کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
دوستان کسی جواب سوال منو می دونه ؟ عکس با روسری بفرستم یا بدون روسری؟ امروز می خوام برم عکس بگیرم، اگه کسی تاثیر روسری رو روی پروسه ویزا گرفتن می دونه کمکم کنه. ممنون
شماره کیس :2012AS25xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:13 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:7 Jan
تاریخ دریافت نامه دوم: 14 Feb
تاریخ مصاحبه: 16 April
تاریخ کلیرنس:4 june
تاریخ دریافت ویزا:28 june
تاریخ ورود به آمریکا :به زودی
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات این کیس :3 نفر
تشکر کنندگان:
چند ساعت پس از پست مدارک می شه از طریق سایتشون پیگیری کرد؟؟
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان:
(2011-07-30 ساعت 13:46)kopol نوشته:  چند ساعت پس از پست مدارک می شه از طریق سایتشون پیگیری کرد؟؟

من با DHL فرستادم و بلافاصله بعد از تحویل تونستم روی سایت پیگیری کنم.

شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
تشکر کنندگان: kopol
من با آرامکس فرستادم و امروز پس از 3 روز تحویل شد
الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

تشکر کنندگان: kopol
(2011-07-30 ساعت 13:44)میتی نوشته:  دوستان کسی جواب سوال منو می دونه ؟ عکس با روسری بفرستم یا بدون روسری؟ امروز می خوام برم عکس بگیرم، اگه کسی تاثیر روسری رو روی پروسه ویزا گرفتن می دونه کمکم کنه. ممنون

سلام
جای دیگه ای هم گفتم
اگر واقعا براتون مهمه عکستون با روسری باشه با روسری بگیرید و هیچ مشکلی هم نداره
موفق باشید
(2011-07-29 ساعت 14:35)sezar نوشته:  با سلام
خدمت دوستان و زحمتکشان چند تا سوال داشتم
1- آیا فرمها را جدا جدا منگه کنیم یا نیازی نیست چون من بره 3 نفر باید بفرستم
2- آیا در مورد سابقه کار من میتونم هیچی ننویسم ودر یک فرم جدا توضیح بدهم که من با پروانه مهندسیم کار میکنم
3-اگر برا همسر وفرزندم پر نکنم وبگم بعدا میان آیا بعدا بدون مشکل میان آخه همسرم فعلا نمیتونه بیاد
خیلی ممنون که جواب میدین

دوست عزیز حتما حتما حتما برای همه فرم پرکن و الا با قاطعیت بهت میگم رد میشی
سابقه داشته
(2011-07-29 ساعت 23:29)پریچهر م نوشته:  کادر : وظیفه
درجه:رزم یار
میزان تحصیلات: دیپلم
رسته خدمتی:پیاده

درجه میشه soldier
رسته میشه infantry
محل خدمت فکر کنم همون Sepah میشه چون ماکه ارتش بودیم نوشتیم Army
موفق باشید
تشکر کنندگان: alirezagh ، میتی
دوستان اگه جواب سوال من رو بگید ممنون می شم
من شرکتی دارم که در واقع خودم یکی از کارفرماهای اونم (self employer) من تو فرم dsp-122 سوال شماره 7a , 7b که سابقه کاری رو می خواد که حداقل 2 سال آموزش دیده باشی رو سابقه کار خودم نوشتم و پست کردم، به اون قسمت که گفته بود کاری که حداقل 2 سال آموزش نیاز داشته باشه رو توجه نکرده بودم... به نظر شما مشکلی پیش می یاد؟
CN:2012AS63XXX
ارسال فرمها: 21 july 2011
سفارت:آنکارا
مصاحبه:june 21
دریافت ویزا:23 June
اولین سفر : 3rd NOV
هزینه ها
سفرنامه
تشکر کنندگان: میتی
دوستان.من اسپانسر ندارم و می‌خوام از بانک نامه بگیرم کسی‌ میدونه که نامهٔ بانک چقدر باید به تاریخ وقت سفارت نزدیک باشه؟مثلا من می‌تونم نامه‌ای به سفارت نشون بدم که ۱ ماه زودتر از بانک گرفتم؟
در ضمن من که خارج از ایران دانشجو هستم میتونه این پول در حساب ایرانم باشه؟؟
شماره کیس : 2012AS00006XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۲۳ آگوست
کنسولگری: فرانکفورت
تاریخ دریافت نامه دوم:-
تاریخ مصاحبه: دسامبر
تاریخ دریافت ویزا:۵ مارس
تاریخ ورود به آمریکا :به زودی
تاریخ دریافت گرین کارت :Big Grin
تشکر کنندگان:

سلام دوستان . می‌شه لطفا کمک بفرمایید . این فرمهایی که باید ارسال بشن مثلا فرم ۱۲۲ ، آیا مربوط به کسیست که می‌خواد همراه داشته باشه و بخواد اونو با خودش به آمریکا ببره ؟ یا اینکه هر برنده ای باید هم فرم ۲۳۰ و هم فرم ۱۲۲ رو پر کنه ؟ و سوال بعد اینکه کسی‌ یادش هست که در فرم ثبت نام، گزینه‌های انتخابی برای میزان تحصیلات به چه صورت بودند ؟ مثلا آیا گزینهٔ لیسانس و فوق لیسانس با هم بودند ؟ و یا لیسانس جدا بود و فوق لیسانس هم جدا ؟ چون من به خاطر ندارم چه گزینه های رو انتخاب کردم . اینو به این خاطر میگم چون هنوز مدرک فوقم (دانشنامهٔ اصلی‌) آماده نیست ، البته زمان ثبت نام تازه دفاع کرده بودم ولی‌ نمیدونم آیا نوشتم لیسانس (با توجه به اینکه مدرک فوق لیسانسم آماده نبود) و آیا اینکه نوشتم فوق لیسانس (با توجه به اینکه دفاع کرده بودم) ، به هر حال هنوز مدرک من آماده نیست و گفتن ۵ ماه دیگه میاد . می‌شه بفرمایید که من باید الان چه کار کنم ؟ و سوال دیگر اینکه آیا اگر فرمها فرستاده بشن و پس از اون فرد برنده ازدواج کند لزوماً باید یه فرم دیگه به عنوانه آپدیت برای سفارت بفرستد ؟یا همون روز مصاحبه میتواند همسر رو به عنوان همراه معرفی‌ کند ؟ با تشکر فراوان
تشکر کنندگان:
(2011-07-31 ساعت 00:07)elhamy نوشته:  سلام دوستان . می‌شه لطفا کمک بفرمایید . این فرمهایی که باید ارسال بشن مثلا فرم ۱۲۲ ، آیا مربوط به کسیست که می‌خواد همراه داشته باشه و بخواد اونو با خودش به آمریکا ببره ؟ یا اینکه هر برنده ای باید هم فرم ۲۳۰ و هم فرم ۱۲۲ رو پر کنه ؟ و سوال بعد اینکه کسی‌ یادش هست که در فرم ثبت نام، گزینه‌های انتخابی برای میزان تحصیلات به چه صورت بودند ؟ مثلا آیا گزینهٔ لیسانس و فوق لیسانس با هم بودند ؟ و یا لیسانس جدا بود و فوق لیسانس هم جدا ؟ چون من به خاطر ندارم چه گزینه های رو انتخاب کردم . اینو به این خاطر میگم چون هنوز مدرک فوقم (دانشنامهٔ اصلی‌) آماده نیست ، البته زمان ثبت نام تازه دفاع کرده بودم ولی‌ نمیدونم آیا نوشتم لیسانس (با توجه به اینکه مدرک فوق لیسانسم آماده نبود) و آیا اینکه نوشتم فوق لیسانس (با توجه به اینکه دفاع کرده بودم) ، به هر حال هنوز مدرک من آماده نیست و گفتن ۵ ماه دیگه میاد . می‌شه بفرمایید که من باید الان چه کار کنم ؟ و سوال دیگر اینکه آیا اگر فرمها فرستاده بشن و پس از اون فرد برنده ازدواج کند لزوماً باید یه فرم دیگه به عنوانه آپدیت برای سفارت بفرستد ؟یا همون روز مصاحبه میتواند همسر رو به عنوان همراه معرفی‌ کند ؟ با تشکر فراوان
در مورد مدرک منم مشکل شما رو داشتم ولی زدم فوق لیسانس. اگه گواهی مدرک آماده نشه گواهی موقت میشه گرفت.البته (دانشگاه سراسری) فکرکنم آزاد کردن مدرکس داستان داره.
در مورد سوال بعدی بچه ها لطفا راهنمایی کنید.
شماره کیس : 2012AS00013XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت:15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:19 جولای 2011 DHL
کنسولگری: ANKARA
تاریخ کارنت شدن کیسBig Grinecember
تعداد: 1
تاریخ مصاحبه:19 dec
تاریخ دریافت ویزا:19 dec
سفر به آمریکا : FEB 2012

تشکر کنندگان:
(2011-07-31 ساعت 00:07)elhamy نوشته:  سلام دوستان . می‌شه لطفا کمک بفرمایید . این فرمهایی که باید ارسال بشن مثلا فرم ۱۲۲ ، آیا مربوط به کسیست که می‌خواد همراه داشته باشه و بخواد اونو با خودش به آمریکا ببره ؟ یا اینکه هر برنده ای باید هم فرم ۲۳۰ و هم فرم ۱۲۲ رو پر کنه ؟ و سوال بعد اینکه کسی‌ یادش هست که در فرم ثبت نام، گزینه‌های انتخابی برای میزان تحصیلات به چه صورت بودند ؟ مثلا آیا گزینهٔ لیسانس و فوق لیسانس با هم بودند ؟ و یا لیسانس جدا بود و فوق لیسانس هم جدا ؟ چون من به خاطر ندارم چه گزینه های رو انتخاب کردم . اینو به این خاطر میگم چون هنوز مدرک فوقم (دانشنامهٔ اصلی‌) آماده نیست ، البته زمان ثبت نام تازه دفاع کرده بودم ولی‌ نمیدونم آیا نوشتم لیسانس (با توجه به اینکه مدرک فوق لیسانسم آماده نبود) و آیا اینکه نوشتم فوق لیسانس (با توجه به اینکه دفاع کرده بودم) ، به هر حال هنوز مدرک من آماده نیست و گفتن ۵ ماه دیگه میاد . می‌شه بفرمایید که من باید الان چه کار کنم ؟ و سوال دیگر اینکه آیا اگر فرمها فرستاده بشن و پس از اون فرد برنده ازدواج کند لزوماً باید یه فرم دیگه به عنوانه آپدیت برای سفارت بفرستد ؟یا همون روز مصاحبه میتواند همسر رو به عنوان همراه معرفی‌ کند ؟ با تشکر فراوان

موقع ثبت نام بخش مدرک تحصیلی به این صورت بود:

12. What is the highest level of education you have achieved, as of today?
Primary school only
University Degree

High School, no degree
Some Graduate Level Courses

High School degree
Master's Degree

Vocational School
Some Doctorate Level Courses

Some University Courses
Doctorate Degree

You must have a minimum of a high school diploma reflecting the completion of a full course of study (vocation schools or equivalency degrees are not acceptable) or be a skilled worker in an occupation that requires at least two years of training or experience to qualify (visit http://online.onetcenter.org/ {this link will open in a new window} to see if your occupation qualifies) for a Diversity Visa.

هرگونه آپدیت اطلاعات پس از ارسال فرم ها باید به اطلاع kcc برسد. در خصوص ازدواج شما باید مجددا" فرم ها را پیش از مصاحبه ارسال کنید.
تشکر کنندگان:

ببخشید دوستان می‌شه لطفا راهنمایی‌ بفرمایید ؟۱- اول اینکه کی‌ باید اصل مدارک تحصیلی‌ و ترجمشو رو تحویل بدیم بهشون ؟ زمان مصاحبه ؟ یا زمانی‌ که نامهٔ دوم اومد ؟ ۲- این فرمها رو که الان میفرستیم باید از طرف اونها نامه یا ایمیلی بیاد مبنی بر اینکه تحویل گرفته‌اند ؟ ۳ - آیا باید نام اسپانسر رو الان درج کنیم یا موقع مصاحبه مدارک رو نشون بدیم ؟ ۴- آیا هر دو فرم ۲۳۰ و ۱۲۲ رو هر کسی‌ باید پر کنه ؟ چه مجرد باشه چه متاهل باشه ، چه همراه داشته باشه و چه نداشته باشه ؟ ۵ - در پایین مدرک موقتی که به من داده شده نوشته شده : این مدرک ارزش ترجمه ندارد ، پس باید صبر کنم تا اصل مدرک بیاد ؟ یعنی‌ می‌شه تا اون زمان اگه اصل مدرک آماده نبود بنده همین رو ببرم سفارت ؟ اصلا قابل قبوله ؟ آیا به من فرصت داده می‌شه برای ارائه اصل مدرک ؟ ۶. آیا همراه با فرمها باید کپی پاسپورت هم فرستاده بشه ؟ ۷- آیا می‌شه نامه‌ای به این مضمون فرستاد که

I m

engaged at the moment but in near future I ll get married ، و بعد زمان مصاحبه مدارک ازدواج رو تحویل داد ؟ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ ممنون از راهنماییتون

تشکر کنندگان:
سلام.
دوستان لطفا راهنمايي كنيد.
من خودم برنده اصلي هستم.با توجه به راهنمايي هاي مفيد شماهيچ مشكلي توي پر كردن فرم هاي خودم ندارم.
همسر من طي چند سال گذشته چندين بار شغل خودشو تغيير داده و سوابق بيمه از شركت هاي مختلف داره.نميدونم لازمه تمام اون سوابق به ريز عنوان بشه يا نه.ايا در زمان مصاحبه يا هر مرحله ديگري بايد سوابق بيمه را ارايه داد يا نه.ايا اين تغييرات شغلي زياد يه امتياز منفي به حساب مياد يا نه.ايا بهتر نيست بهترين هاش فقط نوشته بشه؟!
تشکر کنندگان:

ببخشید دوستان می‌شه لطفا راهنمایی‌ بفرمایید ؟۱- اول اینکه کی‌ باید اصل مدارک تحصیلی‌ و ترجمشو رو تحویل بدیم بهشون ؟ زمان مصاحبه ؟ یا زمانی‌ که نامهٔ دوم اومد ؟ ۲- این فرمها رو که الان میفرستیم باید از طرف اونها نامه یا ایمیلی بیاد مبنی بر اینکه تحویل گرفته‌اند ؟ ۳ - آیا باید نام اسپانسر رو الان درج کنیم یا موقع مصاحبه مدارک رو نشون بدیم ؟ ۴- آیا هر دو فرم ۲۳۰ و ۱۲۲ رو هر کسی‌ باید پر کنه ؟ چه مجرد باشه چه متاهل باشه ، چه همراه داشته باشه و چه نداشته باشه ؟ ۵ - در پایین مدرک موقتی که به من داده شده نوشته شده : این مدرک ارزش ترجمه ندارد ، پس باید صبر کنم تا اصل مدرک بیاد ؟ یعنی‌ می‌شه تا اون زمان اگه اصل مدرک آماده نبود بنده همین رو ببرم سفارت ؟ اصلا قابل قبوله ؟ آیا به من فرصت داده می‌شه برای ارائه اصل مدرک ؟ ۶. آیا همراه با فرمها باید کپی پاسپورت هم فرستاده بشه ؟ ۷- آیا می‌شه نامه‌ای به این مضمون فرستاد که

I m

engaged at the moment but in near future I ll get married ، و بعد زمان مصاحبه مدارک ازدواج رو تحویل داد ؟ خیلی‌ خیلی‌ خیلی‌ ممنون از راهنماییتون
تشکر کنندگان: smmyp
دوستان...
توي فرم 230 سوال 34 در مورد وضعيت نظام وظيفه همسرم چي بايد بنويسم؟؟
ستوان دوم.
محل خدمت: وزارت دفاع(سازمان صنايع دفاع)
رسته:پياده
تشکر کنندگان:

ببخشید دوستان در فرم ۱۲۲ قسمت تحصیلات ، university degree و advanced degree فرق داره ؟ مثلا برای فوق لیسانس کدوم قسمت رو باید پر کرد ؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان