کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
[/size]ببخشید دوستان حالا که خیال همگی راحت شد می‌شه لطفا راهنمایی‌ بفرمایید که تا کی‌ فرصت هست برای ارسال فرمها ؟ و آیا باید فرمها رو دست نویس پر کرد ؟ و سوال بعد اینکه آیا اگر در حال حاضر فرد برنده مجرد باشد و زمان مصاحبه متاهل ، آیا فرد برنده میتواند همسر خود را که در زمان مصاحبه به افسر مربوطه معرفی‌ شده است با خود به آمریکا ببرد و یا اینکه یه پروسهٔ طولانی‌ مدت لازم است ؟ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان:
(2011-07-29 ساعت 02:05)elhamy نوشته:  [/size]ببخشید دوستان حالا که خیال همگی راحت شد می‌شه لطفا راهنمایی‌ بفرمایید که تا کی‌ فرصت هست برای ارسال فرمها ؟ و آیا باید فرمها رو دست نویس پر کرد ؟ و سوال بعد اینکه آیا اگر در حال حاضر فرد برنده مجرد باشد و زمان مصاحبه متاهل ، آیا فرد برنده میتواند همسر خود را که در زمان مصاحبه به افسر مربوطه معرفی‌ شده است با خود به آمریکا ببرد و یا اینکه یه پروسهٔ طولانی‌ مدت لازم است ؟ممنون از راهنماییتون

برای ارسال فرمها هیچ تاریخی‌ تعیین نشده اما هر چه سریعتر بفرستید بهتره.

فرمها رو تو آکروبات پر کن و بعدش پرینت بگیر.

در مورد نکتهٔ آخر مطمئن نیستم. اما گمونم باید تو مرحلهٔ اول فرمها همسرتون رو معرفی‌ کنید.
شماره کیس : 2012AS00006XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۲۳ آگوست
کنسولگری: فرانکفورت
تاریخ دریافت نامه دوم:-
تاریخ مصاحبه: دسامبر
تاریخ دریافت ویزا:۵ مارس
تاریخ ورود به آمریکا :به زودی
تاریخ دریافت گرین کارت :Big Grin
تشکر کنندگان: ساری
برای سوال اولتون خوب شما از لحظه ای که اعلام می شه برنده شدید تا قبل از اعلام وقت مصاحبتون وقت دارید وقت مصاحبه هم بستگی به شماره کیس نامبرتون شروع میشه و از اوکتوبر تا سپتامبر سال بعد ولی در بهترین حالت طی یک ماه فاصله بین پانزده جولای یعنی اعلام نتایج تا پانزده آگوست یعنی اعلام بولتن جدید هست که اولین بولتن سال 2012 هست کلا هر چه زود تر بفرستید بهتر هست چون امکان نرسیدن بسته ها از ایران و کلیرنس طولانی بسته ها وجود داره
جواب سوال دومتون رو من متاسفانه نمی دونم و اگر همه چی رو با ایمیل به کی سی سی بگید بهترین حالته
تشکر کنندگان:
دوستان اگه می شه جواب سوال من رو بدید، ممنون می شم- می خوام بدونم تاریخ ثبت نام قرعه کشی جدید از کی شروع می شه و اینکه من که 2012 اسمم درومده می تونم بازم شرکت کنم یا نه؟ ( کیس نامبرم خیلی بالاست، با توجه به اینکه ممکنه کلیرنسم طولانی بشه احتمال گرفتن ویزام بالا نیست )
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2011-07-29 ساعت 01:39)elhamy نوشته:  ببخشید دوستان می‌شه لطفا راهنمایی‌ بفرمایید که تا کی‌ فرصت هست برای ارسال فرمها ؟ و سوال بعد اینکه آیا اگر در حال حاضر فرد برنده مجرد باشد و زمان مصاحبه متاهل ، آیا فرد برنده میتواند همسر خود را که در زمان مصاحبه به افسر مربوطه معرفی‌ شده است با خود به آمریکا ببرد و یا اینکه یه پروسهٔ طولانی‌ مدت لازم است ؟ممنون از راهنماییتون

درود دوست عزيز.
براي ارسال فرمها همينجور که بقيه دوستان هم گفتند تاريخ معيني نيست ولي هرچه زودتر بفرستيد بهتره.در مورد سئوال دومتون هم بايد بگم شما هر موقع متاهل شديد بايد فرمها را دوباره پرکنيد و بفرستيد و اگر تاريخ مصاحبتون اعلام شده بود به سفارت مورد نظر هم بفرستيد. روز مصاحبه هم بايد سند ازدواجتون را ببريد. اگه افسر قانع شود که ازدواج شما سوري نبوده به هر دوي شما ويزا مي دهند.
براي اطلاع بيشتر به تاپيک 2011 برويد و موضوع ازدواج بعد از قبول شدن را بخونيد.
موفق باشيد.
درد من تنهایی نیست،بلکه مرگ ملتی است که گدایی راقناعت، بی عرضگی راصبر،وباتبسمی برلب این حماقت راحکمت خداوندمی نامد.
گاندی
تشکر کنندگان: ساری
دوستان این نوشته درسته؟ بفرستم؟

CASE NUMBER:
FIRST NAME:
LAST NAME:
Date of Birth:
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Changeability: IRAN

Dear Sir/Madam

I have to inform you that I made a mistake which is: while my family name in my passport is "XooXXX", but I wrote "XouXXX" in my reg form. so, I decided to inform you.
please inform if i need to do anything. Im waiting for hearing from you.

Best regards.
تشکر کنندگان:
خب خدا رو شکر مشکل حل شد و سایتشون درست شده
برندگان می تونند دوباره کیسشون رو چک کنند
خدارو شکر
تشکر کنندگان: maryam.r ، kopol ، funnybluesolea ، malekan
(2011-07-29 ساعت 02:11)AMI4SAL نوشته:  برای سوال اولتون خوب شما از لحظه ای که اعلام می شه برنده شدید تا قبل از اعلام وقت مصاحبتون وقت دارید وقت مصاحبه هم بستگی به شماره کیس نامبرتون شروع میشه و از اوکتوبر تا سپتامبر سال بعد ولی در بهترین حالت طی یک ماه فاصله بین پانزده جولای یعنی اعلام نتایج تا پانزده آگوست یعنی اعلام بولتن جدید هست که اولین بولتن سال 2012 هست کلا هر چه زود تر بفرستید بهتر هست چون امکان نرسیدن بسته ها از ایران و کلیرنس طولانی بسته ها وجود داره
جواب سوال دومتون رو من متاسفانه نمی دونم و اگر همه چی رو با ایمیل به کی سی سی بگید بهترین حالته

دوست عزیز در مورد ازدواج بهتره اگه میتونی قبل فزستادن فرم اول اقدام کنی و فرم ها رو واسه هردوتون بفرستی و گرنه تا قبل مصاحبه حتما باید آپدیت فرم ها رو بهشون برسونی.مشکلیم کلا نیست.

(2011-07-28 ساعت 23:39)elhamy نوشته:  سلام ببخشید من یه سوال داشتم از حضورتون و اون اینکه تا کی‌ مهلت هست واسه ارسال فرمها ؟ یه سری از برندگان میگن تا سال دیگه هم وقت هست ، به نظر شما عجیب نیست ؟ آیا فرصت هست تا ۳ ماه دیگه ارسال کرد؟ اصلا دد لاین داره ؟ و دیگر اینکه اگر یکی‌ از برندگان حدود یکی‌ دو ماه قبل از مصاحبه متاهل گردد و قاعدتاً فرد مورد نظر را در سفارت و زمان مصاحبه معرفی‌ کند ، آیا این امکان وجود دارد که فرد معرفی‌ شده به همراه فرد برنده به آمریکا برود در حالیکه چنین شخصی‌ در زمان ارسال فرمها فقط به عنوان نامزد فرد بوده است و طبیعتاً نام شخص نمیتوانسته به عنوان همسر در فرمها ذکر گردد . ممنون از پاسختون
بله میشه.به تاپیک ازدواج بعد از قبولی 2011 سر بزن.
تشکر کنندگان: vahidvm60 ، malekan
با سلام
خدمت دوستان و زحمتکشان چند تا سوال داشتم
1- آیا فرمها را جدا جدا منگه کنیم یا نیازی نیست چون من بره 3 نفر باید بفرستم
2- آیا در مورد سابقه کار من میتونم هیچی ننویسم ودر یک فرم جدا توضیح بدهم که من با پروانه مهندسیم کار میکنم
3-اگر برا همسر وفرزندم پر نکنم وبگم بعدا میان آیا بعدا بدون مشکل میان آخه همسرم فعلا نمیتونه بیاد
خیلی ممنون که جواب میدین
تشکر کنندگان:
(2011-07-29 ساعت 14:35)sezar نوشته:  با سلام
خدمت دوستان و زحمتکشان چند تا سوال داشتم
1- آیا فرمها را جدا جدا منگه کنیم یا نیازی نیست چون من بره 3 نفر باید بفرستم
2- آیا در مورد سابقه کار من میتونم هیچی ننویسم ودر یک فرم جدا توضیح بدهم که من با پروانه مهندسیم کار میکنم
3-اگر برا همسر وفرزندم پر نکنم وبگم بعدا میان آیا بعدا بدون مشکل میان آخه همسرم فعلا نمیتونه بیاد
خیلی ممنون که جواب میدین

دوست خوبم در مورد سوال اول شما من همه رو به اين شكل انجام دادم :
فرمهاي DSP-122 رو براي خودم و DS-230 رو براي هركدوممون به صورت جداگانه و پارت پارت منگنه ريز زدم .
در مورد سابقه كارتون كه بصورت خارج از امور اداري و استخدامي بوده ميتونيد يك كاغذ برداريد و عطف بدين به اون شماره 32 پارت 1 فرم DS-230 و همچنين قسمت C فرم DSP-122 و توضيح بدين كه چطور بوده . ( البته توي اون جداول مربوط به هر فرم رو هم اين جمله رو بنويسيد Please See the Addendum )‌ اول برگه اي كه بعنوان ضميمه ارسال ميكنيد بايد اسم فرم ، پارت و شماره سوالات رو نيز بنويسيد . مثال :

00,00,000,Form: DS-230 Part 1 ( Addendum), Question No.:32
LASTNAME & FIRSTNAME
Answar of question No.32
سطر اول و دوم درست در بالاترين قسمت كاغذ و در وسط
سطر سوم نيز سمت چپ به راست و در زير آن اگر لازم بود در جدول طبقه بندي كنيد و اگر فقط توضيحي بود بايد تشريح كنيد . ضمن اينكه بايد در روز مصاحبه اگر ابوظبي بودين مدارك مثبته و قابل اثبات رو همراه خودتون ببريد و اگر آنكارا هستيد بايد 15 روز قبل از مصاحبه به آنجا پست كنيد.

در مورد همسر و فرزندتون دوست عزيز اگر فرم پر نكنيد يعني با لاتاري خداحافظي كنيد چون دچار دردسر بزرگي مي شيد . اين راه حل داره وقتي انشاءالله ويزا گرفتيد ميتونيد يكبار به آمريكا واردشون كنيد و سپس خارج بشن و بعداً دوباره بيان يعني حداقل يه ورود بايد به خاك آمريكا داشته باشن .
اميدوارم كمكي كرده باشم
تشکر کنندگان:
با عرض سلام. ازتمام کسایی که اینجا وقت میذارن تا به دیگران کمک کنند خیلی ممنونم.

خواهش میکنم آخرین کمک رو در مورد سربازی همسرم و 2موضوع دیگه به من بکنید.

1-سپاه نیروی زمینی خدمت کرده.تو کارتش اینجوری نوشته .لطفا به تفکیک برام توضیح بدید که چی باید بنویسم.

کادر : وظیفه
درجه:رزم یار
میزان تحصیلات: دیپلم
رسته خدمتی:پیاده

2-جایی از فرم ها هست که باید نام یا آدرس اسپانسر ذکر بشه؟

3-نیاز داره آدرس خاصی و رو برچسب تایپ کنیم وتو پاکت قرار بدیم؟

خیلیییییییییییی خیلیییییییییییی ممنووووونم. ایشاله همه به آرزوهاشون برسننننن
کیس:2012AS000209XX * قبولی: JULY/16/11
ارسال فرمها: AGU/09/11 * کنسولگری: آنکارا
کارنت شدن:11/ 10/DES * مصاحبه:FEB/01/12
ویزا:MAY/30/2012 * ورود به آمریکا:JUL/17/12
گرین کارت :JUL/25/12
تشکر کنندگان:
سلام، یه سوال داشتم. در مورد عکس خانمهایی که برنده اصلی هستند مهمه که با روسری باشه یا بدون روسری؟
شماره کیس :2012AS25xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:7 Jan
تاریخ دریافت نامه دوم: 14 Feb
تاریخ مصاحبه: 16 April
تاریخ کلیرنس:4 june
تاریخ دریافت ویزا:28 june
تاریخ ورود به آمریکا :به زودی
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات این کیس :3 نفر
تشکر کنندگان:
سلام دوستان عزیز
من توی بعضی از تاپیکها خوندم که برای کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند , در روز مصاحبه به همراه بقیه مدارک رزومه و یک فرم 9 سوالی هم باید ارائه کنند. این فرم 9 سوالی دقیقا چیه ؟ و از کجا میشه گیرش آورد؟ ممنون
تشکر کنندگان:
(2011-07-29 ساعت 23:43)monali20 نوشته:  سلام دوستان عزیز
من توی بعضی از تاپیکها خوندم که برای کسانی که مدرک فوق لیسانس دارند , در روز مصاحبه به همراه بقیه مدارک رزومه و یک فرم 9 سوالی هم باید ارائه کنند. این فرم 9 سوالی دقیقا چیه ؟ و از کجا میشه گیرش آورد؟ ممنون

سلام
فرم 9سوالی رو فقط سفارت آنکارا میده، البته سفارت ابوظبی هم این اواخر یه تقاضاهایی برای CV کرده که ممکنه سال دیگه روند آنکارا رو در پیش بگیره.
اما فرم 9 سوالی رو معمولا" به کسانی که مدرک یا سابقه کار بالایی دارند یا مسافرت های خارجی زیادی داشتند میدند اونم به بعضی ها.
معمولا" بعد از مصاحبه ایمیل خواهد شد.
یکی از مدیران محترم سایت با نام hasti_banoo توضیحات جامعی درباره این فرم و نحوه پاسخ گویی به آن ارائه داده اند.
تشکر کنندگان:
(2011-07-29 ساعت 23:43)monali20 نوشته:  سلام دوستان عزیز

من تو کلیرنس 2011 دیدم مطالبشو
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان