کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بانک ها و انواع حسابها و امتیازات و معایب
مرسی از دوستان خوب مهاجر سرا
مخصوصا آقا reza1390که کلی رفع ابهام کردن تو این زمینه حساب های بانکی.
فقط یک سوال
وقتی ما حساب کردیت باز میکنیم و 2000 دلار میزاریم و باید تا یک ماه مثلا خرج کنیم وقتی صورت حساب اومد باید 2000 دلار پرداخت کنیم؟
مگه قبلا 2000 دلار به عنوان ودیعه ندادیم به بانک!!! خب همونو برداشت کنن؟؟تو این قسمت من یه کم گیج میزنم
دوستان یکم واضحتر بیان میکنن!!!Rolleyes
كسي كه مايل است خير ديگران را تامين كند، خير خود را هم تامين كرده است
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، afshinghwink
این کارو نمی کنن
شما سر هر ماه میری مقداری رو که از کارت خرج کردی دوباره میزاری سر جاش
اینجوری همیشه کارتت 2000 دلار اعتبار خواهد داشت
این برای وقتی خوبه که کار نداری، بعد چند ماه کار پیدا میکنی و به پشتوانه ی حقوقی که واریز میشه به حسابت(دایرکت دیپاسیت) تو کردیت واقعی میگیری. این سکیور کریدیت هم برای بالا بردن رقم اعتبار اون کارتتون مفیده. وگرنه کار خاصی نمی کنه.
حالا شما بعدا کردیت واقعی هم بگیری، خودت سر ماه میری خرج های کوچولوتو پس میدی که سود الکی روش نیاد.
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، كاميلا ، golesang ، ozone ، honey62 ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، Solitude ، afshinghwink ، AFSHIN-PIC ، mhb161 ، behfaza
(2012-03-30 ساعت 23:30)ghasr نوشته:  مرسی از دوستان خوب مهاجر سرا
مخصوصا آقا reza1390که کلی رفع ابهام کردن تو این زمینه حساب های بانکی.
فقط یک سوال
وقتی ما حساب کردیت باز میکنیم و 2000 دلار میزاریم و باید تا یک ماه مثلا خرج کنیم وقتی صورت حساب اومد باید 2000 دلار پرداخت کنیم؟
مگه قبلا 2000 دلار به عنوان ودیعه ندادیم به بانک!!! خب همونو برداشت کنن؟؟تو این قسمت من یه کم گیج میزنم
دوستان یکم واضحتر بیان میکنن!!!Rolleyes
دوست عزيز از اين منظر نگاه كن كه دو هزارتا گذاشتي و خرج كردي و از همون پول هم بانك تصفيه كنه حالا بانك رو چه حسابي اجازه بده بازم از كزديتت خرج كني چون ديگه توي بانك پولي نداري.
سكيور كرديت كه شما بايد براش پول توي بانك بزارين اون پول به عنوان كرديت يا اعتبارتون حساب مي شه و بعد بهتون اجازه خريد تا اون سقف را مي دن ولي وقتي كرديت كارت (واقعي) گرفتين اون اعتبار شما ميزان سقف خريدتون را مشخص مي كنه

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
دوستان عزيز يك سوال مهم
من از طريق سازمان نظام پزشكي به مدت هشت سال هست كه كرديت كارت دارم
تا بحال سه تا مستر داشتم و يك ويزا از كشورهاي قبرس آذربايجان و دوست و برادر لبنان!
كارتي كه به من داده يودند اول سقف هزار دلار بود ولي بعد از اينكه ايران كشور آمريكا را تحريم كرد!!!!!!! تبديلش كردند به كارت يورويي كه همون هزار تا بود
من هم كم و بيش از اينها استفاده كردم اولي ها را كمتر ولي اين اواخر بيشتر
و اما سوال
آيا داشتن اين كرديت كارتها براي من اسكور ميارند؟
يعني من كه كمتر از يك ماه ديگه وارد آمريكا ميشوم آيا ميتوانم براي خريدن ماشين و يا لوازم قسطي پرداخت كنم؟
با سپاس
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، golesang ، behzadb57 ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، afshinghwink
(2012-05-21 ساعت 19:34)zaherbin نوشته:  من کردیت دارم قسطی چیزی نخریدم حساس نبودم بهش جز یک ماشین خریدم ولی اعتبارش در حد خرید یک خونست
من چند ماه تعجب زده بودم آخرش رفتم بانک گفت چون تو بورسی رتبت شده AA+ ماهم گفتیم اهان

پس حالب شد.
حالا لطف کنید بگید چطوری رفتید تو بورس؟ چقدر سرمایه گذاری کردید؟
میگن فیسبوق اومده تو بورس. بخریم؟
چقدر بخریم که رو کردیتمون اثر خوب داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: golesang ، ozone ، Tomas ، SH1A2R3 ، mhb161
(2012-05-21 ساعت 18:26)armanbala نوشته:  دوستان عزيز يك سوال مهم
من از طريق سازمان نظام پزشكي به مدت هشت سال هست كه كرديت كارت دارم
تا بحال سه تا مستر داشتم و يك ويزا از كشورهاي قبرس آذربايجان و دوست و برادر لبنان!
كارتي كه به من داده يودند اول سقف هزار دلار بود ولي بعد از اينكه ايران كشور آمريكا را تحريم كرد!!!!!!! تبديلش كردند به كارت يورويي كه همون هزار تا بود
من هم كم و بيش از اينها استفاده كردم اولي ها را كمتر ولي اين اواخر بيشتر
و اما سوال
آيا داشتن اين كرديت كارتها براي من اسكور ميارند؟
يعني من كه كمتر از يك ماه ديگه وارد آمريكا ميشوم آيا ميتوانم براي خريدن ماشين و يا لوازم قسطي پرداخت كنم؟
با سپاس
چیزی که شما دارید در حقیقت گیفت کارد هست چون قاعدتا به حساب بانکی متصل نیست. دبید کارد و به نوعی کردیت کارد به حساب بانکی شما مربوط هستند.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: saied-k ، behzadb57 ، ronmony ، Omidooo ، Tomas ، javad_hani ، mhb161
دوستان سلام

در جهت اطلاعات عمومی بعد مرور یک به یک پستهای 6 صفحه اینطور نتیجه میگیرم که :

یک حساب سیوینگ و یک حساب سیکور کریدیت از یک بانک گزینه خوبی برای تازه واردان هست تا پولهاشونو تو حساب سیوینگ بزارن و با حساب کریدیت خرید کنن و بعد میتونن قرض ماهانشونو از طریق آنلاین از حساب سیوینگ به حساب کریدیت پرداخت کنن ... درضمن با اینکار درگیر حساب چکینگ برای اول کار هم نمیشن چون سود قابل توجهی نداره و احتمال داره مشکلاتی رو برای کسایی که هنوز آشنایی ندارن بوجود بیاره ...

فقط دوستان از این موضوع بورس هم کمی بگید خیلی جالبه ... Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، behzadb57 ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، Solitude ، amir82 ، amir0_0amir ، mhb161
سیوینگ نه. متن شما درسته ولی به شرطی که کلمه ی سیونگ رو با چکینگ عوض کنید.
توجه داشته باشید که اکثر بانک ها برای دادن حساب به شما هزینه ی ماهیانه میگیرند
مثلا welsfargo ماهی 15 دلار برای چکینگ میگیره.
تحت یه شرایطی میتونید این هزینه رو ندید ولی خب شرایطش شامل حال همه نمی شه
مثلا میگه اگه همیشه بیش از 5000 هزار تو حسابت باشه، ماهانه ازت هزینه نمی گیرن
اگه دانشجو بشید، حسابی هست که به شرط کارکرد دبیت کارت هزینه ماهیانه نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، online27H ، storagemeter ، behzadb57 ، houmanes ، Tomas ، Solitude ، javad_hani ، amir82 ، AFSHIN-PIC ، mhb161
دوستان سلام:
اول یه توضیحی درباره افتتاح حسابم بدم شاید بدرد بعضی از دوستان بخوره:
یک هفته پیش در Bank of America ققط با ویزام ( البته شماره سوشال رو خودم دادم ولی اونها گفتن لازم نیست ) یه حساب چکینگ مشترک ( با همسرم ) باز کردم و اونها هم برای هر کدوممون بدون هزینه دو تا دبیت کار موقت صادر کردن و گفتن که تا دو هفته دیگه دبیت های اصلی به آدرسمون ارسال میشه . کارمند مسئول خیلی اصرار داشت که یه آدرس از ایران هم بهشون بدم ولی بنا به تجربه دوستان من ازش طفره رفتم و با این توضیح که من دیگه از ایران مهاجرت کردم و هیچ وابستگی به اونجا ندارم بیخیالش شد . ( گویا در صورت آدرس ایران دادن بعد از یه مدت حساب بلوکه میشه ) . این حساب اگه موجودی کمتر از 1500$ نشه یا دپوزیت حداقل 250$ داشته باشین , هیچ شارژ ماهیانه نداره .
البته من منظورم از افتتاح حساب مثل اکثر دوستان استفاده از کردیتهائی هست که میخوایم بهمون تعلق بگیره .
حالا میخواستم بدونم برای رسیدن به کردیت بالا باید چه کار کرد و اینکه این بانکی که حساب باز کردم آیا از این نظر انتخاب خوبی بوده یا نه؟
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، houmanes ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، javad_hani ، amir82 ، amir0_0amir ، AFSHIN-PIC ، mhb161 ، feidom30
دوستان عزيزم
من سوالي برام پيش اومد
اين قضيه آدرس ايران و بلوكه شدن حساب برا چند نفر اتفاق افتاده؟
آخه آدرس رو نداديم مگه پاسپورت و ويزامون از كره مريخ صادر شده؟؟ هم پاسپورت بعنوان آي دي از ايران هست هم رو ويزاها همه جا نوشته ايران ايران!!
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، cmbt ، behzadb57 ، Tomas ، panteha
(2012-07-18 ساعت 02:52)M_star1316 نوشته:  .
حالا میخواستم بدونم برای رسیدن به کردیت بالا باید چه کار کرد و اینکه این بانکی که حساب باز کردم آیا از این نظر انتخاب خوبی بوده یا نه؟

برای کردیت باید حساب کردیت باز کنین و چون جدید هستید سکیور کردیت
یا پیش پرداخته به مدت 18 ماه براتون باز میکنن و شما مقداری استفاده میکنین و کردیت میسازین. شرحش در تاپیک فکر کنم انواع حساب هستش.
پاسخ
تشکر کنندگان: M_star1316 ، behzadb57 ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، AFSHIN-PIC
(2012-07-18 ساعت 05:31)soheilbadami نوشته:  

یا پیش پرداخته به مدت 18 ماه براتون باز میکنن و شما مقداری استفاده میکنین و کردیت میسازین. شرحش در تاپیک فکر کنم انواع حساب هستش.
یعنی با این حسابی که باز شده و کار کردن با اون هیچ کردیت اسکوری منظور نمیشه !!
توی انواع حسابهائی که میشه باز کرد چیزی تحت عنوان "حساب کردیت" نیست!
ورود به آمریکا : JULY 4TH
دریافت گرین کارت : JULY 26TH
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، Tomas ، panteha ، Solitude
(2012-07-18 ساعت 05:43)M_star1316 نوشته:  
(2012-07-18 ساعت 05:31)soheilbadami نوشته:  

یعنی با این حسابی که باز شده و کار کردن با اون هیچ کردیت اسکوری منظور نمیشه !!
توی انواع حسابهائی که میشه باز کرد چیزی تحت عنوان "حساب کردیت" نیست!
نه چون شما حساب چکین یا همون جاری باز کردی و کردیت اکانت داستان دیگری داره و میزان وام یا اعتباری هست که بانک یا موسسه مالی به شما میده که اولش همونجور که گفتم شما باید عین رقم رو پیش بانک سپرده کنین.
چیز خاصی نیست همون بانکی که رفتید برید و تقاضای حساب سکیورد کردیت بدید 500 تا 1000 دلار هم کافی هست و میزانش زیاد تفاوتی در اصل قضیه نداره تا سر رسید 18 ماه. اگر قصد ندارید بمونید باز نکنید چون دردسر هست.

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، M_star1316 ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3 ، amir82 ، AFSHIN-PIC
ما در سفر قبلیمون در بانک :viewpoint bank یکی سیوینگ .یکی چگینک
البته مشترک به نام من و همسرم
یادم نیست.یکی 100 دلار.....یکی 350 تا
حالا دوستمون که از ایران اومد امریکا ، بهش 5.000 تا دادیم که با خودش برد
حالا نمیدونم این رو تو حساب سیوینگ بریزیم یا چگینگ
فکر کنم هیچ کدومش شارژ نمیشه
دوستان میتونند راهنمایی کنند؟؟
ممنون
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، behzadb57 ، shkhmo ، houmanes ، Tomas ، panteha ، SH1A2R3
من آدرس ایران رو به عنوان آدرس قبلی دادم و مشکل برام پیش نیومده.
نه حساب سیوینگ و نه چکینگ سود آنچندانی به شما نمی دن که بخواید پولتون رو تو سیوینگ بریزید.
خاصیت چکینگ اینه که به دبیت کارت وصله
از ساکنین اینجا دیدم که پول زیادشون رو اصلا تو حساب نمیگذارند. صندوق امانات میگیرند و اونجا نگه میدارند.
به نظر من اصلا سیوینگ باز نکنید. مگر برای دسته بندی پول هایتان و به شرط مجانی بودن حساب.
از سکیور کردیت خرج کنید،
از چکینگ، سکیور کردیت رو سر ماه تصویه کنید
اینجوری بابت چکینگ هزینه ی ماهیانه نمی پردازید و با سکیور کردیت پوینت هم میسازید.
اگر حساب دارید، توی سایت mint.com لاگین کنید و حساب هاتونو رو بهش اضافه کنید. اون بهتون نکته های خیلی خوبی رو میگه
چندتا از آخرین نکته ها به حساب های من:

Wells Fargo - xxx Checking charged you an Account Maintenance Fee of $15.00Avoid unwanted service fees. Open an account with no monthly maintenance fees from FNBO Direct. Learn More.
xJul 18You have $xxx.xx of available credit on your Wells Fargo - xxx SC.
xJul 15Wells Fargo - xxx SC charged you Defense P of $2.48.
xJul 15You’ve incurred a finance charge on your Wells Fargo - xxx SC of $4.79.
اولین نکته در شارژیه که بانک برای داشتن حساب چکینگ خانمم داشتیم.
من این مشکل رو تا یک ماه آینده با باز کردن حساب دانشجویی حل میکنم.
انتخاب دیگری هم دارم که ترجیح دادم اون رو انجام ندم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، houmanes ، Tomas ، SH1A2R3 ، Solitude ، javad_hani ، amir0_0amir ، mhb161 ، feidom30

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان