کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
سلام
آیا زمان باز کردن حساب از ما آدرس هم میخاند یا نه . مثلا اگر در هتل باشیم میتونیم حساب باز کنیم یا باید حتما یک جا رو اجاره کنیم و سپس حساب باز کنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، honey62 ، Solitude
آدرس لازمه. البته نیاز نیست حتما آدرس خودتان را ارائه دهید. ما وقتی حساب باز کردیم در هتل بودیم و آدرس منزل دوستمان را دادیم. کسی هم از ما قرارداد اجاره نخواست.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، behzadb57 ، AmericanHamid ، honey62 ، Solitude
دوستان در خصوص حسابهایی که در بانکهای مجازی باز می کنن کسی اطلاعات کاملی نداره
تا جاییکه من می دونم این بانکها شعبه ندارند و تمام کارها به صورت اینترنتی انجام می شه و معمولا بیشتر جونها تو امریکا با این حسابها کار می کنن و مزایایی هم داره اینکه بدلیل اینکه هزینه این بانکها کمه در نتیجه از شارژهای معمول دیگه خبری نیست
اگه اطلاعات تکمیلی بزارین ممنون می شم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: AmericanHamid ، ابی22 ، honey62 ، frozen mind ، SH1A2R3 ، Solitude ، behfaza
سلام امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم ، !
من هنوز مفهوم این کردیت کارت های ویزا یا مستر رو نفهمیدم ، چه لزومی داره ؟ ببینید شما درست مثلا تا 1000 دلار میتونید از جساب کردیت تون خرید کنید ، اما باید با سود 14 درصد فکر میکنم این پولو باز گردانید ، من فایده اش رو نیفهمم ! بهترن نیست همون کارت دبیت گرفته بشه ؟
کلا این کردیت کارت برای خرید خوانه و ... چه کاربردی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Solitude
(2011-12-16 ساعت 20:42)bird7 نوشته:  سلام امیدوارم سوالم رو در جای مناسبی پرسیده باشم ، !
من هنوز مفهوم این کردیت کارت های ویزا یا مستر رو نفهمیدم ، چه لزومی داره ؟ ببینید شما درست مثلا تا 1000 دلار میتونید از جساب کردیت تون خرید کنید ، اما باید با سود 14 درصد فکر میکنم این پولو باز گردانید ، من فایده اش رو نیفهمم ! بهترن نیست همون کارت دبیت گرفته بشه ؟
کلا این کردیت کارت برای خرید خوانه و ... چه کاربردی داره؟
دوست عزیز دبیت کارت به حسابی که شما توی اون پول دارین تعلق می گیره . دقیقا مثل همین کارتهای بانکهای ایران هست . البته با کمی تفاوت که فعلا از ان صرف نظر کنیم بهتره . اما کردیت : یکسری موسسه مالی وجود داره که اینها امتیازی به شما می دن که می تونین به اندازه اون در یک دوزه زمانی که معمولا یک ماه هست بدون اینکه پولی توی حساب داشته باشین خرید کنین . بعد از اون دوره زمانی صورت حساب براتون ارسال می شه . اگه شما در زمان تعیین شده تمام پولی رو که خرج کردین به اون موسسه مالی برگردونین شما هیچ سودی به اون موسسه نخواهید داد ویا در بعضی موارد فقط یک کار مزد خیلی ناچیز از شما گرفته می شه . اما اگر نتونین بدین یا نخواهین بدین در این صورت اون موسسه مالی برای شما مشخص کرده که مثلا فلان مقدار رو پرداخت کنین ومابقی اون رو شما بدهکارین که باید با سود مثلا 14 درصد پرداخت کنین .
ابتدا که شما برای باز کردن کردیت کارت مراجعه می کنین اصطلاحا به شما secure crdit card داده می شه یعنی که شما یک مبلغ پول توی حساب می گزارین ومجازین طی یک مدت زمانی درصدی از اونو خرج کنین / بعدا که موسسه فهمید که شما هم وجود حقیقی دارین وهم خرید می کنین وهم ..... این دفعه به شما کردیت واقعی با توضیحات فوق می ده . بتدریج وقتی شما ثابت کنین که ادم خ وش حسابی هستین اون موسسه کردیت شما رو افزایش می ده. حالا با این کردیت هست که شخصیت حقوقی اقتصادی شما محک زده می شه ومثلا وقتی می خواهید خانه بخرید بانک بر اساس کردیت شما بهتون وام می ده و.........

پاسخ
(2011-09-27 ساعت 20:05)behzadb57 نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 15:46)behzadb57 نوشته:  سلام
من يك سوال در مورد مسايل بانكي دارم كه بيشتر به شبكه و نت مرتبط ميشه ولي قبلش بايد يه سري اطلاعات بدم
من همیشه از ایران حسابم رو با وی پی ان (VPN) چک می کنم چون کارتهای حسابم رو به دوستم در شیکاگو دادم تا ازشون استفاده کنه که هم حساب من کار کنه هم اگه لازم داشتن استفاده کنه ولی اونم بنا به دلایلی اصلا استفاده نکرد یکی از اونا این بود که وقتی از کردیت استفاده می کنین باید امضا کنین که ممکنه عدم تطابق مشکل ایجاد کنه

یکبار چند ماه قبل برای یکی از دوستان بدون وی پی ان (اصلا حواسم نبود) از ایران پول فرستادم به حساب سفارت امر-یکا در ترکمستان ولی مشکلی پیش نیومد لازم به ذکره به من حسابم وصل نشدم و توی سایت سفارت مشخصات کارتم رو وارد کردم
حالا می خوام بلیط اینترنتی بگیرم کسی می تونه دقیقا بگه خرید من از ایران بدون وی پی ان از یه سایت مثل Chepoair ممکنه برام مشکل ایجاد کنه.
مشخصات مكاني IP من وقتی از سایت خرید بلیط می خواد به بانک متصل بشه برای بانکم می ره یا نه و در كل بانک و يا FBI و يا هر مرجع ديگه اي می فهمه این خرید من از خاک ایران انجام شده؟
فکر کنم تو این زمینه کسی تجربه ای نداشت به هر حال ما که خرید بلیطمون را انجام دادیم و هیچ مشکلی بعد دو هفته هم بوجود نیامد و مبلغ آن هم از حسابم کم شد.
اگه خبری شد حتما اعلام می کنم اینم تجربه منBig Grin

متاسفانه حسابم رو توي نوامبر بستند و چكم برگشت خورد ولي حسابم يكروزه باز شد. پس بدون VPN وصل نشين حتي اگه كارتون از سايت بانك انجام نشه منظورم اينه كه اگه مثلا بليط مي خرين و توي سايت بليط مشخصاتتون رو وارد مي كنين حتما با VPN آمريكا باشه

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: REZA1390 ، parviz ، maxsupermax ، AmericanHamid ، Man ، comrun ، Blaze ، kourosh2011 ، teoden ، ozone ، frozen mind ، Solitude ، amir82 ، Soap McTavish ، mhz_ir ، AMIRI1
دوستان در صورتيكه بخواهيد حساب سكيور كرديت كارتتون را ببنديد چند هفته وقت مي‌بره بايستي درخواست بدين و ديگه با حسابتون كار نكنيد تا پولو بهتون برگردونن

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، smebi2011 ، AmericanHamid ، maxsupermax ، Man ، ozone ، Solitude ، amir82 ، Soap McTavish ، mooj
من بین چنتا بانکی که اینجا شعبه زیاد دارن، Wels Fargo رو انتخاب کردم.
خب شعبه زیاد داره
برای باز کردن حساب، هزینه ی سالیانه و یا ماهیانه نمی گیره و حداقل موجودی کمتری در مقایسه با سرویس هاش می خواد
فکر کنم 1000 دلار حد اقل موجودیشه
سکیور کردیت و دبیت کارت هم گرفتم
مدارک لازم هم پاسپورتم بود و ID card
من فعلا گواهینامه نگرفتم و چیزی که بدون آزمون و سریع میشه گرفت، در هر ایالتی، Photo ID card است که میتونید از همون جایی که گواهینامه میدن، برای گرفتنش اقدام کنید.
من تگزاس گرفتم و هزینه اش برای هر نفر 16 دلار بود.
خیلی به کارم اومد. برای دیدن آپارتمان ها هم از همون استفاده میکردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، sare ، storagemeter ، MPU ، ozone ، omniali ، honey62 ، houmanes ، Solitude ، Soap McTavish ، مجید ملیح ، amir0_0amir ، frr
(2012-01-10 ساعت 23:41)pefa نوشته:  من بین چندتا بانکی که اینجا شعبه زیاد دارن، Wels Fargo رو انتخاب کردم.
خب شعبه زیاد داره
برای باز کردن حساب، هزینه ی سالیانه و یا ماهیانه نمی گیره و حداقل موجودی کمتری در مقایسه با سرویس هاش می خواد
فکر کنم 1000 دلار حد اقل موجودیشه
سکیور کردیت و دبیت کارت هم گرفتم
مدارک لازم هم پاسپورتم بود و ID card
من فعلا گواهینامه نگرفتم و چیزی که بدون آزمون و سریع میشه گرفت، در هر ایالتی، Photo ID card است که میتونید از همون جایی که گواهینامه میدن، برای گرفتنش اقدام کنید.
من تگزاس گرفتم و هزینه اش برای هر نفر 16 دلار بود.
خیلی به کارم اومد. برای دیدن آپارتمان ها هم از همون استفاده میکردم.
ممنونم اگه مي شه يك كمي از اطلاعات بانكتون رو بيشتر بنويسيد

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: houmanes
والا زیاد نمی دونم
همه ی بانک ها سرویس های مشابهی مثل چک، آنلاین، کارت دبیت و کارت سکیور کریدیت، جعبه ی امانات و ... رو میدن فقط بانک بابت این سرویس ها ازمون هزینه میگیره، حالا ولس فارگو و کامرشا و ... به جای هزینه گرفتن، یه حداقل موجودی رو تعیین کردن که همیشه باید تو حسابت باشه تا بهت شارژ نخوره
این مقدار در ولس فارگو کمتر از بقیه بود
سیستمش به نحویه که از حساب چکینگت ماهی 75 دلار میزاره تو سیوینگ و به جاش ازت شارژ ماهیانه نمی گیره
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، behzadb57 ، vroom ، kourosh2011 ، houmanes ، Solitude ، Soap McTavish ، amir0_0amir ، AFSHIN-PIC
سلام به همه عزیزان مهاجر،و تشکر از همه دوستانی که با حوصله اطلاعاتشون رو ارائه دادن.
من همه پست ها رو خوندم و استفاده کردم،فقط یک سوال که یکی دیگه از دوستان هم پرسیده بود ولی جوابی واسش ندیدم، اینکه ویزا کارت و مستر کارت چه جور حسابی است؟ کردیته یا سیوینگه که دبیت هم داره؟ حسابهای بانکی رو متوجه شدم اما اینا جزو کدوم دسته هستن رو نفهمیدم. ممنون از همه دوستان.
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
تشکر کنندگان: mpas89
دبیت دفبفا مثل کارت های معمولی ما توی ایرانه. یعنی برداشت از حساب با کارت
ویزا، مستر و ... شرکت های اعتباری هستن و با بانک ها همکاری میکنن و کارتهایی با اسمشون و به واسطه بانک ها به ما داده میشه
سیوینگ اسم یک نوع حسابه که میشه گفت تو ایران قرضالحسنه است
چکینگ هم میشه گفت حساب جاریه
در آمریکا به هردو حساب چکینگ و سیوینگ میتونن چک بدن
چک و دبیت کارت یک روش برداشت از حسابه
حالا کردیت، زیاد راجع بهش نمیدونم چون هنوز نمیتونم براش اقدام کنم
یک نوع کردیت هست به نام سکیور کردیت که من واجد شرایط گرفتنش بودم و گرفتم که در آینده زودتر و با اعتبار بهتری بتونم برای کردیت اصلیم اقدام کنم. سیستمش اینجوریه که مثلا من 2000 میریزم تو حساب سکیور کریدیتم و بانک اونو برمیداره و به جاش یه کارت با اعتبار 2000 بهم میده که باهاش خرید کنم ولی در آخر ماه من باید مقداری که با سکیورکردیتم خرید کردم رو به حساب سکیور کردیتم برگردونم تا بانک جریمه ام نکنه. بعد چندماه(؟) 2000 رو بهم پس میده و با همون سیستم با همون کارت خریدهامو انجام میدم.
ابن یه مدل کسب اعتباره برای ماهایی که در بدو ورود کار نداریم و حقوقی که پشتوانه ی کریدت گرفتنه نیست که باهاش کردیت گرفت.
من اینو دارم و هرجا خریدی چیزی داشته باشم از اون براش استفاده میکنم. تعیین هم کردم که سر ماه از حساب چکینگم به صورت اتوماتیک جمع پرداخت های سکیورکریدیتم رو به کارت برگردونه.
پاسخ
(2012-01-19 ساعت 00:52)pefa نوشته:  دبیت دفبفا مثل کارت های معمولی ما توی ایرانه. یعنی برداشت از حساب با کارت
ویزا، مستر و ... شرکت های اعتباری هستن و با بانک ها همکاری میکنن و کارتهایی با اسمشون و به واسطه بانک ها به ما داده میشه
یک نوع کردیت هست به نام سکیور کردیت که من واجد شرایط گرفتنش بودم و گرفتم که در آینده زودتر و با اعتبار بهتری بتونم برای کردیت اصلیم اقدام کنم. سیستمش اینجوریه که مثلا من 2000 میریزم تو حساب سکیور کریدیتم و بانک اونو برمیداره و به جاش یه کارت با اعتبار 2000 بهم میده که باهاش خرید کنم ولی در آخر ماه من باید مقداری که با سکیورکردیتم خرید کردم رو به حساب سکیور کردیتم برگردونم تا بانک جریمه ام نکنه. بعد چندماه(؟) 2000 رو بهم پس میده و با همون سیستم با همون کارت خریدهامو انجام میدم.
ابن یه مدل کسب اعتباره برای ماهایی که در بدو ورود کار نداریم و حقوقی که پشتوانه ی کریدت گرفتنه نیست که باهاش کردیت گرفت.
من اینو دارم و هرجا خریدی چیزی داشته باشم از اون براش استفاده میکنم. تعیین هم کردم که سر ماه از حساب چکینگم به صورت اتوماتیک جمع پرداخت های سکیورکریدیتم رو به کارت برگردونه.
پفای عزیز خیلی ممنون از توضیحاتتون
من هم برای سکیور کردیت اقدام کردم مبلغ 1500 دلار هم برای شروع کار دادم ولی هنوز بعد از گذشت حدودا 50 روز خبری نشده . حدودا بیست روز پیش ازمون کپی کارت سوشیال سکیوریتی رو خواستن که ما هم ارسال کردیم براشون ولی هنوز از کارت کردیت خبری نیست . برای شما چقدر طول کشید که کارتتون اماده بشه ؟ ایا باید جای پیگیری بکنیم یا این مدت زمان طبیعیه ؟

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، ozone ، Solitude ، dr.sami ، mehdi110 ، mhb161
(2012-01-19 ساعت 00:52)pefa نوشته:  دبیت دفبفا مثل کارت های معمولی ما توی ایرانه. یعنی برداشت از حساب با کارت

پفای عزیز
توضيحاتتون بسيار كامل و مفيد بودولي يه سئوالي براي من پيش اومد كه اگر ما هم حساب دبيت و هم كرديت داشته باشيم بهتره با كدوميك هنگام خريد از فروشگاهها استفاده كنيم و اگر هم پولي همراه ببريم بهتره كدوم حسابمونو شارژ كنيم؟
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: ozone ، Solitude
(2012-01-19 ساعت 16:24)REZA1390 نوشته:  
پفای عزیز خیلی ممنون از توضیحاتتون
من هم برای سکیور کردیت اقدام کردم مبلغ 1500 دلار هم برای شروع کار دادم ولی هنوز بعد از گذشت حدودا 50 روز خبری نشده . حدودا بیست روز پیش ازمون کپی کارت سوشیال سکیوریتی رو خواستن که ما هم ارسال کردیم براشون ولی هنوز از کارت کردیت خبری نیست . برای شما چقدر طول کشید که کارتتون اماده بشه ؟ ایا باید جای پیگیری بکنیم یا این مدت زمان طبیعیه ؟
دوست عزیز حتما از بانکی که اقدام کردین پیگیری کنین
چون کردیت با پست معمولی می یاد و قابل توضیحه که رمز نداره و موقع استفاده نهایتا امضا می خواد
البته برای اولین بار وقتی یک خرید بزرگ می کنین مثلا 100 دلار (دقیقا نمی دونم چقدره) فروشنده توی مانیتورش می بینه نمی تونه این مبلغ رو کم کنه و باید به مرکز صدور کردیت زنگ بزنه و اونجا با شما صحبت می کنن که ببینند کارت را خودتون استفاده می کنین یا نه اطمینانشون هم با پرسیدن سووالهای امنیتی شخصی مثل نام فامیلی مادرتون و . . . که خودشون قبلا پرسیدن می باشد

2010AS9500

پاسخ
تشکر کنندگان: ozone ، Solitude ، مجید ملیح ، amir0_0amir ، mehdi110 ، AFSHIN-PIC

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان