کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
سلام، دنبال يه نفر در ميامي مي گردم كه بتونه برام بيمه مجاني بگيره ، بايد به چه شركتهايي مراجعه كنم؟ با وكيل صحبت كردم گفت كار ما نيست، اگه كسي ميدونه لطفا پيغام خصوصي بده، متشكرم
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
(2013-11-23 ساعت 13:07)Mandm نوشته:  سلام، دنبال يه نفر در ميامي مي گردم كه بتونه برام بيمه مجاني بگيره ، بايد به چه شركتهايي مراجعه كنم؟ با وكيل صحبت كردم گفت كار ما نيست، اگه كسي ميدونه لطفا پيغام خصوصي بده، متشكرم

بیمه مجانی دیگه چیه؟؟؟!!! همچین چیزی اگه باشه که نصف مملکت سر کله میشکنن سر اون؟
اما یه کارتهایی هست که رایگانه و میشه از اینترنت گرفت که اگه دکتر برات دارو تجویز کنه باهاشون میتونه هزینه ات رو کم بکنی.
در مورد این بیمه رایگان اگه چیزی دستگیرت شد بی زحمت همینجا بنویس ما هم بدونیم. مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، سلام مهاجر ، lotfe.kh ، copol
سلام دوستای خوبم.. من الان ۱۰ ماه که ساکن fort lauderdaleهستم ما تقریبا ۳۰ دقیقه با میامی فاصله داریم.. اینجا خوبی‌ زیاد داره ولی‌ بعدیش اینه که اکثرا اسپنیش هستن و همین مساله یادگیری انگلیسی‌ رو هم واسه معنی‌ که انگلیسی‌ بلد نیستم سخت می‌کنه.. اینجا ایرانی‌ خیلی‌ کم هست من ترجیح میدادم جایی برم که هم زبان خودم زیاد باشن هرچند با تجربه میگن اینجوری بهتره ولی‌ خوب تنهائی الان بزرگترین مشکله من
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
(2013-12-21 ساعت 04:10)girl نوشته:  سلام دوستای خوبم.. من الان ۱۰ ماه که ساکن fort lauderdaleهستم ما تقریبا ۳۰ دقیقه با میامی فاصله داریم.. اینجا خوبی‌ زیاد داره ولی‌ بعدیش اینه که اکثرا اسپنیش هستن و همین مساله یادگیری انگلیسی‌ رو هم واسه معنی‌ که انگلیسی‌ بلد نیستم سخت می‌کنه.. اینجا ایرانی‌ خیلی‌ کم هست من ترجیح میدادم جایی برم که هم زبان خودم زیاد باشن هرچند با تجربه میگن اینجوری بهتره ولی‌ خوب تنهائی الان بزرگترین مشکله من

ایکاش اسپنیش Spanish بودن!!! یعنی اهل اسپانیا!! غمی نداشتیم!!
اینا هیسپنیک Hispanic هستن، یعنی اهالی آمریکای جنوبی. البته خداییش بینشون آدم خوب و خونگرم زیاده هاا (مخصوصا کلمبیایی ها که خیلی خونگرم هستن) ولی تنها ایرادش اینه که مثل همین ایرانی های خودمان داخل خودشون هستن و با غیر هیسپنیک زیاد نمی جوشن.
البته اونجا فکر کنم هیشن Haitian یا اهالی هائیتی هم زیاد باشه که من به دلایل زیادی کلا میانه ای باهاشون ندارم.
اگه طرفهای وست پالم بیچ و لیک ورث آمدین خبر بدین، دیداری بکنیم.
راستی وضع کار بار چطوره اونجا؟ راضی هستین؟

*** درضمن ما یکشنبه اول هر ماه میلادی اینجا در پارک Okeeheelee جمع میشیم. همه ایرانی هستن مگر کسی همسرش غیر ایرانی باشه. خیلی باصفا هست. خواستین به من پیام خصوصی بزنین تا آدرس پیچ فیس بوق گروهمنون رو بدم تا عضو بشین و از قرار هامون در پارک مطلع بشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، ParsTrader ، girl ، amin arefi ، soli asali ، پدی ، alirezanz ، hamedara ، khder ، daria ، copol
درسته اکثرا هیشن و کوبائی هستن ولی‌ اسپنیش هم زیاد هست هم زیاد هست کلمبیایی هم خیلی‌ زیاد هست فقط ایرانی‌ کم هست.. البته یه رستوران ایرانی‌ هست پیش ما که غذاشم الیههه اونجا می‌شه ایرنیارو دید ولی‌ نمیدونم چرا از هم دیگه دوری می‌کنن! کار واسه همه هست ولی‌ کارای الکی‌ و به درد نخور با حقوق کم.. در کّل الان شرایط برای من سخته چون رانندگی‌ نمیکنم و بیکارم.. پیغام خصوصی دادم بهتون جناب یامی Smile
نوع ویزا:CR1/اپروال:jun.2011/تکمیل:november.2012/مصاحبه:13.feb.2013/دریافت ویزا:16.feb

خدا جون خوش به حالت که همه جا هستی‌، ما که هرجا هستیم دلمون واسه یه جا دیگه تنگ می‌شه!
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، soli asali ، tabim4 ، سانازی ، amin arefi ، پدی ، copol
سلام
دوستان کسی از جکسون ویل اطلاعاتی داره اینکه اونجا هم با اینکه شمالی ترین نقطه فلوریداست باز هم کوبایی و کلمبیایی و اسپنیش زبان زیاد یا نه؟
کلا یکسری اطلاعات کلی در مورد جکسون ویل
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia ، soli asali
(2013-12-29 ساعت 20:19)hoomy60 نوشته:  سلام
دوستان کسی از جکسون ویل اطلاعاتی داره اینکه اونجا هم با اینکه شمالی ترین نقطه فلوریداست باز هم کوبایی و کلمبیایی و اسپنیش زبان زیاد یا نه؟
کلا یکسری اطلاعات کلی در مورد جکسون ویل
مرسی

جکسون ویل به نسبت میامی و کلا جنوب فلوریدا جمعیت هیشن و هیسپنیک خیلی کمتری داره و زیاد به چشم نمیان.

در ضمن در مورد استفاده از لغات زیر در محاوره با اهالی آمریکای جنوبی باید خیلی دقت کرد، مخصوصا اگه همسایه و همکار آدم باشن و قرار باشه آدم باهاشون چشم تو چشم باشه.
اسپنیش = اهالی اسپانیا
هیسپنیک = اهالی آمریکا مرکزی و جنوبی از مکزیک و کوبا گرفته تااااا شیلی و آرژانتین!!
اما در زبان محاوره ای خودشون معمولن اهالی سفید پوست و اروپایی تبار آمریکا مرکزی و جنوبی مخصوصا اگه اکثریت جمعیت اون کشور رو تشکیل بدن به خودشون ممکنه اسپنیش بگن تا از اهالی مایایی تبار و رنگین پوست کشورهایی مثل گواتمالا و ... فرق داشته باشن.
بنابرین اگه میخواهید محبت اهالی آمریکای جنوبی رو جلب کنید بین خودشون اونا رو اسپنیش صدا کنید ولی درستش اینه که رنگین پوستها رو هیسپنیک و سفید پوستها رو که تقریبا از کلمبیا شروع میشه به طرف پایین و شرق (البته اگه سفید پوست باشن) ساوث آمریکن خطاب کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، پدی ، Saeedv13 ، valencia ، ParsTrader ، اریوبرزن ، nora ، hoomy60 ، hosseinkht ، lotfe.kh ، copol
مرسی yami عزیز
اطلاعی در مورد وضعیت کار و امنیت هم داری از جکسون ویل
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، valencia
(2014-01-01 ساعت 04:25)hoomy60 نوشته:  مرسی yami عزیز
اطلاعی در مورد وضعیت کار و امنیت هم داری از جکسون ویل

یه چیزی تو مایه های تمپا هست اما خیلی بهتر از میامی. البته هر دوی این شهرها جای خیلی خوب هم دارن جای بد هم دارن اما مسئله اینه که هزینه زندگی در جای خوب میامی خیلی بیشتر از یک شهر معمولی هست.
از وضع کار بار خبری ندارم. کلا دوست عزیز، اگه آدم فنی هستی و یک جوری میتونی تخصصت رو به صنایع نفت و گاز ارتباط بدی و از سرما هم نمیترسی و میخوای چند سال بکوب کار کنی و سرمایه ببندی و بری پی زندگی راحت باید بری داکوتای شمالی.
وگرنه این شهرهایی که میگیم اکثرا وضع کارشون مشابه هم و نهایتا به کار ریتیل و فست فود و اینجور چیزا ختم خواهد شد که برای آدم زندگی نمیشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، ParsTrader ، پدی ، kamix ، valencia ، soli asali ، tabim4 ، hoomy60 ، Saeedv13 ، alirezanz ، hamed shayan
شهر میامی هواش شرجی نیست؟
پاسخ
(2014-02-21 ساعت 15:28)leon1 نوشته:  شهر میامی هواش شرجی نیست؟

به شدت !
[font=Tahoma]منتظرسرا عضو سبز میپذیردCool
[/font]
[font=Verdana]
کدام کشورها برای سفر نیاز به ویزا ندارند
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان در ایالت فلوریدا و ساحل میامی یا اطرافش
برای شغل مکانیک و مشتقاتش + مهندس عمران کار پیدا میشه ؟
کدومش بهتره ؟ کلا از اون قسمت اطلاع دارید ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
سپاسگذار
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، soli asali
سلام دوستان
من اواسط می دارم میام میامی زندگی کنم یکی از دوستانم اونجا دانشجوءه و قراره به من کمک کنه که خدا میدونه کمک میکنه یا نمیکنه. ولی در هر صورت من بلیتمو گرفتم.شنیدم اونجا تا آشنا نداشته باشی نمیتونی بری سر کار . آیا این درسته؟ آیا کسی هست راجب میامی کلا به من اطلاعاتی بده. البته بغیر از آب و هوا و زبانش که دوستان زحمت کشیدن اینجا گفتن. بیشتر در مورد کار میخاهم بدونم
ممنونم
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
مدارک موردنیاز جهت ارسال به سفارت آنکارا
ســــــــــــــفرنامه
]هر سوالى داشتيد پيام خصوصى بدىد در خدمتم
پاسخ
(2014-04-08 ساعت 11:13)basi2014 نوشته:  سلام دوستان
من اواسط می دارم میام میامی زندگی کنم یکی از دوستانم اونجا دانشجوءه و قراره به من کمک کنه که خدا میدونه کمک میکنه یا نمیکنه. ولی در هر صورت من بلیتمو گرفتم.شنیدم اونجا تا آشنا نداشته باشی نمیتونی بری سر کار . آیا این درسته؟ آیا کسی هست راجب میامی کلا به من اطلاعاتی بده. البته بغیر از آب و هوا و زبانش که دوستان زحمت کشیدن اینجا گفتن. بیشتر در مورد کار میخاهم بدونم
ممنونم

يه سري از اطلاعاتي رو كه فكر ميكردم ميتونه مهم باشه براتون اينجا ميذارم:

جمعيت بالاي 400 و خورده اي هزار نفر
تركيب جمعيتي از نظر رنگ 70 درصد سفيد پوست و از نظر زبان 69 درصد هيسپنيك
بيكاري 13 درصد (كمي كمتر از دو برابر ميانگين كل يو اس)
داراي نسبت هزينه به درآمد كل كم (66 درصد ميانگين كل يو اس)
جمعيت فقير (درآمد زير 15 هزار دلار در سال) 28 درصد (ميانگين كل يو اس 12 درصد است)
هزينه متوسط خريد مسكن 240 هزار دلار (ميانگين يو اس 150 هزار دلار)
داراي هوا با كيفيت نسبتا خوب
داراي نسبت جرايم بالا (در بازه 0 تا 10، داراي نسبت جرايم مجرمانه عدد 9 به نسبت ميانگين كل يو اس كه 4 است)
دما، رطوبت و شاخص نور ماوراي بنفش خورشيد بالا
جمعيت تحصيل كرده كم (64 درصد داراي مدرك دبيرستان به بالا هستند كه اين عدد براي كل يو اس 81 درصد است)
دالاس تکزاس 2014
داداش! سر به سر مهاجر نذار... مهاجر خستس...
پاسخ
تشکر کنندگان: basi2014 ، yami ، Rock ، soli asali ، tabim4 ، eybaba ، khder ، سیمین راد
(2014-04-08 ساعت 11:13)basi2014 نوشته:  سلام دوستان
ممنونم

باسی جان
حالا ایشالا بیا ببینیم چی میشه.
همانطوری که گفتیم در میامی و کلا جنوب فلوریدا اگه اسپانیولی بلد نباشی کمی سخته. اصلا همینجوریش هم کار زیاد نیست چه برسه که کسی اسپانیولی هم ندونه، مخوصا برای کارهای سطح متوسط به پایین.
کلا میامی و جنوب فلوریدا مردم بسیار گندی داره و حتی خود آمریکایی هایی هم که از ایالات شمالی میان حسابی از دستشون کفری هستن!
من در فاصله 40 دقیقه ای میامی زندگی میکنم. اگه با دوستت زندگی کنی امیدی هست که بتونی خرج و دخلت رو بزور یکی کنی.
اگه جای خوب و مردم مهربانتر میخوای باید به جاهایی مثل کلورادو و کارولینای شمالی و اینجور جاها فکر کنی.
اما اگه ممکنه بعدا به فکر تحصیل باشی بهتره سریعتر تصمیم بگیری کدام ایالت میخوای بری که بعدا با دیر عوض کردن ایالتت دچار مشکل In-state نبودن نشی.
پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، soli asali ، tabim4 ، eybaba ، rimaya ، ParsTrader ، sunflower00 ، hosseinkht ، golia

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان