و بقیه لیست جانشین که اگه کسی از برنده‌های اصلی به هر دلیل کنار رفت از اون لیست ذخیره جایگزین کنن. حالا سؤال اینکه اگه اسممون تو لیست انتخاب شده ها بود چطور بفهمیم جز لیست اصلی هستیم یا ذخیره؟ البته یه نظر دیگه هم اینه که لیست ذخیره‌ای وجود نداره، 110000 نفر رو اعلام میکنن و از این تعداد به 55000 ویزا میدن، 55000 نفری که زودتر پروسه صدور ویزاشون انجام بشه، هر وقت 55000 نفر ویزا صادر شد دیگه کار تموم میشه.
تشکر کنندگان: lorecance ، mavarfan
مجددا":
کسی آماری داره از اون تعدادی که پارسال اسمشون انتخاب شد چند نفر موفق شدن ویزا بگیرین؟
تشکر کنندگان:
شاید این بدردت بخوره!

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=3283

(2011-03-31 ساعت 18:23)sheri333 نوشته:  مجددا":
کسی آماری داره از اون تعدادی که پارسال اسمشون انتخاب شد چند نفر موفق شدن ویزا بگیرین؟

مراقب افکارت باش که گفتارت می‌شود،
مراقب گفتارت باش که رفتارت می‌شود،
مراقب رفتارت باش که عادتت می‌شود،
مراقب عادتت باش که شخصیتت می‌شود،
مراقب شخصیتت باش که سرنوشتت می‌شود.
تشکر کنندگان: mavarfan ، sheri333

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان