کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان ۲۰۱۲

(2011-10-11 ساعت 00:28)Ehaqiqi نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 23:52)ouife نوشته:  سلام به دوستان خوب و همیشه در صحنه

یه سواله فنی جایی که قرار بوده خواهرم بره عوض شده الان همون جایی میخواد بره که اسپانسرش هست..اینو چطوری واسه آفیسر باید گفت و اینکه لازمه ایمیل بزنم توضیح بدم؟
سلام
لازم نيست ايميل بزنه و اطلاعي بده.به همون جايي كه اسپانسرش هست بره و در فرودگاه قبل از هر كاري بگه كه ميخوام آدرسي كه گرين كارت ارسال ميشه رو عوض كنم و همونجا آدرس جديد رو بده.به آفيسر هم بگه كه ميخوام برم پيش اسپانسرم.اين براش بهتره.

ممنونم یعنی فقط پرسید کجا میری بگه میرم پیش اسپانسرم؟ توضیح خاصی نیاز نیست؟ آفیسر نمیگه چرا پس یه جای دیگرو نوشتی؟

(2011-10-10 ساعت 19:39)emrah66 نوشته:  
(2011-10-09 ساعت 23:59)emrah66 نوشته:  بچه ها سلام احوال همه خوبه؟؟؟ Smile به نظرتون کسیکه میره مصاحبه سند زمین به اسمش باشه بهتره یا اینکه وکالت بلاعزل به نامش بزنن کافیه و ترجمه کنه؟؟؟ هزینه وکالتش چنده؟! خیلی از بچه ها هم مثل اینکه بدون ارزش گذاری رفته بودن!؟ میشه ماشین هم وکالت زد و ترجمه کرد؟؟؟؟؟

کسی جواب منو نمیده؟؟!!
سلام
فرقي نميكنه.وكالت بلا عزل هم قبوله.ارزش گذاري هم نميخواد.من همين وضع رو داشتم.
چند سال پيش براي وكالت بلاعزل خونه 30000 تومان داديم.نگران نباشيد.

شماره کیس: 2012AS00006xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 1 آگوست 2011
تاریخ مصاحبه: 29نوامبر 2011
تاریخ دریافت ویزا: 5 دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 عکس + 75000 پست DHL + حدود 2 میلیون سفر و مصاحبه
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-10-10 ساعت 13:56)cmbt نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 02:02)atisland نوشته:  سلام دوستان عزیز... به نظر شما اونایی که هنوز کارنت نشدن مثل من چه کارهایی باید تا زمان کارنت شدنشون انجام بدن؟ یا اینکه میتونن انجام بدن؟؟؟
برای مثال من واسه ادامه تحصیل در مقطع بالاتر قبول شدم ولی نمیدونم باید برم یا نه!!! میشه راهنمایی کنید به هر حال نمیشه زندگی رو تعطیل کرد!
دوست عزیز فقط مواظب باش که برای شروع به تحصیل در مقطع بالاتر،اصل مدرک قبلیت را نگیرند چون برای مصاحبه لازم داری.

ممنون از راهنماییتونWink
شماره کیس:2012AS00051xxx
کنسولگری: آنکارا
ارسال فرم ها:13 august
تاریخ کارنت شدن: 6 april
تاریخ مصاحبه:13 jun
جمع تقریبی هزینه ها:30000 T عکس + 500.000T ترجمه مدارک + 70.000T + T37000 پست DHL & TNT + بلیت و هتل 880.000
تاریخ دریافت ویزا: 14 jun Big Grin
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tamanna
سلام دوستان لطفاً نمونه گواهي اشتغال بكار به زبان انگيليسي اگر داريد ارسال فرمائيد؟ ممنون از همكاري دوستان.
شماره کیس: 2012AS45××x
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
تشکر کنندگان:
سلام
ممنون می شم اگه دوستان جواب سوال منو بدن!
1- مدت اعتبار ویزای شش ماهه از کی شروع می شه؟ از روزی که معاینات پزشکی انجام شده یا از روز مصاحبه یا .................؟
2- گرین کارت چه موقع به آدرستون توی آمریکا پست می شه؟ از روزی که مصاحبه کردین و قبول شدین یا از روزی که برای اولین بار وارد خاک آمریکا میشین یا .................؟
3- مدت اعتبار گرین کارت چقدر هست؟ مثلا دو سال، سه سال یا مادام العمر؟
تشکر کنندگان: ali_ho
(2011-10-11 ساعت 14:04)saman22 نوشته:  سلام
1- مدت اعتبار ویزای شش ماهه از کی شروع می شه؟ از روزی که معاینات پزشکی انجام شده یا از روز مصاحبه یا .................؟
2- گرین کارت چه موقع به آدرستون توی آمریکا پست می شه؟ از روزی که مصاحبه کردین و قبول شدین یا از روزی که برای اولین بار وارد خاک آمریکا میشین یا .................؟

دوست عزیز سلام
1-ما در آنکارا تو مرداد تاریخ مصاحبه و مدیکالمون بود ولی تاریخ اعتبار ویزامون تا 6 فروردینه یعنی تقریبا 6 ماه بعد از صدور ویزا!حالا مال بقیه دوستان رو نمیدونم
2-گرین کارت زمانی که شما وارد خاک آمریکا شدید و مدارکتون رو تحویل دادید به آدرستون پست میشه.
3-مدت اعتبار گرین کارت تا اونجایی که من میدونم 10 سال بعد از صدوره

موفق باشید
شماره کیس:***2011AS37
تاریخ دریافت نامه قبولی:2010-may-26
کنسولگری:آنكارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:july2010
تاریخ دریافت نامه دوم:14 july
تاریخ مصاحبه:9August
دريافت كليرنس:22september
دریافت ویزا:27september
تشکر کنندگان: Man
(2011-10-10 ساعت 01:50)Mehdiest نوشته:  
(2011-10-07 ساعت 18:40)Mehdiest نوشته:  سلام عزیزان

من یه سوال دارم. میخواستم بدونم کسی که گرین کارت گرفته میتونه دعوت نامه یا ویزایی چیزی واسه نامزدش بفرسته که چندماه بیاد پیشش؟

چون من داداشم میخواد نامزدش بیاره امریکا اما چندین سال طول میکشه میخواد لااقل یه هرچند ماه یکبار بتونه پیشش بیاد

یه دنیا ممنونم

سلام عزیزان

کسی هست جواب منو هم بده؟؟

یه دنیا ممنون

تورو خدا جواب منو هم بدید!!

یعنی اینقدر جوابش سخته؟!!!

ممنونتونم
تشکر کنندگان:
(2011-10-11 ساعت 15:44)ali_ho نوشته:  

دوست عزیز سلام
1-ما در آنکارا تو مرداد تاریخ مصاحبه و مدیکالمون بود ولی تاریخ اعتبار ویزامون تا 6 فروردینه یعنی تقریبا 6 ماه بعد از صدور ویزا!حالا مال بقیه دوستان رو نمیدونم
2-گرین کارت زمانی که شما وارد خاک آمریکا شدید و مدارکتون رو تحویل دادید به آدرستون پست میشه.

موفق باشید
[/quote]
گرین کارت زمانی که شما وارد خاک آمریکا شدید و مدارکتون رو تحویل دادید به آدرستون پست میشه.
[/quote]
منظورتون از مدارک بالا چیه، میشه دقیقتر بگین چه چیزائی رو باید تحویل داد؟؟؟؟؟؟ سوال دیگم اینه که اگه یکی فقط 10 روز تو آمریکا بمونه و بعد برگرده، بازم گرین کارت به آدرسش ارسال میشه یا حتما باید یه مدت مشخصی بعد از اولین ورودش به امریکا اونجا بمونه تا گرین کارت رو براش بفرستن؟
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من زمانی که فرم ها رو پر می کردم سطح تحصیلاتم university degree زدم و زمان تمام شدن درسم برای لیسانس 07/2012 نوشتم یعنی توی فورم معلوم کردم که درسم کی تموم میشه .
میخوام بدونم این موضوع مشکلی برای من پیش نمیاره چون با توجه به کیس نامبرم تاریخ مصاحبه من قبل از تموم شدن درسم هست و آیا اگر من نامه ای از دانشگاه ببرم که مشغول به تحصیل هستم و تا فلان تاریخ درسم تمام میشه قبول می کنند یا نه؟
شماره کیس : 2012AS00024XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست
کنسولگری: کوالالامپور
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد افراد با این کیس:1
تشکر کنندگان:
(2011-10-11 ساعت 16:04)saman22 نوشته:  
(2011-10-11 ساعت 15:44)ali_ho نوشته:  

دوست عزیز سلام

موفق باشید
گرین کارت زمانی که شما وارد خاک آمریکا شدید و مدارکتون رو تحویل دادید به آدرستون پست میشه.
[/quote]

منظورتون از مدارک بالا چیه، میشه دقیقتر بگین چه چیزائی رو باید تحویل داد؟؟؟؟؟؟ سوال دیگم اینه که اگه یکی فقط 10 روز تو آمریکا بمونه و بعد برگرده، بازم گرین کارت به آدرسش ارسال میشه یا حتما باید یه مدت مشخصی بعد از اولین ورودش به امریکا اونجا بمونه تا گرین کارت رو براش بفرستن؟
[/quote]

دوست عزیز مدارک رو سفارت با ویزا هاتون میفرسته هتل که یک پاکت در بستس که نباید درشو باز کنید.سی دی های x-ray رو هم باید ببرید آمریکا که از بعضی ها نمیگیرن.گرین کارت هم زمان ورودتون به آمریکا پست میشه فرقی نمیکنه فردای ورودتون برگردید یا اینکه اصلا بر نگردید!ولی بهتره که گرین کارتو بگیرید و برگردید
تشکر کنندگان:
سلام
2 قطعه عكس رو بايد به با مدارك ديگه به سفارت(آنكارا) فرستاد يا اينكه زمان مصاحبه ببريم؟
شماره کیس : 2012AS00008XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت : اواخر جولای 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : اوايل آگوست 2011
تاريخ كارنت: اکتبر 2011
تاریخ مصاحبه: نوامبر 2011
تاريخ كليرنس: دسامبر 2011 Smile
تاریخ دریافت ویزا: فوريه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : April 2013
تاریخ دریافت گرین کارت : May 2013
تشکر کنندگان:
(2011-10-11 ساعت 16:22)shs نوشته:  سلام
2 قطعه عكس رو بايد به با مدارك ديگه به سفارت(آنكارا) فرستاد يا اينكه زمان مصاحبه ببريم؟

دوست عزیز ما فرستادیم ولی موقع مصاحبه گفتند دوباره باید نفری 2 قطعه عکس رو تحویل بدید.به نطر من اگه زمان مصاحبه ببرید بهتره
تشکر کنندگان:
(2011-10-11 ساعت 15:54)Mehdiest نوشته:  
من یه سوال دارم. میخواستم بدونم کسی که گرین کارت گرفته میتونه دعوت نامه یا ویزایی چیزی واسه نامزدش بفرسته که چندماه بیاد پیشش؟
چون من داداشم میخواد نامزدش بیاره امریکا اما چندین سال طول میکشه میخواد لااقل یه هرچند ماه یکبار بتونه پیشش بیاد
یه دنیا ممنونم
سلام عزیزان
یه دنیا ممنون
ممنونتونم
تا جايي كه من ديدم حتي دانشجوها كه ويزاي f1 دارند و ويزاهاي j هم براي اقوامشان دعوتنامه مي فرستند، تا بروند آمريكا. دارندگان گريد كارد كه جاي خود دارد. البته بند و تبصره قانوني اش را نمي دانم. ولي مي دانم كه دارنده گرين فقط حق راي نداره و در ساير موارد از حقوق مشابهي با اهالي كشور برخورداره!Big GrinBig Grin
البته اين را هم بگم كه اگه كسي پرونده مهاجرت خانوادگي (همسر) باز كرده، نمي دونم برخوردشون با درخواست ويزاي توريستي چي ميشه. بعضي از كشورها ميگن نبايد طي بررسي پرونده مهاجرتي وارد كشور ما بشي!!!
(2011-10-11 ساعت 16:27)ali_ho نوشته:  
دوست عزیز ما فرستادیم ولی موقع مصاحبه گفتند دوباره باید نفری 2 قطعه عکس رو تحویل بدید.به نطر من اگه زمان مصاحبه ببرید بهتره
حق با شماست البته اگه 6 ماه از ارسال مداركتون گذشته باشه، بايد عكس بروز شده بدهيد ولي تا اونجا كه من فهميدم به همراه فرمهاي اوليه بايد حتما عكس هم فرستاد.Shy
2012, Bay Area, CA
تشکر کنندگان: Mehdiest
سلام دوستان
من زمانی که فرم ها رو پر می کردم سطح تحصیلاتم university degree زدم و زمان تمام شدن درسم برای لیسانس 07/2012 نوشتم یعنی توی فورم معلوم کردم که درسم کی تموم میشه .
میخوام بدونم این موضوع مشکلی برای من پیش نمیاره چون با توجه به کیس نامبرم تاریخ مصاحبه من قبل از تموم شدن درسم هست و آیا اگر من نامه ای از دانشگاه ببرم که مشغول به تحصیل هستم و تا فلان تاریخ درسم تمام میشه قبول می کنند یا نه؟
شماره کیس : 2012AS00024XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 15 جولای
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست
کنسولگری: کوالالامپور
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به آمریکا :
تاریخ دریافت گرین کارت :
تعداد افراد با این کیس:1
تشکر کنندگان:
سلام
با آرزو موفقیت برا همه بچه ها! من یه سوال داشتم
من تو صفحه های اول خوندم که باید یه کپی از مدارکی که برای کی سی سی فرستادیم هم برای آنکارا بفرستیم. ولی اینو هیچ جای صفحه DVlottery.state .gov ننوشته بود. و اینکه اگه الان بفرستم دیر نیست؟؟؟
مرسی از راهنماییتوووون!
تشکر کنندگان:
(2011-10-11 ساعت 16:42)hoseyn نوشته:  
(2011-10-11 ساعت 15:54)Mehdiest نوشته:  
یه دنیا ممنونم
سلام عزیزان
یه دنیا ممنون
ممنونتونم
تا جايي كه من ديدم حتي دانشجوها كه ويزاي f1 دارند و ويزاهاي j هم براي اقوامشان دعوتنامه مي فرستند، تا بروند آمريكا. دارندگان گريد كارد كه جاي خود دارد. البته بند و تبصره قانوني اش را نمي دانم. ولي مي دانم كه دارنده گرين فقط حق راي نداره و در ساير موارد از حقوق مشابهي با اهالي كشور برخورداره!Big GrinBig Grin
البته اين را هم بگم كه اگه كسي پرونده مهاجرت خانوادگي (همسر) باز كرده، نمي دونم برخوردشون با درخواست ويزاي توريستي چي ميشه. بعضي از كشورها ميگن نبايد طي بررسي پرونده مهاجرتي وارد كشور ما بشي!!!
(2011-10-11 ساعت 16:27)ali_ho نوشته:  
حق با شماست البته اگه 6 ماه از ارسال مداركتون گذشته باشه، بايد عكس بروز شده بدهيد ولي تا اونجا كه من فهميدم به همراه فرمهاي اوليه بايد حتما عكس هم فرستاد.Shy

بله دوست عزيز.همراه فرم هاي اوليه كه حتما بايد عكس فرستاد.من منظورم همراه مداركي بود كه به آنكارا ميفرستيد
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان