کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
شرایط اخذ ویزای دانشجویی
با عرض خسته نباشید واحترام

من می خواهم برای ادامه تحصیل به آمریکا بروم.

در این راه مدرک کاردانی ام را گرفته ام ومی خواهم برای کارشناسی به

آمریکا بروم.

از این رو از دوستان و مدیران وهمه ی صاحب نظران تقاضا دارم

که یک دفتر وکالت معتبر که این کار را انجام دهد و هزینه مقبولی هم

خواستار باشد معرفی کنید.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: USADream ، msar ، mohammadkazemi0090
salam khaste nabashid man be sefarate amrica dar torkie mail zadam baraye visa va gharare ke bahashun tamas begiram paziresham ro gereftam ettela darin ke che chizayi gharre beporsan? mamnunmisham age javab bedin
پاسخ
تشکر کنندگان: aliakbar_bk ، msar
سلام.من فارغ التحصیل رشته نقاشی از دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی ارشد هستم.معدلم بالای 18و نمره دفاع 20 هستش.میخواستم بدونم چطور میشه ویزای تحصیلی در دانشگاههای امریکا گرفت؟ترجیحا در آتلانتای جورجیا.
پاسخ
تشکر کنندگان: samoleik2000 ، msar
[/align]
[align=justify]
(2009-07-19 ساعت 13:19)sol.h نوشته:  salam khaste nabashid man be sefarate amrica dar torkie mail zadam baraye visa va gharare ke bahashun tamas begiram paziresham ro gereftam ettela darin ke che chizayi gharre beporsan? mamnunmisham age javab bedin[align=left]

تا اونجا که من میدونم برای ویزای تحصیلی این سوالا رو میپرسن
Why do you want to go abroad?
Why have you chosen this university?
Who will sponsor your education?
How will you pay for your stay in US?
Why you want to go to US?
Why don't you study this course at your own country?
Why have you chosen this course?
Who are there in your family?
Who earns in your family?
What do you know about course you've chosen?
What are your hobbies?
Do you intend to work in USA?
What do you know about your university?
What will you do after completion of your studies?
Does anybody from your family stay or study abroad?
How many years do you intend to stay in US?

برای چی میخای بری اونجا؟؟
کسی رو اونجا داری؟
در مورد دانشگاهی که میخوای توش درس بخونی چیزی میدونی؟؟
پول چقدر داری؟؟
میخوای اونجا کار کنی؟؟
میخوای اونجا بمونی؟؟
و از این سوالا
ببین جوابش مهمه که باید صادقانه باشه اونها با هزار تا مثل ماها سر و کار داشتن حسابی همه چی رو بلدن پس صداقت یادت نرهTongue
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، kavoshgarnet ، amir enrique ، msar ، maral-map ، milspider
(2010-01-30 ساعت 18:28)طلا نوشته:  [/align]
[align=justify]
(2009-07-19 ساعت 13:19)sol.h نوشته:  salam khaste nabashid man be sefarate amrica dar torkie mail zadam baraye visa va gharare ke bahashun tamas begiram paziresham ro gereftam ettela darin ke che chizayi gharre beporsan? mamnunmisham age javab bedin[align=left]

تا اونجا که من میدونم برای ویزای تحصیلی این سوالا رو میپرسن
Why do you want to go abroad?
Why have you chosen this university?
Who will sponsor your education?
How will you pay for your stay in US?
Why you want to go to US?
Why don't you study this course at your own country?
Why have you chosen this course?
Who are there in your family?
Who earns in your family?
What do you know about course you've chosen?
What are your hobbies?
Do you intend to work in USA?
What do you know about your university?
What will you do after completion of your studies?
Does anybody from your family stay or study abroad?
How many years do you intend to stay in US?
برای چی میخای بری اونجا؟؟
کسی رو اونجا داری؟
در مورد دانشگاهی که میخوای توش درس بخونی چیزی میدونی؟؟
پول چقدر داری؟؟
میخوای اونجا کار کنی؟؟
میخوای اونجا بمونی؟؟
و از این سوالا
ببین جوابش مهمه که باید صادقانه باشه اونها با هزار تا مثل ماها سر و کار داشتن حسابی همه چی رو بلدن پس صداقت یادت نرهTongue
با سلام
برادرزاده من يكشنبه مصاحبه داشت و ظرف 2 دقيقه تقاضاي ويزاي دانشجويي‌اش رد شد.آيا مي‌تواند اعتراض بدهد؟ ضمناً اسپانسرش برادرم است كه سيتيزن امريكاست.با تشكر
سوالاتي كه پرسيده بود:
سلام و احوالپرسي؟
نام و نام خانوادگي؟
چرا اين دانشگاه را انتخاب كردي؟
چند تا مسافرت داشتي؟
بدون ديدن حتي يكي ازمدارك مالي گفته كه شما شرايطش را نداري....Sad
ثبت نام : بعد از وقفه دو ساله، به امید خدا اکتبر 2018 برای لاتاری 2020  
كيس نامبر:                                                                         
دريافت نامه قبولی:                                                               
ارسال مدارك:                                                          
مصاحبه:                                                                       
كليرنس:                                                                        
دريافت ويزا: یک ضرب Rolleyes
دریافت گرین کارت:
16 دوره شرکت در لاتاری: You have not been selected  Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: lottory ، amir enrique ، msar ، milspider
سلام
والا تا جایی که من ازدوستام اطلاعات دارم شما باید مشابه ویزا توریستی نشون بدین که قصد موندن در آمریکا ندارید و به محض اتمام درستون برمیگردید . یکی از نگرانی های دوستانی که به مصاحبه میرند فامیل های درجه یکی هست که تو آمریکا دارند و به آفیسر این ذهنیت رو میده که شما ممکنه بمونید و برنگردید.واسه همین برادرزاده لیلا خانم اصلا نباید به برادرشون اشاره میکرد .
مهم ترین نکته در ویزای تحصیلی اعتماد به نفس بالا است و فهمودن این که شما خیلی کارتون درسته و صلاحیت دریافت این ویزارو دارین به آفیسر هست
توصیه میکنم به سایت زیر هم حتما مراجعه کنید هرچند که میدونم ازش اطلاع دارین
موفق باشین
www.applyabroad.org
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، سمبل ، msar ، Yavarrr ، سيلوا بگلي
سلام بچه‌ها
من قصد دارم برای تحصیل به امریکا برم. عمه من سالهاست که در آمریکا زندگی میکند (40 سال) و همراه شوهرش هر دو استاد دانشگاه هستند. قرار شده برا من پذیرش بگیره و ظاهرن یک فرم هست اونو بفرسته و تضمین کنه که مخارج تحصیل من رو میده. حالا میخواستم بدونم دقیقن چه مدارکی لازم دارم. سند خونه، حساب بانکی و...، با توجه به اینکه عمه من تضمین لازم رو انجام میده آیا لازمه؟
لطفن اگه کسی اطلاع داره خواهش دارم لیست مواردی که برای گرفتن ویزای دانشجویی لازمه رو اینجا برا ما لیست کنه. بسیار سپاسگزار
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام بچه‌ها
من قصد دارم برای تحصیل به امریکا برم. عمه من سالهاست که در آمریکا زندگی میکند (40 سال) و همراه شوهرش هر دو استاد دانشگاه هستند. قرار شده برا من پذیرش بگیره و ظاهرن یک فرم هست اونو بفرسته و تضمین کنه که مخارج تحصیل من رو میده. حالا میخواستم بدونم دقیقن چه مدارکی لازم دارم. سند خونه، حساب بانکی و...، با توجه به اینکه عمه من تضمین لازم رو انجام میده آیا لازمه؟
لطفن اگه کسی اطلاع داره خواهش دارم لیست مواردی که برای گرفتن ویزای دانشجویی لازمه رو اینجا برا ما لیست کنه. بسیار سپاسگزار
پاسخ

Student Visa Document Checklist
An overview of the documents needed to apply for a student visa in the U.S.

When you’re applying for a visa, it’s important to have all of your paperwork in order. Use this checklist to make sure you have everything you need to begin the visa process.

* Form DS-156* (Nonimmigrant Visa Application Form). This form is available at U.S. embassies and consulates. You can also choose to complete this form online at http://evisaforms.state.gov or print out a copy from www.state.gov/m/a/dir/forms/.
* Form DS-158* (Contact Information and Work History for Nonimmigrant Visa Applicant). This form is available at U.S. embassies and consulates. It can also be printed from www.state.gov/m/a/dir/forms/.
* Form DS-157* (Supplemental Nonimmigrant Visa Application). This form must be completed by males between the ages of 16 and 45. The form is available at U.S. embassies and consulates and can be printed from www.state.gov/m/a/dir/forms/. .
* Passport. Your passport must be valid for at least six months beyond the date you plan to enter the United States to begin your studies.
* Photograph. One photograph (approximately 50 mm square) is required. You can view a list of photo guidelines at http://travel.state.gov/visa/temp/info/info_1287.html.
* Visa processing fee receipt. Each U.S. embassy and consulate (or their Web site) will provide information about the visa application fee and the process for payment.
* SEVIS fee receipt.
* Certificate of Eligibility Form (I-20 or DS-2019). This form is issued by the college or university you plan to attend.
* Proof of financial support. Bring financial documentation that illustrates available funds for at least the first year of study. The amount available to you must match or exceed the cost of attendance listed on your I-20 Form or DS-2019. If you have received scholarships or an assistantship from the college or university you will attend, you will also want to include these documents.
* Additional items. Gather your letter of admission; TOEFL, SAT, GRE, or GMAT scores (if you took the exams); and previous academic results. The consular officer who conducts your visa interview may request these documents.
* * Note: The new DS-160 online visa application will eventually replace these forms. Visit http://travel.state.gov/visa/frvi/forms/forms_1342.html to find out where DS-160 is currently being used.

به این وبسایت ها برو:
http://www.usaeducationguides.com/guidan...uments.jsp
http://www.usastudentvisa.org/
[عکس: http://www.tvworthwatching.com/werts/dex...20baby.jpg]
There comes a time when the diseased and the weak must be sacrificed in order to save the herd
پاسخ
سلام
چند تا سؤال داشتم:
1. آیا fbi check شامل ویزای دانشجویی هم میشه؟ اگه میشه چقدر طول میکشه؟
2. اگه زمان شروع کلاس‌ها نزدیک باشه با توجه به اینکه در فزم I-20 این زمان نوشته میشه، امکان داره در زمان صدور ویزا تاثیرگذار باشه؟
مرسی
پاسخ
سلام . در باره ی گرفتن ویزا در دوره ی فوق لیسانس (الکترونیک)در امریکا اگه کسی اطلاعاتی داره لطغاً راهنمایی کنه.
پاسخ
سلام دوست عزیز
1- بله ویزا دانشجویی هم کلیرنس داره. معمولا زمانش کمتر از ویزا مهاجرتی است.
2-اونها خودشون میدونند شما باید به کلاسهاتون برسید.اکثرا بچه هادر کمتر از یک ماه کلیر میشند .
در بدترین حالت اگر کلیرنس به موقع نرسه میشه یک ترم defer کرد و از ترم بعد سر کلاس رفت.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: sheri333 ، Sahar-Germany ، msar
آقا کسی سر از این وقت مصاحبه درمیاره؟! اینجوری اگه باشه که ما تا ابد نمیتونیم وقت بگیریم. فالمثال واسه آنکارا میگن اولین دوشنبه یک ماه قبل فلان ساعت زنگ بزنید و تا یک ساعت وقت دارید! من و دوستم این دوشنبه تمام یک ساعت را زنگ زدیم و کلا اشغال بود بعدش هم گفتن آقا وقتا پر شده! چیکار باید کرد؟
پاسخ
سلام من غزاله هستم
من همسرم می خواد ثبت نام کنه برای وقت مصاحبه فقط نمی دونیم فرم ds-160 از کجا باید پر کنیم
پاسخ
غزاله جان
برای گرفتن وقت مصاحبه در ترکیه که بصورت تلفنی هست نیاز به فرم ds-160 نیست. فقط کردیت کارت و شماره پاسپورت لازمه. ولی برا دوبی که اینترنتی هست باید فرم پر کنی که در سایت کنسولگری آمریکا در دوبی موجوده. این لینک:
https://ceac.state.gov/genniv/
پاسخ
تشکر کنندگان: aminghshiraz ، msar ، maral-map

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان