کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت ویرجینیا
(2013-08-10 ساعت 17:09)م امید نوشته:  با سلام
من عینک ساز هستم ایا در mclean میتوانم کار پیدا کنم خانواده من 4 نفر هستیم اگر بخوام زندگی متوسطی داشته باشم چقدر هزینه متحمل میشم ؟ حداقل برای خرید ماشین چقدر باید هزینه کنم ؟ موتور مدل سال 2012 با چه مبلغی میتوانم بخرم ؟
اگر مرا راهنمایی کنید بسیار ممنون هستمخ ماشین موتور[/font][/color]
مکلین به اعتقاد من جای با کلاس و گرونیه البته شهرهای همجوار واشنگتن دی سی و نیویورک اکثراً هزینه های زندگی بالایی دارند.فکر نکنم یه خونواده چهار نفره در ماههای اول مهاجرت که هزینه های متفرقه برای اونها زیاده بتونند با کمتر از ماهیانه $3000 در نزدیکی شهرهای نیویورک و واشنگتن دی سی زندگی کنند . البته با تحمل مشقت و سختی شاید با $2800 هم بشه زندگی کرد. ضمناً خونه یا آپارتمان یکخوابه را به خونواده 4 نفره اجاره نمی دند.البته اینرو هم باید بگم که هزینه های زندگی شما از سال دوم به بعد تعدیل خواهد شد یعنی بعداً شاید بتونید با $2800 هم زندگیتون رابچرخونید .کارهای تخصصی مانند حرفه شما در شهرهای بالای 200 هزار جمعیت راحتتر گیر میاد تا شهر های کوچک البته بدون زبان قوی و مکالمه خوب بعیده یه نفر بتونه کار پیدا کنه اپلای کردن برای شغل دیش واشر با پر کردن فرمهای آنلاین یا آفلاین 30-20 صفحه ای و مصاحبه 45 دقیقه ای برای شغل جمع کردن برگهای خشک درختان از زمین!!!! از وقایعی است که هر مهاجری باید خودش را برای روبرو شدن با آنها آماده کند .تا حالا اکثراً دوستان مهاجرسرایی که در تخصص خودشان حرفه ای بوده و زبانشان هم قوی بوده سریعتر تونستند در عرض سه چهار ماه اول کار پیدا کنند.
شما بهتر است دنبال یک جای ارزونتر باشید مگر اینکه سرمایه کافی در اختیار داشته باشید. دوست خوبمون آقای افشین که از یکی از یاران بسیار زحمتکش انجمن می باشند و در ایالت مریلند نزدیکی ویرجینیا مدتی است ساکن شده اند شما را بهتر میتونند در اینمورد راهنمایی کنند و همچنین در مورد خرید خودرو.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، farzad47 ، afs ، nora ، roeentan ، amir82 ، Neda ، behfaza ، farshadsh ، soruosh ، لاتاری ، amin arefi ، mehdi.topol ، y.n ، khder ، remarya ، امین 13 ، copol ، golia
(2013-08-11 ساعت 15:15)tabim4 نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 17:09)م امید نوشته:  با سلام
من عینک ساز هستم ایا در mclean میتوانم کار پیدا کنم خانواده من 4 نفر هستیم اگر بخوام زندگی متوسطی داشته باشم چقدر هزینه متحمل میشم ؟ حداقل برای خرید ماشین چقدر باید هزینه کنم ؟ موتور مدل سال 2012 با چه مبلغی میتوانم بخرم ؟
اگر مرا راهنمایی کنید بسیار ممنون هستمخ ماشین موتور[/font][/color]
مکلین به اعتقاد من جای با کلاس و گرونیه البته شهرهای همجوار واشنگتن دی سی و نیویورک اکثراً هزینه های زندگی بالایی دارند.

در تایید پست دوست عزیزمون، مک لین، آرلینگتون و حتی وینا در ویرجینیا و از اون طرف بتزدا، حتی جنوب سیلوراسپرینگ به دلیل نزدیک به دی سی هزینه های زندگی به خصوص هزینه مسکن از متوسط امریکا و حتی گاهی از شهرهای متوسط کالیفرنیا هم بالاتر هست و برای انتخاب این منطقه برای زندگی باید همه جوانبش رو درنظر بگیرید.

در مورد ماشین هم باید بدونید متاسفانه یا خوشبختانه ماشینی که در ایالت های ارزون تر با هزینه کمتری می تونید تهیه کنید در ویرجینیا و مریلند گران تر با قیمت های بالاتری روبه رو می شید. البته غیر منطقی نیست، درآمد ها در این منطقه به نسبت بالاست (هرچند حداقل دستمزد پایینه) و همه چیز از کالا گرفته تا خدمات کمی چرب تر از جاهای دیگه امریکا است.

البته این رو در نظر بگیرید برای خرید ماشین حتی با ۱۵۰۰ دلار هم می تونید ماشین پیدا کنید که قاعدتا خیلی قدیمی خواهد بود یا مشکل فنی یا تصادف اساسی چنین ماشینی داشته. کلا تصور می کنم با صرف هزینه ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار بتونید ماشینی که برای چند سال بدون ایجاد مشکل بزرگ کارکنه تهیه کنید.

بهترین جایی که می تونید ایده از قمیت خودرو به دست بیارید cars.com هست که می تونید کدپستی مثلا 22103 که مربوط به مک لین هست را وارد کنید و ماشین های موجود در اون منطقه رو ببینید. البته قیمت های این سایت قیمت های سقف هست و با گشتن یا مراجعه برای خرید امکان گرفتن تخفیف وجود داره.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
پاسخ
سلام دوستان عزیز،یا کسی هست که تو great fall ساکن باشه من قراره توی این شهر ساکن بشم کسی هست که من رو راهنمایی کنه.ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، پدی ، farshadsh
(2013-08-16 ساعت 19:17)لاتاری نوشته:  سلام دوستان عزیز،یا کسی هست که تو great fall ساکن باشه من قراره توی این شهر ساکن بشم کسی هست که من رو راهنمایی کنه.ممنون

اين شهر يكي از شهرهاي خيلي خوب و گرون در ويرجينيا هست. اگر ميخواين در خونه كسي در اونجا مستقر بشين كه هيچ ولي اگر ميخواين اجاره كنيد، بايد بگم اكثر خونه هاي اونجا ويلايي، بزرگ و گرونه. مسير اتوبوس هم نداره. يك دبيرستان خوب هم ميدونم داره.
حالا شما چه راهنمايي ميخواين؟
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، behfaza ، پدی ، farshadsh ، soruosh ، لاتاری ، mehdi.topol ، khder ، امین 13 ، copol
سلامی دوباره مخصوصا به ندا خانوم
ما در فالس چورچ هستیم و محتاج یاری سبز عزیزان کمی گیج شدیم و هنوز کار پیدا نکردیم و و و و لطفا کمی راهنمایی کنید
شماره کیس:2013AS59XX رویت قبولی :1می 2012
کنسولگری:ابوظبی محل مورد نظر:ویریجینیا-ویزا یک ضربCool
كيس دو نفرو نصفي . 9/8/2013 تاریخ ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، لاتاری ، farshadsh
(2013-08-17 ساعت 05:57)taha_jam_co نوشته:  سلامی دوباره مخصوصا به ندا خانوم
ما در فالس چورچ هستیم و محتاج یاری سبز عزیزان کمی گیج شدیم و هنوز کار پیدا نکردیم و و و و لطفا کمی راهنمایی کنید
سلام. برای کار پیدا کردن که کمی زوده. اول SSN بگیرید، بعد انشالله اون هم جور میشه.
2012AS58XXX
آنکارا
مصاحبه:June 13 - برگه آبی
کلیرنس:Sep. 25
ورود به امریکا: 15 نوامبر. ویرجینیا
سوشیال: 8 روز بعد- ویرجینیا
گرین کارت:12 روز بعد ایندیانا !
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، roeentan ، soruosh ، لاتاری ، araaaash ، farshadsh ، mehdi.topol ، امین 13
ندا خانم من تمام تایپیکها را خوندم ازتون تشکر میکنم. من چندتا سوال داشتم خواهشا جواب بدین
1-من هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم وشهری را برای زندگی انتخاب نکردم ویرجینیا نزدیک به واشگتن دی سی جایی که امن باشه ماهی تا مبلغ 3000 تا2500 میتوانم هزینه هام تامین کنم شما کجا را برای من پیشنهاد میدهید ما 4 نفریم 2 پسر 10 ساله و 6 ساله دارم که مدرسه و محیطی که بچه ها بخواهن در اون بزرگ بشن وپیشرفت کنن برام مهمه .
با توجه به شرایطم کجا را به من پیشنهاد می دهی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
2- اواسط اکتبر اولین سفرماست به امریکا برای اجاره خونه در ویرجینیا برای یک ماه میتونی به ما کمک کنی ؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، امین 13
(2013-08-23 ساعت 12:25)نوروز نوشته:  ندا خانم من تمام تایپیکها را خوندم ازتون تشکر میکنم. من چندتا سوال داشتم خواهشا جواب بدین
1-من هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم وشهری را برای زندگی انتخاب نکردم ویرجینیا نزدیک به واشگتن دی سی جایی که امن باشه ماهی تا مبلغ 3000 تا2500 میتوانم هزینه هام تامین کنم شما کجا را برای من پیشنهاد میدهید ما 4 نفریم 2 پسر 10 ساله و 6 ساله دارم که مدرسه و محیطی که بچه ها بخواهن در اون بزرگ بشن وپیشرفت کنن برام همه .
2- اواسط اکتبر اولین سفرماست به آمریکا برای اجاره خونه در ویرجینیا برای یک ماه میتونی به ما کمک کنی ؟؟؟؟؟
ندا خانم این پیام منو جواب بده ویرجینیا منطقه هواردمدنظرمه D
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza
(2013-08-23 ساعت 20:03)نوروز نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 12:25)نوروز نوشته:  ندا خانم من تمام تایپیکها را خوندم ازتون تشکر میکنم. من چندتا سوال داشتم خواهشا جواب بدین
1-من هنوز نتوانستم تصمیم بگیرم وشهری را برای زندگی انتخاب نکردم ویرجینیا نزدیک به واشگتن دی سی جایی که امن باشه ماهی تا مبلغ 3000 تا2500 میتوانم هزینه هام تامین کنم شما کجا را برای من پیشنهاد میدهید ما 4 نفریم 2 پسر 10 ساله و 6 ساله دارم که مدرسه و محیطی که بچه ها بخواهن در اون بزرگ بشن وپیشرفت کنن برام همه .
2- اواسط اکتبر اولین سفرماست به آمریکا برای اجاره خونه در ویرجینیا برای یک ماه میتونی به ما کمک کنی ؟؟؟؟؟

سلام
اگر منظورتون نزديك دانشگاه هوارد است، اصلا و ابدا توصيه نميكنم. اونجا يك منطقه نا امن و سياه نشينه. شما دو ويرجينيا ساكن بشين. بسته به اينكه چه كاري ميخواهيد شروع كنيد، ميتونيد شهرتون رو انتخاب كنيد. در ضمن كانتي فيرفكس مدارس بسيار خوبي داره براي فرزتدانتون.
با هزينه ٢٥٠٠ تا ٣٠٠٠ تا ميتونيد زنگي كنيد.
حداقل ٥-٦ هزارتا براي ماشين كنار بگذاريد و حتما حتما كل اعضاي خانوادتون رو قبل از اومدن اينجا بيمه بين المللي بكنيد.
اطلاعات بيشتر خواستيد بگين
موفق باشيد
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، roeentan ، farshadsh ، shoshina ، mehdi.topol ، y.n ، kage.omid ، امین 13 ، rbrb-2015 ، copol
(2013-08-23 ساعت 20:48)Neda نوشته:  

سلام
اگر منظورتون نزديك دانشگاه هوارد است، اصلا و ابدا توصيه نميكنم. اونجا يك منطقه نا امن و سياه نشينه. شما دو ويرجينيا ساكن بشين. بسته به اينكه چه كاري ميخواهيد شروع كنيد، ميتونيد شهرتون رو انتخاب كنيد. در ضمن كانتي فيرفكس مدارس بسيار خوبي داره براي فرزتدانتون.
حداقل ٥-٦ هزارتا براي ماشين كنار بگذاريد و حتما حتما كل اعضاي خانوادتون رو قبل از اومدن اينجا بيمه بين المللي بكنيد.
موفق باشيد
مرسی از پاسختون.لطفا
1-كانتي فيرفكس کجا قرار داره؟ امنیتش چطوره؟ ازلحاظ کارپیداکردن چطوره؟برای رشته مهندسی عمران.
2-درمورد ببمه بین المللی توضیح بیشتری بدید.
3-اجاره یک آپارتمان دوخوابه دركانتي فيرفكس حدودا چنده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، shoshina ، farshadsh
Wink 
امواج زندگی را بپذیر حتی اگر تو را به اعماق دریا ببرد آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آب می بینی مرده است

در این لحظه جا دارد از ندا و ساسان عزیز تشکر ویژه ای داشته باشم.
امیدوارم فرصتی پیش آید تا بتوانم زحمات این زوج مهربان را جبران کنم
آرزو دارم در سایه حق سالیان سال با آرامش و تندرستی زندگی کنند.
بامید دیدار مجدد
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، Neda ، AsemanAbee ، نوروز ، HR.SHAHAB ، farshadsh ، amiry ، khder ، امین 13 ، rbrb-2015
(2013-08-23 ساعت 21:05)نوروز نوشته:  
(2013-08-23 ساعت 20:48)Neda نوشته:  

سلام
موفق باشيد
مرسی از پاسختون.لطفا
1-كانتي فيرفكس کجا قرار داره؟ امنیتش چطوره؟ ازلحاظ کارپیداکردن چطوره؟برای رشته مهندسی عمران.
2-درمورد ببمه بین المللی توضیح بیشتری بدید.
3-اجاره یک آپارتمان دوخوابه دركانتي فيرفكس حدودا چنده؟
١- خوب تو ويرجينياست. گوگل كنيد شهرهاشو بهتون نشون ميده. از گرون ترين شهرهاش كه نزديك دي سي هست و مدارس خوبي داره مك لين هست.
٢- اين تلفن بيمه دانا بخش بيمه بين المللي هست. ميتونيد زنگ بزنيد و اطلاعات بگيريد. اگر اينجا مجبو بشين برين دكار ، هزينه رو بيمه پرداخت ميكنه. 66709041 الي ٩ داخلي ١٢٣
٣- بستگي داره از ١٤٠٠$ تا ٢٥٠٠$ هست

(2013-08-24 ساعت 18:29)fati kashany نوشته:  امواج زندگی را بپذیر حتی اگر تو را به اعماق دریا ببرد آن ماهی آسوده که همیشه بر سطح آب می بینی مرده است

در این لحظه جا دارد از ندا و ساسان عزیز تشکر ویژه ای داشته باشم.
امیدوارم فرصتی پیش آید تا بتوانم زحمات این زوج مهربان را جبران کنم
آرزو دارم در سایه حق سالیان سال با آرامش و تندرست زندگی کنید.
بامید دیدار مجدد

ما هم برات سلامتي و شادي آرزومنديم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، amiry ، نوروز ، farshadsh ، khder
(2013-08-17 ساعت 07:48)amiry نوشته:  
سلام. برای کار پیدا کردن که کمی زوده. اول SSN بگیرید، بعد انشالله اون هم جور میشه.
ssn چیه ؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
کیس نامبر: AS ***22
کنسولگری:انکارا--> ابوظبی

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-24 ساعت 22:11)araaaash نوشته:  
(2013-08-17 ساعت 07:48)amiry نوشته:  
ssn چیه ؟Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

Social Security Number
پاسخ
تشکر کنندگان: copol
ندا خانم سلامتی وخوشی ات را از خداوند خواهانم نمی دونم چطور ی ازت تشکر کنم لطف بزرگی میکنی که وقت وحوصله میذاری وجواب سوالات را به این خوبی و کامل توضیح میدهی زنده باد ............
من کسی رو توی امریکا ندارم نمی توانم خوب تصمیم بگیرم کجا را برای زندگی انتخاب کنم قراره یه ماه بیام امریکا وبرگردم و بعد از تمام شدن کارهای نیمه کارم به امریکا مهاجرت کنم شهرهایی راکه به من پیشنهاد دادی و چند تا شهر از توچند تا ایالت دیگه دارم تحقیق می کنم ...ولی گیج شدم ....
بیشتر نگران بچه ها هستم....
پاسخ
تشکر کنندگان: shoshina ، امین 13

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان