کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری از آغاز تا پایان - راهنمایی جامع برای برندگان ۲۰۱۲
سلام دوستان
من مدرک دیپلم را دادم ترجمه ترجمه نوشته secondary studies
مشکل تو عنوان ایجاد نمی کنه ؟ باید دوباره بدم ترجمه ؟
تشکر کنندگان:
(2011-08-25 ساعت 00:00)minasardari نوشته:  سلام دوستان

آره دوست عزیز ایجاد می کنه - دیپلم خودش کلمه انگلیسی هستش و باید برای شما ترجمه بشه به : diploma
تشکر کنندگان:

مشکلی نداره دوست من. آفیسر های سفارت کارشناسان خبره ای هستند و کاملا با مدارک تحصیلی ما آشنا هستند.

من دوستی رو میشناسم که حتی آفیسر اصل مدرک دانشگاهیش رو بررسی کرد، این یعنی که آن ها کاملا به مدارک تحصیلی ما واقفند.
تشکر کنندگان:

همین ؟DEGREE YA DIPLOMA تهش نیس?
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-08-25 ساعت 09:36)3rip نوشته:  

مشکلی نداره دوست من. آفیسر های سفارت کارشناسان خبره ای هستند و کاملا با مدارک تحصیلی ما آشنا هستند.

من دوستی رو میشناسم که حتی آفیسر اصل مدرک دانشگاهیش رو بررسی کرد، این یعنی که آن ها کاملا به مدارک تحصیلی ما واقفند.

تصمیم با خودته ولی سعی کن ترجمه کامل باشه و دیپلم کلمه شناخته تر هستش ولی خوب کسانی که در سفارت امریکا در آنکارا هستن آدم های ورزیده هستن و از اونجایی که بیشتر کار ایرانی ها در این سفارت انجام می شه پسم با فرهنگ و زبان و قوانین ما از هر لحاظ آشنایی خوبی دارند.
Smile 
سلام امروز در مورد آب و هوا آمریکا براتون مطلب نوشتم :

اگر بخواهیم یک آب و هوای کلی برای آمریکا در نظر بگیریم باید بگوییم آب و هوای آن معتدل است، البته در فلوریدا و هاوایی آب و هوایی گرمسیری (حاره ای)، در آلاسکا سردسیری، در دشتهای بزرگ (Great Plains) نیمه خشک و در قسمت جنوبی ناحیه جنوب غربی (Southwest) آب و هوایی خشک وجود دارد. محدوده درجه حرارت از 62- درجه سانتیگراد در آلاسکا تا 57 درجه سانتیگراد در بعضی نقاط کالیفرنیا در تابستان متغیر است. بطور کلی ایالات شمالی آمریکا سردترین ایالات هستند که زمستانهای سخت همراه با یخبندان دارند به ویژه در نواحی دشتها (Plains)، غرب میانه (Midwest) و شمال شرق (Northeast). در مقابل، درجه حرارت ایالات جنوبی آمریکا - که به کمربند خورشیدی (sunbelt) معروفند - به ندرت به زیر صفر می رسد. به غیر از ایالات اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط آمریکا معمولا تابستانهای داغی دارند. ایالات شمال غربی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northwest) دارای آب و هوای معتدل هستند در حالیکه بخشهای جنوبی، ایالات شمال شرقی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northeast) و غرب میانه آمریکا (Midwest) آب و هوای مرطوب دارند. فصول بهار و پاییز در آمریکا معمولا معتدل، گرم و آفتابی هستند. (البته رطوبت در برخی نواحی به ویژه Pacific Northwest وجود دارد.) همچنین فصل توفانهای تورنادو بین آپریل و جون است و از بخش غرب میانه آمریکا وارد می شوند، گردبادها نیز معمولا در اوایل تابستان در طول ساحل جنوب شرقی و ساحل خلیج مکزیکو وجود دارند
دوتا نقشه خوب از امریکا دارم ترجمه به فارسی از آب و هوا و ایالت ها ولی هر کاری کردم نتونستم این جا آپلود کنم تا بقیه هم استفاده کنن
اگر کسی بلده راهنمایی کنه تا بذارم
تشکر کنندگان: maryam.r ، shervn ، t.azimaie ، ساری ، MPU ، amiry ، SH1A2R3 ، Lucky Luke
این هم یک مطلب در مورد امریکا
قابل توجه دوستانی که آرزو هایی در امریکا دارن
آمریکا در تولید بیشتر محصولات به غیر از نفت، مواد شیمیایی ، برخی از فلزات و ماشین آلات و کاغذ روزنامه خودکفاست
کشاورزی کاملا مکانیزه است و مازاد بسیاری را برای صادرات تولید می کند.کشتهای عمده، شامل ذرت،گندم،سویا،نیشکر،جو، پنبه ، سیب زمینی و انواع زیاد میوه ( از جمله مرکبات از فلوریدا و کالیفرنیا) است.بیش از یک جهارم مساحت آمریکا زمین چراگاهی است - پرورش گاو و گوسفنددر ناحیه گریت پلینز ( GREAT PLAINS) با اهمیت است. درختزارها بیش از 30% مساحت کشور را تشکیل می دهد و اساس دومین صنعت چوب بزرگ جهان است.
آمریکا منابع طبیعی بزرگی دارد،از جمله زعال سنگ ( عمدتا در کوههای آپالاش) ، سنگ آهن ،نفت و گاز طبیعی ( بیشتر در ایالات تکزاس وآلاسکا و کالیفرنیا) ، مس، بوکسیت ، سرب ، نقره ، روی ، مولیبدن، تنکستن، جیوه و فسفات و رودهای عمده ای که مناسب تولید نیروی هیدروالکتریک است . اساس صنعتی آمریکا گوناگون است- صنایع مهم شامل آهن و فولاد ، و وسایل نقلیه موتوری ، الکتریک و الکترونیک ، غذایی، شیمیایی، سیمان، آلومینیوم ، هوا فضایی ، مخابرات و نساجی و پوشاک ، و انواع مختلف کالاهای مصرفی است - توریسم از منابع مهم درآمد ارز خارجی است. صنایع خدماتی بیش از سه چهارم نیروی کار را در بر دارد. امور مالی ، بیمه و بانکداری مهم است ، و وال استریت ( در نیویورک ) یکی از مهم ترین بورسهای اوراق بهادار در جهان است.
رود های مهم:می سی سی پی ( با میزوری و رد ، راک) ریوگراند، یوکان ( بانیسوتلین) ، آرکانزاس، کلردو اوهایو ( باالاگنی) ، رد ، کلمبیا.
سواحل آلاسکا آب و هوای سرد و دریایی دارد در حالی که در شمال و مناطق مرکزی قطبی است. هاوایی با دمای بالا و تنوع کم فصلی آب و هوای اقیانوس آرام را دارد
جلگه ساحلی آتلانتیک در سراسر طول ساحل شرقی، از جمله شبه جزیره پست فلوریدا و سر تا سر ساحل خلیج مکزیک ، جایی که عرض آن تا 800 کیلومتر به دور از ساحل می رسد، امتداد دارد
در غرب این جلگه سینه کش کوههای بلور ریج با شیبی تند قرار دارد که شرقی ترین بخش کوههای پر درخت آپالاش را تشکیل می دهد
بزرگترین ناجیه طبیعی ایالات متحد آمریکا جلگه وسیع داخلی است که با ورود به می سی سی پی و شاخه های اصلی اش از جمله رودهای میزوری ، آرکانزاس ، نبراسکا ، اوهایو و رد در آن جریان دارد
غرب ایالات متحد آمریکا مرتفع ترین ناجیه این کشور است
جزیره هاوایی ، در اقیانوس آرام ، در اصل آتش فشانی است و دارای آتش قشان های فعال است
در این مقاله سعی شده بود که بیشتر به صنعت امریکا پرداخته شود و نوع صنعت در مناطق مختلف تا شما عزیزان با توجه به تخصص و رشته های دانشگاهی خود مکان های مورد نظر خورد را انتخاب کنید
در صورت سوال به DR3738@YAHOO.COM ایمیل بزنید
تشکر کنندگان: has118 ، maryam.r ، shervn ، ابی22 ، t.azimaie ، ساری ، MPU ، amiry ، SH1A2R3
خوب دوستا مطالبی دیگر از امریکا جهت کامل کردن و دید بهتر از این کشور که همگی سال دیگه به امید خدا اونجا هستیم

نوع حکومت : جمهوری فدرال

مساحت : 9,631,418 کیلومتر مربع
خط ساحلی : 19924 کیلومتر
جمعیت : 293,027,571 نفر (July 2004 est)
رشد جمعیت : 0.92% درصد (July 2004 est)
امید طول عمر : 75 سال
پایتخت : واشینگتن
شهر های مهم : نیویورک،لوس آنجلس،شیکاگو،سان فرانسیسکو، دیترویت،بستون،دالاس،هیوستون،میامی،آتلانتا،سیاتل،سان دیگو ،فینیکس،دنور،شارلوت،لاس وگاس
برخی اطلاعات در مورد برخی از شهر ها:
دیترویت ( ایالت می شیگان) : کمپانی خودرو سازی فورد و جنرال موتور و کرایسلر در این شهر هستند
دالاس ( ایالت تگزاس) : از نظر پزشکی یکی از قطب های امریکا می باشد و انجمن قلب امریکا در این شهر می باشد و مرکز شرکت AT&T بزرگترین شرکت مخابراتی امریکا در این شهر می باشد.
هیوستون ( ایالت تگزاس ) : دارای بزرگترین مرکز درمانی امریکا و مرکز تاسیسات نفتی امریکا و ششمین بندر اقتصادی دنیا می باشد و شرکت فیلیپس و سیتگو و سیسکو و مرکز فضایی جانسون در این شهر می باشد و داری بهترین مرکز درمان سرطان در امریکا می باشد - موزه هنرهای عالی و هنر های نمایشی و پارک هرمان از جذبه های گردشگری این شهر می باشد
میامی در فلوریدا می باشد و بندر بوده و گران می باشد
آتلانتا در جورجیا : دفتر CNN و شرکت کوکاکولا و شرکت یو پی اس در این شهر می باشد
سیاتل در واشنگتن : دفتر ماکروسافت و یکی از دفتر هواپیمایی بوینگ در این شهر می باشد
دنور در کلرادو : دارای مقدار قابله توجهی مسلمان می باشد
شارلوت در کارولینای شمالی می باشد
در مورد بقیه شهر های مهم در پست های قبلی توضیح داده ام و امیدوارم کمک کنه به انتخاب یک ایالت و یک شهر خوب برای شما عزیزان در USA
زبان : انگلیسی (رسمی) ،اسپانیایی (به عنوان زبان اول ، 6%)
مذهب : کاتولیک رومی ، باپتیست ، متدیست ، لوتری ، یهودی ، ارتودوکس ، پرسبتریایی ، مورمن
واحد پول : دلار امریکا
اجزاب عمده سیاسی عبارتند از : حزب دموکرات - جزب جمهوری خواه
آموزش : میزان باسوادی:97% - سنین تحصیل اجباری: 7 تا 16 (در بیشتر ایالات)
تعداد دانشگاه : 658 دانشگاه و 980 کالج همطراز با دانشگاه

دفاع
خدمت سربازی : خدمت سربازی ندارد، هرچند در زمان جنگ افراد منتخب فراخوانده میشوند
در بیشتر اوقات سال ، مقدار کمی باران می بارد ، اما در اواخر تابستان ، طوفانهای ناگهانی و سیلابهای غافلگیر کننده رخ می دهد
آمریکا سومین کشور پر جمعیت دنیا و چهارمین کشور پهناور جهان است، و از لحاظ نژادی و گوناگونی مردم، متنوع‌ترین کشور جهان شناخته می‌شود[۳]. آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از ۱۳٬۰۰۰ میلیارد دلار در سال و ۱۹٪ قدرت خرید جهان، بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را دارا است.[۴]

نظام حکومتی آمریکا در چارچوب قانون اساسی، این کشور در سال ۱۷۷۶ میلادی (۱۱۵۵ ه.خ.)، در پی اعلام استقلال و اتحاد ۱۳ مستعمرهٔ سابق بریتانیا شکل گرفت.

کشور آمریکا از شرق با اقیانوس اطلس، در غرب با اقیانوس آرام، از شمال با کشور کانادا، و از جنوب با مکزیک همسایه‌است. این کشور از راه پایگاه دریایی گوانتانامو نیز مرز مشترک اندکی با کوبا دارد. آمریکا همچنین از طریق آلاسکا با روسیه مرز آبی دارد. به علاوه، مجموعه‌ای از جزیره‌ها، ناحیه‌ها، و مناطق متعلق به آمریکا در سراسر جهان پراکنده‌اند

ایالات متحده آمریکا پس از حضور در جنگ جهانی اول و جنگ جهانی دوم، قدرت اثرگذاری خود در جهان را گسترش داد. آمریکا به عضویت دائم شورای امنیت سازمان ملل در آمده‌است و از بنیانگذاران پیمان نظامی ناتو محسوب می‌شود.[۷] و پس از فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد به عنوان یک ابرقدرت منحصر به فرد درآمد.[۸] شهروند ایالات متحدهٔ آمریکا را معمولاً «آمریکایی» می‌نامند
در پی اعلام استقلال و اتحاد ۱۳ مستعمرهٔ سابق بریتانیا این کشور شکل گرفت

دوستانی که مثل خودم کیس نامبر بالایی دارن نترسن چون : بعضی ها سن بالا هستن و زندگی دارن و نمی یان -بعضی ها دانشجو هستن یا کار دارن نمی یان -بعضی ها منصرف می شن -بعضی ها قدرت مالی ندارن -بعضی ها توان علمی و مدارک علمی پایین دارن و خیلی چیزهای دیگه پس اگر تا آخر همه ایرانی دعوت بشن قول می دم همه کسانی هم که می رن ویزا نمی گیرن و تازه ویزا اضافه هم می یان -تازه یک درصدی رو در آخر نگه می دارن برای کسانی که ممکنه پولدار باشن که به درد جامعه امریکا بخورن و درصدی باهوش و نخبه باشن و درصدی از نظر سیاسی تو ایران مشکل داشته باشن پس سقف ویزا رو تا آخر پر نمی کنن و تا آخرین شماره دعوت به مصاحبه می شن
تشکر کنندگان: t.azimaie ، shervn ، maryam.r ، ali.narooei ، majid89 ، amiry ، SH1A2R3 ، ali72 ، MAHDI2012
(2011-08-25 ساعت 10:39)mehdiravanbod نوشته:  این هم یک مطلب در مورد امریکا
.
.
(2011-08-27 ساعت 13:30)mehdiravanbod نوشته:  خوب دوستا مطالبی دیگر از امریکا جهت کامل کردن و دید بهتر از این کشور که همگی سال دیگه به امید خدا اونجا هستیم
.
.
نوع حکومت : جمهوری فدرال
مرسی از اطلاعاتتون دوست عزیز ولی لطفا در تاپیک مربوطه مبحث را مطح کنید
موفق باشید
بیدلی در همه احوال خدا با او بود *** او نمیدیدش و از دور خدایا میکرد !!!
خدایا شکرت!
دوستان من دو نقشه فارسی از آب و هوای امریکا و نقشه ایالت ها دارم که هر کاری کردم نتونستم اینجا قرار بدم - هر کس دوست داره ایمیل به من بده تا براش بفرستم : dr3738@yahoo.com
لینک این مطلب در ویکی مهاجرسرا متاسفانه فیلتر شده میشه دوباره بذاریدش؟
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mehdiravanbod
سلام
اگر بچه دار هستید و مدرسه براتون مهم هست و از نظر مالی تامین هستید
من ارواین در اورنج کانتی رو توصیه میکنم.

موفق باشید
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
تشکر کنندگان: hitab ، SH1A2R3
سلام كيس نامبر من 2012AS00036XXX است و تازه متوجه شده ام كه قبول شده ام . فرمها را پر كرده ام . فكر مي كنيد دير شده است .مصاحبه ام حدوداً كي است .
شماره کیس : 2012AS00036000
تشکر کنندگان: ali.narooei ، SH1A2R3
(2011-09-23 ساعت 00:27)adel1348 نوشته:  سلام كيس نامبر من 2012AS00036XXX است و تازه متوجه شده ام كه قبول شده ام . فرمها را پر كرده ام . فكر مي كنيد دير شده است .مصاحبه ام حدوداً كي است .

نه دیر نشده ، من هم تازه فرستادم ، نگران نباش.
شماره کیس : 2012AS1####
تاریخ رویت قبولی در سایت: سپتامبر 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: سپتامبر 2011
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:دسامبر 2011
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد نفرات همراه با این کیس:2
تشکر کنندگان: ali.narooei ، SH1A2R3
(2011-09-23 ساعت 00:27)adel1348 نوشته:  سلام كيس نامبر من 2012AS00036XXX است و تازه متوجه شده ام كه قبول شده ام . فرمها را پر كرده ام . فكر مي كنيد دير شده است .مصاحبه ام حدوداً كي است .

(2011-09-23 ساعت 01:06)xrezai نوشته:  

نه دیر نشده ، من هم تازه فرستادم ، نگران نباش.

خیر دوست من با توجه به کیس نامبرتون خیلی دیر نشده است ولی سعی کنید در اسرع وقت اینکار رو انجام بدهید ولی مهمتر از هر چیز دقت در تکمیل فرمهاست بعد ارسال آن
موفق وپیروز باشید
لطفاً امضاء خودتون رو هم مثل امضاء من کنید که ماندانا خانوم بتونه آمارگیری درستی از شما داشته باشه
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: ali.narooei ، t.azimaie ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان