کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نحوه گرفتن پاس سفید(Re-entry Permit)
(2016-11-02 ساعت 19:32)shahin61 نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 19:29)moresa96 نوشته:  سلام اگر ما در خواست پاس سفيد رو بديم و روز مصاحبه هم باشيم و بعد از اون بلافاصله برگرديم ايران ايا مشكلي پيش مياد كه پاس رو برامون پست كنن؟
منظورتان از مصاحبه همان انگشت نگاریست؟
خیر،  اشکالی ندارد.

منم همین سوال رو داشتم. تاریخ سفر رو توی فرم I-131، بیست و ششم نوامبر نوشته بودم. اما تاریخ انگشت نگاری رو 18 نوامبر تعیین کردن.
عیبی نداره بلیتم رو عوض کنم و بلافاصله بعد از انگشت نگاری از آمریکا خارج بشم؟

راستی من آخرش متوجه نشدم که کپی گرین کارتی که جداگانه ارسال کردم که بذارن تو پرونده ام رو گذاشتن یا نه. طی تماس تلفنی هم پاسخ دهندهگفت که من نمیتونم این مورد رو تو پرونده چک کنم و جواب بدم. اما حالا که قرار انگشت نگاری تعیین شده و ایرادی نگرفتن، گویا اشکالی در مورد نقص مدارک نبوده. درسته؟ اگه نقص مدارک بود باید زودتر اعلام میکردن؟

ارسال فرم I-131 : چهاردهم اکتبر
Acceptance Confirmation: بیستم اکتبر
Appointment Notice: سی ام اکتبر صادر شده، 5 نوامبر به دستم رسیده
تاریخ انگشت نگاری: 18 نوامبر (12 روز دیگه)
F2A همسر
PD: Oct-2016
Approve: Jan-2018
Case No and InvoiceID: May-2018 ABD2018
Case Completed: Sep-2018
Interview: Feb-2019
Interview result: Waiver request & AP
OR: 28-Nov-2019
2nd Interview email: 26-Dec-2019
2nd Interview Date: 3-Feb-2020
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61
(2016-11-06 ساعت 20:13)makhayat نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 19:32)shahin61 نوشته:  
(2016-11-02 ساعت 19:29)moresa96 نوشته:  سلام اگر ما در خواست پاس سفيد رو بديم و روز مصاحبه هم باشيم و بعد از اون بلافاصله برگرديم ايران ايا مشكلي پيش مياد كه پاس رو برامون پست كنن؟
منظورتان از مصاحبه همان انگشت نگاریست؟
خیر،  اشکالی ندارد.

منم همین سوال رو داشتم. تاریخ سفر رو توی فرم I-131، بیست و ششم نوامبر نوشته بودم. اما تاریخ انگشت نگاری رو 18 نوامبر تعیین کردن.
عیبی نداره بلیتم رو عوض کنم و بلافاصله بعد از انگشت نگاری از آمریکا خارج بشم؟

راستی من آخرش متوجه نشدم که کپی گرین کارتی که جداگانه ارسال کردم که بذارن تو پرونده ام رو گذاشتن یا نه. طی تماس تلفنی هم پاسخ دهندهگفت که من نمیتونم این مورد رو تو پرونده چک کنم و جواب بدم. اما حالا که قرار انگشت نگاری تعیین شده و ایرادی نگرفتن، گویا اشکالی در مورد نقص مدارک نبوده. درسته؟ اگه نقص مدارک بود باید زودتر اعلام میکردن؟

ارسال فرم I-131 : چهاردهم اکتبر
Acceptance Confirmation: بیستم اکتبر
Appointment Notice: سی ام اکتبر صادر شده، 5 نوامبر به دستم رسیده
تاریخ انگشت نگاری: 18 نوامبر (12 روز دیگه)
اگر اشکالی میبود تاریخ انگشت نگاری تعیین نمیکردند...
شما بعداز انجام آن میتوانید خارج شوید...تاریخی که در درخواست ذکر کردید مهم نیست....میتوانید هرزمان خواستید خارج شوید.
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid742810
https://www.mohajersara.org/forum/showth...#pid771485

لطفا از ورژن جدید فرم I-131 (تاریخ انقضا ۲۰۲۲) استفاده فرمایید.

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان: makhayat
دوستان مثل اینکه پاس سفید رو جدیدا به خود شخص میدن و باید حتما حظور داشته باشید ولی چیزی که من تحقیق کردم این بوده که میشه درخواست کنید که از سفارت انکارا یا ایروان یا ابوظبی تحویل بگیرید و بلافاصله پی از انگشت نگاری برگردید ایران چون من میخوام ودیعه رو بگیرم و مشکلی پیش نیاد از اون بابت و برای ترم بعد هم برسم .
کیس نامبر  : 2016AS6300  
تعداد : 3
برنده : مادر (شغل پرستار بیمارستان خصوصی)
اعضا : پدر (سربازی ارتش - شغل حسابدار شرکت خصوصی) خودم(دانشجو کارشناسی کامپیوتر )
رویت قبولی: agust2015
ارسال فرم : هفته اخر october(دیر ولی مشکلی پیش نیومد)
کارنت : april2016  
تاریخ مصاحبه : 11may 2016
سفارت : ابوظبی
نتیجه : ap (نفر اصلی و پدر . خودم ready)
آپدیت ها : 12 may-13
14 agust دو خطی
16 agust  او ار or
16 agust  شب ایمیل کلیری اومد(بعد از حدود 90 روز)
22 agust issued
مقصد : سن دیگو ( 28 october)
سوشال : ٢ هفته طول كشيد اين لعنتي
گرین کارت 11 december بعد از حدود 1 ماه 10 روز

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 07:13)moresa96 نوشته:  دوستان مثل اینکه پاس سفید رو  جدیدا به خود شخص میدن و باید حتما حظور داشته باشید ولی چیزی که من تحقیق کردم این بوده که میشه درخواست کنید که از سفارت انکارا یا ایروان یا ابوظبی تحویل بگیرید و بلافاصله پی از انگشت نگاری برگردید ایران چون من میخوام ودیعه رو بگیرم و مشکلی پیش نیاد از اون بابت و برای ترم بعد هم برسم .
سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
دوست عزیز مطمئن هستید که پاس رو تحویل خود شخص ميدن؟ ما حدودا ۲ ماه پیش انگشت نگاری کردیم و برگشتیم.
نگران شدم. مطمئن هستید؟
2015AS4XXX** ابوظبی**۲ نفر ** کارنت: ۱۰ فوریه** مصاحبه: ۶ آپریل** کلير: من بعد از ۱۰۹ روز در ۲۷ جولاي و ايشود ۲۹ جولای، همسرم کلير بعد از ۱۶۵ روز در ۲۰ سپتامبر و ايشود ۲۷ سپتامبر.
ورود: ۳ اکتبر،لس آنجلس، سانتاکلاريتا.
دریافت سوشال سکوریتی نامبر: ۲۱ روز پس از ورود.
دریافت گرین کارد: ۴۲ روز پس از ورود.
خدا خواست و شد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 11:19)samirakn نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 07:13)moresa96 نوشته:  دوستان مثل اینکه پاس سفید رو  جدیدا به خود شخص میدن و باید حتما حظور داشته باشید ولی چیزی که من تحقیق کردم این بوده که میشه درخواست کنید که از سفارت انکارا یا ایروان یا ابوظبی تحویل بگیرید و بلافاصله پی از انگشت نگاری برگردید ایران چون من میخوام ودیعه رو بگیرم و مشکلی پیش نیاد از اون بابت و برای ترم بعد هم برسم .
دوست عزیز مطمئن هستید که پاس رو تحویل خود شخص ميدن؟ ما حدودا ۲ ماه پیش انگشت نگاری کردیم و برگشتیم.
نگران شدم. مطمئن هستید؟

هفته پیش پاس ما رو تحویل دادند. نه تنها ما در آمریکا حضور نداشتیم بلکه شخصی هم که قرار بود تحویل بگیره در مسافرت(در شهر دیگه ای) بود. اصلا پاس رو به کسی تحویل نمیدن بلکه در صندوق پستی که شما بعنوان آدرس تون ذکر کردید می اندازند و نیاز به حضور هیچ کسی نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahin61 ، samirakn ، BardiyaSeVen
(2016-11-07 ساعت 14:43)roza70 نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 11:19)samirakn نوشته:  
نگران شدم. مطمئن هستید؟

هفته پیش پاس ما رو تحویل دادند. نه تنها ما در آمریکا حضور نداشتیم بلکه شخصی هم که قرار بود تحویل بگیره در مسافرت(در شهر دیگه ای) بود. اصلا پاس رو به کسی تحویل نمیدن بلکه در صندوق پستی که شما بعنوان آدرس تون ذکر کردید می اندازند و نیاز به حضور هیچ کسی نیست.

سلام
چه مدت بعد از انگشت نگاری پاستون اومد؟ ممنون
F1
تشکیل پرونده: آگوست 2007 |مصاحبه: جون 2015 ،ارمنستان | ویزا: یکضرب
ورود اول به امریکا: جون 2015 | دریافت سوشال: 2 هفته بعد از ورود - گرین کارت: 6 هفته بعد از ورود
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: Elenar
اولین بار است که چنین چیزی میشنوم...گمان نکنم.ضمن اینکه صحبت از پس گرفتن ودیعه تان کرده اید که احتمالآ باید ویزای تحصیلی باشد که نمیدانم آیا این ویزا شامل دریافت پاس سفید میشود یا خیر...
با وجود این مجددآ در uncis جستجو کردم و چنین شرطی را ندیدم...
اما اینکه میتوانید تقاضا کنید که پاس را در سفارتخانه ای که تعیین میکنید تحویل یگیرید بله شدنی هست...
راهنمایی کامل در مورد چگونگی پر کردن فرم پاس سفید (Re-entry Permit/Form I-131)و قوانین مربوطه :

قابل توجه دوستان : با توجه به رخدادهای اخیر (از قبیل کرونا و غیره..) اگرچه هزینه انگشت نگاری را میگیرند ولی عطف به انگشت نگاریهای قبل دیگر انگشت نگاری نمیکنند..
همینطور محدودیت تعداد درخواست پاس سفید برداشته شده و دفعه سوم هم دوسال  میتوان درخواست کرد و گرفت و ظاهرا  میتوان بار چهارم هم تقاضا کرد !  مهم برا آنها هزینه است که میگیرند!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-07 ساعت 16:32)nargesi نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 14:43)roza70 نوشته:  
(2016-11-07 ساعت 11:19)samirakn نوشته:  سلام و سپاس از راهنمایی بی دریغ دوستان
نگران شدم. مطمئن هستید؟

سلام
چه مدت بعد از انگشت نگاری پاستون اومد؟ ممنون

سلام
4ماه و 20 روز بعداز انگشت نگاری
پاسخ
تشکر کنندگان: nargesi ، babak12 ، samirakn
سلام، یکی به طور خلاصه میگه که پاس سفید که بگیری 2 سال جزو سیتیزنی محسوب میشه یا نه؟
و اینکه هزینه ی گرفتن پاس سفید چقدره؟
دوبار اگه پاس سفید بگیریم 4 سال جزو سیتیزنی محسوب میشه یا نه؟
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
باسلام
یه سوال داشتم از تاریخ انگشت نگاری ما دقیقا چهار ماه میگذره و توسایت هم همون پیغام اولیه مبنی بر دریافت هزینه انگشت نگاری رو نشون میده.
میخواستم بدونم راهی هست ما پیگیر پاسمون بشیم.
این انتخابات اخیر تاثیری رو پرونده ها داره یا نه؟
ممنون میشم اگه اطلاعی دارین بگید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 00:49)Elenar نوشته:  سلام، یکی به طور خلاصه میگه که پاس سفید که بگیری 2 سال جزو سیتیزنی محسوب میشه یا نه؟
و اینکه هزینه ی گرفتن پاس سفید چقدره؟
دوبار اگه پاس سفید بگیریم 4 سال جزو سیتیزنی محسوب میشه یا نه؟
مرسی
خیر حساب نمیشه...
445 دلار

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-09 ساعت 15:53)santi نوشته:  باسلام
یه سوال داشتم از تاریخ انگشت نگاری ما دقیقا چهار ماه میگذره و توسایت هم همون پیغام اولیه مبنی بر دریافت هزینه انگشت نگاری رو نشون میده.
هنوز دیر نشده...
فکر نکنم انتخابات تاثیری داشته یاشه...مراحلی است که باید طی شود...بسته به شلوغی مرکز صدور ممکنست بعضی اوقات بیشتر از حد معمول طول بکشد..

پاسخ
تشکر کنندگان: santi
(2016-11-09 ساعت 15:53)santi نوشته:  باسلام

با تماس تلفنی با or 1-800-767-1833 میتوانید پیگیری کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: fariba_a ، santi
1 سالش هم حساب نمیشه حتی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من یه سوالی داشتم که اگر دوستان تجربه مشابه ایی داشته باشن ممنون میشم راهنمایی کنن.
من یه گرین کارت دو ساله دارم . وقتی برای اولین بار وارد آم ریکا شدم سه ماه بودم و گرین کارتم رو گرفتم و دوباره برگشتم متاسفانه برای پاس سفید اقدام نکردم الان بعد از 9 ماه دارم دوباره بر میگردم آمریکا و قصد ماندن هم ندارم .حالا با توجه به اینکه برای تمدید گرین کارت از شش ماه قبل از تاریخ اتماش باید اقدام کنیم می تونم برای پاس سفید دو ساله اقدام کنم با توجه به اینکه زمانی که در آمریکا هستم گرین کارتم یکسال بیشتر اعتبار نداره؟
ممنون
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان