کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2016-09-14 ساعت 10:15)lossi نوشته:  با سلام
میخواستم بپرسم کسی که یکبار پاس سفید گرفته، آیا دوباره هم میتونه پاس سفید بگیره ؟؟!؟
و سوال دیگه هم این هست که با داشتن گرین کارت ، در طول سال چند بار باید وارد آمریکا بشیم ؟؟
با تشکر

تجربه نشون داده كه براي بار دوم هم راحت پاس سفيد رو دادن ولي براي بار سوم شايد مقداري سخت بشه.

شما با داشتن گرين كارت نميبايست كمتر از ٥ماه و ٢٩ روز غيبت داشته باشيد. يعني سالي دوبار حتما بايد اعلام حظور كنيد كه البته اين دليل نميشه اگر هر شش ماه بريد و برگرديد براتون مشكلي پيش نياد. جديدا خيلي دارن سخت ميگرن ميشه گفت دارن الك ميكنن همه رو. يجورايي هم شانسي هستش، خيلي ها هستن دارن چندين سال شش ماه يكبار ميرن و يك ماه اونجا ميمونن و برميگردن و هيچ مشكلي پيش نيامده. ولي امان از روزي كه گير بدن و....

توصيه من به شنا اين هست كه اگر ميخواهيد شش ناه يك بار بريد و بيايد به هيچ وجه با پرواز الاتحاد نويد چون داخل فرودگاه ابوالضبي دولت آمريكا Home Land Security گذاشته و خيييييلي بد جور فيلتر ميكنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: babak12 ، atlantis770 ، pishtaz611 ، shahin61
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها ما ۳۲ روز پیش انگشت نگاری انجام دادیم، تو سایت هم که وضعیت رو چک می کنم همون متن قبل از انگشت نگاری، پاس ها هم هنوز نیومده، حالا دوستانی که تجربه دارن، وقت نرمالش چند روز طول می کشه؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: pishtaz611
(2016-09-17 ساعت 11:08)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
بچه‌ها ما ۳۲ روز پیش انگشت نگاری انجام دادیم، تو سایت هم که وضعیت رو چک می کنم همون متن قبل از انگشت نگاری، پاس ها هم هنوز نیومده، حالا دوستانی که تجربه دارن، وقت نرمالش چند روز طول می کشه؟

2 ماه 20 روز البته نرمالش را نمی دونم
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: samirakn ، shahin61
سلام
حقیقتش نفهمیدم پاس سفید دقیقا به چه کاری میاد
مثلا کسی که میخواد امریکا بمونه و اصلا بحث ایران رفتن نیست اونوقت پاس سفید رو بخواد واسه مسافرت مثلا دوبی یا کشورهای دیگه میتونه برای گرفتنش اقدام کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-19 ساعت 13:29)pishtaz611 نوشته:  سلام
مثلا کسی که میخواد آمریکا بمونه و اصلا بحث ایران رفتن نیست اونوقت پاس سفید رو بخواد واسه مسافرت مثلا دوبی یا کشورهای دیگه میتونه برای گرفتنش اقدام کنه؟

اگه بخواهید بیشتر از شش ماه از امریکا خارج بشید پاس سفید
کیس نامبر: 2800 مصاحبه:2 آپریل، ایروان . تعداد:2 نفر. آپدیتها: 6،7،8،16 آپریل ، 2 جون(هردو) ، 4جون (اصلی) ، 15 جولای شبانه(نفر دوم) 24 جولای شبانه(هر دو) کلیر: 27 جولای گرفتن ویزا:31 جولای مقصد: آتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2016-09-19 ساعت 13:29)pishtaz611 نوشته:  سلام
مثلا کسی که میخواد آمریکا بمونه و اصلا بحث ایران رفتن نیست اونوقت پاس سفید رو بخواد واسه مسافرت مثلا دوبی یا کشورهای دیگه میتونه برای گرفتنش اقدام کنه؟

اسمش پاس سفیده ولی در حقیقت پاسپورت آمریکایی که بتونی باهاش بری اینور و اونور نیست. یه مجوز خروج بلند مدته. شما تا قبل شهروندی با پاسپورت ایرانت باید بری اینور و اونور و البته ممکنه برای کشورهای اروپایی به خاطر ویزای آمریکا یا گرین کارتت راحتتر ویزای سفر بدن. چند تا کشور آمریکای شمالی مثل کانادا یا مکزیک و اینا هم راحت میتونی بری انگار.
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، pishtaz611 ، Omid4686
سلام برای کالیفرنیا پست اکسپرس کدوم آدرس درسته؟
For Express mail and courier deliveries:

USCIS
Attn: AOS
1820 E. Skyharbor Circle S
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

یا این؟

‎Express mail and courier deliveries: (‎ پست اکسپرس)
‎=======================‎

‎USCIS‎
ATTN: ‎AOS‎
۱۸۲۰ ‎E. Skyharbor Circle S‎
Suite ‎100‎
Phoenix, ‎AZ 85034

مشکل من خط سوم هستش که آدرسها جابجا شده دقت کنید ممنون میشم درستش بگید کدامه؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-01 ساعت 12:47)vistac نوشته:  سلام برای کالیفرنیا پست اکسپرس کدوم آدرس درسته؟

USCIS
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

یا این؟

‎USCIS‎
Suite ‎100‎
Phoenix, ‎AZ 85034

هردو یکی هست ! فقط یکیش شماره را در خط سوم فارسی تایپ کرده ! شما خط انگلیسی را بنویسید..(آدرس اول)
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
از زمان انگشت نگاری ما حدود سه ماه و نیم میگذره ولی هنوز پاس سفیدامون نرسیده. دارم کم کم نگران میشم. سایت رو هم که چک میکنم فقط همون مطلب اولیه که با درخواست شما موافقت شده ............ را نشون میده. به نظرتون چه اقدامی بکنم؟
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
(2016-10-01 ساعت 18:12)fariba_a نوشته:  سلام دوستان
از زمان انگشت نگاری ما حدود سه ماه و نیم میگذره ولی هنوز پاس سفیدامون نرسیده. دارم کم کم نگران میشم. سایت رو هم که چک میکنم فقط همون مطلب اولیه که با درخواست شما موافقت شده ............ را نشون میده. به نظرتون چه اقدامی بکنم؟
صبر !! گاهی اوقات در مرکز صدور پاس در نبراسکا ترافیک درخواست ها سنگین میشود...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a
(2016-10-01 ساعت 13:35)shahin61 نوشته:  
(2016-10-01 ساعت 12:47)vistac نوشته:  سلام برای کالیفرنیا پست اکسپرس کدوم آدرس درسته؟

USCIS
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

یا این؟

‎USCIS‎
Suite ‎100‎
Phoenix, ‎AZ 85034

هردو یکی هست ! فقط یکیش شماره را در خط سوم  فارسی تایپ کرده ! شما خط انگلیسی را بنویسید..(آدرس اول)

1820 باید اول خط باشه نه آخر درستش رو از تو سایت پیدا کردم
‎USCIS‎
‎1820 E. Skyharbor Circle S‎
Suite ‎100‎
Phoenix, ‎AZ 85034
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
سلام دوستان

من امروز فرم i-131 رو پر کردم و همراه چک ارسال کردم. اما بعد یادم افتاد که کپی گرین کارت رو هم باید میفرستادم.
به نظرتون الان چه کار کنم؟ دوباره باید همه ی مدارک و چک رو ارسال کنم یا منتظر باشم تا اینکه بررسی کنند و احیانا ریجکت بشه، بعد دوباره بفرستم؟
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-15 ساعت 02:18)makhayat نوشته:  سلام دوستان

من امروز فرم i-131 رو پر کردم و همراه چک ارسال کردم. اما بعد یادم افتاد که کپی گرین کارت رو هم باید میفرستادم.
به نظرتون الان چه کار کنم؟ دوباره باید همه ی مدارک و چک رو ارسال کنم یا منتظر باشم تا اینکه بررسی کنند و احیانا ریجکت بشه، بعد دوباره بفرستم؟
بهمان آدرس و بهمان طریق و باذکر مشخصات خودتان و اگر کپی از چک دارید فوری بفرستید...

پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat

سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید و بفرمایید که دقیقا از چه طریق و با چه شماره ایی پروندتون رو چک میکنید
ممنون از پاسختون
CN:2016as00004###            رویت قبولی: 6 may
ارسال فرم : July           کنسولگری: انکارا تغییر به ایروان
کارنت : 8 ژانویه 2016
نامه دوم : 26 ژانویه
تعداد نفرات: ۳ نفر
مصاحبه: هفته چهارم مارس- سه شنبه بعدازظهر
مدیکال : به دلیل داشتن فرزند زیر ۱۲ سال ۴ روز قبل از مصاحبه
نتیجه : ویزای یکضرب برای کل اعضای کیس- تحویل پاس و ویزا جمعه ساعت 12
ورود به آمریکا:۳۱ جولای۲۰۱۶ مقصد : کالیفرنیا
دریافت سوشال : ۱۰ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت : ۴۳ روز پس از ورود
پاسخ
(2016-10-17 ساعت 13:01)omid40 نوشته:  

سلام دوست عزیز
میشه لطف کنید و بفرمایید که دقیقا از چه طریق و با چه شماره ایی پروندتون رو چک میکنید
ممنون از پاسختون

امروز دقیقا چهارماه از تاریخ انگشت نگاری ما میگذره ولی هنوز هیچ خبری از پاس سفیدامون نیست.
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان